TELEGRAMMEN. Afloop Verkoopingen, enz. Slarktbmcliteii, Maiktprpen van Tarwe en Woensdag 23 Sept. Vertrokken en aangekomen Schepen. Over, stonier dat er verder iets ongewoons plaats had. lutussohen speelde de milicien, die nog nooit 'n revolver in de handen had, steeds door met het gevaarlijke wapen. De haan werd opnieuw gespannen, nog eens werd gemikt, eindelijk trok hij nog eens af en plotseling weerklonk tot aller sohrik eeo sohot, met het noodlottig gevolg, dat hij zichzelf door de hand sohoot. Dit voorval bracht vrij wat opschudding in het kamp teweeg. De luitenant-adjudant, die volgens militaire voorschriften geen met soherp geladen wapen in de legerplaats mag heb ben. heelt den kolonel van het regiment direot met het voorgevallene in kennis gesteld. De milicien zal twee vingers van de linkerhand moeten missen. Te Haarlem zijn verschillende gezinnen in het Leidsohe kwartier ziek geworden door het eten van bedorven koe lever. Een jongen viel zelfs benauwd op straat neer en moest naar zijn woning worden gebracht. Omtrent de aanranding in den nacht van Maandag op Dinsdag te Hilversum (men zie ons vorige no.) meldt de Gooi- en Eemlander Gistermorgen omstreeks 6 uur zagen eenige werklieden van de Ripolin-fabriek langs den ouden Eemnesserweg een mans persoon liggen. Daar zij in de meening ver keerden, dat hy dronken was, namen zij geen notitie van hem en lieten hem liggen. Tegen 12 uur ging mee nog eens kijken en ontwaarde men, dat de man naar een naast by gelegen boschje was gekrooen, waar hij bewusteloos neerlag, het gezicht geheel be bloed en verwond. In de nabijheid vond men een doosje muizentarwe, van welks in houd ook een gedeelte in zyn broekzak aan wezig was. Zyn kleeding was gehazend, terwijl «jjn schoenen ontbraken. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd sn de ge wonde per brancard naar de R.-K. Zieken verpleging getransporteerd, alwaar de man bleek te zyn A. uit Loosdrecht. Hy ver klaarde Maandagavond op den Laarderweg aangesproken te zijn door twee mansperso nen, die hem voorstelden een wandeling te maken, waaraan werd voldaan. Op den Eemnesserweg zou hij plotseling door hen zijn aangegrepen en zoodanig geslagen, dat hij het bewustzijn verloor. Hy herinnerde zich nog flauw, dat men hem een soort meel in zijn mond had gestopt. Of dit meel mui zentarwe was, zal de dokter nog moeten be slissen. De politie ging naar aanleiding van dit verhaal op onderzoek uit en arresteerde als verdacht van dezeu aanslag den 22jgri- gen J. H. v. O. en ded 29jarigen Th. H. De eerste bekende spoedig aan de mishande ling te hebben deelgenomen, doch verze kerde, dat hy er een gegronde reden voor had gehad. De schoenen van A. werden ge vonden by de kost vrouw van v. O. Een Duitscher uit Oldenburg verloor Dinsdag in 'n café aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam 2800 mark aan valsche kaartspelers. Verdacht van medeplichtig heid is aangehouden een koopman, War- moeestraat te Amsterdam. Gisterennamiddag, toen een gedeelte van het Asser garnizoen op de Witte heide aan het schijfschieten was, werd men eenklaps opgeschrikt door een licht, dat, niettegenstaande de zon scheen, zeer sehit- tetend was. Het was afkomstig van een voorwerp, blijkbaar een meteoorsteen, dat door de lucht kwam suizen en op ongeveer tweehonderd meter afstand neerviel. Niet tegenstaande ijverig zceken heeft men niets kunnen vinden. Het voorwerp had oogen- sehijnlijk de grootte van een vuist. Veltman, die ongeveer drie maan den geleden uit Medemblik wist te ontvluchten en in den