te laat kwamen, werden aen half nnr in ver- znim gesteld. Dat is gaen boete, maar tooh ook wel kras. Onder enkele interrupties wijst spr. er op dat de soc.-democraten den vorigen dag in de Katner in verlegenheid kwamen, toen men hen er aan herinnerde dat zü vóór het staangeld-artikel stemden, dat ze nu zoo slecht vinden. Spr. betoogt uitvoerig, dat dit artikel wel verbetering beeft gebracht. Da soc.-democraten zijn reuzen in het af breken, maar dwergen in het opbouwen. Daarna voerden nog enkele sprekers het woord, o. a. de heeren v.Vliet en De Visser; toen volgden nog eenige hatelijkheden tus- schen Troelstra en Thomson; vervolgens nam de vader der wet, mr Drucker, bet nog eens voor de wet op, terwijl hij afschaffing van het boetestelsel ontijdig achtte. Onder eenige booze interrapties der soc- dem. leden merkte Spr. op, dat iedere herinnering aan het staangeld de 30e-de mocraten prikkelt. Het staangeld-artikel is een reusachtige verbetering in de wet. De socialisten hadden gelijk er vóórts stemmen. Na eenige interrupties van dhr Schaper, die nog al enkele >krachtwoorden" ge bruikte, zette spr. aiteen, dat het staangeld veel minder wordt geheven dan vroeger. Vóór de wet waren er zelfs socialistische drukkerijen waar by ziekte geen loon werd uitbetaald, doch nu wordt erkend, dat wij, zegt spr., gelijk hadden aan die bepalingen geen dwingend recht te geven. Verder moet men de werking der wet af wachten. Na eenig onbeduidend gescharrel,waarbii de heer Schaper nog al eens tot de orde ge roepen moest worden, was deze interpella tie afgeloopen en als verkiezingefrwcy'e totaal mislukt. B&iiii0nlaiida Vrijdagavond werd door den Christ. Bestuurdersbond te Dordrecht eene ver gadering gehouden ten einde te bespreken het onderwerp Staatspensionneering of Verplichte Verzekering''. Nadat het onderwerp was ingeleid en besproken, nam de vergadering met alge- meeDe stemmen de volgende motie aan De Christel. Bestuurdersbond te Dordrecht, vergaderend 7 Mei 1909, Gezien de propaganda, die in den Iaatsten tijd het geheele land door wordt gemaakt voor staatspensionneering (pensionneering door- en geheel op kosten van den staat), Uitgaande van het beginsel, dat in eene goed geordende samenleving gelijk ieder ander behoort te kunnen leven van zijn eigen inkomsten de arbeiders in hun loon zooveel behooren te vinden, dat zij daarvan met hun gezin hun geheele leven door kunnen leven, Overwegende dat de staatspensionneering met dit beginsel geen rekening houdt, maar eiken arbeider beschouwt als een armlastige, die op zijn ouden dag geheel ot bijna geheei heelt te leven van hetgeen anderen voor hem bij elkander brachten. Overwegende voorts, dat de zorg voor inva liden dringender voorziening behoeft dan die voor ouden van dagen en de eerste door de voorstanders der staatspensionneering blijkbaar over het hoofd wordt gezien, althans op den achtergrond gedrongen, Verwerpt het stelsel der staatspensioneerlng, Verklaart voor te staan wettelijk verplichte invaliditeits- en ouderdomsverzekering, Besluit op bevordering van de spoedige totstand koming van het laatste bij de Regeering aan te dringen, en door ruime publicatie dezer motie alle vak en werkliedenvereenigingen inzonderheid de christelijke uit te noodigen zich in gelijken geest uit te spreken. Hat Bes'uur vae den Bestuurdersbond zou gaarne zien, dat alle vereenigingen of afdeelingen van bondeD, die aan de uitnoodiging, >11 het slot der motie vervat, mochten voldoen, een afschrift van hare uitspraak mat opgave van het aantal leden, dat de vereeniging of de bonds- afdeeling telt zonden aau het Seoreta ri&at van den Christelijken Bestuurdersbond te Dordrecht (Rozenstraat 7) Aan de regeering en aan de nieuw te vormen Tweede Kanier zullen dan boven genoemde motie en die, waarvan afschrif ten zijn iDgekomeo, gezamenlijk worden aangebo: en. Op deze wijze denkt de Bestuurdersbond op minder kostbare wijze hetzelfde te bereikon ala wanneer een groote lande lijke meeting ware gehouden. Christ.