TELEGRAIMEI. 3oeren-3nspan, OPENBARE VEBKO0PING &dve3*ftentiën„ 500 f sterk Aspkaltpapisr beste Inl. ïaarskalvers. Staal- op Woensdag 3 Maart 1909, op !ïrjjdag 12 Maart 1909, Openbare Yerkooping emit 4;Paarden, als Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe an Meel Vertrokken en aangekomen Schepen, TE KOOP nirr' bruine (Merrie, oud 11 jaar j veulendragend, vos Merrie oud 6 jaar, veulendragend, bruine Merrie, oud 2 jaar, zweetvos Merrie, oud 1 jaar; CtZSEÉf 4 baatgevende M e 1 k- fyjfllj-ml koeien, 1 tweejarige ■aBIËtt Vaars, 2 anderhalfjarige Ossen, 2 éénjarige Vaarzen, 4 Aan- houdkalveren, 2 drachtige Zeugen, 40 Kippen en Hanen Menwagen op ijzeren assen, Drie- wielskar, Cocksploeg, Zaaiploeg, 3 Eggen, Sleepbord, Windmolen, Moes maker, Snij molen, Geeselsteen met paard, Kruiwagen, Bascule met Ge wichten, Maten, Koebak en Goot, Fornuis, Wagenlichter, Ladders, Mest planken ZeeftenMelkontroomer Victoriakarn, Room tonnen, verdere Landbouw-, Zolder-, Stal en Melkge- reedschapHarnasBeestenpeeën Erwten-, Haver Tarwe- en Boonstroo, Lucernehooi, Mutsaard en Brandhout, Mest in den Mestput eenig Huisraad, als: Tafel, Kleermakerstafel, met Schragen, Stoelen, Kachels, Spiegels, Klokken, zoo goed als nieuwe Trapnaaimachine, Kleeden, Duivenkooi, Kleerkist, enz. Te Gent gingen tengevolge van een door de politie te Brussel verspreid sig nalement een commissaris van poli tie en drie agenten gisterenavond naar het huis van een Russisch student, die aan het signalement beantwoordde van den persoon, die schuldig is aan een po- poging tot afpersing van geld onder be dreiging met den dood ten huize vaneen Brusselsch koopman gepleegd. Terwijl de jonge Rus deed of hij zich gereed maak te de politie te volgen, trok hy een re volver uit zijn zak en gaf vunr. De com missaris werd doodelijkin den buik ge troffen. Daarop schoot hij op een der agenten, die door twee kogels, in buik en hoofd, geraakt werd. De moordenaar is in hechtenis genomen. Chineesch varkensvleesch. Binnen kort, zoo meldt een Belgisch blad, zal men in Europa in de gelegenheid gesteld worden het vleeeoh van varkens te koopen, die in het Hemelsohe Rijk zijn opgefokt. De Peninsular and Oriental stoom vaartmaat- sohappij zal zioh op groote sohaal belasten met den invoer van Chineesch varkens- vleesoh naar Engeland. De Chineezen hebben een groote voorliefde voor var kensvleesch en drijven daarom de var kensfokkerij in grooten omvang. Indien het vleeseh door het transport niet al te kostbaar wordt, bestaat er alle kans, dat het vleesoh in Europa spoedig in trek zal komen, te meer omdat, naar vaklieden beweren, de Chineezen in de kunst van 't varkensmesten de Europeesohe fokkers overtreffen. Het is de politie te Berlijn nog niet gelukt dén steker te snappen, die al meer de schrik der vrouwen schijnt te zullen worden. De vorige week deed de man zijn aanvallen in '1 Zuidoosten der stad, Zondag in Noordoosten, Noorden en Noord oosten. Maandagmiddag om S uur is voor de 16de maal een aanslag door een met een mes gewapenden man gepleegd. De dader greep een vrouw, Loobs genaamd, bij den hals en bracht haar daarna een steek in het dijbeen toe, waardoor echter geen verwonding ontstond, daar de kracht van den steek door een lederen tasoh gebroken werd. Bij een andere stuitte het mes af op de oorsetbaleiuen. Tegen den avond werd een jong dienstmeisje in Liohtenrada door de kleeren in de heup geBtoken. In al deze gevallen is de dader