TELEGRAMMEN. LANDF.OÜW. Kèohtszakeii. Stijve Hals Gemengde Berichten. 1080p Vertappen, enz. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel Posterijen. Vertrokken en aangekomen Schepen. (Slot van 't verslag der vergadering van de afdeeling „Walcheren".) Omtrent de lezing van den heer Zwager man die met groote instemming ontvangen was, stippen wy nog aan dat met den spre ker van gedachten wisselde de beer Dirk L. Broeker. Deze beschouwde den boter- verkoop voor den winkelier als een noodza kelijk kwaad, en toonde dat met een aan schouwelijk overzicht aan. Herhaaldelijk wordt door de boerinnen slechte boter ge leverd. Uit een monster dat de heer B. had meegebracht bleek dat er ontzettend al thans met deze wordt geknoeid, ook uit de fabriek hier ter stede bleek dat nog geen goede boter bereid kon worden, een zuivel fabriek is wel wenschelijk. De voorzitter dankte dhr. Zwagerman voor zijn lezing en sprak den wensch uit dat er iets goeds uit geboren zou worden. De heer Geschiere zei niet gaarne te zien dat de arbeid van den zuivelconsulent in den doofpot werd gestopt en brengt hulde aan diens werk op het gebied van zuivelbe reiding. Wel gelooft hy dat de kosten op de boerderij wat hoog zijn genoemd, doch over het geheel is het onderzoek goed en er moet heel wat verbeterd worden. My vraagt of de coöperatieve grondslag niet de trusts in de hand werkt. De onkosten eener fabriek zijn naar deze spreker gelooft, te laag geraamd, de kosten per 100 liter zullen wat hooger worden. Maar het moet geen sta in den weg worden. De zaak mits goed aangepakt, kan slager. Men moet bekwame vaklui hebben o a. directeuren enz. Spr. hoopt, dat er gewoekerd zal worden met de rede van den heer Zwa german, en hij wekt ieder op mede te werken tot verbetering. Dh. Zwagerman bespreekt de monsters welke dhr. Broeder heeft medegebracht. Dergelijke knoeierijen zullen niet lang mogelijk zijn zegt spr. daar de opbrengst van vetgehalte moet zijn volgens de boter- wet 80 pCt. Dhr. Geschiere antwoordt spr. dat de oprichting een sociale eisoh is. De politiek mag hier geen rol in spelen. Deed zij dit spr. zou er geen voet meer voor verzet ten. De loonen zijn niet te laag meent hij, hij heeft ze genomen aan de hand van andere fabrieken. Alleen is het gewensoht over te gaan tot oprichting eener fabriek als er 1000 koeien zijn aangesloten. Spr. achtte 't wenschelijk dat er op alle plaatsen waar hij deze lezing houdt eene oommissie worde benoemd vsd 5 leden om deze zaak te onderzoeken. Die oommissie moet be staan uit 2 niet-belanghebbenden en 8 landbouwers. Van het bestuur stelden zioh hiervoor beschikbaar de heeren A. MeeuSe, W. H. Allaart en C. Franse, welke drie heeren zullen trachtten zioh nog twee leden te assumeeren. Hierna geschiedde mededeeling van de ingekomen stukken. Van J. D. Entink, pachter van het Schuttershof, waarin hy zyn zaal gratis afstaat voor vergaderingen der afdeeling Zoo noodig zal hieraan wor den gedacht. Van het hoofdbestuur een schryven over cursus in paardenkennis, een bericht dat zy voornemens is om een oursns in het boekhouden te openen, om te zien welke resultaten dit onderwijsafwerpt, om daarna, zoo deze eerste proefneming slaagt, pogingen aan te wenden om dit onderwijs in alle afd. der maatseh. in het leven te roepen) Van den zuivelconsulent een verzoek om eene bijdrage van f 10 voor het druk ken van een boekje, handelende over het Qpr'jcbten van een coöperatieve