SCHOUWOG. 7 Vertrokken en aangekomen Schepen. Marktprijzen van Tarwe en Meel, Maandag 14 Sept. dat de inrichting, bezien uit hot oogpunt van veiligheid, hem lang niet voldoende seheen en dat afdoende verbeteringen in dezen hem een dringende eisch seheen te- zijn. Jammer maar, dat er zooveel tijd moet verloopt n voor en aleer het vaak tot uitvoering komt, wat zelfs een minister van Binnenlandsohe Zaken dringend nood- rakelijk aoht. Rosier vond door dit talmt n gelegenheid te ontsnappen. Sinds den laatsten tijd kwam een veehouder te Watergraafsmeer tot de ontdekking dat ten zijnen nadeele geld werd ontvreemd uit een kastje, staande op den zolder van zijn boerderij. Hij gaf daarvan kennis aan de politie en gisteren is aangehouden een 12-jarige jongen, die op heelerdaad betrapt werd. Te Rotterdam heeft Zaterdag het echtpaar T. Mulder hun 60-jarig huwe lijk mogen vieren. De man is thans 84 jaar, maar gaat nog steeds eiken dag naar zijn werk op de fabriek „Fijenoord", waar hij nu reeds 72 jaar in dienst is. Vrouwen en Marine. Daar lees ik in de krant dat hetMinisterie van Marine vier of vijf groote oorlogsboolen en een stuk of wat terpedoboot-verwoesters noodig heeft, zei de heer Baljon, terwijl hij van z\jn krant opkeek. Wat is 'n torpedobootverwoester vroeg mevrouw Baljon, terwijl ze opzag van heur haakwerk. Wel, een torpedobootverwoester is een verwoester van torpedobooten, sprak dhr. Baljon. Wat dacht je dan, dacht je dat 't een nieuw model koffiemolen was. Ze bouwen dus torpedobooten en dan bouwen ze verwoesters om die te verwoes ten, is het niet zoo, lieve man. Zoo langzamerhand kom je er aehler, bromde meneer BaljoD. En als wij een torpedobootverwoester bouwen dan gaat een andere mogendheid 'n verwoester van torpödobootver woestere bivi fi- en, nietwaar lieve man. Ja, zoo iets zal het wel wezen: Maar wat drommel bedoel je daarmee nu toch eigen lijk V vroeg meneer Baljon verbaasd. Dan zullen wij dus een paar verwoesters van verwoesters van torpedobootverwoes- ters moeten boawen, bé man Wao'nt eens Marie, kijk eens even hier, ik wil maar zeggen Dan zal het andere land dua verwoesters moeten bouwen om de verwoesters te ver woesten, die wij bouwden om de torpedo- bootverwoesters te verwoesten, die zij bouwden om de torpedobootverwoesters te verwoesten, die wij bouwden om hun torpe dobootverwoesters te verwoesten. Goeie genade, vrouw, huilde de heer Baljon. Je bent nou geloof ik van plan om me van de wijs te brengen, is het niet 1 Zeg, zou je Maar ik zou graag eens willen vernemen, ging mevrouw Baljon voort, wanneer het andere land een verwoester bouwt, van de verwoesters, die wij bouwden om de ver woesters te verwoesten, die zij bouwden om de torpedobootverwoesters te verwoesten, die wij bouwden om hun torpedobootver woesters te verwoesten, dan zullen wij ..ver woesters moeten bouwen, met het doel de verwoesters te verwoesten, die zij bouwden om de verwoesters te verwoesten, die moe ten dienen ono de verwoesters te verwoesten die wij bouwden, om bun verwoesters v»d de verwoesters te verwoesten, die wij moe ten bouwen om de verwoesters van de verwoesters Doch de heer Baljon had de kamerdeur al dichtgegooid en was met zijn hoed soheei op zijn hoofd weggeloopen. De mannen zjjn wonderlijke wezens, overdacht mevrouw Baljon. Éérst zijn ze boos omdat wij geen belang stellen in open bare aangelegenheden en als we probeeren eens enkele inlichtingen van hen te krijgen, dan worden ze gewoonweg kwaad 1 Te 's-Gravenhage op den Kneuter dijk wiide een 58-jarige vrouw de straat oversteken toen een tram aankwam zij liep toen terug doch werd