gesteld in benden ren B. en W. ter af doening. Een adres ran L. Pieterse en 26 andere bewoners ven den Noord weg, om aansluiting der gasleiding, wordt in henden van B. en W. gesteld om adsies evenals dat van P. Denië'se en 10 andere bewo ners van Klein-Vlaanderen tot openetelling als publieke weg van de z.g.n. Toulonsohe La tg te. B. en W. stellen voor in te willigen een verzoek van P. J. Oanielse om de beneden lokalen van de voormalige school op den Wal te mogen huren voor den tijd van 3 maanden voor f 4 per week, voor een pano rama. Op voorstel van den heer de Veer wordt bepaald, dat de huur ten allen tijde opzegbaar is, als er zich iets beters voor 't gebouw voordoet, dat de gemeente voor- deeliger is. Het voorstel van B. enW.wordt hierop aangenomen. Van de Veilings vereeniging «Walcheren" is ingekomen een verzoek om vermindering van den huurprijs der vleeschhal tot een maximum van f 100. Dit wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Van A. Ingelse eu de bewoners van het Arnemuidsohe Voetpad is ingekomen een verzoek tot betere bestrating en het plaat sen van een lantaarn. Ook dit verzoek wordt gesteld in handen van B en W. Aan mej. W. U. G. Aalbergs wordt eer vol ontslag verleend als hoofd dor be waarschool. De rekening van het Bomme-Van den Broeoke-fouds wordt goedgekeurd op f 58519,25' in ontvangst en uitgaaf. Het voordeelig saldo is f 8100. Id. die van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in ontvangst f350, uitgaat f346,93», batig saldo f3,065. Id. die der Gezondheids- onmmissie iu ontvangst en uitgaaf op f 1543,98. Overgelegd wordt het verslag van de Kindervoeding. Hieruit blijkt dat in 19078 zijn verstrekt 19276 porties eten aan 204 sohoolgaande kindereD, waaronder 29 van schooi B, 58 van sohool I, 96 van K, 6 van de sohool aan het Molenwater en 15 van de Roomsoh-Katbolieke sohool. De kosten van het voedsel bedroegen f2313 12 of f 0.12 per portie. De af- en overschrijving begrooting Burgerlijk Armbestuur over 1908 wordt goedgekeurd. De staat oninbare posten Inkomsten belasting over 1908 wordt vastgesteld op 1348,24'. ld. die der suppletoire kohieren der inkomsten- en hondenbelasting de eerste op f 1678 08' en de laatste op f 48,50. Id. die der supoletoire kohieren der school gelden A en G op f 10,41, die van G en J. oo f2,20 en het herhalings-nnderwijs f0,90 alles over de jaren 1908/9. Goedgekeurd wordt de nadere regeling der Pensioensgrondslagen der leeraren aan de Burgeravondschool Nuijsen Hasselbaob, resp. op f500 en f550; id. wordt goed gevonden om den tijd van tijdelijk leeraar van dr. Burgersdijk aan het gymnasium te verlengen van 21 tot 25 Maart 1908, zulks met het oog op zijn pensioen, daar 91 Maart niet aansluit met zijne definitieve benoeming. Naar aanleiding van het verzoek der vereeniging voor tentoonstellingen van huisindustrie, om eene subsidie, stellen B. en W. voor afwijzend te besohikkeD, daar de belangen der gemeente Middelburg bij deze tentoonstelling niet zoo zijn betrokken, dat daardoor het verleenen vau tinanoieelen steun gewettigd wordt. De heer Sannes kan zioh met het voor stel van B. eu VV. niet vereenigen. Hij meent dat hi"r wel degelijk veel huis industrie is, inzonderheid vau kinderen vvior gezondheidstoestand hier niet wordt bevorderd. