Sierkiiieisws. Sriioolsiieuwu. Gemengde Berichten. Daar op herhaald verzoek de logé weigerde zich te verwijderen en zich in een kamer opsloot, werd de hulp der politie inge roepen. Ook deze kon de indringster niet bewegen vrijwillig heen te gaan, waarna zij met geweld uit de woning werd ver wijderd en naar het station gebracht en wederom naar België ia teruggekeerd. Middelburg. In de gisterenavond ge houden vergadering der coöperatieve ver bruikersvereeniging //Vooruit'' isinetalg. stemmen besloten tot het oprichten eener afdoeling Broodbakkerij. Middelburg De tweede luitenant W. L A. C. vau Woerden en de sergeant van Keulen van het 2e bat. 3e reg. inf. worden v»d 15 Ootober a. s. tot 31 Januari 1909 gedetacheerd aan den gymnastiek-,scherm en zwemoursus C bij de Normaal-sohiet- school te 's-Gravenhage. Goes. Ia den afgelpopen nacht zyn bij 'n twaalftal bewonors van de Westei'atraat, Paardenweg, Ïu5schen twee poorten, enz. door 'n hond op hun erf de konijnenhokken geopend on de konijnen doodgebeten, som migen er vau z'jn weggesleept en elders begraven. Do hond, eigendom van een kaashaudelaar,gelogeerd in het logementje van Vaas, was gisterenavond losgebroken- Heden morgen vroeg is 't dier opgevangen en ten politiebureele gedeponeerd. Het aantal vermiste dieren loopt over de 50 de eigenaars zyD, vooral no 't tegen den winter loopt, door dit verlie3 ernstig ge dupeerd. Uit het politierapport blykt dat by de volgende personen konynen gedood zyn by P. den Boer '2, J. Luyks 4, O. v. Hese 8, A. Karreman 2, J. Leenpoel2. P. Harinck 2, A. Jobse 2, L. de Jonge 1, J. v. Luyk 4, I. linanse 1, A. Botbyl 5, J. de Dreu 2, G. O. v. Blitterswijk 4, M. C. v. Zweden 1. Totaal 4t>. Door laatstgenoemde ia de hond herkend voor dezelfde als door hem des avonds om 11 uur op zyn erf gezien, waar hjj de konijnenhokken omwierp, waarop hy door hem werd weggojaagd. Eigenaar is de kaaskoopman Vleugel uit Sliedrecht. Goes. De uitslag vau den Kolfwedstrijd is dat behaald werden Bij deu korpswedstrijd gummiballen, de eerste prijs door de Zaanstreek te Koog a. d. Zaan, met 322 punten, en de tweede door De Vier Een en te Spanbroek met 322 p. de eerste prijs sajet bal Ion door De Prins van Oranje te Goes met 301 p., de vierde (wisselprijs) door N. van Galoar te Koog aan de Zaan met 130 en de 5e wisselprys, door G. Beijerse, Goes met 116 p. Bij den personeelen wedstrijd verwierven den eersten prijs N. van Galoar met 130, den tweeden G. Bossen, Koog aid Zaan met 119, den derden J. Hagenaar, Spanbroek, met 118, den vierden D. van der Kolven, Koog aid Zaan met 117, den vijfden, G. Beijerse, Goes, met 116, den zesden H. Bliek, Goes, met 116, den zevenden M. Schots, Krommenie, met 115 p. Verder verwierf den twaalven-prijs M. Schots, Krommenie; den serieprijsB. Vos, Bolsward, met 47 p.; den serieprijs A. Schrijver, Goes met 66 en den junioresprys N. B. de Boer, Spanbroek, met 50 punten. De zilveren lauwertak, aangebodeu door 't Hotel Centraal viel ten deel aan C. Beijne te Krommenie, met 80 p.de zilveren vork en lepel, aangeboden door den oud-burge meester den heer Wesseling, aan Jao. Bal jé, Goes, met 86 en de medaille aangeboden door den heer Fabery de Jonge, P. Goed- bioed te Goes met 52 puuten. Goes. Donderdag 17 Sept. 