zuivel fabriek en of het bestuur hierover eene leziog wensoht. De f 10 wordt toegestaan en de lezing is gehouden. Van den Rijkslandbouwleeraar betui gende steun aan 't verzoek van den heer J. Mesu, hoofd van den landbouwoursus te Westkapelle, om de vergoeding van f 11,50 voor de kosten van vuur en lioht in het school lokaal te Westkapelle van hem te willen over nemen. Hierop wordt afwijzend beschikt op voorstel van het bestuur. Van P. Leijnse te Zoutelande namens eenige hoefsmeden een verzoek om dezen winter een cursus te hebben, is een zaak voor het hoofdbestuur. Bericht omtrent toegestane subsidiés aan verschillende Landbouwwinteroursussen door het hoofdbestunr, o. a. is toegestaan aan lif. en St. Joosland f 304, Biggekerke f239; en Westkapelle f317,40. Voor de wintereursussen voor volwassenen is toe gestaan aan Middelburg en St. Laurens f50. Van de slagers te Middelburg een schrij ven om te traohten het reglement te wijzigeD op de keuring van levend vee, inzonderheid varkens. Daar het bestuur niet zeker weet de strekking van dit adres, wordt het aan gehouden tot eene volgende vergadering. In de Commissie tot het nazien der rekeningen wordeD herbenoemd de heeren J, Vader, P. Vader Hz. en A. Geschiere bij acclamatie, tot marktzetter wordt eveneens herbenoemd dhr. J. Goedbloed. Alvorens werd overgegaan tot het be noemen van een lid der verlotingsoom- missie stelde de heer J. K. Mesu voor deze commissie uit te breiden met 3 leden en deze te doen bestaan uit 7 ledeD, daar de verloting ieder jaar uitbreidt en er voor 5 leden te veel werk ij. De heer P. Leijnse is er niet tegen, mits de 2 nieuwe leden reserve-leden zijn. De heer Meeuse is niet voor reserve dooh voor eene vaste oommissie, hiermede vereenigt de heer Leijnse zioh. Het voorstel Mesu wordt hierop aan genomen met 68 tegen 4 stemmen en 4 blanco. Alvorens werd overgegaan tot het be noemen van 3 leden der verlotingsoom- missie stelt de vioe-voorzitter voor om de drie heeren welke de meeste stemmen hebben verkregen gekozen te verklaren. Gekozen blijken de heeren A. Meeuse met 39, J. K. Mesu met 21 en C. Franse met 19 stemmen. De beide eerstgenoemden nemen de benoeming aan de laatste be dankte echter. De zes leden der oommissie zullen zelf een 7e lid aanwijzen. Bij de rondvraag zegt de heer A. de Troije dat de verzending van het Maand blad niet goed gaat, hij en meerdere hebben het niet ontvangen. De voorzitter zegt dat de secretaris het zal opgeven. Hierna wordt de vergadering te 3V4 uur gesloten. Bij bevelsohrift der Arrond. Rechtbank te Middelburg is rechtsingang met last tot instructie verleend in de zaak o a. J. D. K28 jaar, bootsman, geboren en wonende te TerneuzeD, verdacht van wederspannigheid. +++4 's ylvonds wet Kloosterbalsem êmcc- ren 's morgens genezen. Prijs per pot ƒ0.35, 0.75 en 1.20. Let op den rooden band met handteekening L. I. jakker. 4 4- Te Maarssen heeft een berucht persoon een vrouw na een woordenwisse ling met een mes zoodanig gestoken dat men voor haar leven vreest. Te Rot' terdam trok een 2-jarig knaapje een pot met kokende koffie vbd de tafel, kreeg den geheelen inhoud over het onderlijf en bezweek aan de bekomen brandwonden. Op de rivier de Waal bij Zaltbommel is een 16-jarige dienstbode die met de pont naar den overkant voer om hare te Tuil wonende ouders te bezoeken midden op de rivier over boord gevallen en ver dronken. Bij het uitgaan der scholen geraakte te Leiden een 7-jarig