Laatste Berichten Adwerfentiën. NI. C. KROON Illoop Verkopingen, enz. LEESTAFEL. SGHOUWIÜ0. Telegrafisch Weerbericht. flarktberictotesi. Marktprijzen van Tarwe en Meel Vrijdag 11 Dec. Vertrokken en aangekomen ScÈepen, Een Koe te koop Gedeelten van een vette Koe te koop VERKOOPEN: 113 Canada Boomen, Wilgen Tronkboomen, Met spoorwegongeluk te Brussel. Minister Helleputte gaf gisteren in de Kamer inlichtingen over het aan het station van Turn en Taxis te Brussel, voorge vallen spoorwegongeluk. Er zijn in 'i geheel 9 gewonden en niet 19. De machinist van den trein uit Aalst heeft het signaal, dat op onveilig stond, voorbijgereden. Het onderzoek zal uitmaken waarom. Op dit oogenblik manoeuvreerde een locomotief. Toen de bestuurder van dit voertuig den rein uit Aalst zag aankomen floot hij, dooh deze reed door en vloog boven op de locomotief. De wijnpotnaak te Schaerbeek. Het Handelsblad van Antwerpen meldt dat een geruchtmakende aanhouding te Laeken op handen is, die in betrekking staat met de knoeierijen waarvan zooveel sprake was naar aanleiding van het schan daal te Schaerbeek. Castro. Men meldt uit Parijs aan de N. R. C. Castro met vrouw, dokters en bedienden is hier aangekomen. Aan het station waren een aantal journalisten, fotografen en Ve- nezolanen. Castro is een klein, mager, bruingeel man met een schraal baardje. Hij trekt een stijf, gesloten wantrouwend ge zicht en toont zich een beetje bedeesd, voor al vanwege de beweging der fotografen, journalisten en het publiek ziende, neemt hjj met statig gebaar een grijzen houd af, maar men bekijkt hem zonder te groeten Hij richt zich naar 't hotel in 't station. De journalisten, fotografen en Venezolanen volgen en gaan eveneens het höiel binnen. De geheele stoet gaat de trappen op. De kamers van Castro zijn geheel aan het an dere eind van het hotel. Door deuren en gangen volgen allen. Dit kalm, onverstoor baar in begrafenispas achter Castro aan stappen van den geheelen stoet, die hem enkel als een curositeit beschouwt, is in hooge mate, belachelijk. Niemand kan zijn lachen laten. Als Castro zijn kamer ingaat, houdt de stoet eindelijk stil. Een genees heer komt zeggen dat Castro zeer moe is, niemand ontvasgen mag en niets zeggen mag. Een gegerin bewaakt de deur van mevrouw Castro een neger Castro's deur. Een dokter wil na eenigen tijd uw corre spondent aankondigen, maar Castro is juist bezig van pantalon te verwisselen, zegt men ons. Een andere dokter vraagt ons me delijden met den zieke te hebben. Castro was zeer moe. Wij zijn heengegaan. Castro heeft een handelsman uit Borde aux ontvangen en hem gezegd, dat hij wenschte de handelsbetrekkingen weder te herstellen en dat hjj de misverstanden be treurde, welker erkenning hij geen schande achtte. Hjj voegde er aan toe, dat hij het plan had zich te begeven naar deftiviera en den 26en Januari weder naar Venuzuela zou vertrekken, indien niets tusschenbeide kwam. Dezelfde handelsman vernam van de om geving van Castro, dat deze het plan had onderhandelingen aan te knoopen, teneinde de hangende quaesties te regelen. Castro werd tot Parijs vergezeld door een bijzonderen commissaris die in het aan grenzende compartiment plaats nam. Een gedelegeerde der Fransche reegeering reis de ook mede. De twee verdachte Syriërs hadden op de Guadeloupe verdachte gesprekken gehou den te Pauillac aangekomen hadden zij hun reisplan gewijzigd en het aangepast bjj dat van Castro evenwel weiden geen wa penen op hen gevonden. Een van hen, Grondes, verklaarde dat hij een vijand was van Castro, die hem 100,000 francs had doen verlieziezen, maar dat hij hem niet wilde dooden. Castro heeft toch nog een gesprek ge voerd met een journalist, een medewer ker van