TELEGRAMMEN? RECLAMES. Kerknieuws 'cliooimniwN Een Middelburgsch bericht. Gemengde Berichten. om den regenbak te vernieuwen. De «obool werd geregeld door ruim 60 kinderen be- zooht. Met dank aan de secretaresse en penningmeesteresse voor de gedane moeite werd de vergadering door den vooraitter ds. Smelt gesloteD. Vlissingen. Vrijdag vertrekken de miliciens m»t groot verlof, een detaehemeit komt Zaterdag hier aan uit Bergen op Zoom voor versterking van 't alsdan onvoldoende geworden garnizoen. Vllsslngen. De heer W. de Berg, voor heen brievenbesteller te Den Briel en thans geslaagd op den cursus te Utrecht voor oonduotenr der brievenmalen, is ook hier te Vlissingen geplaatst om in de praktijk geoefend te worden, om later definitief te worden aangesteld in een der bestaande vaeaturen alhier. Qoea. Gisterenmiddag wilde B. alhier de wachtkamer derde klasse aan 't slation binnengaan, doch werd door den eonduo teur met de controle belast, teruggewezen wijl hij geen kaartje, dat toegangsrecht gaf, kon of wilde vertoonen. De oonduo- teur greep hem daartoe bij den arm, waar op hij den conducteur twee slagen in 't gelaat gaf. Ook verzette hij zich togen Pltpse, den restaurateur, die den conduc teur te hulp k«am. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Domburg Het bestuur van de Vereeni- gi g tot bevordering der belangen van de badplaats Domburg heeft in beginsel be sloten tot het doen aanbrengen aldaar vau een blijvende hulde aan de nagedachtenis van dr Megier. (M. C.) Colijnsplaat Gister avond had een laudbouwereknecht bij bet dreesesren vau een joeg paard het ongeluk zooianigin de leidsels met de hand verward te geraken, •n daarbij te vallen, dat hjj den duim dar rechterhand bijna afklemde. Genees kundige hulp werd hem verleeitd door den waarnemer dsu geneesheer, dhr. v. d Drift, van Schiedam, die hier eenige dagsu de praktijk van dr. Aaltz, welke om familie- omstandi heden afwezig ia, waarneemt. Colijnsplaat. Naar aanleiding van het verzoek der Gezondheidscommissie (zetel Veere) om de kerkgracht, aan de Ned. Herv. Kerk alhier behoorende, te dempen, hebben kerkvoogden Maandagavond ia hunne vergadering besloten de gezond heidscommissie te berichten, dat zij om de financieele offers, die zulk een werk zou kosten, daartoe niet kan overgaan, maar dat zjj zich tot het dageljjksch bestuur der gemeente zullen wenden met het dringend verzoek een scherper politietoezicht op 't inwerpen van vuil in die gracht, te laten honden. Als de gracht zniver werd gehou den, was zjj een sieraad der gemeente en bij eventueelen brand van groot nut. Colijnsplaat. In de (waoueer? Bed) gehouden vergadering vau de Sohietver- eenigiog „Wilhelmina" waren tegenwoor dig 14 van de 26 leden. De secretaris deed vsrslag van den toestand der ver een. over het afgeloopen jaar. De vereen, die het vorig jaar, dank zij eeoe gehou den leziog door kaptein Geill, in ledental zeer vermeerderd was, is nu weer tot haar vorig peil gedaald, wat vooral toe te sohrijren is aan een gebrek aan een gesehikt lokaal voor de winteroefeningen, die vroeger in de openbare school plaais hadden, die nu door het gemeentebestuur niet meer beschikbaar gesteld wordt. De inkomsten der vereen, bedroegen totaal f 104.58 en de uitgaven f 69.58, zoodat er een batig saldo is van f35. De oontriba- tie werd met algemeen goedvinden ver laagd van f 1.50 op f 1 per jaar en per lid, zoolang er des winters niet wordt gesoheten. Herkozen werd de aftredende penningmeester