knaapje, dat achter een dokterskoetsje aanliep onder de wielen, hij werd overreden en stierf ondanks spoedige heelkundige hulp aan de gevolgen. Zondagmiddag is aan boord van de stoomboot President Kruger ter hoogte van Slikkerveer de machinist tusschen de maohine geraakt en vermor zeld. Het lijk is naar Gorinchem vervoerd, waar de verongelukte woonachtig was en eea gezin achterlaat. De 17-jarige zoon den beurtsohipper Van der Linde, die 's nachts in de sehuit slaapt, had z'oh te Hillegom, Zaterdagavond in het vooronder ter ruste begeven. Toen zijn moeder hem den volgenden morgen kwam wekken kreeg ze geen gehoor. Toen ze ging kijken vond ze haar zoon dood te bed. Ofschoon niet met zekerheid de oorzaak viel vast te stellen, wordt vermoed, dat men hier met een geval van verstikking te doen heeft. Gisteren is het lijk van mejuf frouw Mopgevisoht uit het water aan de Hariugkade te Scheveningen. Men herinnert zioh dat deze juffrouw zioh uit de woning van den heer waar ze huis houdster was, ijlings verwijderd had en daarin niet weder teruggekeerd was, nadat de heer des huizes en diens dcohter, met wie zij van buiten de stad was medege- komen, onpasselijk waren geworden, na 't gebruik van bier, door mej. M.opgediend - Te Zwartsluis is een 10-jarig dochtertje van een arbeider dat voor haar moeder een boodschap zou doen, en daarbij een vonder moest passeeren, verdrooken. Een aantal kinderen speelden te Hillegom verstoppertje achter eenige cementen re genwaterbakken. Toen het 8-jarig zoontje van een bloemist door het deksel van zoo'n bak kroop, kantelde dit. Het ventje kreeg zulk een stoot tegen rug en borst, dat hij dadelijk bewustloos neerviel. Zijn broertjes waarschuwden de ouders. De vader bracht het jongetje onmiddellijk naar bed. Toen oven later de te hulp geroepen ge neesheer kwam,was het kereltje reeds over leden Te Ter-Apel speelde een reiziger met een geladen revolver in een oafé. Het sohot ging af en trof een der be zoekers die overleed aan de gevolgen. Maandag werd te Gouda uit het water achter de Groote kerk opgehaald het lijk van een ruim 70-jarigen kleermaker wo nende in een alleen staand huisje aohter de kerk. Daar hij deu avonddienst in da Groote Kerk heett bijgewoond, vermoedt men, dat hij bij zijn komst daaruit door den mist onopgemerkt in het water is goloopen. Zaterdagavond waren te Arahem in een logement de 03-jarige venter P. v. I., uit Zeist, zijn bijzit, en de 23-jarige koopman S., uit Arnhem. De eerste, die dronken wa9, zooht iu een jaloerseha bui twist met S., die met de vrouw sprak en gaf hem een klap, waer- door hij van den stoel rolde. Daardoor zou een vechtpartij zijn onistsaD, als de herbergier hen niet gescheiden had en v. I. buiten de deur gezet. 8. giog bij het buffi't zitten, dat bij de straatdeur was. De dronken r. 1. deed de deur los en wilde 8. naar buiten trekken, maar deze weerde hem af en gaf hem oen duw tegen de borst, waardoor bij achterover viel, met het hoofd op de straatkeien. Toen v. I. naar binnen gedragen werd, was hij reeds een lijk. S. is opgesloten- Te Amsterdam is overleden den heer Naggerrath, de eerste die in ons land de kinematograaf in voerde. Zondagmiddag kwam een 20-jarig jongmensch esD politiebureau te Amster dam binnenhollen en stelde zich zeer vreemd en zenuwachting aan. Herhaal delijk viel de jongen flauw en moest ten slotte in het Binnengasthuis worden opge nomen. De jongen bleek al zyn geld, een kleine