Gemengde Beriebten. Iterkniuuws Schooliiieuws Keeiitszakeii. prof. P. Biesterveld, ds. J. C. Sikkel te Amsterdam. Ea dat iet voorzitter werd gekozen de heer P. van Vliet, en tot be- atuurslid de heer 0. Lzutenbach, te Leeu warden, en id de plaats van den heer J. Keuning te Groningen, die zioh niet her kiesbaar had gesteld, de heer A. Zijlstra, te Groningen, met 75 stemmeQ, Ds heer J. Huizinga, van Axel, had er 52. UIT DE PttOVINCIE. De serganfc J. Sinks van het 2e Bat. 3e Reg. Inf. in garnizoen te Mid delburg, is, met ingang van 27 Febru ari a. a benoemd tot sergant-schry ver en z«l in die functie werkzaam gesteld wor den op het bureel van den Inspecteur van den Geneeskundigen dienst der Land macht te 's Gravenhage. Baarland. Zaterdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle ledeo. De burg. opende de vergadering en gaf den seer. gelegenheid de notuleu voor te leien welke onveranderd werden goedge keurd. Ingekomen waren het verstag van de commissie tot wering van schoolverzuim uiet een begeleidend schrijven, waarin werd vermeld dat dhr. P. Bruggeman en L. M. Raamsdonk resp. gekozen waren tot voorx. en seer.van Ged. Staten goed keuring wijziging der bouwverordening, alsmede de af- en overschrijving. Hierua deelt do voorz. mede dat de kas en boeken bij dea gem.-ontv, in orde bevonden zijn waaruit bleek dat nog ongeveer f 1350 in kas is; dat aan D. Koole het vervoer met den lijkwrgen is gegund voor 1 2.74 per keer; en aan S. de Leeuw het onderhoud is gegund voor f 16 per jaar. Ook nog is ingekomen een schriftelijke aanvraag van de vereeniging „Het Groene Kruis'' voor een looaliteit voor de door dr. van Ingen Sehouten te geven lessen in de verband leer. Het kohier op de hondenbelasting werd vastgesteld op 42 losse en 9 vaste honden. Thans kwam aan de orde de vernieuwing der havenwerken. Besteken teekening kwamen op tafel en aller oogen vestigden zioh op de teekening. Hierna las de voorz. het bestek voor in welks lange tijdsbestek wij onze pot- looden scherpten en bewonderden het ge duld der leden en niet allerminst dat van den voorz., die met taaie volharding bij ieder punt gelegenheid gaf op-of aanmer king te maken en tevens telkens nog een andere verklaring gaf. Na voorlezing vroeg de burg. of nu nog een der leden het woord wensohte en zoo nietmaar het bleek dat hel lid Sohout wel degelijk der zake kundig was. Hij vroeg«waar is de bepaling voor mogelijke besohading aan de besohoeingP Daar tooh de Noor delijke besohoeing geheel bloot komt te liggen". Dat was een vraag op zijn pas gesteld. Het ontlokte dan ook bij den voorz. het gezegde »Je hebt me het gras v or de voelen weggemaaid!" Deze be- paliag zou dau ook in 't bestek gelasoht worden. Verder aldus goedgekeurd. Nog leest de voorz. de memorie van toelichting voor, welke stilzwijgend werd ter zijde gelegd. Burg. en weth. worden gemach tigd zoo spoedig mogelijk het werk aan te besteden. Nu komt aan de orde de gratificatie voor de Gem.- en Rijksveld wachters. Besloten wordt met algemeene stemmen den Gemeenteveldw. f 10 en den Rijksveldw. fö toe te kennen. De burg. vraagt nu of een der leden bezwaar beeft tot behandeling van het ingekomen schrij ven der vereen. »Het Groene Kruis". Weth. Nijsse wil het op een volgende verg. behandeld zien, daar het te laat is iDgekomen. Weth. v. Damme zegt: ik denk er an ders over 'n stel voor het nu te behan delen. Welk voorstel met 6 stemmen werd aangenomen. Nijsse tegen. Nogmaals leest de Voorz het stuk voor. Weth. v. Damme zegt dat hij op de verg. waar de mondelinge aanvraag was gesohied, tegen had gestemd. Maar daar het hem gebleken