-Hist. Unie. Men seint uit Utrecht aan De Ned.: Onder voerzittersohap van jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman werd Vrijdag de algern. vergadering der Chr.-Hist. Unie te Ulxeoht gehouden. Zij werd geopend met een rede, waarin de heer Lohman sprak over de verwarring in de huidige politieke omstandigheden en over de taak der Uoie daartegenover. Ocder groote instemming werden besloten een teletram van geluk- wensohing te zenden aan H. M. de Kca a gin en dea Prins der Nederlanden. Lang durig werd gedisous-eerd over de te vol gen gedragslijn bij de verkieziagen. De vergadering heef', na langdurige be sprekingen over de bij de verkiezingen te volgen gedragslijn met 98 tegen 7 stemmen de volgende regeliog goedgekeurd le. De zittende leden der drie reohtsche partijen handhaven. 2o. In de in 1905 verloren distrioten de partij steunen die ze vïrloor. 3e. Io de groote steden de beslissing aan de plaatselijke besturen o-. e Ijten. 4e. In de nieuw te veroveren districten zijn de partijen tegenover elkander ge heel vrij. Eveneens weid instemming betuigd mot het vooistel van het hoofdbestuur, om den komenden stembusstrijd te voeren tot be houd van het Kabinet-Heemskerk. Bij de bespreking van enkele speoiale wensehen werd uitgesproken, dat ook de Unie wil meewerken tot voorziening in de bestaande volksnooden, dat hare in het program omschreven beginselen daarbij riohtsnoer zullen zijn, dooh dat die be ginselen niet zijn uitgewerkt op alle pun ten van praolisehe politiek, die aan de orde kunnen komen, terwijl andere, ook ge wiohtige punten niet in zoo reohtsireeksoh verband staan met die beginselen, dat daaromtrent geen verschil van gevoelen tusseheu hare leden mogelijk zou zijn. De Unie laat in dezen aan hare leden groote zelfstandigheid vaD oordeel. Door mr. dr. Sohokking werd er op geweien, dat in dezen vooral allo eenzij digheid dient te worden vermeden, en dat men, sprekende van volksnooden, vooral de belangen van den middenstand niet voorbij moet zien. Deze woorden vonden hartelijke instemming. De Nederlander zegt voorts vad zekere spanning tussohen de beide stroomingen, die zich tot de C. H.Unie heb ben vereenigd, was niets te bespeuren in tegendeel hartelijke samenwerking, en be reidwilligheid om elk misverstand uit den weg te ruimen. UIT I>& PliüVOCIK. Goes. Benoemd tot bureelambter aar bij den prov. waterstaat standplaats Neuzen, dhr. A. de Jonge Nzthans te Assen. Wissenkerke. Bjj beschikking van den Minister benoemd tot eerste k erk bij het departement van Justitie de heer J. H. Swenne A.F.Czoon. Kamperland. In de dezer dagen gehou den vergadering van ingelanden van den Onrnstpolder is 0. m. besloten tot aanleg van nog ruim 2600 M. lengte grindwegen, waardoor de in dien polder staande hofste den alle aan het bestaande grindwegennet in de gemeente Wissenkerke worden aan gesloten. Waarde. De afgeloopen week was voor velen in deze gemeente een ongeluksweek. Dinsdag kreeg een werkman b(j bet afbra ken van het gemeentehuis een steen op zyn hoofd, welke zoodanige verwonding ver oorzaakte, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen Vrijdag kreeg een boerenknecht uit deze gemeente in den Zimmermaupolder een zoodanige klap van een veulen tegen een zjjner oogen dat de geneesheer hier Zaterdag zijn opneming in een ooglijdersgestioht te Leiden noodzake ljjk