Leeuwarden, bij arrest ran bet Gerechts hof te 's-Gravenhage van 25 Sept. 1902, veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf wegens diefstal in de Roomsohe kerk te Kwadendamme en poging tot diefstal in de ProteRtantsohe kerk te Ovezande. Adv.-gen nr. Ledeboer bracht in her- nering, dat deie beklaagde destijds heeft tereoht gestaan met zjjn medebeklaagden Van Elk en Veerman. Versoeker en Veer man hebben steeds ontkend daarentegen bad Van Elk bekend. Dooh deze, thans overleden, heeft naar verzoeker stelt vóór zijn dood in de strafgevangenis te Leeuwarden eene verklaring afgelegd, ge- he-1 in strijd met hetgeen hij vroeger steeds had verklaard dat hij met Znidhof en Veerman de diefstallen bad gepleegd. Adv.-gen. gaf toe dat dit feit op zichzelf sou zijn te beschouwen als een nieuwig heid, ai dient men zeer voorzichtig te zijn met de verklaringen van de getuigen ge detineerden in de strafgevangenis te Leeu warden, tot meer dan 5 jaar gevangenis straf veroordeeld, die de verklaring van Van Elk vóór zijn sterven hebben gehoord. Maar dat die verklaring onwaar is, valt ait drie omstandigheden af te leiden le. ten onreohte wordt daarin gesteld, dat de persoon van Keizer, die als getuige in deze zaak is opgetreden, aiet bekend was met Zuidhof en Veerman 2e. Zuid- li >1' heeft dit blijkt uit allerlei omstan digheden, afgescheiden van de getuigen verklaring van Keizer deelgenomen aan den diefstal in de Roomeobe kerk. Zoo had hij, toen hij uit Rotterdam vertrok, bijna geen geld bij ziohtoen hij eohter werd aangehouden, had hij f7.45 bij zioh (ongeveer het bedrag, dat volgens verkla ring van den pastoor in de Roomsohe kerk in het offerblok moest zijn)8e. reeds vroeger heeft Zuidhof toen zijn zaak aan hangig was, in een briefje, dat hg heeft laten vallen, om het door zijn medebe klaagden te kunnen doen oprapen, het verhaal, dat thans wordt medegedeeld, als het ware in oonoept gedaan. Adv.-gen. reqaiieerde derhalve afwijzing van het verzoek. De raadsman van den verzoeker, mr. Van Gigoh, Jr., advocaat te Amsterdam, meende, dat er geen aanleiding is, de ver klaringen der getuigeD, die de bekentenis van Van Elk op diens sterfbed hebben gehoord k priori als onbetrouwbaar te beeohouwen. O'erigens wees hij er op, dat de geheele veroordeeling van Zuidhof eigenljk berust op verklarnig van den getuige Keizer, een persoon, die tijdens de behandeling der zaak, ofschoon hij 22 jaar was, reeds herhaaldelijk was ver oordeeld. En de poging van adv.-gen. om de schuld van den verzoeker te oonstrneeren buiten de verklaring van Keizer om, kon bij plei ter niet opgaan. Wel is Znidhof vóór de inbraak bij de kerk geweest, maar daaruit blijkt niet dat hg er 's naohts in is geweest wel heeft hij een breekijzer weggeworpen, maar dit was een breekijzer van Van Elk, met wien hij op pad was. Wanneer de ge tuigenis van Keizer aan het bewijs ontvalt, dan is daarmede een sterke stoot gegeven aan de overtuiging van den rechter. En de bedoelde Keizer, die gelijk ten proeesse is gebleken door den commissaris van politie te Rotteidam was medegezonden en zelfs geld van hem heeft gekregen om zijn makkers in handen der justitie te brengen, is werkelijk niet betrouwbaar genoeg om aan zijn verklaring "eel waarde te hechten. Psychologisch is het ook zeer verklaar baar dat vat. Elk destijds Znidhof „er heeft laten in vliegen'' door zijn verklaring dat 't feit door hem met Zuidhof is gepleegd. Im mers ait verschillende stukken in het proces blijkt dat Van Elk een grooten haat tegen Znidhof koesterde. Uitdrukkelijk heeft hij in een