's avonds te 8 ure hoopt het muziekgez. „Hosanna" een uitvoering te geven op de Tent. vGuneug weêr voor Behouden Goes. Wy ontvingen het Programma van de Wiuterschool te Goes. Aan deze nuttige instelling wordt door een zes-tal leeraren les gegeveu in ae navolgende vakkon Kennis van den grond, Grondbe werking, Grondverbetering, Plantenteelt, Bedryisleor, Scheikunde, Bemestingsleer, Vee voedering, Veeteelt, (extérieur en ras- kennis,) Gezondheidsleer, Zuivelbereiding, Dierkunde, Nederlandsche taal, Wiskunde, Plantkunde, Natuui kunde, Ooftteelt. Gaarne vestigen wy de aandacht onzer landbouwers op deze inrichting, met uit- noodiging om hunne zonen daarheen te zenden, ten einde zich te bekwamen in velerlei dat hen later by de beoefening van het Landbouwvak die kurk onzer natio nale welvaartin ruime male zal te pas komen. Goes. De uitgestelde muziekuitvoering van net fanfare-gezelschap //Hosanna" ging gmterecavond onder begunstiging van heerlijk stil en zaoht weder door. Do op komst van 'c publiek was beter dau de vorige mattl, de aandacht van sommige niet. Wat we reeds schreven bleef gehandhaafd „Hosanna" mag meetellen onder de Goe- sche muziekgezelschappen. De stemming was zelfs veel beter dau die vau Euphonia maandagavond op de markt. Donderdaga vond is de burgerij ia de gelegenheid aan de muziektent het programma, dat nu zoo goed vaa stapel liep, ie booren Ea begint dan soms voor het gezelschap do winter- 80üoot, dat dan nog eens alle leden op de i's de puntjes zetten leereu, dan zal de be kwame oireoteur D. V. a.s. jaar met 'n corps voor den dag kunnen komen,dat elk gaarne zal booren. Hansweert. Na de kleine sluis alhier uitgevaren te zjjn, moest de sleepboot „Cor nelia" kapt. W. v. Ooyen uitwijken voor 'n tegemoetkomende ateeptrein, waar achter nog een schip hing, die plotseling dwars uitweek. De kapitein liet de Cornelia, om 'n aanvaring te voorkomen, op de steenen glooiing van 't kanaal looped, doch de boot kwam zoo ongelukkig aan, datdesehroef met een gedeelte van den as afbraken. Door de sleepboot „Avontuur" is de //Cornelia" met schepen opgepikt en naar Dordrecht gesleept. 'a-Heer Areitdskerke Aangesteld als surnumerair bij de Holl. Spoorweg-maat schappij (standplaats Amsterdam) G. Tim merman alhier. Domburg. Gisteren wss het 40 jaar geleden dat dr. Joh. G. Mezger, verblijf houdende te Domburg, aan de uoiversiteit te Leiden tot doctor iu de geneeskunde promoveerde op een proefschrift, getiteld, De behandeling der voetverstuikingen door fricties, welk proefschrift in dio dager», toen de massage-methode nog 'n baar opkomst was, veel opgang maakte. Zoo als algemeen bekend is, heeft dr. Mezger met zijn methode zeer veel saoces gehad. Onderscheidingen van verschillenden aard bloven dan ook uiet uit. De jubilaris ie o. m. lid van verschillende wetenschap pelijke vereenigingon en genootschappen in binnen- en buitenland. Ten huize van dr. Mezger en in Domburg zelf ging ce dag vrij wel onopgemerkt voorbij, wat zeer begrijpelijk is, in verband met de feesten op den 70steu geboortedag vau den heer Mezger. Heden avoDd wordt den jubilaris door het faniaregezelschap Apollo, direoteur de heer M. A. Bomijn, een serenade met fakkellicht gebracht. Na dien wordt eenzelfde eerbewijs be wezen aan den Burgemeester, den heer L. J. van Voorthuijseu, naar aanleiding van zijn benoeming tot ridder in de orde van den Gr'ffioen, een onderscheiding hem, zooals wij meldden, door den Groothertog van Mecklenburg, bij diens vertrek uit de badplaats, geschonken. Tegen het einde van daze maand ver trekt dr Mezger weer naar Parijs. M. C.) Toen Masndugnamiddag de trein vau ongeveer halfvier den Noord Craaij- ert passeerde bevond zich een hondenkar op de baan, terwijl de afsluitboomen omhoog waren. De machinist, die dit zag, wist nog door te remmen een onge luk