f 20, in een speelhnis verloren te hebben. Na het vertrek der soldaten en de groote politiemacht is men te Bergam bacht weder begonnen met relletjes naar aanleiding van de afechsffing der kermis door den gemeenteraad. De vorige week zijn er weer ruiten ingegooid en muren met teer besmeerd. Ttr bevordering van Zondagrusten Zondagsheiliging heeft de gemeenteraad van Maassluis in de politieverordening eene bepaling opgenomen, waarbij het ver boden wordt Zondags binnen de bebouwde kom der gemeente te visschen. De dienstbode uit Leerdam, voor drie weken gevangen genomen onder ver moeden van kindermoord, is in het huis van bewaring te Teil onder geneeskundig toezicht, aangezien er getwijfeld wordt, of haar geestvermogens geheel in orde zijn. De schouwing van het kinderlijkje heefi aan het licht gebracht, dat bet kindje niet geleefd heeft, aoodat zy iudien de zaak naar de rechtbank verwezen wordt—schul dig zal staan aan lykheling. Zaterdagavond is door onbekende oorzaak een kapitale boerenhofstede naby Kampen, toebehoorende aan baron van Pallandt van Eerde te Ommen, en bewoond door E, Gunnink, met schuren en drie hooibergen, een prooi der vlammen ge worden. Behalve groote voorraden hooi en stroo kwamen zeven en twintig stuks jong vee in de vlammen om. De paarden, het melkvee en de varkens zyn gered. Van de mooie boerderij, die met zyn schuren, hooi en zaadbergen een groote oppervlak te besloeg, is niets overgebleven dan een varkenschuur, een wagenloods en een klei ne hooiberg. Te Gibbon, in den staat Nebraska heeft een bende schavuiten twee bankea leeggeplunderd. Dit is voor de V. St. en ook in andere landen niets óngewoons. Maar de manier, waarop de bankdieven te Gibbon te werk ginnen, was toch wel andets, dan bij zulke operaties het geval pleegt te zyn. De dieven kwamen in 'n auto voorrijden, Zy waren keurig gekleed in rok met hoogen hoed, uiterst correcte handschoenen enz. Eenmaal binnen, pak ten zy mee wat voorde band lag en re den toen in snelle vaart weg. Ofschoon den dieven een hagelbui kogels werd ach ternagezonden, wisten zy ongedeerd te ontkomen. Een Kerstgeschenk. Wie rijk is, kan mooie geschenken ge ven. En sommige^ doen dat dan ook, b.v. de heer David T. Ranbury te San Francisco. Deze streeft er steeds naar zyn vrouw op Kerstmis te verrassen met recordgeschen ken. Die cadeau's komen dan behoorlijk in de courant, liefst nog wat vóór Kerst mis. Dit jaar nu zal mevr. Hanbury met Kerstmis van haar man cadeau's ontvan gen ter waarde van f 4 000,000, Daaron der zijn aandeelen in de Hanbury-bier brouwerij te Londen en in Fransshe en Engelsche wijn-ondernemingen. Verder aandeelen in mijnen in de staten Nevada, California en Oregon benevens nog lande rijen en een zomerverblijf in de Califor- nische badplaats Monterey. Of hier liefde en huwelijkstrouw achter liggen ie echter onzeker. Immers hy en zyn vrouw hadden dezen zomer gekrakeeld en zelfs was het bijna tot een echtscheiding gekomen. Het sluiten van den vrede is nu door den echt genoot bezegeld met een geschenk ter waarde van tien milioen Nederlandsch. De maatschappij van hetHeraklea- koleii bekken (Turkije) heeft 't bedrijf voor- loopig stop gezel20,000 arbeiders worden daardoor broodeloos. Uit Elisabethstadt in Zevenbergen, Oostenrijk, wordt gemeld Friedrich Heskert, de Evangelische pre dik&nt van Groszkoklen.die in den nacht van 'den 14 dezer naar Sch&szburg reed, werd ondsrweg door acht hongerige wolven