brief verklaard dat hij Zuidhof „et in wilde helpen" wegens een misdaad, door Zuidh >f tegenover hem voltrokken. Wat die »mi-daad" was, is thans gebleken. Znid hof heeft eens belet dat Van Elk bij een ruzie zijn eigen moeder te lijf ging. Aan het briefje vao Zmdhof mag geen uitlegging ten nadeele van Zuirihof worden gegeven. Het bevestigt eenvoudig de verklaring van VaD Eik. Uitspraak 15 Maart. Iteikiiit'iiws Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Loon op Zand, J. Kraaij te Leerbroek. Aangenomen naar Horsten door J. Wie- ring», eaod. te Sappemeer. Bedankt voor Amsterdam, door dr. J. P. de Bie te Arnhem; voorWes'zaan door N. Westendorp Bocrma te Bliia voor Randwijk door D. Th. Keek te Zuili- ohem. Geref. Kerken. Beroepen te Zwartsluis dr. J. Ridderbos te Oosterend te Langerak bez. de Lek B. Meijer, oard. te Middelburg. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Alphen-Oudshoorn H. A. Minderman te Rotterdam. Gemengde Berichten, Te Bergen op Zoom is een 9-jarig jongetje, dat zioh op ae Zoom gewaagd had, door 't gs gezakt cn verdronken.EeD jonger broertje, ook er door gezakt, werd gered. Het ongeluk te 'a Hertogenbosch, gister door ons gemeld, waar twee broertjes van 7 en 9 jaar in 't plantsoen aohterde muziektent door het ijs zakten en ver dronken, is te aangrijpender, wgl onge veer op datzelfde oogenblikje nog een broertje van 5 uur, dat op sterren lag, in de ouderlijke woniDg overleed. De onders betreurden den dood van drie hunner kleinen op één dag. Te Sy- brandaburen is een 13-jarige schaatsen rijder in een wak gereden en verdronken. Te Heerde gingen twee jongetjes van 10 jaar schaatsenrijden op de onder water staande broeklanden. Zonder erg geraakten zij op het ijs van de Nieuwe Wetering, zakten er door en verdronken. Onder Ubbergen is uit de Waal een geheel ontkleed lijk opgehaald, dat is gebleken te zijn van zekeren W., uit Beuningen, die enkele maanden geleden in Duitsch- land in den Rijn bij het zwemmen ver dronk. Het lijk verkeerde nog niet iu staat van ontbinding. DearbeiderBtrein, die om 6 uur te Kerkrade binnenrijd', moest Maandag wegens onveilig signaal, stoppen. Eenige mijnwerkers maakten van deze gelegenheid gebruik, den trein te verlaten, daar ze dichter bij bun werk plaats waren, dan wanneer zij aan het station uitstapten. Een 21-jarige man wist eohter door de nog heersohende duisternis niet preoies, waar hij zioh bevond, en zoo viel hij van eene meer dan 8 M. hooge brug, waarbij hij levensgevaarlijke kneu zingen opliep. Eerst twee uren later werd de ongelukkig* in zijn benardan toestand opgemerkt en overleed aan de gevolgen. te Groningen viel een werkman in de Polderstraat van een ladder, met het gevolg, dat hij oamiddellijk dood was. De onlange te 's Gravenkage geko zen leden van den gemeenteraad Streng (I.) en Verburg (k zullen wel niet toegelaten kunnen worden daar de kiezers in twee straten voor 't mesrendeel niet gestemd hebben, dewjjl de brievenbesteller met de bezorging der oproepingskaarten belast, deze heeft verbrand in plaats van ze te be zorgen. Nu is de commissie uit den Raad voor de geloofsbrieven nog druk aan 't on derzoeken, hoeveel stemmen door dit mis drijf kunnen zijn verloren gegaan. Inmid dels is tegen den nu ontslagen brievenbe steller een aanklacht by de justitie inge diend wegens overtreding van art. S73 van het Strafwetboek, luidende aldus De ambtenaar van eenige openbare instel ling van vervoer die een aan zoodanige instel ling toevertrouwden brief, briefkaart, stuk of pakket opzettelijk aan een ander dan den recht - hebbtnde