Scliooliiieuws. Gemengde Berichten. Da heer A. R T. Sassen zai, om redenen van gezondheid, zijn betrekking als diresteur der Rijkspostspaarbank neer leggen. De heer mr. G. H. M. Delprat, lid van raad van toezicht op de Rijkspostspaarbank en directeur van de RoUerdamsohe spaar bank, wordt genoemd als zijn opvolger en de heer P. J. F. du Bois, onderdireoteur der instelling, als secretaris-generaal. DIT DK PROVINCIE. Heden zyn naar het Huis van Be- wanng te Middelburg overgebrachtP. G., 25 jaar, polderwerker, en A. A. van J., 22 jaar, schilder, beiden geboren en wo nende te Hontenisse, beiden verdacht van bran istiohting en medeplichtigheid daar aan op 8 Januari 1909 te Hontenisse in eOne stroomijt, toebehoorende aan den landbouwer J. de W. aldaar, waardoor alge meen gevaar voor goedereq ontstond. Vlissingen. Volgens mededeeling van den inspecteur van het loodswezen zijn de spitse ton no. 1 met ruit, Hinte, en de rood en zwart horizontaal gestreepte ko- gelton no. 12 met ruit, EveriDgen, ver- rangen door liohtboeien, in dezelfde kleur geschilderd, met rood vast licht, met ver duisteringen, elke tien seconden gedurende 7 seconden ziohtbaar. De stompe ton no. 12 met afgeknotten kegel, Pas van Ter Neuzen en de stompe ton no. 43, Nauw van Bath, zijn vervangen door zwarte lichtboeien met wit vast licht met verduisteringen, elke tien seconden zichtbaar gedurende 7 seconden. Vlissingen. Baker Rcelse, welke op 2 dezer zoo ongelukkig in brand geraakte in haar bakerdienst bij den heerHubreohtse en welke toen naar het Gasthuis werd ver voerd, is aldaar gisteren morgen aan de bekomen braadwonden overleden. Vlissingen. Het Duitsohe s.s. „Scnator- Hollesen" (een houtvaarder) is heden mor gen omstreeks 6 uur aan de boulevard Bankert aan den grond gevaren en aldaar blijven zitten. Oorzaak de mist. Doch heden middag met hoog water om 2 uur met be hulp van een sleepboot weer vlot gekomen. Vlissingen. Tot onderbaas aan de ke telmakerij van de Kon. Mij. „de Sohelde'' is benoemd dhr. J. Matthijsse. Hoedekenskerke. De leden der ver- eeniging „De Weegbrug" vergaderden Zaterdag jl. en herbenoemden voor 1909 tot weger administrateur dhr. J. van Belsen. Verder werd besloten per aandeel f27.62 uit te betalen, dooh overige besluiten moes ten worden aangehouden tot de Meiver gadering, daar slechts 3 aandeelhouders aanwezig waren. - Het aantal inwoners van Zlerlkzee be liep op 31 Dec. 1907 6912 nl. 3268 m. en 3644 vr. Door de geboorte van 90 m. en 81 vr. en de vestiging van 141 m. en 180 vr. ver meerderde het met 492. Er viel echter een vermindering te con- stateeren door het overlijden van 67 m. en 63 vr. en het vertrek 211 m. en 253 vr, met 594 pers. Op 31 Dec. 1908 bestond de bevolking dus uit 3221 m. eu 3589 vr. totaal 6810 personen. Er hadden 59 huwelijksvoltrekkingen plaats. Westkapelle Op 1 Jan. 1908 bedroeg de bevolking dezer gemeente1022 m., 942 vr., totaal 1964. Geboren 27 m., 26 vr., totaal 53. Overleden 15 m., 14 vr., totaal 29 In de gemeente gekomen 19 m 23 vr., totaal 42. Uit de gemeente ver trokken 18 m., 20 vr., totaal 38. Bevol king 1 Jan. 1909 1035 m., 959 vr., totaal 1992. Hoedekenskerke. In de Raadsver gadering van Vrijdag waren afwezig de h8eren v. d. Linde met en Louisse, zoudtr kennisgeving. Na het openingswoord van den burgemeester, en lezing en goedkeu ring der notulen, deelt de voorzitter mede, dat door Gedep. Staten is goedgekeurd het Raadsbesluit tot af- en