achtte en voor het behoud van het oog ernstig wordt gevreesd. En tot slot geraakte Zaterdagvoormiddag een voerman met een zaaimachine op hol, waardoor zijn machine byna geheel vernietigd werd. De voerman echter kwam gelukkig met den schrik vrij. Colijnsplaat. Door de feestcommissie alhier werd besloten op Donderdag 13 Mei a. s. het feest te vieren der geboorte van de jonge prinses Juliana. By ongunstig weer op Vrijdag d. a. v. Ken bedrag van ruim f200 was door eenige jonge dames bijeen gezameld, waarvoor hun de dank der com missie werd gebracht, bij monde van den voorzitter. Een uitgebreid programma is reeds vastgesteld, waarop voorkomt sahoolfeast, kinderoptocht met muziek, schietwedstrijd van de vereeniging »Wil- helmina", alhier, 's Namiddags groote op tocht met ruiterij, bloemenwagen, versierde Uetsen en sportkarren enz., voorafgegaan door het fanfaregezelschap, zakloopen en fiatswedstrijd in de voorstraat, 's Avonds illuminatie in de geheele voorstraat en vooral van de muziektent en voor de tweede maal optocht, dech zonder ruiterij, met lam pions en fakkellicht. Daarna volkscono9rt op de versierde muziektent. Te Kata hoopt men Woensdag 12 en te Wissekerke en Kamperland ook op Donder dag 19 en te Kortgene waarschijnlijk Dins dag 11 Mei dit heugelijk feest te vieren. Middelburg Op den llen Mei as. wordt de sergeant-fonrier L. B. Nujjter van het 2« bat. Se reg. inf., alhier in garnizoen, gedetacheerd bij het 3e bat. 3e reg. iuf. te Bergen op Zoom,ten einde aldaar den dienst van sergeant-majoor administrateur te ver richten en later als zoodanig te worden aangesteld. Middelburg. Gisterenmiddag wilde een zekere B. alhier die met vrienden uit was, en te veel aao baohus had geofferd, bij den Caféhouder Te W. aan het kaDaal binnen, deze toegang werd hem geweigerd, waarop hij in woede ODtstoken een ruit stuk sloeg, waardoor hij ernstige verwon dingen opliep aan de pols, daarna wilde hij met zijn hoofd door de opening heen, om zoo binnen te komen, waardoor hij nog eeo gapende wonde aan dat lichaamsdeel opliep. Door het vele bloedverlies als't ware uitgeput, werd hij binnengebracht bij den Caféhouder K. waar hij door Dr. J. C. Gieben werd verbonden, die opne ming in het Gasthuis noodzakelijk achtte. Na door Dr. Schouten in het Gasthuis opnieuw te zijn verbonden werd hij per rijtuig naar zijn woning vervoerd, door een tweetal politieagenten. Een der andere belhamels werd gearres teerd. Een en ander bracht heel wat volk op de been. Middelburg. Zondagavond was op de Groote Markt een beschonken militair, die zioh wat lastig aanstelde. Een politie agent, die hem naar het politieburaeu wilde overbrengen, kreeg het met hem te kwaad, waardoor hij enkele klappen kreeg. Met hulp van eenige andere agen ten werd hij in bewaring gesteld. Middelburg De thans vastgestelde kiezerslijsten voor deze gemeente geven voor de Tweede Kamer aan 3066 kiezers en wel in het le atemdistrict 894,in het 2e 954 en in het 3e 1188. Voor de Provinciale Staten is het aantal 3027, in het le stemdistrict 881, het 2e 972 en het 3e 1174. Voor den gemeenteraad zijn 2601 kiesge rechtigden, in het le kieadistriot 857, het 2e 789 en het 3e 955. Viissingen. Alhier is aangekomen het stoomsohip »Noordwijk'' dat op de werf »de Schelde* machine en ketels moet in nemen. Viissingen. Het Duitfoh rijhspoststoom schip »Priozes8is« komende van Zuid- en Oost Afrika, arriveerde gisterenmorgen alhier en vertrok, na de passagiers te hebben ontscheept, naar Hamburg. Viissingen. Gisteren morgen omstreeks half vier is de Engelsobe stoomboot •Green wood*, geladen met steenkool, komende van Shields en bestemd voor Gent, by de Oranjemolen vlak voor de