RECLAMES. Cpenbare VerKoopinqen, Kerknieuws Schoolnieuws Gevonden door een inwoner van Strijen. Gemengde Berichten. bij bet in cnltnur brengen ven den grond. De voorzitter zegt dat alle voorschriften die de wet voorschrijft stipt zullen worden in acht genomen en de gronden pas 10 jaar na sluiting der begraafplaats zullen wor den in cultuur gebracht en na 30 jaren zal pas mogen worden overgegaan om den grand dieper te bewerken. De raad vereenigt zich hierop met het plan van genoemd college. Eindelijk nog wordt medegedeeld dat hat kohier voor dsn H. O. is vastgesteld op een bedrag van f 2071.77 met 170 aanslagen eu een factor van 1.48 pCt. progressief. Hierna wordt het kohier schoolgeld vastgesteld over de eerste 4 maanden van 1909 ia totaal van 17510 met 24 aange- slagenen. Bij de rondvraag bespreekt dhr. In 't Anker nogmaalB de overwegen S. S. De voorzitter zegt dat wij thans moe ten afwachten en deelt mede dat er in de werkplaats der S.S.reeds gewerkt wordt om de betere afsluiting te kunnen plaatsen. Dhr. Verhangen vraagt inlichtingen naar aanleiding van een raadsbesluit van Sept.. 1908 'i welk tot heden niet wordt uitgevoerd, inzake het ter lesing geven aan de raadsleden van het blad de Ge meentestem". De voorzitter zegt dit beslnit met de wethouders nog eens besproken te hebben en dat.college is tot de conclusie geko men dat de bezwareD verbonden aan het bezorgen van het blad bij de leden on overkomelijk, althans zeer moeilijk zijn derhalve hebben B. en W. besloten het niet uit te voeren. Dhr. Verhangen zegt wanneer er een maal een besluit door den raad is geno men mogen B. en W. maar niet beslui ten om dat niet uit te voeren en de be swaren verbonden aan de bezorging er van zijn van soo'n geringe beteekenis dat het beiachlijk is aat B. en W. daarmede komen. Ten eerste hebben wjj een ge- meentobode die gesalarieerd wordt, derhal ve de stukkan die bij de leden moeten oir- ouleereD, rood te brengen, is tooh ook zijn werk doeh heeft hij daarin geen zin dan is er nog een andere weg d.1. een postzegel van een halve aent er op en in de bus aan bel postkantoor en klaar is de zaak. De courant wordt daD besteld door de post, doch het is goed dat de gemeente bode van tijd tot tijd de eourant eens bezorgt dan komt hij als gemeenteveld wachter ook eens in een ander gedeelte van de gemeente. De voorzitter interrompeert en zegt: de gemeenteveldwachter komt zear dik wijls bij de raadsleden in dat gedeelte der gemeente. De heer Verhaagen herneemt dan is 't argument van B. en W. nog al minder steekhoudend n.l. dat er te veel beswaren aan de rondbrenging verbonden zijn, want waarlijk de vracht doet het niet en de bode kan dat blaadje best in den zak steken en bij de komst ten hnize van ean der leden afgeven en verder om de courant hier op het dorp te bezorgen is zeker gemakkelijk, drie maal in de week zit de gemeenteveldwachter hier in 't gemeente huis als schrijver voor den ambtenaar van den burgerlijken stand en die ambtenaar is tevens lid van den raad en kan dan de eourant wel in ontvangst nemen. Dhr. dijn valt in: Ik lees het ding niet en stel er geen belang in. Dhr. Rottier zegt ik lees het wel en 't is leerzaam. Dhr. in 't Anker eD ik zou het gaarne lezen maar kiijg het niet. Dhr. Verhaagen en ik wensoh het ook te lezen. Du voorzitter, ik zal er voor zorgen dat het bij de leden circuleert. