Openbare Kerkfgieuws. SrfcoolnieHWS. Rechtszaken, Gemengde Berichten. J SCH waarbij is ingesteld een Staatscommissie, aan welke werd opgedragen de vraag te overwegen, of het op den weg ligt der Regeecing, maatrege len te nemen In het belang van den handeldrij- venden en industrieelen middenstand, en, bij bevestigende beantwoording van deze vraag, voorstellen daartoe strekkende te doen, of. voor zoover een nader onderzoek daaraan zou behoo- ren vooraf te gaan, de Regeering te dienen van advies omtrent de wijze waarop zulk een onder zoek zou zijn in te stellen Gelet op het advies van die Staatscommissie Overwegende, dat een nader onderzoek naar den toestand van den handeldrijvenden en in dustrieelen middenstand wenschelijk isk en het aanbeveling verdient dit onderzoek aan een ln te stellen bijzondere commissie op te dragen Is bij Kon. besluit van 15 dezer besloten I. In te stellen een bijzondere commissie, met opdracht een onderzoek in te stelten naar den toestand van den handeldrijvenden en indus trieelen middenstand, en van de uitkomsten van dat onderzoek aan den minister van landbouw, nijverheid en handel verslag te doen II. Te bepalen dat de commissie, welke verder in dit besluit wordt aangeduid als commissie voor de midden standsenquête, zal bestaan uit 10 leden dat uit haar drie afdeelingen zullen worden gevormd, welke meer bepaaldelijk worden be last met het onderzoek de eerste afdeeling in de provinciën Fries land, Groningen, Drenthe, Overijsel en Gel- derlaad benoorden de Waalde tweede aldee- lingin de provinciën Noordholland, Zuid holland en Utrechtde derde afdeelingin de provinciën Zeeland, Noordbrabant, Limburg en Gelderland bezuiden de Waal dat elk dezer afdeelingen zal bestaan uit een voorzitter en twee leden dat de uitkomsten van het door de com missie voor de middenstandsenquête en door hare afdeelingen ingestelde ouderzoek met hare conclusiën door haar in één verslag zullen worden neergelegd dat het verslag in handen zal worden ge steld van de bij Kon. besluit van 9 Juni 1904 ingestelde Staatscommissie, ten einde déze gelegenheid te geven naar aanleiding daarvan zoodanige voorstellen in het belang van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand aan de Koningin te doen, als zij wenschelijk zal achten III. Te benoemen in de commissie voor de middenstandsenquête tot lid en algemeen voorzitter, tevens voor zitter van de eerste afdeeling, de heer dr. D. Bos, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, te Winschoten tot lid en voorzitter van de tweede afdeeling, de heer mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en lid der bij Kon. besluit van 9 Juni 1904 ingestelde Staatscommissie, te Arnhem tot lid en voorzitter van de derde afdeeling, de heer dr. J. Nouwens, lid der bij Kon. besluit van 9 Juni 1904 ingestelde Staatscommissie, te Heeswijk tot leden der eerste afdeeling, de heerenmr. W. J. Koppius, advocaat ea procureur te Gro ningen, en A. H. Laseur, lid der Provinciale Staten van Utrecht en lid der bij Kon. besluit van 9 Juni 1904 ingestelde Staatscommissie, te Utrecht; tot leden der tweede afdeeling, de heeren M. H. G. T. Ftedeldij Dop, lid van den gemeen teraad ta Amsterdam, en A. den Held, lid van den gemeenteraad te Rotterdam, beiden lid van genoemde Staatscommissie tot leden der derde afdeeling, de heeren J. Schaepkens Jr., te Maastricht, en A. Huson, te Vlissingen, eveneens leden dier Staatscommissie; tot lid en algemeen secretaris, de heer prof. mr. A. Anema, lid en secretaris van de bij Kon. besluit van 9 Juni I904 ingestelde Staatscom missie, te Amsterdam. DIT ÜE PROVINCIE. Middelburg. De lste luitenant, jhr. C. J. van AdrioUuui Boogaert, van het 2e Bat. 3e Reg. lol., to garnizoen alhier, wordt van 13 Got. tot 2 Nov. a. s. gedetacheerd aan de Hem brug te Ztandam, tot het volgen van den vierden wapenuursus, zijnde dit eene opleiding voor officier van Wapening. Middelburg. Door den heer mr. J. Adriaanse alhier is een concessie-aanvrage gedaan voor het aanleggen van een stoom tram HansweertKruiningen Wernel- diogc. Indien deze lijn tot stand komt, zal zij te Krumingen verbinding met de staats spoor hebben en zal zij den wagendiens', die nu rydt tussohen Hansweert en het sta tion Viake, kunnen vervangen. Goes. Wij herinneren er aan dat de A.