overvallen. De predikant loste eenige re volverschoten en trof een der dierende overige namen de vlucht. De predikant sptong van den wagon om den gesckoten wolf mee te nemen. Inmiddels kwamen de gevluchte wolven langs een zy weg terug zy wierpen zich op de paarden, die er toen haastig vandoor gingen. Dicht bij een her berg viel de wagen om, en de koetsier ge raakte onder de wielen. Zijn hulpgeroep werd gehoord door den kastelein en een',ere andere mannen, die hem spoedig hulp ver leenden en daarna goed gewapend op weg gingen om den predikant te zoeken.Zy von den echter nog slechts enkele flarden van zyn kleeren, zyn bril en zyn laarzen. De wolven hadden den predikant geheel ver slonden- Middelburg. Door B. ea W. werd gis teren aanbesteed ten behoeve van de gas fabriek en duinwaterleidingle levering van: le getrokken ijzeren pijpen, enz. In schrijvers A. Smid en Bok, Amsterdam f 1821,105, Stokvis, Rotterdam f 1878,795 2e Glaswerk. B. Bouvin Dordrecht f 47 C. A. Schulte Middelburg f 111,29 P. van der Voort Vlissingen f 110 D. Boutens Mideelburg f 127.16 Van Brakel f 130,90; E. Pins. 2e. Smidawerk. Geervliet alhier f43.80. Sleepen der kolen D. Lorier alhier 23 cent per 1000 KG. 4e. slepen cokes dezelfde voor 40 centidem, L Barendee 45 cent per 1000 KG. Beiden alhier. Voorts werd aanbesteed ten dienste der gemeente: a. leveriDg ijzerwaken A. de Jager f227.70,. Boone, Kalk f 0,75 Cement f 1,06 Verf waren, C A. Schulte. f 71,95Glas, M. Houwink, tfneek, f 46,75Rivierzand, Grind, SliedrfclitecheZandmaatsch- f 11,84 P. de Vos, f 10,56 b. Sleepwerk, D. Lo rier f 1 per wagen, 50 cent per vracht, M. Flipne, f3,25 per wagen; Versluys, 30 oent per voer c. loodgieferswerk wed. Kooman f 2.81, C. J. Kooman f3.17, J. J. van der Poll f2 90, J. de Klerk f 8 0950 d. onderhoud kachels: B. Pluijmers f12 20, M J. Pluijmers f9.40; e. onder houd brandblusohmiddelen Wed. Koo man f60. Middelburg. Naar wij vernemen zal op 6 Januari dr. L. H. Wagenaar een lezing houden in de kleine zaal van het Schut tershof over „De Synode van Dordt in 1618 en 1619 's-Gravenhage. De Minister van bin- nenlandsche zaken heeft hedenmiddag na mens de regeering aan de Tweede Kamer medegedeeld dat volgens verklaring der geneeskundigen by H. M. de Koningin zwangerschap bestaat welke tot in de tweede helft van haar duur is gevorderd. Tweede Telegram. Minister Heemskerk heeft in de Kamer medegedeeldDoor Hare Majesteit de Koningin daartoe gemachtigd en met groote dankbaarheid heb ik de eer aan de Kamer mede te deelen dat het Hare Ma jesteit heeft behaagd den raad van minis ters uit te noodigen openbare bekendheid te geven aan de volgende verklaring welke hedenavond in de Nederlandsche Staats courant zal worden geplaatst. „'s-Gravenhage, 21 Dec. 1908. Aan.Hare Majesteit de Koningin. Mevrouw, wij ach ten ons gerechtigd tot de verblijdende ver zekering, dat by Uw8 ïifajesteit ontwijfel baar zwangerschap bestaat en dat deze tot in de 2de helft van haar duur is gevorderd. Het verheugd ons tevens te kunnen verklaren dat alle versohijnselen in over eenstemming zijn met den toestand van volkomen ongestoorde gezondheid, (get.) Dr. RoessiDgb. Prof. dr. B. J. Kouwer." De volksvertegenwoordiging stemt,daar van is de raad van ministers overtuigd, van harte in met den innigen wensoh dat die te verwachten gebeurtenis onder Gods zegen moge strekken tot heil van de Koningin en haar Huis en van het gansohe Nederlandsche volk. De