RECLAMES. Feest. Binnenland. UIT BB PROVINCIE. kerknieuws Gemengde Berichten. Een nadrukkelijke verklaring uit Viissingen. debatteerde, was de behandeling van den debater erger dan grof. Het verslag in het Handelsblad ia dan ook een formeele aanklacht tegen de wijze waarop de 8. D. A P. het recht van den tegenstander op het vrye woord opvat. Toen Winkoop optrad, werd hy met applaus, maar ook met gefluit ontvangen. Zjjn klacht over de leiding werd met een tumult van twee minuten begroet. Toen hij daarop weer wilde apreken ontstond kabaal. Vervolgens geroepWijnkoop, klets maar door. Weer een paar woorden van Wijnkoop ruin oer. GeroepJe hebt nog niets gezegd. Wijnkoop protesteert tegen de persoon lijke aanvallen van TroeUtra rumoer en gelach. Een volgende opmerkingweer groot gelaeh en herrie. Wijnkoop zegt weer wat. Geroep: slik in. Een poos later geroepPloert. Ken weinig latergeroep en inter rupties. Weer iets later: groot geroep en rumoer. En als dan eindelijk Wijnkoop uitroept 0dat is nu de vrijheid van het woord in de 8. D. A. P." klinken gejouw en hoera's. 'tls middernacht en de vergadering be gint te verloopen. Eindelijk te kwart voor een wordt hem het woord ontnomen. Hoe 't in den sooiaal-demooratisohen toekomststaat, van welken die duitenden droomeo, toe zal gaan Oah, 1908 heeft er reeds een staaltje van doen zieD, in dien luguberen naoht, waarvan Oudegeest later gewaagdehet was de hel. Maar voor wie 't mooht vergeten zijn, was deze naoht van den '28en Maart een krachtige opfrissohing. Een opfrissohing, te treffender, dewijl in 1903 man de verantwoordelijkheid nog kon afwentelen op de socialisten en anar chisten door Domela in 't vuur gebracht dooh nu 'tde élite, de keurbende der S. D. A. P., het Amsterdamsohe, het groote- stads-proletariaat was, dat zich op zoo lichtzinnige wijze bloot gaf, opgezweept door deu beste zijner leiders. Mevrouw Nellie van Kol. Thans ontleenen wij aan de Rotterdam mer het navolgende vers door da Neder lander overgenomen uit De Vrouw Er is feest in mijn ziel, want de Heiland kwam in met al Zijn liefde en luister. Zijn blik hergaf mij het leven weer, Zijn glimlach verdreef het duister. En in die ziel, waar zoo somber het was, begonnen er liêkens te zingen en als het er jubelt, en al. het er kweelt, dan kén ik mij niet bedwingen. dan moet Ik grijpen naar pen en papier, om armelijk op te vangen de echo van al dat gekweel en getier, van al die jubelzangen. Maar wie er s 1 f juicht in het feestgenot van dat heerlijke nieuwe leven, die weet aan die echo beduidenis en volle gestalte te geven Er is feest in mijn ziel, want de Heiland kwam in, en ik kan het niet voor mjj houden ik moet verkondenZet open uw hart, laat Hem binnen, o jongen en ouden En mocht ik de eerste vogel soms zijn, die zoo kwinkelt en tiert in uw dreven, o, laat hem binnen en eer gij het weet zal uw koor het geleide mij geven I NELLIE. Drankwet. Bij den minister van bin- nenlandsche zaken is in overweging wijzi ging te brengen in bet la lid van artikel 8 bepalende dat de vergunning uitdrukkelijk geldt voor de daarin vermelde lokaliteit, hieroves is 't gevoelen gehoord van gedepu teerde staten der onderscheidene provin ciën. Nationale tentoonstelling voor Huisvlijt. De nationale tentoonstelling voor Huis vlijt, die onder den steun van een eere- c- oiité met Z. K. H. Prins Hendrik als eere voorzitter en vanwege den Volksbond tegen drankmisbruik in 1910 te 's-Gravenhage zal worden gehouden, nadert