overschrijving op de gemeeutebegrooting voor 1908, dat de huurwaarde van de woning, van het hoofd der school voor dieDs pensioens grondslag door dat ooilege is bepaald op f150; dat de herbenoemde leden der commissie tot wering vaa schoolverzuim, B. de Jonge en J. Raas die herbenoeming hebben aangenomen, na en dat dè door B. en W. gevoerde onderhandelingen met de Algemeeoe Armbesturen van 's-Heer Abts kerke inzake de aantegane geldleeuing van f 14000 dit ooilege zich bereid heeft ver klaard die leening santegaan tegen eene rente vao 4 pCt. 'sjaars en dat besluit door Gadep. S aten is goedgekeurd. Daarna wordt besloten tot wijzigicg der begrooting voor 1908, tengevolge van het Raadsbesluit tot toekenning eener grati- tioratie aan den Rijksveldwachter te Kwa- dendamme. Daarna wordt opgemaakt het primitief kohier der Hondenbelasting voor 1908 met 62 losloopeode en 8 vaste honden tot een totaal bedrag van f130. De heer Jasperse zegt het hem voorkomt dat f 2 wel wat weinig ie voor een „losse" hond. Hij stelt voor die verordening te wyzigtn en het bedrag op f 2,50 te bren gen. De voorzitter wyat er op, dat in alle geval dit voor dit jaar 1909 niet meer van toepassing kan zyn. De heer Jasperse stelt dau voor um de verordening tegen het jaar 1910 te wyzigen. Wordt besloten deze zaak in een vol gende vergadering te beiiandelen. De voorzitter zegt daarpa dat omstandig heden het noodzakelijk maken dit jaar het kohier van den H. O. buitengewoon vroeg op te maken en hy daarom voorstelt daar toe over te gaan in besloten zitting. Aldus besloten. Na heropening wordt het kohier inet algemeeDe stemmen vastgesteld, zoo- als het in besloten zitting is opgemaakt. B(j de rondvraag zegt de heer Den Dekker het wenschelyk is, in het vervolg bij glad heid geen asch meer op de straten te gooien, maar zand, dat is veel zindelijker en bovendien nog goed voor de straten. De voorzitter antwoordt dat men dan zand van gemeentewege in voorraad dientte hebben, wat nu uiet het geval is, maar de zaak bij B. etiW. zullen bespreken. Daarna sluiting. Ovezand. De postbode J. Kribbe, welke verricht de bestelling buiten het dorp alhier en de bestelling in de gemeente Driewegen, heeft met 1 April a s. eervol ontslag aan gevraagd. Olldeland*. Zaterdag vergaderde alhier de landbouwvereeniging „DoorEendracht tot Volharding" tol aankoop van hulpmest- stoffen 35 van de 39 leden waren tegen woordig. Uit het verslag van den pennirig- meesier bleek dat over het jaar 1908 de inkomsten bedroegen i 346,04 en de uit gaven f317,20', alzoo een goed slot van f 28,835. Door de leden werd in het afge- loopen jaar verbruikt 137800 K.G. suph., 14 pCt. 145500 K.G. amoniak-suph., 42800 K.G. ohilisalpster, 5000 K.G. kaïniet en 1200 K G. kali magnesia, alzoo iu totaal 332300 K G. voor don gezamenlijken prys van f 18240,23. De heeren P. de Dreu te Ellewoudsdijk en A. Remijnse teOudelaude werden met bijna algemeene stemmen tot commissaris en penningmeester herkozen. Tot bode weid inplaats van W. Remijnse die bedankt had benoemd G. Meijaard Jaoz. alhier Bij de Tweede Kamer zijn ingediend wetsontwerpen, o.a. tot naturalisatie van de landbouwers C. Blondeel te Aardenburg en C. de Sutter te Sint Kruis. Grtypskerke. Vrijdagavond trad alhier op voor de landbouwvereeniging de heer Zwagerman, zuivelconsulent in Zeeland met een lezing over zuivelbereiding. Na door den voorzitter te zyn voorge steld nam hij het woord, eerstens