nacht van Zaterdag op Zondag, te Amsterdam gearresteerd werd, is zwaar geboeid naar de strafge vangenis te Leeuwarden overgebracht. "Vóór zijn verblyf te Medemblik had Veltman ongeveer negen jaren in de gevangenis te Leeuwarden doorgebracht, terwyl hy tot 1915 zyn vrijheid nog zal moeten missen wegens diefstal met braak en poging tot moord. Hij pleegde n.l. inbraak in een perceel aan de Brouwers gracht te Amsterdam en op heeterdaad door de politie betrapt, loste hy een revolverschot op den brigadier van politie van Stralen, die zwaar liohamelyk letsel bebwam. (Z. Ct Luchtspiegeling. Men meldt ons uit Workum, d.d. 22 Sept.Gisternamiddag 3 uur zag men van den zeedijk in weste lijke richting eene prachtige luohtspiege- hug. V au boven den horizon kon men met ongewapend oog het geheele eiland Wie- ringen duidelijk zien. De roode daken der huizen van Oosterland, Hippolitusboef en Westeiland, als ook van het meer zuidelijk gelegen Wieringerwaard, waren duidelijk te onderscheiden. Na een kwartier was de luchtspiegeling verdwenen en de geheele zee als te voren in nevelen gehuld. (L. Ct.) De Moord te Wijmndsrade. Men meldt nog, dat de doodgeschoten B. uit Swier-Wynandsrade afkomstig is. Reeds lang bestond er oneenigheid tusschen de gebroeders C. en B. over de duiven. Zaterdagavond, kregen ze onderling weer me1: bet bekende treurige gevolg. Met den kreet; /,Leo, hy heeft my ge- schoten!" zonk de 16-jarige ineen en dadelijk een lyk. De kogel was midden door het hart gegaan. De ver moedelijke dader werd 's morgens 5 uur gelicht. Gisteren middag gebracht ge^06^ naar Maastricht oyer- Liefelijke manieren. Voor eenige agea omstreeks kwart voor achten des namiddags stond op een vyftien pas van het huis van P. B. te Kerkrade-Spekhol- zerheide de te Wiebach onder deze ge meente wonende G., die een ouden verfpot met aarde naar de vensterruiten van B. wierp, met het gevolg, dat gemeld voorwerp in de kamer te land kwam, natuurlijk niet zonder een der ruiten te verbrijzelen. Hij bedreigde B. en diens vrouw, zoolang totdat de inmiddels ter assistentie geroepen veldwachter ter plaatse verscheen, die den woedenden G. die op B. aangevlogen was, van dezen aftrok en hem aanmaande om kalm te zyn, iets waarnaar G. geen ooren had, hy bleef tenminste razen en tieren en B. bedreigen. Toen het eenigen tyd nadien, weder rustig was, begaf de veldwachter zich naar het dorp. Den daarop volgen den dag, des nachts omstreeks 12 uur, toen B. en zyne vrouw reede te bed lagen werden zij wakker geschrikt door het rinkelen van glasscherven, gevolgd door een zwaren bons, veroorzaakt door een steen die door het raam der slaap kamer van B. was binnenga worpen.. Van deze vernieling wordt G., eveneens ver dacht. Kleine trekvogels. Onder de trekvogels die het barre jaargetijde onder de palmen, lange dea Nijioever oi' in de groote lanen, die naar de Pyrainiden voeren,doorbrengen merkt man ook de kwiketaart op. Dit vogeltje du beschrijft bij zijn vlucht altoos een boog en legt telkens sleehts korte afstanden af om weer op den grond te ko men en verder te wippen. Een raadsel schijnt het, hoe zoo'n vogeltje over den grooten plas is gekomen.. De Bedotïaen vertellen dat deze vogeltjes veel te zwak zijn om door eigen kraohl de lange zeereis te kunnen maken. Dat gevoelen ze zelf wel en daarom wachten ze op ooievaars, kraan vogels of andere groote trekvogels en zetten zibh op hun rug om zoo over de zee gedra gen te worden. De groote vogels schijnen zich gaarne met die taak te belasten en vermaak te scheppen in het vrooljjk