meer en meer de voltooiing harer organisatie. Thans zijn door het dag. bestuur der tentoonstelling in de meeste groote en kleine gemeenten van ons land, mannen en vronwen van naam en invloed en ervaring op bet gebied der huis vlijt, aangezocht geworden om zIb corres pondenten der tentoonstelling op te treden en de taak op zich te nemen om de belang stelling allerwegen aan te wakkeren, raad en inlichtingen te verschaffen en inzendin gen te verkrijgen, die op deze expositie van eene uitgezochte verzameling van voorwer pen van Huisvlijt uit alle deelen des lands, plaats verdienen. In het geheel zijn niet minder dan ruim 300 correspondenten nit- genoodigd, wel een bewijs hoe omvangrijk deze organisatie is en hoe er in allen deele naar gestreefd wordt om de tentoonstelling nationaal te maken meer dan in naam al leen. In de laatste algemeene vergadering der commissie werd een reglement voor de inzenders en tevens een gedetailleerd plan voor de tentoonstelling vastgesteld. Zoodra de namen der correspondenten voor elke gemeente bekend zijn, zullen daaromtrent nadere meedeelingen volgen. Aan mr. H. G. Pierson is de hooge oadersoheiding te beurt gevallen te worden benoemd tot buitenlandsoh lid der Konink lijke Academie van Wetenschappen te Rome, ia de plaats van wijlen lord Goschen. De Italiaansohe Kon. Aoadorois is de voort zetting der beroemde Aooademiadei Linoie, die in 1603 gesticht werd, wel eens ver- dwi oen is, maar daD tooh spoedig weer herleefde, en voeral na 1870, na de vereeni- ging van Rome met Italië, weer groote be- teekenis kreeg; in 1889 werd zij koninklijke academie en kon zioh vestigen in het Pa lazzo Corsini te Rome. Onderscheidingen als deze vielen mr. Pieaenn meer te beurt: zijn doctoraat in de rechten verkreeg hij honoris oausa van de Leiiiohe universiteit en in 1905 werd hij eeredootor van de hoogesohool te Cam bridge. Hbld Goes. Ds. Vunderink, Ned. Herv. pre dikant te Amersfoort komt D.V. Donder dag 22 April in de Prins voor de A. R. propagandaolub in openbar# vergadering, toegankelijk voor allen die de Reohtsohe partijen wélgezind zijn, spreken. Goes. Ons werd een kijkje gegund in de nieuwgebouwde Christelijke sehool der Hervormde gemeente in de Nieuw- etraat. Het is een flink gebouw met zeer ritme speelplaats er voor en ter zijde jammer dat 't niet aan de straat grenst, zoodat 't beter gezien kan worden. Voor den rustigen gang van 'tonderwijs is 't echter beter waar het nu staat. Eeu groot ijzeren hek met opschrift „Hervormde Sehool" zal weldra verrijzen ons den toegang voor niet-reohthebbenden af te sluiten. Het gebouw binnentredend, trekt de aandaoht een flinke, lange en breede gang, van een deur en liohtrameD, kap stokken en kasten voorzien, en welke toegang geeft tot vier üksohe, ruime en luchtige lokalen, welke aan alle eischen der wet en der hygiëne voldoenvan flinke ventilators voorzien zijn en waar van de bovenhelft der ramen naar binnen geopend kunnen worden en ia alle standen open kunnen blijven. Aaa de wanden hangen keurige platen van v. LummelLigthart en ScheepstraIJkema en anderen van de Amerikaansohe ban ken, amphiteatersgewijs geplaatst, is de ruimte tussohen schrijf- en zitvlak nega tief; de overige sohoolmeubelen zijn hier mede in overeenstemmingin de keuze der leermiddelen is gerekend met de nieuwste eisohen voor leerplan en metho- diek.Alles vormt een aangenaam geheel. Ia 't lokaal der eerste klasse wordt hand- werkooderwijs gegeven. In 't aohterste