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 2 stemmen die der heeren Sannes en v. d. Harst. Op het verzoek der vereeniging Nosoko- mos om de rechtspositie van verpleegsters en verplegers te vogelen, wordt afwijzend beschikt. Thans komt in stemming het aangehou den punt van de werkloozenverordening, waarover d j stemmen in een vori ^e verga dering staakten. Thans wordt het amende- ment-Sannes om in de bepaling „duurt de weikloosheid korter dan een week, dan wordt geen bijslag gegeven", een week te vervangen door drie dagen, aangenomen met 9 tegen 4 stemmen, die der heeren Ermerins, Verhage, Sprenger en Boogaert. De geheele verordening wordt hierop zon der stemming aangenomen. Tot voorzitter van het werkloozenfonds wordt benoemd de heer C. Boudewijnse, directeur der «Vitrite Works met 10 st., met hem wss aanbevolen de heer H. Snij ders, die 3 stemmen bekwam- Voorstel van B. en W. om op de verzoe ken van F. L. Klaassen om aansluiting der waterleiding aan de perceelen wijk O no. 220 - 219 aan de Oostpunt en aan H. Jansen Jr en J. Geervliet om aanleg aan den St Jacsgang en Stiifselweg gunstig te be schikken, wordt aangenomen. In behandeling komen thans de be zwaarschriften tegen aanslagen in de be- ia-ting naar het geschatte inkomen dienst 1908. Teruggebracht wordt E. Sobeps, van de 28a naar de 24e en mr. E. Bonn van de 36e naar de 33e klasse, terwijl de aanslag van Jhr. A. F. van Sprengler in de 22e klasse gehandhaafd blijft. De door B en W. voorgestelde wijzi gingen der Bouwverordering worden aan genomen, zoodat o.a. art- 74 voortaan wordt gelezen als volgt«Onder straat en w i- ter worden in deze verordening veretaun alle voor het publiek toegaDkelyke wegf n, paden, straten, bruggen, steigers, kaaien, stegen, sloppen, stoepen, trottoirs, pleinen, wandelplaatsen, plantsoenen en wateren, behoorende aan eenig publiekrechtelijk lichaam en die welke niet aan een publiek rechtelijk lichaam behooren, die met ge- doogen van den rechthebbende voor bet publiek verkeer openstaan". Het verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier, gesteund door de karkeraden de Geref. gemeentens, door den Chr. Nat. Werkmansbond „Patrimo. nium" en de vereeniging „Zondagsrust", om de kermis af te sehaffen, {of deze al thans op den Zondag te sluiten, stellen B. en W. voor, af te wijzen. Den heer Verhage spijt het dat B. en W. met dit voorstel komen. Haar karakter van jaarmarkt tooh heeft de kermis verloren. De kermis is alleen een gelegenheid om pret te maken. Spreker is niet tegen ontspanning, maar er zijn betere gelegenheden dan de kermis. Door Burg. en Wetb. worden alleen materieels gronden voor hnn voorstel aan gevoerd. Er wordt voorgerekend dat afscliaffirg der kermis een sohade van f3800 aan de gemeente sou berokkenen. Spreker gelooft niet te overdrqven, als hij zegt dat door de spullebasen meer dan driemaal zooveel de stad wordt uitgedragen, terwijl van de inwoners alleen de kroegbazen geldelijk voordeel behalen. De heer Sehorer geeft toe dat de jaar markt als zoodanig geen bestaansrecht meer heeft. In winkels kan men zioh wel beter zaken aanschaffen dan op de kermis. Maar de kermis is een gelegenheid tot uit spanning. Neemt men die weg, dan dient men er iets voor in plaats te geven aan hen die zioh geen dure uitspanningen kun nen versohaffen. Maar al brengt men iets anders voor de kermis in de plaa-.s, dan zal men dezelfde uitspattingen zien voor komenop de volksfeesten en zelfs op de Christelijke feestdagen gebeuren dezelfde verkeerdheden als op de kermis. Daarom is spreker tegen afsohaffing. De heer Snouclc Hurgronje is tegenstan der van de afschaffing. Hij is het volko men eens met den heer Sohorer. Do voor standers der afschaffing houden te veel het oog op de uitspattingen, maar rekenen te weinig op de uitspanning. Er zijn