memo- reerende een door den heer Gerlach van St. Joosland in 1883 geschreven boekje over den landbouw daarna besprak hij boterbe- reiding op de gewone oude wijze, op de wijze gedaan met melkontroomar of cen trifuge en eindelijk bereiding aan fabriek. Uitvoerig werden door hem die wijzen van bereiding toegelicht en door cijfers ge staafd dat z. i. oprichten eener boterfabriek op Walcheren, in 't belang der veehouders ten zeerste noodzakelijk is. Dat niet alle aanwezigen met hem io- stemden bleek uit de geanimeerde bespre king, welke werd gehouden Het was 'n ge not hot aan te hooren welk verschil van ge voelen kan bestaan omtrent dit onderwerp. Waar door hem oprichten eener fabriek werd aanbevolen, het gewicht en belang dier zaak voor den landbouwer niet te on derschatten is werden zeven leden der ver- eeniging aangewezen deze zaak nader on der de oogen ie zien, en met Z Ed. daarom trent nader in bet preking te komen. De voorzitter sprak ten slotte een woord van dank tot den heer Zwagerman voor den aangenamen avond ons hier bereid, welke toch in menig opzicht een leerrijke mag worden genoemd. Ondanks de sneeuw- en hagelbuien was het schoollokaal geheel met toehoorders gevuld. 's-Heeienhoek Zaterdag j.l. had de jaarlijksche vergadering plaats van de Landbouw Vereeniging „Help u Zei ven", te Ovezande, welke vergadering door 76 leden werd bijgewoond. Uit 't verslag bleek dat het ledental met 2 was ver meerderd, en thans 336 bedraagt. Dat vier aankoopen van meststoffen waren gedaan tot een totaal gewicht van 1440,300 KG kunstmest van verschillende soort, met een waarde van f 77937 59'. Als bestuursleden werden met groote meerderheid herkozen de heeren C. M. Nijsten te Borsele en L. Goensa te Ove zande. Den 26 Jan. e.k. viert deze zog guns tig werkende vereenigiDg haar 20 jarig bestaan. L. I> OO U W In de Veldbode schrijft een inzender „Gaarne bericht ik u, dat drie i vier jaar geledon door mij bezocht word de „Economie Port Maily" te Port-Maily, na bij Parijs gelegen op een eilandje ia de Seine. De direateur Leidde mij rond en verklaarde mij de geheele inrichting. Aan de stallen, melkzalen, enz. gekomen, viel het my op, dat de wanden, plafonds, ja zelfs de ruiten blauw waren. By het uit drukken mijner verwondering ontving ik het antwoordAlle kleuren zijn hier be proefd om de vliegen te weren tot ten laatste blanw aan de beurt kwam. Deze kleur heeft zulke afdoende resultaten ge geven, dat alle lokalen, waar vee kwam, in het blauw gezet werden". Sierksaie^s. Ned. Herv. Kerk.*' Beroepen te Montfoort, J. M. Boonstra te Elbnrg. Aangenomen naar Laren door W. Pot hoven te Oosterwierum. Bedankt voor Balk door J. P. Dijk te Nijega voor Woubrngge door J. J. v. Ingen te Hazerswoude. M. de Koningin. Naar aanleiding van het schrijven van den raad der ministers met verzoek om voorbede voor H. M. de Koningin, heeft het Hbl. eens nageslagen, hoe de regeering te dezen aanzien vroeger handelde en het schrijft nu het volgende „Voor de geboorte van onze KonÏDgin verscheen den 31sten Maart 1880 in de bladen de volgende mededeeling: Vanwege 't ministerie van justitie (waartoe de zaken betrvA'ande de eerediensten behooren) zijn de geestelijken der onderscheiden gezind ten uitgenoodigd,in hunne gebeden indach tig te zijn aan den gezegenden staat van H. M. de Koningin. Minister van justitie was toenmaals mr A. E J. Modderman. Eenige dagen later ontvingen de besturen der