te voorkomen. De kar was van den bakkersknecht A. C. die aan den overweg de (gesloten) boomeu had geopend, en door het actieve optreden van don machinist aan een groot gevaar ontsnapte. Tegen genoemden A. C is pro ces-verbaal opgemaakt. (Dit bericht ont vingen wy pas Woensdag. Red.) Krabbendfyke. Dinsdagmiddag was het voor de kinderen der chr. schooi geen gewone sohooltyd, daar bet Bestuur met ds. S. en vele vrouwen ook tegenwoordig waren om feestelijk de vergrooting der school te vieren. Eerst sprak de voorzitter, dhr. A. A. Allaart, en herinnerde aan de oprichting der chr. school in 1899 en ver volgens het hoofd der school, dhr. J. de Koning, die er op wees dat de Heere ruimte kad gemaakt (Rehoboth Gen. 26) De nieuwe bouw werd door de gasten bezichtigd en ook vervolgens naar het schrijven en reke nen der leerlingen gekeken. In de over dekte speelplaats werden nu ook eenige liederen gezongen en daarna kregen de kinderen eenige verkwikking. Ds. Sy- brandy sprak een hartelijk slotwoord en eindigde met dankzegging. Breskens. Met ingang van 27 Sept. a.s. wordt de wachtmeester De Bruyn overge plaatst naar Oostburg als brigade-com mandant. Stavenisse. Het aan den Scheldschen polder onder deze gemeente gisterenmor gen gevonden lyk is gebleken te zyn van den te Wemeldinge woonachtigen koop man Adrxaan Schouwenaar, oud 31 jaar, die op 18 Januari 1.1. is verdronken. Het geval Iroeg zich voor als volgt: Hy was met twee andere mannen in een roeiboot van Wetueldinge vertrokken, om te trachten oen bakeuton binueu te brengen, waarvoor in den tyd van het dryfjjs 'n premie wordt beschikbaar gesteld. In de onmiddellijke nabijheid van een bakenton sloeg 't bootje om, waardoor alle drie personen te water geraakten. De twee andere konden zich aan een bakenton vastklemmen, inaar Schou wenaar, die van achteren zat, kon dat niet. Zyn hulpgeroep was te vergeefs. Zyn met gezellen zouden noodeloos hun eigen leven hebben opgeofferd. Hy verdronk en men vernam niets meer van hem, terwyl de beide anderen naderhand door een boot werden gered. Vóór een paar dagon meldde de kapitein van een stoomboot, dat zy op de Ooster-Schelde een lyk drijvende wareu voorbijgevaren. De familie heeft toen een gedeelte der Ooster-Schelde afgezocht, maar niets gevonden. Eeu bericht in de courant deed haar hierheen komen de vrouw van den verongelnkte.de zuster dier vrouw, een neef, 'n zwager en een der met gezellen bovengenoemd. Uit verschillende kleedingstukken enz. kon door hen de iientiteit worden vastgesteld. Hoedekenskerke. Naar wij vernemen e'rouleert in deze gemeente een verzoek aan den gemeenteraad om terug Ie komen op zijn besluit oen de Kaai- en Maalstraat het volgende jaar opnieuw te bestraten met juenastkeien en wel om in de plaats scoriaebrioks te gebruiken. Adressanten wijzen daarin op den stationsweg te Goes en trekken eene vergelijking tua- sahen dien weg, die altijd schoon en rein is, en de Voorstad te Goes, bestraat met tjuenastkeien, die' bij de minste regen glad en modderig is en in de najaars maanden zoo beslijkt, dat dit ais het ware spreekwoordelijk geworden is, wat volgens hen nergens anders aan toe te schrijven is als aan de soort der gebruik te keien. Bergen op Zoom, „Kijk In de Pot". Heden vertrekken onder commando van den eerste-luitenbdI Jhr. C. J. Van Adrichem Boogaert uiet den trein van 211 uur uam. G. T. van hier naar EUenLeur de kwartiermakers van het 8e. reg. inf. Morgen maroheeren de verschillende onderdeden van bet regimeDt met mar- schen van plm. 26 K.M. van hier naar