een reeks van personen die met hun kinderen op een zeer gepaste manier van de kermis proflteeren. De heer De Veer sluit zioh geheel aan bij wat door dan heer Veihage is gezegd. Hij gelooft dat de kermis zoowel moreel als financieel een nadeel is voor deinge- zotenen. De commissaris van politie m< ge een mooi rapport indienen van de kermis, maar daaruit blijkt dat hij öf de kennis niet kent óf de politie haar plicht niet doet. Spreker weet dat de politie in die dagen niet overal zijn kan. Hg wijst er op dat hij geen bezwaar heeft tegen een kraam of spel, maar wel tegen de entou rage vao de kermis, de zedeloosheid en het drankgebruik die zioh met zioh brengt. De heer Verhage wijst erop dat ooor den heer Sehorer is beweerd dal dezelfde uitspattingeo als op de kermis voorvallen ook gebeuren op christelijke fees dsgen. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen met 11 tegen 3 stemmen, die der heeren De Rijoke, Verhage en De Veer. Voorts stellen B. en W. voor om aan de gemeente Arnemuiden niet terug te geven de som van f 3185,89 vermeerderd met de wettelijke rente,voor betaalde verplegings- kosten voor den krankzinnige T. J. B Metz. Aangenomen. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van de voorstellen van ur. Sannes en mr. Fruin tot regeling der rechtepositie van gemeenteambtenaren, beambten en werk lieden. De voorzitter brengt eerst 't beginsel in stemming. Zonder hoofdelijke stemming wordt instemming daarmede betnigd. De heer Sannes wijst er op dat erge gemeentearbeiders en werklieden zijn, die op een andere wijze willen werken, als thans geschiedt. Er is een technisch be zwaar aan het door B. en W. ingediende reglement Hij ziet in dit reglement geen voorschriften voor de arbeiders omtrent loonsverhooging, rust enz., dit toch is de taak van den Raad, deze mag toch beslis sen op het maximum. Het scheidsrecht is niet zooals in andere gemeenten is bepaald en niet zoosls dit hier in het reglement ia opgenomen. Hiertegen zal spr. opkomen twee dienen gekozen nit den Raad en twee door de betrokkenen. Ook ontbreken uit voerige toelichtingen by dit reglement, waardoor de Raad zeer in 't duister werkt. Dat mag niet gelooft Spr. Daardoor is het onmogelijk om goede amendementen op de artikelen in te dienen. Hij meent dat het zeer gewenscht is, dat de Raad uitmaakt of hij meegaat met het denkbeeld van arbeidsduur enz. erin op te nemen en dan het voorstel terug te zanden naar B. en W. om de toelichtin gen bij te geven om zoodoende den Raad in de gelegenheid te stellen amendemen ten in te dienen. De heer Fruin is het eens met den heer Sannes, echter haefi hij eenige amende menten op dit reglement, welke hij in dient. De voorzitter antwoordt den heer Sannes dat de voorstellers zei ven oorzaak rijn dat er geene toelichting bij is. Dit hebben zij bij hnn verzoek om een reglement te ontwerpen niet bij gevraagd. Dit kennisdebat is ontleend aan de Midd. Crt. Kbd. De heer TTetfse is het eens met den Voor zitter; echter ;is de rohuld niet t ij den heer SanneB, maar bjj den heer Fruin. Er zal nooit iets goeds van het reglement terecht komen zoolang de twee diensttak ken bij elkander blijven gevoegd. De ambtenaren moeten gescheiden worden van de werklieden. De heer Sannes werpt het verwijt van den voorzitter van zioh af en schuift dit op het College van B. en W. Thans komt het amendement van den heer Sannes in behandeling. De voorzitter wensoht het amendement te splitsen en in de eerste plaats te be slissen of arbeidsduur, loon enz. in het ontwerp sullen worden