RECLAMES. Binnenland. T)e groei Pink Pillen ÜIT DE PROVINCIE. Kerknieuws. Scliooinieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Of Rusland eeD belofte deed om xioh stil te houden, is natuurlijk niet bekend, Dooh zoo ja, dau kou deze belofte wel eens ge kocht zij a voor die andere om Ruslands invloedssfeer tot aan den Bosporus uit te breiden. Eu zat dan Engeland niet in ruil oor zijn zwijgen om wat meer gezag in Azië of Afrika vragen f Perzië en Egypte zij y er ook nog Wat intuseehen Turkijo doen zal Wat zal de Zieke Man kunnen doen H j zal zich wèl bedenken alvorens tegen Oostenrijk en Bulgarije saam op ta trekken. Immers op wien zou 't kuonen rekenen? Alle mogendheden zijn tegen oorlog. Geen enkele zou er aan denken bij 't uitbreken van een oorlog zioh tussohen Bulgarije en (O >st) Humelië te plaatsen in 't geziekt van Turkije. Tarhije zal er weer wel 't slechtst aan toe zijn. Waarlijk 't optreden van ^KoBiDg'" Fer dinand is wé' vermetel. Immers waar Oos- t mrijk voor de annexatie van Bosnië aan den Sultan nog eenige vergoeding biedt in de ontruiming van Novibazar, daar neemt Bulgarije alles zonder er iets voor in de plaals aan te bieden. Omtrent de kroning van vorst Ferdinand verneemt men overigens weinig bijzonder heden. Hjj en zijn ministers waren uit Roestsjoek aangekomen Prinses Eleonora en Ferdinands kinderen arriveerden met een bijzonderen trein. De plechtigheid had plaats in de Grieksche kerk. Wat bet, historisch verloop der quaestie aangaat, waarvan wy thans de ontknooping zien, zy het volgende in herinnering ge bracht. In 1875, na den opstand van Bosnië en Herzegowina tegen Turkije, begon ook Bnlgarije zich te roeren, waarvoor het door den Turk bloedig werd gestraft; 12.000 Bulgaren werden geslacht. In 1876 kwam te Constantinopel een conferentie bijeen, welke zelfbestuur schonk aan twee Bnlgaarsche provinciën (Tirnovo en Sofia) onder christelijke gou verneurs. Dit was het begin der herleving van den Bnlgaarschen staat, die sinds 1360 onder het Tnrksche juk gezucht had. De Russisoh-Turksche oorlog, die met den vrede van San Stefano (3 December 1878) eindigde, schonk het aanzijn van een sohatpliohtig vorstendom Bulgarije. Doch daar Oostenrijk en Engeland tegen een grensregeling, gelijk Rusland die wilde, beswaar hadden, stelde het congres van Berlijn nog in datzelfde jaar een nauw keurige begrenzing vast, met bepaling dat Oost-Roemelië een autonome provincie van het Tnrksche rijk zou blijven. Ia de nu volgende jaren kreeg het vor stendom een vorst, (den kranigen Alexan der van Battenberg), een parlement en een grondwet. Een woelige tijd volgde; een groot-Bulgaarsehe beweging in Oost- Roemelië en de Balkan bracht het land aan den rand van een oorlogeen staats greep vei den vorst, die zioh daarbij de radikale regtsering van den hals schoof, redde hu land. Z.jn dictatorschap duurde niet laDg. Het scheppen van geregelde toestanden werd noodig om den Rissisoben invloed te keeren, en op 21 Sept. 1885 nam de vorst de regeering van Oost-Roemelië op zioh. Do Serviërs hierdoor naijverig geworden, verklaarden Bulgarije den oorlog, doch werden leelijk verslagen. Oostenrijks tus- sohenkom8t redde toen Servië. Kort na den vrede van Boekarest be noemde de Porte, met goedvinden der mogendheden, den vorst tot gouverneur- generaal van Oost-Riemelië. Den 14en Juli 1886 werd toen de vereeniging van Bulgarije met Oost-Rremelë uitgeroepen. Het naijverig Rusland bewerkte den val des vorsten en 'n tussoheuregeering volgde, totdat prins Ferdinand van Koburg7Juli 1887 door de Sobranje tot vorst werd gekozen. Eerst 8 jaar later kwam de verzoening met Rusland tot stand. De sultan volgde en droeg hem bij firmen van 14 Maart 1896 de regeering van Oost-Roemelië over. De Europeeaohe mogendheden sloten zich bij die erkenning van den vorst aau. De quaestie vandenOrientspoorweg mag in deze dagen ais genoegzaam bekend wordt verondersteld. In December 1898 werd het koopcontract over die lijnen na stormach tige