Laatste Berichten Schooiaiieuws, Altijd de Pinkpillcii. Marktberichten. Kerknieuws. gesprongen ketel moet tot 18 atmosfeer kunnen worden opgeroerdhet glas moet eren wel 10 atmosfeer hebben aan- geweien. Woensdagnamiddag vertoefde de ingenieur van het stoomweien nit Breda te Eygelshoven, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het noodlottig ongeval. Tot op heden is hiervan nog niets bekend. Een stukadoor te Leiden, bezig met het witten van hel plafond in de Waalsehe kerk, viel van de ladder waarop hij stond, doordat deze versohoof. De man bleef op de plaats dood. Te 's Gravenhage is een 6-jsrg knaapje al spelende ie water geraakt en verdronken. De inbraak bij den heer Van Pampus te Amsterdam. Meer en meer blijkt dat de justitie in de aanhouding van den ver dachte De V. niet op losse gronden te werk ia gegaan. De aangehoudene M. W. de V. is door den winkelier K. beslist herkend als de man, die hem de van den diefstal afkomstige voorwerpen verkocht heeft. De familie d. V. is allesbehalve een onbekende van de justitie en vooral te Rotterdam weet men omtrent haar verleden meer te ver tellen. In het jaar 1901 zyn de vader A. W. de V. en een der zoons wegens de aldaar gepleegde inbraak bij den heer Jordyn Millord, in de Admiraliteitsstraat, veroor deeld resp. tot 3 jaren en 1 jaar gevange nisstraf, welke straf beiden ondergaan hebben. Deze inbraak had zeer veel over eenkomst met die by dhr. Van Pampus. Ook te Rotterdam zijd de inbrekers door het dak binnengekomen, na een tocht over belendende daken, waartoe zy zich van uit een in aanbouw zynd perceel toegang ver schaft hadden. Te Rotterdam bestond de buit uit effecten, welke door den vader te Pary's zijn te gelde gemaakt. De zoon was als reiziger in betrekking bij den heer Jordyn Millord. N. v. d. D. Een buite ikanxje, Te Dalen (Drente), heeft ziob een vermakelijk staaltje op jachtgebied afgespeeld. Twee patrijzen, door jagers of honden vei ontrust, zochten een sohuilplaats in den tuin van een heer aldaar en kropen n.b. in het kippenhok. De meid zag bet, sloot vlug het hekje en bezorgde haar heer dus een aardige verrassing, toen deze 's avonds van de jacht thuis kwam. Uit de verzegelde zakken van de Dost, welke Maandag uit Den Haag naar Den Bosoh werden gezonden, zijn dien dag 2 aangeteekende brieven gestolen De eene hield f 200 aan papieren geld in, de andere eenige effecten. De diefstal is bij Geldermalsen ontdekt. De effooten zijn gisteren op de post gedaan en aan de directie der posterijen teruggezonden. De stukken bevinden zioh thans in han den der justitie, die een uitgebreid onder zoek instelt. Uit Brussel word t bericht, dat de ver- eeniging van Belgische glasfabrikanten het voor de glasindustrie hoogst belangrijke besluit heeft genomen in vijf glasblazerijen den arbeid te hervatten, terwijl tevens aan de arbeiders een loonsverhoogiog van 5 proeent wordt toegekend. Sinds geruunen tijd rustte de vroeger zoo bloeiende indus trie. De voortdurende stakingen onder de arbeiders, die, aan hooge loonen gewend, zion in slechte tijden geen loonsverlaging wilden Jaten welgevallen en tevens de stijfhoofdigheid der fabrikanten die van toe geven niets wildon -veten, leiden er toe, dat de glasindustrie van Charleroi hoe langer hoe meer achteruit giog. Want menig fabri kant, dien 't voortdurend geharrewar