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. LAND- en ZEEMACHT. Betrekkelijk de lichting der nationale militie is bepaald De voor de zeemilite te bestemmen lots- lingen worden in mindering geredend van 't aantal ter volledige oefening aangewezen manschappen by de regimenten infanterie. Rekening by de indeeling in 1909 wordt gehouden met verschillende garnizoensver- anderinhen o. a. der plaatsing van het 4e reg. 4e comp. vestingartillerie te Neuzen. Aan de infanterie moeten toegewezen worden van alle lotelingen die in het tijd vak 115 Maart worden afgeleverd zij die het hoefsmidsvak nitoefenen. Bjj voorkeur by de infanterie moeten iDgedeeld worden chauffeurs, motor wielrijders en rijwielher stellers. Voor het korps torpedisten worden by voorkeur uit Zeeland gebezigd schippers, benevens visschers en zeevarenden in de provincie, met uitzondering van het deel beneden de Westerschelde. Zeemiliciens. Opkomst voor herhalingsoefeningen moet plaats bobben, voor hen die behooran tut de le ploeg, op Dinsdag 23 Maart en *oor de 2a ploeg op Dinsdag 27 April, iedere milicien bij de ploeg zijner kenze ludfen tuj van het recht van keuze heeft ge bruik gemaakt voor 10 Febr. g -UtlCW. Middelburg. Zaterdagmiddag hield de £>iog Ws: cuereu der aaneengesloten LandDouwvereenigiDgeD een algemeene vt-rgadering. De voorzitter, dhr. J. Man lussen, die san de beurt van aftreding ws», stelde i oh niet meer herkiesbaar, terwijl dhr. P J. Terwoert, wegens ambtsbezig heden, ontslag nam als secretarie. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heereD G. Boone te Koudekerke en J. Louwg te Zoutelande, die hunne benoeming aannamen. Als afgevaardigde en plaats vervanger naar de algemeene vergadering te Bergen sp Zoom werden bij aoolsraatie benoemd de heeren F. P. Polderdjjk en P. Maas Wz. Uit het verslag van den scor.-penDiDgm. bleek, dat over 1908 was ontvangen f30,54' en uitgaveD f 17,25. Aan het eind der vergadering bracht dhr. Polderdijk, DaraeDS de vergadering den afgetreden voorzitter alsmede den afge treden secretaris, dauk voor de vele dien sten aan «den Kring'' bewezen. Ia de daarop gevolgde bestuursverga dering werd tot voorzitter gekozen dhr. Polderdijk, die deze benoeming niet aan nam, waarop benoemd werd dhr. A. de Visser en tot secretaris dhr. J. Louws. Beide heeren namen bereidwillig die taak op zioh. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Terheijde H. W. te Winkel, oand. te Soheveningen te Bolsward J. L. Klein te Edam. Aangenomen naar Vlaardingen door J. D. da Stoppelaar te Koudumnaar Akersloot door K. Hendriks te Nieuw veen. Stavenisse. Bij de herstemmiog van een notabele bij de N. H. G. werden 97 geldige stemmen uitgebracht. De heer M. P. Tazelaar verkreeg 58 en de heer J. Heyboer 89 stemmen, zoodat eerstgenoem de is gekozen. Men meldt ons uit Den Haag Heden avond werd Ds. J. P. Molenaar in de Groots Kerk bevestigd door Prof. Dr. van Nes, die het een blijdsohap achtte de brenger onzer blijdsohap te zijn en Ds. SohokkiDg zijn dank braoht dat hij de bevestiging aan hem had afgestaan. Het was de 3e keer dat hem het voorreoht te beurt vial Ds. M. te bevestigen, te Dordrecht, Middelburg, en thans in den Haag. Bij den aanvang werd door de gemeente gezongen Ps. 89 1 en 7, rn las de voorlezer I Joh. 1 1-10. Na het voorgebed werd gezongen Gez. 36 1 en 2 en sprak de bevestiger naar aanleiding van 1 Petrus 2 6b terwijl bij het einde der predikatie Gez. 213 1 en 2 gezongen werd. Daarna ging Dr. van Nes over tot de bevestiging waarna hjj een hartelijke toespraak hield tot den nieuwen leeraar en de gemeente uituoodigde na den zegen, den nieuwen leeraar Ps. 184 3 toe te zingen. De pleohtigheid eindigde met het zingen van Ps. 118 11 en het uitspreken van de gebruikelijke zegenbede. Oonoo- dig te zeggen dat bijna alle ambtsbroe ders, een groot deel van den kerkerasd en een aanzienlijke schare de pleohtigheid bijwoonde die op allen een diepen indruk maakte. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Nieuwpoort door J. de Bruijn te Woerden. Ger. Kerken. Beroepen te Brouwershaven B. Meijer, cand. te Middelburg. Tweetal te Ierseke J. Soholten te Hin- deloopen en R. Sybrandi te Zaltbommel Dordtsoh Ger. Kerk. Beroepen te Kampen J. Fraanje te Biazelinge. Vlisslngen. De heer H. Spoelder, on derwijzer aan de Chr. sohool der Ver. voor lager onderwijs op Ger. grondslag alhier is benoemd tot onderwijzer aan de chr. sohool te Almelo. Wissenkerke. Geslaagd voor het ex amen in de nuttige handwerken te Breda mej. Trijntje Swart, bewaarsohoolhoude- res alhier. Geslaagd voor de nuttige handwer ken, te Utrechtmej. C. J. Almekinders, van Ermelo-Veldwijk. Voor 't examen van stuurman en schipper aan boord van zeevissoharsvaar- tuigen, en van schipper aan buord van kusiviseohersvaartuigen is door den mi- Dister van landbouw een plaatselijke com missie aangesteld te Den Helder. Kantongerecht te Qoes. In de zitting van 2z Febr. zijn veroordeeld wegensovertr. leerplichtwet L. N., Nisse, f 3 b. s. 2 d. h,, jagen zonder acte en verg. C. S., Schore, J. v. 't W., Nisse, leder 2 m. 15 b.s. 2 m. 3 d. h. uitl. gew. of f 2 b. s. i d. h., M. Q., Vlake, a m. (5 b.s. am. 3d. h., gew. en i patr. verb. verkl.,J. A. N., Wissenkerke, 2 m. f 10 b. s. 2 m. 8 d. h. uitl. gew. ot f 2 b. s. 1 d. h., W. F. I., 's Heer Abtskerke, 2 m. f io b. s. 2 m. 2 w. t. gew. en 2 patr. verb, verkl., C. J. C., O.- en W.-Souburg, 2 m. f J b. s. 2 m. 3 d. h. uitl. gew. of t 3 b. s. 2 d. h., J. L., Hoedekensketke, 2 m. f 5 b. s. 3 d. h. uitl. gew. of f2 b. s. 2 d. h., W. B., Rilland, 2 m. f 15 b. s. 2 m. 8 d. h. gew. en 2 hazen verb, verkl., Adr. d. H., Anth. de H., Wissenkerke, ieder 2 m. flo b. s. 2 m. 4 d. h., ieder uiil. gew. of f 1 b. s. 1 d. h:, in veld wild vervoeren L. A., Rilland, f 3 b. s. 2 d. h. uitl. haas of f i,5o b. s. 1 d. h., j. v. D. Kloetinge, f 10 b. s. 4 d. h. haas verb, vrkl., J. M. d. J., Goes, f 10 b. s. J d. h. uitl. 3 hazen en 2 faisanten of 5 m. f 1 b. s. 5 m. 1 d. hL. W., M. E., Goes, ieder f 5 b. s. 3 d. h. ieder uitl. haas of f I b. s. 1 d. h., in gesl. jachtt. wiid vervoeren M. B., Hoedekenskerke, f 5 b. s. 3 d. h. haas verb, verkl.. niet beletten dat hond wild opspoort D. V., Kloetinge, f 1 b. s. 1 d. h., pogen met strik wild te bem.H. O., Borssele, f5 b. s. 3 d. h. 2 str. verb, verkl.. M. K., Nisse, f 5 b. s. 3 d. h., 4 str. verb, verkl., W. J. v. 't W., Borssele, f 6 b. s. 4 d. h. 2 str. verb, verkl., iemand bij het opsporen van wild met licht bijstaan T. v, d, M., Wissenkerke, flo b. s. 2 w. t., J. P. W., Rilland, A. M., Schore, H. v. D., Kloetinge, ieder f 15 b. s. 8 d. h. allen een lantaarn verb, verkl., .straatschenderij G. v. H., Goes, f 1 b. s. 1 w. t., in dronkenschap orde verstoren W. L. H., 's Heer Abtskerke, f 5 b. s. 3 d. h., verwekken nachtelijk rumoer T. D., A. M., Ierseke, f2 b. s. 2 d. h., vee op weiland laten loopen G. M., Ierseke, f 2 b. s. 2 d. h., loopen op bezaaiden grond J. S., 's Heer Arendskerke, N. H., Kloe tinge, ieder f 2 b. s. 2 d. h., J. H. E., F. M., J. M. d. J., Goes, leder f3 b. s. 2 d. h., lijden over grond met verb, toegang J. v. S., Ierseke, f3 b. s. 3 d. h., overtr. wapenwet D. d. K., Nisse, f 3 b. s. 2 d. h. uitl. gew. of fl b. s. 1 d. h., vee op spoorweg laten loopen A. S., Schore, [f 5 b. s. 3 d. h., rooken in stations wachtkamer M. C. S., Stavenisse, fo,5o b. s. 1 d. h., bij dooiweer te