hunne kwartieren en voorposten. Daar nog altijd de gezondheidstoestand van den troep en het weder goed zijn en bovendien de oefeningen niet te zwaar zullen zijn, zullen onze Zeeuwen het op de manoeuvres waarschijnlijk niet al te kwaad hebben. Op Donderdag 24 September a. s. kee- ren de bataljons naar hunne garnizoens- p'aatsen terug. Het 4e. bat. slapt dan te Middelburg uit om naar Vlissingen te niaroheereD, terwijl het le. en 3e. bat. te Roosendaal den trein verlaten en naar Bergen op Zoom moet maroheeren. Tentoonstelling van Planten, Bloemen, Vruchten, Groenten enz., uitgeschreven door de Tuinbouwvereen. „Walcheren", afdealing der Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde in het Schuttershof, te Middelburg. Bovengenoemde tentoonstelling werd hedenmiddag te half 2 geopend door dhr. G. Baron de Senareleus de Grancy, voor zitter der maatschappij en wonoade te Vucht. Na door den hser C.J. Stomps, voorzitter der afd., te zyn ingeleid, hield de heer De Grancy een rede, waarin hy het nut der tuinbouw uiteenzette en wees op hetgroote nut van een dergelijke tentoonstelling,zich het een eer rekenende deze alhier te mogen openen. Hy hoopte dat deze tentoonstel ling wel mag slagen, waaraan hy niet twijfelde. Daarna verklaarde hij da ten toonstelling voor geopend. Bjj deze gelegenheid waren vele autori teiten aanwezig. Uitgenoodigd waren B. en W. dezer gemeente en Ged. Staten van Zeeland. Thans waren we in de gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen en wij mogen zeggen dat vele inzenders zich hebben be ijverd om het schoonste te leveren, wat ze hadden. De inzendingen Blad- en Bloem planten van den heer J. A. H. Baljeu alhier en wed. A. J. Witte en Zonen, Vlissingen, niet minder de verschillende kamerplanten welke in de groote zaal evenals eerstge noemde zijn opgesteld, een groote ver scheidenheid Knolbegonia's van de heeren W. Hioolen alhier en J. Jongepier tuin baas bij den WelEd. Heer J. R. Tak te Serooskerke zijn een kijkje dubbel waard. Door laatstgenoemde zijn nog een zestal Fuchsia's ingezonden op stam, welke een kijkje overwaard zijn. Ook is in de groote zaal tentoongesteld door de heeren F. B. de Boer en Gebr. Boudewijnse artikelen voor bloemschik- kingen, alles zeer liju aardewerk en bloera- potten voor versiering, de zaal is als het ware herschapen in eene planten- en bloe mentuin. In de kleine zaal boeit ons oog de kost bare verscheidenheid afgesneden bloemen en bloemenwerk, waaraan eveneens door de inzenders(sters) de meeste zorg is be steed. Wij noemen slechts enkelen: een vaasbouquet, bruidsbouquet, mand met bloemen, ingezonden doormej.Cuyat alhier en Wei. A. J. Witte en Zonen, Vussiugen, mand met bloemen, en vruchten geschikt. Ingezonden naar dezelfde door A. F, O. Kower, tuinbaas by den heer A. Lantsheer te Oostkapelle en J. O. Persant Snoep te Kapelle. Eveneens een groots verschei denheid afgesneden rozen,ingezonden door de heeren F. A. Hansene, G. J. Stomps, te Mtddelb en J. C. Persant Snoep, Kapelle. Ia den tuin, vind men eene prachtige collectie planten als coniferen in soorten, ingezonden door de heeren F. A. Haesen en J. A. H. BaljeD, beide alhier, eveneens zonden deze in twintig grcenblijvende planten in soorten welke een kijkje over waard zijn, De kolcsale massa appelen en peeren welke in de kolibaan zijn geplaatst te bespreken is niet doenlijk, doch wij zagen er 'n groote verscheidenheid van, en prach tige ook, ook inet de vele groenten is ge wedijverd ouo het beste te zenden, wat kan gekweekt, de heer P. Koole