begon te vervelen, verplaatste zijn bedrijf naar andere streken. Het besluit het werk te hervatten, heeft groote voldoening gewtk', Ongeveer 2000 arbeiders, die sedert maan den zonder werk waren geweest, zijn nu, minstens gedurende den aanstaanden win ter, weder onder dak. Van de 43 ovens in het district zullen er met 1 Nov. weder 22 ontstoken worden. En de herleving dezer industrie zal ook niet zonder invloed blij vod op de kolenprijzeo, die belangrijk gedaald zijn. De kolenwerkers wilden reeds, ten einde een dringende vermindering hunner arbeidsloonen te verhinderen, in October gedurende 14 dagen het werk staken, opdat de buitengewoon groote voorraad van kolen die thans opgestapeld ligt, opgeruimd zou kunnen worden. De heropening van de glasfabrieken zal nu vermoedelijk dezen maatregel overbodig maken. Verordening op den oesterverkoop. De prefeet van politie te Parijs beeft, op advies van den Gezondheidsraad, strenge bepa lingen verordend op den verkoop van oesters. Zij mogen alleen ten verkoop geboden worden in geheel schoongewassen schelp, en alleen in zuiver drinkwater, zoo noodig met zuiver zout voorzien, be waard worden. Voor het openmaken mogen alleen zindelijke messen gebruikt worden, en de verzending van geopende oesters is streng verboden. Kindersterfte in China. De kinder sterfte in China is zoo groot, dat de gewone begrafenis, in een kist, voor kinderen niet in gebruik is. Het lijkje wordt alleen in een mat gerold en zoo weggebracht en begraven. Bij een opzettelijk daartoe in gesteld onderzoek bleek, dat de moeders gemiddeld vijf kinderen hadden, en dat daarvan alleen de kleinste helft in leven bleef. De gewoonte om zelfs aan zeer jonge kinderen vruohten te geven, draagt tot voorkomen der wandsaandoeningen, do gewone oorzaak der sterfte, zeker veel bij. Opium-geheel-onthouders. Uit hetzelfde land wordt met dankbaarheid gewag ge maakt van het streven der geheel-onthou ders van opium. De vereenigicgen met dat doel nemen toe, en hun invloed wordt reeds duidelijk merkbaar. Het is vooral het jonge geslacht, dat in deze richting werkzaam is. De pogingen om aan hun invloed te ontkomen, en smokkelhandel te drijven, vermeerderen aan den anderen kant eerhter ook, en het is er dus nog ver van af, dat de strijd gewonnen is. Te Petersburg is de politie er in geslaagd een terroristische organisatie op 't spoor te komen, die uit honderd studenten en arbeiders bestond en verschillende aaa- slagen voorbereidde. Tot (ie organisatie was een ambtenaar vau het politie-departement toegetreden, die belast was met de verzen ding der geheime oiroulaires. Ia den kelder van 't vergaderlokaal werden 25 K.G.dyna miet, drie bommen, een groote massa revo- lutionnaire literatuur en een groot aantal brieven gevonden. In verband met deze ontdekking zijn drie sooiaal-revolutionaire districts-vereenigingen en het oentl-aal bu reau van den Bond der Russische spoorweg ambtenaren ontbonden. Bij den terugkeer van een boot in de haven van Valencia (Spanje) wilde een douanebeambte eeu onderzoek instellen, waartegen de eigenaar zich verzette. Er ontstond een gevecht, waarin de schipper door 'n karabijuschot gedood werd, waarop de menigte den beambte trachtte te lynchen Door te hulp schietende kameraden werd de man met moeite ontzeteen douanier werd nog ernstig gekwetst. Wij lezen