telegrammen: 8ijna onder een sneeuwval bedolven. RECLAMES. Kerknieuws Terugkeerende alpen toeristen verhalen van een nauwelijks ontsnapt gevaar bij het bestijgen van een berg. Een wenk aan Goes. Mech iszakcii. Gemengde Berichten. De heer B. Leijnee vraagt of het niet mogelijk is iemand aan te stellen, om bij siekte van een der leden dezen te ver vangen om diens melk uit te venten. De voorzitter vindt dit eene moeilijke oplossing. Het is eene vingerwijsing die overweging verdient in het bestuur. Met het bestuur der veilingsvereeniging sou overwogen kunnen worden om een ge deelte van 't lokaal dier vereeniging be schikbaar te stellen ingeval van ziekte bij een der leden. De heer Leijnse segt, dat het voorlo kaal «iet vsd de veiling is, doeh van B. en W. dus zal, zegt de voorzitter, met deze worden gehandeld. De heer Ton wensoht het bestuur eene breedero opdracht te geven omtrent het opzoekon van lokaliteit. De heer Matthijsse vioe-voorzitter brengt thans hartelijk dank aan dbn aftredenden voorzitter voor heigeen dese voor de ver eeniging heeft gedaan en wensoht hem te benoemen tot adviseerend lid der ver eeniging. Hierbij overhandigde hij namens de vereeniging een tafeltje met koperen rookstel. De heer Eeulemans dankt hartelijk voor de hartelijke woorden tot hem ge richt en voor het stoffelijke blijk van achting hem gesohonken en sal steeds met dank aan de vereeniging blijven denken en neemt tevens gaarne zijue be noeming tot adviseerend lid aan. Hierna sluit hij de vergadering. Men vraagt ons wat de vereeniging //Zeeland" is aan welke met de vereeniging //Kinderzorg' te Middelburg uitgaande van de Ned. Herv. Diaconie, de vrijko mende gelden van het Koninklijk April- gesohenk zuilen ten goede komen. De vereeniging //Zeeland" is het door- ganshuis en gezinsverpleging voor alle ge zindten, en insgelijks te Middelburg ge vestigd. In ket district Sluis is gekozen bij verkiezing tot lid der Staten van Zee land de heer J. A. Neeteson. Dit is de 2e maal dat bij enkele oandi- daatstelling een Statenverkiezing in onze provincie afloopt. De lej maal| was 't de verkiesing in Tholen van de heeren v. Buren en Hollestelle in 1898. Middelburg. Sinds eenigen tijd maakten de leerliDgen van de burgeravondschool bij het naar huisgaan zich schuldig aan straatschenderij. Voorbijgangers werden lastig gevallen, deuren opengegooid en zelfs was kortgeleden een ruit in de Lange- delft verbrijzeld. De politie had de laatste avonden een extra dienst ingesteld om te traohten aan deze baldadigheden een einde te maken. Gisterenavond werden twee der belhamels door twee agenten in burger- kleeding gearresteerd en naar het politie bureau overgebracht. Hoedakenskerke. Maandagavond ver gaderden alhier eenige belangstellenden in het oprichten eener varkens vereeniging. Besloten werd hiertoe o vertegaan en de vereeniging genaamd „Onderlinge Hulp". Als bestuursleden werden gekozen de hee ren J. D. Elenbaas, voorzitter, J. Ermerins, secretaris-penningmeester, J. van Belsen, F. J. Verburg en A. Moerland. Besloten werd de varkens der leden tegen de vlek ziekte te doen inenten. Nieuwdorp. Maandagavond hield de werkmansvereen. eene buitengewone voor jaarsvergadering. Op de najaarsvergade- dering was ter sprake gekomtn de wijze van vervoer der steenkolen, waarover echter niet tot eenstemmigheid was te ge raken. En aangezien in deze zaak bet bestuur niet beslissen mocht, werd besloten deze voorjaarsvergadering te houden opdat deze zaak beter voorbereid en ingedacht tot een goed einde sou komeo. De voorzitter, M. C. Deurloo opende de vergadering en deelde kort mede waarom deze vergadering was opgeroepen. Eerst werden eenige inlichtingen ver strekt over de nootjeskoleD, en werd den leden gelegenheid gegeven ook deze soort op te gevt-n. Bij genoegzame hoeveelheid zou hei bestuur traohten een extra lading