Kerknieuws. Schoolnieuws* Gemengds Berichten. Markt,prpon van Tarwe en Meel. Woensdag 2 Dec. Telegrafisch Weerbericht Vertrokken en aangekomen Schepen. Om een goeden winter door te brengen. Watergetijen voor lerseke. daarmede van ik de hoop uit, dat gemeente zult be helpen bevorderen. Ing als looo-burge- |t geen gemakkelijke ik dat U die taak |lt behartigen, oordde daarna het jnmaitre, wethouder louders en Gemeen- van deze gelegen- cm Hare Maj'-steit bor mijne benoeming zer gemeente. Mij sneoh van den heer der belangen dezer eraan met al mijne Iet is voorwaar geen }nwoordig als burge- men zoo gebonden |et. Burgemeester zijn, ie gemeente uitoefe- gebonden is als be- sntewet is men zoo meer, maar amb- bn der gemeente te bloei te bevorderen, iti op medewerking pstuur en van het Als we dan bezig werk zal gesohie- Ides Heeren, tot heil bovenal tot eer van daarop dhr. Hui- vspenning om waar- Burgemeester de tergadering op zioh vroeg daarna het gemeenteraad en in ik ook mijnen har- lare Majesteit heeft Burgemeester dezer Daarbij hoop ik der Uwe regeer ing Daartoe zullen wij ^den, bovenal heb- Gods zegen. Dat ignken worde, ïte dhr. Dregmans gesproken woorden, vaarna hij de ver- idsvergadering ont- de afgevaardigden lenigingen, kerken, hunne gelukwen- len. Daarna boden |n diner aan in het oensdag werd het hie Armenhuis voor 'jtiging gesteld. Van Izeer druk gebruik is boven den in- steen waarop met reven staat »Zorg- rkant van den in- waarop de namen eschreven staan. Jt" doet ons reeds rgen die de'armen in dat hnis onbe- u to kunnen slijten, Qst nog zyn toebe- Juw is verdeeld in 2 personeneen Jor den vader en zolder en kelder, lel overtreft veler iaat God een woord Irkeraad voor het v,aan den architect aiuingen voor zijn .annemor dhr. P. |ng, zeker niet mag i avonds werd door la Godslienstoefe- de een inwydings- aanleiding van het Ihoofdstuk 14 vers it de armen hebt Inneer gij wilt, gij OÜW. oord. meldt ge mij, dat |van patentkali op |tig resultaat hebt Teel, alleen bemest aphaat het won van iriien nog patent dat ge uw grond, dankbaar zou zijn me, of ik je daar- je verlangen te dit verschijnsel in -oge gronden zich .1 mijne omgeving voor wij hadden ;aliproefvelden en i leverden zoowel {unstige reeultatcn jfvelden wilde bet estonden uit een eene werd gerst aardappels, gemest, kwam an het perceel gerst dat alleen ammoniak superphoBphaal had ontvangen dit duurde het geheele groei- tijdperk en per slot was de opbrengst iets minder. Op het aardappelproefveld werkte de patentkali ongunstig op de //koppen" dor akkers, welke veel droog waren, terwijl juist op het midden van het proefveld, dat goed vochtig was, de patentkaii in het voordeel was. In 1908 hadden wij op onze proefvel den weer een dergelijk geval. Op dit proefveld leverde het peroeel, enkel bemest met ammoaiak-superphos- phaat 17500 KG. eetaardappels per HA. in de peroeelen, die achtereenvolgens bo vendien kaïniet, patentkali en zwavelzure kali ontvingen14000—14450—15750 KG. Op dit proefveld waren dus alle kali soorten in het nadeel. Hetzelfde verschijnsel is reeds meerma len waargenomen o.a. door Dr Saifeld. Bij rogge, die met kalizouten was be mest en wel zoo, dat de meststof met de rogge werd ondergetigd, nam deze land bouwkundige op zandgrond bij droog weer waar, dat zij later uitkwam en ten slotte was ook de oogst heel wat minder. De minder gunstige werkiDg der kali- zouten bij heersohende droogte, moff hier vooral aan de slechte en onvoldoende ver deeling dier zouten in den grond worden