geregeld. Hier over staken de stemmen. Voor de heereu Van Teyliogen, Fruin, Ermerins,De Rijeke, Sannes, Van Dnnrë en Vau der Harst. De verdere behandeling dezer zaak wordt dus aangehouden tot een volgende verga dering. Naar aanleiding van het verzoek van A. Tjaarda om zijn gedane pachtsom van f80 per jaar en f836 per jaar voor de volgende jaren, voor de voormalige Mid- delburgsohe haven te verminderen met f 100 en dus te brengen op f80 en f736, stellen B. en W. voor dit toe te staan. De heer Van Dunni zegt, dat de ver pachting niet is geweest onderhands, maar publiek want ze is geadverteerd in de bladen, zoodat iedereen in de gelegenheid was om in te sohrijven. En nu is de Com missie van Fioanciën hierover gehoord wat betreft de vermindering der pachtsom, doeh zij eisoht bij de toegevendheid der ge meente te bepalen, dat hij met zijn borgen betere waarborgen geeft. De heer Heyse wijst op de zonderlinge houding in dezen van de Commissie van Financiën bij gaat de geschiedenis der voormalige Middelburgsohe haven na,waar uit blijkt, dat die Commissie met deze zaak niets te maken heeft. De voorzitter stelt voor deze debatten te sluiten als zijnde buiten de orde, eu te behandelen het voorstel van B. en W. Dit wordt aangenomen, waarop het voor stel tot vermindering van paoht in be handeling komt. Het voorstel vindt bestrijding bij den heer Sohcrer, doch wordt verdedigd door den heer De Rijoke, die ook eerst het verzoek vrij zonderling bad gevonden, doob na een gesprek met Tjaarda tot de overtuiging kwam dat deze zioh werkelijk heeft ver gist, en geloof verdient. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen met 11 tegen 2 stemmen die der heeren Sohorer en van Dunoé Hierop wordt de vergadering gesloten. BirmmihmL AFSCHRIFT. Voorkomende in de „Pro vinciale Overijsselsohe en Z-volsohe Cou rant", dd. 17 Februari 1909 No. 40 eerste blad. 't belang van weduwen en weezen". „Door de Vereeniging van beneden den „rang van Offioier gepensionneerda, Euro- „peesohe, militairen var Leger, Marine en //Koloniën is aan de Tweede Kamer der z/Siaten-Generaal een request gezonden, //inhoudende het verzoek om vau haar z/reoht tot initiatief en amendement ge- z/bruik te maken en voor te stellen de //ingediende wetsontwerpen betreffende de //weduwen en weezen van die militairen «van terugwerkende kracht te verklaren, //subsidiair een post te voteeren, waaruit z/aan die vereeniging een subsidie wordt «toegekend. «Daar de Koninklijke goedkeuring op «de statuten nog Diet is verleend, is door «het daarop waohteD, veel geschikte tijd «verloren gegaan. De vereeniging heeft «thans gemeend aan de Tweede Kamer te «moeten adresseeren en inmiddels aan de „betrokken Ministers per request om hun «medewerking te moeten verzoeken. „Van het eerstbedoelde adres is eeu af- «sohrift met de statuten en huishoudelijk «reglement nog bovendien aan elk Karner- «lid en het Bureau der Kamer afzonderlijk «gezonden. «Zeer zeker zou het wensohelijk zijn, «indien de Kamer voor't geval niet tot «terugwerkende kracht werd besloten «een flinke subsidie toestond, ia het be- «laBg de vele weduwen en weezen van «gepensioneerde militairen, die, nadat man ,,en vaier den laude zooveel jaren hebben «gediend, geheel onverzorgd achterblijven. «Hieronder zijn er, die 40 jaren en langer «in militairen dienst zijn geweest. Eiode- «lijk Da vele jaren vrageD, geeft de regee- «ring gehoor aan het geroep om een pen- «sioenfje voor de weduwen en weezen van «die trouwe dienareD vaa den Staat. Moeten er nu velen buitengesloten wor- «den, dan