was dat het een zaak van algem. belang is en ten voile zijn sympathie had was hij nu veranderd en zou gaarne zien dat de Raad een der schoollokalen voor dal doet in gebrutk gaf. Ook het lid Scheut sluit zich hierbij aan. Weth. Nijsse wilde eerst weieens de voorwaarden stel len voor er tot stemming overgegaau wordt. We k. v. Damme wil eerst stemmen, waar op H emming volgt eo aangenomen wordt met 4 tegeu 2 en 1 blano stemmen een looaliteit besohtkoaar te stellen Voor stem den v. Damme, Sohout, v. Wiegen en de Jonge. Tegen Remijnse en Nijsse; en de Burgeui. blanco. Besloten wordt een der schoollokalen daarvoor aan te wijzeD. De ▼oorwaarden worden besproken en de Burg. stelt voor: vuur en licht gratis te geven en een vergoeding vast te stellen voor de schoonmaakster. Weth. v. Damme wil hiervoor f 0.50 per avond gevraagd zivn. Aldus aangenomen. Voor de voorkomende zaken vraagt Remijnse het woord eu komt terug op het tarief vao de lijkkoets. Welk tarief hij gaarne verminderd ?ag en welde le klas van f 11 op f7, de 2e klas van f7 op f5.74 en de 3e klas van f 5 op f 4.24. Na oen lange bespreking wordt op voor stel van de Jonge aangenomen voor een jaar het aangenomen tarief te handhaven. Hierna ging de vergadering uiteen. Ellewoutsdijk. Donderdag vergaderden verschillende landbouwers alhier om ge zamenlijk ruim 100 gemeten suikerpeen te ooDtraoieereo, den hoogstea bieder, dhr. Hamelinek te Neuzen, werden ze gegund voor den prijs van f 12.80 per 1000K.G. netto. Stavenlsse. De vrijzinnige kiesvere niging «Algemeen Belang" is wegens ge mis van levensvatbaarheid ontbonden. Oudelande. De gemeenteraad ver gaderde Maandagmiddag. Aanwezig alle leden en de burgemeester. E?n groot aan tal bezoekers benevets de grafdelver waren tegenwoordig. De burgemeester opent de vergadering en leest vervolgens de notuleu voor welke goedgekeurd werden. Ingekomen waren Een sohrijven van de oommissie tot wering van schoolverzuim waarin berioht werd, dat de heeren Burgel eu Koetse hunne benoeming als voorzitter en seeretaris aan genomen hebben. Voorts een schrijven van Maria Smit, dat zij hare benoeming als ass.-telephmist aanneemt en tevens den Raad dankt voor hare benoeming. Het voorstel, aangehouden in de vorige ver gadering betreffende de traolemeDts- verhooging van bet burgerl. armbestuur wordt in behandeling genomen. De bur gemeester stelt den Raad voor dit trakte ment met f 10 te verhoogen. De heer Tolleman kan wel met het voorstel meegaan, daar het Burgerl. Arm bestuur het tooh betalen moet en niet de gemeente. Dhr. v. Wingen vindt het echter niet zoo zeer noodig. In stemming gebracht zijnde wordt het voorstel met 5 stemmen aange nomen Tegen etemden de heeren v.Wingon en J. da Jager Gz Vervolgens brengt de Voorz. in bespreking den bonw vau een nieuw arrestantenlokaal, Baar aanleiding van de aanhouding welke verleden week hier plaats had. Hij leest een sohrijven voor van den Min. v. Binn. Zaken, van voor eenige jaren, waarin vermeld staat dat iedere gemeente moet zorgen voor een geschikt lokaal, fatsoenlijk gemeubileerd. Voorts hebben B. en W. dit eens nagegaan en kan de gemeente op de plaats van het oude, onbruikbare arrestantenlokaal, voor f 190 klaar komen. Dhr. Tolleman vraagt of het dan wel sterk genoeg zal zijn, waarop de Burg. bevestigend antwoord. De Raad machtigt hierop B. en W. verder in deze zaak te handelen. De Raad besluit hierna de veldw. wo ning weer voor een jaar voor f 45 te ver huren. Ean verzoek van dbr. Bakker of de raad zijn sanctie wil hechten aan de plaunen van de vereeniging „Woningbouw". Ook hierop beschikt de raad goedgunstig. Weth. de