TELEGRAMMEN. Afloop Verkoopinpen, enz. AdwertowtiSn. MarktSiesicSiten. Posterijen. RECLAMES, Altijd welkom te Goes. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Dinsdag 8 Sept. Telegrafisch Weerbericht. SCHOUWIfiS. Vertrokken en aangekomen Schepen. aangehouden. Hij verklaarde uit vrees voor atraf niet te hebben durven thuis komen en van plan te zijn geweest naar een tante te Leeuwarden te gaan. Daar hij niet in het bezit van geld was, had hij de geheele reis te voet willen afleg gen. Door de zorg van de politie is hij bij zijn moeder teruggebracht. Hij deelde mede het zusje vóór hij wegging te heb ben toegedekt en dat er niets bijzonders met haar gebeurd was. (N. v. d. D.) De heer Eikhuizen, die te 's Gra- venhage op een avond van de vorige week aan den Soheveningsohen weg, door een eleotrisehe tram werd overreden, is ten gevolge van de bekomen verwondin gen overleden. Bij het station Halfweg is gisterenavond laat bij het overloopen van sluisdeuren te water gevallen en ver dronken een 42-jarige koopman uit Hout- rakpolder. Een 2i-jarige kantoorbe diende te Enschede, is in do badinrich ting bij het zwemmen verdronken. Te Stadskanaal is het kind van een schip per over boord gevallen en verdronken. Te Holysloot is een vrouw bij het spoelen van wasohgoed te water gevallen en verdronken. Te Andijk is een 5-jarig meisje in een sloot gevallen en verdronken. Te Laren (Geld.) werd door een heer met zijn stoomfiets aangereden een 15-ja rig meisje. Ten gevolge daarvan kreeg het kind een hersenschudding. Het werd b(j een der dorpsbewoners ter voorloopige verpleging binnengedragen. De toestand van het kind is hoogst ernstig. Zich Maandagavond van kermis te Roorda hulzum naar huis begevende, is een 72- jarige grijsaard door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Den volgenden morgen is het lijk van den man, staaode met het hoofd in de modder, opgehaald. Een 3-jarig kindje te Op- heusden dat een hoeveelheid kokend waeohwater over het liohaam kreeg, is aan de gevolgen overleden. Nog altijd gaat men te Bergambacht voort zijn misnoegen over de afschaffing der kermis door den raad te uiten. De vo rige week brandde bij het antirevolution- nair raadslid Hooken de boerenwoning af, waarvan men nog tevergeefs naar de oor zaken zoekt.Thans gingen dekermislustigen aldaar heen en dansten op de puinhopen. De appels aan de boomen, de eieren in het kippenhok, niets bleef gespaard. N. R. C. Een individu te 's-Qravenhage, dat al sinds gernimen tijd des avonds de omgeving van de Van de Spiegelstraat on veilig maakte door het plegen van voor de opeDbare eerbaarheid in hooge mate kwet sende handelingen, is gisteravond door het kordate optreden van 'n dame, bewoonster van genoemde straat, door de politie inge rekend. Bedoelde dame, die reeds meerma len de handelwijze van den aangehoudene had moeten aanschouwen, als zij 's avonds alleen of in gezelschap van haar dochter naar huis ging,betrapte hem gisteren-avond in de Hugo do Grootstraat, terwijl een an dere dame hem passeerde. Zij greep den man daarop bij den arm en leverde hem over aan een politieagent, die den man orerbraeht naar een politiebureau. Uit t nader onderzoek naar het ge beurde met den agent van politie Smit in het park Nieuweroord te Utrecht ia ge bleken, dat de zaak niet zoo ernstig was als eerst werd voorgesteld Het negental, dat zich thans te dezer zake in voorloopige hechtenis bevindt, was in den avond van 30 Augustus uitgeweest,bij welke gelegen heid door enkelen hunner nog al sterke drank was gebruikt. Een der jonge man nen, die van de part\j was, viel, als gevolg van den beschonken toestand waarin