de Madrileensche Imparcial. Het gesprek werd in het Spaansch gevoerd. Toen men hem zeide, dat Nederland van plan was, Maracaibo te beschieten, kon de President een heftig gebaar van toorn niet onderdrukken. Neen zei hij dat is onmo gelijk. Nederland zal het volkenrecht niet zoozeer schenden. Venezuela en ik hebben sleshts gedaan wat onze plicht was. Ik ga récht door naar Berlijn, om een opera tie te ondergaan. Ik zal daarna naar mijn land terugkeeren maar op de terugreis zal ik eenigen tijd in Spanje vertoeven, want ik zal nooit den takt, de hoffelijk heid en de gematigdheid vergeten waar mee Spanje steeds hare eischen aan de V enezolaansche regeering heeft voorgelegd Hebben andere volken misschien mic- der takt getoond vroeg de journalist. De president glimlachte en maakte een eind aan het gesprek door te zeggen Laten wij die zaak laten rusten. Castro wordt pas over eenige dagen te Berlijn verwacht.flij heeft den bekenden chirurg prof. Israel laten mededeelen, dat hjj zich in diens kliniek daar aan een operatie zal onderwerpen. Er is natuurlijk niets waar van geruch ten dat prof. Israel bedoeld wordt prof. dr. James Israel zou zijn Wel is on geveer een jaar geleden een andèr Ber- Üjnsch dokter van denzelfden naam over leden. Club van oudjes. Te Leigh-on-Sae is onlangs een club van oudjes opgericht; men moet ten minste 80 jaar zijn om lid te knnnen worden. De club heeft 30 le den die met elkaat 2559 jaren tellen. Twee- maal in't jaar komen de leden bjjeen. De oprichters van de club vinden 't jammer dat er^ onder de leden nog geen honderd jarige is Maar dit zal misschien niet lang meer duren: het lid J. C. Johnson is 89 jaar en rjjdt nog fiets zoodat hjj best de 100 zal kannen halen. De club is tot stand gekomen op aanstichting van John Hay- ward, een oudje van 86 jaar die zichin- tusschen nog heelemaal niet ond voelt. Hjj gaat tegenwoordig dagelijks nog een bad in zee nemen. En er is de laatste zes tig jaar van zjjn leven geen Kerstmis voor bijgegaan. waarop hjj niet kopje-onder is geweest. Vaak heeft hjj het jjs stukge hakt om een bad te nemen en dan ging hjj na het bad schaatsenrijden. Toen hjj 60 jaar was, is hjj met zjjn zoon bjj Vaux- haall nog eens over deTheeius gezwommen. Voor 't overige heeft hjj van zwemmen over afstanden en van records nooit wil len weten. In alles matigheid, is zjjn leer met deze uitzondering, dat hij ten opzichte van het gebruik van alcohol de geheel onthouding boven de matigheid stelt. De meeste leden van de club zjjn ge heelonthouders. Een reusachtig tekort. De AmerikaanBohe postadministratie sluit baar boekjaar, dat 30 JuDi eindigt, met een tekoit van bijna 17 millioen dollarHet is grooter dan eenig vorig kas-tekort, waaraan men trouwens al ge woon is in die administratie en wordt door den postmeester-generaal toegeschre ven aan de tloancieele crisis en baar uit werking. Hij heeft voor het komende jaar beter verwachtingen, maar hij wil toch reeds beproeven d8 inkomsten voor dat komende jiar te verhoogen door de instelling van een postpakketdienst in de landelijke disiric'en, die, naar hij gelooft 15 millioen winst zou opleveren. Voor dit plan uitvoerbaar blijkt zal hij eohter nog de senatoren-belanghebbenden der bestel diensten moeten klein krijgen 1 De diplomaat als straatveger. Servië ziet, om zijn vroeger aanzien weder ta herwinnen naar krachten om, die het in het buitenland op waardige wijze kunnen vertegenwoordigen. Te Parijs is, sedert de nieuwe regeering een zekere heer Vesnitsoh, gezant, die onder de re- geering van Obrenowitsch om zijn liberale beginselen veel te lijden had. Toen deze diplomaat zijn ambt in Parijs aanvaardde, werd hij door vorst Radolin, den Duitsohen gezant