afgeeft, vernietigt, wegmaakt, zich toeeigent, of den Inhoud wijzigt of eenig daarin gesloten voorwerp zich toeeigent, wordt gestraft met gevangenissttaf van ten hoogste 4 jaren. De hoofdstad krijgt kans mr Treub in haar midden terug te zien, daar de oud- wethonder oud-professor medesolliciteert naar een der openstaande plaatsen bij het notariaat. Tijd. Wij leven niet meer in den tijd van „oog om oog'' anders ware nu deze straf het meest passend voor den bewoner een woon wagen te Rijssen die zjjn hond op erger lijke wijze mishandelde, en onder anderen het arme dier een og uitsloeg. Thans kreeg de man van den gemeenteveldwachter een proces-verbaal op zijn dak. De medeplichtigen aan de inbraak te Gouda z\jn heden te Amsterdam gearres teerd en naar Gouda overgebracht. Beiden, genaamd F. en R. zijn gevaarlijke sujetten, en maakten indertijd deel uit van de bende van Lammertje Zondag. Het voornemen bestaat, een der gebou wen van de strafgevangenis te Leeuwar den in te richten en te bestemmen voor krankzinnige gevangenen, zoodat deze niet niet moer naar Medemblik zullen behoeven te worden overgebracht. Met hunne behan deling wordt belast de met ingang van 16 dezer benoemde geneesheer aan die gevan genis, de heer P. B. WeBterhuis, arts, speci aliteit op het gebied der psychiatrie. In een groot huisgeziu te Loosduinen zijn de ouders beiden dooreen besmette lijke ziekte de peetpokken aangetast. Daar men hen in het Haagsche ziekenhuis niet mocht opnemen, zijn zij daar in een ziekenbarak geplaatst. De kinderen zijn opgenomen in het gesticht Groenestein te 's-Gr&venhage. Sneeuw en koude. Telegrammen van den 13 Februari maken melding van een vinnige koude, gepaard gaande met over- vloedi^en sneeuwval over heel Duifsch- land. Iu versoheideue dorpen in de Beier- sche Alpen, o.a. te Leopoldsreut, die op meer dan 1900 M. hoogte liggen, is de sneeuwlaag 8 tot 10 meters dik Alle inwoners zijn met het ruimingswerk bezig, om te beletten dat de huizen onder de sneeuw raken toch waren ze al genood zaakt gangen in de sneeuw uit te graven, om zich tot elkaar te kunnen begeven en zich van levensmiddelen te kunnen voor zien. Vrijdagochtend is het te Parijs] bitter koud geworden. Twee heeren, een werk man en een vrouw zijn op straat van koude doodgebleven, twee andere perso nen werden in hoogst zorgelijken staat naar het hospitaal gebracht. Zaterdag zijn weer twee personen op straat doodge bleven. Jn Tarn, Lot, Aveyron, de Ooster-Py- reneën heeft het overvloedig gesneeuwd. Ia geheel Auvergue werd het spoorweg verkeer zeer belemmerd. Te Aurillao stort- ta het dak van een cirGns onder de sneeuw vacht in. Te Marseille heeft het ook, voor het eerst sedert verscheidene jaren, ge sneeuwd. Te Fayenoe is een ond man in de sneeuw omgekomen. Ten Zuiden van den Simplon was het niet beter gesteld de spoorwegdienst nit Italië was gestaakt Een sneltrein van Mi laan naar Parijs had uren te Domodossola moeten wachten, daar tengevolge van een déraillement de baan versperd was. Zware sneeuwstormen woeden in het geheele noordelijk en centraal gedeelte van Spanje. In twintig jaren heeft men zoo'n strengen winter niet gekend. Uit Lango in Aragon wordt bericht dat per sonen en vee door uitgehongerde wolven zijn aangevallen. De bavolking heeft klop jachten georganiseerd. De spoorweg zoo wel als de telegraafverbindingen zijn in alle richtingen gestoord. Telegrammen van kustplaatsen maken ook melding van zwaar weer. De sneeuwval in Bilbao en San Sebas- tiaan gaat met zwaar donderweer ge paard De dorpskerk in Arrancudiaga in de nabijheid