h(| verkeerde, over 't prikkeldraad, waarmede het gazon was afgezet, en bleef daar liggen omdat hij niet in staat was alleen weer op de been te komen. In zjjn dronkenschap heeft hjj getracht te toepen en dit roepen nu is aangehoord als gekerm of gesteun van een verwonde. Toen de agent Smit, op het geluid afgekomen, zich over den man heen boog en vroeg wat er gebeurd was, antwoordde de gevallene in wartaal „ge stoken" te zijn, waarmede hij bedoelde de aanraking van zjjn beenen met het prikkel draad. Door Smits van den grond op ge holpen was de man niet in staat op eigen beenen te staan, maar sloeg beide armen om den hals van den agent om op dezen te kunnen steunen en niet opnieuw op den grond te vallen. Inmiddels waren de overi gen van den troep, hun kameraad missende teruggekomen en zagen dat de agent hem wilde opbrengen. Dit wilde men verjjdelen, waarop 'n verwoed gevecht ontstond. Door enkelen van de woestelingen moet geroe pen zjjn „Smijt hem in het water", maar bjj dien uitroep is het gebleven. Het onder zoek heeft niet aangetoond dat hier sprake is geweest van een te voren beraamd plan, met welk doel ook, noch bewezen, dat do bedoeling heeft bestaan om Smit met opzet te water te duwen. Alleen gewelddadig verzet, lichamelijk letsel ten gevolge heb bende, kan den aangehoudenen ten laste worden gelegd. Alle negen aangehoudenen blijven in preventieve hechtenis. U. D. Men zal zioh herinneren, dat het hof te Weenen het doodvonnis, door de rechtbank te Lemberg tegen Siozynski (den moordenaar van Potooki) uitgespro ken, vernietigd heeft en de zaak naar genoemde rechtbank terugverwezen heeft op grond van het feit dat het door de verdedigers aangevraagde onderzoek van de geestelijke vermogens van den be klaagde was afgewezen. Siczynski zelf ïb echter van dat onderzoek Diet gediend. Hij «egt, dat hij zieh volle rekenschap van zijn daden geeft en dat hij heel goed wist wat hij deed, toen hij Potooki vermoordde. Hij wil liever worden te rechtgesteld dan dat men een onderzoek gaat bistellen of hij wel toerekenbaar is. Frans Jozef is gisterenmiddag te Boedapest aangekomen. Een reusachtige mensehenmassa begroette hem met geest drift. Er werd kwistig met bloemen ge strooid. Een ruiker trof 's Keizers wang. Daardoor ontstond voor een oogenblik eenige opschudding, doch het liep goed af. Het was de dochter van een oavale- rie-kapitein, die de onhandigheid begaan had. De vorige week heeft een man de Londensohe Beurs op stelten gezet door een kabaal te makenhij werd van den Stook-Exohauge verwijderd en de politie nam hem mee. Later bleek hei, dat men met een overspanneoe te doen had. Bij de behandeling van zijn zaak bracht een geneesheer dan ook een rapport uit, dat de man aan halueinaties leed en dat hij zioh naar de Beurs had begeven in de overtuiging, dat hij er met speoulaties een fortuin zou kunnen verdienen. De rechter onderbrak hier het medisch rapport met de opmerking «Maar dan was hij daar dan tooh aan het verkeerde adres". Uit Genève wordt gemeld, dat Luooheni, de moordenaar van keizerin Elisabeth van Oostenrijk, naar aanleiding van hèt jubelfeest van keizer Frans Jozef aan dezen een smeekschrift heelt gerioht, om bij de Zwitsersohe regeering zijn begenadiging en invrijheidstelling te willen bewerken. Het is nu juist tien jaar gele den dat Luooheni zijn misdaad pleegde. De gemeenteraad van Friedrichshafen heeft in een gisteren gehouden vergade ring het ontwerp van de overeenkomst met de Zeppelin-vennootschap goedge keurd. De gemeente zal dienvolgens den noodigen grond voor 340,000 mk. koopen en voor vijftig jaar aan de vennootschap voor 5000 mk. 