debatten in de Sobranje aangenomen. Men ziet het is een geregeld proces, een ontwikkeling van het land tot Staat, tot natie, tot beschaafde natie, tot een onafhan kelijk volk, bereid en gereed zich als zoo danig met de wapenen te doen gelden. Het is eohter waarsohijulijk, d&t het niet zoover zal behoeven te komen en een vergelijk met Turkije alsnog zal kunnen worden getroffen. Bovendien, als 't oorlog werd zou Turkije wel eens Servië achterop kuunen gaan. De Bulgaren zijn een dapper krijgsvolk, kalm en zioh bun kracht bewustiets van de Japanners. De jonge natie telt 4 miljoen inwoners en zou dus, berekend naar het leger in Frankrijk, in vredestijd 36 duizend man ooder de wapenen moeten hebben. Thans heeft zij er 103 duiz nd, en by mobiliseering zou zij in enkele dagen circa 500 duizend goed geoefenden onder de wapenen kunnea brengen eD, zoo de oorlog onverhoeds uitbrak, binnen enkele dagen Adrianopel bezetten en op marsoh sjn naar de Turksohe hoofdstad. Het Auto-wetje Naar aanleiding van het nu ook door de Eerste Kamer aangenomen wets-ont- werp, waa; bij aan gemeenten verlof wordt verleend om aan automobielen in bebouwde kommen een vaart van meer dan 10 K M. per uur te verbieden, maakt het Dbl. van Noordbr. deze week de volgende aardige opmerkingen De automobilisten zeggen, dat Nederland zioh bel&oheüjk zal maken in de oogeo van het Baitenland, als het aaohangige wetsontwerp zou worden aangenomen. Zij weten echter, dat zij de openbare meening tegen zich hebben en daarom nocdigen zij journalisten en allen, die op de openbare meening eenigen invloed hebben u t, om automobieltochten te maken en te onder vinden boe veilig men zit in zoo'n ding en hoe or ni "gelijk een vaart van lüK.M. is. Een dier journalisten, die zioh in een 10 K.M. vaart gruwelijk heeft verveeld, klaagt, dat zelfs de paardentram hem voorbijreed Dat is heel erg. Eo de auto bezitters hebben gelijk, dat zij ieders hulp inroepen oin te voorkomen dat zij in den vervolge niet meer tegen een paardetram zouden kunuen optornen. Maar dit willen we tooh even zeggen; het is hun eigen sohuld, dat zij nu zoo in zak en asoh zitten. Zij hebben het meer dan verdiend. Gewaarschuwd zijn ze voldoende door allen, die 't goed met hen meenen. Maar geluisterd hebben er sleohtR heel weinigen. Eed uitzondering is het, als men een anto bedaard door een stad ziet rijden en voorziohtig een hoek omdraaieD. In den regel gaat het veel te gauw. Ia een razende vaart somtijds, Zéó dat mensch en dier op zij vliegt, moeders om haar kinderen schreeuwen, mannen vloeken en dreigen. Zij hebben ons gesard en getreiterd, die auto's, jarenlang. Monsters zijn het op zioh zelf, die vierkante bakken, welke in een stofwolk gehuld over den weg hijgen, vermonsterd, die erin zitten. want van mensohen hebben die in berenvellen gehulde, het hoofd dooroogen-, ooreu en neuakleppen ompantserde wezens, □iets meer. Zij bezorgen ons de stof-, stank- en sobrikplaag, zij vernielen onze wegen en onze zenuwen, zij maken voor elk kind een kindermeisjecoodig,zij konden de aohtste plaag van Egypte »yn 1 Niet alle automobielen, o neen. Er zijn bedaarde bij, verstandige, sympaihieke zelfs. Een lnst is het soms te zien, hoe'n gentleman-aoto door een menigte straat- gangers heeneohuift en hoflelijk uitwijkt, waar hij 't kan. Maar e«a ergernis zijn en blijven, de verwaten auto's, die de straat voor zioh alleen opeisohen, die in razende Taart om de hoeken vliegen en onze veiligheid be dreigen. Stof en stank verspreiden ze allen, wij verdragen het. Maar onze veiligheid hebben zij te res- peoteeren. Daarom verheugen wij ons erover, dat er nu tegen de auto's een eenigszins dra conische maatregel dreigt. Is ze werkelijk draconisch, dan hopen wij niet, dat ze toegepast zal worden. Maar dat ze dreigt, doet ons veel ge noegen. Want sinds jaar en dag smeekt de ge duldige menigte, dat de automobilisten zouden leeren zioh te sohikken naar de maatschappelijke verhoudingen, die er du eenmaal bestaan. Er moeten