toegeschreven. Daarom zullen de in den grond zioh uitspreidende haarwortels niet in alle richtingen deze voedende stoffen vinden, maar op sommige plaatsen daarentegen in zoo hooge mate, dat zij een schadelijke uitwerking hebben op het teeder orga nisme. Terwijl de zouten in verdunde oplos singen onverschillig zijn voor het orga nisme der plant, beginnen zij reeds na- deelig te werken, wanneer hunne oplos singen tot een zekeren graad van con centratie gestegen zijn. Daarom schijnt het .dienstig, ja nood zakelijk, door tijdig uitstrooien der mest stof aan de zouten den tijd te gunnen, om zioh in den grond te verdeeleo. Voor droge gronden zal het dus wen- sohelijk zijn de patentkaii uit te strooien in het najaar of den winter, en daarmede niet, zooals de gewoonte is te wachten tot het voorjaar. Ook verdient het de voorkeur om de kalizouten onder te ploegen, dan komen deze zouten in lagen, beter van vocht voorziene grondlageen en komen dan go- makkelijker in oplossing. Hierkede meen ik genoegzaam aan je verlangen voldaan te hebben en nu raad ik je aan, om zelf proeven te nemen, en wel door een deel van je patentkali uit te strooien in het najaar en een ander deel in het voorjaar. Ik hoop, dat ge dan zult ondervinden, dat ook in droge jaren de patentkali op gronden, die weinig vochtig zijn, zeer goed werkt. Met rriendsoh. gr. Uw Vr., Nsd. Herv. Kerk. Beroepen te Horsten H. Stoel te Vledder; te Benthuizen J. v. d. Pol oand. te Wer kendam te Sohoondijke K. K. de Jong te Sohellinkhout (N.-H.) Wemeldinge. Tot ouderling der Ned. Berv. kerk is thans gekozen dhr. W. Bras. Tot predikant bij de Protest. Gem. te Salatiga (SemaraDg) is benoemd ds. T. T. J. van Ooslrom Soede, te Banda (Atnboina). Geref. Kerken. Aan ds. E. Douma'te Rotterdam is tegen 1 Jan. 1909 eer vol emeritaat verleend. De mondelinge akte-examens middel baar onderwijs Hoogduitsoh en letterkunde (akte B), worden afgenomen te GroniDgeo in het Concerthuis, op 18, 19, 21, 22, 23: 24, 28, 29 en 30 December, telkens te 9.30 en 1.30. Te Rotterdam is gistermiddag in de Kipstraat door de electrische tram doodgereden, bij het oversteken der straat, een onbekende vijftigjarige man. Ook het dienstmeisje dat ten huize van de fa milie Mulder te Amsterdam brandwon den opliep door 't omtrekken van een petroleumstel, is aan de gevolgen bezwe hen- Gistermorgen werd aan de Li noleumfabriek te Krommenie een werk man vermoedelijk door een rad gegrepen althans men vond hem tusschsn een wiel en een schot bekneld. De dood moet on middellijk zynj ingetreden. De burgemeester van Best wordt met alleen verdacht van overtreding der bedrijfsbelasting maar ook van 't schrijven van beleedigende briefkaarten. Toen eergisterenavond een metselaar wonende te Zevenbergen, zioh van Klun- dert per üets naar huis begaf, werd hij onverwachts door drie kerels aangevallen, die van aohter de boomen te voorschijn sprongen en hem nog al ernstig mishan delden. Ook werd hem het rijwiel aigeno- men. De politie is de laffa daders op het spoor. Uit Nieuwediep meldt men /zaterdagmiddag om drie uur werd door otter No. 12 de Duitsohe drieroastsohoe- Btr Alide, thnisbehoorende te Braake, ge praaid tegen de Gronden aan. Er was, zooals zeelui dat noemen, „klein zicht''. De loods X. Smit, van hier, die er heen gezonden werd, maakte den in zijn kooi liggenden gezagvoerder er op opmerkzaam, waar hij zioh bevond, waarop Smit eerst een onbescheiden antwoord kreeg en ten slotte, onder bedreiging van een pak slaag, don raad, te zorgen dat hij in da jol kwam 1 