Jager spreekt daarna nog over verkoop van eenige hoopjes aarde en over een Dieuwen trasbak bjj de eohool. Di hoopjes aarde zullen verkocht worden en de trasbak komt nog niet, vooral eu de plannen besproken zullen worden aan gaande een duinwaterleiding in Zuid-Beve- land. Hierop deelt de voorz. mede dat de grafdelver hem verzocht heeft ter verg. te mogen komen om een en ander in !t midden te brengen aangaande de besluiten welke in de vorige yerg., hem betreffende, zijn genomen. De voorz. wilde dit met gesloten deuren behandeld zien, waartoe de raad besluit. Na heropening wordt de vergadering gesloten. Een grap Onlangs kregen de fa milieverwanten op een Zseuwsoh dorp van hun zwager in Holland het bericht, dat hunne zuster overleden was. Toen twee broeders, aa een rouwpak te hebben aangetrokken, aan het „sterfhuis" waren gearriveerd, was de eerste die zij in de huiskamer aantreffende gewaande doode. Men begrijpt hunne blijde ont roering en tevens hunne verontwaardiging tegen dan afwezigen man hunner zusier 1 (N. R. Ct.) Walzoorden, Het veertien dagen ge leden tegen den dyk van den Kruispolder aan Baalhoek geslagen vaartuig „Lies- botb" uit Terneuzen, geladen met haver- stroo, dat een gat aan 'trechter achterschip had opgeloopen is Vrydag en Zaterdag gelost, Zondag vlot gekomen en Maandag naar bbstemming gesleept. Zomerdienst 1909. Het eerste ontwerp-dienstregeling op de staatsspoorwegen geeft met den a.s. zomer dienst, aanvangende 1 Mei a.s., de navol gende wijzigingen in den treinenloop, voor zoover de Zeeuweohe lijn betreft De uren van vertrek en aankomst ver melden alle Amsterdamsohe tijd. Men zij er op bedacht dat de speling vau 20 minu ten tussohen stadstijd en spoortijd is ver vallen. Tretu 340 b.v. vertrekt 's morgens uit Middelburg 9.20 Amsterdamsohe tijd in plaats van 9 u. Greenwich tijd, (lus precies even laat als thans. Behoudens deze wijziging, blijven onver anderd de treinen 347, 337, 313,633, 183 D, 83 D, 101, 341, 105, 343, 371, 109, 85 D, 87, 185 D, Roosendaal-VlissiDgen en de treinen 348, 84 D, 184 D, 338,103, 106, 634, 370, 86 D, 186 D Vlissingan- Roosendaal. Gewijzigd worden de treinen Roosendaa'-Vlissingen trein 339, dia van Woensdieoht vertrekt 10 26, Rilland 10.38, Krabbendijke 10 45, KruiniDgen 10 54, Vlake 10.59, Biezelinge 11 09, Go>s 1116, 's Heer Arendskerke 11,23, Arne- muiden 11,35, Middelburg 11.42, aankomst Vlissingen 11.49, d.i. 1 minuut later doD thans. Trein 345, die van Krabbendijke vertrekt 8.08, KruiniDgen 8.18, Vlake 8 23, Biezelinge 8.34, Goes 8.45, 's Hear Arends kerke 8.53, Arnemuiden 9.06, verder on veranderd. Vlissingen—Roosendaaltrein 338, die van Vlissingen vertrekt 6,25 (2 minuten vroeger) Middelburg C,35, Arnemuiden 6,41, 's-Heer Arendskerke 6,53, Goes 7 u., Biezelinge 7,11, Vlako 7,17, Kruiningen 7,22, Krabbendijke 7,31, verder onveran derd. Trein 840, die van Biezelinge ver trekt 10,05 (2 minuten later), Vlake 10 12, Kruiningen 10,17, Krabbendijke 10,27, Ril land 10,33, Woenadrecht 10,46, Bergen op Zoom 10,57, Wouw 11,06, verder onver anderd. Trein 342, vertrek Middelburg 12,35 (1 min. vroeger), Arnemuiden 12,41, N Kraaiert 12,49, 's-H Arendskerke 12,56 Goes 1,04, Biezelinge 1,16, verder onver anderd. Trein 634, vertrek Biezelinge 2,36 (2 min. later), Vlake 2.44, Kruiningen 2,51, Krabbendijke 3,02, verder onveranderd. Trein 344 (vroeger 182), vertrek 's-Heer Arendskerke 5,19 (1 min. later), Gues 5,28,. Biezelinge 5,36, Vlake 5,43, KruiniDgen 5,48, Krabbendijke 5,57, Rilland 6,03, Woensdreoht 6,16, Bergen op Zoom 6,27, Wouw 6,36, Roosendaal 6.45 (d. i. 8 tuin. later). Trein 