ontkomen. Te Lichtenberg bij Berlijn is een man in hechtenis genomen, op wien de be- sohrijving van den steker past. Bij het verhoor op het bureau van den president van politie is de man door een vrouw, die met een meisje aangifte van een on zedelijke aanranding kwam doen, herkend als de dader. Hij zou vandaag met de andere getuige geconfronteerd worden. Tooh werden Zondagochtend opnieuw twee jonge vrouwen door een onbekende met een mes gestoken, de een in den on derarm, de andere in de bovendjj. Tot dusverre kwamen negen dergelijke geval len voor. Men neemt aan, steeds met den zelfden dader te doen te hebben. Te Brunswijk is dezer dagen een vrouw, die van een andere vrouw had rondverteld, dat zij haar zoontje betooverd had, tot 20 mark boete veroordeeld. Er werd met het oog op de zeer geringe ont wikkeling van de beklaagde geen zwaarder straf opgelegd. De verdediger had vrij spraak gevraagd, omd.pt de vrouw vast aan hekserij gelooide en in 't algemeen belang meende te handelen met tegen de „tooverheks" te waarschuwen. Graaf Grosvenor, het vierjarige oudste zoontje van den hertog van Westminster is, aan de gevolgen van een operatie voor appendioites, overleden. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 16 Febr., medegedeeld door het Kon. Ked. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770 6 te Valencia (in Ierland), laagste stand 741.1 te Hapa- randa (in Zweden). Verwachting tot den avond van 17 Febr.: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Veranderlijke bewolking. Waarschijnlijk Sneeuwbuitin. Weinig ver- h «ndering van temperatuur. Tweede Kamer. Ingekomen bericht van 't overlijden van minister Bevers. De voor zitter wijdt aan hem eenige gevoelvolle woorden. Mr. Troelstra zal op nader te bepalen dag den minister van justitie interpelleeren i» zake de invoering van het arbeidseon- h*ot. Morgen afdeelingsvergadering en 23 Feb. openbare vergadering. Tol voorzitters der afdeelingen zijn ge- horen de heeren Goeman Borgesius, Bos, Sohokking, Nolens en Lely. Biida Pest, 16 Feb In verschillende dorpen zijn heden gedurende 10 seconden aardschokken gevoeld, voorafgegaan door onderaardsch gerommelde bevolking riuchtte verschrikt naar het veld. Van vele huizen zjjn de muren gescheurd. Gent, 16 Feb. De politieagent die gister ï61roné werd is nog niet dood. De moor denaar noemt zich Seliger en had ook pas een bom neergelegd in de Rue de New York. Bij een schouwburgbrand 6 Atapooa (Mexioo) zijn 300 mensohen nmgekomen. brand en te^egr**fhantoor is afge- Weenen. Emilpaoha zegt dat circu laires gezonden zijn aan alle Turksche gezanten meldende dat de buitenlandsohe politiek van Turkije onveranderd blijft, nationaal. Emilpaoha heeft ook gezegd dat de aanslag op den Sultan een verzinsel was om de oonstitutie te nekken. Goes, ié Febr. I909. Tarwe was hooger te plaatsen. Gerst goed gevraagd. Kroonerwten lager. Oude Tarwe f a l Nieuwe Tarwe f 7.35 a f8.25, Nieuwe Rogge f 5.75 a 16. Wlntergerst f 9.— a f 9.25 Zomergerst f 8.50 a f 8.80 Haver f 6.25 a f 7.25, Kookerwten f a f Kroonerwten f 9.50 a f 10.Bruine- boonen f 10.50 a f 11.25, Maanzaad fa f.— Mosterdzaad f a f Karwijzaad f a fWinter-Koolzaad fa f— Chevallier-Gerst f af Wol, Schapen per 3 K.G. (steen) f af Ajuin f a f de 60 kilo. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Verscke Boter per K.G. f 1.10 k f1.26 mlddanprijs f Aan part. fo,60 per pond, Versche Eieren per 100 stuks f 3.60 4 f 4. mlddenprijs f part. fo.95 per 25 stuks, alles ruimde op. De aanvoer van eieren was ruimboter schaars. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f t.to k. f 1,26 per K.G., rekenprijs 1,20 per K.G. Aan part. f per K.G. Eieren 1' 3.60 a f 4.20 per 100 stuks. Rekenprijs f3.90 per ioostuks.Aan part.f per loost. Eierenverkoop der Onder af deeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 6388 stuks. Prijs f 4.per 100 stuks. Vlissingen, 16 Febr. 1909. Boter per kilo f 0.62'a f O-70, Eieren per 100 stuks f 3.60 a f 4 40. Veilingsvereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 15 Febr. 1909. Aardappelen f 2.40 a f 2.60, Koolrapen f 1.40 a f 1.50, Uien f7 a fg, Zoete Bellefleur f 4.70 a f 5, id. Zure f 5.40 a I 6.40, Goud Reinette f 6.4O, Grauwzoet f 5.20 a f 5.60, Ermgaard f 5.20, Huismanzoet f 4.7O, Campagnezoet f 5.20, Reine d'or f 6.20, alles per H L., Sinaasappelen 80 ct. a f 2.40, Citroenen f I a f 2, beide per 100 stuks, Witlof 28 a 3i ct. per K.G., Witte Boenen 55 ct., Spruiten 31 a 45 ct., beide per 5 liter, Bloemkool 20 ct., id. Roode 3 a 12 ct., id. Savoije 2' a 7 ct., alles per stuk, Peen 17 a 35 ct., Karaten 38 a 40 ct., Rapen 22 ct., Molsla 39 ct., Broeisla 26 ct., Veldsla 26 ct., alles per ben, Sterrekers 8 ct. per mandje, Prei 5 a 8 ct., Selderij 2 a 12 ct., Schorse- neeren 8 ct., Pieterselie 2 a 3 ct., alles per bos. ROTTERDAM. Ajuin. Wegens on gunstig weer weinig afgeladen. Aanvoer 4000 H.L. Bruine en gele f5,45 e f5,60 per 60 kilo van beide soort. ROTTERDAM, 16 Febr. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd 42 paarden, 1284 magererunderen, 598 vette run deren, 185 vette kalveren, 91 nuchtere kal veren, 600 graskalveren, 3 schapen, 5 varkens 133 biggen, 4 bokken. Koeien en Ossen 30 a 34, Stieren 24 a 29, Kalveren 42' a 52». Melkkoeien f 15O k f2,70 kalf koeien f i50 it f 280, stieren f 14O it f 240, pinken f 85 140 graskalveren 20 65 vaarzen f80 a f170, vette- f 00 a f 00, biggen f 6,a f 15,Hitten, h fPaarden f i f slacht- f 6q a f 110. Nuchtere kalveren fok-fi2 it f 18 ld. slacht- 14 A flo. Biggen per week f 1,40 af 1,60. Maandag 15 Febr. ANTWERPEN. Tarwe vast. PARIJS. Tarwe kalm. Per Febr. fr. 22.90 a fr. 22.95 betaald. BERLUN. G»r a n e n. De willigte in Amerika, welke zich trouwens tot Mei-levering bepaalde, bleef hier zonder uitwerking, daar het zachte weder en de sterke toeneming der stoomende hoeveelheid koopers voorzichtig maakten en ook eenige liqudatiën uitlokten. Het inlandsche aanbod van tarwe bleef schaarsch en was niet veel billijker. De vraagprijzen van Argentinië luidden onveranderd, maar bij de tweede hand kon men lager koopen. De terrnijnnoteeringen van tarwe gingen mk. 1 a i5 'terug. Rogge was ook flauwer, daar er heden minder koop lust bestond. Intusschen was het aanbod weder ruim en sommige verkoopers waren tot prijs- concessies bereid. Haver nagenoeg niet ver anderd. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slctkoers. Mei: 218.50 218.50 21925 Juli: 218.50 218.50 216.— NEW-YORK. De termijnmarktvan Tarwe opende traag en 3/< ct. lager, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. In loco traag. 15 Febr. 13 Febr. 11 Febr. lo Febr. Vooijaars no. 1, Northern 123V» Roode Winter H9VS Maart i5 Febr. 13 11 lo «237. "978 Mei II71/, 118- II7»/, ««58/. 123— "97a Juli 107— 1087, 1083/, «07'/. 