te O. en W. Souburg, J. Polderman, C. Matthijsse Jr. te Middelburg, G. Klouwens te Terneu- zeu en J. Puijpe te Vlissingen, hebben eer van hun werk, inzonderheid trekken de 470 soorten aardappelen van den heer Matthijsse veler aandacht. Komen wij thans tot de tuinmeubelen eu tuingereedschappen dan viudei we daar de heeren H. van Driel Oz., Gebr. Bou dewijnse en van den Broeoko tn Jutting met hunne collecties uitgestald voorwaar ook hier zijn sohoone sieraden te zieu. Ter opluistering hebben verscheidene firma's medegearbeid, de heeren H. t. Brakel met zijn groote collectie touwwerk inzonderheid de Malakka Boomband, de Bijenteelt, vereeDiging Zuid- en Noord- tieveland met hare honing en eene bijen korf, in één woord, te veel om te noemen. Vermelden wij nog dat in den tuin voor goede verlichting is gezorgd en dat het Middelburgsoh muziekkorps, directeur de neer J. Morks, op deze tentoonstelling een oonoert geeft, zoodat wij vertrouwen dat de drie dagen dat ze is geopend aan deze teotoonsteliing een druk bezoek zai ten deel vallen, wat ze daq ook overwaard is. GARNIZOENEN. De Adjudant-Onderofficier B. V. Bek- ker van de Hoofdadministratie en de eergeant-msjoor-administrateur Speerstr» van de 2e Comp. le Bat. 3e Reg. luf. zullen binnenkort den dienst met pensioen verlaten. In den vroegen morgen van Donder dag zullen alle bataljons van het 3e reg. inf. van Bergen op Zoom vertrekken in de richting Roosendaal. Sr zyn by de gezamenlijke regimen ten infanterie 651 korporaals te weinig. ~ÏL. I BOÏJ W Wij ontvingen het Programma voor de Tentoonstelling vau Zaaigranen enz., te houden op Donderdag 24 September 1908 te Zierikzee, door de Centrale Tentoon- stelliDg8-Vereeniging „Landbouwbelang". By deze tentoonstelling wordt uitgeloofd voor: Ruwarige Essex-Tarwe leprysfö, '2e pr. diploma de beste andere variëteit Tarwe le pr. f3, 2e pr. diploma Wilhel- mina-Tarwe le pr. f3, 2e pr. diploma; Rogge le pr. f 3, 2e pr. diplomaWinter- gerat le pr. f 3, 2e pr. diploma. Bovendien een prys van f 2,50 voor den inzender, die voor zijne inzending de meeste bekronin gen heeft verworven. Van deze granen moeten minstens 10 H.L. voorradig zijn. Secretarie is de heer M. C. Mulock Houwer te Zierikzee. Op da Zaaigranen-tentoonstelling Dinsdag vanwege de Maatschappij Land bouw en Handel te Goes gehouden, werd ingezonden door de firma's J. W. Komijn, Ouwerkerk, J. C. Pilaar, Goes en Van den Bosch A Co. te Goes. Uitgeloofd waren vier eerste en vier tweede pry zen. De firma Van den Bosch Ik Co. te Goes behaalde vier eerste en drie tweede prijzen, n.l.Eerste prijzen voor Ruwarige Essex Turwe, Ver beterde Wilhelmina Tarwe, Veredelde Zeeuwsche Wintergerst en Prins Heinrich Piogge. Tweede pryzen voorGladarige Essex Tarwe, Witte Monarch Tarwe en Groninger Wintergerst. De heer J. W. Romejjn, Ouwerkerk behaalde een tweede prijs met Petktixser Rogge. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Ottoland, N. v. d. Snoek te Brakelte Wehl, D. G. W. L. Reder te O. en W. Graftdyk te Oudorp (Z.-H.), S. v. Dorp te Zegveldte Langezwaag, W. Roobol te Veen dam. Overleden te Arnhem ds. H. C. v. Lindonk, emeritus-pred. sinds 1905, en be vorens pred .kant achtereenvolgens te Asob, Linsohoten en Oosterbeek. Oud 67 jaar. Geref. Kerken. In aansluiting met ons bericht over de vereenigiDg van Gereformeerden en Chr. Gereformeerden te Putten (Veluwe) kan nog gemeld worden, dat als predikant zal optreden ds G. Veenendaal, thans dienaar des Woordsby de Geref. Gemeente. Ds A. v. d. Zanden z»l emeritaat aanvragen. Wan neer alle zaken geregeld zyn, zal een dank stond worden gehouden voor de verbroede ring der beide gemeenten. Ds Aalders nam Zondag afscheid van de gemeente te Dussen met een leerrede naar Openb. 