zware vracht vervoeren N. D., P. S., Goes, ieder f 2 b. s. 1 d. h., W. K., Hansweerd, f 3 b. s. 2 d. h., W. M. K., Hansweerd, J. E. L., M. Z., Wemeldinge, J. M., E. G., Ierseke, ieder f5 b. s. 3 d. h.. overtr. regiem, op trekhonden A. S., 's Gravenpolder, M. P., Kruiningen, f0,5o b. s. 1 d. h., op straat .schreeuwen P. B., A. J. S., Colijnsplaat, teder f 2 b. s. I d. h., faecalien over openb. weg doen vervoeren N. d. Goes, f 0,50 b. s. 1 d. h., op hondenkar rijden C. v. d. R., Goes, f0,50 b. s. 1 d. h., fietsen op verboden weg J. P., Goes, A. O., Ellewoutsdijk, ieder f0,50 b. s. 1 d. h., 's avonds rijden zonder lantaarn M. d. S., Oudelande, f2 b. s. 2 d. h.,'s avonds fietsen zondsr lantaarn J. v. 't W., Kwaden- damme, M. M., Hansweerd, f 2 b. s. 2 d. h., A. J. v. d. J., Wemeldinge, berisping, Schelde bevisschen zonder consent D., Grauw, JZ., Ierseke, f 2 b. s. 2 d. h., E. P., Bouchaute, f 5 b. s. 3 d. h., niet afgebakend perceel in Schelde doen bevisschen T. v. d. H., Ierseke, f5 b.s. 3 d. h., Schelde bevisschen met verboden vischtuig J. B., Santvliet, f10 en f3 b. s. 5 en 3 d. h. 2 fuiken verb, verkl., korren binnen 500 M. uit zeedijk F. S., Ierseke, f 15 b. s. 5 d. h., A. v. I., Graauw f 10 en f5 b. s. 6 en 3 d. h., 's nachts geankerd liggen zonder licht P. H., Strijen, f 2 b. s. 2 d. h., kreukels rapen aan berm van zeedijk H. K. v. E., Ier seke, berisping, M. v. S., Ierseke, f3 b. s. 2 d. h., J. G., Goes, f 5 b. s. 3 d. h., dronken schap C. O., J. P. C., A. A., Goes, L. v. D., Ellewoutsdijk, ieder f 2 b. s. 2 d. h. Bekrachtigd werden twee vonnissen resp. van 2i Sept. 'c8 en 2 Nov. '08, waarbij J. G., Hansweerd, bij elk vonnis wegens visschen in kanaal door Z.-Bevel. werd veroordeeld tot f25 b. s. 5 d. h. In een zaak, waarbij A. d. W., Colijnsplaat werd vervolgd wegens voetpad met water schuren, werd de dagvaarding nietig verklaard. Vrijgesproken weiden: A. V., J. v. d. D., Helnkenszand, bekl. van loopen over bezaaiden grond, M. G., Ierseke, bekl. van vee op spoor weg laten ioopen, J. d. K., A. H., J. v. M.. G. S. I., M. I., P. I., Kamperland, bekl. van overtr. der woningverordening. By bevelschrift der Arrondissements rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting de zark 0 a. Corns. P., 30 jaren oud, oeeterhandelaar, geboren te Kruinigen, wonende te Ierseke,beklaagd van mishandeling van een ambtenaar in functie. Dit is uitstekend nieuws van een inwoner van StrijeD, die door eigen ervaring ge vonden heelt, dat bedwateren bij kinderen genezen kan worden. De heer J. Verschoor, Nieuwestraat 101c, te Strijen, bericht ons: „Deze is alleen dienende om U de goede resultaten te be richten, welke wij verkregen door toe passing van Foster's Rugpijn Nieren Pillen tegen bedwateren bij mijn doontenje van dertien jaren. Hoewel ik er aan haa laten doen, wat ik kon en zij allerlei genees middelen had gebruikt, is deze kwaal niet ga weken dan na het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gaandeweg werd zij sterker op de urine, haar geheele ge stel frisohte op en ik raad alle moeders aan, wier kinderen aan deze kwaal lijden, om Uw pillen toe te passen''. Eenige maanden later «egt de heer Ver schoor «Mijn dochtertje is thaDs zoo goed gezond als zij nooit geweest is. Gnarce zullen wij Uw heilzaam middel in wijden kring bekend maken", (w.g.) J. Versohoor. Om misverstanden te voorkomen en U te overtuigen, dat gij de juiste medicijn krijgt, dient ge erop te letten, dat gij nadrukkelijk Fostor's Rugpijn Nieren Pil- leu vraagt. Let erop, dat de na»m Foster op de doos voorkomt. Ziet eveneens, dat