van Bilbao is door den blik. sem getroffen en gedeeltelijk verwoest. Omtrent den anarchist te G«at die bij zijn arrestatie de politie die hem arre steerde beschoot, schrijft de N. R. C. ■en dag of aoht geleden huurde een vreemdeling, een jonge man van zegge 25 jaar oud, een kamer bij een apotheker. Hij liet zioh niet inschrijven in het bevol kingsregister. Toen een agent van politie naar den naam van den nieuwen huurder kwam vragen wilde dese eerst niet voor den dag komen. Ten slotte deelde hij eohter mede, dat hij Pierre Sakarof heette, ait Ruzland kwam en student was. De apotheker vond dat deze Rus verdacht veel leek op een van de personen van wie vermoed werd dat zij schuldig waren aan het neerleggen van de bom te Brussel, 14 dagen geleden. Er bad een portret in de kranten gestaaD, dat veel van zijn huurder had. De politie was die verden king tegen den vreemdeling gaan deelen, en kreeg zeer sterk vermoeden dat die zioh noemende Sakarof niemand anders was dan Wiadimir Seeliger, op wiens kamer te Brussel de politie onlangs een volledige inriohting tot het vervaardigen van bom men had gevonden. Zondagavond om 7 uur begaf de commissaris van politie de Smet zioh met vier agenten naar het huis van den apotheker om den vreemdeling iD hechtenis te nemen. De oommiesaris klopte aan de deur van de kamer. Sakarof deed open, maar meteen dat hij de agenten zag smeet hij de lamp om die op de tafel stond en onmiddellijk schoot hij een revol ver af. De kamer was een hei gelijk. Het was er pikdonker en het pangde maar aanhoudend, aoht schoten aohtereeD. Drie agenten en de apotheker en diens vrouw, op het knallen toegesneld, slaagdon er ten slotte in, den vreemdeling te krijgen. De commissaris had twee kogels in den buik gekregen. De agent Gyssens twee in den arm en drie in de borst. Sakarof blijkt werkelijk die Seeliger te zijn dien de politie zooht. Op zijn kamer zijn versoheiden anarehistisohe brochures gevonden. Gyssens, een huisvader met vier kinderen, is reeds overleden. De toestand van den commissaris van politie is zorgwekkend. Aardschokken. Men meldt uit Sofia Gisterenmorgen twee minuten voor balf drie zjjn in een groot gedeelte van Bul garije, met name in het oostelijk gedeelte van het land aardschokken gevoeld. Te Jamboli zijn eenige huizen gesoheurd. De bevolking was zeer ontdaan. Krachtiger schokken herhaalden ziob om vier minuten over half twaalf en aohttien minuten voor twaalven in eea grootere straal. Te Jamboli zijn sohoorsteenen en daken ingestort. Een persoon werd ernstig ge wond. Het personeel van het station nam de vluoht en bracht den nacht in spoor wagens door. In het dorp Hadjimitray zijn 12 huizen ingestort. Te Kermenli zijn het station en eenige huizen ernstig beschadigd. Te Slifno zijn sohoorsteenen ingestort. De kerkklokken begonnen nit zichzelf te lui den. De muren van verscheidene huizen zijn gesoi eurd. Verscheiden persoDen moe ten onder de puinhoopen bedolven zijn. Te Madrid is een in aanbouw zijnd paviljoen bij hot paleis voor sehoone kunsten behoorende ingestort. Een persoon werd gedood, zeven werden gewond. Lichte aardschokken zijn waarge nomen te PenaSel en omstreken, nabij Pinto in Portugal. De twee deserteurs, die verleden week mat pak eu zak de Duitsohe grens zijn overgegaan, zijn iD hun garnizoen Lunóvilie uit eigen bewegiDg terugge keerd Vooral de vijandige houding var- de Duitsohe grensbewoners en de toespraak van den commandeerenden generaal te Dienze moet hen tot afkeer gebraoht heo- ben. Zij verklaarden diep berouw over hun dwaze daad te hebben zij