3:10,11. Aan het einde der godsdienstoefening werd Z Esrw. door ouderling v. d. Berge namens kerkeraad en gemeente, en door het hoofd der school v. d. Zwaai namens de voorstanders van chr. onderwijs hartelijk gedankt voor zyn voljj verigen arbeid in het belang van Kerk en School. De gemeente zong hem toe Ps. 1214. Een zeer groote schare w>s getuige vau de plechtigheid. Te Arnhem behaalde 't politie-diploma met aanteekening de beer M. v. d. Giessen, van Middelburg. Eu het gewoon diploma door dhr U. Abrahamss, van Vlissingen. Een luchtballon. Gister had te Utrecht de eerste opstijging van den luchtballon Rotterdam plaats. Die opstijging was de rerstedsai vaa de Ned. Vereeniging voor Luchtscheepv-aait» door Nederlanders, da heeren Blussé en Hagenauer, van Amster dam, onder leiding van den Impitein der genie v. d. Steur, den eenigen balloncom mandant dien ons land op bet oogenblik be zit. Vulling en opstijging slaagden uitste kend, dank zy ook het mooie weer. Het Kamerlid Eland minister in 't kabioet-Pierson van 1897 1901, die de militiewet met den persoonlijken dienstplicht tot stand bracht, en sinds 1905 als lid der Tweede Kamer zitting heeft voor het district Arnhem, is giste ren 70 jaar geworden. Te Delfzijl viel een 70 jarige tim merman van een boerenschuur en stierf aan de gevolgen.— By een twist te Heer (Lim burg) is een der vechtenden zoodanig ge stoken dat hem de ingewanden uit het lichaam puilden. Hy stierf aan de gevolgen. —Twee knaapjes van 9 en 12 jaar te Scho ten vonden in oen boscbje bessen, welke zy opaten. Zy werden daarvan ernstig on gesteld de een overleed, en de ander ligt nog gevaarlijk. Een ongehuwde schip persknecht is te Scharwoude overboord gevallen en verdronken. Gisteren zijn te Eygelshoven (Limburg) de machinehal van de myn Laura en Vereeniging door een uit onbekende oorzaak ontstane ontploffing totaal vernieldde opzichter der ketels en vier arbeiders werden gedood; 12 zwaar gekwetsten werden van onder de pnin- hoopen gehaald; Een ooggetuige schrijft nog twee stukken muur staan als treurige overblijfselen boven de puinen omhoog. Alles een puinhoop van steenen, yzer rn verbogen machioedeelen. Drie ketelBzyn weggeslingerd, een ligt op ongeveer 20 i>J afstand van de verwoeste hal, een ander is over den mynspoorweg geslingerd, een derde ligt gedeeltelijk naast het schachtg*- bouw, de andere ketels zyn vernietigd op 2 na, waarmede men tracht de pompen in de myn in werking te houden. Het geheela terrein is met ketelwater vermengd mut stof en gruis overdekt, alsof het ér mst emmers overheen geschud is. Misschien is het nog mogelijk met behulp der beide vrywel intact# ketels de pompen aan den gang te houden en demynvooronderloopen te bewaren. De geleidingen van het elec- trich licht zijn natuurlijk ook totaal ver- niold, ruiten zyn in groote hoeveelheid vernield, de rails van de ljjn, waarover de kolen wagentjes vervoerd worden, zyn ver bogen en uit den grond gerukt.Het geheele terrein biedt een treurigen aanblik van ontzettende verwoesting. Aanhoudend ko men familieleden van de mijnwerker# in radelooze angst op het terrein geloopen, om te informeeren of hun verwanten ook onder de slachtoffers zyn. Sedert 8 Sept. werd te Andijk een jongeman vermist. Heden werd zijn lyk te Ouderdyk gevonden. De oorzaak van het ongeval ligt in het duister. Iemand