auto's, fietsen, rijtuigen karren en voetgangers over don weg. Niet auto's alleen. Auto's maar heel weinig, in vergelijking met de rest. In -fezen toestand moeten de auto's zich schikken daar is niets aan te doen. Spoorwegen. Het dezer dagen (door de Roosendaal- sche Grondwet) verspreide bericht, dat door een der spoorwegmaatschappijen aan de hoofden van diensten op stations en werkplaatsen de opdracht was verstrekt, om haar onmiddellijk de namen te doen weten van die beambten, die zich er toe leenen om mede te werken tot het oprichten 7an vereenigingen voor spoorwegpersoneel die ds revolutionaire of socialistische ideeën verkondigen, of lid worden of reeds lid zyn van dergelijke vereenigingen,wordt ons van welingelichte zyde absoluut tegen gesproken. Het bericht schijnt een uiting ta zijn van geestelijke adviseurs to Roosen daal, die de „Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel" trachten te verhinderen, daar een afdeeling op te richten. Hoezeer mon bij de S.S. bezuinigen wil, kan weer blijken uit een circulaire van den Centralen Dienst He afdeeling, waar uit blijkt, dat personeel, dat een dienstwo ning bewoont, zonder dat zulks in verband met de betrekking noodzakelijk ie,voortaan daarvoor niet meer 10 pCc der bezoldiging zal hebben te betalen, maar den geldenden huurprijs. Da maatregel zal geen terug werkende kracht hebben. Aan reizigers, voorzien van legitima tiebewijzen, afgegeven door de //Vereeni ging tot behartiging der belangen van Nederlandsche longlijders", en door een bestuurslid dier vereeniging onderteekend, zullen speciale piaatekaarten enkele reis 2e of 3e klasse afgegeven worden, geldig tot aan de overgaDgsstations in de richting naar Zwitserland, respectievelijk van die overgangsstations af naar het op de legiti matiebewijzen vermeldt station van be stemming. Geheven wordt dan het militair tarief. Middelburg. Een bekend handelsagent alhier liet de vorige week iD de stoomtram een linnen zakje liggen, inhoudend een kleine 1' 100.Hij bemerkte dat toen hij in de Laogeviele uit de tram was gesprongen om daar bij een winkelier aan te loopen. Dadelijk ging de handelsagent naar de tram, die inmiddels naar de Markt was gereden, terug, doch het zakje met het geld was verdwenen en is nog niet terug gevonden. Neuzen. In strijd met de geruohteD, is de nieuwe groote zeesluis van het kanaal vcodoopig in gebruik genomen. Z mdag is bet stoomschip Onsel voor Gent opge- schut. Heden zijn 2 stoombooten af en 1 opgeschut, die wegens diepgang niet door de oude sluis konden passeereo. Te Oud Vossemeer is Zaterdag avond door varkenshandelaars, die 'over gezet werden naar de Noord-Brabaotsohe zijde, de veerinanskneoht P. O. zeer ernstig mishandeld; de politie stelt een onderzoek inde namen van de kerels zijn bekend. De mishandelde moest geneeskundige hulp inroepen. Door tot nog toe onbekende oorzaak brandde te IJzendijke Zondagavond de landbouwsohuur van den heer A. v. Houte af. Al de paarden, 12 in getal, benevens de stier, 3 kalvers, eenige varkens en bijna een geheele oogst ging verloren. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de sohade. (it. C Bij de rijks veld w&eht is met 16 Sept. 1.1. aangesteld tot brigadier der rijksveld- waoht S. de Regt, brig.-tit. te Bruinisse, die thans verplaatst is naar Sliedreoht; voorts is verplaatst de jachtopziener J. Fierloos van Kapelle—Biezelinge naar Geersdijk, gemeente WisseDkerke. Colljnsplaat. Gisteren overleed alhier de oudste inwoonster dezer gemeente, Geertruida Tazelaar, wed. Janse in den gezegenden ouderdom van ruim 93 jaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Assendelfc J. Heep te West- zaan. Geref. Kerken. Beroepen te Garrelsweer E. A. Groene- wegen te Westmaaste Waardhuizen F. Rispens te Enterte Westorgeest N. G. Kerssies te Den Ham te Zweeloo (Dr G. de Jager te Bruinissete Workum A. Taal te Krimpen a/d Lek. Bedankt voor Pernis door T. Gerber te Oldekerk. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Gouda door H Janssen te Leiden. Geref. Gemeenten. Tweetal te Bruinisse G. H. Kersten te Rotterdam en H. Roelofzen te Goes. De Unie-collecte bracht dit jaar teZaam- slag op (per ljjst) f 335,50. Prof. Dr. H. Visscher te Utrecht heeft de benoeming tot lid der commissie van uitvoering van het Gereformeerd Schoolverband aangekomen. Naar de Tel. verneemt is de toestand van prof. dr. G. fl. J. W. J. Geesink, Hoog leeraar in de faculteit der Godgeleerdheid en Buitengewoon Hoogleeraar in de facul teit der Letteren aan de Vrye Universiteit te Amsterdam, vooruitgaande, en hoopt deze weer spoedig zijn arbeid te hervatten. Om den toon 1 De afd. Amsterdam van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers zond, geruimen tyd geleden, een adres aan B. en W. inzake de benoeming van onderwijzers bij het herhalingsonder- wija. Dit geschiedt, tot dusver door de hoofden dier cursussen uit drietallen door B. en W. opgemaakt, de afdeeling van den Onderwijzersbond wenschte die benoeming rechtstreeks door B. en W. te doen ge beuren. Naar wij vernemen, hebben B. en W., in antwoord op het adres, aan de af deeling schriftelijk doen weten, dat zij op het adres niet zullen ingaan, wegens den toon, waarop in dit adres en zjjn toelichting over de hoofden van het herhalingsonder- wijs wordt gesproken. N. Crt. Voor den Hoogen Raad werd heden gepleit door mr. H. Polvliet, advocaat te Zierikzee, in de- zaken van twee landbou wers, N. J. v. d. B. en J. H door den kantonrechter te Zierikzee ontslagen van rechtsvervolging wegens het als gebrui kers van laud in den polder Dreiscbor niet te halver breedte bedelven van sloo- ten, dienende tot aivoer van het binnen water van den polder, ten einde deze op de vereeisshte diepte van 1.80 M. te brengen. De ambtenaar van het openbaar minis terie was in casratie gekomen van die uitspraak welke hierop berustte, dat in strijd met art. 54 en 23 van het Polder reglement voor de provincie Zeeland bet polderbestuur en met de vergadering van ingelanden, de bedoelde slooten had aan gemerkt als waterleidingen welke tot af voer van het binnenwater van den polder dienen. Mr. Polvliet bestreed het eerste van de beide cassatiemiddelen, door de ambtenaar van het openbaar ministerie tegen 's kan tonrechters beslissing aangevoerd. In de eerste plaats betoogde de ambtenaar van het openbaar ministerie dat art. 16 van het Reglement spreekt van waterleidingen, dienende tot afvoer van binnenwateren, en niet van „bestemd tot". De uitdrukking „dienende" zou duiden op een feitelyken toestand, waarvoor geen voorafgaand besluit, geen aanwijzing noo dig is. PI. bestreed die bewering. «Die nende tot" is volgens den ambtenaar van het O. M., «gebruikt wordende voor". Maar daartoe is noodig een besluit, om het voor eenig doel te gebruiken, een b-stemming tot gebruik. Het polderbe stuur zelf is trouwens van oordeel dat zulk een besluit noodig is. Ea het polderreglement spreekt ook van dienende tot een geregelden afvoer. Wie bestemmen nu de slooten tot afvoer? Geen anderen dan de gebruikers, de aangelanden, de eigenaars of rechtheb benden. Alleen dezen mogen de slooten maken, een nieuwen toestand scheppen. Derhalve is noch het polderbestuur, noch de vergadering van ingelanden be voegd om dit te doen. Maar neemt men aan dat er een autoriteit is, die in het algemeen belang een sloot kan belasten mat het onus publicum van poldersloot, dan is de bevoegde autoriteit ongetwij feld de vergadering van ingelanden. Hst polderbestuur voert uit, houdt toezicht de ingelanden Btellen vast. De ingelandenvergadering is de hoogste machthet polderbestuur is daaraan on dergeschikt. Maar indien de ingelanden vergadering de sloot had kunnen promo- veeren tot poldersloot, dan had zij die sloot moeten brengen op den staat van polderwateren die voor rekening van den polder onderhouden worden. Daarentegen gaf pleiter volkomen toe de juistheid van het tweede caseatiemiddel, volgens het welk de beklaagde, in strijd met de wet, na de dupliek van den