182 (vroeger 82) vertrek Vlis singen 7.46 uur later). Middelburg 7.56, Goes 8.17, Bergen op Zoem 8.55, Roosen daal a 9.10 (40 min. later), vertrek 9 35, aankomst Rotterdam B. 10.44, D. P. 10.51 (ruim 1 uur later). Trein 346, vertrek Vlissingen 7.55 (1 min. vroeger), Middel burg 8.05, Arnemuiden 8.12, N -Kraaiert 8.20, 's-Heer Arendskerke 8 27, Goes 8 36, Biezelinge 8 49, Vlake 8 56, Kruiningen 9.01, Krabbendijke 9.10, Rilland 9.16, Woensdreoht 9.29, Bergen op Zoom 9 42, Wouw 9.51, Roosendaal aankomst 10 uur, verder odveranderd. Opgemerkt zij dat de reizigers uit Vlis- singeu welke in Roosendaal in trein 82 overgaan richting Rotterdam, zonder bij betaling gebraik kunnen maken van Dtrain 86, die evenals IhaDs van VlissiDgen ver trekt 7, aankomst Roosendaal 8.03, Rot terdam D. P. 9.32, Amsterdam W. P. 11.12, C. 8. 1129. De aandacht wordt er op gevestigd dat 12 uur Amsterdamsohe tijd, geljjk is aan 12.40 MiddeD Europeesche tijd en 11.40 Greenwich tijd- M. C. U, A.IN U W. By de in onze provincie gehouden premiekeuringen van paarden werden respectievelijk aangegeven en voorge bracht te Hulst merries geboren in 1907 17 en 15, hengsten geboren in 1907 11 en 10, hengsten van 3 jaar 6 en geen, hengsten van 4 tot 6 jaar 7 en 5 en hengs ten van 7 tot 12 jaar 3 en 3te Axel merries geboren in 1907 39 en 35, hengs ten geboren in 1907 10 en 10, hengsten van 3 jaar 9 en 5, hengsten van 4 tot 6 jaar 9 en 9 en hengsten van 7 tot 12 jaar 3 en 3, Oostbnrg merries geboren in 1907 39 en 33, hengten geboren in 1907 10 en 10, hengsten van 3 jaar 9 en 5, hengsten van 4 tot 6 jaar 16 en 12 en hengsten van 7 tot 12 jaar 5 en 4. In 't geheel alzoomerries geboren in 1907 95 en 83, hengsten geboren in 1907 31 en 30, hengsten van 3 jaar 24 en 10, hengsten van 4 tot 6 jaar 32 en 26, en hengsten van 7 tot 12 jaar 11 en 10. De verzameling tweejarige merries, die te Oostbnrg werden voorgebracht, was eenig. Deze paarden getuigden van groo- teo vooruitgang in de fokkerjj. De reden, waarom van de aangegeven driejarige hengsten (24) slechts 10 wer den voorgebracht, moet daarin gezocht worden, dat een aanzienlijk aantal drie jarige hengsten, die voor de premiekeu ringen waren aangegeven, bjj de verplich te henstenkeuring zijn afgekeurd en dus aan de premiekeuringen niet mochten deelnemen- Het zal zeker onze landbouwers in- teresseeren dat tegenwoordig vertegen woordigers der Suikerfabriek Fraokenthal, aene der grootste fabrieken in dezen branche in Duitsohland («en groote raffi naderij cn twee Beetwortel-Suikerfabrie ken) aanwezig zijn, om met landbouwers in aeze streken te onderhandelen cm Koop contracten van beetwortelen af te sluiten. Een vastgestelde prijs is nog niet bekend, doch naar men zegt zal deze koogerzijn, dan die van de inlandsche Suikerfabrieken. Daardoor wordt onzeD landbouwers een mogelijk gunstiger gelegenheid gegeven, hunne producten voordeelig van de hand te doen. (B. Ct.) Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Oudesohild door H. J. Eagelkes te Koihorn voor Oud-Beijer- land en voor Aalburg door J. Kraay te Leerbroek. Het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Hol land beeft aan ds J. Verweij te Ooltgens plaat eervol emeritaat veriaend na ruim 39 jarigen dienst, met ingang van 1 Juni a.s. l »s Verwey was van 1862—1869 pre dikant bij de Chr. Afgasch. Gemeenten te Vrijhoeve Capelle en te Scharnegoutum daarna (11 Dec. 1870) bii de Herv.Gemeen ten te Opbausden, Staphorst, Hoevelaken, Lollum, Ovezande (1886) en Ooltgensplaat (11 Maart 1894). Geref. Kerken. Drietal te Brussel: J. G. Kunst teNij- kerk, W. W. Smilt te Assen