Laatste Berichten i Handschoenen EEI BÖEREIIISPAN, OPENBARE VERXOOPING flalwerienisiën. HYPOTHEKEN. Meubelen en Huisraad, CEESSDIJK (prate Wiasfierle). Ingezonden Stukken. Marktprijzen van Tarwe en Meel Vertrokken en aangekomen Schepen. TE KOOP een Koe over de rek. of twee pas gekalfde Vaarzen bij A BR. WIELE- MAKER, Middelburgsche weg, Kou- d e k e r k e. Jvoor den Boerenstand. waaronderbruine Ruin oud 11 jaar, bruine Merrie oud ;9 jaar, vos Ruin oud 8 jaar, vos Merrie oud 6 jaar, 3 Melkkoeien, 1 vet Varken, 6 Loopvarkens, fraai Rij tuig, Boerenwagens, Klaverwagen, Rolslede, Driewielskar, 2 Wiels- ploegen en 1 Kocksploeg, Eggen in soort, Handwiedmachien, Peen- moleu, Stroosnijder, enz. waarbij eikenhouten Boogkabinet, Bureau, Tafels, Stoelen, Kachels, Lampen, Spiegels, 2 veeren Bedden met Peluwen, Kussens, Wollen en Chitsen Dekens, en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. De brand in bet centrale telefoonkantoor begon's i.vends omtrent zeven Uur. Werkui waren tot kort ta voren bezig geweest aan een nieuwe batterij. Er waren een twee honderd telefonisten in dienst,en zij moesten zioh reppen om aan de snel oplaaiende vlammen jde brand begon in de kelders- te ontkomen. Een 18,000 telefonische verbindingen, alsmede de verbindingen met provinoie en buitenland gingen teloor. Door een met treinsnelheid zioh voortbewegende automobiel werden te Landberg aan de Wartho Zondagmiddag twee kinderen van 3 en 5 jaar en een oudere knaap die hen wilde redden, over reden en alle drie op de plaats gedood. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Domburg, 21 Sept. 1908. Mijnheer de Redacteur Met byna onverdeelde instemming las ik het ingezonden stuk van Z. in uw num mer van 21 Sept., en daarom spijt het mij te meer dat hij zijn stuk niet voluit teekent, omdat anoniem geschrijf op velen zulk een onaangenamen indruk maakt. Ja, zeker, zeer te betreuren is het dat bij de laatste stemming te Domburg anti-revolutionairen van de stembus zyn weggebleven of langs anderen weg hebben medegewerkt om den tegencandidaat zulk een groote meerder heid te bezorgen. Hoe zij een en ander met hun gaweten in overeenstemming kunnen brengen, mag een raadsel heeten. Men mocht in onze kringen to Domburg waar lijk wel eeDS een voorbeeld nemen aan den ijver waarmede de liberalen op stemmings dagen te werk gaan. Van 8 tot 5 uur staan personen met lfjsten bij het Raadhuis, die nauwkeurig aanteekening houden van de kiezers die zijn komen stemmen, en die weer andore personen in hun dienst hebben om de achterblijvers per fiets of te voatte gaan «ophalen",natuurlijk alleen die,welke geacht worden „links" te zullen stemmen. Waar zyn de leden onzer kiesvereeniging dio dit voorbeeld willen volgen Toch is dit driDgend noodig, daar weer Vrijdag ge bleken is, hoevelen onzer mannen zich hunne groote verantwoordelijkheid niet bewust zjjn. Uit het stukj8 van Z. blijkt verder dat hij niet bekend is met de reden, waarom er geen vergadering is gehouden van de kies- vereeniging dit mag verwondering wek ken,daar die oorzaak toch vrijwel algemeen bekend mag verondersteld worden. De onder-voorzitter en de secretaris penning meester waren n.l. beide afwezig, terwijl de andere bestuursleden, niet in het bezit zijnde der ledenlijsten,de leden niet konden oproepen ter vergadering. Wat echter den uitslag der candidaat- stelling betreft,deze zou hoogstwaarschijn lijk precies hetzelfde geweest zijn, wanneer er wèl eene vergadering gehouden was en hiermede ga ik dan ook met den inzender niet accoord daar het eenige bestuurslid dat in aanmerking zou kunnen komen voor een candidatuur, daartegen tot nu toe be zwaar