tej-Parijs, die zijn carrière in Bel grado begonnen was op bijzonder harte lijke wijze begroet. Kent gij hem vroeg hem de Oosten- rijksoh-Hongaareche gezant. ,/Dat zou ik meenen", antwoordde vorst Radolin, //toen ik gezant te Belgrado was, heeft Vesnitsoh dagelijks de straat voor mijn deur geveegd". En aan de verbaasde collega's vertilde nu de Duitsche gezant, hoe Vesnitsoh eens als een der bekwaamste journalisten van de oppositie-partij tot twee jaar gevange nisstraf was veroordeeld, en hoe het prac- tische Servië zijn politieke gevangenen voor de staatreiniging gebruikt. Sedert dien tijd is Vesnitsch echter een groote persoonlijkheid geworden. En hy heeft in zijn carrière van afgevaardigde, voor zitter van het parlement, minister van Justitie en gezant te Parijs en als de man van een schatrijke Amerikaansche, zelf spoedig den tijd vergeten, waarin hij onder streng toezicht van een gevangenbe waarder de straten van Belgrado veegde. Goes. Heden vergaderde in „Samuel" de rfd. //Zuid-Beveland" der vereeniging van Ohr. Ond. en onderwijzeressen in Nederland en O. B. Dhr. De Hocgh open de de verg. en las Ps. 90. Na afdoening van meer huishoudelijke zaken leidde dhr. Kolsters in bet onder werp: Een en ander over de tucht. Inleider wees op den invloed van goede tucht ep het latere leven en de beteekenis in dezen vooral van de lagere school, daar het overgroote deel der kinderen geen andere school bezoekt. Hij ging terug tot de Spartaansche op voeding en bracht de vergadering zoo ge leidelijk tot de eeuic van het kind. Inleider wees vooral op de moeilijkheden by de tuchtoefening en haalde verschillende voorbeelden van tuchtoefening aan. Een uitgebreide bespreking volgde op de inleiding, waarbij vooral ook over li chamelijke straffen gesproken werd, ter wijl dhr. Van der Zouwen, van Heinkens- zand, wees op de noodzakelijkheid, dat de leerlingen op school komen onder de tucht, het gezag van Gods Woord. Aan het einde der verg. sprak dhr. De Bruijn, vsn B rgen op Zoom een afscheids woord voor dhr. Kolsters, secr. der afdee- deeling, by zijn aanstaand vertrek naar Middelburg, 't welk door dezen werd be antwoord. Door dhr Lyesen van Ierseke werd na Psalmgezang de vergadering met dankge bed gesloten. Tegenwoordig waren een of meer leden uit Goes, Wolfaartsdy k,Wemel dinge, Kapelle, Krabbendyke, Heinkens- zand, Kruiningen en Bergen op Zoom. Serooskerke (W.) Vrijdagavond gaf de chr. zangvereen. «Soli deo Gloria", alhier, haar eerste openbare uitvoering in het kerkgebouw der Geref. Kerk. Het kerkgebouw was stampvol, niet het minst door de talrijk opgekomenen van elders. Het samenzijn werd begonnen met het zin gen van Ps. 118 7, waarna de voorz. der vereen, dhr. J. Veralnys, voorging in ge bed. Hij riep daarna het welkom toe aan de aanwezigen, inzonderheid aan de leden der zustervereenigingeD, aan de leden van den kerkeraad, den Edelachtb. heer Bur gemeester en ds. Mtlller. Hy gaf daarop den directeur gelegenheid, om met de uit voering te beginnen, Ving en goed in de maat werd het eerste deel van het pro gramma gezongen, waarna pauze gehou den werd. In die pauze hield de directeur, de heer J. Schout, een voordracht, waarin hij de noodzakelijkheid betoogde der zangvereenigingen, daar het heden- daagsch zangonderwijs, op de scholen als bijvak beschouwd, ons volk niet leert zingen. Hij klaagde over de weinige waardee ring en steun, die de zang vereeniging geniet, de predikanten bidden veor alles, behalve voor een zangvereeniging. terwijl de onderwijzers nooit de zangvereeniging een bezoek waardig achten. Deze voor dracht werd afgewisseld door keurig or gelspel. Na de pauze werd de tweede helft van het programma afgewerkt. Vooral het lied //Nader