getjilp hunner kleine ruiters gedurende den tocht Deze zonderlinge gesohiedenis wordt door de Bedoeïaen niet uit den duim gezogen immers de aardrijkskundige Peterman maakt er in zijn „Reizen in het Oosten" op de volgende wijze gewag van „De Zweed- sohe reiziger Heden borg heeft op het eiland Rhodus een zeer belangrijke ontdekking gedaan.Hij hoorde meermalen in den herfst bij de nadering van groote zwermen ooie vaars het gezang van kleine vogels, zonder ze te zien. Eens volgde hij zoo'n zwerm en zag, toeD de ooievaars op den grond kwa men, een menigte kleine vogels van hun rug vliegen, die ongetwijfeld zoo over de zee moeten gekomen zijn. De afstand was evenwel te groot om met zekerheid te kun nen zeggen, tot welke soort deze vogeltjes behoorden". Q. C. De cholera te Sint Petersburg. De correspondent van de „Times" te St. Pe tersburg seint aan zijn blad, d.t hij achtereenvolgens de hospitalen „Alexan der", »Oboekhoff" en »Botkin", waar 939 van de 1424 zieken verpleegd worden, heelt bezocht. In het Alexander-hospitaal was de zaal, waar de zieken geborgen waren, wier ziekteverschijnselen ook maar in 't minst op cholera duidden, overvol. Hy bezocht ook met den dokter en de pleegzusters de zalen, waar de aangetasten verpleegd worden en seint, dat hy het niet waagt, de aangrijpende tooneelen, welke hij bijwoonde, te be schrijven. Men was bezig den zieken een warm bad te geven, terwijl degenen, die in zwijm vieien, met een serum, uit een oplossing van zout, caffeine of kam fer bestaande, werden ingespoten. Om den vreeselijken dorst, die het gevolg van de brakingen is, eenigszins te ver minderen, gaf men den zieken ijs. Zie kenoppassers boenden den vloer onop houdelijk met een sublimaat-oplossing. Het personeel van het ziekenhuis gedroeg zich voorbeeldig twee van hen waren door de ziekte aangetast, maar gelukkig niet zeer ernstig. De geneesheer van het Alexander-ziekenhuis, Dobroklonski, die ook by de epidemieën van 1892 en vol gende jaren zyn diensten bewees, be schouwt de tegenwoordige het moeilijkst te bestrijden. Dokter Natshaieff van het Oboekhoff-ziekenhuis verklaard hebben, dat de epidemie afnemende is, dat althans ernstige gevallen in minder aantal voor komen. Ook deelde de dokter den cor respondent mede, dat de meeste zieken gezegd hadden, rauw ooft gegeten en ongekookt water gedronken te hebben. Op de hoeken van alle straten zijn bil jetten geplakt, maatregelen in geval van een aanval van cholera behelzende. Onder het personeel der keizerlijke stallen moeten ook al vier cholere-ge- vallen geconstateerd zyn en te St, Petersburg is ook een luitenant van de marine, die aldaar bij een bloedverwant logeerde, aan cholera overleden. In de rue de Providenee te Parijs merkte een bloeménhandelaar, dat een kleine, slecht gekleede knaap van een jaar of twaalf met begeerige oogen naar uit gestalde bloempotten keek. Blijkbaar werd het den jongen te machtighij nam een pot met een geranium en holde weg. De handelaar snelde hem achterna, greep hem en bracht hem naar een nabijzijnden po litiepost. Daar vertelde de kleine dief het volgende „Wij zijn zeer arm. Mijn vader is'dood en m'n moeder zwaar ziek. Ze zegt, dat ze wel gauw zei sterven en nu zou ze zoo graag één bloemtje willen hebben, opdat het er tenminste niet zoo geheht trooste loos uitziet. En daar ik geen geld heb, heb ik een ploempot weggenomen, om dien m'n moeder te geven. Laat me nu maar weer loopen, moeder zal ongerust worden. Ik zal 't nooit weer doen". Men ging naar de woning en 't bleek, dat de knaap waarheid gesproken