gegrepen door een van de andere zijde aankomende eleo- trisohe tram. Zwaar verminkt opgenomen stierf zij tijdens men haar naar een der ziekenhuizen vervoerde. Te Baarn kwam een 19-jarige schoenmakerskneoht die zijn mes in zijn jaszak had, onder het stoeien te vallen, met het noodlottig ge volg, dat het vlijmscherpe mes hem in de borst drong en hij door bloedverlies enkele oogenblikken daarop overleed. Te Zwljndrecht waren op het terrein van een rijstpelmolen eenige werklieden op en in de nabijheid van een grooten Btapel balen met rijst werkzaam, toen eenklaps beweging in den stapel kwam zoodat de balen omlaag stortten. Bijna onmiddellijk daarna miste men een der arbeiders, een 20-jarigen jongeling, die zich met een krui wagen in de nabijheid had bevonden. Toen bleek dat hij zioh niet had verwijderd, zooals men eerst geloofde, begon men ter stond met vereende krachten de balen te verwijderen, daar de ongelukkige klaar blijkelijk onder (de massa was bedolven. Weldra ontdekte men zijn kruiwagen en even later hem zelf, in voorover liggende honding. De levensgeesten bleken echter reeds geweken. De overledene was van zijn moeder, een arme weduwe met een groot gezin, de eenige kostwinner. Een 6-jarig knaapje is te Haulerwijk al spe lende te water geraakt en verdronken. Toen Zaterdag te Rotterdam een 10-jarig meisje in het portaal der ouderlijke woning zat te spelen, kwam een buurmeisje met twee emmers kokend water het portaal binnen stappen, struikelde, en wierp zoo het heete water over het onderlij! van 't kind dat ernBtig gebrand naar het zieken huis gebracht gister aan de gevolgen over leed. Voorschriften aangaande de oesters. In esg rapport van J. Ghatia, onder voorzitter van den departementalen ge zondheidsraad, over de schadelijkheid der oesters wordt deze aan drieërlei vergiften toegeschreven1. ptomainen, die zioh vormen in de periode, dat de oester eieren of embryonen draagt, doeh dan is de oester weinig gezocht omdat het dier er dan onsmakelijk uitziet8. stoffen, die worden voortgebracht door zeedieren, die zich als parasieten of oom- mensalen op don oester bevinden en 3. stoffen, door bederf ontstaan. Kaar aan leiding van dit rapport heeft de prefeot van politie voorgeschreven, dat de ver- kooper der schalen der oesters v*or de aflevering zorgvuldig moet reinigen van dieren, planten of vergane stoffen die zioh erop bevinden dat de oesters moeten worden bewaard in en verversoht met zuiver drinkwater, waaraaD zoo noodig zout wordt toegevoegd, welk zout niet van te voren mag zijn gebruikt voor de verzending of oonserveering van visoh of andere levensmiddelen, en dat de verkooper voor het openen van de oes ters slechts volkomen zindelijk gereed schap mag gebruiken. De geopende oesters mogen niet meer worden afge- wa3sohen. (T. v. O.) Aanval op een employé. Da corre spondent van het Soerab Hbl. te Kraksain uoeldtDs Madoereezen "hebban over 't algemeen een kwaden naam, en zij sohij- nen al bet mogelijke te doen om die slechte reputatie te bandhaven. Ook wat Zaterdag 1.1. op de suikerfabriek faPhai- ton voorviel, een betreurenswaardige gebeurtenis, komt op rekening van een kort aaogebondeu, laf-moordzieken Ma- doerees. De man stond mede in een rij karren, die, met suikerriet beladen, den gewonen gang volgden. Hem duurde het wnohten wat al te lang, zijn beurt kwam niet gauw genoeg en reeds eenmaal had de weegbrug-employé, de heer Westhoff, hem teruggewezen toen hij brutaalweg de anderen wilde voorgaan. Een tweede poging werd gevolgd door een tweede terugwijzing. Hierover in woede ontsto ken, stormde de onverlaat het kantoor binnen en