lokaal zijn de bankeD speciaal ook voor de handwerken iogerioht. Ouder de leermiddelen treffan wij o.a. aan een 50-tal Bijbels Oud en Nieuw Testament, geschenk van bet Nederlandsoh Bijbelgenootschap; ook de Bijbelsohe pla ten en wandkaarten zijn keurig. De sohool is zoo gebouwd dat bij noodige uitbrei ding de nieuwe lokalen en de oudere een aaneensluitend geheel zullen vormen. Dat die uitbreiding binnen enkele jaren zal moeten volgen, blijkt onder anderen nit het feit dat de sohool deze week opent met een getal van 172 leerlingen, terwijl de beide laagste klassen ieder ruim 10 leerlingen tellen. Het personeel dezer sohool bestaat uit de heeren C. v. Dijl, hoofd der school, en J. Smit, onderwijzer, en de dames on derwijzeressen, J. Laban en E. Verburg. De sohool is gebouwd door den aan nemer J. C. v. d. Weert, onder toezicht van den arohiteot J. W. v. d. Weert, alhier. Domburg. In de laatste vergadering van den Gemeenteraad is besloten om samen te werken met de Vereeniging ,/BadbelaDgeD" voor de oprichting van een gedenkteeken in deze gemeente voor Dr. Mezger. Nader zal bepaald worden waarin het huldeblijk zal bestaan. Ia de gemeente wordt zeer druk geteekeüd op een lijst door den gemeenteraad rondge zonden, waarin Dr. W. C. Me«ger te Parijs verzocht wordt om des zomer de praktijk van wijlen zijnen vader voort te zetten. De commies der posteiijen en tele grafie 4e klasse D. J. Loeff wordt 16 April verplaatst van Viissingen naar Utrecht. In de Maandag te Kruidingen ge houden raadsvergadering deelde de voor zitter mede, dat de inriohting van een spreekcel aan het telefoonkantoor, ter aansluiting aan de intercommunale tele foon, door den Minister van Waterstaat is goedgekeurd. Wegens vertrek uit de ge meente werd aau mej. M. van de blikke eervol ontslag verleend als helpster aan de bewaarschool in het dorp. Aangenomen werd een voorstel van Bnrg. en Weth., om een bijdrage te ver- leenen van f 40 aan het comité, werkende voor het tot stand komen van een water leiding in Zuid Beveland, ter bestrijding der voorloopige kosten. Ingewilligd werd een verzoek van het bestuur der afdeeling van den Volksbond tegen drankmisbruik, te Hansweert om in de openbare sokooi aldaar te mogen ver gaderen. Een verzoek van het Leger des Heils, om de bewaarschool in het dorp te mogen gebruiken tot het geven van bioscoopvoorstellingen werd niet ingewil ligd. Als onderwijzer aan de herhalings school te Hansweert werd benoemd de heer C. de Nood. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten om subsidie, een zeker bedrag niet te bovengaande, o verleenen aan het Algemeen Armbe stuur voor het bouwen van een armen huis. Bij den bouw ervan tal rekening gehouden worden met de bezwaren, uit gebracht ia een breedvoerig rapport door den heer Kolff van Oosterwijk, arts te Kruiningen. (it. C.) Viissingen. Met den storm van heden nacht heeft het Zweedseh stoomschip «Adolph Meijer" op de Rassen bij WeBt- kapelle aan den grond gezeten. Heden morgen is het'sohip vlot gekomen, waarna de reis naar Zeebrugge is voortgezet. Viissingen. De direoteur-generaal der Staatsspoor heeft een eervolle vermeld» g toegekend aan den onder-maohinist P. van Diik alhier,wegens betoonde oplettendheid Heinkenszand. Door de brand waar borgmaatschappij „De Jong en Co." ge vestigd te Amsterdam is een premie ge- sohonken van f 52 aan de brandweer alhier, ter belooning voor de bewezen diensten bij den j.l. brand bij den bakker J. A. V. da Jong alhier. 