had. De po litie liet een dokier komen en de bloemen handelaar zond twee mooie potten mat bloeiende rozen. De heer Bryan, caudidaat van de democratische party voor het president schap van de Vereenigde Staten, is in het stadje Providenee door de politie gearres teerd en heeft den nacht in de gevangenis moeten doorbrengen. De heer Bryan had met zijn automobiel met een snelheid van negentig kilometer per uur gereden en du3 de geoorloofde snelheid overschreden. De autoriteiten van Providenee zyn toegeeflijk voor hem geweest en hebben hem naar huis gezonden met de waarschuwing, voortaan wat kalmer te rijden. Zakkenrollers te Londen. Londen bezoekende landgenooten wor den gewaarschuwd voor de handige zak kenrollersbende op hun hoede te zijn. Hoe noolig dit is, ondervond pas de heer Joh. de Liefde, de bekende uitgever te Utrecht. Een berichtgever van De Telegraaf te Lon den geeft het volgende verslag van de zit ting van het politiegerecht van Marlbo- rough-street. Voor den magistraat stond terecht een 22 jarig individu en lid van het zakkenrollersgilde. De getuigende agent vertelde, dat hij bij de fontein op Piccadil ly-circus stond en de omnibussen gade sloeg. Hij zag den beklaagde, Thomas Looklie, met dria andere personen, gedurig tusschen en tegen de menigte dringen, en eensklaps beklaagde springen achter een heer, die op een motorbus stapte en een gouden horlogeketting ziohtbaar droeg. De be klaagde wist daarop beslag te leggen, sprong van den motorbus af, stak zijn hand in den zak, maar werd onmiddellijk aan gegrepen door den agent, die zijn hand uit den zak rukte en daarmede het gouden horloge en ketting, die den heer De Liefde ongemerkt waren gerold. Hij keek zeer verbaasd op, toen de agent hem er op attent maakte, en zal nu hier nog getuige nis hebben te geven. De Latouohe-Tróville, die door zulk een treurig onheil bezooht werd, hield schietoefeningen bij dp d'flyèreseilanden, toen ruim vijt uur een geweidigeontploffing plaats bad, in den achtersten toren, waar zieh zeven man bevonden. Toen men te Toulon 't gebeurde vernam,snelde iedereen naar de prefectuur of naar het militaire gasthuis. Er werd aanstonds in het gasthuis St.-Mandier een zaal afgezonderd voor de dooden en gekwetsten. Weldra zag men de Latouohe-Tré ville. met de vlag halfstok het gasthuis naderen. Er werden elf lijken ontscheept en twee gekwetsten werden naar de ziekenzaal gebracht. Een der matrozen vertelde het gebeurde ais volgt Wij hoorden eensklaps een geweldige ont ploffing en snelden naar de achterzijde van de boot. Daar kregen wij een ijreeselijk schouwspel te zien. Er heerschte een ware paniek. Voor ons lagen de schrikkelijk verminkte lijkee en wij weenden als kinderen bij dit vreeselijk scnouw- spel. Wij moesten de stukken der lichamen bijeenrapen. Terwijl men de gekwetsten ver zorgde, las men de namen af. Dertien onzer gezellen waren gedoodtwee er van waren in zee geworpen. De dooden waren zoozeer ver scheurd, dat men, om ze te herkennen, moest afgaan op de nummers, op schoenen en klee- dingstukken. De bevelhebber der afdeeling in den toren werd enkel aan 't hoofd gekwetst. Bijna al de dooden zijn weer Bretanjers. Da lijken werden door stoomsloepen aan iand gebracht. Men vreesde, dat de twee erg gekwetsten hun wonden niet zouden overleven. Twee lijken zijn nog niet terug gevonden. Sommige werden tot 30 meters hoog geslingerd en vielen dan in zee. Vol gens een later bericht ontstond naar men weet de ontploffing door de ontbranding van ai de kanonkardoezec, in de muni tiekamer. Onder