en Chr. War ners te Raamsdonk. Beroepen te Zweeioo (Dr.), B. Meijer, oand. te Middelburg; te Meppel,drJ. Ridderbos te Oosterend. Bedankt voor Franeker door G. Wisse te Driebergen voor Oostermeer door S. Vettman te Nijawier. Hoofdcursus. De minister van Marine, waarnemend minister van Oorlog, brengt in de Staatsot. ter kennis van belangheb benden dat, voor het in de maanden Juli en Augustus e. k. hier te lande te houden examen voor toelating tot deD hoofdcursus, ter opleiding van onderoffi cieren voor den rang vau tweede-lnitensnt der iufaDterie en van tweede-luitonaiit- kwattienneester, respeotievelijk voor den dienst hier te lar.de en voor don dienst io Ned.-Iudië, de navolgende aautalleu plaatsen worden opengesteld I. voor het leger hier to lande infanterie 20 admi nistratie 4 II. voor het leger in Ned.-Indië infanterie 5; administratie 2. Cadettenschool. De minister van Marine, waarnemend minister vau Oorlog, brengt in de Staatsct. ter kennis van belanghebbenden s Hier te lande zal in do maanden Juli eo Augustus e.k. een examen worden ge houden voor toelating van jongelieden als cadet bij de Cadettenschool te Alkmaar. Voor dit exameD worden opengesteld a. 25 plaatsen voor jongelieden met be stemming om te worden opgeleid voor den dienst hier te landeb. 6 plaatsen voor jongelieden met besteraming om te worden opgeleid voer deD dienst in Ned.- Indië. Naar wij vernemen, is bij de firma Jaa Haan te Qraaingen ter perse een broohute, geschreven door den heer J. C. Wirtz Czn schoolopziener in het district Winschoten, en getiteld „Voortvaren P" Antwoord op de brochure van de af'deelicg Amsterdam der Unie van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen, getiteld„Waarom we voortvaren I" Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegensstraat schenderij W. V., Arnemuiden, f io b. s. 3d. h., het doen plaats hebben van het vervoer door een trekdier op noodeloos pijnlijke wijze P. v. E., Koudekerke, f 3 b. s. 2 w. tuchtschool, overtreding leerplichtwet W. D., vr. v. P. S., f8 b. s. 6 d. h., het rijden met een met een paard bespannen voertuig, beladen met een vracht van meer dan S°° kilo graan, op een kunstweg gedurende den tijd dat zulks was verboden M. C., L. M., Veere, C. L., Gapinge, W. M., L. O., A P. P., Vrouwepolder, f 5 b. s. 3 d. h., het als houder van een handwagen waarbij een tusschen de wielen loopende hond wordt gebruikt, niet zsrgen dat de wagen niet tc hoog is, zoodat het tuig den hond naar boven trekt J. A. de W., Middelburg, f I b. s. I d. h., het rijden met een rijwiel zonder licht M. H., Middel burg, M. D., Koudekerke, f i b. s. 1 week tucht school, A. R., Westkapelle f 1 b. s. i d. h.. het des nachts rijden met een rij- of voertuig niet voorzien van een lichtuitstralende lantaarn J. W. A., Oost- en West-Souburg f I b. s. I w. tucht school, J. M., f 0.50 b. s. i d. h., C. P., f i b. s. 1 d. h., het als houder van een bierhuis niet zorgen dat zijne voor het publiek toegankelijke localiteit onbelemmerd toegankelijk is voor de politie I.O., Middelburg, f8 b. s. 5 d. h., het noodeloos schreeuwen op de straat J. J. N., Middelburg, f O.50 b. s. I. d. h., het op 2 vaten waarmede melk wordt vervoerd niet de zich daarin bevindende melk vermelden C. A., Koudekerke, 2 m. f I b. s. I d. h. iedere b., het op den openb. weg met den rug voor een winkelraam staan, waardoor het bezichtigen wordt belemmerd F. L., fo.5o b. s. I week tuchtschool, het villen van een dier aan den openbaren weg zichtbaar F. L. V., f 3 b. s. 2 cl. h., het wateren buiten de bakken A. S., f 1 b. s. 1 d. h., het verkoopen van gezouten visch vóór