bij U", werd keurig ge zongen. Na het afwerken van het pro gramma, nam de voorz. het woord, om den Directeur en de leden der zangver eeniging te danken voor het genot, dat, zij ons hebben doen smaken. Daarop nam Ds. Muller het woord, om te danken voor de vriendelijke introductie; hij wees er op, dat de vereeniging goed heeft gestu deerd en wensoht //S. D. G." toe, dat zij een zegen moge zijn voor jongen en ouden. Nadat de voorz. nog het woord geno men heeft, om den kerkeraad te danken voor het afstaan van het kerkgebouw, den Edel Aohtb. heer burgemeester en de zus- tervereen. voor hunne tegenwoordigheid, wordt nog gezongen Ps. 89: 8, waarna ds. Miiller het samenzijn eiodigt met dankgebed. Serooskerke (W.) Zaterdagvoormiddag hield de landbouwvereeniging alhier een algemeene vergadering, waarin de pen ningmeester, dhr I. de Buck, rekening deed over het boekjaar 1907/8. Uit zyu verslag bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 18135,18 en de uitgaven f 17988,91, zoo dat dit jaar de uitgaven pl. m. f 4000 meer waren dan het vorige boekjaar, waaruit blijkt dat het gebruik van kunstmeststoffen gelukkig steeds meer toeneemt. In 1907/8 werden aangekocht 8600 KG. kalk, 53500 KG. kaïniot, 186400 KG. slakkenmeel, 134400 KG. superphosphaat, 63600 KG. ammoniak super, 2450 KG. peru-gueno, 6550 KG. patentkali, 21050 KG. chili en pl. m. 600 K.G. klaver- en mangelzader. Nadat de bestellingen van superphos phaat voor de Januari-levering door de aanwezige leden was opgegeven en nog besloten was, om den zuiveloonsulent uit te noodigen een lezing te komen houden over de oprichting eener zuivelfabriek te Middelburg, werd de vergadering door den voorzitter geeloten. Wemeldinge. De verbeterde uitslag der veiling door not. v. Dissel on v. Nou- huijs der hofssede van D. Bruinooge is als volgt Kooper van de hofstede met 26 H.A, 29 A. 32 eA. erf,' tuin, bouw- en weiland en boomgaard werd de heer L. Linden- bergh Cz. alhier, voor f26999.26, benevens f584 voor losse goederen en houtgewas. Kooper van 2 H.A. 44 A. 78 oA. wei en bouwland te Wemeldinge werd de heer Jan van Koeveringen Sralhier, voor f3207.53. De sffoop van den verkoopiug van de hofstede te Wolfertsdijk, in den Heeren polder, bewoond door (tbr. Noteboom, ten overstaan van dezelfde notarissen, is als volgtDe geheele hofstede ter grootte van 40 HA. 75 A. 53 oB. gaat over op de heeren Meijer te Sprang en Van der Wal te Schiedam voor f57614,21. Wissekerke. Heden werd alhier ten overstaan van not, Noordyke te Colyns- plaat in het openbaar verkoeht: een dubbel woonhuis en erf te Wissokerkp, aanko mende de erven Witte Hage. Toegewezen aan dhr. Thomas Wolse q.q. alhier voor f 1205. Onkosten 8ya pet. Van de Naaml. Vennootschap Egelings Boekhandel te Amsterdam ontvingen wij De Chr. Familiekring, Bijblad no. 12 Dec. 1908. Het bevat een woord van de Red. o.a. gewijd aan den oud-Hoofdbestuur der oud-burgemeester De Haan. Het eigenlijke no. - no. 4 van dit Tijdschrift voor Zondagssohool en Huis gezin - bevat als altijd veel lezenswaardigs. Het begint met 't portret van P. de Haan met bijschrift van de redactieook rvst 't oog met genoegen op de photo van de Jaarvergadering te Groningen. 2o. Den rooster 1909 volgens den Kalen der der Ned. ZondagasohoolvereenigiDg. 