en als commissaris werd benoemd C. de Lange in de plaats van J. de Smit die bedaokt had. De gewote jaarlijksche premies voor de beste schut ters werden behaald door le C. de Lang», 2e M. Karreman, Be P. Lakerveld, 4e M. Hollestelle en 5e J. de Smit. .Besloten werd nog, indien er bij de te verwachten blijde gebeurtenis ten hove, alhier feest wordt gevierd, alsdan eeu sohietwedstrijd te honden met marga-patronen. Colijnsplaat. In de (wanneer? Red) alhier gehouden vergadering van de afdee- lirg Volksweerbaarheid, waren aanwezig 10 leden. TTit het verslag bleek dat do inkomsten van het afgeloopen jaar be- droeg-n met het goed slot samen f26,55', de uitgaveD, waaronder f7,50 subside voor de schietvereeniging, f 17,42, zoodat er een goed slot was van f9,11'. Het aantal leden bedraagt thans 36. De heeren D. v. Ab en J. Huisson, resp. seor. en bestuurslid, moesten aftreden en wensohten niet meer in aanmerking te komen in hun plaats werden gekozen de heeren H. M. Baringman en J. Slotema. 's Heerenhoek. Gisteren hield de werkmsnsvereeniging „Eendracht maakt Ma"ht" hare gf wone jaarlijksche verga dering. Uit de rekening van den penning* meester bleek, dat dit jaar veel gunstiger gewerkt was dan het vorige. De inkomsten aan contributie, begunstigers, rente, enz., bedroegen f555,53, terwrjl de uitgaven f438,76 beliepen, alzoo een batig saldo van f 116,77, wat met het slot van't vorig jaar een eiodsaldo geeft van f210,22. Aau zieken is dit jaar uitgekeerd f 373,50. Herbenoemd met aoo'atnatie A Polderdijk en H. v. Dalen, respectievelijk tot pen ningmeester en vice-pen ningmeester, en tot lid van de oommissie van bijstand, B. de Jager Jz. te 's-Heer Arendskerke en her benoemd als zoodanig Corn, de Braber alhier. De bode werd weer voor 1 jas? aangenomen. 's-Heerenhoek. Gisterenavond ontstond alhier bij den sohilder Th. d. H. een be gin van brand, veroorzaakt door het spelen van kinderen met luoifers in liet bed. Gelukkig dat het bytyd* ontdekt werd. Behalve eenige materieele schade heeft de vrouw en een klaine deerlijke brand wonden opgeloopen. Zlurikzee. Naar aanleiding van een gerucht, dat A. d. Roud twaalf jaar, wenende te Oosterland, door het gebruik van kruiden, die door zijn moeder waren gekoobt van een rondreizend koopman, die voorgaf wel raad te weten voor ziekten van kleinen, op 20 Maart tengevolge van bloedvergiftiging zou zijn overleden, werd op last der justitie door den burgemeester van Oosterland het lijk van den knaap in beslag genomen en hedenmorgen naar het ziekennuis alhier overgebracht. Aldaar had de lijkopening plaats door de door den rechter-oommissaris benoemde doktoren, de heeren A. van der Hoeve en J. de Vrieze. Voor het onderzoek van kruiden werd door den reohter-oomamsaris als deskundige benoemd de heer C. de Looze, apotheker, alhier. Naar wij vernemen, is gisteravond de moeder van den overledene nog door den reohter-oommisssris gehoord, benevens een zekere A. R., koopman, ge- domioilieerd te Rotterdam, tijdelijk ver blijf houdende alhier, die de kruiden aaD genoemde vrouw zou hebben verkocht. N. R. C 1^ A r* IfBOIJW. In de Maandag te Krulningen door de aldaar bestaande afdeeling der Zeeuwsohe Landbouwmaatsohappij gehouden verga dering, bracht de voorzitter, de heer J. H. O. Dominious, een woord van hulde aan den heer mr. P. C. J. Hennequia, in ver band met diens aftreden als voorzittter der Maatschappij. Hij herinnerde aaD het vele goede dat deze in hel belang van den landbouw heeft