de man met zijn banden iu de lendenen ons handelsmerk op het etiket staat. Wanneer gij U hieromtrent hebt vergewist, dan kan er geen vergissing plaats grijpen en bekomt gij de eohte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de jniste medicijn voor eiken vorm van nier- aandoening. Zij zijn te Goes verkrijgbaar bij de Firma Nathan Emauuelen te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Tcezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel if 1,75 voor ééd- of f 10.voor zes doozen. Te Njjeveen ging een 5jarig knaapje die met zyn zusje naar 't land ging, op het ijs eener diepe sloot, zakte er door en ver dronk. Te 'a-Hertogenbovch werd de portier van het stationsgebouw by 't over steken der rails door een trein aangereden en overleed aan de gevolgen. Door jjde politie te Amsterdam is de hand gelegd op een Duitscher, die herhaal delijk 3 oontends vroeg op straat aan melk- karren iiesschen melk st -.l, deze meenam naar zyn woning en den inbond by zijn on t- bijt nuttigde. Bij een huiszoeking werd door de politie een bedrag van circa f 200 aan zilver geld gevonden, zoodat de m..a niet nit nooddruft handelde.Hij is overigens by de justitie wel bekend en heeft reeds eeu groot santal vonnissen achter den rug. In verhand roet de op de Heij onder Pernis voorgevallen branden zijn drie personen gearresteerd. De beruohte Veltmsn, die in Jui.i van het vorig jaar uit het krankzinnige n gesticht te Medenbllk ontvluchtte un in September alhier gevat en naar de bij zondere stiafge erogenis te Leeuwarden gebracht werd, is thans weer Daar Me- deublik verboerd. Eerste steenlegging. Breda. Donderdag j.l. werd de eerste steen gelegd voor het gebouw der nieuwe christelijke sohool voor lager onderwijs aan het van Coothplein alhier. Tijdig vóór den aanvang der plechtigheid waren reeds veie belangstellenden op het bouwterrein aanwezig en waren onderscheidene cor poration vertegenwoordigd. Precies te 3 uur nam de voorzitter van het schoolbe stuur de WelEerwaarde heer ds. J. H. Donner, het woord en schetste in eene kernachtige rede het doel en streven dat door de sohool vereeniging (stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Breda) werd beoogd, en wees op den veel omvattenden en vaak inoeielijkcD, dooh ook door God den Heere rijk ge- xegenden arbeid, die vooraf was gegaan aan het feit dat heden plaats vond, cd sprak de hoop uit dat door het onderwijs in deze sohool die weldra zou verrijzen, vele kinderen des Volks zouden mogen worden gevormd voor hun tweeërlei bestemming, eeDe tijdelijke en eene eeuwige. Spreker herinnerde óok wat de Christelijke school te Breda betreft aan het woord van Pau- lus: „Hulpe van God verkregen hebbende, sta ik tot op dezen dag" (Haud. 26 22a). Daarna werd door zijn Eerwaarde de eerste steen gelegd in den voorgevel van het ge bouw. Vervolgens werd nog een woord ge sproken door den heer Piso secretaris van het schoolbestuur, die een volledig over zicht gaf van de historie dezer sohool- vereeniging en het resultaat was, dat thans moohl worden aansohouwd hij herinnerde met dankzegging aan de hnlpe, die ook en inzonderheid van uit Zeeland geboden was. Ook deze rede wekte warme belang stelling bij alle aanwezigen. De heer J. Touwen sprak een waardec- rend woord namens de bouwcommissie, terwijl door den heer A. Oosterwykhoofd der sohool, de slotrede werd gehouden en deze plechtigheid werd besloten. Het sohoone weder droeg veel bij tot verhooging der feestvreugde. Te Petersburg had Zaterdag in bij - zyn van den tsaar, de grootvorsten en grootvorstinnen, zoomede de aanwezige