kerkgenootschappen eene missive van den directeur vau het kabinet des Konings, met de kennisgeving „dat H. D. beminde ge malin, onze geliefde en geëerbiedigde Ko ningin, zich in 'n gezegenden staat bevindt en dat Z. M. vertrouwt, dat de onderschei dene gezindten, op de gebruikelijke wijze, in hare godsdienstoefeningen deze heug lijke gebeurtenis zouden willen gedenken door gebeden voor den voortdurenden wel stand van H. M. de Koningin, en voor H. D. voorspoedige bevalling". Deze laatste aanschrijving kon thar.s, om redenen van kieschheid, van zelve niet uit gaan van het Koninklijk Kabinet". Geref. Kerken. Tweetal te Iorseke J. C. Aalders te 's-Gravenmoer en J. H. Lamraertsroa te Tholen. Bedankt voor Dirkshorn (Prov. N.-H.) door ds J. Sybrandy te Krabbendijke. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Veendam J. J. Simon, prop. te Amsterdam. Te Rotterdam slaagden voor 't diploma handels-correspondentie Engelsch dhrn J. M. van der Harst Jr., van Middelburg, thans te Rotterdam, en J. C. Hoogervorst, van Middelburg. Uit de raadsvergadering op 28 Deo. jl. te Stad Hardenberg gehouden, vin den wij nog 't volgende medegedeeld „De heer v. d. Sanden wenschte nog even terug te komen op de hondenbe lasting, naar aanleiding van het „vuile gesahryfin een der bladen. Spr. heeft de kohieren van 1906 en 1907 nagezien en daaruit bleek, dat Ziegeler toen ook geen hondenbelasting heeft betaald, terwijl Ziegeler vóór zijn trouwen reeds een hond heeft gehad. Zoo iets moet ik, zeide hij, ten strengste afkeu ren. Vosjan en Ziegeler hebben mij bei den verklaard, dat zij de honden in 1908 hadden afgegeven. De Voorz. „Het is best mogelijk, dat Ziegeler de honden hesft gehad eu dat ze niet op de lijst voorkomen. Het is nn eenmaal een afgedane zaak en ik stel voor hier niet verder over te handelen, De heer v. d. Sanden„Om den toe stand te veranderen, stel ik voor de vol gende motie aan te nemen „De raad van Stad Hirdenborg, over tuigd, dat er is geknoeid in zake de hon denbelasting van Ziegeler, schoonzoon van den wethouder Bruins, spreekt zijn diepe verontwaardiging daarover up, in de hoop, dat dit niet weer zal gebeuren, gaat over tot de orde van den dag." De Voorz „Die motie wordt niet on dersteund." De heer v. d. Sanden Is u er voor De Voorz „U mag niet vragen, u is geeu burgemeester. Ik ben burgemeester." De heer Bromet stemt met v- d. S. in „Wanneer er zoo iets voorkomt, dan moet dat worden tegengegaan, al was het mijn eigen broeder." De heer Weitkamp is van't zelfde ge voel. De heer Schuurman.* „Da honden, die wordoa opgegeven, moeten ook op het k hier voorkomen." De voorz.„Ik vind dat zulke voor stellen niet in een openbare vergadering behooren, om met zulke akeligheden by den raad te komon. Waarom het niet in een gesloten vergadering gedaan Ik schaaiu mij daarvoor wanneer het elders wordt gelezen- Jij geeft nergens om." De heer v. d. Sanden „lk behoef mjj niet te schamen ik heb een eerlijke zaak z:o iets moet juist in een openbare ver gadering behandeld worden. Dj voorz.: „Ik zal vragen of de motie in stemming moet wordon gebracht." Schuurman tegen, v. d. Sanden voor, Weitkamp tegen, Hamberg tegen, Bromet gen, Eckhardt voor. Do voorz.„Natuarlyk." (tot Eckhardt). De heer v. d. Sanden „Ik wensch nog even teiug te komen op de woorden van den Voorz De voorz.