voorzitter antwoordde namens de Kamer. Hij dankte voor de mededeeling, zeide dat de Kamer met groote ingenomen heid ze heeft gehoord en hoopt dat Gods zegen er op ruste. De Kamer gaf door luide en herhaalde hoara's haar instemming te kennen. De heer Troelstra constateerde onder aan houdende protesten en gefluit dat hy en zijn politieke vrienden niet op zich nemen de verantwoordelijkheid voor de demon stratie die de Kamer naar aanleiding van deze mededeeling der regeering heeft ge pleegd. Goes, 22 Dec. 1908. De aanvoer was tamelijk met vluggen handel. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 7.25 a f7.50, Nieuwe Rogge f6.a f6.50; Wintergerst f8.50 a f9.Zomergerst f a f Haver f 6.25 a f 7.Kookerwten f 9.50 a f9.75; Kroonerwteh f 9.75 a f 10.15 Bruine- boonen f 9.25 a f 9.50, Maanzaad f a f Mosterdzaad f a f Karwijzaad f a f Winter-Koolzaad f a f Chevallier-Gerst f afWol, Schapen per3K.G. (steen) f af Ajuin f a f de 60 kilo. Opgaaf der marktzetters van de gemeente, Versche Boter per K.G. f 1.16 a f 1.25 mlddenprijs f 0.60. Aan part. f 0,65 per pond Versche Eieren per 100 stuks f5.-è f5.72 middenprijs f1.35, Part- ti-5° per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.16 f 1,26 per K.G., rekenprijs f 1,20 per K.G. Aan part. f 1.30 per K.G. Eieren f 5.4O a f 6.30 per 100 stuks. Rekenprijs f5.80 per ioostuks.Aan part. f per loost. Eierenverkoop der Onder af deeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren I892 stuks. Prijs f 5.72 per 100 stuks. Vlissingen, 22 Dec. 1908. Boter per '/2 kilo f 0.67' a f O.725, Eieren per 100 stuks f6.40 af Veilingsverceniging Walcheren. MIDDELBURG, 21 Dec. t9o8. Koolrapen fl.5o, Uien f 5.4O, Giezer Wilde man f 5.20, Pondsperen f 6, Samotellen f 5.60, Zure Bellefleur f 6, Campaguezoet f 4 a f 4.20, Grauwzoet 3.4O a f 4.20, Ermgoard f 4 60, Goud Reinette f 3 a f 6, Dubbele Paradijs f 4.40, Huismanzoet f3-4o, Hondsmuil f4, Zoete Holloard f 4, alles per H.L.Court Pendu f1.50 per kin; Winter Louwtjes f I.3O a f 1.85 per y2 kin; Spruiten 20 a 30 ct. per 5 liter; Sinaasappelen 88 ct. a f 1.80, Citroenen 60 ct. a fl.50, beide per 100 stuksBloemkool 4 a 9 ct., Roode 2® a 9 ct., Savoije i5 a4ct., Witte 3 ct., Boerenkool 1 a 2 ct., Andijvie Vr a 1 ct., alles per stuk Peen 12 a 28 ct., Rapen it ct. Karoten 3O a 37 ct., Spinasie 16 a 25 ct., Veldsla li a 16 ct., Molsla 22 a 32 ct., alles per ben Peen 3 a 4 ct., Prei 3 a 4' ct., Rapen 2 a 3® ct., Karoten 2® ct., Selderij 1 a 8 ct., Pieterselie I a 2 ct., alles per bor. Velllngsvereenlging „Zuid -Be veland" GOES. 22 December 1908. Goud Reinet 6 a 11 ct., Zure Bellefleur 5 a 8 ct., id. Zoete 4 a 8 ct., Bijenkorf 5 a 7 ct., Weidragers 8 a 10 ct., aller per K.GCitroenen 1' a 2 ct., Hazen fl.80 a f2, Eenden 3O ct., Sinaasappelen 1 a I5 ct., alles per stuk. ROTTERDAM, 22 Dec. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aang evoerd 42 paarden, 1284 magere runderen, 598 vette run deren, 185 vette kalveren, 91 nuchtere kal veren. 600 graskalveren, 3 schapen, 5 varkens, I33 biggen, 4 bokken. Prijzen: runderen 29 k33c., ossen 29 k33 e.- stieren 26 5 30 c. kalveren 45 4 52s c. Melkkoeien f 150 a f260, Kalf koeien fiTo 5 1 290, stieren f i4o 5 f 230, pinken f 70 a 120 graskalveren 3o a 7o vaarzen f 100 k f i70 vette- foo afoo, biggen f 6,kfi4,Hitten a fPaarden f a f slacht- f 5o a f too. Nuchtere kalveren fok-14 f20; ld. slacht- f 7 k f 12, Biggen per week fl,lO a f 1,30 Aanvoer veel grooter dan vroeger. Aanvoer zeer ruim. Handel flauw. Maandag 21 Dec. ANTWERPEN. Tarwe kalm. PARIJS. Tarwe vast. Per Dec. fr. 22.35. Per Jan. fr. 22.60. BERLIJN. Slot- koers. Dec.20Ö.