te doen komen. Over het punt van vei voer ontspon zieb een b.et-do bespreking. Sommige leden stelden voor 't vervoer der kolen aan te be steden en de kolen Man de leden franco thuis te leveren. Na breede bespreking werd echter bwloten, het bij het oude te laleu, aizoo een ieder die in de gele genheid is zijn kolen te halen, dit ook te laten doen. Na nog enkele inlichtingen werd de vergadering gesloten. Do gtoole opkomst bewees wei dat de zaken die behandeld werden den leden veel belang inboezemden. De vereenigiug telt 286 ieden. (Te laat ontvangen voor het nummer van gister). Wolfaartsdijk. Dinsdagavond werd in de zaal van dhr. Berrevoet, voor de ver eeniging 'Landbouwbelang* een lezing ge houden met lichtbeelden, toegankelijk voor alle belangstellenden over aanleggen van boomgaarden met en zonder onderbeplan ting, door den rijksluinbouwleeraar Cam- man. Na de lezing werd overgegaan tot een ledenvergadering waarin besloten werd een proefveld aan te leggen. Als leden daarvoor zijn benoemd dhrn. K. v. d. Slikke, Mart. Smallegange en J. v. d. Voorde. Middelburg. Hedenmorgen is de justi tie van hier naar Axel vertrokken om in vereeniging met de Belgisohe justitie crn onderzoek in te stellen naar een gepleegdeD diefstal. Naar aaujeiding van een anderen ga- pleegden diefstal vertrok de justitie heden ook naar Aardenburg. Middelburg Gisterennacht is alhier een poging lot inbraak gepleegd in het huis van verkoop met reoht van weder- inkoop van den heer P. op den Korendijk. Te 2 uur werd een der huisgenooten ge wekt door gerammel aan den voorkant van het huis. Deze begaf zioh naar be neden, toen plotseling een ruit met veel lawaai op straat viel. Toen do heer P., die inmiddels wakker geworden was, buiten kwam, was er van den inbreker niets meer te zien de houten luiken voor de ramen waren weggenomen en een ruit was bijna geheel uitgesneden op het vensterkozijn en een der luiken werden bloedsporen gevonden. Er wordt niets vermist. De klerk der posterijen ea telegrafie 2e kl. J. H. van Lokeren is van WemeN dlnge naar Abooude verplaatst. Rllland-Bath. Onze gemeente leed wederom een gevoelig verlies door het overlijden van den heer J. Q C. Wabeke, sedert 1 Aug. 1892 seoretaris en ontvanger der gemeente. De overledene was nog maar 48 jaar oud en tevens ambtenaar van den burgerl. stand, dijkgraaf van den Mairepolder; en van de Bathpolders en kerkvoogd bij de Ned. Hetv. Kerk. Verliezen de nabestaande familieleden veel in hem, ook voor de gemeente is het verlies zeer groot, daar «en ijverig, aocuraat en welwillend ambtenaar verloren wordt. Verplichte faenstenkeuring. Kattendyke, 8 Fabr. Aangegeven 9, voorgebracht 8, goedgekenrd 3, afgekeurd wegens extérieur 4 en uitgesteld 1. Hulst, 6 Febr. Aangegeven 56, voor gebracht 38, goedgekeurd 14, afgekeurd wegens extérieur 21 en voor cornage 2 an uitgesteld 1. Het aantal afgekeurde paarden was dit maal zeer groot uithoofde van de vele hensten uit Belgié voorgebracht waarvan de eigenaren vernemen, dat z\j in hun land niet zouden worden goedgekeurd. Enkelen waren in België reeds afge keurd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Venendaal J. de Bruin te Groot Ammers. Geref. Kerken. Het door ons aan een aoder blad ont leende zestal te 's-Gravenhage is onjuist. Er komt geen zestal, maar een drietal, dat de kerkeraad morgen zal formeeren. Stel u een vervaarlijk groote sneeuw en ijsmassa voor aan den rand van een afgrond in de bergen. Eenige bergbe klimmers door koorden aan elkaar ge bonden, trachtten met de noodige voor zorgen de bergkloof over te steken. Op een gegeven oogenblik wordt door een hevigen rukwind plotseling het even wicht verbroken terwij de sneeuwmassa al rollende de tourhten medesleept. Gjj zult moeten bekennen, dat de toestand van de waaghalzen gevaarlijk was. Maar denk eens goed na, of gjjzelf niet