moge men hun nood verminde- «reu, door de vereeniging, in den aan- «vang dezes genoemd, fiink te subsidieeren". Vele gepensionneerden schijnen hun belang en dat van hunne vrouwen en kinderen niet te begrijpen en hebben zioh nog niet aangesloten bij de „Vereeniging van beneden den rang van offioier gepen sionneerde militairen vbd Lager, Marine en Koloniën". De voorzitter der afdeeling Middelburg verzoekt hen dan ook, zioh als lid op te geven bij het bestuur, alwaar alle inlichtingen gaarne worden gegeven. UIT DE PROVINCIE. Middelburg. De sergeanten A. D. P. Dominicufl en M. L. van Loon, leerlingen van den hoofdcurcus te Kampen, worden van 1 Juli tot 15 September voor practi- sche oefeningen gedetacheerd bij het 3e reg. inf. alhier. Middelburg.' Heden kwam bericht bij de CeDtrale Anti-Rev. Kiesvereeniging,dat de heer inr C. Lucasse geen candidatuur voor de Tweede Kamer op nieuw wensoht te zan vaarden. Vllsslngen. Dhr. P. Visser, commies der posterijeu eu telegrafie aan het post kantoor alhier, wordt op verzoek met 1 Maart a s. overgeplaatst op hetzeepostban- toor Vlissirgen—Qoeensborough(dagmail- booten). Vllsslngen De directeur der Staats spoorwegen heeft wegens betoonde eerlijk heid eene eervolle vermelding toegekend aan K. Hoekstra, hoofdconduoteur eerste klasse alhier Vlissiagen. Op de werf der Kon. Maatsoh. «De Schelde" is de biel gelegd van het mailstoomschip «Tambora", in aanbouw van de Rotterdamsobe Llojd. Met ingaag van 1 Maart zal het hulp'elephoonkantoor te Domburg, als mede de daaraan rechtstreeks aangesloten of nog aan te sluiten perceelen en open bare spreekcellen, worden opgenomen in het telephoonverkeer met de Duitsohe plaatsen, waarmede NieuwesluisHeen- vliet telephoongemeeosohap heeft. Voor dit verkeer zullen gelden de tarief- en verkeersregelen, welke voor het alge meen Neaerlandsoh-Duitsoh telephoonver keer vastgesteld en io den post-, telegraaf- en telephooogids vermeld zijn. Domburg Vrijdag 5 Februari j.l. werd het zeehospitium «Zonneveld" geopend en verleden week is de eerste patient geko men, eeu jongetje uit Goes. Binnen korten txid zullen er meerderen ter verpleging op genomen worden. Aan deze inrichting is nog benoemd tot verpleegster mejuffr. M. Dormaar te Middelburg. Wij verwijaen onze lezers naar de in dit nummer opgenomen Zomerdienst-rege ling van de Prov. Stoombooten op de We8ter-Sohelde. Men lette er opdat deze dienstregeling eerst met 1 Maart as. in werking treedt, en dat de uren vanaf dien datum volgers Arnsterdamsohe tijd zijn aangegeven. De kiesvereeniging Burgerplicht te Brulnlsse heeft mr. R. J. H. Paiijn met algcoeene stemmen oandidaat gesteld voor de Tweede Kamer, Koudekerke. Woensdagavond werd weer vergadering gehouden in zake de op te richten Boerenleenbank alhier. Er waren 37 personen tegenwoordig, welke zioh allen als lid opgaven, terwijl nog enkele hunne medewerking hadden toe gezegd. Er werd een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren C. Boone, D. de Buck en P. Verhage Mz. Als raad van toezicht warden bij eerste stemming ge kozen de heeren H. E. J. Gerlaoh van Sint Joosland, dr. J. J. v. d. Harst en G. Ten Brink. Als kassier werd met algemeene goed vinding gekozen dbr. A. Aarnoutse Jz Bij Kou. besluit is benoemd tot lid der Commissie van Advies voor 's Rijks geschiedkundige publication mr. R. Fruin, Rijksarchivaris in Zeeland te Middelburg. Westkapelle. Donderdagmorgen om streeks half vijf werd de predikant dezer gemeente, ds. Aalders, uit zijne slaap ge wekt door een sterke rookluoht, waarop bij