Sedert eenigen tyd was een bakker te Kootwljkei broek geld schuldig aan een landbouwer aldaar, toen de betaling wat lang op zich liet wachten, besloot de land bouwer eens naar des bakkers buis te gaan, om hem aan de bestaande schuld te herin neren. Hjj was echter zalf niet thuis, zoodat de landbouwer zich verplicht zag de bood schap aan da vrouw over te brengen. Heel beleefd noodigde deze hierop onzen man uit even te gaan zitten, dan zou zij in de achterkamer geld halen. In plaats echter van klinkende munt, bracht het vrouwtje een vuurlepol mede, waarmede zij den land bouwer zulke gevoelige slagen op 't hoofd, dat deze aanstonds het hazenpad koos. Wel licht gedachtig aan het spreekwoord, man en vrouw zijn één", heeft de landbouwer nu bijgestaan door zijn knecht, gisteravond den bakkor zulk een gedncht pak slaag toe gediend, dat deze per voertuig naar een ge neesheer moest worden overgebracht, die langen tijd noodig had de tal van toege brachte wonden te verbinden. Hhld De kapitein van Köpenick. Omtrent diers //Ausweisung" meldt men nader uit Venlo: De zooveel besprokene W. Voigt, was van plan een tournee te maken door Nederland. Te Maastricht trad hij drie dagen op en in Venlo zou hij 1 en 2 December te zien zijn in de „Porte van Cleve". Maarde politie beschikte anders. Toen hij aan 't station arriveerde stond een rijtuig te wachten om hem naar de //Porta van Cleve" te brengen, maar plots traden twee politie agenten voor, een stapte in 't rijtuig en een op den bok en op last van dezen werd naar het politiebureau gereden. Na verhoor bij den grenscommissaris alhier, werd hij op last van dezen en ingevolge het vestigingsverdrag met Duiischland, over de grens gezet. Hij was in gezel schap van de vrouw van zijn secretaris De vrcuw was belast met den verkoop van prentbriefkaarten. Ze had reiswijzer noch papieren bij zich. Later arriveerde ook nog de secretaris zelf, die het trio compleet maakte. De Hauptmann werd te Maastricht afgehaald met een rijtuig met 4 paarden, lakeien en palfreniers op den bokte Venlo werd hy onder ge leide van politieagenten naar den amigo gebracht. Den heelen middag was het druk op de Msrkt en toen om half vier de politie met Voigt naar het station ging, stonden er wel 1000 mensohen te schreeuwen. Voigt salueerde heel deftig voor deze eer Maandagnacht heeft een brutale dief stal met brandstiohting plaats gehad in een koffiehuis op de Groote Markt, te Maas tricht, in de onmiddellijke nabijheid van het politiebureau. Waarschijnlijk hebben de dieven-brandsiohters zichisteninsluiten en hebben zij zioh versoholen op de priva ten* Tussohen half een en half vier snoeten de dieven hun slag hebben geslagen. Door een raam wisten zij zich den toegang tot de keuken der woning teversohaff-Mj.en for ceerden vervolgens de deur van den sigarenwinkel, die in hetzelfoe pand is gelegen. Benige sigaren en sigaretten wer den goede buit verklaard, terwijl de toon banklade van haar inhoud ontlast werd. Vervolgens gbraehten de inbrekers een bezoek in de gelagkamer, de buffetlade werd gelichthet toestel der eleotrisohe piano, waarin de speelgelden worden ver zameld, werd opengebroken en van zijn inhoud beroofd daarna hebben de dieven waarschijnlijk de eleotrisohe piano in brand geslakeD, en vervolgens de woning ver laten. Ciroa half vier werdeD de bewo ners door een passeereaden rijksambtenaar, die den brand ontdekt had, gewaarschuwd. Mat behulp vau de inmiddels aangerukte agenten was het vuur weldra gebluseht. De zoldering had reeds vlam gevat, even