had, zoodat «het plan van den heer Hanse met eenige leden der kiesvereeni- ging" om dat lid als candidaat voor te stel len, toch mislukt zou zijn, terwijl er verder niemand onder de leden schijnbaar meer kans op succes had dan juist do heer Hanse, hetgeen ik, zonder uit de school te klappen, mag staande houden, naar aanleiding van onze besprekingen in een vorige vergade ring, en de ondervinding, sinds dien tijd met z. g. »boorencandidaten'' opgedaan. In plaats van verdeeldheid behoorde er dus in onze kringen vreugde geheerscht te hebben dat ondanks het feit dat er geene vergade ring kón gehouden worden, toch door eeni- gen onzer gezorgd is, dat onze schijnbaar meest geschikte candidaat op de lijst kwam. Daartoe geeft art. 10 der Gemeentewet het volste recht, zoodat er voor de gevoeligheid der anti-revolutionaireB, „over de in hunne oogen onwettige wy'ze van candidaatstelling van den geestverwant", geen enkele reden bestond. Verder moet ik nog wijzen op een ver gissing van Z. waar hij zegt, dat de heer Hanse „ter elfdar ure" gecandideerd werd. Hier is hij waarschijnlijk in de war met de candidatuur van //links" de heer Schout werd n.l. door de liberalen (zooals trouwens veelal hunne gewoonte is en waartegen ook volstrekt geen bezwaar bestaat) gecandi deerd in een vergadering die één dag voor de verkiezing (inleveringder lijsten) gehou den werd, de heer Hanse echter reeds eenige dagen vroeger. //Dat deze eerst 2 dagen na de verkiezing wist dat de stemming zou gaan tusschen hem en den heer Schout", is zeer verklaar baar wanneer men weet dat onze candidaat op dat oogenblik niet te Domburg vertoefde. Dat de uitslag dus anders was dan gehoopt werd, daarvan zijn voor het grootste deel die anti-revolutionairen de schuld, die zich om allerlei bijredenen (en drogredenen) 'lieten afhouden van hun duren plicht, om als één man op te komen voor de heiligheid hunner beginselen Daar komt nu wel bij, dat de gekozene hier bjj zeer velen niet alleen een «persona grata", maar zelfs een «persona gratissima" mag genoemd worden (hierin verschil ik dus van meening met Z maar dat neemt toch niet weg dat wij best de overwinning kunnen behalen, wanneer alle broeders de handen inéén slaan, maar ook slechts dan kunnen wij daarop Gods zegen verwachten. Ik Bluit mij dus van harte aan hij het slotwoord van Z., dat ten doel heeft, de onzen er op te wijzen, dat ons beginsel boven alles moet gaan, en dat het oaze dnre plicht is dit by de stembus te Iconen Met mijn beleefden dank voor de opname dezer regelen, Hoogachtend, VAN VOORTHUIJSEN, Voorzitter der A. R Kiesvereeniging «Nederland en Oranje", te Domburg (Met leedwezen zien wij uit bovenstaand stuk dat te Domburg bij een stemming door niemand der onzen wordt gecontroleerd of ook maar op eenigerlei wij sa wordt ge werkt om tien candidaat er te brengen. Maar hoe durft zulk een kiesvereeniging, die zoo weinig haar plicht, of den ernst der zaak verstaat, dan nog iemand candidaat stellen? En hoe wil nog é9n man zich daar voor een candidatuur laten vinden Immers iemand candidaat stellen, wil zeggen hem beloven dat wij al zullen doen wat wij kunnen om hem er te bren gen. En dat wil dan niet zeggen alleen op den stemdag hard te loopeu om achter blijvers op te halen, maar reeds dagen te voren in stilte in de weer te ziju met huisbezoek en persoonlijk woord.Enditalles zoo te doen, dat men aan den vooravond van den stemdag twee dingen kan doen lo. God danken dat men dat werk heeft mogen doen en Hom bidden om Zijn zegen en genadige goedkeuring; en 2o. onze medekiezers verwittigen van-hoeveel kie zers wij op den stemdag zeker zijn. Domburg mig zieh wel eens