gedaan. De rekening over 1908 wees aan een ODtvangst van f 743.64'en een uitgaal van f 320.60, zoodat er een goed slot is van f423.04». De voorzitter deelde mee dat op de agenda, daarvoor, die nog niet is versohe nen, wel zouden voorkomen het toetreden tot de Roninklijke Nederlandse,he Landbouw- vereeniging, wat hij zeer wensohelijk achtte. Daarna werd door den seoretaris voor lezing gedaan van een oonoept-arbeids contract, door esn daarvoor aaogewezen oommissie opgesteld. Na eenige discussie werd besloten dat deze oommissie de zaak verder zal afhan delen en het contract dan zal doorzenden naar dorps- en werkliedenverenigingen, om met de afgevaardigden daarvan later een vergadering te beleggen ter bespreking en vaststelling van het contrast. Men hoopt op deze wijze tot een arbeidsovereenkomst te komen, die voor de verschillende ge meenten in dezen kring ongeveer gelijk is. Ten slotte stelde de voorzitter voor, aan het bestuur voorloopig volmacht te geveD voor het doen der eerste stappen, noodig voor ket slagen der aanstaande tentoon stelling, om later, ter verdere regeling, nog een buitengewone ledenvergadering bijeen te roepen. De tentoonstelling zal gehouden worden op 15, 16 en 17 Juni a.s. (M. Ct.) Op eer door den Minister van Oorlog nader vast te stellen datum in de maand Mei van dit jaar zal een keuring van paarden plaats hebben voor de navolgen de gemeenten in Zeeland St.-Annaland, Arnemuiden, Biggekerke, Grijpskerke, Koudekerke, St.-Laurens, St.- Maartensdijk, Middelburg, Nieuw- en St,- Joosland, Nieuw-Yossemeer, Oost- en West-Souburg, Oud-Vossemeer, St.-Phi- lipsland, Poortvliet, Ritfhem, Scherpenisse, Serooskerke (op Walcheren), S avenisse, Tholen, Veere en VlissingeD. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dordrecht, J. P. Paauwe te Bennekom. Aangenomen naar Oostkapelle door J. Laurense te Linschoten. Hot Kerkelyk Handboek van Van Alphen bevat als bijlage „Naamlijsten van Hervormde Predikanten in de gemeenten der Provincie Zeeland, sedert de Reforma tie tot heden". In die van Vlissingen ont breekt de naam J. Vermeer, gekomen van Linschoten 1867, vertrokken naar Zwolle 1870. Er zijn (of komen) in de provincie Zeeland 8 vacaturen, te weten Middelburg, Zierikzee en Tholen elk 1, Ouwerkerk, Kapelle, Waterlandkerkje, Nieuwvliet en Schoondyke. Oudste dienstdoende predi kant in de provincie is do L. R. v. d Broek te Brouwershaven, bevestigd te Grootelint, Januari 1859jongste ds P. Warners te Gapinge, bevestigd 14 Maart 1909. Geref Kerken. Beroepen te Beetgum, J. C Rullmanu te Garijpte De Leek, N. Duursema te Pieterburen Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Amsterdam F. Lengkeek te Enschedé Het hoofdbestuur van het Neder- landeck Onderwijzers-Genootschap heeft een adres gezonden aan den Minister van Binneniandsohe Zaken, met verzoek, te willen bevorderen, dat aan het genootschap bij de vaststelling der staatsbegrooting voor 1910 een subsidie worde verleend van duizend gulden, met het doel, als proef in den loop van 1910 een viertal cursussen te organiseeren op plaatsen, onder goed keuring van den Minister te bepalen, ten einde de onderwijzers bekend te maken met de paedagogisohe en de hygiënische waarde der bewegingsspelen en de regelen voar het leiden en uit voeren dier spelen. Het adres is vergezeld van een uitvoetige memorie van toelichting. In de laatstgehouden vergadering der Classis Haarlem der Gercf. Kerken werd rapport uitgebracht over den arbeid te Jogja. Hieruit