— Mei: 208.25 Vorige slotkoers. 205.— 2 to. Openings koers. 204.25 2O9 NEW-YORK. De termijnmarkt an T a r w e opende traag en 3/« cl lager, fluctueerde vervol gens om dezelfde oorzaken als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco eveneens prijshou dend. 31 Dec. 19 Dec. 18 Dec. 17 Dec. Vooijaars no. 1. Northern Roode Winter "77. 108 7, Dec. 108'/, 108— 10874 1083/, "6 'U 1077, Mei "07. 110 11074 "074 "7*/> 108— Juli IO41,. 103 V. 10474 1047. "7 V. 1087, Sept. Sept. 947. 94% 21 Dec. 19 18 17 CHICAGO. Do termijnmarkt van Tarwe opende traag en 1 4 ct lager op gunstig oogst- nieuws uit Argentinië en verkoopen door Ar mour en daalde verder wegens flauwere tele grammen, groote aanvoeren in het noordwe.ten, verkoopen door haussiers en bassiers, alimede tengevolge van gunstiger oogstbericht uit Prui sen en ruim aanbod uit La Plata. Groote uitkla- ringen, gepaard aan toenemende speculatie a la hausse en contramine-dekkingen lokten vervol gens eene rijzing uit, die ook steun vond in oogstberichten uit Indië en de vaste stemming van mais. De markt sloot prijshoudend. Dec. Mei Juli 21 Dec. 100'/, io5s/i 97®/« 19 1007, 10574 97 V4 it ioo»/, 105»/, 973U I7 too'/t 105'97»/4 VERBETERING. In 't verslag der voordracht van dr. Hooykaas te Goes staat Hella's bloeitijd. Moet zijn Bellas' bloeitijd. BRIEFWISSELING. Aan Heeren Berichtgevers. Berichten om trent Nieuwjaarseolleoten worden gaarne opgenomen wanneer ons die ter gratis opneming worden aangeboden. Red. De directeur van het Postkantoor be richt, dat de dienst voor de Kerstdagen geregeld is als volgt Vrijdag le Kerstdag Geheel als op Zondag. Zaterdag, 2e Kerstdag Openstelling van het kantoor voor alle postzaken, van 10 uur m. tot 4.30 uur a. spoortijd. Verzending der brieven en pakketpost met alle gelegenheden als op werkdagen. Buslichting, zoowel van de kantoorbus als van de bussen aan Oostsingel en in de 's Beer Bendrikskinderenstraat, eveneens als op werkdagen. Mestelling ééomaai als op Zondag. Goes, 21 December 1908. De directeur voornoemd, BOOMSMA. Aangekomen: 18 Dec. te Antwer pen het s s. Prinz Regent Luitpold van Bre men naar Oost Aziö te Aden het s s. Print Ludwig van Oost Azië naar Hamburg te Smyrna de s,s. Skutari en Sachsen van Mar seille naar Batoem, en van Batoem naar Marseille19 Dec. te Colombo het s.s.Prinz j Eitel Friedrich van Rotterdam naar Japan 20 Dec. te Amsterdam het ss. Timor ian Javate Hiogo het s s. Bulow van Rotter dam 21 Dec te Marseille het b.s. Touraine met de Fransche mails van Japan. Vertrokken: 17 Dec. van Genua het s.s. Kleist van Oost Azië naar Bremen 20 Dee. van Tanger het s s. Wilis van Java naar Rotterdamvan Port Said het s-s. Koning Willem II van Java naar Amster dam van Duinkerken de s s. Delfland va Zaanland van Amsterdam naar Brazilië en Buenos Ayres, en van Buenos Ayres naar sterdam 21 Dec van Southampton het s s. Kawi van Rotterdam naar Java. Gepasseerd: 19 Dec Kaap del Armi het s.s. Sindoro van Rotterdam naar Java 20 Dec. Perim de s s Bali en Oranje van Java naar Amsterdam en van Amsterdam raaa Java Havre het ss Prins Willem IV van Paramaribo naar AmsterdamTene- riffe het s.s. Amstelland van Amsterdam naar Buenos Ayres.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3