's-Heer Hendrikskinderen. Dinsdag- voormiddag brak er een begin van brand uit bij J. Hoogerland in het woonvertrek. Men was dit spoedig meester naar men daoht. Het bleek echter, dat er vonken in eeu bedstede op den zolder waren onopgemerkt gebleven, want eenignn tijd later begon het daar te branden. De rook steeg dapper door het dak omhoog en vnlde de geheele woning. Buren en arbeiders, die in de nabijheid aan 't werk waren, deden alle moeite ook thans het vuur te bedwingen, wat hun ook eindelijk gelukte. Van het huisraad is veel ver brand en het andere door waterschade bedorven. De woniDg bleef gespaard. D n bewoners, een falrijk gezin, is door verschillende hunner familieleden onder dak verleend. Brulnisse De opiiener Van de Zande, van de Vissoherijpolitte, ia Dinsdagmorgen alhier aangehouden zekere v. d. P., van Ierseke, schipper op de hoogaarts YE 263. Genoemde schipper, die in Zeeland geen enkel vissoherijperceel in paeht ot eigen dom heeft, had een partijtje oesters aan boord. Door den opz. naar de herkomst der oesters gevraagd, kon v. d. P. die niet juist aangeven, omdat hij ze had gekocht van een hem onbekenden schipper. Daar een en ander aan den opz. verdacht voor kwam, werd de hoogaarts naar hier op gebracht. De oesters zijn in beslag genomen. De politie doet onderzoek. Met 1 April zijn benoemd tot rijks- klerk der 3e klasse bij de direote be lastingen anz. de particuliere klerken A. J. de Bruijne, ten kantore Middelburg, M. Roose, ter inspectie Middelburg (tijd). C. Roelands, ten kantore Hansweert en A. H. Willemsen, ter inspectie Zierikzee, Hoedekcnskerke. In de gemeente raadsvergadering van Maandag, onder voorzitterschap ,van den burgemeester, was afwezig wethouder Groonewege. Medegedeeld werd dat door Gedepu teerde Staten is goedgekeurd het besluit tot verleenen van erne gratifieatie voor hei onderwijzend personeel, en dat zyn ingekomen reclames tegen hun aanslag in den H. O. van J. Steijn Sr. en P. van Kruijssen, die ter zijaei tijd zullen worden behandeld, benevens een afwijzende be schikking v»n bet Bestuur van het Water schap Hoedekenskerke op het dezerzijds gedaan verzoek tot het houden in beheer en onderhoud van den grintweg naar den Provincialen Steiger. Eene wijziging der begreoting voor 1909, noodig geworden doordat de nieuw benoemde onderwijzeres meer dienstjaren heeft dan waarop bij het opmaken der begrootiDg was gerekend, werd zonder discussie of hoofdelijke stemming aange nomen, evenals eene af en oversohiij ving op de begrooting voor 1908 Verder werdeD benoemd tot leden der stemhureaux voor de districten I en II wegens de aanstaande verkiezingen voor de Provinoiale Staten, Tweede Kamer es Gemeenteraad. Vervolgens leidde de voorzitter de be spreking in der plannen van de ontworpen waterleiding voor Zuid-Beveland en spreekt als zijne nmsning uit, dat deze zaak z"9r goed voorbereid is en reeds veel verder gevorderd is op den weg tot welslagen, dan liet groote publiek eigenlijk wel weet en dat soo deze poging helaas mislukken mooht, er dan in afzieubaren tijd daarvan wel niets zal komen. Hij beveelt dan ook warm aan het voorstel van B. en W. om aan het voortoopig comité tot dekking der te maken noodzakelijke voorbereidende kosten de som van f 15 te geven. Na ampele discussie werd het bedrag toege staan met 4 tegen 1 stem en 1 onthouding. Bij de .daarop gevolgde rood vraag in formeert de heer Walraven of er nu bij de beide stembureaux bij de aanstaande verkiezing