bracht den heer W. een houw aver het hcofd toeeen houw, die zoo geducht aankwam, dat een zwaar bloe dende wonde ontstond en het linkeroor bovendien bijna over zijn geheele lengte gespleten werd. Jaloersche brandweer. In een der Zuidelijke graafschappen van Engeland, viel bij den brand van eene boerenhoeve een tooneeltje voor, dat aan de snake- rijen van Tijl Uilenspiegel en de slim migheden der Schildburgers herinnert. Twee afdeelingen vrijwillige brandweer, die op hunne wederzijdsohe daden zeer jaloerseh zijn, kwamen op de plaats van den brand en aanstonds begon de twisi, wie of de leiding op zioh zou nemen. De afdeeling, die het eerst ter plaats geko men was, beriep ztoh er op, dat zij reeds met de bestrijding van het vuur begonnen waren, voordat de anderen kwamen, terwijl de aanvoerder der andere afdee ling van meening was, dat hem het opperbevel toekwam, omdat zijne afdee ling over eei* stoomspuit beBohikte. Het dispuut werd zoo heftig, dat de tegen standers tenslotte, inplaats van den brand te blussohen, eikender gingen bespuiten. In dit gevecht wonnen 't de mannen van de stoomspuit, waarop de andere partij 't nu eens niet de vuisten probeerde, daarin geholpen door de bewoners van 't dorp. De politie slaagde er eindelijk in, de vechtenden te sobeiden. Het huis was intussohen afgebrand. De Lóopoldville heeft uit den Kongo- staat de volgende berichten aedegebracht over het lot van de opvarenden van de Ville de Bruges, volgens het Handelsbl. v. Ant werpen Aan boord waren ook verschillende der passagiers ziek, en de ergsten moest men naar het St.. Camilusgasthuis overbrengen. Wat tot hiertoe verteld wordt over de ramp van de Ville de Bruges, schijnt vol gens hot gedane onderzoek niet erg juist te zijn de schipbreukelingen zijn wel dege lijk slachtoffers geworden der nog half wilde volksstammen. In strijd met wat vroeger verteld werd, waren al de passagiers niet in hunne ka- bienen op het oogenblik van de ramp. Alleen M. Forest is omgekomen in zijn kabien en al de andere passagiers konden zieh ia booten redden en landden aan op 't eiland Ukaturaka. Maar in plaats van er goed ontvangen te worden, werden ze door de inboorlingen vermoord en opgeëten. Een groot getal dier mensoheneters zijn reeds aangehouden en naar de gevan genis overgebracht. Vier der legerhoofden, die mee aan die afgrijselijke smulpartij deelnamen, zijn reeds te Nieuw-Antwer- pen ter dood veroordeeld en opgehangen in het kamp van Lissala. Twee andere negerhoofden zitten te Boma opgesloten. Zij zijn reeds aan de inlanders tentoon gesteld en zullen zonder twijfel denzelf den weg ingaan als dié van het kamp van Lissala. Twee negerhoofden, die den moord pleegden op den ongelukkigen agent Cornelis, zijn te Boma ter dood gebracht. In de St. Margrietskerk te West- minster werd gisteren de huwelijksver bintenis gecelebreerd tusschen minister Winston Churchill en mej. Clementine Hozier. Behalve den heer Aequith waren alle ministers tegenwoordig benevens vele diplomaten en parlementsleden. Tot de ge schenken behoorde een wandesltok van kostbaar hout met een massief gouden knop, die, rijk geciseleerd, het opschrift droeg de [beste wenscheu van Eduard VII R. I. Bij een tuinpartij heeft Roosevelt te Oyster Bay een toespraak gehouden over de tegenwoordige zeden in het Amerikaansohe gezinsleven. Hij zeide o. m,, dat het zijn wensoh is, dat de zeden en gebruiken van landen met een oude beschaving naar Ame rika overgeplant zouden worden en dat de Duitsohers, die zioh in de Vereenigde Staten komen vestigen, aan hun gewoonte om bijeenkomsten te houden, waaraan Vader, Moeder en