begrepen zelf niet, hoe ze tot zoo iets gekemen waren. Aan de Zwitsersoh-Oostenrijksche grens is een Russische dame, komende uit Gen ave, in hechtenis genomen. Men vond in baar koffer een groote hoeveelheid ontplofbare stoften. De dame weigerde aanvankelijk eenige inliohtiag te geven, maar heeft later gezegd, dat zij gravin Suohoveneka, de vrouw van een Doeraa- lid is. Het Huis van Afgevaardigden te Washington heett het wetsontwerp aan genomen, waarbij de den Oceaan beva rende stoomschepen, die passagiers ver voeren, verplioht worden met toestellen voor dradelooze telegrafie uitgerust te zijd. Een hevige ontploffing heeft plaats gehad in de steenkolenmijn West Stanley, Noordwest van Dnrham (Engeland). Onge veer 130 werklieden in de mijn werkende zijn bedolven. De ontploffing beschadigde ernstig den ingang der putten, waardoor de redding in hooge mate wordt belem merd. Men vreest, dat er zeer veel slacht offers zijn Tot herten was het nog onmo gelijk geweest de bedol venen te bereiken. De onbekende steker te Berlijn beeft gisteren van 's morgens tot drie uur namid dag vier nieuwe aanslagen gepleegd. Een 20 jarige naaister werd in de voorstad L'ohtenberg in het dijbeeD, een veertien jarig schoolgaand meisje in de voorstad R'xdorf, in de liesstreek, een vrouw in het Zuidwesten van Berlijn, in het dijbeen eu een dienstmeisje in bet Westen, in den arm gestoken. Alle toegebraohto verwon dingen zijn niet ernstig. De dader is als altijd ootkomeD. Een kleermaakster van twintig jaar, toen zij zioh uit hare op de vierde verdiepiug gelegen woning naar haar werk wilde begeven, werd op de donkere trap door een onbekend maD met een mes in de rechterdij gestoken. Ofschoon zij maar licht gewond was, zakte zij bewusteloos ineen. Zij hoorde den kerel alleen Dog maar zeggen„Nu, die heeft hare bekomst." Later vond men haar buiten westen liggen en bracht men haar naar hare woning terug. Zij kon den dader aiet besehrij ven. De politie heeft, om den steker op te sporen, de medewerking van de veresni- gingen van huiseigenaars ingeroepen. De vereenigingen richten een particulier toe- zioht zoowel in kun huizen als voor alle Btraten in. De president van politie te Berlijn heeft 3000 mark uitgeloofd voor hem die den aanrander te pakken krijgt. VolgeDS 't meerendeel der slachtoffers is deze dezelfde man een bleek heertje met een zwart snorretje. Alleen sprak een dienstmeisje er van dat zij door drie mannen was aan gerand, van welke een haar in de kleeren sneed. Een dame die ook in de kleeren ge stoken werd, hield haar aanrander vast en worstelde met -hem bij welke gelegen heid zij zijn bo >rdje in de band hield. Nu onderzoekt de politie of ook ergens een man zonder boordje aan kan thuis gekomen zijn. In Schönéberg, een Berlijnsche wijk, is Maandag een meisje tweemaal gestoken 's ochtends kreeg zij een steek door haar rok, en 's middags toen zy denzelfden weg ging, een steek door haar mantel. Beide keeren bemerkte zij pas bij haar (huis komst aan haar vernielde kleeren dat zij aangerand was. De toestand te Messina. Men verwachtte tegen Zondag een ware bestorming van alle vervoermiddelen door de naar hun woonplaats terugkeerende in gezetenen vau Messina,wier verlangen naar hunne haardsteden voor aoht dagen niet te beteugelen was, toen de opheffing van den staat van beleg tegen den 14den Februari was aangekondigd. Maar dit verlangen is sedert aanmerkelijk bekoeld. De vluchte lingen vernameo, dat het nog zeer onzeker was, of zij te Messina een ODdardak zonden kunnen vinden, wijl men aldaar slechts weinig vordert met den