de prenten van Punch is er deze week een van J. D. Armour, die de achterplecht te zien geeft van een schip, dat voor anker ligt by een tro pisch land. Da agent van een handels buis is in een boot, door twee negers geroeid, langszij gekomen en vraagt den kapitein, die over de verschansing hangt „Wat heeft u voor ons meegebracht?" waarop de kapitein antwoordt„Driehon derd kisten jenever, en dan zyn er nog een stuk of wat zendelingen." Het op schrift luidt„Teekenen der beschaving een gemengde lading." De spot is niet nieuw, maar dat een patriottisch Engelsch blad als de Punch de bescha ving die Europeanen veelal aan onbe schaafde volken hebben gebracht en in de eerste en voornaamste plaats de Engelschsn aldus geeselt, is niet aliedaagsch. N. R. C. Bij Belfort is de onderprefect.,van Samur op een automobieltocht met den koetsier in een kanaal gevallen en ver dronken. De uitsluiting in Lancashire. 't Begint er ieelijker uit te zien in de Engelsche katoenindustrie dan men aan vankelijk vermoedde. Thans blijkt name lijk, dat de fabrikanten de tactische fout beginnen den arbeiders geen tijd te gunnen om over de hun gestelde voorwaarden voor den tweeden keer te stemmen. Na de eerste weigering werden de fabrieken on- middelijk gesloten. Van achteraf blijkt, dat de arbeiders wel voor bemiddeling te vin den geweest waren. De uitsluiting heeft groote verbittering teweeg gebracht en het staat nog te bezien, of er over veertien dagen werklieden te vinden zullen zijn. De twee weken rust kwamen de fabrikan ten overigeD zeer gelegen. Ze kannen du eindelijk eens de enorme voorraden, ont staan door overproduotie, opruimen. Blijft de staking echter voortdureD, dan zouden de werkgevers zware verliezen moeten lijden. De arbeiders daarentegen kunnen het best een tijdlang uithouden. Alleen de kaartjeswerkers, ongeveer 38.000 in aantal, hebben een weerstandskas van meer dan 250.000 pd. st. en kunnen boven dien op flinken steun van de vakvereeni- gicg rekenen. De directe slachtoffers der staking hebben er feitelijk 't minst ODder te lijden. De sohade wordt in hoofdzaak gedragen door de werklieden in de bij vakken, die thans ook geen arbeid kunnen verrichten en daar ze meestal niet geor ganiseerd zijn, van uitkeeringen verstoken blijven. Kortsluitinq door een muis. De stad Genève in wier wapen de spreuk Post ten bras lux (oa duisternis licht) gegrift is, werd eergisterenavond tegen negeu uur plotseling in duisternis gehuld. Op alle straten, in alle huizen ging het eleetrisoh licht als op oommando uit. Het gevolg was natuurlijk een vreeselijke verwarring. In den stadsschouwburg waar juist het doek na hel doek na het eerste bedrijf kon men de foyers en couloirs, dank zij de accumulatoren, voor algeheele duister nis behoeden. In alle andere schouwburgen heerschte diepe naoht. Ook de redaetie- bureaux en drukkerijen moesten het bedrijf stop zetten. In de koffiehuizen konden de bezoekers slechts met de grootste moeite hun biertje drienken. De gelukkigen, die in 't bezit eener dubbele verlichting waren namen bun toevlucht tot het atgodankte gasde re3t behielp zieh met petroleum en kaarsen. Eerst vreesde men de oorzaak der duisternis aan een stakiDg te moeten wijten, dooh na groadig onderzoek ont dekte men. dat een muis het uitdooven van 166.000 electrisehe lams en op haar geweten bad, dar zij door haar binnen dringen in de centrale, kortsluiting ver oorzaakte. Ze moest haar voorbarigheid trouwens duur betalen. Haar half verkoold lijk wordt als merkwaardig door den di recteur bewaard Apeldoorn, 24 