als een houten beschot, dat den sigaren winkel van de herberg scheidt. Enkele minuten later zou de heele wo ning in brand hebben gestaan. De elec trische piano, ter waarde van 1700 gulden, is geheel door den brand vernield. De beer V., te Zandvoort vertoe vende, weigerde Dinsdag diie aangetee- kende brieven in oaUaugst te nemen, welke hij, als diamanten inhoudende, van uit Geertruiden berg aan zijn adres had verzonden, elk voor een aangegeven waar de van f 12.000. Op zijn beweriDg, dat die brieven geschonden waren, werd er een opengemaakt, die kiezelsteenen bleek te bevatten. In het bijzijn van den inspec teur van politie werden de andere even eens geopend en ook deze bevatten kie zelsteenen. De brieven, welke op betoog geheel gaaf waren, zijn in beslag geno men en de zaak is in verder onderzoek. (N. R. Ct.) Tussehen Hoek van Holland ee Ter- heide heejt, de zeewering door den jongsten storm zeer geleden. Er is veel zand aon den duinvoet weggeslagen en verschillende dammen zijn beschadigd. Hier en daar zijn de duinen loodrecht afgeknaagd en in breedte afgenomen. Bij den brand te Hstligorlee op Maa - dag j.l. hebben de brandblusschers, aldaar, in twee uren tijda 25 liter jenever ends noodige potten bier verorberd. Hi t gebruik van bedwelmende mid delen was tot dusver het uitsluitend pri vilegie van den mensoh. Wij allen hebben wel eens gehoord van opiumschuivende Chineezen en andere half of heel barbaar- sohe volken de besohaafde Germaansohe en Latijnsohe volksstammen gaven de voorkeur aan jenever, whisky, absintb, bier, wijn en andere alkoholische dran ken, die een soortgelijke uitwerking heb ben als opium, maar heeft men ooit ge hoord van opiumschuivende eenden En tooh is het een feit. In de nabijheid van eene eendenkooi in den Weslpolder (gem. Ufrum) werd in dit jaar een peroeel zoogenaamd blauw- maanzaad (Papaver somniferum) verbouwd door den eigenaar der kooi, den heer H. J. Louwer. Het is bekend dat de stengals en bladeten, aismede de onrijpe vrucht- kapsels dezer kultuurplant een melkach tig sap bevatten, waaruit opium kan wor den gedistilleerd. Hierop kregen de lok eenden der naburige eendenkooi trek, toen de planten begonnen te bloeien, en wel zoodanigen trek, dat men met reobt kon zeggen ze zijn er aan verslaafd. De uit werking was nagenoeg dezelfde, ais die van opium op mensohen ze werden loom en sufferig, de eetlust voor normaal voed sel verdween, ze vermagerden bij den dag, en als er geen paal ea perk aan ge steld was, zouden zij waarschijnlijk allen gestorven zijn. Da eigenaar stelde er natuurlijk oppas- sers bij aan, eerst overdag, en toen bleek, dat dit niet voldoende was, ook bij nacht, waardoor het verlies zioh bleef bepalen tot enkele dieren. De meeste dieren hebben een instinct- matigen afkeer van elk voedsel, dat ds- deelige gevolgen voor hun gezondheid heeft, hier Behijnt het instinct ze in den steek te hebben gelaten. (De Levende Natuur.) Met 1 Mei 1909 zal tussehen New York en Boston de eerste geregelde lucht- scheepvaartdienst d6r wereld worden in gesteld. Men voorspelt dat over vijf jaar in Amerika de begane grond alleen nog be stemd zal bly ven voor het vervoer van oude juffrouwen, conservatieven, menschen met rheumathiek, en zuigelingen Dinsdag moesten wegens den dikken mist, die verschillende steden van Frank rijk benauwde, de wedrennen te St. Ouen op het laatste oogenblik afgelast worden een eenig feit in de annalen van de Fransche paardensport. Onzeker lot. Omtrent sommige dieren hadden de ouden opvattingen (en in