kinderen deelnemen, getrouw zullen blijven. „Wij hebben bij ons, zeide de President, 'n beter iugerioht gezinsleven noodig en moeten daarvoor bij Duitsohland, Zweden en Noorwegen in de leer gaan. Deze landen leveren ons vele van onze beste burgers.'' De luchtbol voor telegrafie zonder draad, die op het oogenblik bij de groote Fransohe manoeuvres gebruikt wordt, voldoet, volgens een telegram uit Valen- oay uitstekend. Hij neemt zelfstelegram men uit Berlijn op-, naar men vermoedt zijn het krantenberichten die voor Duil- sohe postbooten op zee bestemd zijn. De laatste opgaaf brengt het geheele aantal gevallen van cholera te Peters burg al op 166 gevallen, in heel Rusland zijn in de afgeloopen week 2296 mensohen aangetast en 1026 gestorven. Sedert het uitbreken van de ziekte in Rusland zijn er in het geheel 0747 mensohen aangetast en 8130 bezweken. Ook te Tilhs zija 7 gevallen aangegeven. In Duitsohland zijn bijzondere maatregelen ten aanzien van Russische landverhuizers genomen. Ook te Peterhof en Tsarskoje Selo zijn ver scheidene gevallen voorgekomen. Er worden eiken dag berichten over den slaud van de ziekte naar boord van de Sijandart gezonden, die met het keizer lijke gezin in de Fmsoke Soheren kruist. Zondag is er in de Andrassy-straat te Boedapest een bloedige botsing tussohen 'n katholieken kerkelijken ommegang en de deelnemers aan een socialistische volksver gadering voorgevallen. De politie hieuw met de blanke sabel op de socialisten in,van wie er velen zwaar gewond zijn. De socia listen hadden met schimpscheuten en stee- nen gooien de aanleiding gegeven. In de processie liepen verscheidene aristokraten en een bisschop, maar dezen kregen geen letsel. Er zijn 60 rustverstoorders in hechte nis genomen, Men verneemt uit Lissabon, dat ko ning Mannel van Portugal, op aanraden van de ministers in de laatste week van October, twee weken voorde gemeenteraadsverkie zingen, een rondreis door het Noorden van bet land zal doen en dan do voornaamste steden, waar de republikeinen sterk zijn zal bezoeken. In het Champagne-land heerseht groote beroering. Ook hier rioht zioh de woede van de bevolking tegen de verval- sohers. De groote fabrikanten vinden het voordeeliger, om wijn van elders ,te laten komen en daar champagne van te maken dan de ohampagne-druif te verwerken. Het gevolg is, dat de wijnbouwers, tengevolge van deze onedele mededinging van den vreemden wijn, veel minder van hun drui ven maken. Vroeger bracht teen H.A. met wijnstokken tussohen de 3000 en 3500 fr. op, tussohen 1894 en 1904 nog maar 2000 fr. en sedert 1904 niet meer dan 500 fr. Nu kom! er bij dat de ehampagne-oogst ten gevolge van de meeldauw geheel mislukt is. De wijngaardeniers steken diep in de schuld, hun grond is ver boven de waarde bezwaard en zij hebben niet teeten.Binnen- kort worden weer 30,000 vaten vreemden wijn verwacht. Men vreest dan voor onge regeldheden. In Bobernen hebben Duitsch-liberalen en sociaal-democraten zich aan katholieken vergrepen. Na afloop van den Duitsch- Boheemschen katholiekendag te Rumburg overvielen zij 200 der deelnemers, die huis waarts keerden. Zjj scholden en wierpen met steenen,zoodat enkelen ernstige hoofd' wonden opliepen. Te anderer plaatse werd pater Ildefons (prins Liechtenstein) en het Heerenhuislid Schindler met eenige andere geestelijken overvallen, uitgescholden en bespogen. Nieuwe Grt. Op een nieuw gedeelte van den spoor weg door het Badensehe Zwarte Woud moest bij Forbaeh een tunnel door den berg gegraven worden. De aanleg van deze tunnel blijkt mislukt te zijn. De van weerszijden gegraven stukken ontmoeten