bleek, dat deze arbeid ken nelijk wordt gezegend. De sultaD schonk f 1000 voor het hospitaal als bewijs van belangttelling. Ds, Zwaan zal repatrieeren, terwijl Ds. Bakker tijdelijk zijn plaats zal innemen. (Ned.) Dit is een belangwekkend bericht. Het allerbeste berioht tevens, want het bevat goed nieuws van een buur. Mejuffrouw C. Vermeule, Leerlooiers singel 252 te Middelburg, bericht ons het volgende: „Vijfjaren lang ben ik hetsfaoht- offsr geweest van een ziekte der nieren. Mijn medische raadgever zeide mij, dat ik een losse nier had en leed hierdoor onop houdelijk aan hevige pija in den rug en in de leDdeDCD, terwijl ik bijna altijd aange daan was met hoofdpijn en een afgemat, vermoeid gevoel door het geheele lichaam. Ik sliep sleoht en droomde veel, en mijn eetlust werd met den dag minder. De urine kwam steeds ongeregeld en veroorzaakte mij veel pijn zij was steeds vuil, donker rood en liet veel bezinksel na. Nooit hebjk baat gevonden bij al de voorgeschreven ge neesmiddelen, totdat ik ten slotte kennis maakte met Uwe Foster's RugpijD Nieren Pillen. Ofschoon ik daar in het begin niet aaa geloofde, moet ik nu toch eerlijk ver- ktaien, dat ik reeds in een paar dagen de goede werking hiervan kon gevoelen en thans, nadat ik drie weken met het gebruik doorgegaan ben, heeft er een groote ver andering in mijn toestand plaats gegrepen. Ik ben, veel sterker en opgewekter en van de pijn kan ik niets meer bespeuren -, wan neer ik ooit iemand mooht ontmoeten, die rnoeht lijden, zooals ik voorheen, dan zal ik hem gaarne met de goede eigensohap- pen van Uw pillen bekend maken". Ruim een jaar later meldde ons mejuffrouw Vermeule.Sedert mijne genezing, nu vijf tien maanden geleden, heb ik heelcmaal geen enkele pil of medicijn meer ingenomen en ben ik volkomen genezen van mijn nierziekte. Ken bad reeds alle koop op herstel opgegeven en my ronduit verklaard, dat ik niet lang meer zou leven, dooh Uw pillen hebben mij er weer bovenop gebraeht en wel in zeer korten tijd. Het is een ongeloofetijk iets, dooh ik heb niets meer van mijn vroegere ziekte kunnen gewaar worden, de pijn is geheel verdwenen, de nrine is immer helder en ik heb nooit meer dikke voeten." (w.gMej C. Vermeule. De bandteekening van James Foster op de doos is een waarborg, dvt gij de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de Fiinsa Nathan Emanuelen te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na oztvangst van postwissel ik f 1,75 voor één- of f10, voor zes doozen. Iq plaats van wijlen den heer Armand Sassen is tot directeur van de rijkspost spaarbank benoemd den heer P. J. F. Du bois, tot dusver onderdirecteur. Zondag is plotseling ovarleden op 41- jarigen leeftijd mevrouw de weduwe prof. P. Biesterveld geb. Viseer te Amsterdam. Haar echtgenoot overleed ruim drie maan den tevoren, Maandag 14 December 1908. Rotterdammer. Het bestuur der vereeniging .Antire volutionaire Pers" dit ter verbetering van een bericht in ocs vorig no. is aldus saamge8teld dr. A. Kuyper, te 's-Graven- bage, voorzitter, mr. A. de Jong, te Rotter dam,vice-voorzitter, P. Brouwer, te Zwolle, penningmeester, en R. C. Verweyck, te Amsterdam, secretaris. Onlangs hebben wij een bericht op genomen over een man te Haarlem, die, uit vrees voor inbrekers, den spaarpot in de kachel had gezet, welke kachel iator door zijn vrouw werd aangemaakt en waar bij de inhoud van des spaarpot (zilvergeld) versmolt tot een grooten klomp. De man heeft toen dien klomp