onzen tijd wordt er soms nóg geloof aan geslagen) dia zachtst gezegd //te mal om los te loo- pen" waren. Zoo werd o a. van den bever verteld, dat zijn staart visch en zyn overig lichaam vloesch was. Dit gaf den 17en eeuwschen bichter Cornelia van Rijsen stof tot do volgende geestige vraag Wanneer de Zundvloed kwam, bleef wis de vis in 't leven Want 't vlees dat leven had heeft maar den geest geheven. Nu wensch ik, dat ik van de Schrijvers kon verstaan (Dewijl 'k in Plinius en and'ren heb gelezen Der Bevers lijf is vlees, haar staart heet vis te wezen) Hoe 'tmet die dieren en haar staarten is gegaan? Hand. Maandag 7 Deo. Heinkenszand, dcor deurw. Hoff mann en Verhoek houtwaren, vaïkens, bedden en dekens. Dinsdag 8 Dec. G o e 8 op het Slot 2 uur door not. Liebert 70 zware olmen, 1 dito en 5 esschen op de hofstede 0. Bal, Waarde. Serooskerke, Lepelstraat 10 uur bij P. Vermeulen door not. Hosang 1 bruine merrie 17 jaar, 1 bruin bles ruin- paard 2 jaar, 3 melkkoeien, 1 stier oud 14 maanden, 5 vaarzeD, 4 varkens, 1 drach tige zeug, 80 kippen, 50 poeljes, markt wagen op veeren, men wagen met toebe- hoeren, driewielskar, Zeeuwsehe ploeg, Coksploeg, balansploeg, enz., melk- en zol- dergereedsehap, huisraad, antieke kast. IJzendyke, half 2 voor Iz. Leen- heuts door not. Zylstra 150 wilgen- Woensdag 9 Dec. Wemeldinge, by Kostanje 10 unr door not. v. Dissel en v. Noahuys de hof stede de Oude polder Wemeldinge van Brainooge 28,7935 H A. Goes, door deurw. Hoffmann A Ver hoek vendutie iu de Prins 10 uur. Donderdag 10 Deo K1 o e t i n g e (Groe) door deurw. Hoff mann en Verhoek hoatwaren, varkens, bedden en dekens. Krabbendjjke, door not. Schram 11 uur 30 olmen voor de diaconie der Herv. Gemeente. Middelburg, 2 uur in de Vergenoe ging door not. Hosang 4,6790 H. bouw- en weiland tiendvrij in Ritthem, 1,6520 H. weiland in Riggekerke. Ea 9240 oA. id. ia St. Laurens. wijk en Cornelia de Korte26, Wille- uina Anthoinetta, d. v. Gilles Hoek van Dijke en Adriana Kareis28, Pleter, z. v. Jan van Damme en Geertruida Baas. Overleden: Joanna Meulbroek, 78 j. wed. v. Marinus Hoogstrate 8, Jaeobus Raas, 65 j ongeh.14, Dingenis Hanue- wijk, 48 j., eehtg. v. Cornelia de Korte 23, Giljaam Nijsse, 84 j., eobtg. v. Johanna Camelia Moerman 24,Marinus Eversdijk, 63 j., eehtg. v. Janna Traas 25, JohaDnee, 23 j, z v. Cornelis Fraose en Janca van do Vrede Maria Vermue, 67 j., eehtg. v. Adriaau Huige. KRUININGEN. Ondertrouwd: 5, en getr. "25, Walterus Johannes Diugemans, 33 j. jm. te Bergen op Zoom en Paulina Maria Modde, 26 j. jd.13, en getr. 26, Johannes Witte, 27 j. jm. en Neeltje Hoogesteger, 24 j. jd. onlaDgs te Waarde 27, Jan van Damme, 25 j. jm. en Calharina Bouwens, 23 j. jd.Petrus Franoisous Obrie, 47 j. wednr. v. Leonie Verbrugge, ie Terneuzen, en Clemenoe Joos, 35 j., wed. v. Jaoobus Bernardus Neels. Getrouwd: 5. Andries van Hespen, 32 j. jm, te Gouda, onlangs te Bergen op Zoom en Johanna Adriana de Jong, 28 j.jd. Geboren: 3, Jaeobus Adriaan, z. v. Willem Adriaan Zuijddijk en Catbarinavan den Berge4, Pieternella Tannetje, d. r. Mathijs Griep en Luoia de Roos 12, Jaoo bus, z. v. Jan Sinke en Sara de Vriend 26, Abraham, z. v. Cornelis Kievit en Neeltje Verburg26, Adriaan Salomon, z. v. Adria- r.us Johannes de Visser en Adriana Rottier; 30, Gerit Jacob Marinus, z. v. Pieter Sohot en Dina Stevense, van Bergen op Zoom Prudentia Seraphina, d. v. Aloi- sius Durinek en Maria Eugenia v. Ertvelde Overleden: 9, Jannetje de Groene, 73 jwed. v. Leendert de Jonge; 10, Cornelia de Poorter, 