-R. Prop. Club Donderdagavond niet in Samuel maar in de Chr. echoot vergadert. Leden die hun convocatie biljet niet ontvingen, gelie ven dit bericht als zoodanig te beschouwen. Onze ijverige secretaris is helaas overleden en nu belastte de voorzitter zich ditmaal met het verzenden der kennisgevingen. Goes. In de Dinsdagavond onder voor zitterschap van den heer G. C. Goomans ge houden vergadering der leden van de ver- eeniging de Ainoachtsschool werd de begrooting over 19uy vastgesteld in ont vang en uitgaaf op f 13316,803 men een post voor onvoorzien van f2l29,ö76. De voor zitter deelde mede dat 't bestuur pogingen had aaDgewend om meerdere leden te win nen, en dat hierop zich hebben aangemel 1 20 personen als lid en 2 ais begunstiger. Voorts wees de voorzitter op deD eersten ontvangposf, overschot van 't vorige dienst jaar, dat betrekkelijk mooi lijkt, dooh door den post onvoorzien niet kan worden op gewogen, wijl die ruim f400 minder is, iielgeon wijst op een tinanoieelen achter uitgang gevolg vooral hiervan dat 't door 't bestuur in verhouding tot de reorgani satie der sohool aangevraagde subsidie niet is verleend tot dat bedrag maar tot een lager, eigenlijk een te laag bedrag. Wijl niemand der leden (er was er trou wens maar 11) iets had te vragen oi op te merken sloot de voorzitter de vergadering. Goes Maandagavond half 8 vergadert de gemeenteraad 0. a. ter behandeling van de gemeente-begrooting. Goes. Gisteravond half zes kwam de sohilderskueoht v. S. van zijn werk thuis aan de J. A. v. d. Goeskade, klagende over pijn in 't hoofd. Deze pijn veranderde plot seling in een toestand, waarin de patient het aanhoudend van pijn uitgilde, cooder in staat te zijn de minste aanwijz'ug te geven, Tot nu toe toe hebben deze vlagen zioh voortdurend afgewisseld met bewuste loosheid. De dokter vreest het ergste. De iu omloop zijnde geruchten, als zou v. S bij zijn werk van een ladder gevallen zijn, zijn niet bevestigd. Goes. De veekoopman Paling uit Roo sendaal kwam gisterenmiddag met zijn tilbury over den Kloetingsohen weg, bij den overweg, aan waohtpost 42 Toen hij nog niet ovor den overweg was, liet de seinhuis wachter den boom neer, welke terecht kwam op de kop van 't rijtuig waardoor dit geheel werd ingedrukt. De inzittenden, ge noemde heer P. en de heer Dieleman uit Hoedekenskcrke, kwamen met den schrik vrij. De schade zal op de Staatsspoor, zoo mogelijk, verhaald worden. De Centrale Katholioke Kiesvereen- niging in het district Goes heeft zich uitgesproken voor algemeen kiesrecht, met uitzondering van gevangenen, krankzin nigen enz., mits door aanneming van het algemeen kiesrecht de coalitie geen gevaar loopt. De Centrale is echter van meening dat een nieuwe kiesrechtregeling niet zoo nrgent is dat de sociale wetgeving achter aan zou moeten komen. Kortgene. De oeverafschuiving vóór den Willem Adriaanpolder heeft een lengte van 280 M. bij een grootste breedte van 35 M. en een grootste diepte van 6,5 M. Zij naderde de teen van den djjk tot op ruim 8 Meter. Benoemd tot surnumerair der poste rijen en telegrafie met plaatsing te Rotter dam (telegraafkantoor) o. a. I. A. Lutein, J. P. M. L. Lefeber, P. C. v. d. Slikke, A. J. Salomé, H. C. v. d. Ven en J. v. d. Poel. Bjj het 3e regiment infanterie keeren Zaterdag de miliciens der lichting 1903 