121 *lt "7 Va Sept. CHICAGO. De T a r w e-markt opende traag en '/i ct. lager, daalde verder op verkoopen voor buitenlandsche rekening te New-York, naar aanleiding van flauwere telegrammen en in verband met gunstiger weder in het Westen. Contramine-dekkingen, oogstberichten uit Ind-S en toeneming der hausse-speculatie per M'éi lokten eene rijzing uit, maar de markt daalde weder tengevolge van opruimingen door haus siers en doordien het contramine-aanbod toenam. Het slot was traag. Mei 15 Febr. 1«38/. '3 I13V. 11 113— lo "I3/. Juli Sept. too Va 9SVs ioi>/8 967j iol1/, 96' 4 ioo72 96Ys Dec. 96- Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Ongevallenwet. Geachte Redactie. In enkele landbouwbladen vestigden wij reeds vroeger de aaodaoht op den zeer zwaren finanoiëelen druk, welke de ie verwachten landbouw-ongevailenwet op den landbouw leggen zal. Een boer, die f800.iDkomen heeft, zal jaarlijks minstens f80.— aan die wet moeten biidragsn. Dat is dus een geheel nieuwe belasting, boven hetgeen thans reeds gedragen wordt, van 10 pCt. op het inkomen uit het bedrijf voortvloeiende. Zulk eene belastingverhooging is waar schijnlijk in ons land nog nimmer voor gekomen. Ongetwijfeld zal iedereen alles aanwenden, om zich zoeveel Smogeljjk er aan te onttrekken. En hoe bedroevend wij het ook vindeD, hoe hard ook voor deu werkmanhet eenigst middel daartoe is, zoo weinig werk lieden gebruiken als maar eenigszins kan. Daartoe dient het verbouwen van minder werkeisohende vruohten waar voor het aanleggen van meer weiland in aanmerking komt; het aanbesieden der «ittevoaren werkenvermeerdering van maohinalen arbeid bij het wieden der vruohten, en dergelijke dingen meer. Dooh zulke maatregen zullen den toestand voor vele arbeiders bijna ondraaglijk maken, wijl daardoor de werkeloosheid dermate zal toenemen, dat zij de armoode ten top zal doen stijgen in vele gezinnen. Waar de werkgever echter op zelfbehoud bedacht moet zijn, komen de gevolgen dezer maatregelen niet voor zjne rekening, maar voor rekening van hen, die zulke drukkende wetten over hot bedrijf brengen. Indien er eohter voor den landbouwer nog gelegenheid bestaat, om de tot stand- koming van zulk een onheilbrengende wet te verhinderen, dan dient hij daaroe o. i. alle krachten, welke hem ten dienste staan, aan te wenden. Ed indien hij daarin na latig is, dan staat hij mede schuldig eau al de gevolgen, welke deze onheilspellende wet over hem en zijne geheele omgeving brengen zal. En deze gelegenheid staat thans voor hem open. Want nog vóór hara behan deling in de volksvertegenwoordiging moet de verkiezing der leden daarvan gehouden worden. Hierdoor komen dus de gezamen lijke landbouwers in de gelegenheid alleen mannen te helpen afvaardigen, die van zulke onheilbrengende wetten een afkeer hebben, Indien kiezers en kiesvereeni- gingeu bij het stellen der oandidaten voor de volksvertegenwoordiging, van welke richting ook, zioh niet vergewissen, dat hun oandidaat overtuigd is, nimmer te mogen medewerken aan de iot stand bren ging eener landbouw-ongevailenwet, tenzij den druk, daardoor op den landbouwer gelegd ten hoogste tot óón percent van hei zuiver inkomen, uit het bedrijf voort vloeiende mag worden gebracht, dan heb ben zij het ziohielf te wijten, indien een ondraaglijke belasting straks het bedrijf drukt. Dat wy een percent aangaven, als ma ximum van belastingdruk op het bedrijf, bij invoering van een dergelijke wet, be rust 0. i. op billijken grond. Men mag toch verlangen, dat rekening gehouden zal worden met de draagkracht der be lastingbetalende