in hetzelfde gevaar verkeert, wanneer gij uw hoest, verkoudheid, of bronchitis verwaarloost, die, hoe onbeduidend ze ook schijnen, tot vreeselijke ziekten kun nen overgaan, zooals borstaandoeningen, asthma of tering. Neem dezen dag nog uwe maatregelen om u te genezen. Koop eene flesch Abdijsiroop, en de hoest, ver koudheid of bronchitis zal erdoor ge- nezeD. Wanneer gij lijdende zijt aan de borst, longaandoening of asthma zult gij meerdere flesschen moeten gebruiken, maar zoo zeker als twee maal twee vier is, zoo zeker zult gij ook door de Ab dijsiroop genezen. Alom verkrijgbaar. Er is niets, wzt iemand meer uit zijn humeur brengt, niets, wat Uw geduld meer op de proef stelt dan jeuking der buid. Aambeien maken U bijna krank zinnig. Zjj bezorgen U den geheeleD dag een ellendig gevoel, en houden U vaak den geheelen nacht wakker. Met eczema is het precies hetzelfde. Dergelijke kwa len nemen met den dag toe. De menschen beginnen in te zien, dat zij genezeD kunnen worden. Doordat zij de verdiensten van Foster's Zalf vernemen door verklaringen gelijk do volgende Mejuffrouw B. Ie Duo, Sluissingel 7 te Breda, zegt ons: „Drie jaren lang heb ik aan een huiduitslag geleden, die zioh hoofdzakelijk op de armen openbaarde en zioh langzamerhand over het geheele li chaam uitbreidde, üoewei ik verschillende middelen hiertegen had aangewend, was er niets geweest, dat mij een noemenswaar dige verlichting kon bezorgen. Op aan raden van een kennis paste ik Foster's Zalf bij deze ziekte toe en het resultaat hiermede bekomen, was werkelijk ver rassend. Nadat ik garegeid twee doozen van Uw zalf volgens de gebruiksaanwijzing toegepast had, was de huidziekte voor een groot gedeelte genezen en twijfel ik niet of ik zal spoedig geheel van dit euvel bevrijd zijn." B»na anderhalt jaar na bovenstaande verklaring vernamen wij nog van Mejuf frouw Le Due/,Ik had niet gedtcht, dat myn genezing blijvend zou zijn- Spoedig, nadat ik U mijn eerste verklaring gaf, was ik gezen en ben dit tot nog toe ge bleven. Gaarna zal ik Uw uitmuntend geneesmiddel bekend maken." (w.g Mej. le Dnc. Elke doos échte Foster's Zalf draagt het portret van James Fostei. Ze is te Goes verkrijgbaar bij de Firma Nathan Emanuel; en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos, Vlasmark K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één- of f 10. voor zes doozen. MILITIE. Het aandeel in de nationale militie af te leveren in het tijdvak van 115 Maart ter volledige oefening, lichting 1909, is voor de volgende gemeenten als volgt Middelburg 20, Vlissingen 19. Het aantal tor volledige oefening in te lijven manschappen bedraagt voor Mid delburg 39, Vlissingen 37, Tholen 10. De aflevering der manschappen der vol ledige oefening, en die voor 't tijdvak 1—15 Maart heeft plaats te Tholen 9 Maart in de gemeeutebewaarsohool half 10, die van het eiland Tholen eD Filips- land, lerseke, Kappelie, Kattendijke, Kloe- tinge, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland- Bath, Waarde, Wemeldinge en Sohore. Vlissingen 10 Maart 10 uur gemeente huis die uit Koudekerks, Souburg, Ritthem, Biggekerke, en Zoutelaude, Vlissingen en Westkapelle en uit het 4e district. Neuzen, 11 Maart, gemeentebuis, 10 45 uren, die uit het 5e district. Middelburg, 12 Maart, Tehuis voor Militairen, 10 uren, die uit de overige ge meenten in Waloheren, Sohouwen en Duiveland en om 1 uar, die uit de overige gemeenten in Zuid- en Noord Beveland. In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting vau den Oentralen Raad van Beroep voor de ongevallenver zekering had de uitspraak plaats o.a. inzake het Hooger Deroep van de Rijksverzeke ringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij met vernietiging eener besinning van de Bank, die f 0,17 rente 'toekende, aan L L te Vlissingen f 0,56' rente per werkdag is toegekend ter zake van een ongeval, waardoor een zenuwziekte waaraan laj lijdende was, is verergerd. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak, benalve voorzoover dese de beslissing derBauk ver nietigde en kende gelrcffeue 1 9,34 rente per werkaag toe. Eu inzake uat vau W P., te Miuouiburg, tegen de uilspiaak vau den Raad van Beroep aldaar, waaiotj de Verzekermgs- en Herverzekertugsuauk „Nova" te 's Gravenhage ontvankelijk is Verklaard in haar beroep tegen-, en is bevestigd de beslissing der Rijksverzeke ringsbank houdende ioekenning aan eisoher van f0,061/, per werkdag, ingaande 15 Juni 1908, ter zake van een ongeval, tenge volge waarvan hij l'/j lid van den linker wijsvinger heeft verloren. De Cenirale Raad bevestigde de uitspraak wat betrett de ontvankeiijk-verklaring, vernietigde ze voor het overige en verstond dat eisoher geen aanspraak heeft op sohadeloosstelling. Op «de Beij" onder Pernis is gister nacht omstreeks kwart over tweeën brand ontdekt de tweede maal binnen 10 dagen thans in eene sobuur op de hofstede van den landbouwer E. Struijk. Met de sehuur die geheel in de aeoh ge legd werd, gingen verloren twee wagens, een hooihark, een maaimaohine, ploegen, eggen en andere landbouwgereedschappen. Zeven schapen en een varken kwamen bovendien in de vlammen om. De schade wordt gedeeltelijk door assurantie gedekt. De oorzaak is onbekend. Algemeen wordt ook nu weer aan kwaadwilligheid gedacht. De woning en verdere getimmerte op de ete# van E. Struijk voornoemd werden vóór ongeveer 1 Va jMf ook door brand vernield. De heer Trippelvitz, te Driebergen, die in de jongste dagen te Amsterdam vertoeft, kreeg giateroohtend bericht, dat een paar deugnieten in zijn woning bar- baarsoh hebben huisgehouden. Door eon ruit te verbreken kwamen ze in kelder en keukeu en vingen aan alles te bemorsen en te vernielen. Dat mooie werkje zetten ze voort in salon en huiskamer, waar zelfs de eleotrisohe kroon werd afgerukt. Op zolder werd oarbit gevonden en aan gestoken. Oesters. De commissi?, die verleden jaar door de regeering is belast met een onderzoek aar de oorzaken van de typhusepidemie, heelt haar rapport aitgebraoht. Volgens dit rap port moet de epidemie worden loegesohre- ven aan het gebruik van oesters. Een vragenlijst is rondgestuurd aan vele Belgisohe doktoren, mot het verzoek,nauw keurige inlichtingen in te winnen over mogelijke typhusgevallen. die in hun prak- tijk moohlen zijn voorgekomen. Volgens het rapport hebben 159 genees- heeren geantwoord, dat zij, in de drie maanden dat de epidemie duurde, typhus- lijders hebben behandeld. Te zamen zijn het 410 gevallen. Van deze 410 meenen de doktoren 218 te mogen toeschreven aan het gebruik van oesters. Een onderzoek, ingesteld naar de her komst van deze oesters, heeft uitgobraebt, dat zij van Zeeland kwamen, in 75 geval- len, en met name van lerseke. In 3 geval len waren het oesters van Ostende. In de meeste gevallen was niet meer na te gaan, waar de oesters van daan kwamen. De oommissie is door het onderzoek overtuigd, dat de oesters niet besmet zijn geworden tjjdens het verblijf bij de Belgi sohe oesterhandelaren. De commissie neemt aan dat de oesters in de oesterbanken besmet zijn geweest. Wat is de oorzaak van de besmetting der oesterbanken F Is hier een blijvende ot een tijdelijke oorzaak werkende F De oom missie kan deze vragen niet oplossen. De meeste kweekplaatsen van de besmet be vonden oesters liggen niet op Belgisch gebied. Maar wel kan de oommissie als haar meening uitspreken, dat de besmetting aan een tijdelijk werkende ooTzaak moet worden geweten. Hoe moeilijk het moge zijn, de oorzaak van de besmetting der kweekplaatsen te vinden, tooh moet in die richting het onder zoek worden voortgezel. Vcorts moet er een voortdurend toezioht in 't leven worden geroepen, opdat een herhaling van de be smetting door