„Ik sluit de debatten hier over en de vergadering." (En de hamer valt met een zwaren slag ter tafel.)" (Zw C.) Te Terapel, gemeente Vlachtwedde (Gr woonden sedert tal van jaren in het zelfde huieje, gelukkig en tevreden, twee op jaren zynde menscbjes, die de gouden bruiloft zoo gelukkig hadden gevierd. Van af den eersten huwelijksdag haddenman en vrouw dagelyks hun brood verdiend, ja meer nog, want voor den ouden dag was een aardig duitjj opgeborgen. En ze kon den het niet in woorden brengen, wanneer ze verhaalden, dat ze, zuinig als ze waren, onbezorgd het einde van hun leven konden naderen, zonder ooit diaconie- of armbe stuur lastig te zijn g6weest. Met de laatste feestdagen wilden de oudjes nog een bezoek naar elders afliggen. Hun woning zou aan de zorgen der buurvrouw werden toever trouwd, benevens ook de spaarduiten (f 510), die aanwezig waren. Zulks was reeds eerder voorgekomen. en steeds in orde geweest. Wie begrijpt den schrik der oudjes, toen b';j hun terugkomst f 245 van het opgespaarde geld verdwenen is, het geld, dat hen tot dusverre behoedde hulp van derden te vragen. De buurvrouw ont kent alle schuld, want ook zij staat goed aangeschreven. Het geheele dorp is onder den indruk dan dezen r&adselachtigen diefstal. De Standaard uieldt d&t onder de Nederlanders die bij de aardbeving ie Messina er 't leven af biaehten, ook behoort de heer mr. E. L. v. Emden, bestuurslid eener antirevolutionnaire kiesvereeniging en van de anlirev. propagandaolub te 's Gravenhage. Hij was dien morgen ge logeerd in 't eenige hotel dat overeind bleef, maar welks muren eerst den vol genden dag instortten. Zoodoende had hij gelegenheid te ontvluohten en zioh te doen opnemen aan boord van een schip dat hem naar Tunis braoht. Een huzaar van het garnizoea te Krefeld kwam dezer dagen minder aan genaam terecht. In Limburg uit Duitsohe ouders geboien en eveneens hier wonende, werd hij toen hij den leeftijd voor de insohiijving bij de militie had bereikt, ambtshalve ingeschreven. Hij is daartegen niet opgekomen. Maar bij de inlijving is hij niet versohenen. Intussohen nam hij als vrijwilliger dienst hij het regimeat huzaren te Krefeld. Mot Nieawjaar kwam hij in z:jn kranige uniform een bezoek brengen bij zijne ouders. Dooh daar hij iu het Alg. Politieblad stond gesignaleerd als een nalatig militiepliehtige, had de veldwachter hem spoedig te pakken Hij werd vervolgens near Maastricht over gebracht en volgens de wet voor Ged. Staten geleid, om te worden gekeurd, of hij geschikt was voor den dienst. Ged. Slaten verklaarden hem geschikt en le verden hem in zijn mooie pakje over aan de Nederlandsohe militaire autoriteiten, om zijn dienst als milicien uit te dienen. Op hel gisteren te Heerenveen ge houden Sehipper8COmpaet ondervonden de schippers de gevolgen van den trek naar Duitsebland. Volle knechts vroegen f350 loon per jaar; halfvassen van f150 tot f 200. De schippers waren niet genegen die loonen te geven, de ktfeohts wilden niet afslaan. Dus gingen ze liever naar Duitsohland met werkeD in de kolen- diatrioten konden ze meer verdienen. Het gevolg was, dat op het compact zioh sleohts een enkele halfwas verhuurde; volle krachten geen éêo. Gisteren kwam een moeder te Zwaag- Uijk (N.H.) lot de ontdekking, dat 's Daohts muizen hadden geknaagd aan de handjes en voetjes van haar tweejartg kind. Ou- middelijk werd geneeskundige hulp inge roepen, dia gevaar door bloedvergiftiging gelukkig neg kon afwenden. In de touwslagery te Maastricht had een der bekelasrsters, een meisje van 24 jaar do