'sjaars verpachten. Mooht de vennootschap meer dan 40,000 mk. belasting te betalen hebben, dan wordt de pachtsom tot de helft verminderd en stijgt de belasting tot 50,000 mk., dan behoeft zij in het geheel geen paoht meer te be talen. Na verloop van de vijftig jaar heeft de vennootschap het reoht, om den grond voor tweederden vaD den nu door de ge meente betaalden prijs over te nemen. Mocht de onderneming echter hmnen vijf jaar vau zetelplaats veranderen, dan moet zij de gemeente een derde van den koop prijs terugbetalen en komen de op het terrein gebouwde woonhuizen (de loodsen souden afgebroken en meegevoerd woiden) aan de gemeente. De vennootschap ver strekt de gemeente, om haar tot den aan koop in staat te stellen, een leeniDg van 500,000 mk. tegen 4 ten honderd, die bin nen 50 jaar moet aigelost zijn. De gemeente Nieratcin aan den Hijn, in welker nabijheid graaf Zeppelin op zijn grooten tocht de eerste maal geland is, heeft hem 200 flessohen Niersteiner, af komstig van de beste wijngaarden, ge zonden. In het katoeDland (Engeland) hebben de arbeiders met ruim 90 op de honderd stemmen besloten, den aangekondigden loonafslag niet te aanvaarden. De patroons hebben met 95 op de honderd besloten den loonafslag door te zetten, met 19 dezer te beginnen. Dus is er een groote staking of uitsluiting te vreezen,tenzij men het geschil nog bijlegt. De timmerman Friedrioh Schmidt te Spindelbof in de Boven-Palts is plotseling millionair geworden. Een van zijn voorva deren, die in den Krim-oorlog had gevoch ten, bracht het in Ruseisoben dienst tot generaal en trouwde met een gravin. De generaal en zijne vrouw zijn drie jareD geleden, kort na elkaar, gestorven, een ver mogen van 13 millioen roebels in goud en vele bezittingen nalatende. De Beiersehe gezant te Petersburg is er, na lang zoeken, aohter gekomen, dat Sohmidt hun erfge naam is. De man is een oudgediende uit den oorlog van 1870/71 en draagt bet ijzeren kruis. De manoeuvres in Lotharingen zijn in vollen gang. De Keizer is met prins August Willem, prins Fiirstenberg en zijn gevolg en aartshertog Frans Ferdinand, de Oos- tenrijksohe troonopvolger, als gast des Keizers, in auto's op het kasteel Urville bij Kurzel aangekomen. De twee legers, die elkaar moeten bestrijden,begonnen gisteren op te rukken. Het weêr is fraai en zeer warm.. De leiders van de manoeuvres, met v. Moïtke, den ohef van den generalen staf, en v. Einem, den minister van oorlog aan 't hoofd, hebben te Kurzel hun kwartier op geslagen. De Kroonprins is te St. Johann- Saarbtleken aangekomen. Edelgesteenten. Naar men beweert, is de koning van Saksen in het bezit van de fraaiste smaragden in Europana hem wordt de hertogin van Buccleueh genoemd, als de eigenares van een verbazend mooien grooten vierkanten smaragd, prachtig van kleur. Gravinv.Rosse en Lady Powerscourt verheugen zich beiden in het bezit van smaragden van onschatbare waarde. Onder de familiejuweelen van de jonge hertogin van Norfolk bevinden zich 2 haarnaalden met ruw geslepen smaragden versierd, die eenmaal het eigendom waren van de onge lukkige Maria Stuart. Met den rozenkrans, dien zjj op het schavot b(j zich had, werden de haarnaalden het eigendom van de Ho wards v. Corby, en gingen na den dood van het laatste lid dier familie over aan het hoofd der Howards, den hertog v. Norfolk. Zakdoekjes. Keizerin Josephine, Na poleon's gemalin, was, zonder het fe weten of willen, de eerste, die de kanten zakdoekjes in de mode bracht. Zij was mooi, op haar tanden na. Wat in onzen tijd van narcose en pijnstillende midde len slechts een zeer klein bezwaar zou geweest zijn, was in dien tijd een on overkomelijke