huiswaarts. Benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken aan de Drentsohe hoofd vaart de heer P. H. Hendrikse te Domburg. Hulst. Tot kanionreohter-plaatsver- vanger in het kanton Huist is herbenoemd F. van Waesberghe. Bij kon. besluit is aan J. C. Fanoy, commissaris van politie te Vlissingen, ver lof verleend tot het aannemen van de ver sierselen der onderscheiding van ridder 4de klasse van de Kroonorde, hem door Z. M. den Duitschen Keizer, Koning van Pruisen, geschon ken. Vlissingen. Hedenmorgen werd J. B„ op de haventerreinen alhier door een stuk ijzer zwaar verwond aan het hoofd en aan de hand, hij werd naar het gasthuis vervoerd, men vreest voor zjjn leven. Gisteren liepen alhier verschillende overdreven geruchten omtrenteeneinbraak, die bij een bewoner van het Zand, onder Koudekerke, zou hebben plaats gehad. Omtrent het gebeurde verneemt de M. C. het volgende In het midden van den nacht van Zater dag op Zondag, omstreeks half een, werd bij den heer De K. aangebeld. De dienst bode deed open, waarop de man, die ge beld had, vioeg om den heer des huizes te spreken en intussohen de dienstbode op zij drong en zioh naar de slaapkamer van den bewoner w.lde begeven. Dez9 was door het gegil van de meid ontwaakt en vluohtte op de heftige bedreigingen van den indringer met zijn vrouw in nacht gewaad door den tuin naar den in de nabij heid wonenden gemeenteveldwachter, die eohter op surveillanoe was. De zoon, die den indringer boven aan de trap te woord stond, verschrikte niet minderhij ging ook naar het baloon en sprong vau daar in den tuiD. Toen de heer De K. met zijn vrouw in huis terugkeerden, was de indrin ger verdwenen. De man, die al die drukte veroorzaakte, is 22 jaren oud en to Middel burg woonachtig. Bij is gisteren op zijn werk te Vlissingen gehoord. De nieuwe stoomboot dienst op de Wes- terschclde. Men schrijft ons uit 's-Heerenhoek Nauwelijks een week geleden verkon digden ons de bladen het heuglijk Dieuws, dat een nieuwe verbinding met Antwerpen zou tot stand komen, en reeds na zoo korten tijd vernemen wij uit de meest vertrouw bare bron, dat het suooes is verzekerd en uiterlijk 1 Deo. de dienst zal aanvangen. Meer nog. Was eerst het plan niet verder te gaan dan Hansweert, thans staat vast, dat ook aangelegd zal worden te Hoede- kenskerke, Borseleen Terneuzen. Het behoeft niet gezegd, dat een dusda nige uitbreiding vooral voor Zuid-Beveland van zeer groot belang is. Het Westelijk ge deelte zal nu ook kunnen protiteerea van deze gelegenheid, zeer ten voordeele van den handel en de landbouw, die het tegen woordig van België tooh maar moeten hebben. Men is hier zoo zeer overtuigd van het algemeen belang eener dusdanige onder neming, dat het suooes voorshands reeds verzekerd is. De opriohters pakken het flink aan, zor gen daarbij voor een goede propaganda. De streek wordt geheel bewerkt, terwijl bovendien op versohillende plaatsen lezin gen worden gehouden. De volgende week zal de Naamlooze Vennootschap worden geconstitueerd en daarna zullen de talloos vele insohrjj vingen worden verzameld. Dinsdag 6 October zal te Goes eeo groote propagandavergadering worden gehouden, waarop een tweetal sprekers de .onder neming van A tot Z zullen uiteenzetten en waarbij ook de opriohters zullen vertegen woordigd zijn om alle gewensohto inlich tingen te versohaffen. Ook de heer P. Raas Czn. te *s Heeren- hoek als gevolmachtigde voor West. Zuid- Beveland is ten allen tijde bereid alle mogelijke inliohtingen te verstrekken. Bij hem ook ligt het plan voor een ieder ter inzage Kamp bij Rjjen. Ter aanvulling van 'c vorig bericht melden wij nog t volgende: Zaterdag had da le Brigade-commandant kolonel Buhlman, de opdracht on zich van voertuigen met levensmiddelen en foursge, die van zuidelijke richting naar Breda wer den vervoerd, meester te