onvoorzichtigheid, terwijl deze iu werking was, de hekeimachine met e *n veger schoon te maken waardoor haar rech terarm werd gegrepen on verbrijzeld en terstond moest worden afgezet. E9n vrouw te Groningen bekwam in haar woning zulke zware brandwonden dat zy aan de gevolgon stierf. Op de staatsmijn Wilbelmina te Heerlen geraakte een jong ai beider met het hoofd tusscben een paal en een kolenwagontjs bekneld, zoodat hy op de plaats dood bleef. Een arbeider te Purmer is by het snoeien uit een boom ge vallen, waarvan de stam wegens sneeuw of yzel glad was. Hy stierf aan de gevolgen. Te 's-Qravenhage geraakte esn bejaarde jnlfrouw bij het aanmaken der kachel in brand on bezweek aan de bekomen braadwonden. De dochter van een landbouwer te Hengeloo is van den hooizolder gevallen en zoodanig op het hoofd terecht gekomen dat zy aan de ge volgen overleed. Ter navolging. Eon ingezetene van Enkhulzen, wiens vader 53 jaar geleden, aldaar de afdeeling van de Nederlandsohe Vereeniging tot afsohsffing van alcohol houdende dranken oprichtte, heeft aan die afdeeiing een belangrijke som gelds geschonken, voor den aankoop van een prachtig heerenhuis met groolen tuin in bet beste gedeelte der stad. De vereeniging heeft het plan op dat terrein een geheel- onthouderg8bouw te stichten met concert zaal, lees- en vergaderlokalen. Wijlen de heer P. N. Muller heeft aan de gemeente Amsterdam ten behoeve van de bibliotheek der universiteit, gele gateerd al zijne boek- en plaatwerken, met uitzondering evenwel van zoodanige boek- en plaatwerken, als elk zijner zonen daarnit voorziobzelf zou willlen behouden. 11De Duitsohe protestantscbe gemeente te Pittsburg, in den staat Pencsylvanië, bezit een uitgestrekt bouwterrein ia het centrum dsr stad. De waaide van dit ter rein is zeer aanzienlijk en de gemeente is er lang over in tweestryd geweest of zy op het bewuste terreiu een kerk zou zetten dan wel een complex van kantoor gebouwen. Ten slotte heeft men in den meest letterlijken zin des woords de kerk in 't midden gelaten. Er komt een reus achtig gebouw van veertien verdiepingen, dat zal bestaan nit een kerkgebouw, rond om gevat in een krans van kantoorge bouwen Ook boven de kerk komen ver diepingen me' kantoorvertrekken, zoodat de kerkruimte naar alle zyden volkomen ingesloten zal zyn Slechts een der gevels van het gebouwencomplex zal worden als voorgevel van een kerkgebouw. L'e gemeentekas van Köpeniok, die al eens aan den aanval vaD den valsohcn kapitein Wilhelm Voigt met zijne opge- commaodeerde soldaten heeft blootgestaan, is opnieuw beroofd. Gisterenochtend is een inbreker voor dag en voor dauw in den kelder ondjr het raadhuis gedrongen en van daar in het lokaal waar de kas bewaard wordt, gekomen. Hij sobijnt in zijn werk gestoord te zijD, want hij heeft al zijn inbrekersgerei laten liggen en alleen de kleine kas, die een 600 mk. bevatte, kunnen leeghalen. Onder dat geld lageu verscheidene jubileumsmunten, tweemark- siukken met den beeldenaar van keizer Frederik en vijfmarkstukken met het tegenwoordige keizerlijke paar erop. De ambtenaar die ze zorgvuldig bijeen had gebracht, treurt over het verlies van de schoone verzmeling. De SioiliaaQ8ohe prinses Russo ver haalt, dat toen zij met anderen bij de aardbeving liet veege lijf uit haar paleis redden, oen oude man, een van da be dienden, niet meegegaan bleek, men liep terug, om hem te wekken, maar hij wilde niet opstaan. Hij zeide, oud