hinderpaal. De machtige keizerin had geen lust, op de niet zeer zachtzinnige wijze van dien tijd van tanden te wisselen. Haar ijdelheid en haar zueht om te behagen deden haar echter een ander middel aan de hand om de vlek op haar schoonheid zoo goed mogelijk te verbergen. Zij droeg een kanten doekje in de hand, dat zij, wan neer zij lachte, voor den mond hield, zoodat niemand haar tanden te zien kreeg. Deze doekjes waren geparfumeerd, en weldra namen de elegante dames, niet alleen aan het hof, maar ook in andere kringen, deze mode over, en ver toonde niemand zioh zonder kanten zak doekjes. Apeldoorn, 9 Sept. Professor Kouwen bracht heden per auto een bezoek aan Het Loo. De Koningin houdt zich nog steeds op in hare particuliere vertrekken. Zjj rjjdt niet uit. Slechts af en toe maakt zij een wandeling in het park van het paleis. De audiënties blijven tot de strikst nood zakelijke beperkt. Minister Heemskerk werd heien in audiëntie ontvangen. Amsterdam. De cursus 1998/09 aan de Vrije Universiteit wordt 16 Sept. a. s. geo pend te 3 uur met een rede van den aftre denden rector magn. prof. mr. D. P. D. Fabius. Willemstad, 9 Sept. De Vrijmoedige berichtDe Correspondanze van Caracas en El Ciudadano van Maracaïbo bevatten gisteren artikelen beleedigend en grievend voor Cura9ao's bestuur en bevolking. De Corr. bericht dat Rolando di Lopez ex-consul van Venezuela te Curapao door Castro is benoemd tot administrateur van Laveia Decoro. Madrid, 9 Sept. Minister Maura is van vacantia hier teruggekeerd. Men brengt het in verband met een mogelijke gedeelte lijke ministrieele crisis, men verwacht dat de minister van financiën zal aftreden. Goes. Heden werden ten overstaan van not. Pilaar publiek verkocht voor de erfge namen van mej. wed. C. MariaisseLabeur de volgende onroerende goederen perceel een, bouwland in de gemeente Goes, in Bakkershoek, groot 1.89.70 H.A. voor f' 4287.60 aan de heeren P. de Koster en L. Schouten, beiden te'e-Gravenpolder en 0. de Wilde Az. te Kattendijkepero. twee, bouwland, tiendvrij, in de gemeente Goes, in Hatelandshoek, tussehen het Nissepaadje en den straatweg naar 's-Gravenpolder, groot 78.80 H.A. voor f 3015 per H.A. is den Hoop f 2375.82 aan dhr. M. C. Nijsten te Woiphaartsdijk pere. drie, weiland en we- geliDg,in de gemeente 's-Heer Arendskerke onder 's-H. H.kinderen in Pieter Huizen- hoek, groot 1.32 70 H.A. voor f' 1735 p. H.A. is den hoop f 2302.35 aan dhr. B. Boonman te 's-H. Arendskerke; pere. vier, weiland, in de gemeente 's-H. Abtskerke onder Si- coutskerke aan den Thjjshoekschen weg, groot 1.87.80 H.A. voor f 1621 per H.A. is den hoop f 3044.24 aan dhr. C. Smits te Borselepero. vijf, weiland en watergang, in de gemeente 's-Heer Abtskerke, onder Baarsdorp, groot 1.8703 H.A. voor f 2420 o. H.A. is don hoop f 4526.13 aan dhr. Krijn de Dreu te Goespero. zes, weiland en wa tergang, in de gemeente 's-Heer Abtskerke onder Sinoutskerke, groot 1.61.19 H.A.voor f1900 per H.A. is den hoop f3062 61 aan dhr. W. Boonman te Kwadendamme pere. 7, weiland en watergang in de ge meente 'a-H. Abtskerke in den hoek voor Macharis, groot 1,44.99 HA. voor f 1800* HA. is de hoop f 2609,82 aan dhr Willem van Liere te Biezelingepere. 8, bouwland in de gemeente 's-Heer Abtskerke in het Zand, groot 2,06.20 HA. voor f 1606 per HA. is den hoop f 3311,57 aan dhr W. Ha- rinck te Kloetinge. Totaal f 25520,14. Bruinlsse. Door architect M. Krijger werd Maandag aanbesteed het timmerwerk van de te bouwen kerk voor het afgeschei den deel uit de Oud-Gereformeerde Gem. Ingeschreven werd door de heeren C. S. de Graaff voor f 2090 en A. Schilperood voor f 2188. (Tot ons leedwezen ontvingen wij dit be richt twee dagen te laat. Red.) Goes, 8 Sept. 1908. Bij matigen aanvoer kwam in de prijzen weinig verandering. Oude Tarwe f af Nieuwe Tarwe 7.50 a f7.75, Nieuwe Rogge fó.lo a £6.40; Wintergerst f8.35 a f8.50 Zomergerst f a f Haver £6.25 a f7.20, Kookerwten f 9.