in de Nieuwe Gazet Wij hebben onlangs gemeld dat de wer ken der nieuwe Krijgsschool van Brussel aanvankelijk beraamd werden op 4,250,000 frank en ze thans, nog ver van voltooid, reeds 12 miljoen kosten. Met de werken van de Maasforten is 't er nog krasBertoegegaan. in 1887 zeide het gouvernement «De uitgaven kunnen niet met juistheid vastgesteld worden, maar zeker is het, dat ze niet hooger dan tot 24 miljoen zullen beloopen". Het staatsbestuur had buiten den waard gerekend. Want het jaar Dadien was er reeds spraak van 32 miljoen en in 1889 steeg de rekening tot 54 miljoen. Dat was niet alles. Er kwa men nog stairtjes bij2 miljoen voor elektrisoue toestellen, 3 miljoen voor de bewapeniog, enz., enz Zoodat op 't einde van de marin de Maasforten met 93 mil- joentjes waren gaan loopen. In vier drukbezochte vergaderingen van sooiaal-deiuoeraten te Boedapest heb ben de vergaderden in scherpe bewoordin gen stelling genomen tegenover de kiee- reohtherziening die deregeenng voornemens is te doen plaats hebben, alsmede tegen het aangroeiend nier'calisme en de geweldadig- neden van 1.1. Zondag. Daarna werden groote betoogiagen in verschillende stads gedeelten gehouden. De politie werd met steenen gegooid en moest den sabel gebrui ken, waarbij sommigen gewond en een 30-tai mensohen in hechtenis genomen worden. In Oost-Bengalen werd gisteren weer een bom op den spoorweg gewor pen en in As3am op enkele uren afstands een rijke Engelsche theeplanter, de heer Glass gedood met een vergiftigde pyl die door een zyner koelies was afgeschoten. Slimme winkelier. Een kruidenier te Brussel, had opgemerkt, dat, wanneer eene zijner vrouwelijke klanten in zijnen winkel w®9 geweest, er altijd iets van den toog verdwenen was, Dit beu zijnde, verzon hij een middel om ze af te vangen. Eu dat lukte volkomen. Gisteren kwam de madam weer iD zijnen winkel en dadelijk werd «ij bekoord door eene doos confituur, die als voor haar gereed gezet was. En toen zij met eene haastige beweging de doos in haar kabas wilde sohamoteeren, rolden er eensklaps wel duizend kei steentjes over den toog. De winkelier had er inderdaad de doos opzettelijk neerge zet, maar er eerst den bodem uitgesnedeu en ze dan met steentjes gevuld. Men zegt, dat het gezicht der madam een frank waard was om te zien. De politie werd geroepen en deze vond in hare wening nog eene groote hoeveel heid andere gestolen winkelwaar. Ook is zij reeds meermalen veroordeeld ge weest. (H. v. A.) De Standard bevat een telegram uit Plymouth, waarin een correspondent meldt dat men aldaar een brief heeft ontvan gen met het verhaal van muitery aan boord van een kruiser, die aflossings-troepen naar Australië vervoerde. De bemanning was in vollen opstand. Al de toestellen voor het pointeeren der kanonnen waren vernield, zoodat het schip zyn strijd ver mogen totaal verloren had. De muitery was ontstaan omdat de bemaning ontevre den was over zwaren arbeid die haar was opgedragen. Zoolang de schuldigen nog niet ontdekt rijn worden alle voorrechten aan officieren en manschappen onthouden; kantine is gesloten en het rooken ver boden. Wegens de dreigende houding van de stakende havenarbeiders te Santos (Brazilië) zijn de pakhuizen en dokken aldaar dooa mariniers bezet. De stakers hebban zich ook reeds aan ernstige aan slagen schuldig gemaakt. Op het