genoeg te zijn, om te sterven, en dat hij even goed door een aardbeving als door iets anders om het leven kon komen. Op de Kanarische Eilanden zijn nieuwe heftige aardsohokkeD gevoeld. In bet plaatsje Agadle zijn tal van huizen ingestort. De bevolking kon zich bijtijds bergen. Da Londensohe kranten houden zioh nog altijd druk bezig met de geheim zinnige verdwijning van Viola Gordon Charlesworth. Het blijkt nu, dat zij 10,000 pd. st. aan een Londensohe Urm a schuldig is voor ongelukkige dobbelpar- tijen aan de beurs. Tooh zeggen de lueDsohen, die zakon met haar hebben gedaan, dat het meisje een buitengewone kennis van efleoteD had, dat zij groote handigheid bezat om] zich uit de penarie te helpen en dat hare brieven een zaken man eer aan zouden gedaan hebben. Viola had een hartstochtelijke voorliefde voor auto's en juweelen en kooht die linksen rechts. Men is in Engeland niemendal onge rust over de verdwijning van miss Violet Gordon Charlesworth. Men weet dat zij de vorige week by een uitrit zoogenaamd uit het rytnig in de rivier gevallen is en zooals de zoogenaamd verschrikte en verschrok ken koetsier aan de autotiteiten vertellen kwam, niet ineer boven water is gekomen. Men gelooft er echter niets van. Men houdt alles voor doorgestoken kaart, want de dame heeft veel schulden, en is een slimme oplichtster van 't soort miljoenenjuffrouw. Op den weg van Celle naar Albult (Noord Italië) had een grondverzakking waarbij 19 reizigers werden verzwolgen. Er waren 6 dooden en 10 gewonden. De acht werklui, die in verband met de stakingstroebsien van Draveil sedert 5 Vz maand gevangen hebben gezeten, maar nu naar allo waarschijnlijkheid amnestie zullen krijgeD, zyn gisterenavond nog uit do gevangenis te Versailles ontslagen. De leiders van het revolntionaiie arbeiders- verbond haalden hen af en vergezelden hen naar Parijs, waar te hunner eere 6000 soci alisten een vergadeiiDg hielden en een scherpe motie tegen do aohtarlijke regee ring aannamen. Da hongersnood in Klein-Azië krygt een onrustbirenden omvang. Het brood doet 1 franc het kilogram. Vorige week is de laatste bezending kolen voor de Amerikaacsche Unie-vloot op hare reis om de wereld verscheept. Met deze kolen mee, zal de vloot dan op haren kruistocht van 42,227 mylen 365,000 ton verbruikt hebben, die het ministerie van marine 2,543,839 dollar of ongeveer 7 dol lar per ton gekost hebben, met inbegrip van de vrachtkosten. burgerlijke stand. Van 8—11 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd; J. A. Joppe, 27 j. jm. en J. SohouteD, 27 j. jd. Bevallen: M. M. Faase geb. But, z. C. T. Bnijs geb. Volles, z.J. Snij ders geb. De Vos, z. Overleden: J. B. Pluijmers, 83 j., wed. v. A. Mink N. Clarisse, 52 j., vrouw v. K. Sliinmen F. Hdlebrand, 75 j., wed. v. C. Sleendain C. Dinge- manse, 73 j., wed. v. C. Keeteloo. GOES. Ie h u w e 1. a f k o n 10, Dirk Cornells van de Woerd, 29 j. jm. te Am sterdam eu Wilheimina Cornelia Snoodijk, 22 j. jd. te Rotterdam, onlangs te Goes. Geboren: 8, Adrians Maria Fran- oiua, d. v. Frauoisous Cornelia Andreas Hoorniok en Maria Eversard Jaoobs, d. v. MariDus van Zweeden en Tannetje Frauoina Adriaanse; P.eter Henrikus, z. v. Hieronimus Adrianus Koevoets eu Elisabeth Johanna Cardon 10, Constant Jan, z. v. Jaoob Marinus van Weele en Lena Zoutendam. Overleden: 8, Elisabeth Barbier, 43 jODgeh. Van 5—9 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1909 | | pagina 2