een weinig gaan orgaoiseerCn. Zooals onze vrienden daar ditmaal optraden, mag het niot meer. Red.) Bidden in de Kazerne. Vergun onj M. ae Red. oen plaatsje voor onderstaande regelen in Uw blad. Het stukje door U uit de Amsterd. Kerkb. overgenomen trof inzonderheid mijn aan- dsohc in het nummer van Zaterdag 19 dezer. Toen ik dezen zomer weer voor 19 dagen opgeroepen werd voor herhalings oefeningen was ik zeer nieuwsgierig hoe het wei gaan zou met de uitvoering van de order inzake het bidden voor en1 na het eten. Ik daoht onwillekeurig in een plaats als Den Haag zal dit zeker wel stipt worden gehandhaafd. Ik werd echter in mijn verwachting bitter teleurgesteld want reeds den eersten morgen hoorde ik van het commando «stilte" niets, evenmin 's middags als de daarop volgende dagen. Eerst toen ik 14 dagen in dienst was had een sergeant de edelmoedigheid met een spotlach op de lippen te roepen: «Even stilte jongens voor hen die bidden moeten" waarop een geschreeuw van velen volgde Aantreden om te bidden mannen l De sergeant lachte eens, keerde om en aige- loopen was de plechtigheid. Ik wil hier mede te kennen geven M. de Red. indien het niet komt tot een bepaald bevel den zal de uitvoering meer afhangen van de onderofficieren dan van de offioieren om reden laatstgenoemden nimmer bij het eten der manschappen op de kamers zijn, ter wijl eerstgenoemden er altijd aanwezig dienen te wezen. Neen evenmin het afzon derlijk eten in aparte kamers voor hen die weneohen te bidden een goede regeling zou zijn, evenmin is het m.i. gewenscht om het bidden in de kazerne voor en na het eten aan de willekeur der uitvoering aan de compagniescommandanten over te laten. U M. de R. dankend voor de plaatsing. G. "VAN SLUIJS, Milicien-verlofganger. Middelburg, 21 September 1908, (Wij zenden een exemplaar van 't no. van on% blad, waarin 'tstuk van vriend Van Sluijs voorkomt, aan Z.Exo. den Minister van Oorlog. Intussohen verbaast 'tons dat in 't door den schrijver bedoelde geval niemand den moed gehad heeft, van dit onhebbelijk optreden rapport te ver zoeken. Red.) Geachte Redactie. Naar aanleiding.van een berichtje over- genomen uit de Midd. Crt. voorkomende in uw blad no. 300 d.d. 21 September 1908, wil ik ais uw berichtgever, gaarne een enkel woord. Zeer tot mijn en veler leedwezen nam Uive Rei. bedoeld bericht over, daar ik als uw berichtgever die treurige geschiedenis mede heb doorleefd, weet ik de geheele toestand, doch achtte deze droeve gebeurtenis met het oog op de beide families te kiesch om aan uw blad hiervan mededeeling te doen, en ik meende dat uw blad, dat als Chr. Hist, zich aandient bij de lezers, te laag staat om der gelijke seMsafie-berichtjes op te nemen. Bovendien is het bericht niet zeer juist (wat betreft het 2de gedeelte. Het lezend publiek moet haast den indruk gekregen hebben dat de ongelukkige vrouw (hier bedoeld) als een ivild dier bijna ontem baar is, wat tot heden gelukkig niet het ge val is, men krijgt haast den benauwenden indruk bij het lezen van bedoeld bericht, als of de berichtgever in de M. C. een jacht op iemand als den beruchlen Rosier zich voor stelt. Mocht ik u een vriendelijke raad geven, dan is het deze, wees met het overne men van dergelijke berichten uit andere biadon niet te haastigwant ik vlei my dat uwe lezers voor het grootste gedeelte te hoog staan dan dat dergelijke berichten hun in stemming vinden. Met dank, enz. Uw Berichtgever. Biggekerke, 21 Sept. 1908. (Bij de betrekkelijke haast, waarmede door ons andere bladen worden doorlezen en berichten uitgeknipt, zal 'fc niemand verwonderen, dat er wel eens een berieht •nder door loopt, dat bepaalde