Sept. De Prins bezocht heden, vergezeld van zijn adjudant jhr. v. Snchtelen v. d. Haare te Hoenderloo het Doorgangshuis. Hij werd ontvangen door prof. Valeton (vice pres der stionting de pres. dr. Hel dring bevindt zieh in 't buitenland) voorts door den psychiater van 't gesticht Abbing Spaink, ds. Snethlage van Hoenderloo en den directeur v. Wije. Bezichtigd werden de Boerdery, de moestuin, het oude gesticht, de werkplaats en de nieuwe gebouwen Da kinderen zon gen eenige liederen. De vies-president droeg aan Z. K. H. het Beschermheerschap der stichting op. Het Loo. Maandag hoopt H. M. de Koningin-Moeder hier aan te komen en 14 dagen te blyven. Rotterdam, 24 Sept. Er zyn hier door de justitie 4 personen aangehouden en in bewaring gesteld, verdacht van het ver vaardigen en uitgeven van valsch geld, vooral rijksdaaldersin den ganschen om trek was dit valsch geld in omloop. Parijs, 24 Sept. De New-York Herald verneemt uit WillemstadBrieven hier ontvangen bevestigen 't gerucht van uit gebroken en zich snel uitbreidende builen pest zelfs onder de meestgegoedenzij maakt vele slachtoffers- Manilla, 24 Sept. Een vreeselijke orkaan heeft het middengedeelte der Phi- iippijnen geteisterd. De telegrafische ge meenschap is verstoord. Een groote ramp is door dezen orkaan veroorzaakt. Van het eiland Romblon komt berioht dat er niet veel zijn omgekomen. Antwerpen, 24 Sept. Duizend werk- looze dokwerkers verzamelen zich op de Groenmarkt. Een der leiders der socialisten sprak hen toe en liet hen beeluiten een verzoekschrift aan het gemeentebestuur te richten om een toelage van 200.000 francs, voor de slacht offers der oeconomisehe crisis. De spreker voer heftig uit tegen de katholieke vakor ganisaties. Morgen zal een optocht georganiseerd worden. Ook afgevaardigden uit het zui den zullen er zich by aansluiten. By den burgemeester zal worden aangedrongen om stenn. Ellewoudsdijk. Woensdag werd door not. Van der Kloes publiek verkocht de hofstede met bouw- en weilanden genaamd „De Papemuts", gemeente Ellewoudsdijk. Pero. 1 de hofstede met boomgaard, wei en bouwland groot 2 H. 70 A. 95 e.A., ingezet op f5501, opgehouden. Pero. 2 1 H. 31 A. 10 o A. be8senboomgaard, ge boden f520, opgehouden. Pero. 3 en 4 groot 1 H. 80 A. 15 o A. bouwland voor f 662 aan P. Driedijk te Driewegen. Pero. 5—9 id,, groot 2 71 A, 95 o,A. voor f 6l7 aan de wed. R A. Mo' G G ■■'elande. Pere. 10—13 groo 1 H> 8« A r V. id., voor f810 aan P. Dobbelaar te E.te wouds- dijk. Peio. 14 groot 34 A 21 e.A. bouw land voor f740 aan Adr. Boonman te Ovezand. Pero. 15 groot 38 A. 60 e.A. id. voor f755 aan L. Boonman te O vezand. Pero. 16 groot 49 A. 9 o.A. id. voor f 760 aan dezelfde. Pero. 17 groot 70 A. 22 e A. id. voor f810 aan M. v. d. Pas te O vezand Pero. 18, 19 en 20 groot 1 H. 89 A. 80 o.A. id. voor f774 aan P. Driedyk, Driewegen. Pero. 21 groot 73 A. 20 e.A. id. aan J. G. Nieuwenhnize te Driewegen voor f745. Pero. 22, 23, 24 en 25 groot 2 H. 61 A. 62 o.A, id. aan dezelfde voor f722. Pero. 26 en 27 bouw- en weiland groot 3 B. 51 A. 15 o.A. voor f751 aan M. Rent meester te Driewegen. Pero. 28 en 29, beiden woonhuis met erf, opgehouden op f1130. Bovengenoemde gtonden zijn ver kocht alles per 39 A. 24 e.A, zonder de aosessoiren. MIDDELBURG, 24 Sept. 1908. Ruimen aanvoer. Prijzen als noleering. Men besteedde voorjarige tarwe f 7,75 a f8,— nieuwe tarwe f 7,25 a f 7,50 per H.L.nieuwe rogge f 6,— a f 6,25nieuwe zomergerst f 5,25 a f 5,50 haver f 3, a f 3,50 paardeboonen f 7,— a f 7,50 tuinboonen f 6,a f 6,50 witteboonen