eikander niet in het midden, maar wijken, in hun assen, 8 meter van elkaar at. De eene helft van de tunnel moet opnieuw ontworpen en de oude gang geheel opge vuld worden, om weerstand te kunnen bieden aan den zijdelingschen druk van den berg. De schadepost voor de Badensehe regeering wordt op 31 millioen mk. ge schal. Men gelooft, dat een Italiaanseh werkman, uit wraak, vroeger een van de riohtpalen verzet heeft. In Schotland heelt het zeventig uur aohtereen geregend, Toen konden de ri vieren in do Hooglanden hel water niet raeer houden en overstroomden het land. Er zijn bruggen weggeslagen en uit den spoorweg tussohen Aoirgay en Ardfern is over 5 K.M. de dijk weggespoeld. In Duitsohland verneemt men nog al eens van zelfmoorden onder schooljongens- En dit wordt dan vergoelijkt door te wijzen o|> de Duiteche eerbegrippen, of op het erfe lijk bolast zijnsommigen zelfs wijten het aan de Duitsche harde paedagogiek en tucht! Aan de zonde, de wegvalling van den eeibied voor het gezag, de vruchten van eon huiselijke opvoeding zonder godsdienst denkt natuurlijk niemand. Thans heeft te Hannover weer een 13jarige jongen zich tjjdens het onderwijs met een revolver vsn kant gemaakt. Het gaat weer Biecht met den ouden zondaar graaf Eulecburg. Hij wordt telkens met pijnstillende irspuitingen gelatfd De arme man draagt er leed over, dat z;jn zoon zich verloofde met een zangeres. Zou hij sems liever hem met een zangerzich hebben zien engageeren 23 Sept. Goeaohe Polder. Woensdag 16 Sapt. West-, Noord-, Zuid- en Nieuwe West-kraaiertpolders. Opeabare ïerHospiagen. Woensdag 16 Sept. Serooskerke, bouwland door not. Verhulst. Aangekomen: 13 Sept. te Sabang het s.s. Celebes van Amsterdam te Rotter dam het s.s. Estonia van New York te Shanghai het s.s. Lntzo» van Rotterdam te Santos het s.s. Maasland van Buenos Ayres naar Amsterdam14 Sept. te New York het s.s. Nieuw Amsterdam van Rotterdam. Vertrokken: 12 Sept. van Napels het s.s- Frinzess Alice van Rotterdam naar Japan 13 Sept. van Suez het s s. Timor van Amsterdam naar Bataviavan La Pallice het s.s. Solo van Rotterdam naar Java van Southampton het s.s Tabanan van Rotter dam naar Java van Port Said 't s.s. Besoeki van Java naar Rotterdam van Perim het s a. Sumatra van Batavia naar Amsterdam van Amsterdam het s.s. lxion naar Java van Vigo het s.s. het s.s. Amstellandvan Amsterdam naar Buenos Ayresvan Ant werpen het s-s. Kleist van Hamburg naar Oost Aziëvan Konstantinopel het s.s. Bayern van Genua naar Nicolajef; v&n Marseille het s.s. Sachsen n&ar Batoem14 Sept. van Marseille het s.s. Ooenioer van Java naar Rotterdam 15 Sept. van Suez het s.s. Ternate van Rotterdam naar Java. Gepasseerd: 12 Sept. het s.s. Me- nado van Java naar Rotterdam Perira het s.s. Rembrandt van Amsterdam naar Bata via 13 Sept. Kaap St. Vincent het s.s. Lom bok van Batavia naar AmsterdamScilly het s.s. Ründam van Rotterdam naar New York; 14 Sept. Ouessant de s.s. Flores fi n Koning Willem II van Amsterdam naar Ba-tavia W van Batavia naar Amsterdam. TELESRMfflEl 's-Gravenhage. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan P. Hearebout ids huipsluismeester bij bet kanaal van Terneuzeo. 