nader onderzoek bleek dat iD de woon kamer brand was ontstaan, die Dog intijds door emmers water kon worden geblusehi en zich moest bepalen tot eenige schade aan gebouw en meubels. De schade wordt begroot op ongeveer f200. Wolfaartsdijk. Woensdag vierden on der vele blijken van belangstelling, het echtpaar D. Reijerse alhier, hun 50-jarige eohtvereeniging. Bij die gelegenheid werd hun des avonds door het muziekgezelschap „Wolferts Fanfare" een serenade gebracht. Welfaartsdijk. Woensdagavond hield de Chr. Jongv. «Dient den Hoere" «net hare begunstigers alhier, de gewone jaar- lijksohe vergadering. De voorz., dhr. P Geene opende het samenzijn met het zin gen van psalm 119: 5, gebed en een in leidend woord naar aanleidirg van 1 Samuët 16:11. Uit het verslag van den Seor. en PeaDingcn. bleek dat de biblio theek 62 boeken bevat, dat inkomsten f64.36, de uitgaven f27.41', het batig saldo I 36.94' bedraagt. Verder werd de avend gezellig doorgebracht, met het hou den van voordraohten en het zingen van Chr. liederen, waarop te ruim half twaalf de vergadering werd gesloten met het zirgen van Gezang 180:1 en dankgebed door dhr. At Beenhakker. Ellewoutsdljk. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leder. De voorzitter opende de vergadering en leest de notulen, welke goedgekeurd worden. Ingekomen zijnvan Gedep. Staten de begrooting over 1008, van den Minister van Waterstaat de goedkeuring dat J. Noels is benoemd als telephonist, van de Commissie tot wering vod Sohool- verzuim de len. van dhrn. Stouten en Vroegop, resp. als voorz. en seor. van ge noemde commissie. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens brengt de voorzitter ter kennis dat de kas en boeken bij den gemeente-ontvanger in orde bevonden zijn en het bedrag, zijnde nog in kas, ongeveer f615 groot is. Het verslag der oommissie tot wering van sohool verzuim wordt voor de leden ter inzage gelegdalsmede h t verslag over den toestand der openbare school. De Bnrg. stelt hierna den Raad voor: de begrooting over 1909 van Gedep. Staten op te vragen ten einde de post f 500 voor de buitengewone kosten voor het lagcr-onder»ijs te doen vervallen. En deze f500 te bieogen op de pOBt haven gelden, waarvan da raming f2200 is, ter wijl er f 3022 is ontvangen. Hierdoor wordt de raming der havengelden gebraoht op f2700 en werkt zoodoende de Raad met eigen gold. Tevens deelt de voorz. mede dat een rec tificatie in de begrooting noodig is omtrent de leening van ongeveer f 1500, dit moet worden f1300 met a/lossing wan f65. Een buitenkansje vcor de gemeente is te boeken door de opheffing der tolgelden. Bet eind cijfer der begrootiug wordt nu gebracht op op f 11475,81'. Met alg. stemmen keurt de raad dit voorstel van den Burg. goed. Zoo ook de af- eu overschrijving van verschil lende posten op andere. Hierna leest de voorz. 'n circulaire voor van den Comm. der Koningin betreffende de bezoldiging der gem.-veldwachters. Het lid Smallegange wil, daar dit schrijven niet op de agenda voorkomt, in de volgende vergadering deze zaak behandelen. De burg. stemt dit toe maar merkt toch op dat li. en W. den Raad in overweging geveu het inkomen van den gemeente-veldwachter te verhoogen met f 75; dit te verdoelen als volgt f 50 voor den werkelijken dienstf 15 voor eene ziekte verzekering, die vrij dokter verstrekt en f 10 voor zjjn fiots.Het lid v. d.Velde vraagt naar de bezoldiging van den gem.