vorstelijke personen, het corps diploma tique, en ministers, de leden van den rijksraad, de hof dignitarissen en vele hooggeplaatste waardigheidsbekleders, in het Mausoleum van de Peter- en Psul- kathedraal, de byzetting plaats van het stoffelijk overschot van den grootvorst Wladmir Alexandrowitsj. De paketboot «Presidente Roca", ko mends van Argentinië, met bestemming naar BuenosAyres, is tusschen Canatanis en Puerto Hadrijn vergaan, ten gevolge van brand. Verondersteld wordt, dat alle passagiers, ten getale van 209, benevens de equipage, zyn omgekomen. Van andere zjjde werdt het aantal slachtoffers cp een twintigtal begroot. Een onlangs overleden millionair Samuel Roebuck te New York heeft zijn fortnin van 6 millioen gulden aan een arme bakkersvrouw in Northampton ver maakt, die een natuurlijke dochter van hem is. Hjj heeft baar en hare moeder een halve eeuw geleden in behoeftige om standigheden in Engeland achtergelaten, maar liet haar zeven jaren geleden opspo ren en keerde haar sedert dien tyd 1 pd st. in de week uit. De millionair is in de Vereenigde Staten vier koer getrouwd geweest en zyce familie zal moeite doen om het legaat nietig verklaard te krijgen. De bakkersvrouw, eene fuffrouw Bird, is 63 jaar. Zij is van plan, zoodra zy het geld heeft, een mooi huis te koopen en een hittewagen en een dienstbode te hou den. Onder de armen in hare bunrt heeft zy altyd, naar de mate van haar midde len, veel goed gedaau. Te Munchen moet een zedecsehan- daal uitgelekt zyn. waarby verscheidene hooggeplaatste personen zelfs prinsen van den bloede, betrokken zijn. De schanda len speelden zich af in een badhuis, dat heeren van het hof onder zyn begunsti gers telde. De eigenaar van de inrichting zou het hof gewaarschuwd en daarop zou hoofd van de politie aan den prins-regent verslag mitgebraoht hebben. Aan de hee ren van het hof en de officieren van het garnizoen zon nn het bezoek van de in- riohting verboden zyn. Verschillende hooggeplaatste personages moeten het raadzaam geoordeeld hebbnn, hunne hie len te lichten. Te Caracas heeft het hoog gerechts hof, dat een onderzoek ingesteld heeft naar de medeplichtigheid van Castro aan het complot tegen Gomez, de zaak ver wezen naar het gerechtshof, daarby ver klarend, dat, als gevolg van de wasr- schjjnlyke medeplichtigheid, Castro con- stitutionneel als president geschorst moet worden. In Zuid-Rusland, op de zuid-weete- lyke spoorbanen is het goederenvervoer tengevolge van sneeuwstormen over een uitgestrektheid van 3000 werst geheel gestaakt. Er zijn 20,000 arbeiders aan 'twerk gezet om de lyn sneeuwvrij te maken. In den tyd van twee dagen zyn 30 treinen in de sneeuw blyven steken- De sneeuw reikt tot de daken der wag gons. Eenige treinen zjjn ontspoord. De uitgifte van spoorwegkaartjes naar plaat- in het zaiden werd te Kief gestaakt. Vorst Ferdinand te St. Petersburg. 's Morgens kwam vorst Ferdinand te Pe tersburg aau. Gen.-adjudant Stukow, vleu geladjudant, en graaf Soheremetow waren hem met den keizerlijken treio tot de grens tegemoet gereisd. Aan het station, waar de kapel van de eerewaoht het Bulgaarsohe volkslied speelde, werd vorst Ferdinand namens den Tsaar door grootvorst Constantijn ont vangen. Aardbevingen in Spanje. Te Elche, in de provinoie Alicante, hadden in den afgeleopen nacht vier aardsohuddingen plaats, echter zoader ongevallen te ver- oorsaken. Te Napels werd Zondagavond een rijtuig door 'n electrische tram aangereden. Twee personen werden gedood en 7 ge wond, waarvan reeds 8 overleden. Thans hebben ryke Newyorkers aan Bingham, den