's-Gravenhage. Ditmaal was 't uiter aard maar een kleine stoet die van het Paleis naar het binnenhof reed. Het waren 4 galarijtuigen. In 't voorste reed deop- perceremoDiemeester der Koningin, graaf v. Randwijck, in de overige 3 de ministers in ambtskostuum. Er waren zeer veel toeschouwers. In de zaal waren nu geen schitterende goud uniformen alleen het bureau en de com missie voor in- en uitgeleide waren in gala. Er waren 60 leden der beide Kamers tegenwoordig. De tribunes waren goed be- zot. De minister Heemskerk las met duide lijke stem de openingsrode voor. Eerste Kamer. De heer Sohimrr.elpenninck v. d. Oyo aanvaardde opni'iiw het voorziltarschap m it een rede waarin hij de lsden opriep zich wal rekenschap te geven van de wetsvoor stellen die aan hun oordeel zullen onder worpen wordenhet voor entegen nauw gezet te overwegen en van hun parle mentair recht een goed gebruik ta ma ken, om namelijk de bezwaren kenbaar te maken die de Kamer zonden weer houden haar goedkeuring er aan te verlee- nen, en niet nit het oog te verliezen de eigenaardige positie die de Eerste Kamer in den Staat inneemt. Tweede Kamer. De heer Lieftinck sprak als tijdelijk voorzitter een openings woord, waarin hij z\j n leedwezen uitsprak de plaats te moeten innemen van den heer Van Alphen, aan wiens scherpe oordeel en hoogstaand karakter hjj hulde bracht, wie» hij 'n spoedig herstel en een langdurige rust toewenschte. Spr. eindigde zijn toegejuichte rede inet te wijzen op de vele wetsvoordrach- ten dia de Kamer ter behandeling zijn aangeboden, en op den korten duur dit maal van deze zitting. Daarna droeg de minister van finanoiëv. de Staalsbegroofing voor j en werd de no minatie opgemaakt voor het voorzitter schap no. 1 de heer Roëllno. 2 de heer Goeman Borgesius. Suez, 15 Sept. Uit Djeddah komt be richt dat op een vierde mijl afstands van die plaats Bedonïnen een karavaan met Javaansche pelgrims hebben aangevallen en beroofd, en sommigen gedood. Petersburg, 15 Sept. Petersburg, Kiefi Jekatarinaslav en Tasjkent, zijn door cho lera besmet verklaard. De provinciën Mos kou, Petersburg, Tsjernigo, Tomsk, de Transkaukasische plaatsen, Samarkand en Gengalen zijn insgelijks besmet verklaard. Van 10 Aug.14 Sept. zijn te Petersburg alleen 400 gevallen van cholera voorgeko men, waarvan 98 doodeljjk. Aflasp ferkospligts. enz. Heinkenszand. De uitslag dor beste ding der Heinkonszandsche guano-vereen, op Maandag j 1. is als volgtIngeschreven per 100 KG. doorde Mij. tot verkoop van hulptneat te Dordrecht f 7,04 voor amoniak, P. J. van Aardonne te Dordrecht f7,04, voor amoniak en f2,56 voorsuperphosphaaL Ooenen Schoenmakers te Uden f7,08 ou f 2,52Glerum Co. te Vlakef 7,14 en f2,54; A. Hamelink te Terneuzen f2,42 voor superphoaphaat. Amoniak bij loting gegund aan dhr. Van Aardonne, Superphoa phaat gegund aan dhr. Hamelink. markttaericSiteii. Veliïngsvereenlgfng Walcheren. MIDDELBURG, 14 Sept. 19O8. Aardappelen Schoolmeesters f 1,70, blauwe f 1,80 a f 2,10, bonte f 1,60 a f2, Uien f2,40 a f 3, Zomerprecent f 3.40, Perzikappels f 3,20 a f4, Witte Ribbing 1' 3, Roode Wijn f 3.20, Bordoan f 3,20 a f 4, Maagdeperen f 6, Bonne Loruse 2e f 4, Beurré d'Anmanlis f 8.40, Schar lakepeer f 5.20, Beurré Havdy f 9, Jutten f 9, alles per H.L.Claps Favorite 50 a 60 ct., Seigneus d'Esperen 55 ct., alles per 5 liter Moerbeziën 24 ct. per mandjeCoxpomona fl,6o, Campagne f1,25 beiden per kin Seig neus d'Esperen f 2,25 per i kin Vijgen 3 a 34 ct., Perziken 1} a 7 ct., Savoyekool 3 a 6ct., Roodekool 2 a 3 ct., Bloemkool 7 a 17ct., Witte- kool 2 ct., Sla i a 1 ct., Andijvie 1 a 1 ct., Komkommers i a 1 ct., alles per stukSui- kerboonen f 1,15 a f 1,35, Postelein 27 a 40 ct., Zuring 4 a 6 ct., alles per ben Peen 2234 ct, Karoten 2 a 24 ct., Rapen 3 a 4 ct., Selderij a 2 ct., Pieterselie 1 ct., Uien 2 a 24 ct., alles per bos. Veilingsvereeniging„Zuid-Beveland'' Goes, i5 Sept, 1908. Afval Appels 50 a 60 ct., Afval Peren 70 a 90 ct., Stoofperen f 1.80 a f 2.10, Cotlin Kerwiek 82 ct. a f I.Prinsesse Nobel f 2.50, alles per kin, William