maken. Daartoe marcheerde men reeds vropgtijdig uit de richting Sprundel af om zich van verschil lende overgangen tusschen Chaam en bet Mastbosch meester te maken; deze oefening was in den namiddag reeds vroegtijdig af- geloopen, zoodat de troepen tijdig in hunne kwartieren terug waren. Des Maandags was het terrein der ma noeuvres ten Gosten van Breda. Er was verondersteld, dat troepen uit de richting van Tilburg zoodanig geschokt wareD, dat het noodig was hen eenigen tyd te doen uitrusten. Voor hunne beveiliging moest door de le Brigade worden zorg ge dragen. Even buiten Breda waren de ransels af gelegd en vervoerd naar het kamp by Rijen waar het geheele 3e regiment infanterie tusschen 3 en 4 utir aankwam. De oefening werd bijgewoond door den Commandant van het veldleger en door den Inspecteur der infanterie. L4NDBOÜW. Een eigenaardigheid van Gerst en Kogge. De halmvruohten gerst en rogge ver schillen nog al wat van elkaar, niet alleen in uitwendig voorkomen, maar ook in innerlijke eigenschappen. Zoo is b.v. de rogge meer een gewas voor de zandgron den, terwijl de gerst bij voorkeur op de klei en wel op eenigszins kalkhoudende klei groeit- Zoo is de rogge volkomen wintervast, terwijl de gerst in strenge win ters, zooals tnen het wel eens noemt, «van het veld gaat loopen". Zoo neemt de gerst vooral uit de bovenste lagen des gronds de voedings stoffen op, terwijl de rogge meer in de geheele bouwlaag die stofïen opzoekt. In één opzicht evenwel komen die zoo belangrijke gewassen ten zeerste met elkaar overeen en wel ten opzichte van een eigenschap, die men eerst in de laatste jaren heeft ontdekt. Ze bezitten n.l. beide de eigenaardigheid, dat ze dooh laten we liever even het woord geven aan prof. dr. A. Sirutzer, waar hij voor de rogge deze eigenaardig heid vermeldt. „Het is opmerkelijk'', aldus deze des kundige, „dat men eerst in den laatston tijd heelt ontdekt, hoe groote behoefte rogge aan kali heejt en hoe weinig vermogen die plant bezitom genoemde stof en aan den bodem te ontnemen. In het algemeen mag men zeggeo. dat in een goed roggeland een bemesting van 600 800 K.G. kaïaiet per H.A. zeer goede uitkomsten geeft. In goed tarweiand, alzjo in humusrijkenieeni- (leesklei-) grond daarentegen zijn de resul taten twijiëlaohlig. Men dient dus in zulk een bodem eerst proeven te nemen. Ea tea opzichte vaa de gerst zegt hij uDe gerst heeft minstens evenveel behoefte aan kali als de roggevoor alle lichtere gronden is een ruime kalibeineaticg sterk aan te raden, vooral als de gerst na eenig knolge was wordt verbouwd." Zeer terecht ous beveelt kapelaan Roes in zijn aardig boekje 1/Bemesting op zand grond" voor rogge de volgende kalibemes- ting aan Kaïaiet geve men bij half stal mest op lichte gronden 500 kilo. Op betere 400 kilo. Als men tevens voor de stoppel vruchten mest, dan is er 800 kilo kaïniet noodig. Zonder stalmest geve men 800 kilo kaïniet. Mest men tevens voor de stoppelvrachten mee, dan 1000 k 1200 kilo kaïniet. 't Is waar, men kan het wel met minder klaar spelen, doch dan zal men het volgonde jaar den terugslag ondervinden. Boe dan ook, beproeft zelf uw land. De opgegeven hoeveelheden zijn per H.A. berekend. Voor de gerst kan men in elk der boven opgegeven gevallen volstaan met 100200 K.G. kaïaiet per H.A. minder. Men strooit den aan te wenden kaïniet voor beide gewassen zoo vroeg mogelijk voor 't zaaien nit en werko hom voor de gerst niet te diep in. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hoogland, J. J. Thomson, cand. te Brede voortte Benthuizen, N. G. Veldhoen, cand. te Elburg te Stap horst, J. G. Dekking te Monster. Aangenomen naar Muntendam door W. Groenewold te Gorredjjk. Bedankt voor Groede (toez.) door ds. M. v. Empel te Biggekerke Standaard (Ofschoon wij gisteren twee brieven uit Biggekerke ontvingen, w. o. een van onzen berichtgever, stond dit bericht er toch niet in. Red.) Geref. Kerken. Beroepen te Sliedrecht, G.Wisse te Drie bergen. Wissenkerke De voordracht voor hoofd der Fchóol te Geeradyk bestaat uit de heeren J. v. Route te Oostburg, W C de Priester te Breskens, C. J. Swenne te Zie- rikzee en P. Lutejjn te Oosterland. De be noeming is bepaald op 12 Oct. a s. Axel. Baccemd tot onderwijzer de heer A. J. Sol, van 'a-Gravendeel. De heer A. S. Mink, leeraar aan de H. B. S. te Dordrecht, bevorens te Goes, is op 55 jarigen leeftijd overleden. De examens vrije- en orde oefeningen zullen aanvangen 15 Oct. Voorzitter der commiesie te Breda isA. Rienks, distr. schoolopziener te Thielen te Rotter dam D. Boswijk, distr. schoolopziener te Gouda. De krijgsraad te Haarlem heef', wa gens ontoerekenbaarheid, den Aoister- damschen inktwerper D. vrijgesproken. De advocaat-fiscaal gaat hiervan in hooger beroep. reclames] Een boodschap van Steenbergen. De raad die een Steenbsrgsche aan de inwoners van Goes geeft. Hst volgends zal de lieden van deze stad zeer zeker belang inboezemen. Mejuffrouw P. de Sain, wonende Berg- sche Grintweg F 47 te Steenbergen, meldt onsHet is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een doffe pijn in het beneden gedeelte van het lichaam. Mijn maag was geheel vun streek en ik kon letterlijk geen eten meer verdragen, na eiken maaltijd werd ik onpasselijk, het eten kon schijnbaar niet meer verteeren. Eveneens had ik veel last van duizoliugen en kreeg ik dikwijls opstijgingen van het bloed naar het hoofd, welke door plotse linge huiveringen gevolgd werden, alsof het koorts was. Met mijn slaap was het treurig gesteld, deze was immer erg on rustig, eu ik gevoelde mij ten eenen male lusteloos, en ellendig, toen men mij wees op de vele genezingen door Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen tot stand gebracht. Dadelijk maakte ik hier gebruik van en het verheugt mij U te kunnen melden, dat zij mij veel goed gedaan hebben, ik voelde na een paar dagen de pijn vermin deren, het eten ging veel beter en nadat ik twee doozen gebruikt had, kende ik mijzelf niet meer, zoo flink en veerkrachtig gevoelde ik mij weer. Uit dankbaarheid zal ik dit probaat geneesmiddel gaarne voor dergelijke ziekten aanbevelen. Ik ondergeteekendo verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenea iu de blaas, waterzucht, suiker ziekte 6nz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zonder hulp Lat, is het eiude noodlottig. Verzeker dat men U de echte Fos ters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuifrouw De Sain gehad heeft. Wjj waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zjjn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh.de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel ét f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Te Rotterdam is een 9-jarig knaapje al spelende op stukgoederen opgeslagen op den wal aan de Prins Hendrikkade te water geraakt en in weerwil van spoedig toegesnelde hulp verdronken. Te Bel- Hngwolde kwam een 9-jarig meisje met vuur uit de kachel in aanraking, met 't ge volg dat de kleeren viam vatteu en 't kind zulke brandwonden bekwam dat 't reeds is overleden. Te Hoensbroek is eon mijn werker by een twist door een vakgenoot uit een andere gemeente doodgeschoten. Gp Marken begaf een 20-jarig jong- mensch, zich naar een botter in de haven om dien leeg te pompen. Hoogstwaar schijnlijk is hij toen tusschen twee botters voorover te water gevallenalthans senige uren later vond men zijn lijk, rechtop met de beenen om hoog in de haven. Gistermiddag is in het Vondelpark te Amsterdam weer met inkt geworpen. Twee dames zaten op een bank, toen een harer met inkt bespoten werd, en niet zui nig ook. De getroffene meende eerst, dat 't vocht uit een