dat eene keuring heeft plaats gehad K. v. W., Huizen, f 3 b. s. 2 d. h., het plaats nemen op een met honden bespannen voertuig H. J. d. V., Rit- them, f 1.50 b. s. I week tuchtschool en wegens dronkenschap J. S., P. W. G. f 2 b. s. 2 d. h. Vrijgesproken F. B., Vrouwepolder, beklaagd van het rijden met een met een paard bespannen voertuig, beladen met een vracht van meer dan 500 kilogram, op sen kunstweggedurende den tijd dat zulks was verboden. Weggelaten plaatsnaam is Vlissingen. (M.Ct.) Naar de openbare terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Middelburg is verwezen mei bevel tut gevangenhou ding en instructie der zaak tegen P. D. v. G 43 jaar, voerman, wonende te Heikant, gemeente St. Jansteen, thans te Middel burg in hechtenis, beklaagd van bedrie- gelyke bankbreuk. Een veertien dagen geleden werd aan den Vlentecschenweg te Utrecht diefstal met inbraak gepleegd door forceering van het slotongeveer f 200 werd, tijdens de afwezigheid der bewoners, gesto'en. De politie stelde een onderzoek in, dat even wel zonder resultaat bleef. Wel werden eenige gegevens verzameld, die mogelijk later tot ontdekking van de daders zouden kunnen leiden. Die maatregel zal nu ver moedelijk met eucces worden bekroond. Dezer dagen had te Gouda een diefstal met braak plaats, onder omstandigheden, die nagenoeg gelijk waren aan die, waar onder de diefstal aan denVlentenschenweg werd gepleegd. Het mocht de politie te Gouda gelukken twee vermoedelijke daders aan te houdenop een hunner werd by fouilleering een looper gevonden, waaraan twee kleine stukjes ontbraken,als waren er schilfers afgebroken by het forceeren van een sist. Dit feit kwam ter kennis van de Utrechtsche recherche, die by de inbraak aan den Vloutenschenweg in het slot van de deur twee stukjes metaal had aangetrof fen, die deden denken aan het uiteinde van een looper en daarom met zorg bewaard waren gebleven. Een rechercheur begaf zich Vrijdag naar Rotterdam, waarheen de te Gouda aangehoudenen inmiddels waren overgebracht. Bjj onderzoek bleek dat de stukjes in het slot gevonden precies pasten aan den looper, op eeD der verdachten aan getroffen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat men te Gouda tevens de schuldigen van den inbraak te dezer stede heeft gearresteerd. Het zyn twee Amster dammers. Naar wii reeds vroeger meldden zijn het oud-ganteu an Lamuuertje Zondag aldaar. Te Zaandam ia gisterenmorgen aan boord vao een kolensehuit een jongetje van 8 jaar dood in zijn bed gevonden, terwijl de twee zusjes, die met hun broertje in het vooronder hadden geslapen erg onpas selijk waren eu hevig braakten. Aangezien de kinderen gisterenmiddag pottertjes had den gebakken, wordt vermoed, dat in het meel of de bakolie verkeerde bestanddeelen waren. Een bejaarde weduwe, die 'e Bargermeer met brood ventende, door een 20-jirieen jongen werd aangerand, is aan de bekomen verwondingen overleden. De dader, die een berucht inbreker is, en reeds 3'/, jaar in een opvoedingsgestioht en 2 jaar in de gevangenis doorbracht, is gevangen genomen en hoeft bekend. De 46-jarige predikant der Hervormde ge meente te Deinum -- ds. H. Post ging Zondagavond omstreeks 7 uur met zijn eohtgenoote uit en keerde des avonds niet in de pastorie terug. Toen Maandagochtend een postbeambte de sehaats van mevrouw zag liggen op het ijs op de Harlinger Vaart, is men in den omtrek gaan dreggen en werden na weinig tijds beiden levenloos opgehaald. Te Hilversum kwam een 4 jarig meisje tijdens de afwezigheid der ouders in aanraking met de brandende kaohol, waardoor de kleertjes van het meisje vlam vatten. Het vuur deelde zioh aan het liohaam van het meisje mede, dat hevig begon te gillen; een agent van po litie wilde in de woning binnengaan, doch vond de deur gesloten. Toen sloeg hij de ruit stuk en slaagde er zoo iD, het bran- de kind naar buiteD te brengen, nadat hij de vlammen had geblusoht. Daarna braoht hij de kleine, die met brandwonden over dekt was, per rijtuig naar de R.