Duchesse f 2.05 ct. per halve kin, Bonne Chretien William 2.xo ct. per halve kin, Vijgepeer 2 ct., Perziken 2 a 6 ct., Bonne Louise d'Avranches 2 a 3 ct., Roodekool 3 ct., Kippen en Haan 80 ct., Bloemkool 4 ct., alles p. stuk, Druiven 30 a 60 ct. per K.G., Jutten 60 ct. p. mandje, Pruimen 6 a 15 c per K.G., Augur- ken 20 ct. per xoo. Goes, 15 Sept. 1908. De aanvoer was zeer ruim van blauw maan zaad, dat ,tot teruggaande prijzen bleef aange boden en van mosterdzaad waarvoor weinig attentie bestend. Overige artikelen tot noteering verhandeld. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe f 7.50 a f7.75, Nieuwe Rogge fó.lo a f6.40; Wintergerst f8.35 a f8.50 Zomergerst f a f Haver f 6.20 a f 7.20, Kookerwten f 9. a f9.40; Kroonerwten f 10.25 afli.Bruine- boonen f 11.50 a f12.50, Blauw Maanzaad f11,50 a f 12.Geel Mosterdzaad f19,— a f19,50, Karwijzaad f21,50 a fWinter- Koolzaad f a fWol, Schapen per 3 K.G. (steen) f af .Ajuin f af de 60 kilo. Opgaaf der marktzetlers van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.26 i f 1.40 mlddenprijs f 0.67. Aan part. f 0,72s per pond, Versche Eieren per 100 stuks f 4.20 4 f 4.80, middenprijs fi.i25, part. f per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappyj. Boter f 1.30 k f 1,40 per K.G., rekenprlja (1,36 per K.G. Aan part. f 1.45 per K.G. Eieren f 4.20 a f 4.80 per 100 stuks. Rekenprijs I 4.60 per 100 stuks. Aan part. f 4.80 per 100 st. Eierenverkoop der Onderaf deeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 2675 stuks. Prijs f 4.80 per 100 stuks. Vlissingen, 15 Sept. 1908. Boter per >(2 kilo f 0.62s a f 0.67s, Eieren per 100 stuks f 4.40 a f 4.60. ROTTERDAM, 14 Sept. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd42 paarden, 1284 magere runderen, 598 vette run deren, 185 vette kalveren, 91 nuchtere kal veren, 600 graskalveren, 3 schapen, 5 varken», 133 biggen» 4 bokken. Prijzen: runderen 29 k 35 c., ossec 29 435 c. stieren 25 a 30 c. kalveren 45 k 50 c. Melkkoeien f 150 k f260, icalfkoeien f 160 k 1 290, stieren f 130 k f300, pinken f30 k 70, graskalveren 30 a 70 vaarzen f 9o k f 120, vette- f 010 a f 00, biggen f 6,— k f 10,Hitten f o a f o, Paarden f 120 a f 180 slacht- f 50 a f 100. Nuchtere kalveren fok- f 16 k f20; ld. slacht- f 9 a f 12, Biggen per week f 1,16 a f1,25. Flinke handel. Ruime aanvoer. ZANTWERPEN. Tarwe vast. PARIJS. Tarwe gedrukt. Per Sept. fr. 23.10 a fr. 33.15. BERLIJN. Granen. Aanhoudende vraag voor uitvoer bij gering aanbod, was ook oor zaak dat de Tarwe-markt in eene vaste stem ming verkeerde, die tevens werd gesteund door de hoogere telegrammen uit Amerika, zoodat de prijzen zich bijna mk. 3 boven het stand punt van Zaterdag konden verheien. Vooral September was goed gevraagd en werd af en toe nog hooger betaald dan December, door dien er tot dusver geen aanzeggingen hebben plaats gehad. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept.: 2o7.— 205.50 204.25 Oct.: »o4-75 2O6.25 20450 BUDA PEST. Tarwe kalm. NEW-YORK. De termijnmarkt van T a rw e opende vast en s c. hooger, fluctueerde ver der om dezelfde oorzaken als te Chicago en sloot vast. In loco eveneens vast. i4Sept. i2Sept. li Sept. ioSept. Voorjaars no. 1. Northern ill-— 1O9»/g Uol/j iio3/4 Roode Winter io6'/4 104'/» 104% 105— Sept. Dec. Mei Juli 14 Sept, io7'/4 106'108s/8 12 105V2 io5'/3 IO73/8 II 105s/8 1055 8 107s/8 10 106—- 106— 108 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en I c. hooger op de verminderde onderweg zijnde hoeveelheid en naar verder aanleiding van betere telegrammen, en aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3