Oranjestraat aau de grond gevereu. Men zegt door eeD verkeerde draai aan het roer te geven. Genoemde boot zat zoo kort aan de wal dat men wel met een steentje aan boord kon gooien. Met laag water kon men er haast bij loopen. De Tiansport-sohoener Koertser heeft nog getraeht genoemde boot er af le slopen maar spoedig spron gen de trossohea. Gisteren middag tegen 4 uur kwam zij vlot zonder assistentie met het hoog water en zette de reis naar haar bestemming voort. Men zegt dat zij voor Westkapelle ook aan de grond heeft gezeten. Zij had geen averij. Koudekerke De stoomtram Walcheren lijn Middelburg-fVlissingenj-Domburg zal l'/i percent uitkeeren over het afgeloopen boekjaar. De Stct. no. 108 bevat het Kon. besl. van 1 dezer waarby aan de gemeenten Drie wegen en Nisse die door de uitgaven, tot eene behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs vereischt, in verhouding tot hare middelen en andere uitgaven onbillijk zou den worden bezwaard, boven en behalve de bijdrage, bedoeld in art. 48 der wet op het lagere onderwijs, een rijkssubsidie wordt toegekend, reep. van f 800 en f 850. Heinkenszand Gisteren had alhier de vrouw van den landbouwer J.Vermaire,een eindje van haar woning verwijderd, het ODgaluk met een emmer melk te vallen met het gevolg dat ze een been brak. Per sleper werd ze naar hare woning vervoerd en onmiddellijk heelkundige hulp ingeroepen. Scherpenisse Zondagavond jl. ver keerde een ingezetene, een zekere D G. in zoo'n dronken toestand en gedroeg dis per soon zich zoodanig, dat de politie het raad zaam achtte hem in het arrestantenlokaal op te sluiten. Daar zoo iets op een Zondag zelden of ooit voorkomt, en dan nog wel eon eigen inwoner betrof, word in onze anders zoo rustige gemeente door dit voorval heel wat volk op de been gebraaht. Onze Bruinieser correspondent schrijft; We hadden Zaterdag een belangrijke gemeenteraadsvergadering. Na de gewone opening en goedkeuring der notulen hield burgemeester Hage een heel aardige toe spraak naar aanleiding van de geboorte van prinses Juliana, welke toespraak wordt geapplaudiseerd. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid worden onderzocht en in orde bevon den, en wordt besloten tot zijn toelating. De voorzitter vraagt of de aanhangige Teohtzaak in het openbaar moet worden behandeld. De leden keuren de openbare behandeling goed. Ter opheldering diene dat we hier heb ben een oud-gemeente-ontvanger, die zeer lang in di&Dst der gemeente werkzaam is geweest. Weinige jaren geleden is aan dien beambte, van gemeentewege, aaDgeboden dat bij zijn ontslag zou vragen op voor waarde dat hij zou ontvangen f250 gra tificatie van de gemeente en f 250 toelage van zgn epvolger. Sedort 1907 is er met het betalen van die toelage gesloft, zoodat belanghebbende, ds eerst andere middelen te hebben aangewend, zioh genoodzaakt zag met de gemeente een proces aan te gaan. De burgemeester leeet voor sen schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek om toezending van alle bescheiden die op deze zaak betrekking hebben. Deze zijn bereids gezonden. Een schrijven van Ged. Staten heudende de vraag of de Raad zioh wil verweren tegen de actie door den oud- ontvanger ingesteld. De voorzitter stelt voor zich te verweren. Er wordt na korte bespreking besloten zulks te doen. De voorzitter deelt mee dat de gemeente op 22 April is gedagvaard voorderecht- benk te Zierikzee. De secretaris leest de dagvaardiging voor, waaruit blijkt dat aan belangheb bende een bedrag van f 520 83 aan toelage niot is uitbelaald, dat hij om zaer te res- peoteeren redenen zijn betrekking niet wilde neerleggen, dat hem door den raad is verzooht ontslag aan te