ambtenaar van het openbaar ministerie niet het laatste woord had gehad. Advocaat-generaal mr. Ort, onmiddellijk conclusie nemende, achtte iutusschen het eerste middel gegrond Het is voldoende, dat feitelijk de toestand bestaat dat een sloot dient tot afwaseringsmiddel van de hooger gelegen landen. Het Algemeen Reglement op de polders houdt voor wa terleidingen al die slooten welke het binnenwater geregeld afvoeren, zonder dat daarvoor een voorafgaand besluit noodig is. Het besluit van het polderbestuur is slechts een politiemaatregel om de reeds vaststaande bestemming vast te stellen. Adv.-gen. meende overigens dat even eens het tweede middel gegrond was, maar bovendien, diende het vonnis ver nietigd omdat niet was onderzocht ot voor rekening van de requiranten dan wel van den polder het onderhoud van de waterleiding moest plaats hebben. Geconcludeerd werd dus tot verwijzing vsn de zaak naar de rechtbank te Zierikzee. Uitspraak 2 November. In Friesland is een eigenaardig von nis gewezen inzake de Leerplichtwet. Een schipper, wiens gezin aan den wal woont, nam zyn leerplichtig zoontje mee aan boord. Het betrokken schoolhoofd oor deelde dit alles ongeoorloofd schoolver zuim, de arrondissementsschoolopziener was van hetzelfde gevoelen. Het gevolg werd dat de vader moest terechtstaan, als de verantwoordelijke voor het onge oorloofde verzuim van zyn zoontje. Het O. M. requireerde vrijspraak om dat de vader afwezig was tijdens het verzuim en de kantonrechter vereenigde zich met deze opvattingde vader werd vriigesproken. De groei ontneemt aan de kinde ren te veel van hunne krachten, en heel wat ouders weten niet, by het aanzien van de toenemende ver zwakking die zich tusschen de 8 en 14 jaren voordoet, hoe zy die verzwak king moeten tegenhouden. Met kind gaat aan bloedarmoede iyden, de jonge meisjes doen het aan bleekzucht, by velen geraakt het zenuwstelsel in de war. Het is noodzakelyk de kin deren in het tydperk van den groei te ondersteunen, hen te helpen, en hen weer te geven wat hen op een andere wyze in te groote hoevelheid wordt ontnomen. Hel is het bloed dat te voldoen heeft aan die ontwikkeling van liet kind. Dikwyls wordt daarvan te veel geëischt en zoo verarmt het. Men moet het dan verryken. De Pink Pillen verryken het bloed. Zy zullen het kind ondersteunen, het krachten geven, zyn eetlust en zyn spysvei te ring onderhouden. De Pink Pillen worden in het byzonder aanbevolen voor kinderen die gedurende den vacantietyd geen luchtkuur kunnen ondergaan. De kuur met de Pink Pillen staat gelyk met een luchtkuur. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-depot- houder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, voor Goes bij Gebr. Mulder, voor Vlissingen bij S. A. Luitwieler en A. C. Beniest, Lepel straat en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten.Prijs f 1.75 de doos, 19. per 6 doozeD. De kermisrelletjes te Vinnen. Men schrijft uit Vianen aan De Standaard, dat Zaterdagavo id, 3 October, de iaatsie Ker misavond door velen met spanning werd tegemoetgezien. „De nieuwe burgemeeste-, de heer jhr. Hoeuff/, had tooh niet het* oog op den intredenden Zondag besloteD, dat ditmaal om 12 uur, inplaats van 's nachts 3 uur, zou gesloten worden. Dit had bij belanghebbenden natuurlijk ontevreden heid gewekt. De laatste uren zijn voor de gelegenheden van veimaak de voordec- ligste. Hoe meer het hoofd beneveld word', hoe losser de koorden van de beurs worden, eo hoe gauwer de zuur verdiende pennin gen er uit stroomen. Ook de echte kermis- vierders waren ontevreden en wilden het den burgemeester op Bergambaohtsobe manier betaald zetten. Gelukkig is 't zoover niet gekomen. De politiemacht was aan zienlijk versterkt door rijkspolitie uit de omliggende gemeenten. Toen het 12 uur was, ging de heer Hoeufïi aan 't hoofd der politie de herbergen rond. Kalm en tactvol werd opgetreden en alles verliep uitstekend hoewel op een eckele plaats nog even van den gummistok moest worden gebruik