voor de Prov. St. en 2e Kamer geen moeilijkheden zullen ontstaan, wie daar of in bet andere bureau moeten stemmen de heer Louisse of door B. en W. nu reeds kan worden aangegeven waar op de gedempte sloot bij den opril aan de haven de aangrenzende eigen dommen moeten worden .afgezet, en de heer Den Dekker of het B en W. bekend is, dat in den Achterweg een riool ver stopt is en daardoor een gat in den weg is ontstaan. De voorzitter beantwoordt de sprekers, zegt dat ieder stembureau dit duidelijk zal worden gemaakt, dat door B. en W. zal worden aangegeven waar dejafsohei- dingen moeten komen te staan, en dat de gebrekeD in den Achterweg hem niet bekend waren, maar dat bij er zoo dadelijk nftfcr zal gaan zien en 't zoo noodig ten spoedigste in orae zal laten brengen. Daarna sluiting. 's-Heerenhoek. In de raadvergade ring van Maandag, waarin afwezig was de heer v. d. Meuie, verdedigd# de voor zitter, burgemeester Timans, het voorstel om f 12 te verleenen als bijdrage in da kosten van onderzoek inzake de Beve- landsohe drinkwaterleiding, welk voor stel werd aangenomen. Medegedeeld werd dat zioh voor de betrekking ven gemeenteveldwachter 40 sollicitanten heb beD aangemeld. In de St. Grt. no. 75 is opgenomen de opriohiingsakte van de N. V. De concert zaalte Zierikzee. De vennootsohap is aangegaan voor 50 achtereenvolgende ja ren er. heeft ten doel het oprichten en exploiteeren van een oonoertzaal te Zie rikzee, tevens dienende voor graanbeuis, tentoonstellingen en dergelijke. Het kapi taal is bepaald op f30.000, verdeeld in 5 aandeelen, elk groet f500, en275aan- deelen, elk groot f 100. Voor de eerste maal zijn benoemd tot direoteur de heer E. J. Gelderman en tot commissarissen, de heeren: J. P. Cau, J. E van Nouhuys, jhr. J. F. Sohuurbeque Boeije, W. R'bbens en M. Doeleman. De heer mr. J. de Witt Hamer te Goes heeft op een desbetreffende vraag medegedeeld dat hij voor een eventueele candidatuur ia het district Goes voor het liimaatschap der Tweede Kamer niet in aanmerking wensoht (e komen. NCrt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Drempt J. P. Cannegieter te Borger. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor Bodegraven door J. Ph. Makkink te Zierikzee. Goes. Kerkvoogden zullen in een lang gevoelde behoefte gaan voorzien. Sedert geruimen tijd zijn er te weinig zitplaatsen in het kerkgebouw. Binnen korten tijd zal er een verhooging gebouwd worden, bevattende 60 zitplaatsen. De verhooging wordt gemaakt in overeenstemming met het.overige kerk-ameublement. Nog werd besloten tot herstelling eD vemieuwing van het sohoone kerkorgel. Sedert geruimen tijd wordt de behoefte ook hieraan gevoeld. De restauratie zal in hoofdzaak bestaan in het aanmerkelijk vergrooten der kast (met behoud van het bestaande mooie iront). Het gansehe werk wordt pneumatisch ingericht met 11 stem men op het Hoofd manuaal, 10 stemmen op het bovenste Klavier, en 7 stemmen op het Pedaalhet bovenwerk komt in een crescendo kast, terwijl bovendien nog verschillende octaaf-, klaver- en pedaal- koppelingen worden aangebracht en pneu matische drukknoppen voor piano, mezzo forte en forte. Alles wordt aangebracht volgens de nieuwste methoden en toege- ruBt met hetgeen de orgelbouw het beBte geven kan. Bovendien wordt het klavier uitgebreid van 4 tot 41 octaaf. Dit belangrijke werk zal door heeren kerkvoogden worden opgedagen aan den heer J. v. d. Bijlaart, orgelfabrikant te Dordreoht, wien sedert tal van jaren het