— a f 9.40Kroonerwten 10.25 a f A0.80; Bruine- boonen f a f Maanzaad fa fMosterdzaad fKarwijzaad f 21, a f 22.Winter-Koolzaad f a fWol, Schapen per 3 K.G. (steen) f af .Ajuin fj af de 60 kilo, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.26 4 f 1.40 raiddenprijs f0.67. Aan part. f 0,72'per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 4.4 f4.80, middenprijs f 1.05, part. f 1.15 per 25 stuks. Opgaaf van de Landbouwmaatschappj). Boter f 1.26 4 f1,40 per K.G., rekenprijs f 1,34 per K.G. Aan part. f 1.45 per K.G. Eieren f 4.a f 4.50 per 100 stuks. Rekenprijs f 4.30 per 100 stuks. Aan part. 4.6o per 100 st. Eierenverkoop der Onderafdeeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 3875 stuks. Prijs f 4.50 per 100 stuks. Tlissingen, 8 Sept. 1908. Boter per '/2 kilo f 0.65 a f o.7o, Eieren per 100 stuks f4.40 af OOSTBURG, 9 Sept. 1908. Oude Tarwe f 10,20 4 f 10,50. Nieuwe Tarwefü,4 f0,.Rogge f6.25 4f6,£0 per H.L. Nieuwe Wintergerst f 8,75 4 f 9,—. Zomergerst f 8,75 4 f 9,Haver f 7,50 4 f 7,75. Kookerwten f 10, a f 10,50 per H.L. Voererwten f 0,af 0,Paarde- boonen f 7,50 4 f 7,75. Waar het er niet b(j staat, is de prijs per honderd kilo. AMSTERDAM, 9 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andyker muizen f 1.60 2.40, kleine f 1,20 a f 1,30. Westl. Zand f o, a f o.—id. kleintjes f o.a f o. HiliegommerZand fi.8o a 2.50 Friesche muizen o,a fo,—Friesche Borgers f 1,35 a f 1,45. Geeltjes fo,a. fo,Andijker Blauwe f 1,80 a f 2,Katwijker ronde f 0.a f o.Kleine f Pr. v. E. fo,a fo.IJpolder blauw pitten f 1,80 a f 1.90, dito Borgers f o,a 1 o, dito Muizen f Schoolmeesters f 1.20 a f 1,60. Graafjes f 2,50a 3.3O. Zeeuwsche Bonte f2.30 a f 2.40, Zeeuwsche Blauwe f 2.20 a 2.30. Gelder- sche blauwe f 1,70 a f 1,80, Friesche bonte f 1,90 a f 2,—. PARUS. Tarwe gedrukt. Per Sept. fr. 33 a fr. 23,05. BERLIJN. Granen. Tengevolge van den feestdag in Amerika, miste heden onze markt hare gewone leiding. Bij kalme stemming, bleven de Tarwe-prijzen aanvankelijk vrij goed gehandhaafd, dank zij de vraag voor uitvoer en ook doordien de buitenlandsche markten geen tegemoetkomendheid toonden. Op de ilauwe houding van Liverpool liep echter ten slotte de markt een fractie terug. Rogge vast en iets hooger gesloten dan gisteren. Haver in loco tamelijk vast. Op levering flauwer door aanbod uit Noord-Rusland. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept.: 203.75 204.-— 204.25 Oct.: 203.75 20420425 NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en c. lager, fluctueerde verder om dezelfde oorzaken als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco traag. 8 Sept. 4 Sept. 3 Sept. 2 Sept. Voorjaars no. 1 Northern Roode Winter 8 Sept. 4 3 2 CHICAGO. 101 104 '/a Sept. 105 "2 io5'/g 105' I°57/8 io4f iD'/j i°47 Is Dec. 105 106- l°47/g 113— i043/r Mei io75/s io8'/s 108— 107 112— I°35/8 Juli De termijnmarkt van Tarwe opende traag en t. lager op teleurstellende telegrammen en realisation, en steeg vervolgens in verband met de willigte van Pork, alsmede onder den invloed van ongunstige oogsibe- richten en aankoopen door haussiers en bais siers, terwijl de rijzing tevens steun vond in ongunstige weerberichten en afnemende voor raden te Minneapolis. De toegenomen zicht bare voorraad en grootere aanvoeren in het binnenland veroorzakten later eene daling, waartoe ook realisatiën medewerkten. De markt herstelde zich echter weder naar aanleiding van het officieele oogstverslag, alsmede ten gevolge van aankoopen' voor uitvoer en leven diger loco-vraag te Minneapolis, om het laatst nogmaals te reageeren door verkoopen. Het slot was prijshoudend 8 Sept. 5 4 3 Sept. 98— 977/. 