gemaakt. Een steeds aangroeiende men- sohenmeoigte versterkt door het schuim der omliggende gemeenten vatte ten slotte post voor 't gesloten huis des burgemeesters Zij mocht veilig op een 1000-tal geschat wordec. Tot 4 uur toe ongeveer stond men dreigend voor 't huis, aan fluiten en jouwen geen gebrek, maar tot eigenlijke dadelijk heden ging men niet over. De politie stond kalm met geladen revolver tussohen de menigle en de woning. Eindelijk ging men naar huis, het nieuwtje raakte er af en men verlangde naar bed. Een eeresaluut aan ome politie, voor haar flink en taetvol optreden, maar vooral aan deD heer Hoeufft onzen nieuwen burgemeester." Deze burgemeester is Christelijk histo risch, en stond vroeger te Dreischor. Wij begrijpen eigenlijk niet hoe er nog antirevolutionaire burgemeesters zijn die, indien het in hun maoht staat, op kennis- zaterdagavond niet beletten dat na midder nacht gekermist wordt. Een vreemd geval. Men schrijft uit IJ muiden aan de Opr. Haarl. Crt. Vrijdagnacht lag een sleepboot gemeerd aan het einde van de Znidpier en ook hadden, zooals dat meer gebeurt, eenige mannen hun vlet daar vastgemaakt, wach tende tot een stoomer verschijnt, die zij dan, eerder dan hun concurrenten, trach ten te naderen, om laatstgenoemden zoo doende een schip af te snoepen. By goed weder wandelen deze lieden meestentijds op de pier. Zoo ook Vrij dagnacht. In de duisternis passeerde hun een man, die hnn vriendelijk groeten niet beantwoordde en wel wat „vreemd" deed. Toen zjj even later naar de plaats kenen, waar de man ongeveer moest wezen, zagen zij hem tnsschen de blokken verdwijnen. Dadelijk gingen zy natuurlijk op zoek; kort daarop zelfs met lantaarns. Niets werd gevonden. Nadat zy zich verwijderd hadden, zsgen zij den man evenwel weder verschijnen, maar ook even spoedig was hy weder verdwenen. Het merkwaardigste komt nu evenwel nog. Op het oogenblik, dat de vletterlui hun vlet wilden ingaan, vonden zy niets anders dan het touw waarmede het bootje aan de pier was vastgemaakt. De vlet was ook verdwenen. Een vreemd, onbe grijpelijk voorval. De zee werd in den naasten omtrek afgezocht, maar zonder eenig resultaat. De vlet was en bleef weg en ook de man. Twee gevallen zyn nu mogelijköf de mau heeft zich verdron ken en do vlet is losgeraakt en afgedre ven, öf de man is er met de vlet van doorgegaan. Is het laatste waar, dan zal hy, ofschoon het weder prachtig en de zee zoo glad als een spiegel is, geen plezierig reisje hebben. Men meldt uit Roosendaal Op verzoek der beleedigde partij, den burgemeester dezer gemeente, is de aan klacht tegen het raadslid E. v. W., (ds fluiter) wegens het uiten van infame be- leedigingen aan zyn adres, ingetrokken. Op aanwijzing van een groentevrouw is te Rotterdam gearresteerd de model maker J. van Berkei die meermalen valsche kwartjes uitgaf. By de huiszoeking vond de politie grondstoffen en gereedschap voor de vervaardiging van vaisch geld en een aantal valïche kwartjes. Zondagmiddag werd zekere Gobbée, een berucht Belgisch individu, door de marechaussees over de grenzen des ryks gezet. De „overzetting" geschiedde con form de bepaalde voorschriften hy werd n.l. door de marechaussee gebracht tot Eysden daar werd voor G, een kaartje tot Visé gekocht; hy maakte toen de reis Hleen. Tusschen Eijsden en Visé sprong G. evenwel uit den treie; de marechaussees die 's mans evoluties hadden gezien, ach tervolgden nog G., doch moesten hunne pogingen om hem te pakken te krygen, staken. L. K. Zondagavond, terwijl de weduwe De Bree te Tienhoven naar de kerk was, hebben inbrekers, door verbreking van het slot van haar woonhuis, hun slag geslagen, eu de spaarpenningen van genoemde weduwe meegenomen. Te Amsterdam heeft het personeel van verschillende middelen van vervoer handen vol werk gehad aan een doofstom men wereldreiziger, een vreemdeling. In het Centraalstation trachtte by tweemaal (zonder plaatskaart) in een trein te komen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2