onderhoud voor het orgel is opgedragen en die sueoessievelij reeds verschillende nieuwe stemmen heeft ingebraelit, terwijl de uitvoering geschieden zal onder advies, en toezicht eener oommissie, bestaande u t de heeren J. Kooiman (organist), L. de Beste en J. A. Steketee. Goes. Ned. Herv. Kerk. Op den dag van de blijde gebeurtenis, zal door de 3 predikanten een dank- en bidstond gehou den worden in het Kerkgebouw. Dhr. Kooiman (Organist) hoopt in dezen dienst ecnige stukken op ket orgel uit te voeren. Ook dhr. Anderson hoopt met het Chr. muziekgezelschap »Hosanna'' eenige num mers tijdens den dienst uit te voereu. Deze dienst zal gehouden wordeu 's avonds te 7 ure, zoo het blijde bericht in onze gemeente dien dag voor één uur 'snius bekend is, wordt het na één uur bekend, dan zal het den daaropvolgenden dag op hetzelfde uur plaats hebben. Indien het op Vrijdag of Zaterdag na één «ur plaats heeft, wordt het des Zondagsavonds ge houden. De gemeente wordt van dezen dienst kennisgegeven door het luiden der groote klok 's avonds te 6 uur. Ook in de gereformeerde Kerk zal 't des avonds dank en bidstond zijn indien de blijde boodschap vóór 1 uur ons be reikt, en na 1 sur, dan den volgenden avond. En op Vrijdag en Zaterdag, dan 's Zondags. Zondagnacht is te Heerlen een mijnwerker, Oostenrijker, door de politie op straat gevonden, badende in zijn bloed, kermende van pijn. Het bleek dat hij veel bloed verloren en talrijke messteken in het lichaam gekregen had. In verband met deze mishandeling werd een Russische mijnwerker opgespoord en opgesloten. Vrijdagavond verspreidde zich te Helmond ,1 gerucht, dat een Prins geboren was. Overal groote vreugde 1 't Bericht wordt gebracht in een oafé, waar een lid der Eerste Kamer aanwezig is. FelioiteereD, zingen: Lang zat ie leven Al is ons Prinsje nog zoo kleinenz. Wat was er gebeard 't Nieuws van den Dag had, om klaar te zijn wanneer 't zoover wai, aan zijD agent te Helmond twee pakketten bulletins ge zonden, 1 waarop //Prins geboren" en 1 waarop „Prinses geboren". Enfhousiastisoh zoon van agent leest niet begeleidenden brief, pakt 't eerste pak 't beste en rent 't stadje in,'t eerst naar de café's. Even daarna bemerkt papa de vergis sing, rent den zoon na, doch komt natuur lijk als zoon weg is Eindelijk wordt zoon ingehaald en naar huis gezonden. Zoon is dien avond niet meer gezien! Groote hilariteit! Valsch geld. Te Amsterdam heeft de recherche vermoedelijk weer een goeden slag geslagen en een persoon, die zioh met de uitgifte van valsohe munt bezig houdt, gearresteerd. Deze arrestatie staat in geen direot verband met de aan houdingen van Viij lag en Zaterdag. Gisterenmiddag (rad een tamelijk wel. gekleed man de Ghristal-bar hoek Kerk straat binnen, bestelde een potje bier en wilde na een kwartiertje daar vertoefd te hebben, het oafé verlaten. Hij wierp een gulden op tafel, welke zulks een verdachten klank had, dat de caféhouder het geldstuk opnam en na eenigen tijd het bekeken te hebben, constateerde dat het valsoh was. De omstreeks 25-jarige bezoeker, die het oafé nog nimmer bezoeht had, ontkende dit, waarop de kastelein het muntstuk tusscheu vinger en duim nam en het als was het een stukje lood, boeg. De onbekende zoobt nu in zijn beurs naar geld om den waard te voldoen, doeh moest tot de onaangename ontdek king komen, dat de valsohe gulden zijD laatste geldstuk was. Op hoogen toon bleef het jongmenseh volhouden, dat het geldstuk tooh eoht was en bood