oesters worde voorkomen. Zoowel de kweekplaatsen ais de bewaar plaatsen van oesters eD mosselen wil de oommissie aan stelselmatig toezioht onder werpen. NR. C.) De Hollandsohe wereldomwandelaar Saeya is Vrijdag 22 Januari op Station No. 6 van de Soedan-Staatsspoorweg aan gekomen. Dit station ligt ongeveer halfweg tussohen Haifa en Abu Hamed aan de historisohe spoorwegljjn, aangelegd ónder Lord Kitohener, dwars door de Nuhisohe woestijn. De woestijn hier is misschien wel 't absoluut kaalste deel der geheele aarde, en ddar alleen door te wandeleo, met genoeg water en voedsel beladen, zelfs maar voor de afstanden tussehen de stations, is een merkwaardige praestatie en zou 't grootste deel van 't jaar bepaald onmogelijk zijn. In dezen tijd van 'tjaar is 't niet buitensporig heet overdag, en 's nachts bepaald koud. Tooh beeft Saeys een afstand van ongeveer 50 Engelsobe mijlen op één dag afgelegd, door in een rechte lijn dwars door de woestijn van station No. 3 naar station no. 6 te loopen, tussohen welke twee de spoorlijn een booht maakt. De meeste van deze statiois bestaan alleen uit een wisselspoor, een signaalhuisje en een bergplaats voor water voorraad, maar op No. 6 is ook een tele graafbureau. S..eys zei, dat dit etwk van zijn „wande ling" wel 't bez waarlij kste was dat hfi tot Dog toe had gehad. Na een paar dagen rust was hij van plan z;jn wandeling vuort te zetten naar Abu Hamed, ea vandaar naar Khartoem (hij is op weg naar Kaap stad!) H'j heeft dus nog't onherbergzaam Sudd-district voor zich, 590 mijlen ter Zniden van Khartoem. Men verneemt uit New-York, da! Hiram Percy Maxim daar in bet bijzijn van sohufters, sportsmen en geleerden proe ven heeft vertoond van een uitvinding, waarmede alle vuurwapenen geluidloos worden gemaakt. Dat geschiedt doorheen toestel, aan de loop bevestigd. Maxim nam de proeven met allerlei leger- en jachtge weren. Alle geluid van de schoten werd, volgens de N. Y. Herald, volkomen ge dempt. Maxim heaft allerwegen patent op de vinding genomen. De i/Mauretania" is in 4 dagen 20 uur 27 minuten van New-York naarQaeen- stown gevaren, d.i. voor de Oostwaertsohe reis de kortste tijd. Een huismiddel van een geneesheer. In de Times lezen wij het doodsbericht van den oudsten dokter vau Ierland, dr. George Ellis, die 100 jaar is geworden. In een artikel in een medisch blad heeft deze dokter medegedeeld hoeveel heil hij ondervonden had van een geneesmiddel, door hem gemaakt en voor zijn maag kwaal gebruikt. Hij noomde het Rennet's wijn en beval het zijn collega's warm aan. Het bestond uit eenige stukken van de maag van een kalf, die hij in een wijnfiesoh deed. Daar sohouk hij sherty bij en 'liet bet mengsel drie weken trekken, Het beeft hemzelf blikbaar geen kwaad gedaan en hun, die zioh over zijn patiënten ongerust maken, kunnen wij mededeelen dat hij veertig jaren geleden zijn praktijk heeft neergelegd. (Hand.) De Russische regeering zegt in «en openbaar gemaakt stuk Verschillende bladen gaan voort te verte'len, dat de inge nieur Azof allerlei aanslagen (o.a. op groot vorst Sergius) heeft bedreven en zelfs amb tenaren daarin de hand hehben gehad dat Lopochin gevangen is genomen, alleen om zich te verantwoorden, dat hij aan de revolutionairen mededeelingen heeft ge daan over „Azo'fs samenwerking met de politie ter verhoeding van terroristische aanslagen", en teneinde te voorkomen, dat dat hy nog meer voor de regeering onaan gename onthullingen doet. Dat alles spreekt de regeering tegen. Geen enkele ambtenaar ie ooit in een terroristischen aanslag betrokken geweest. Over een deelneming van Azof aan politieke misdrijven is ook nooit aan regeeringsambtenaren eenige kennis gegeven. Een Duitsch vakblad, de Detaillist, heeft een open brief gericht aan de kroon prinses Cecilie, omdat zij de laatste be stellingen voor haar garderobe in Parijs heeft gedaan. „Wellicht", zoo schrijft het blad, „is het nog niet tot Uwe Keizer lijke Hoogheid doorgedrongen, dat wij in Duitschland mode-ateliers hebben, die vergelijking met de eerste Perysche hui- zen niet te vreezen hebben. Niet enkel in Berlijn, maar ook te Hamburg, Keulen, Frankfort a. M Stuttgart, Munchen, Dres den, Leipzig, Breslau en andere groots steden bestaan eerste-klas medezaken, welker schitterende voortbrengselen noch chic, nog het veelgeroemde Parjjsche ca chet misseD. 