station semplacement werden dynamietbommen gevonden sp een punt, waarover een ar- beiderstrein zou passeeren en er werden drie bommen in pakhuizen geworpem waardoor 5 personen gekwetst werden. Do pers dringt aan op kraasse maatregelen tegen de anarchisten, die zij voor den toe stand aansprakelijk stelt. Een schitterende loopbaan. In de jaren tusschen 1880 en 1890 zwierf, aldus vertelt een Zuid Russisch blad, door de straten van Taganrog een kleine joden knaap, Lakob genaamd, die kort na elkaar vader en moeder verloren had, en bedelde. Op een zekeren dag nam een goedhartig man, een hoedenmaker, Mann genaamd,den kleinen knaap tot zich en leerde hem zyn ambacht. Hoewel men goed voor den jon gen was, besloot Lakob toch, toen hy 16 jaar oud geworden was, zijn geboorteland te verlaten Hij vertrok naar Amerika. Jarenlaug hoorde men niets meer van hem Eenige weken geleden echter ontving de rabbijn van Taganrog een brief van den volgenden inhoud „Ik heet Lakob, ben 36 jaar oud, jood en in Taganrog geboren. In myn jeugd leerde ik het hoedenmakerc- ambacht by een zekeren Mann, die in myn geboorteplaats baas was. Tegenwoordig bekleed ik het ambt van gouverneur in Boston en senator der Vereenigde Staten. Ik wensch myn dankbaarheid aan mynnn vroegeren meester te toonen ei verzoek u daarom mij zijn adres mede te deelen. Ik zou hem willen voorstellen naar my toe te komen, opdat hy by my zyn ouden dag rustig kan doorbreDgen". De rabbijn stelde een onderzoek in. Het bleek dat de hoeden maker dria jaar geleden om armoede en ellende zich van het leven had beroofd door ophanging. Zyn vrouw was een jaar drama gestorven. Neusstudie. 't Gebeurt bij-den-weg in Locden, dat een fatsoenlijk gekleed man u op den hoek van twee drukke straten staande houdt, u beleefd uitnoodigt even stil te staan, waarop hij u scherp aankijkt. Hij zal u niet recht in dc oogen kijken, doch nauwlettend staren Daar uw neus. Wanneer hij dit eenige sekonden heeft volgehouden, zal hij u beleefd toespreken en, al naar den aard van uw neus, zeggen„U heeft een sterke wil, die nog versterkt wordt door een groote mate van trots", of wel «Uw karakter is wat onstandvastig, maar u heeft een groote dosis handigheid om dit te verbergen" of misschien »U is iemand van fijnen smaak, doch u voelt levendig de onmogelijkheid, uw leven daar naar in te richten". Daarna zal hij u beleefd groeten, u zijn visitekaartje in de hand drukken, en u be scheiden toevoegen «Ik krijg een kwartje van u". Dit is zijn honorarium. Het kaartje vt> eldt, dat hij karakters bestudeert uit neuten. Zoo is waarlijk zijn beroep. fin hij heeft sueoes. Want er zijn er velen, die niet weerstand kunnen bieden aan hun inwendig ijdelheidje en willen onderzoeken, of de eerste de beste speoiali- teit op straat aan hun neus kan zien wat zij van zich zelf vinden in het diepst van hun gedachten. Zoo blijkt er dus meer aan een neus te zien dan ooit de mensohheid gedacht heeft. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Grijpskerke, S. Ybema, cand. en hulpprediker te Camperland. Bedankt voor Montfoort door W. Bies- haar te Zetten voor Hasselt door dr. P. G. Datema te Delftshavenvoor Wapenveld door A. H. Couvee, cand. te 's Gravenhage. (Jhr. Geref. Kerk. Beroepen te Gouda H. Janssen te Leiden; te Delft R. Sluiter te Murmerwoude. R. K. Kerk. Mgr. de Bisschop van Breda benoemde tot kapelaan te Oostburg de heer J. Baten burg tot pastoor te Hontenisse de Z Eerw. heer A. Theuns tot kapelaan te Clinge J. Serrarenste Halsteren J. van Jelete Ter Neuzen A. Boumans te Sas van Gent J. Wagenmakers; ta Graauw A. Fruytier te Eede E. v. d. Grinten. Op het examen te Arnhem verkreeg o. a. het gewoon politiediploma den heer J. Reijerse, van Middelburg. PKEUIIilJEUKTJSN in tie Netl. Herv. Gemeenten op Zuid- en N oord-Beveland. Zondag '20 September. Baarland, nam. ds. Van Hengel. Biezelinge, voorm. ds. Van den Bergen. Borssele, voorm. ds. Van Hengel. Driewegen, voorm. 9 uur ds. De Vries. Ellewoutsdyk, voorm. half 10 en nam. ds. Bins. 's-Gravenpolder,voor- en nm. ds. Gerretsen. 'sHeer Abtskerke, voor- en nam. ds. v. d. Plassche. 's-Heer Arendskerke, voorm. ds. Dc Voogd. 's-Heerenhoek, 's-H. Hendrikskinderen, voorm. ds. Steen kamer, nam. geen dienst. Heinkenszand, voorm. half 10 ds. Muller, nam. ds. Goedhart, van Sellingen. Hoedekecskerke,voor- en nm. ds. Kuijlman Ierseke, voorm. preeklezen, nam. ds. Eerd beek, van Schore, Kapelle, vm. ds. Willemse, van Kruininge, nam. dhr. Vermet, cand. tot den H. D. te 's-Heer Arendskerke. Kattendijke, nam. ds. Steeckamer. Kats, voorm. ds. Eeykes, van Colijnsplaat. Kamperland, voorm. ds. Van der Vlagt, van Vrouwepolder, nam. dhr. Ybema. Kloetinge, voor- en nam. ds. G. Meloen. Kolijnsplaat, voorm. Leeskerk, nam. ds. Feykes. Kortgene, voor- en nam. ds. Bolkestein- Krabbendyke, voor- en nam. ds. Bokma. Kiuiningen, voorm. dhr. Dek, nam. ds. J. Willemse. Nisse, voorm. geen dienst, nam. ds. Muller, van Heinkenszand. Oudelande, voorm. geen dienst, nam. 2 uur ds. De Vrins, van Ovezande. Ovezani, geen dienst. Rilland-Bath, voor- en nam. ds. Fontein, nam, voorbereiding H. Avondmaal. Schore, voorm. ds. Eerdbeek. Waarde, voor- en nam. ds. Suoop. Wemoldinge, voor en nam. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds Boissevain. Wissenkerke, voorm. dhr. S Ybema, natn. ds. Van der Vlugt, van Vrouwepoider. Woifertsdyk, voorm. 9 en nam. 2 uur ds. Stegenga. W nlohei'on. Aagtekerke, voor- en nam. ds. Seulyn. Arnemuiden, voor- en nam. ds. Verkerk. Domburg, voor- en nam. ds. v. d. Hooft. GapiDge, voorm. half 10 ds. Elenbaas, nam. geen dienst. Grypskerke, voorm. half 10 ds. Mitller, van Serooskerke. Kleverskerke, voorm. 9 uur ds. Plette. Koudekerke, vm. en nm. ds üijmans. Meliskerke, voorm. ds. A. J. Eykinan. N.- en St. Joosland, voor- en na n. ds. Locher. Oostkapelle, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Breen. Ritthem, voorm. half 10 ds. Molenaar, van Middelburg. Serooskerke, voorm. half 10 ds. Reus, van Eikerzee, nam. 2 uur ds. Mü'ler. St. Laurens, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Van 't Hof. Souburg, voorm. half 10 en nam, 2 uur ds. Terneden. Veere, voorm. half 10 en nam. 2 uur d3. Weyland. Vrouwepolder, nam. 2 uur ds. Elenbaas, van Gapinge. Westkapelle, voorm. half 10 en nam. 2 uur da. Aalders. Zoutelande, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Lazonder. Openbare Verkoapiagea. Maandag 21 Sept. K a p e 11 ebij Hanson door not. v. Dissel voor dhr. W. de Groene verpachten voor 7 jaar 2,3127 H. tiendvrij bouwl. Postweg en Spaarte. Woensdag 23 Sept. Ellew outsdijk, gemeenteherberg door not. v. d. Kloes half 10 de hofstede Papemuts 21 H.A. 13 A. 42 oA. fin 