zilver, welke voor hem aan guldens een veel grooter bedrag vertegenwoordigde dan deszslfs waarde als oud-zilver, naar 's Rijks munt gezonden, en dezer dagen is h«m bericht geworden, dat hij ten zijnent heeft te verwachten een postwissel, een bedrag vermeldend, 't welk zijne verwachting zelfs «enigermate over treft, en waardoor hy dus geen de minste schade van de onaangename vergissing ondervindt. O. H. Ct. Een gezin in de Friesche gemeente Smallingerland had bry gegeten, uitge zonderd een der kinderen, een halve idi oot, die er niet van wilde hebben. Na den maaltijd werden de anderen allen on gesteld en het bleek nu, dat de halve idioot rattekruit in de brij had ged-an. De hoeveelheid is zeker gering gewee ,f, wanthet geval had geen ernstige gevolgen. Vroedvrouw en brandspuit. Uit den Gemeenteraad te Wildervank By het bepalen eener wonirg waar de nieuwbenoemde vroedvrouw moest komen te wonen, werd door B. en W. een greES voorgesteld. Hierover werd ruim gediscus sieerd. De heer Polak zeide„Ik had gedacht de grenzen zoo ruim mogelijk te 't Geeft toch weiDig waar zij woont, 't Gaat met een vroedvrouw als met een brand- spnit. Men weet van te voren nooit waar 't uitbreken zal, en als 't geval er is, zijn in den regel zoowel vroedvrouw als brand spuit 't verst af." (Algemeen gelach Daarna zeide de burgemeester ;Wn heb ben het decorum te bewaren- 't Is nu w< er geheel en al ernst." Te Nieuweschans is een 10 jarig meisje aan nekkramp gestorven. Te Nieuweroord is een meisje nabij de ouderlijke woning in 'n onbewaakt oogen- blik in de vaart verdronken. Een schip persknecht is in het ruim van zyn vaartuig liggende te Made door kolendamp gestikt Een 11-jarig meisje te Utrecht was bij een kind van 9 maanden thuis gelaten, ter wijl moeder even de deur uit was om brood van de bedeeling te halen. Het elfjarig meisje moest zusje even loslaten, en toen heeft de kleine bij het omtrekken van een pot kokend water zich zoo deerlijk gebrand dat ze kort daarna in het gasthuis overleed. In de Belgisohe Kamer werd gisteren bij de behandeling van het wetsontwerp op verkorting van den arbeidstijd in mij nen, het eerste artikel van den tekst der regeering en eveneens dat van de oom- missie verworpen. Daarmede heeft de Ka mer zich verklaard tegen iedere uitzonde ring op de verkorting van den arbeidsduur. De Zuidpool bereikt. Te Londen is berieht ontvangen, dat de Britsohe Zuid poolexpeditie, onder luitenant Shaokleton, de Zuidpool heelt bereikt op 100 mijl afstand s. Castro. Den ministerraad van Vene zuela moet geadviseerd zijn door den heer Paul, dat Gastro zou worden gearresteerd zoodra hij een voet aan wal zette in Venezuela. Gastro nam een passagebiljet voor de Guadeloupe, die 25 dezer vertrekt. Mogelijk zal hij echter te Trinidad van boord gaan. Oud-president Roosevalt en zyn zoon hebben zich gisteren ta Hoboken inge acheapt voor de Afrikaansobe reis Zy werden luide toegejuicht door een groote menigte. Het zachte weer deed de sneeuw in de Daitsche bergen te haastig smelten en ver oorzaakte vole everstroomingen. In het zuiden van Hannover zijn de akkers mylen ver overstroomd, en is het gezaaide dat de watersnood van Februari nog gespaard had geheel verwoest. Ook uit het stroom gebied van Oder en Wtichsel komen slechte tijdingen. Wy hebben al iets meegedeeld over het plan tot het bouwen van een brug over den Hudson, die New York met Jersey City zal verbinden. Ter aanvulling nog het vol gende. De brug wordt 2550 M. lang, wat