't Heeft veel moeite gekost om zich te doen gelden naast Parijs en ook naast Weenen des te betreurenswaar- der zou het zijn indien de vruchten van dezen arbeid verloren zouden gaan." In de Rechtzaal. Reohter, tot vrouw besohuldigd van dronkenschap Je wordt veroordeeld tot vijf gulden boete 1 BeklaagdeMaai ÈdelAohtbare, ik bezit in de heele wereld geen vijf gulden. Reohter Zoo I nu dan zal je twee dagen de gevangenis moeten ingaan. Dat komt er van als je je geld niet verdronken hadt, dan hadt je nu je boete kunneu betalen 1 Engeland is het land van de sport en der krachtige oude heeren. Dezer dagen hebben wij onder een anderen rubriek ver telt van dr Furnivall, die spijt zijn 84 jaren nog in een giek uit sturen gaat. Gisteren vermeldden de Engelsche bladen den 90en veijaardag van den Zeer Eerwaarden Ro bert Gregory, deken van St. Paul, die nog eiken morgen met zyn dochter gaat wande len en geen dag in de week den avondzang in de kathedraal overslaat. Krasser is mis schien nog Sir Charles Strickland, eergis teren negentig jaar geworden, die nam Zaterdag nog te paard aan de lange jacht deel. Een vroolijk creditor en feest. Uit Ko penhagen is het bericht van het volgende zonderlinge feest. De vrienden en treuren de leveranciers hadden hun schuldenaar met zijn klinkenden naam allang vergeten want reeds jaren was het geleden, dat zyn familie hem, toen het hem wat te //warm" in het vaderland begon te worden, naar Amerika had geëxpedieerd. Daar verwierf de ex-bonvivant zich een aanzienlijk ver mogen. Op een goeden dag kwam hjj in Denemarken terug en kort na zijn aan komst noodigde hij al zijn sohuldeisohers op een feestmaal in een der elegantste hotels van Kopenhagen. De gasten waren natuurlijk in de hoogste mate verrast, in formeerden eens, en ja de oude bekende was heusch in dat hotel afgestapt. Ze namen de invitatie aan. En het heeft hen niet hoeven te berouwen, want ze werden niet alleen schitterend onthaald, maar vonden ook onder hun couvert een keurig envelopje „met inhoud", n.l. het bedrag van de schuld van den gastheer, benevens rente op rente, precies berekend. 's-Gravenhage. 10 Feb. Het bericht (zie Bioneolaodj nmtrent maatregelen in April bij de gelukkige gebeurtenis is on waar. Er is nng geen sprake van. De toestand der Koningin is gunstig. Berlijn, 10 Febr. De Koning en de Ko ningin van Engeland ontvingen heden het gezantschap. Een lunch werd gebruikt alle gezanten uit Berlijn zaten aan, met hunne dames, benevens de Rijks-kanselier, de Staats secretaris Von Schön.en anderen- Daarna werd een adres aangeboden door de Engelsche kolonie. De Konmg reed vervolgens met de Koningin per auto naar 'tstadhuis; door duizenden toegejuicht. De burgemeester, leden dei Han^ilska- mer, de Staatssecretaris Hol weg, Von dohoD, minister Von Moltke, de opperkanselier, en anderen waren in de feestzaal aanwezig; da le burgemeester hield een aanspraak, welke door den Koning werd beant woord, die dankte voor de schitterende ontvangst hem en de Koningin bereid, door de stad Berlijn en den Keizer, en de hoop uitsprak dat dit tot een duurza- men vrede tusscben de beide rijken moge strekken. Daarna onderhield de Koning zioh lang met den Rijkskanselier en professor Kooh, waarna het stadhuis werd bezichtigd en naar het slot werd teruggereden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2