boom kwam, doch weldra bleek, dat het inkt was waarmede de dame besproeid was. Een van de parkwachters werd gewaarschuwd weldra bemoeide de politie zich met het geval, doch ongelukki gerwijze kon de dame in 't geheel geen in lichtingen geven, wijl zij van den dader niets had gezien. Desciettegenetaandewerd het park doorzocht, maar zonder resultaat. Stand. De mijnramp in Limburg. Te Heerlen en Eygelehoven loopen sinds eenige dagen voortdurend geruchten, dat de noodlottige ramp van verleden week te wijten zou zijn aau kwaadwilligheid en dat de justitie reeds bezig is in die richting onderzoek te doen. Te Sittard zijn drie mannen, in ver band met deze zaak, aangehouden. Zoowel de directie der mijn Heerlen als de officier van justitie te Maastricht verklaren, dat Lu a Tin dit alles nog niets bekend ie. De indertijd veel besproken commis- sionair in diamanten B. is uitgeleverd eu bevindt zich thans in arrest te Amster dam. De verduistering loopt over een be drag van f 30 f 40,000. Hij moet veikLard hebben, dat hy zich gedurende verscheiden jareu aan oneerlijkheden heeft schuldig ge maakt. Door achteruitgang van zaken i- hij hiertoe geraakt. De iubraak bij den heer Van Pampus. Het onderzoek naar het door den ur* daohte M. W. de V. ingeslikte voorwerp, dat opgedragen was aan scheikundigen heeft een negatief resultaat gehad, 't Schijnt alzoo, dat de slikbewegingen, welke De V. maakte, een gevolg zijn geweest van zenuwachtigheid, teweeggebracht door de tijdens de huiszoeking ondervonden moties. Maandagnacht is iemand op den Laarderweg te Hilversum door twee man nen aangetand. Men sloeg hem bewusteloos, waarna de onverlaten zioh meester uiaakten van zijn geld en zijn horloge. Versohillende papieren, die hij bij zich had, werden in de nabijheid vau de plek, waar hij gevonden werd, teruggevonden. Een koopman uit Nijmegen maakte op den Groesbeek8chen weg kennis met een twintigjarig meisje en noodigde haar uit met hem naar Rotterdam te gaan, waaraan zij voldeed. Aldaar trachte hij het meisje bij bordeelhouders voor f25 te verkoopen. Wegens hare minderjarigheid vond bij geen kooper en verliet haar. De politie trok zioh het lot van het meisje aan. De koopman werd te Nijmegen gearresteerd en naar Rotterdam overgebracht. Na verhoord te zijD, is hij weer op vrije voeten gestold. Het meisje werd door haar familie afgehaald. M. C. De milicien P. der lichting 1904 werd in zijn eerste oeieningstijd gestraft en ge plaatst in het algemeen depót van dioipliue te Vlissingen. In 1907 werd hij afgevoerd als deserteur, dooh kwam in Aug. 1908 terug en werd veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf en overplaatsing op 3 Sept. bij het lste bataljon te Deventer. Dat bataljon was juist te Assen voor de oefe ningen en keerde 10 Sept. terug. Vrieüd P. eohter mankeerde op het app en ging niet mee. Daarvoor werd bij in voorat rest gesteld en opnieuw voorgedragen voor plaatsing in het depót van dioipline. T >en hij Zondagmorgen met 2 of 3 andere arrestanten op de binnenplaats „werd ge lucht", hetgeen geschiedt door den ser geant van de wacht zonder andere bege leiders, zette P. het plotseling op een loopen, klom over het hek om de kazerne en verdween in de riohting Witten. De man is tevergeefs gezocht en tot heden. Diet teruggekeerd. (Ass. Ct.) Gistereu kou te Petersburg een ver mindering van het aantal Dieuwe ziektege vallen in het laatste etmaal worden vastgesteld het waren er 366. Het aantal dooden, 153, was echter het hoogste dat er nog was geweest. De ziekte heerschte ook al te Kroonstad. Zondag waren daar 50 gevallen opgegeven. De correspondent van De Times is in do wijken, waarde oholera het meeste slachtoffers heeft gemaakt, in verscheiden huizen doorgedrongen. Het vuil op de binnenplaatsen, de bedomptheid, vocht en onzindelijkheid in de