mensohen of kringen onaangenaam is. Wij hebben trouwens bij de overneming aan iets derge lijks niet gedacht. Dit gebrek aan doorden ken spijt ons van achteren zeer; en wij bieden de door het bericht getroffen familie gaarne onze verontschuldigingen aan.Red Goes. De veekoopman Paling uit Roo sendaal kwam van middag met zyn tilbury over de Kloetingschen weg, bij den over weg. Toen hy nog niet over dan overweg was,liet de seinhuiswachter den boom neer, welke terecht kwam op de kop van 't rijtuig waardoor dit gekeei werd ingedrukt. D6 inzittenden, genoemde heer P. en de heer Dieleman uit Hoedekenskerke,kwamen met den schrik vrjj. Goes. Tegen iemand alhier is proces verbaal opgemaakt wegens het vinden van oen nieuw model lietssleutel, welke hij ver kocht. De sleutel is in beslag genomen. Viissingen, 22 Sept. Gisterenavond kwam per mailtrein hior aan Prinses Vic toria vau Sleeswjjk Holstein en zette per mailboot «Prins Hendrik" de reis naar Engeland voort. Kamp bij Rijen, 22 Sept. '08. Zaterdagmorgen vertrokken de batal- jong van het 3e reg, inf. uit hunne kampen en kantonnementen om ojp de Galdersche heide eene oefening tegen het 6e reg. inf. te houden. Omstreeks 4 nur nam. te Breda, Teteringen en Ginneken aankomende werd men aldaar voor den Zaterdag en Zondag ingekwatierd. Maandagmorgen werd uitge- rukt en werd in de Oosterhoutsoho bossohen eene manoeuvre gehouden en werd om 4 u. het Kamp bij Rijen betrokken. Donderdag a.s keert het 2e bat. 3e reg. inf. om 2.43 uur nam. in Middelburg terug. 's-Gravenhage. Benoemd tot opzichter bij den Rijkswaterstaat 4e klasse J. Gilles te Terneuzen. 's Gravenhage. Het bericht dat minis ter Neiisson met verlof naar Wiesbaden gaat, wordt tegengesproken. A. s. Donderdag zal in de Kamer het sectieoaderzoek over de Staatsbegrooting plaats hebben. Vrydag openbare vergade ring ter behandeling der interpellatie-Plate over de ongevallenwet en het havenbedrijf. Soestdijk, 22 Sept. Heden vertrokken de Koningin Moeder en de Vorstin van Bentheim naar Het Loo en keeren heden avond terug. Batavia, 22 Sept. Te Parangasen op Bali is een kruitmagazijn dat geledigd werd in de lucht gevlogen 5 militairen beneden den rang van officier en 8 inland- sche soldaten kwamen om, 6 Europeesche soldaten en 8 inlandsche werden gewond. Parijs, 22 Sept. Het telefonisch ver keer wordt heden hersteld. Parijs, 22 Sept. De Matin verneemt dat do regeericg meldt dat de Neder- landsche regaeriDg aan- den Franschen gezant ta 's Gravenhage heeft bericht dat zij met het Frausch Spaansch tractaat inzako Marokko volkomen instemt. Berlijn, 22 Sept. Het gerucht liep dat een dame met den trein uit Rusland geko men in het Viichow-gasthuis was opgeno men met cholera. Het gerucht bleek onge grond. ^Barktbericliten. Goes, 23 Sept. 1908. Van alle artikelen was een ruim aanvoer. Bruineboonen en maanzaad waren béduidend lager te koop. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe f 7.S0 a f7.90, Nieuwe Rogge fó.lo a f6.40; Wintergerst f8.35 a f8.50 Zomergerst f a f Haver f6.25 a f 7-20, Kookerwten f 9. a f 9.60Kroonerwten f10,25 a f t°-60; Bruine boonen f 11.a f11,50, Maanzaad (9,80 a fio.50, Mosterdzaad f 19,— a f 19,50, Karvvijzaad f 21,50 a f Winter-Koolzaad f a f Wol, Schapen per 3 K.G. (steen) f af Ajuin f af de 60 kilo. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.28 k f 1.44 middenprijs f0.69. Aan part. f0,75 per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 4.80 k f4.90, middenprijs fi.20, part. f 1.25 per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.28 k f 1,44 per K.G., rekenprijs f 1,38 per K.G. Aan part. f 1.50 per K.G. Eieren f 4.80 a f 4.90 per 100 stuks. Rekenprijs 1 4.80 per 100 stuks. Aan part. f 5per loo st. Dierenverkoop der Onderaf deeling Zuid-Bev. V. V. N. Aangevoerde eieren 2491 stuks. Prijs f 4.90 per 100 stuks. Viissingen, 22 Sept. 1908. Boter per <(2 kilo f0.65 a f0.675, Eieren per 100 stuks f4.80 af Veilingsvereeniging.Zuid Beveland". Goes, 22 Sept. 1908. Afval Peren 60 a 80 ct., afval Appels 15 a 30 ct., Prinsesse Nobel f2,40 a f 2,60, gevallen Aer Appel f 1, Beurré de Merode f4,50, Maagdepeer f 3,90, Thomaten 30 ct., alles per kin, Cox Ponoma 2 a 3 ct., Celline 3 ct., Williams Duchesse 334 ct., Pompoenen 20 ct., Kippen 80 ct., Beurré Hardy 3 ct., Ci troenen 1 ct., alles per stuk, Augurken 10 ct., Pruimen 5o ct., beiden per 100, Louise Bonne- detoranches 20 a 25 ct., Vijgepeer I5a22ct., beiden per K.G., Roodekool 2 ct. per stuk. Veilingsvereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 21 Sept. 1908. Aardappelen(blauwe) f 1,90 a f 2, Bonte f 1,70 a f1,90, Uien 12,40 a f2,80, Karbonkelperen I 6,20, Muskusperen f 7,20, Marsapijn f 7,20, Witte Ribbing f2,8oaf3, Buoran f4,60, alles per H.L.Beurré d'aomanlis f 1,85, Perzikperen 1 1,75, Cellineappels 50 ct, CodlinKeswick 70 ct., alles per f kinMaagdeperen f 3,30 a f 3,60, Roode Calville f1,25, beide per kin; Beurré d'anmanlis 50 ct., Seigneur d'Esperen 50 a 60 ct., Beurré de Merode 55 ct., alles per chip Per ziken 3 ct., Callabas Carrapen 6 ct., Bloemkool 2 a 7f ct., Roodekool 2i a 4 ct., Savoyekool 3 a 6 ct.,Wittekool 2 a 2b ct., Komkommers 4 a 1 ct, Sla i a 1 ct., Andijvie laf ct., alles per stuk Thomaten 10 a il ct. per K.G.Spinasie 22 845 ct., Zuring 4 a 6 ct., Postelein 30 a 35 ct., Molsla 26 a 30 ct., Suikerboonen f 1.40 a f 1.60,alles per benPeen 2 a 3 ct, Karoten 2l a 3 ct., Rapen 233 ct., Selderij I a 2} ct., Pieterselie 1 ct., Rammenas 1 a 2 ct., alles per bos. ROTTERDAM, 22] Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1284 magere runderen, 598 vette run deren, 185 vette kalveren, 91 nuchtere kal veren, 600 graskalveren, 3 schapen, 5 varkens, '33 biggen, 4 bokken. Prijzen: runderen 29 a 35 c., ossen 29 a 35 c. stieren 25 k 30 c. kalveren 4o 3 45 c. Melkkoeien f 130 k f240, fcalfkoeien f 160 k f280, stieren fuo a f270, pinken f— a graskalveren 30 k 80 vaarzen (70 k f130, vette- foo af00, biggen f 6,af 10,Hitten f o a f o, Paarden f no a f 17O slacht- f 50 a f 80. Nuchtere kalveren fok-f 14 a faO; ld. slacht- f 10 f 12, Biggen per week f 1,20 a f1,25. Handel flauw Redelijk aanvoer. AMSTERDAM, 22Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker Muizen f I.60 a f2.40, Kleine f 1.2Ö a f1.40, Andijker Blauwe f 1.80 a f 2.Westl. Zand f of o. Kleintjes t o.a f o.Hillegommer Zand f 1.80 a f2.50, Friesche Muizen f o.afo.Friesche Borgers f 1.25 a f 1.50, Friesche Bonte f 1.90 a f2.Geeltjes f2.40 a f2.90, Katwijker Ronde f o.a f o.Kleine f 0.a f o.Pr.v.E. f o. afo.—, IJpolder Blauwpitten f af dito Borgers f 1.90 a f 2.dito Muizen f oafo Schoolmeesters f 1.20 af 1.60, Graafjes f2.50 a f 3.3o,Zeeuwsche Bonte f 2.10 a f 2.20,Zeeuwsche Blauwe f 2.20 f 2.30, Geldersche Blauwe f 1.70 a f 1.80. Maandag 21 Sept. ANTWERPEN. Tarwe vast. PARIJS. Tarwe vast. Per Sept. fr. 23,25. BERLIJN. Granen. Onder den invloed van vaste Amerikaansche en Engelsche berich ten, alsmede wegens de nieuwste oogstraming van Frankrijk verkeerde de tarwemarkt in zeer vaste stemming op tot mk 2 toe hoogere prijzen. De handel in disponibele tarwewas niet levendig en de exportvraag verminderdehet aanbod was echter ook gering. Rogge was eveneens vast en ondervond eene verdere rijzing van be- teelceris, vooral late levering was in arbitrage zeer gezocht.Ook bleef de exportvraag levendig. Haver in loco vast met beperkt aanbod, op leve ring gevraagd en belangrijk hooger. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept.210.— 21050 209.75 Oct.: 210.210.75 209. BUDA PEST. Tarwe vast. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en 5 ct. hooger, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. In loco traag. 21 Sept. 19 Sept. 18 Sept. 17 Sept. Voorjaars no. 1. Northern ill3/., 112'/2 1113 4 H23/4 Roode Winter io85/a io83/4 io77/8 io83/8 Sept. Dec. Mei Juli 2l Sept. 109V2 l°9'/4 I097/s 19 1093/4 I093'g no"8 18 io87/8 IO83/s 109V4 - 17 i095/8 IO87/8 IO93/4 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en 4 hooger, steeg verder tengevol ge van telegrammen met cholera nieuws uit Rusland, wegens goede loco-vraag, op uitge breide contramine-dekkingen en doordien Ar mour op groote schaal kocht. Later liep de markt terug in overeenstemming met maïs, we gens groote aanvoeren in het Noordwesten, naar aanleiding van toeneming van den zichtbaren voorraad, wegens onbevredigende exportvraag en op berichten, dat de verschepingen uit Rus land nog niet stilstaan, al heerscht de cholera. De markt sloot traag. Sept. Dec. Mei Oct. 21 Sept 995 's ioo'/4 io33/8 19 ioo7/8 IOI3/8 I04'/8 18 99V4 993U io25/8 17 1O1l00'/2 IO3'/8 Aangekomen: 19 Sept. te Yokohama het s.s. Lutzov van Rotterdam20 Sept. te Aden het b.s. Prinzess Alice van Rotterdam naar Japan te Rotterdam de s.s. Menado en Goentoer van Bataviate Southampton het s s. Vondel van Amsterdam raar Batavia; te Marseille hst s.s. Besoeki van Java naar Rotterdamte Konstantinopel het s.s. Sachsen van Marseille naar Batoem21 Sept. te New-York het s.s. Prins Willem 1 van West Indië.- Vertrokken: 19 Sept. van Sou thampton het s.s. Scharnhorst van Oost- Azië naar Hamburgvan Smyrna het s.s. Therapia van Batoem naar Genoa; van Genua het s.s. Skutari naar Nioolajef. Gepasseerd: 19 Sept. Perimdes's. Kawi en Timor van Rotterdam naar Java en van Amsterdam naar Batavia20 Sept. Lizard de s.s, Amsteldfk en Statendam van Rotterdam Baar Philadelphia en naar New- York; Gibraltar het s.s. Tabanan van Rot terdam naar Java; 21 Sept. Ouessant de s.s. Eernland en Zaanland van Amsterdam naar Buenos Ayres, en Erins Willem IV van Amsterdam naar Paramaribo en van Buenos Ayres naar Amsterdam Gibraltar het s.s. Banda van Batavia naar Am sterdam. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 22 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.7 te Riga (in N.-Rusland), laagste stand 745.4 te Soilly (Engeland). Verwachting tot den avond van 23 Sept. Matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind. Toenemende bewolking. Mogelijk regen. Iets kouder. Op de le pagina van dit no. staat dat de Prop. Club a. s. Donderdag in Samuël vergadert. Dit moet zijn in de Chr. School. BUIJSE, Notaris 1). C. VAN NltlVVEQEN, Londensche Kade il 53, te Middelburg, heeft grootere on kleinere kapitalen van particulieren onder eerste hypo theeair verband van Hofsteden en Lan derijen tegen 4 en •41/1% rente be schikbaar. Groot- en Kleinhandel van ;fe«l Voor Middelburg en Omstreken als Üoofd-Depot aangesteld W. HUBREGTSE, Drogist. „De Handsehoen-Factorie." TE De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg zal op Dinsdag 6 October 1908, des morgens 10 uur, ten verzoeke van de erf genamen van Jan de Looff Pz., aan diens sterfhuis te GEERSDIJK, veilsoopeii: Landbouwers-, Zolder- en Melkers gereedschap. Harnassement. Mest, Hooi en StrooHaver en Tarwe eu Voederpeen. Betaaldag 6 Januari 1909. Onbekende koopers moeten contant betalen of borgen stellen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3