gelezen f 11,a f 11,25; bruine boonen ronde f 15,a f 16,idem lange f 10, a f 11,kroonerwten nieuwe f 11,a f 12,koolzaad f a f karwei- zaad f a f per 50 K.G. Waar 't niet by staat is de prijs per H.L. Op de v e i li n g waren kipeieren 1'4.68 a f 5.04 Eendeneieren f 5.a f Ganzeneieren f10.a 111.Kalkoen- eieren f 6.50. Opgaaf v. d. marklzetters, handelaren. Boter f 0,60 a f 0,65 per '/z kilo. Voor particulieren f 0 67B. Eieren f4,60 per 100 stuks. Voor particulieren f4 70 Soharpenisse, 24 Sept. 1903. Bij de alhier Woensdag j.l. gehouden veemarkt stonden aan de lijn 15 stuks hoornvee, waarvan 6 stuks werden ver kocht. De pryzen der 1-jarige vaarzen lie pen van f70 lot f80, die der koeien van f 180 tot t 200. PARUS. Tarwe vast. Per Sept. fr. 33,50 a frï 23.45 betaald. 13ERLUN. Granen. De verbetering die gisteren nabeurs plaats had, steunde op vastere telegrammen uit Engeland. Inderdaad gaf de Liverpoolsche markt ook heden aanvankelijk van een vaste stemming blijk, daar zij slechts met een geringe daling op de flauwe stemming van Amerika reageerde. Hier volgde men in- tusschen de flauwe stemming van Amerika,daar de grootere aanvoeren en voorraden meer aan drang tot verkoopen doen verwachten. Tragere afzet en mindere vraag voor uitvoer deden den kooplust nog verminderen, zoodat de prijzen weder aanmerkelijk daalden. Rogge was even eens flauw en aanzienlijk lager op flauwe con sumptie- en uitvoervraag. Ook was er eenig aanbod van rogge van Noord-Amerika. Haver in loco vast en met weinig aanbodop levering iets flauwer. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept.; 208.75 209.75 Oct.; 208.— 208.— 20875 NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende vast a k ct. hooger, fluctueerde om de- zalfde redenen als te Chicago en sloot vast. Ia loco prijshoudend. 23 Sept. 22 Sept. 21 Sept. 19 Sept. Voorjaars no. Northern Roode Winter 23 Sept. 22 y 2l E 19 m'/s io8'|2 Sept. '09— iOS'/2 D°9'/a iofU in'/g 108 Dec. 109 108 '/2 io9'/4 1093 8 i1i3/4 io85/8 Mei io93/4 109' lt I09r/s ilo'/fj ii2'/a io83/4 juli; CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende vast a i ct. hooger, steeg verder op hausse-telegrammen, tengevolge van contra- mine-dekkingen, in verband met ongunstig oogstnieuws uit Argentinië, n.l. droogte, wegens aanko«pen voor export en naar aanleiding van kleine binnenlandsche aanvoeren te Winnepeg. Opruimingen door haussiers veroorzaakten een daling, doch goede aankoopen door Armour per December, alsmede groote aankooporders lokten weder een rijzing uit, waarop de markt vast sloot. 23 Sept. 22 21 19 Sept. 993/4 987/g 995» 100'/, Dec. ioo3/g 995/8 ioo'/4 iol3/8 Mei Oct, io3'/2 102 3/4 I033/« l04'/s Aangekomen: 22 Sept. te New- York het 8.8. Kronprinzessin Cecilie van Bremente Bremerhaven het s.8. Kaiser Wilhelm II van New York naar Bremen24 Sept. te Rotterdam het s.s. Rotterdam van New York. Vertrokken; 22 Sept. van Messina de a.a.Therapia en Skutari van Batoem naar naar Genua en van Genua naar Nicolajef van Bremerhaven het s.s. Kronprinz Wil helm van Bremen naar New-York; van VlisBingen het s 8. Hcharnhorst van Oost Azië naar Hamburg23 Sept. van Genua het s s. Koningin Wilhelmina van Batavia naar Amsterdam24 Sept. van Marseille het s.s. Tabanan van Rotterdam naar Java. Gepasseerd: 18 Sept. Perim het s.s. Ithipeus van Batavia naar Amsterdam 21 Sept. Ponta Ferraria het s.s. Prins Frederik Hendrik van Paramaribo naar Amsterdam 23 Sept. Dungen683 de s.s. Bcnoa en Kalmst van Rotterdam uw Batavia.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3