bouw van de ba rakken. Daarbij kwamen nog het treurige weer eu de berichten van nieuwe groote aardbevingen te Messina, waardoor meer dan honderd huizen, die nog overeind wa ren gebleven, thans instortten. Verder was de hoop van velen, om kosteloos naar Mes sina vervoerd te worden, vergdeld, want niemand, die niet in staat was zijn spoor kaartje te betaleD, werd met den trein ver voerd. Zoodoende stond Zondagmorgen aan het station te Palermo slechts een klein hoopje inwoners van Messina, onder stroo menden regen op den trein te wachten, die hen naar hun oude woonplaats zou vervoe ren, en verscheidene keerden op het laatste oogenblik nog weer naar hun kwartier te Palermo terug. Hoe gering echter nog het aantal ingeze tenen te Messina is, toch begint aldaar ook alweer het politieke leven terug te keeren en maakt men toebereidselen voor de aan staande Kamerverkiezingen. De beide afge vaardigden van Messina zijn bij de ramp omgekomen de één is reeds gevonden en begraven de ander iigt nog dood onder de puinhoopen. Thans worden de kiezerslijsten ait de puinhoopen van 't voormalige stad huis opgegraven, en al oefenen op den ver kiezingsdag ook slechts een paar duizend meerderjarige maDren bnn kiesrecht uit, toch zal Messioa evenals vroeger door twee afgevaardigden in de Kamer vertegenwoor digd worden. Huwelijksdwang. Met een oorspronke lijke belasting, heeft de Bulgaarsohe mini«- te.r van Finanoiëu zijn land begiftigd Iedere jongemar, die den leeftijd van 30 jaar bereikt heeft en nog ODgebuwd is, moet jaarlijks een extra belasting van 10 franos betalen Hoewel in Bulgavije de mannen vroeg trouwen en slechts weinigen ongehuwd blij"eD, brengt deze nieuwe be lasting voor dit landje nog 250,000 francs op.' Toekenend voor de patriottische ge voelens der Bulgaarsohe Sobranja is wel het feit, dat deze nieuwe belastingwet geheel en al in tegenstelling met de meeste scheppingen van ministerieele financiers zonder hoofdelijke stemming, maar bij acclamatie, werd aangenomen. Blijkens nadere berichten omtrent den brand te Aoapulco (Mexico) waren ongeveer 1000 personen in den schouw burg bjjeen om een voorstelling bij te wonen welke werd gegeven ter eere van den gouverneur van den staat Guerrero. Bij een kinematograaf-vertoouing vloog een film in brandmet groote snelheid vatten de zaalversieringen vlam. De, door een paniek bevangen, aanwezigen snelden naar de slechts drie in getal zijnde uit gangen. Velen werden in het gedrang doodgedrukt. De ontzaglijke hitte in het brandende gebouw maakte het onmogelijk, de slachtoffers in de zaal te hulp te komen. De meerderheid der aanwezigen behoorde tot de aanzienlijkste en rijkste families der provincie. Te Marseille is oen nieuwe gruwel daad gepleegd als Suleiland beging werk lieden vonden Msacdag in den vroegen oohiend 't gewonde en gesehonden lijk van een 8-jarig meisje. De minnaar der moeder, die weduwe is, wordt verdaoht het mis drijf te hebben gepleegd. Te Bailieul, in Noord-Frankrijk, is gisteren een auto aaogehoudcr, waarin smokkelaars 236 kilo tabak vervoerden. De eene, iemand uit Charleroi, werd da delijk gegrepen <Se andere, een Armeniër, nam de vluoht, maar werd door een in specteur in een been geschoten en daarna gevat. Maandag waren de Niagara-water- vallen zoo etyf bevroren, dat verscheiden mannen er over heen hebben durven loopen, Het gordijn van yskegels dat hangt, waar anders het water der vallen naar beneden schiet, bood een prachtig schouwspel. De electriciteitsfabrieken aan de Niagara- oevers beneden de vallen ondervinden veel last van denschaurschen