kamers zijn erg. Hij beschrijft ook, hoe vol hij de gast huizen heeft gevonden. Een dokter, die de epidemie van 1892 heeft meegemaakt, zeide hem,dat de steifte nu minder is,en 'n andere dokter, dat hij de ziekte al op haar hoogte punt gekomen aohtde zware [gevallen worden al minder in aantal. N. C. Sir William Willoooks, de Engelsohe waterbouwkundige, heeft vo >r vijfjaar een aanstelling gekregen ter uitvoering van bevloeiingswerken in Mesopotamia. Volgens een bericht uit Ottawa is de Canadeesche regeering er achter ge komen, dat er voortdurend Chineesche koelies, die f 1200 per man moeten betalen om iu Canada te worden toege laten, op valsche stukken als kooplui, die dat hoofdgeld Diet hoeven te betalen, het land zijn binnengekomen. Men ver moedt, dat er zoo een 300 Chineezen binnen zjjn geslopen, een echadepostje van f 360,000 voor de Canadeesche re- geering. Het koninklijke echtpaar van Spanje gaat Zondag een reis ondernemen naar Duitschland en Oostenrijk-Hongarye. Zy reizen over Parys naar Munchen, waar zy den prins-regent zullen begroeten. Van 1 tot 3 October zijn zij de gaBt van keizer Frans Jozef te Boedapest, om vervolgens een paar dagen aan het hof te Dresden door te brengen en daarna naar W eenen te vertrekken. De terugreis wordt ondernomen over Nizza. Op de hoogvlakte van Juchalp, in de vallei van Hornbacb, in Tirol, zijn tien scholieren tengevolge van versch gevallen sneeuw uitgegleden en allen verongelukt. Te Toulon had aan boord van den kruiser „Latouche Treville" een ernstig ongeluk plaats. Men zegt,dat een groot aan tal personen tengevolge van de ontploffing van een kanon gedood of gewond werden. Op verzoek van den verdediger van vorst Eulenburg, is tegen het voorstel van den officier van justitie, de hechte nis van den vorst, in overeenstemming met hot medisch advies, opgeheven. De cholera te St. Petersburg. De cholera-epidemie te St. Petersburg blijft zioh uitbreiden. De vorige weck kwa- uien te 9' P| voor, kern tegen 197 gev lijken afloop week. In 'l ge sedert het ui| gevallen, wa afloop geoontj sisohe rijk epidemie uitbl 4633 met dooq De ziekte bi men versohoil buurten roor,[ Hongaarsohe werden reeds| personeel va aangetast. Groote ver! ziekte aangeJ in het garij Schliisselburg Petersburg). Zoozls wij1 openbare gez<{ om de uitbre te gaan- De I meenen schoJ en uit de afl zooveel mogl met allerhancf den afval in stad wordt ge Gok wordt kelders van dl geving van dt[ houden, vanwJ kige reizigers| halve dagen op vuile have, oml in de stad of f den. Nog altij gingsruimte. Z zijn de scholen! als ziekenzalen het nadeel, dat tl 3 den gehd de toch reeds I woningen opgil heersohl de gr handel staat orders ontvani beslag te nemel Daarbij banj door het frui| welke gelegen jeugd gretig gd met het bedon daardoor de vq band wordt ge te worden. Volgens een| dépendance Be obef van den gevallen eD is openbaar belee| De domme maken. Volgens de tellen de fruitl de buiteDwijke trachten te be de oholera bel naar het buiteif De autoritei^ te bestrijden, tegen te gaan. I feestdagen ma| geen brandewij Veel helpt diJ Russen zooveel! als ze hun wee hebben, breng^ van leening. Het stedelijk 1 niet schriel in M voor bestrijding is 100.000 Roel gestaan. Maari moeten worden! looien, wier gefl te onderhouden! Aan het Bel dat in verschel de bevolking, van de oholetj Dwaze volkspr^ lijk de naaste Te Taganrog cholera-lyders bandeld werden menigte voor zamelde, wat w militairen tussc Te Kief tra< geneesheeren ii Te Kertsj wer< de doktoren de In vele dorp< en komen nog c voor. Volgens eon aan het „Neue boord van de l'tDSche Golf, v< cholera gestorv bericht ontbree Waterschap B Vri Baarland, ende 12 unr do kalvers, 12 loc en kar, 2 mei veeren, 1 kar, O v e z a n d 2 uur voor wod in Coudorpe.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2