70 j., eehtg. van Jo hannes Rekkers, eetder van Bouwdewijn Mangnus. rüaïkthericlitesi, MIDDELBURG, 3 Deo. 1908. Aanvoer voldoende. Tarwe en Zomer- gerst 25 et. lager. Overigens onveranderd. Men besteedde voor jarige tarwe f af,— nieuwe tarwe f7,—a f7,25 per H.L.nieuwe rogge f 6,25 a f 6,50 nieuwe zomergerst f5,— a f 5,25 haver f 3,— a f 3,50 paardeboonen f 7,a f 7,50 tuinboonen f 6,a f 6,25 witteboonen gelezen f 11,a f 11,25; bruine boonen ronde f 15,50 a f 16,50 idem lange f 9,50 a f 10,50 kroonerwten nieuwe f 9,75 a f 10,25; koolzaad f a f karwei- zaad f a f per 50 K G. Waar 't niet bij staat is de prijs per H.L. Op de veiling waren kipeieren, f8.—af8.80 Eendeneieren f af Ganzeneieren f af Kalkoen eieren f Opgaaf v. d. marlet-zetters, handelaren. Boter f 0,56 4 f 0,60 per Va kilo. Voor particulieren f 0.63. Eieren f 8,— per 100 stuks. Voor partiouiieren f8.50 OOSTBURG, 2 Deo 1908. Oude Tarwe f 10,A f 10,50. Nieuwe Tarwe f 9,75 k f 10,40. Rogge f 6.k f6,25 per H.L. Nieuwe Wintergerst f 9,A f 9,30. Zomergerst f 9,A f 9,25. Haver f 7,25 Af 7,50. Kookerwtenf 10,— af 10,50 per H.L. Voererwten f af .Paarde boonen f 7,25 A f 7,50 per H L. Waar het er niet bij staat, is de prijs per honderd kilo. PARIJS. Tarwe kalm. Per Dec. fr. *22.30 betaald. Per Jan. fr. 22,95 a fr. 23 betaald. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend en c. hooger wegens kleine aanvoeren in het noordwesten en steeg op ongunstige oogstberichten. ongunstig weder in (het westen en toenemende vraag van den kant van haussiers. Flauwere telegrammen en gunstige oogstberichten uit Argentinië, gepaard aan realisatiën, deden vervolgens eene daling ontstaan, waartoe ook onbevredigende vraag voor uitvoer en betere oogstberichten uit Rus land medewerkten de markt sloot echter vast. In loco eveneens vast. 2 Dec. Voorjaars no. I. Northern Roode Winter 1 Dec. 30 Nov. 28 Nov. BURGERLIJKE STAND. Over de maand November. HEINKENSZAND. Getrouwd; 19, Matthijs Koens, 30 j. jm. en Antonel'a Theresia Boonman, 26 j. jd. Geboren: 1, Abraham, z. v. Dingenis de Korte en Maria Pietcrnella Kussa 18, Maria, d. v. Adriaan de Winter en Adriana Raas19, Jacob, z. v. Jaeobus Vermeulen êd Maria van Eijkeren 20, Leuntje Pieternella, d. v. Dingenis Hanne- 2 Dec. 1 3o Nov. 28 CHICAGO. 1197s 1147» Dec. "sVs i I4?/S "37s "3'A 1187s "47s Mei "67s "57. "47s "47s "67s "37s Juli 1167, "37s Sept. BRIEFWISSETiTNÜ. Aiin onze berichtgevers. Eenvoudige her kiezing vau ouderlingen, diakenen enz. worden, tenzij er ern ons bekende gzcsch bijzondere aanleiding voor bestaan mocht, door ons niet meer opgenomen. naar waarnemingen in den morgen van 3 Dec., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.1 te Cler mont, (*,n Frankrijk), laagste stand 755.7 te Riga in N.-Rusland). Verwachting tot den avond van 4 Deo. Zwakke wind. Nevelige tot bewolkte luoht. Waarschijnlijk droog weir. Wei nig verandering van temperatuur. Aangekomen: 30 Nov. te Marseille het s.s. Preussen van Alexaudrië 1 Dec. te Sabacg het s a. Orotius van Amsterdam te New York het s.s. Rijndam van Rotterdam; te Bremerhaven het s 8. Koning Albert van New Y jrk naar Bremen te Genua het s a. Prinzess Alice van Oost Azië naar Hamburg; te Messioa het s e. Sachsen van Barcelona naar Batoem te Genua het s.s. Prins Eitel Friedrich van Rotterdam naar Japan. Vertrokken: 30 Nov. van Gibraltar het s.s. Koningin Louise van Genua naar New York; 1 Deo. van Leixoes het ss. Maasland van Amsterdam naar Buenos Ayres2 Dec. van Suez het s s Koning Wil lem lil van Amsterdam