-K. zieken verpleging waar zij onder hevige pijnen bezweek. Ts Stadskanaal zou een landbouwer zyn vrouw volgen op bezoek. Door de duisternis geraakte hij in het Boerenveensterdiep te water en verdronk. Te Lelden waagden bij het naar school gaan zioh een zevental knapen op het ijs van den Zoeterwoudschen singel. Vijf zak- ten er door, slechts drie konden gered worden. Twee verdronken. TeTwel- !oo waren Zondagmiddag eenige kinderen aan het vuurtje stoken- De kleertjes van een 8jarig meisje vatten daarbij vlam, het kind kreeg ernstige brandwonden en be zweek aan de gevolgen. Zaterdagnacht is de stoomboot van de zalmvisschery „Klein Profijt" te Rhoon in de haven te Goldschalxoord omgeslagen. De stuur man die alleen als waker aan boord was is daarbij verdronken. Gelezen op den Haagschen Vijver berg GEVAARLIJKTUSSCHEN SPOORRA1LSOPGEBROKEN. Door het gemis vatt elke punctuatie is de zin moeilyk verstaanbaar. Moet er gelezen worden Gevaar 1 Lyk tusschen spoorrails. Opge broken 1 of Gevaarlijk tusschenspoor. Rails opge broken. Of Gevaarlijk. Tusschenspoor. Rails op. Gebroken. Of Gevaarlijk tusschen ppoorrails. Opge broken. Handelsblad. De bekende groole luohtreiziger Wil bur Wright zal binnenkort te Rotterdam proeven nemen met zyn vliegmachine. Op het oogenblik is hij te Pan, waar hij aan Koning Alfcnsus de werking van zijn ma chine vertoonde. De Kooing had zijn moeder beloofd uiet met Wright te zullen opstijgen, anders had hij 't zeker gedaan want 't beviel beat goeJ, ea hij noemde deze machine de ideaal-auto, daar men geen last had van stesnan en greppels. Te Utrecht heoft zioh dezer dagen bij een aanzienlijke familie een arme „dame", met allerlei lengenpraatjes weten in te dringen met haar twee kiudereD zij werden liefderijk opgenomen, geld werd baar geleend of geschonken, enz. enz.tot zjj op eenmaal bleek een gevaarlijke op richtster te zijn die reeds vroeger met de justitie kennis maakte. Zij gaat op zeld zaam brutale wijze te werk zoo had zij zioh zéér nauwkeurig op de hoogte gesteld van de omstandigheden dier familie, en oonverteerde met deze over allerlei aan gelegenheden, alsof ze seer intiem met verschillende Utreohtsohe families bekend was, en dit alles, terwijl zij niemand kende. Zij had blijkbaar een heel plan de cam pagne vastgesteld, uiet instudeering van allerlei bijkomende finesses. Zelfs weDdde zij flauwtes en toevallen voor, om tooh maar flink het medelijden op te wekken, bij wetke gevallen nog een geneesheer to pas is gekomen. Bij nader onderzoek is alles louter fantaisie en leugen gebleken, Te laat wendde de liefdadige familie, bij wie de oprichtster onderdak had gevonden, zioh tot de politie. Had mea die eerder even om inliohtingen gevraagd, dan zou tneu voor veel ellende gespaard zijn ge bleven. Ta Kleia-Hartendorf, in Saksen, is dezer dagen eeD zoon van een molenaar, een 42-jarige man gestorven, dien ziju dorpsgenooten in verscheidene jaren niet meer gezien haddan. De dokter van 't dorp, daar al eenige jaren woonachtig, had zelfs nooit van dien molenaarszoon geboord. Hij stelde bij de doodschouw vast, dat de overledene weinig meer dan een geraamte was en slechts 42 pond woog. Het rijk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2