vragen, zullende de raad hem toestaan eene gratifieatia van f250 per jaar; tevens zal de raad er voor zorg dragen dat hij een toelage geniet van zijn opvolger i f 250 per jaar, een en ander levenslang; dat belanghebbende ontslag heeft gevraagd dat hem eervol ontslag is verleend, hetgeen hem bij missive van deD raad dato (niet juist verstaan) is mede gedeeld dat do Raad maatregelen had getroffen om gratificatie en toelage uitte betalen, dat de toelage is betaald tot Maart 1907dat van dien datum af is ge sloft met de uitbetaling der toelagedat belanghebbende meent dat de indieDtijd nieuw opgetreden ontvanger niet juist op de hoogte van den toestand is gebracht; dat hij op genoemde voorwaarden ontslag heeft gevraagd ergo de gemeente is ver plicht gratificatie en toelage uit te betalen. De voorzitter deelt mee dat hij de som in de dagvaardiging voornoemd niet heeft willen betaleD, alxoo is de gemeente op nieuw gedagvaard 4 Mei '09. De voorzitter zegt dat hij over een en ander heeft geoorrespoodeerd met mr. D. van der vliet te Zierikzee, hg stett voor om eerst de heslissing van de Ged. Staten af te wachten om den verder met genoem den rechtsgeleerde over de zaak te spreken. Bij monde van de heeren vaD Vessetn en Jumelet verklaard de R»ad dat zijde handelwijze van B. en W. in dezen goed keuren. De voorzitter leest voor een adres van A Boers, gemeente secretaris, gericht aan Ged. Staten, houdende verzoek tot ver hooging van zijn traotement met f 120 adressent heeft een berekening gegeven waaruit blijkt dat volgens bes'aande re gelen zijn traotement zou moeten verhoogd worden met 1 20 voor elke henderd zielen boven 2000. B. en W. hebben geadviseerd tegen de berekening als zoodanig geen bezwaar te hebben. Ged. Staten verzoeken den Raad te hooien. De heer van Vessem vraagt of de secre taris zioh liever niet zou verwijderen, om reden het een kiesche zaak is. Do voorzitter vindt het niet noodig om dat de vergadering toch openbaar is, wil de heer v. Vessem een voorstel indienen om de vergadering geheim te doen worden? De heer v Vessem ooh neen. De heer ElenbaasIk ben tegen ver- hoogiog van htt traotement. Op de bere kening valt wel niets af te wijzen, maar als ik er op zie dat de aanslag al zoo zwaar wordt, dan bea ik er bepaald tegen. De heer v. Vessem De jaarwedde is nu reeds f50 boven het wettelijke mini- Bovendien als wij die berekening r.anne- 1 en moet het salaris minder worden als hst zielental kleiner wordt. De heer BolierVoorz. is hetverplioh. tend De voorz. Neen. Ged. Staten keu ren f 800 goed als de gemeente 3000 zielen wordt moet het salaris worden verhoogd. De heer Jumelet -. De berekening is goed maar de seor. heeft nu reeds alle moge lijke voordeelen, doordat wij b'm al de salarisgevende betrekkingen hebben ge geven. Zijn traotement is zoodoende groot. Ik ben tegen verhooging. Dhr. Van Vessem: dan moet het trac'cment van d<;a Burge meester ook verhoogd worden. Do Bur gemeester Mijne HeereD. Ik ver>vl..ar dat ik de verhooging van salaris niet begeer. U gelieve dus mijn persoon uit het debat te houden. Het geldt hier den heer Boers. Dhr. v. Vessem dankt den Burgemeester voor zijn medcdeeling. Wethouder Gouds waard Ik ben er ook tegen. Als wij de verheoging toestaan wordt de weg gebaand voor al de andere ambtenaren der ge meente, en de kas kan dat niet dragen. De voorzitter merkt nog op dat de seore- tai's van oordeel is dat men alleen in aanmerking moet nemen het traotement dat hem volgens die betrekking toekomt, de bijbaantjes moeten dus buiten besohou wing blijven. Dh'. Hoogerheideis f800 maximum P De voorzitter het is f 50 boven het wettelijk maximum. De heer van Ves sem als het zielental vermindert moet ook het traotemeot alsdan verminderen. Spreker vindt de regeling van Ged. S'a'en die met 1000 zielen op en neer gaan, beter. De voorzitter vraagt of de heeren er iets tegen hebben dat de secretaris ook wat zegt. De heer van VeisemDaar ben ik tegen. Wij zullen het traotement wel zelf regelen, het is tegen de gemeen tewet als de secretaris het wooid voert. Ik stel voor het traotement op f800 te houden en aan Ged. S'aten te. adviseeren afwijzend te beschikken. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangeno men. Ingekomen is een verzoek van enkele Durgers die rondom de oonferentiekamer woneD, om repetitie van de Zangvereeni- giDg op Zondagavond in dst lokaal te beletten. Daarentegen is ook ingekomen een verzoek van de betrokken vereeniging om bij uitzondering 's Zondagsavonds te mogen zingen. De Burgemeester verdedigt het eerste verzoek, de wethouders het tweede. Breedvoerig wordt de zaak be sproken. Zondagsrust en Kunstgevoel stre den om den voorrang. Op voorstel van wethouder Goudswaard wordt besloten vergunning te geven oih bij uitzondering repetitie te houden Zondagavond van 7 tot 9 uur. De Burgemeester zegt dat hij als hoofd der politie er bepaald voor zor gen zal dat aan de reguesteerende burgers geen overlast door straatrumoer zal worden aangedaan. Het is bepaald jammer dat de Edelachtbare Heeren meer op hadden met de Zangvereeniging dan met de eerzame burgers. Dat is ook weer een mensohelijke zwakheid en politieke eigenaardigheid. Voorts hoorden we nog dat de Kasopoeme is gehouden. De Raad benoemde den heer Sohults tot onderwijzerbesloot op voor ste! van dhr. Elenbaas om f 500 te leecen voor de uitvoeiing van havenwerken; besloot op voorstel vau dhr. Jumelet om f 000 te leenen om uit de Kasgelmalaise te geraken; op advies van den voorzitter voegt de heer Jumelet aan zijn "eorstel toe, te leeren bij Gemeentecrediet, af te lassen in 20 jaar. Over een en ander werden interessante besprekingen gevoerd die wij ter wille van de plaatsruimte niet vermelden. Na eenige mededeeliDgen van weinig belang wordt de vergadering ge sloten. Üer&iiicEiWN Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ostende (Belg. Zendings kerk) J. E. Stap oand. te Wijk bij Duur stede te Doornspijk D. Th. Keoh te Zailiohem. St. Laurens. Zondagvoormiddag her dacht ZEerw. heer dn. J. H. van 't Hof in do godsdienstoefening zijne 25-jarige vervulling van zijn predikambt. Op den eigenlijken datum Dinsdag jl. herdacht ZEerw. zijn jubilé meer iu huiselijken kri.'.g. Hij ontving talryke blijken van be langstelling, waaronder ook geschenken. Den 25 Juni a.s. wordt het 10 jaar dat hij te St. Laurens beroepen werd, voor dien tijd was hij te Goudswaard, Hoek en Den Bommel. Geref. Kerken. Bedankt voor Kielwindeweer door J. E. Westerhuis te Zuidwolde. „Vrederust!" Gister werd de samen komsten in de hulpkerk der stichting voor de eerste maal gehouden onder leiding van den voorzitter der vereeniging da Donner, van Breda. De dienst werd des voormid dags gehouden van 10 tot ruim 11 uur, waarbij voor ditmaal alleen het personeel der stichting tegenwoordig was, ongeveer ei n 50tal personen. Ds Donner sprak naar de gelegenheid van het kerkelijk jaar en overeenkomstig de gelegenheid der samen komst, zijnde de eerte,over Matthens 28 20. Des namiddags om 2 uur trad Z.Eerw. weder op en bepaalt de aanwezigen, waar onder enkele patiënten, by de profetie van Jezus' wederkomst,vervat iu Openbaringen 17. Moge het woord, dat beide malen met veel aandacht en instemming gehoord werd mei Gods rjjken zegen achtervolgd. A.s. Zondag zal ds Voorhoeve, van Viis singen beide malen optreden. Ohr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda G. 0. v. Dam te Waddiiig8veen. Scliooluieiiws Viissingen. De heer K. Muider, onder wijzer aan de bijzondere school voor lager onaerwijs op Geref. grondslag alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Nijkerk. Recktszak.fi!. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens nachtru moer J. J. K., J. B. T., L. A. v. L., 1 ïb.i. 1 d. h., overtreding jachtwet J. C., Koudekerke, f 1 b. s. 1 d. h., het delven naar konijnen op eens anders grond J. V., Veere, f 5 b. s. 3 d. h., overtreding arbeidswet W. K., 3 m. f 5 b. s. 2 d. h. iedere boete, H. C. B., f 3 b. s. I d. h. en 2 m. f 5 b. s. 2 d. h. iedere b., overtreding leerplichtwet C. v. H., Middelburg, i 2 b. s. 2 d. h., overtreding beterwet H. v. d. H., f 1 b. s. 1 d. h., J. V., A. S., f 3 b. s. 2 d. h., het varen in een bestaand Overzetveer zonder toestemming van den gerechtigde C. V., A. d. H., Wissenkerke, f 4 b. s. 2 d. h., het rijden met een hondenkar, waarop niet de naam der ge meente en het Dommer der inschrijving zijn ge plaatst L. P. P., Middelburg, f I b. s. I d. h., het rijden met een rijwiel zonder bel C. H. C., f 0.5O b. s. 1 w. t., A. P., Middelburg, f 1 b. s. I w. t., het rijden met een rijwiel zonder jicht C. H. G., f 0.50 b. s. X w. t., W. T. J. v.d. V., f I b. s. I w. t., P. M., F. C. B., M. C. E., f 1 b. s. 1 d. h., op de straat rij den met een rijwiel ronder de s>uurstang vast te houden C. L. Middelburg, f I b.s. I d. h., plaats nemen op een met honden bespannen voertuig M. J. O., eene berisping, H. d. E., Oost- en West- Souburg, eene berisping, J. C., f 1 b. s. I d. h., het spelen met muntspeciën op den openbaren weg L. d. N., J. d. R., Arnemuiden, f 1 b. s, 1 d. h., het wateren buiten de bakken A. J., Middelburg, A. v O., f 1 b. s. I d. h., en wegens dronkenschap A. J. Middelburg, f I b. s. I d. h., J. F. v. d. R., Middel burg, H.T., W.F.K., C.v.d. D.,J.d.N.,L.l., f2 b. s. 2 d. h., P. J. A. d. R., P. J., F. R., C. H., S. L., vr. v. B. L., f 3 b. s. 2 d. h., B. C. B., A. R., M. H., vr. v. P. M. d. M., f 5. b. s. 3 d. h., L. v. Z., f 10 b. s. 3 d. h., J. J. H., Middelburg, 5 d. h. Geen straf is toegepast op C. K., beklaagd van het uitkloppen van vloermatten op den open baren weg. (M. C.) Weggelaten plaatsnamen Is Viissingen. Raad vanberoep ongevallen-verzekering In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van dien raad had de uitspraak plaats iozake G. T. bij wed. J. J. I. H Viissingen, bij de beslissing van de Rijksverzekeringsbank werd ver nietigd en aan klaagster werd toegekend als schadeloosstellinglo. voor begrafe niskosten f 69972o. een teute van 56 cent per werkdag vanaf 7 Novemoer 1908 en 3o. voor ieder harer kinderen 28 cent perbdag vanaf 7 Nov. 1908. Inzake C. A. St. Pnilipslaad, werd de beslissing van de Rijksverzekeringsbank \ernietigd, omdat zijn bedrijf niet verxekeringspliehtiDg is, datir de inhoud van zijn vaartuig minder bedraagt dan 60 Ms. De beslissing van de Rijksverzekeringsbank werd vernietigd en sau klagers, met ingang van 1 Februari i9(>9 een voorloopige rente toegekend, waarvan het bedrag wordt bepaald op f 1.18' per werkdag. Met bevestiging van de beslissingen der Rijksverzekeringsbank werden do vorde ringen van H. R. en A. M., beiden ontzegd. Bij beschikking der Arrocdissementi- Reohtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting de zaak 0.1. J. P., 26 jaar oud, werkman,geboren te Kapelle. wonende te Yrseke, thans gedetineerd in de strafgevangenis te Goes, beklaagd van diefstal van oesters gepleegd te Yrseke op 4 Maart 1909, ten nadeele van J. W. oesterhandelaar aldaar, met last tot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2