com.' issaris van politie, voldoende mrddelen verschaft voor de op sporing van de geheimzinnige bende Ita- liaansche boosdoeners van de Zwarte Hand die in de laatste jaren zoovele misdrij ven hebben gepleegd. Er zal een gehei me politie-afdeeling met dat doel opge richt worden. Inmiddels heeft Bingham zekeren Petrosino, zyn voornaamsten Ita- liaanschen speurder, naar Italië gezonden om een onderzoek in te stellen naar de^vyze van werken van de Zwarte Hand. Te Brussel is nit Léopoldvill# (Kon- gostaat) bericht ontvangen, dat opstande lingen een Franschen agent in Ngoko Sangka en twee agenten in het district Bangi vermoord hebben, de lyken hebben opgegeten. Dinsdag 23 Feb. Goes, 8 uur op 't Slot door not. v. d. Kloes een huis en kantoor van J. H. L. Verhaegen, Langevorst groot 224 oA. Goes, half 9 op het slot door not. Pilaar voor dhr. Matlhijssen een hols 's-Heer Hendrikskioderenstraat D 98. Goes, 7 uur in de Prins door not. v. Dissel een winkelhuis met bakkery Ganze- poortstraat, groot 267 cA verhuurd aan de Zwaluw en een winkelhuis Keizerstraat Ossenhoofdstraat van F. Eversdyk, groot 89 oA. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redacteur 1 Het zal u wellicht verwonderen, dat in uw veel gelezen blad twee verschillende oandidaten voor het polderbestuur van Walcheren bij advertentie worden aanbe volen n.l. dhr. J. de Nood, rustend land bouwer te Viouwepolder door 8. Lou- werse o.s. en dhr. K. Allaart burgemeester van Ritthem door J. Louwerse Czn. Dat de heer S. Louwerse den heer J. de Nood aanbeveelt ligt voor de haad. Als waarnemend voorzitter der kiesver- eeniging Walcheren kon hij wel niet anders. Of hij nu die aanbeveling eon amore, van gansoher harte doet,wil ik niet beoordeelen. Als redenen waarom eobter ondergetee- kende dhr. K. Allaart aanbeveelt zal ik, om allen sohijn van politiek of bijbedoelingen te vermijdeD, in hoofdzaak alleen maar die noemeD, welke op de kiesvereeniging 1.1. zijn aangevoerd. Vooreerst dan dezeAan de Zuidzijde van 't kanaal door Walcheren woont thans geen enkele commissaris, wat met het oog op plaatselijke belangen z. a. dijken, wegen en waterleidingen, welke daar zeer veel zijn, tooh teer gewensaht zou wezen. Voorts heeft dhr. Allaart tijdens zijn zit ting getoond, iemand te zijn, die voor zijn gevoelen durft uit te komen, zonder aan zien des persoons. De voornaamste reden is echter de en- waardige wijze waarop Z.Ed.Aohtb. is be handeld bij zijn laatste periodieke aftreding. De heer K. Allaart was n.l. door de kiezersvereeniging „Walcheren" met alge meene stemmen zonder eenige aanmerking oandidaat gesteld. Ieder meende hij zou, zoowel als dc andere oandidaten, met vlag en wimpel wordeD herkozen. Was het op den dsg van stemming geen paardenmarkt geweest, hij zou ongetwijfeld herkozen zijn, niet tegenstaande a!la tegenwerking. Wat toch was gesohied f Men zal het zioh mogelijk nog herinne ren uit mijn vorig schrijven in De Zeeutr onder den titel van „Een Dieuw soort VerkieziDgs-reclame". Iemand stond toen namelijk in het voor portaal van het stemlokaal, en trachtte ieder, dien hjj meende te kunnen bepraten, over te halen dhr. Allaart niet te stemmen omdat deze den polder Waloheren soo had benadeeld, wijl door zijn toedoen een dijk veel te goedoop was verpacht. Waarop nu berustte deze beschuldiging f Onder de gemeente Ritthem ligt een binnendijk die tegelijk rijweg is, en welke den polder toebehoort. Het gras van dezen dijk wordt verhuurd. Nu had de huurder aan beide zjjden van den dijk, diepe, gevaarlijke

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2