naar Batavia. Gepasseerd: 2 Dec. Point de Galle het s.s. Wilis van Java naar Rotterdam. RECLAMES Op do. 22 van de Batavierenstraat te Rotterdam woont Mejuffrouw Stelloo, oud 43 jaren, eohtgenoote vau den heer Stel loo, meester-metselaar. Zij is tegenwoor dig «eer gerust er op dat de rheumatiek, die haar vroeger iederen winter zoo hevig peed lijden, haar dit jaar niet zal lastig valIeD. Ea wij zijn nu dioht bij de aan komst van den winter, het tijdperk, waar in alle rheumatieklijders hunne smarten met heviger pijnlijkheid zien terugkomen. Mejuffrouw Stelioo heeft zioh van haar rheumatiek verlost, en dank zij de Pink Pillen zal zij er niet meer aan ljjden. De termijnmarkt van Tarwe opende ptijshoudend en 1/i cj. hooger op de verwachting van kleinere aanvoeren en op be richten uit Duluth, dat de laatste 2 dagen door de voorname haussiers meer dan 3 milUoen bushels zijn opgekocht; overigens fluctueerde de markt om dezelfde oorzaken als te New-York en sloot vast. Dec. Mei Juli Sept. l05»/a i°5 7« I°37i 1037a Dec. 2 1 30 Nov. 28 Mei 110— 1097a 1087, io87s Juli 1037* 1023/, ioi' 101% Dagen. 3 4 5 6 7 8 9 Dec. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 11.36 5.— 5 46 0.14 0.51 6 '3 6 59 122 1.49 7.30 7.57 2.16 2 41 8.23 8 47 33 3.16 97 9 20 330 3.43 9.34 9.47 3.57 4 12 10.1 10.16 Mej. Stelloo (Cl. Theunisse Labots, Rotterdam). Het verdient hierbij opgemerkt dat me juffrouw Stelloo J2 kinderen heeft gehad, waarvan er nog 7 in leven zijn. Die tal rijke moederschappen hadden bij [haar, zooals bij alle vrouwen, i het gestel een weinig uitgeput, en onafhankelijk van haar rheumatiek klaagde zij ook over zekere onpasselijkheden, zekere ongesteld heden, schele hoofdpijn, maagpijnen, over matige vermoeienis, die haar zeer hinder den in haar werk van goede huishoudster. Welnu l de Pink Pillen die haar voor naamste kwaal hebban doeD verdwijnen, hebben ook die onpasselijkheden, die on gesteldheden doen verdwijnen, en dit be wijst wel den grooten iavloep der Pink Pillen op geheel het gestel. De Pink Pil len werkep niet op één verschijnsel. Zij doen niet zooals de zalven en vrijfmid- delen, die, wanneer gij ze gebruikt, wel de pijnen stillen maar deze niet doen verdwijnen. Da Pinkpillen doen de pijnen verdwijnen omdat zij het kwaad in zijn wortel aan tasten, omdat zij het opzoeken, het grijpen daar waar het werkelijk schuilt, dat is te zeggen in het bloed. Door de samenstelling van het bloed te verbeteren, verbeteren zij te gelijk den algemeenen staat der gezondheid. De Pinkpillen verjagen uit het bloed de vergiften die er in zijn bevat en genezen de rheumatiek waarvan die vergilten de oorzaak zijn. Maar door de samenstelling van het bloed te verbeteren, geven zij aan het organisme een nieuwe kraobtalle organen werken beter, de krachten komen weer, de bleekheid maakt plaats voor een schoone kleur, de schele hoofdpijn, de maagpijnen verminderen en verdwijnen ten leste. De Pinkpillen zijn onontbeerlijk ter bestrijding van de bloed armoede, de bleekzucht der jonge meisjes, de onregelmatigheden der vrouwen, de zenuwuitputtiog, de neurasthenie in alle hare voimen. Verkrijgbaar bij Snabiiié, hoofd-depot- houder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, voor Middelburgen omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, voer Goes bij Gabr. Mulder, voor Viissingen bij S. A. Luitwieier en A. C. Beniest, Lepelstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs 11.75 de doos, f9 per 6 doozen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3