uit Mook ging Zondag zijn broer opzoeken en verbleef op zijn terug reis eenigen tyd op de kermis teNutterden. Er ontstond in 't café waar hy zich bevond een twist tusschen eenige jongens. Toen hy zich tusschen hen mengde teneinde de twistenden te scheiden, kreeg hy onver wacht een slag met een bierglas op l ot hoofd, waardoor hy naast zyn fists neer zakte en in zwijm viel. Men liet hem daar liggen en eenigen tyd later droeg men hem binnen in een schuur in de hoop dat hy zou herstellen, doch na eenige uren stierf hij zonder by kennis te zyn gekomen. De da ders zyn in kechtenis. Tot dusver ontbrak in de Christ, school iu de Mauritgstraat te Groningen een portret van H. M. de Koningin. Nu kwam dezer dagen in de bladen een be richt voor dat er nog enkele kronings- portretten van de Koningin voorhanden waren. De heer Boot, hoofd der soho/ l, dit lezende, heeft door de leerlingen va? de hoogste klasse een brief laten sclmj- ven, dat een verzoek om een portret moest inhouden. Het briefje, dat het best opgesteld was, werd door de leerling, die het mooist schrijven kon, n.l. Bonna Groeneveld, overgeschreven en aldus naar den minister van Binnenlandsohe Zaken g«zonden. Zaterdagmiddag ontving de heer Boot met een portret het vol gende briefje Den Haag, 11 S»pt. 1908. Lieve Bonna Groeneveld Aan uw verzoek, namens alle 270 leerlingen van de school in de Maurits- straat, om eeu portret van de Koningin, wordt voldaan. Het deed mij veel genoegen uit uw brief te zien, dat gij allen veel van de Koningin houdt. Wil al de leerlingen vriendelijk van mij groeten. Ik wensoh, dat God de school en u allen moge zegenen. De Minister van Binnen). Zaken w. g. Heemskerk. (N. Prov, Gr on. Cl.) De jager R. Stevens te Bronne- gerveen heeft een sueeuwwitten kaas geschoten, die ais een eigenaardigheid aan H. M. de Koningin zal worden aan geboden. (N. Gr. Ct Gisterenavond woedde er in de auto garage van deD heer Bakker aan den Heere- weg te Groningen een uitslaande brand, vermoedelijk ontslaan, doordat een joDgen van 18 jaar de daar aanwezige benzine voorraad te dioht met vuur naderde, wat .tengevolge had, oat niet alleen de benzine in brand geraakte, dooh teveus de kleeren van het jongmensch vlam vatten. Zijn beide armen werd#n hierbij zelfB dusdanig verwond,dat men 't wensohelijk achtte hem in het ziekenhuis te doen opnemen. De brand zelf werd viij spoedig geblusoht. Dtie auto's gingen in de vlammen verloren, alsook een deel van het aohtergebouw. [Gisterenavond is op den straatweg SlotenAmsterdam een omnibus door een automobiel aangereden en ernstig bescha digd. De inzittenden kwamen met den sohrikjjvrij. De auto geraakte ook defect eu werd, toen hij een oogenblik onbeheerd stond, door het volk zooveel mogelijk ver nield de banden werden stuk gesneden, ruiten eu paneelen ingeslagen, enz. Het volk gaf den chauffeur de schuld van het ongeluk. Het spaarbankboekje, ontvreemd bjj de inbraak len huize van de dames Peters te Oosterbeek, is tbans teruggevonden achter een houtmijt, staande aan den ryks siraatweg, onder de gemeente Doorwerth. Van de daders en van de gestolen zilveren voorwerpen en kleedingstukken is nog geen spoor ontdekt. Terwij Zondagnamiddag een land bouwer te Randwijk met zijn dochter de koeien in de weide molk en het huis ledig stond, werd er bij hem door den arbeider ingebroken het kabinet werd geforceerd ea daaruit ontvreemd een bedrag van 12100. Hij zag daarbij een som van f 400 over 't hoofd, of liet dit met opzet liggen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2