-veldw., waarop de burg. meedeelt f 350 f 39 als bode en f 15 voor 't onderhoud van de brandspuit; alsmede de pensioenregeling waaraan ongev. f 50 's jaars wordt betaald. Ook deze wijziging keurt de Raad goed. Thans komt aan de orde de vergrooting van 't Haventerrein, de raming bedraagt f 3000. De Burg. vraagt namens B. en W. of de gemeente dezen last wel zal kunnen dra gen Hij meent van niet en geeft daarom den Raad in overweging een minder kost baar plan door B. en W. op te laten ma ken. Het lid v. d. Velde wil in deze de zuinigheid voorop stellen. Ook weth. v. Liere betuigt hiermede zijne instemming. Met algem. stemmen aldus aangenomen. Toegestaan wordt verder aan de Ver. «het Groene Kruis" het sohoollokaal te gebruiken voor een te houden vergade ring. Nu leest de Voorz. een sohrijven, dateerende 2 Febr., voor van den Insp.. van het loodswezen betreffende de boei welke buiten de haven ligt. Deze boei behoort aan het loodswezen, waardoor in genoemd sohrijven wordt aangedrongen op teruggave. De Burg. vraagt nu de gedaohten hieromtrent van deD Raad. Deze zaak wordt in banden van B. en W. gesteld. In de rondvraag doet het lid v. d. Velde het verzoek om witte kopjes op de zwarte paaltjes welke aan denwegstaaD. Dit zal geschieden. Het lid Smallegange vraagt inlichtingen omtrent het sleohte branden eeDer lantaarn. Deze schijnt van sleoht fabrioaat ta zijn. Niets meer aan de orde zijnde wordt de verg. gesloten. L.AMIBOÜW. Misbruik van ons botercontröle-mcrk. Het had zoo schrjjft de Londensohe berichtgever van het Hbld. het had in hot Eaet End van Londen reeds ge- ruimen tijd de aandacht getrokken, dat een boterhandelaar aldaar Hollandsche boter onder ons Rjjksmerk kon verkoo- pen tegen een prijs, aanmerkelijk lager dan die, welken zuivere Hollandsche bo ter tegenwoordig op de markt doet. Een zijner concurrenten bracht het feit oDder de aandacht van dr. Van Rijjj, op Vrijdag j.l. en deze, begrijpende dal? hier iets niet in den haak was, gaf den man, die hem ingelicht, last, dadelijk voor zijn rekening eenige kis'jcs van het verdachte zuivel te koopen. Toen dr. Van Rijn die kistjes kreeg bleek dadelijk, dat men hior te doen ha4 met boter, die onder een vervalscht Ryks-conti&le-merk voor Hol landsche boter doorging. Dus verzekerd dat hier knoeierij op groote schaal plaats had, nam dr- Van Rijn oogenblikkelijk zjjn maatregelen. Hij stelde zich in ver binding met een „sollicitor" en, geholpen door dezen, met den politie-reehter van het Londensehe district, binnen wiens ressort de verv&lsching was gepleegd. De politie-reehter gaf dadelijk zijn hulp en bevel tot huiszoeking en, zoo noodig, in beslag nemen, en bij die huiszoeking op Zaterdag j.l. mocht het gelukken niet al leen beslag te leggea op meer kistjes, een vervalscht merk dragende, doch ook op een aantal andere belangrijke stnk- ken van overtuiging. Er bestaat nn alle kans dat de verval- schers vsn ons Nederlandseh Kijksmerk hun straf niet zullen ontgaan. Herkukuws Ned. Herv. Kerk'; Betoepen te Helium, J. v. Rijnsdijk,carid. te Gramsbergen; te Wij he, D. Klein Wassink te Deventer. Een breede schare was gisteravond opgegaan naar de Groote Kerk te '9- Gra- venhage, waar ds Molenaar, j 1. Zondag doer prof. Van Nes bevestigd, als leeraar in deze gemeente zijn intrede deed. Onder orgelspel en psalmgezang besteeg de nieuwe herder, derwrarts geleid door een aantal predikanten, kerkeraad en diakenen don kansel. Met een herinnering nit «de bloemlezing" van prof. dr Gunning, door 'n vriendenhand na zijn verscheiden bijeen gebracht, richtte de nitnwe leeraar zich tot zjjn nieuwe gemeente om de richting aan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2