voor een hangbrug record is, es zal 50 mil- lioen gulden kosten. De bouw wordt be kostigd door de staten New York en New Jersey. Volgens de berekeningen zullen 500.000 voetgangers dagelyks van de brug gebruik maken, terwyi er op eeu passage van 20.000 rytuigen en karren per dag wordt gerekend. De brug komt te haDgen aan vyf reusachtige stalen kabels, die over twee pijlers, van 80 M. hoog zullen worden gespannen. Deze pijlers worden uitge voerd in steen en staal. Elke kabel zal 40.000 centenaars kunnen dragen. De kabels worden niet van draden gevlochten, doch bestaan uit bundels evenwijdig loo- pende draden. Naar men weet, zjjn op het oogenblik te New York reeds verscheiden reuzenbruggen in aanbouw of in voorbe reiding, w. o. een aantal bruggen over de Oost-rivier en een reusachtige viaductbrug over Long Island Sond. Mevr. Carrie Nation, de bekende strijdster tegen het gebruik van alkohol en tabak, is nadat zy met zeer weinig suc ces in Engeland den stryd tegen den drank en rookduivel had aangebonden, weder naar Amerika teruggekeerd. Hare mede passagiers op de Baltic echter hadden het zwaar by haar te verantwoorden Zag zij iemand rooken, dan sloeg zij hem of haar sigaar of sigaret uit den mond en tegen de passagiers, die alkohol dronken trad zij nog krasser op. Te New-York aangekomen, deed zy aan het dok verslag van hare bevindingen in Engeland. Tot de aanwezige verslaggevers zeide ze„Er is niemand in Engeland, die ooit een oorspronkelijk denkbeeld heeft. Nooit in mijn leven heb ik zooveel la faards gezien. Zelfs de geestelijken zyn lafaards, zooveel dronkaards, zoowel man nelijke als vrouwelijke, als te Londen vindt men nergens. Welk staatkundig verschil er ook moge bestaan tnsschen liberalen, Tories en ledsn van de arbei dersparty, voor rum zijn ze allemaal."^" Te Rome heeft men Maandag in een pension in een koffer het lyk gevonden van een Ras, die daar den 14en dezer ten kamer had genomen en daarna op welken dsg vinden wij niet vermeld twee landgenoo'en op bezoek kreeg. Da ze kwamen met een grooten koffer en bleven eten. De pensionhoudster boorde vervolgens van hen, dat zy met hnn gast eea uitstapje gingen maken. Maandag kreeg zij, door een onaangename lucht getroffen, achterdocht. Men vraagt zich af, of de vermoorde Ru», die zich Wla- dimir Tarasof noemde, misschien ook Azof ie. In de Spaansohe provincie Andalou- sië heersoht vreeselijke ellende. De koning, die sp het oogenblik te Seville vertoeft, wordt door duizenden opstellers van smeekschriften bestormd. Het spoorweg verkeer is door overstoomingen gestremd, en bijDa geheel Andalousië is van het ver- keer afgesneden; door den aanhoudenden regen zijn de veldarbeiders braodeloos gi- worden, en komen zij letterlijk van honger om. De menigte bestormt de brood- en vleesckwinkels. De aloades of burgemees ters van Medina, Bidonia en andere plaat sen meldden, dat zij buiten machte zijn, de menigte in bedwang te houden. De ODge- lukkigen breken in tuinen en akkers iD, graven de wortels en knollen uit, en eten die rauw op. De overheid verdeelt brood onder..de hongerende 2509 visschers aan de havenplaats San Lucar, maar het ia onmogelyk, hen allen te helpen. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Hooggeachte Redacteur Mag ik naar aanleiding van eea „inge zonden stuk" onderteekend door H. Zegers 'n enkele opmerkiag maken Allereerst wensoh ik mijn vriend Z. een opmerkicg te maken, dat hij buiten zijn boekje is gegaan, door zonder daartoe ver- lol te hebben ontvangen van het bestuur een oolleote te willen houden. Waar moet het met onze vergaderingen heen, wanneer ieder zoo maar op eigen houtje wensoht te oolleoteeren. De vergaderingen van de aid. „Patrimonium" worden tooh niet be legd om barmhartigheid te bewijzen. Ten tweede: Is de oolleote, die Z. wensobte te houdeD, nog om andere dan in zijn stuk voorkomende redenen, ge weigerd. Dit weet Zegers immers ook wel Ten derdeVind ik het van vriend Z. beneden zijn eer, door eene mededeeling dat van geheel persoonlijken aard was te gebruiken ais een argument om iemand verdacht te maken. Overigens mijnheer de Red. stem ik vol komen met uw onderschrift in. 't Is waar lijk te betreuren dat er patroons zijn, dia van het Arbeids-oontraot misbruik maken om hun ondergeschikten te dwingen iets te doen wat met hun geweten niet in overeenstfinmiDg is. Took mag aan den andereD kant gewaakt worden, dat men niet zoo spoedig overga om voor nitgeslotenen eene algsmeene oolleote op touw te zetten. Daar is even eens gevaar aan verbonden. Ik geloof, dat wij die menschen in Leeuwarden niet in den put gezonden hebben, zooals dhr. Z. het wel wil doen voorkomen, dooh wel de vrienden in L. Laat dus zij in de aller eerste plaats beginnen met die enkelen te heipen. Of zouden de voorstanders van de Chr. sociale beginselen in L. werkelijk allemaal zoo arm zijn Dit wil er bij m(j voorloopig nog niet in. G. DEN DEURWAARDER. Axel, 22 Maart 1909. (Wy vestigen er de aandacht op dat de bedoelde staking Maandag reeds is beëin digd aa een stryd van 7 weken, welke vol gens Het Volk geheel is gewonnen door de werklieden. Een sociaal democraat had de leiding. Wy zijn 't overigens met den heer den D. eens, men moet voorziohtig zyn met vragen om geld voor stakers, wanneer men niet precies op de hoogte is, en ook met ge ven wanneer de annvrnsg niet uitgaat van eene erkende of bekende vereeniging oi corporatie. Red.) Tweede Kamer. Van dhr De Savornin Lohman is ingekomen een wetsvoorstel tot wyziging van het reglement van orde der Kamer ten doel hebbende de wyze van be handeling der wetsontwerpen te verbeteren. De heer Lohman drong op een spoedig onderzoek in de afdeelingen aan. De lieer Patjjn namens meerdere poli tieke richtingen stelde voor dit wetsont werp door een oommissie van voerberei- ding te doen onderzoeken, welke oom' missie dan met den voorsteller kan onderbandelen. De oommissie wordt door den voorzitter benoemd. Dit wordt goedgevonden, waar na de voorzitter tot leden dier oommissie benoemd de heeren Kuyper, Goeman Borgesius, Troelstra, Druoker, de Visser, Loeff en Tydemaa. Bij de behandeling der motie-Bos voert de heer Kuyper tegen de motie het woord, er op wijzende dat de regeering de maoht noob de bevoegdheid heeft em hier tus- sohen te treden. De taal is absoluut democratisch, een or ganisch uit 't volk opkomend verschijnsel. De minister verdedigt uitvoerig zyn standpunt. 's Gravenhage, 24 Maart. Kapitein Cbristoffei is hier uit Amsterdam aange komen, nam zijn intrek in hotel de Twee Steden. 's-Gravenhage. By kon. besluit is ge pensioneerd op verzoek de luitenant-kolo nel A. Alma, prov.-adjudsnt in Zeeland. Belgrado, 24 Maart. De Servische re geering heeft verklaard dat indien de mo gendheden nog eischen te stellen hebben, zy bereid is die alle te vervullen, om daar mee uiting te geven aan de vreedzame be doelingen van het land. Weenen, 24 Maart. Waokerlin, Hon-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2