wateraanvoer voor het drgven der turbines. Vooral de centra les aan den Amerikaanschen kant hebben daarvan te lijden. Sedert het Lado-gebisd van den Kongostaat aan Egyptisch Soedan is over gegaan, is de jauut op de olifanten er ongebreideld aan den gang. Zij worden er uitgeroeid, als er niet spoedig paal en perk aan wordt gesteld. Dit geldt ook voor den witten neushoorn, die, naar men vermoedt, nergens anders mser voorkomt dan in Lado. Het verkeer tussohen New ïork en Chicago wordt door hevige sneeuw- en hagelstormen belemmerd. Vele telegraaf- en telefoonlijnen zijn gestoord. Te Evansville, in den staat Indiana, V. St., werd de Zaterdag plaats gehad hebbende begrafenis van een invloedrijken minister van dien Staat gekenmerkt door een eigenaardig voorval. In over eenstemming met zijn laatsten wil, was de grafrede er een, welke hjjzelf had opge steld, en die door hem in een gramofoon was uitgesproken. De groote menigte, welke rondom het graf stond gesohaard, luisterde met groote aandaoht naar de gramofoon, welke zeer getrouw de wel bekende stem van den doode weergaf. Iets voor onze .gemeentebesturen. Er komt een reclame op straatlantaarns in zwang. Tenminste de Berlijnsche gemeente raad heeft besloten aan eeD firma in Bremen toe te staan aan de palen der straatlantaarns reolamesohilden te bevestigen en wel aan elke paal een ring van 20 o M. hoogte. Esn contract voor drie jaar wordt afge sloten betaald zal worden 6 M. per paal in de eerste twee jaar, 8 M. voor het derde jaar. Daar 2300 palen ervoor in aanmer king komen, geeft dit een ontvangst voor de gemeente van eerst 138.000 M., dan 184.000 M. De firma heeft een borgtooht van 100.ÖuO M. gestort. Voor een kantongerecht te Weenen stond dezer dagen een 65-jarige man, die al twaalfmaal wegens bedelarij veroordeeld was, opnieuw wegens het vragen van aal moezen tereoht. De man zelf kon niet meer werken, maar toch had hij, zooals den rechter by een onderzoek was ge bleken, wel eenige inkomstenhij kreeg ondersteuning van de kerk, ziju vrouw verdiende wat met wasachen, enz., een zoon, musieus vau beroep, bracht wat in, en ze hadden een paar kostgangers. Maar dat is niet voldoende, mijnheer de rechter, zei de man we kannen er onmo gelijk van komen. De rechter wist ook, dat een 16-jarige dochter van den beklaagde op het oon- servatorium ging, en dat hy voor haar in de maand 28 kronen schoolgeld bataal- de. Toen de rechter daarvan repte, begon de oude man ta schreien. Snikkende be kende h(j, dat hij juist bedelen ging, om zijn dochter, die zooveel talent had, toch maar muziek te kunnen laten stodeeren. De rechter nam dit aan als een verzachten de omstandigheid en veroordeelde den man tot 2 dagen hechtenis. Het Amerikaansche Huis van Afge vaardigden heeft hut wats voorstel, waar bij de territoria Arizona en Nieuw-Mexi- co tot staten verneven worden, aangeno men. Arizona heeft een oppervlakte van 290,000 vierkante KM. en een bevolking van 122,921 zielen. Nieuw-Mexico beslaat 319,000 vierkante kilometers en telt 195,310 inwoners. De hoofdstad van Ari zona is Phoenix, vau Nieuw Mexico San ta Fé. Met de verheffing van de twee territo ria tot staten is nu het geheele continen tale gebied op het district Columbia (Washingtor) en Alaska na in staten in gedeeld. Van do overzeesohe bezittingen heeft Hawaï de rechten van een territo rium. BURGERLIJKE. STAND. Van 15-17 Febr. MIDDELBURG. Getrouwd: J. van Haneghem, 23 j. jm. en T. S. Burger, 23 j. jd.J. W. M. Wins, 27 j. jm. en E. A. van der Mieden, 23 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2