aau het in het tegenovergelegen postkantoortje te laten wegen. De kastelein wilde dat wel toestaan, dooh de gast moest zijn jas als onderpand achterlaten. Van de alwetigheid van den onvoordeeligen ^ezoeker maakte de barhouder gebruik om de politie van het dichtstbijzijnde politiebureau te tele- foneeren, met dit gevolg, dat toen de bezoeker terugkwam, hij drie rechercheurs op hem vond wachten. Deze herkenden in hem een ouden bekende en vonden alle aanleiding hem zwaar geboeid naar bet bureau Ferdinand Bolstraat te voeren. Het comité tot stens van werkloozen te Amsterdam, die van uitkeering en werk vanwege de oommissie uit de bur gerij ziju uitgesloten, is opgeheven, nu ook de burgereommissie hare werkzaam heden heeft beëindigd. De laatste levens dagen van dit comité, dat gevestigd was Rozenstraat 135 en welks bestuurders be zoldigd werdeu van het geld, dat voor de werkloozeu inkwam, zijn wel treurig ge- woest. Er waren 1200 pakjes tabak inge komen voor de werkloozen en een 60-tal van deze pakjes werden door het comité uitgereikt. De rest is verdwenen Zaterdag waren weder eenige oollec- tanten voor het comité op het pad. Het oomité kreeg 's avonds de bussen terug, opengebroken, leeg I Tegen gistermorgen elf uur had het comité een vergadering voor werkloozen belegd in het lokaal. Bet comité kwam pas tsgen twaalven. Men had er eerst over gedacht de weinige werkloozen, die opge komen waren, maar in den steek te laten, omdat er zelfs geen geld was om de zaal- huur te betalen. In deze vergadering werd het oomité ontbonden en een oom missie benoemd om de boeken na te kijken. Vermoedelijk zal er een nieuw comité gevormd worden met een meer uitgebrei- den werkkringniet alleen steun aan werkloozeD, maar ook middelen beramen tot opheffing der werkloosheid. Uit de vergadering werd door Wagenaar het denkbeeld aan de hand gedaan om eenvoudig weg te nemen wat meo noodig bad. Werd men dan opgepakt, dan moesten trouw en kinderen zich ook maar aan het bureau aanmelden, want, zoo rede neerde Wagenaar, de vrouw is immers "erplioht den man te volgen (N. v. N.) Kent gy een meer nadrukkely ke verkla ring dan een persoonlijke ondervinding f Mej. J. Weijermans, Weststraat 8 te Viis singen, meldde ons „Gaarne verklaar ik hiermede, dat mijn zoen geheel genezen is van hevig stekende rugpijn, die hem nood zaakte het bed te houden. Het was hem onmogelijk zich te bakken. In acht dagen tijds was hij volkomen herste'd door het gebruik van Foster's RugpijnNieren Pillen. Ik zal dit geneesmiddel daarom gaarne aan lijders aan rugpijn aanbevelen''. Ongeveer 6 maanden nadien zegt mej uffr. Weijermans »De genezing van myn zoon is blijvende. Na zijn herstel heeft hy geen rugpijn meer gehad", (w.g) J. Weijermans. Verwaarloost nimmer een pijn in den rug. Gy denkt, dat het spit is en van zelf wel weg zal gaan. Al schijnt het echter weg te gaan, het komt veel ernstiger terug. De pyn in den rug duidt vaak nierziekte aan en de natuur waarschuwt U op deze wijze, dat de nieren hun plicht niet doen en de onzuiverheden van het bloed niet afvoeren. Vergeet niet den vollen naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Deze alleen zullen U genezen, zooals zij den heer Weijermans genezen hebben. Zy zyn te Goes verkrijg baar by de Firma Nathan Emanuelen te Middelburg by den heer Joh. de Roos, Vis markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één of f 10. voor zes doozen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2