menschen. En als dat ge daan wordt, dan kan niet hooger aange slagen worden. Wie toch zjou een rijks ambtenaar of het hoofd eener school, die niet meer dan f 1000 inkomen heeft, en daarvan nog woninghuur moet beta len, op eenmaal eene directe belasting verhooging van meer dan éen percent durven opleggen, en dan toch beweren, dat door hem behoorlijk rekening werd gehouden met de draagkracht van znlk een belastingbetaler Immers niemand Welnu, wat voor deze menschen te zwaar is, dat is ook voor den landbouwer te zwaar. Hij mag niet drukkender belast dan een ander burger. Daarom indien de Regeering tot eiken prijs zulk een dure ongevallenwet over het landbouwbedrijf wil brengen, dat zij dan zelve den over matigen druk daarvan voor hare rekening neme, en daardoor voorkome, dat hare wetten oorzaak wor den van verkwijning der bedrijven. In Duitschland voerde de regeering ook dure landbouw-ongevallenwetten in, maar eerst stelde zij door beschermende rechten den landbouwer in staat ze te be talen. Maar zulke wetten te willen invoe ren zonder de menschen te gemoet te ko men in de kosten daarvan zou in strijd zijn met verstandig beleid. Tegen het bovenstaande kan niet aan gevoerd, dat de vrijstelling der bedrijfs belasting voor den landbouwer eeniger- mate opweegt tegen den drnk der land bouw-ongevailenwet. Want een landbou wer, die voor f2,75 in de bedrijfsbelas ting zou worden aangeslagen, zal mins tens f80 per jaar aan de ongevallenwet moeten uitkeeren. Eene vergelijking tus- schen beide wetten zou slechts aantoonen, dat de ongevallenwet omstreeks 30 maal zooveel belasting van hem zsl vorderen dan de bedrijfs-belasting, wanneer die hem werd.. ojpgelegd. Wanneer de Regeering maatregelen wilde nemen, om het bedrijf te balasten met het onderhoud van personen of der zei ver gezinnen, welke door een bijzon der ongeluk getroffen, zoodanig waren verminkt, dat zij voor hun leven geheel of ten deele ongeschikt geworden waren, om in dat bedrijf werkzaam te zijn, dan zou niemand daar bezwaar tegen hebben zulke lasten zijn te dragen. Voor de re geling daarvan zijn geen duizenden amb tenaren benoodigd. Dat te regelen kan best aan burgemeester en wethouders van ieder dorp worden toevertrouwd. Maar wetten waardoor de drenkeling wordt ge baat, doch het geheel op ongehoorde wij ze gedrukt, bekooren, indien mogelijk, te worden voorkomen. Met de plaatsing dezer regelen in uw geeerd blad zult u verplichten," Uw dw. dn. H. SCHOONEJONGEN JACOBSZ. 's-Hage, 8 Februari 1909. Aangekomen: 12 Feb. te Liver pool het e.8. Tantalus van Amsterdam naar Java; 14 Feb. te Port Talbot het s.s, Menado van Rotterdam naar Java; 15 Feb. te Padang het s.s. Celebes van Am sterdam naar Javate Havre het s.s. Prins Willem V van West Iudië naar Amster dam te Colombo het s.s. Kleist van Rot terdam naar Japan 16 Feb. te Amster dam het s.s. Koning Willem 111 van Ba tavia. Vertrokken: 18 Feb. van Now York het s.s. Prins der Nederlanden naar West Indië 14 Feb. van Colombo het s.s. Wilis van Rotterdam naar Javavan Corunna het s.s. Rijnland van Amsterdam naar Braziliëvan Genua het s.s. Sumatra van Batavia naar Amsterdam15 Feb. van Port Said het s.s. Oranje van Batavia naar Amsterdamvan Southampton het s.s. Goentoer van Rotterdam naar Java van Marseille het s.s. Gedi van Rotterdam naar Java. Gepasseerd: IS Feb. Eaap del Armi het se. Rindjani van Rotterdam naar Java; Pantellaria het s.s. Flores van Amsterdam naar Batavia14 Feb. Perim de s.s. Koning Willem 11 van Amsterdam naar Batavia, en Solo van Rotterdam Daar Java; Lizard het s.s. Sloterdi/k van Rot terdam naar New York15 Feb. Kaap Bon het s.s. Bali van Amsterdam naar Batavia. Tot het plaatsen van Advertentiën, niet afkomstig uit Zeeland, betreffende Handal en Nijverheid, ie gerechtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandscb Advertentiebureau O IJ. ALTA, War- moesstraat 76 -78, Amsterdam. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders A. BAKKER en C. DALEBOUT Donderdag as. hunne 35-jarlge Echtvereeniging te herdenken. Dat de Heere hen nog vele jaren spare is ons aller wenscb. Hunne dankbare kinderen behuwd- en kleinkinderen. Kamperland. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders HENDRIK SCHOUWENAAR en CATHARINA JOPPE op Zondag 21 Febrmri a. s. hnn 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Waarde, 15 Febr. 1909. Hunne dankbare kinderen. ad 15 cent per M3 met 10 pCt. Bon. W. HXJBREGTSE, drogist, Ntordstr., Middelburg. Donderdag WATT EL, Kerspel. van COMMISSARISSEN vau en geïn teresseerden bij den straatweg van Serooskerke naar Vrouwepolder op VRIJDAG 19 FEBRUARI 1909, des voormiddags 9 uur, in het Gemeente huis van Serooskerke. Namens Commissarissen v.n. ADR. MELIS, Secretaris. een BTelkschaap, rek. begin Maart, bij J. VAN RIJSSEL, Zoutelande. B E tegenwoordige „Tafelbijbels" met „Waterprent" zijn pas sterk voor het gebruik, wanneer er een solide band is aangelegd ter boekbinderij „Het Uithangbord". C. W. D'HUIJ. VAN EEN pillen ad f 1, de 1000 f 0,60 de 500 f 0,32'de 250 met 10 pCt. Bon. W. HUBREGTSE, drogist. te Kats, op de hofstede, door nate- noemen erflaatster laatst bewoond ge weest, ten verzoeke van de erven van wijlen de weduwe W. Priester en ten overstaan vrn den Notaris M. NOOR- DIJ KE te Colijnsplaat, aanvang 's voormiddags 10 uur, eti voor zooveel het vee betreft, 's namiddags 1 uur, van 7 Werkpaarden waaronder 4 veulendragende Merries van 4 tot 12 jaar en 2 jonge Paarden, beiden van 1 jaar. 3 baatgevende Melkkoeien, waaronder 2 kalfdragende13 tweejarige en 7 eenjarige Ossen en Vaarzen en 1 Kalf. 4 vette Varkens en 4 Loopvarkens, waarvan 2 drachtig, 70 Kippen en Hanen en 12 Eenden. Gerijtjo op veeren met portieren, Til bury, 4 Menwagens, Klpkar, Zaaima- chine, Ploegen en Eggen in aoort, en verdere Landbouw-, Stal-, Karn- en Melk- gereedschappen en Werktuigen, S roo, Brandhout, Meubelen en Huisraad, enz. De betaling van koopsommen en on kosten moet (behoudens het recht van vroegere invordering) plaats hebben als volgt door koopers, die voor 9 gulden of minder in hoofdsom koopen vóór of op 10 April, en door de overigen vóór of op 15 November dezes jaars. Borgstelling of dadelijke betaling kan van lederen kooper gevorderd worden en is verplichtend voor alle koopera buiten Noord-Beveland woonachtig. Bjj dadelijke betaling, wordt aan kbo- pers, die voor 100 gulden of meer In hoofdsom koopen, eene korting van 2 pCt. verleend. Op de hofstede bestaat geene gelegen heid tot stalling. Muziek wordt niet toegelaten. des morgens te 10 uur te N i s b e, voor Mej. Wed. J. van Boven, op de door haar bewoonde hofstede, aan het dorp, ten overstaan van den Notaris JOH. PILAAR te Goes, >an den kapitalen bestaande 0. a. uit: voorts: en eindelijk Op de hofstede bestaat geene gelegen heid om te stallen, wèl om rywielen te bergen. Muziek wordt niet toegelaten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 3