1,57 A. uitweg in Driewegen. Goes, door not. v. Dissel half 10 in de Prins verpschtenvoor het BurgarlykArm- bestuur 34 perc. bouw- enweiland en hovo- niering 50,2251 H. W olfertsdjjk door not. v. d. Kloes en Pilaar 11 perc. suikerpeen en 3 psre. aardappelen 2 uur by Korstanje voor A. van Strien. Vrijdag 25 Sept. Baarland, voor gebr. Van 't Weel ende 12 uur door not. Neervoort 15 gras- kalvers, 12 loojivarkens, 1 hit met tuig en kar, 2 raelksobapeu, 1 wagentje op vee,rev, l kar, 3 rij wie'ee, meubelen, eaz. O v e z a u d bij Ularij» door not. Pilaar 2 uar voor wed. Nijsse 1,8180 weiland in Coudorpe. Iersekedam, door deurw. Hoilmanc en Verhoek 11 uur voor Jan de Schipper 4 pero. bruine booncn en 1 pero. sui- kerpeen. Dinsdag 29 Deo. Goes, door not. Pilaar 8 uur in de Prins de bakkerij Voorstad van K.de Buok 230 oA. Woensdag 30 Sept. O v e z a n d half 10 op de hofstede De Slake bij Westveer door not. v. d. Kloe 20 canada's, daarna inspan als 1 zwarte veulendragende merrie 15 jaar, bruine merrie 16 jaar, zwarte merrie '2 jaar, 4 melkkoeieD, 2 kaifvaarzen, 3 tweejarig rnnders, 2 eenjarige dito, 8 msstputloopers, 75 kippeD, 4 indische loopeenden, tent wagen, menwagen op ijzeren assen, la- moenkar, saoksploeg, enz., melk en karn- gereedscbap, barnassement,mutsaard, brandhout, staken, huisboudelijkegoedereD. Aan den heer A. S. J. Dekker te Goes is de vervaardiging opgedragen van een nieuw pijporgel ten behoeve der Geref. kerk te Alblaseerdam. 's-GravenpoIder. Woensdag waren eenige hoeren in Oosterzwake alhier aan het jagen. Een der jagers had de onvoor zichtigheid te schieten in de richting waai de boerenknecht Van de K. met een span paarden aan het werk was. Het grootste gedeelte van het schot ging langs hem. Éemge hagels raakten echter voerman en paarden. Dadelijk moest geneeskundige behandeling worden ingeroepen om de hagels te verwijderen. Van de K. werd met f 4,50 afgescheept, Eenige voorzichtigheid door heeren jagers is zeer gewenscht. Ovezand. De Raad vergaderde 18 dezer. Present 6 leden, afwezig P. B. Tbomaes. Als ingekomen slukken werden medegedeeldlo. eene missive toezen dende besluit vaststelling gem. rekening 1907 met f 693,lü5 goed slot2o. eene missive tot goedkeuring presentiegeld raadsleden op f 40So. eene missive tol goedkeuring van de conversie der geld leeningen ad f6895. Vastgesteld werd de gemeentebegrooting voor 1909, met een bedrag van f925®,71° in ontvang en uit gaaf, en met een gewoon hooidgeldcijfer ad f2100. In de gemeente- en armenbe- grooting voor 1908 werd eene wijiiging aangebracht. Tot lid van de commissie tot wering uau schoolverzuim, vacature P. Verdonk, werd benoemd dhr. A. van dor Slikke. 's Gravenhage. De Tweede Kami ris in 2 sectiën klaar gekomen met de be spreking over de Indische Begroot ing. Heden zal ook in de andere sectiën da begrooting ailoopen. Volgende week wordt de Staatsbegro ting in de. sectiën onderzocht. Wegsrude conferentie te Berlyn van volksvertegen woordigers zal 't niet zoo druk met dis be sprekingen zyn. Benoemd zyn tot rapporteurs over d j West-Indische BegrootiDg de heeren Ver hei], v. Kol, De Waal Malefyt, v. Deventer en Plate. Medembilk De gebroeders Piet eu Jaoob Bos hebben bericht ontvangen dat bun geen premie voor 't vangen van Frans Rosier zal worden uitbetaald. Berlijn, 18 Sept. In de