3o. Den Zondagssohoolkalender. Ds. Barger is te zeer bekend dan dat wij zijn werk zouden aanprijzen. De Zondagsscho len der N. Z V. zullen van Rooster en Kalender ook in 1909 weer een dankbaar gebruik maken. De Spiegel, weekillustratie vcor het Christelijk Gezin. Uitgave van W. Kirchner, Bloemgracht 133, Amster dam. No. 11 (van 12 Dec 1908) bevat een wèl gelijkende salon photo van dr. De Vlieger in ambtsgewaad. Het portret doet terstond denkeD aan dat van ds. Oranje. Wie de levensbeschrijving dezer twee leest en kent en ook die van dr. De Vlieger uit de Spiegel met zyn eigen wetenschap omtrent dezen laatste aanvult, ziet veel meer overeen komst nog tusschen deze twee. Beiden Zeeuwenbeiden een harde jeugd achter zich; beiden jonge mannen van grooten aanleg, diepe kennis en ernstige studie beiden in de school das levens gevormd beiden Calvinist, met grooteliefde tot Kerk en Wetenschap beiden ten slotte tot een hoogen staat in do kerk geroepen beiden veel geworsteld, met krankheden en zwak ten; en ten slotte op betrekkelijk jeugdigen keftyd weggemaaid. Wat hun verhouding tot ons blad aan gaat, beiden hebben in lang vervlogen ja ren nogal eens in ons blad geschreven. Het is dan ook met weemoed dat wy de portret ten dezer twee nog eens beschouwden. En De Spiegel deel goed met ook de photo van rev. De Vlieger op te nemen. Verder bevat de Spiegel o. m. het portret van wylen mr. A. Heemskerk met zyn vol len blonden baard, wiens gelaat, dien baard dan uitgezonderd, zoozeer de trekken zijns vzders, den oud-minister J. Heemskerk, vertoont. Voorts o. m. het portret van nu wijlen mevr. De Clercq, geb. Prinses Augusta de Bourbon. Hoogst belangrijk zyd ook de photo's en bsschryving van de Honden-politie te Parijs. Kruiningen, 16 Dec. BURGERLIJKE STAND. Van 4—10 Deo. THOLEN. Bevallen: J. P. Geluk geb. Labeur, z.J. Withagen geb. Mariceaux, d.A. P. de Korte geb. v. Sorge, d.J Quist geb. v. Wezel, z. Overleden: P. Geuze, 6 j., z. naar waarnemingen in den morgen van 12 Dec., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.5 te Horta (op de Azorische eilanden N.-Afrika), laag ste stand 736.6 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 13 Deo. Meest matige Noord-Westelijke wind. Voorloopig nog zwaarbewolkt en buiig. Weinig verandering van temperatuur. Veilings vereeniging Walcheren. MIDDELBURG, n Dec. l9o8. Koolrapen f I.70, Uien f 6.60 a f 5 80, Cam- pagnezoet f4, Zoete Bellefleur f3.50, id. Zure f4.60 a f5.80, Hondsmuil f 3.60 a f 4.40, Goud Reinette f 4, Armgoard f 4.20, Pondsperen f 6, Kleiperen f 6.60, Giezer Wildeman f 7.20, alles *pei H.L.Brnine boonen 45 ct., id. Witte 44 a 50 ct., Spruiten 18 a 30 ct., alles per 5 liter; Sinaasappelen f 1.2O a f2, Citroenen 65 ct. a fl-40, beide per 100 stuks; Bloemkool 5 a 16 ct., id. Roode 4 a 5» ct., id. Savoye 15 a 4 ct., id. Witte 6 a 6» ct., Boerenkool 1 a 2 ct., Sla 1 ct., Andijvie a r' ct., alles per stuk; Spinazie 18 a 25 ct., Peen 13 a 25 ct., Karoten 21 a 38 ct., Rapen 3O a 40 ct., Veldsla 5 a 15 ct., Molsla 30 a 33 ct., alles per ben Peen 26 a 4 ct., Prei 4 a 45 ct., Rapen 25 a 36 ct., Karoten 3 ct., Selderij 1 a 3 ct., Schorseneeren 5 ct., Pieterselie 1 a 2 ct., Rammenas 1 ct., alles per bos. AXEL, 12 Deo. 1908. Oude Tarwe f9,50 af,— Nieuwe Tarwe f9,50 af,— Rogge f7,80 a f 9,Nieuwe WintergerBt f 8,50 a f 9, Zomergerst f af Nieuwe Haver f 6,50 a f 7,—Kookerwten f 11, a f Voererwten f 10, -af Paardeboonen f 10, - af Lynzaad f af,— Koolzaad f 17,50 a f Aardappelen f 2,45 a f 2,50. Alles per 100 K.G. ANTWERPEN. Tarwe kalm. PARIJS. Tarwe kalm. Per Dec. fr. 22.40 a fr. 22,35 betaald. Per Jan. fr. 22.70. BERLIJN. Granen. Niettegenstaande het vasie slot in Amerika, was de tarwemarkt hier flauw tengevolge van den onbevredigenden gang van zaken. De uitvoerhandel is van geen beteekenis eD het ruimere binnenlandsche aanbod vindt zijn weg weder hiergeen. Het aanbod van Argentinië was gedeeltelijk iets hooger, gedeeltelijk lager; van groote afdoe ningen vernam men echter niets. De prijzen liepen hier tengevolge van afwikkelingen be duidend lager. Rogge bleef tamelijk ruim aangeboden, doch was er nauwelijks goed- kooper aan te komen. De vraag voor uitvoer is slechts sporadisch. Op levering bij stillen handel flauwer. Haver met tragen afzet, ook het aanbod is iets ruimer, per Mei aange boden en flauwer. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Dec.: 209.50 210.75 21O.75 Mei: 212.50 213.— 213.— NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend op onveranderde notee ringen, fluctueerde om dezelfde redenen als te Chicago en sloot flauw. In loco flauw. 11 Dec. lo Dec. 9 Dec. 8 Dec. Vooijaars no. 1. Northern 117V4 "9— "93/s Roode Winter 1O91/, 110V2 no»/4 112V1 Dec. Mel Juli Sept. 11 Dec. 109 5/8 ito'/g 1043/, 10 lil— 112 106— 9 111 y, nj>/, 106— 8 113— II43/8 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend a y8 ct. hooger, steeg verder wegens kleine aanvoeren in het Noord westen op aankoopen door haussiers en ten gevolge van kleinere verschepingen uit Ar gentinië. Opsommingen door haussiers,gunstige Argentijnsche oogstberichten, verkoopen voor buitenlandsche rekening, gunstig weder in het Westen, alsmede geringe exportvraag lokten een daling uit, die door verkoopers orders, verkoopen door Armom per Mei, gunstige oogstberichten, de verwachting van toeneminil van den zichtbaren voorraad alsmede geruchteg van verkoopen te Chicago door de hausse- clique in de hand werd gewerkt. Het slot was flauw. Dec. Mei Juli Sept. it Dec. ioo5/8 io5V8 98'/, 10 I021/, 107 V, 9 9 7, 95"/, 9 1023/8 10799'/g 96 ya 103V4 lo8'/, 101% 98— Aangekomen: 10 Dec.teGenuahet s.B. Therapia van Batoem naar Barcelona 11 Dec. te Batavia het s.s. Ophir van Rot terdam; te Duinkerken het s.s. Kernland van Buenos Ayres naar Amsterdam. V ertrokken:9 Dec. van Alexandrië het s.s. Prensen van Marseille; van Ant werpen het s j. Prinzess Alice van Oost Azië naar Hamburg 10 Dec van Port Said het s.s. Kletst van Oost Azie naar Bremen van Batavia het s s. Rindjani naar Rotterdam van Boulogne het s s. Amstelland van Am sterdam naar Buenos Ayres van Colombo het s s. Koning Willem II van Batavia naar Amsterdam; 12 Dec. van Lissabon het s.s. Sindoro van Rotterdam naar Javavan Amsterdam het s s. Rembrandt van Java. Gepasseerd: 11 Dec. Gibraltar het s.s. Celebes van Batavia naar Amsterdam. UW* Tot het plaatsen van Advertentiën, niet afkomstig uit Zeeland, betreffende Handel en Nyverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentiebureau D. IJ. ALTA, War moesstraat 76-78, Amsterdam. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na een kortstondig lijden, onze geliefde Eohtgenoole, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JANNETJE DE BACK, in den ouderdom van 51 jaar en bijna 5 maanden. Mede uit naam der kinderen, behuwd- en kleinkinderen. JOH. DE ROO. Biezelinge, 9 December 1908. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Bebuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, SARA YERMEULE, Wed. A. de Jagsr. Uit aller naam, L. DE JAGER. Wolphaartsdijk, 12 Deo.^ 1908. Onontbeerlijk voor iedere huisvrouw, daar het niet alleen alle metalen onmid dellijk reinigt, maar ook de roest van ijzer en staal ver wijdert. Generaal -Agent ANTON J. BEYSENS, Rotterdam. van haar 2e kalf (rekening 2 Januari) bij J. VOS, Seisweg, Grijjpskerke. bij Wed. S. ABRAHAMSE, St. Laurens. Glacisstraat. -:- VLISSINGEN. Handel in Verfwaren, Oliën, Glas, Stopverf, alsook in zuivere lijnolie ge malen Loodwit in bussen van 15 tot en met 50 kilo. Minzaam, Aanbevelend De Notaris J. W. VERHULST zal op Woensdag 23 December 1908, des voormiddags ten 10 uur, aan den Molendijk en aan den Rijksweg naar het Sloe, in de gemeente [Nieuw- en Sint Jooslandin het openbaar waaronder geschikt voor werkhout, EN EEN PARTIJ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3