Internationale parlementaire conferentie behandelde Vou Pianer, uit Oostenrijk, het le punt van de agendaVerplichte scheidsrechte ljjke beslissing overeenkomstig de beslui- der 2e Haagsche Vredesconferentie. Berlijn, 18 Sept. De Keizer heeft aan denvoorzitter van het Interparlementair Congres een telegram vau dank gezonden voor de bem gebraohte hulde. Hij spreekt de hoop uit dat de Conferentie voor haar deel zal meewerken aan de bevordering van den wereldvrede, die den Keizer zoo zeer ter harte gaat. Konstantinopel. 18 Sept. De direotio der Levantijnsohe spoorwegen heeft de voorstellen der gezamenlijke beambten verworpen, waarop heden over de geh -ele lijn de algemeene staking der spoorwegbe ambten is afgekondigd. Madrid, 18 Sept. De Epoca vermeldt dat in den loop der artillerieoefeningen tus- Vicalvoro en San Fernando een kanon is gesprongen, waardoor 15 artilleristen ge kwetst zyn, van welke eenige zeer ernstig. RECLAMES. Men schrijft ons uit li red a De heer F. Verstraeten, welbf-ker.d hotelhouder te Prinsenhage, leed ge durende langen tijd aan algemeene zwakte en terneergeslagenheid, aan vermoeidheid eo moeielijke spijsvertering. Hij heefteen volledige genezing verkregen dank zij het gebruik der Pinkpillen, die reeds in de Btreek daar talrijke eD merkwaardige ge nezingen hebben teweeg gebracht. Het is De heer F. Verstraeten. dan ook op raad van genezen personen die in zijn buurt wonen, dat de heer Ver straeten de Pinkpillen is gaan innemen. Zooals hij het zelf zegt, gevoelt hij zich nu beter dan hij ooit geweest is. Indien de Pinkpilien dat voor den heer Verstraeten hebben gedaan, gelooft gij dan niet dat zij hetzelfde doen voor u, die u niet heel wel gevoelt, maar die tooh uwe dagelijksohe werkzaamheden verricht. Dus, weifel niet. Den goeden uitslag brengen wij onder uw oog. Indien gij niet wel zijt, zult gij er voordeel by hebben, want gij zijt uw eigen vriend. De Pinkpillen, onthoudt dit wel, genezen bloedarmoede, bleekzuoht, alge meene zwakte, maagkwalen, soheele hoofd pijn, zenuwpijnen, rheumathiek, neurasthe nie. Zij herstellen het bloed en versterken de zenuwen. Verkrygbaar by Snabilié, hoofd-depot- houder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, voor Middelburg en omstreken bjj Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, voor Goes bij Gebr. Mulder, voor ViissiDgen bij S. A. Luitwieler en A. C. Beniest, Lepel straat en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten.Prijs f 1.75 de doos, f9. per 6 doozen. AMSTERDAM, 18 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker Muizen f 1.6o a I2.40, Kleine f 1.20 a f1.40, Andijker Blauwe f 1.80 a f 2.Westl. Zand f o.a f o.— Kleintjes f oa f o.—Hillegommer Zand f 1.80 a f 2.50, Friesche Muizen 1 o,a 1 o.Friesche Borgers f 1.25 a f1.50, Friesche Bonte f 1.90 a f 2.Geeltjes f 2.40 a f 2.90, Katwijker Ronde f o.a f o.Kleine f 0.a f o.Pr.v.E. 1" o. af o.IJ polder Blauwpitten 1' afdito Borgers f 1.90 a f 2.dito Muizen f o.a f o. Schoolmeesters f 1.20 af I.60, Graafjes f2.50 a f 3.3o,Zeeuwsche Bonte f 2.10 a f 2.2o,Zeeuwsche Blauwe f 2.20 f 2.30, Geldersche Blauwe f 1.70 a f 1.80. Veilingsvereeniglng Walcheren. MIDDELBURG, 17 Sept. 1908. Aardappelen Schoolmeesters f1,70, blauwe fj,90 a f2, bonte f 1,80 a f1,90. Uien f2,40

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2