98'/, 9 8'/s Dec. 97V< 97'/s 975/g 977/, Mei io05»s 100 5/„ lOl'/s IOl'/ï Oct. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend dat voortaan in het verkeer met alle plaatsen in Nederlandsch Oost-Indië brie ven en doosjes met aangegeven waarde zijn toegelaten. Vcor zooveel ter plaatse van bestemming geen kantoor der posterijen is gevestigd, opengesteld voor de behandeling van de hier bedoelde zendingen, wordt de geadres seerde uitgenoodigd de voor hem bestemde zending af te halen of te doen afhalen van het meest nabij zijne woonplaats gelegen kantoor, dat wól voor die behandeling is opengesteld. (Deze kantoren zyn genoemd in bijlage L van den post-, telegraaf- en telephoongids, afdeeling postdienst). De naam van het kantoor, waar de brief of het doosje ter beschikking van den ge adresseerde ligt, behoort door den afzender op 't adres der zending te worden vermeld, BÜJtGEBLIJKB STAND. Van 79 Sept. MIDDELBURG. Ondertrouwd: O. van der Kleijn, 34 j. jm. en M. Caspers, 35 j. jd.W. Haverkamp, 25j.jm.en F. C. Bosechaart, 27 j. jd. Getrouwd: J. da CostaSenior,46j. wednr. en R. Polak, 41 j. jd. Bevallen: J. K. de Pan geb. Burgs, z.W. C. van Wezel geb. Van Hilst, z. Overleden: J. C. Faelen, 84 j., wed. van J. J. Bos; P. J. Ploegaerf, 5 n>., z. Van 5—8 Sept. VLISSINGEN. Bevallen: A.M.de Poorter geb. Buijsse, z.M. T. van Wijk geb. Kest, d.M. P. Kirkland geb. Flitser, z.J. Klupper geb. Vinke,z. Overleden; I. Labruijere, man van p. Mms, 70 j. Goed nieuws vau iemand uit onze omge ving is ons altijd welkom en wij zullen met belangstelling bet volgende berichtje van een inwoner van Zoulelande lezen. Het zal eveneens voor velen onzer waardevol nieuws zijn. De heer A. Wijkhuis, wonende te Zoute- laude, meldt ons Het is thans reeds ander half jaar geleden, dat ik gesukkeld heb aan een hevige pjjn in den rug, de pijn verliet mij geen oogenblik en ik kon er zelfs 's nachts niet behoorlijk van slapen, 's Mor gens bij 't opsfaan was ik dan ook meer ver moeid dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had immer een duizelig gevoel in het hoofd en ofschoon ik geen moeite on gedaan had gelaten oin hiervan verlost le worden, scheen het wel, dat men de werke lijke oorzaak yan mijn ziekte niet kon vin den. Ten slotte raadde wen mij aan Uw Foster's Rugpijn Nierenpillen eens aan een proef te onderwerpen en ik kan niet anders zeggen dan dat deze pillen wij zeer goed bevallen zijn. De pijn is thans veel minder, ik bemerk niets meer van de vroegere dui zelingen om eohter van een volkomen ge nezing zeker te zijn, zal ik nog oenigen tijd met uw goede pillen verder gaan. Ik ouflergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en maohtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Het is rugpijn, waarmede het gevaar een aanvang neemt. Rugpijn Niercnpillen gene zen de pijn in den rug, terwijl ze de nieren in orde brengen die zioh daaronder bevin den want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet de rug. Verzeker U dat men U de echte Fos ters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die den heer Wykhuis gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1.75 voor óén- of f 10 voor zes doozen. naar waarnemingen in den morgen van 9 Sept., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.5 te Horta (op de Azorisohe eilanden (N.-Afrika), laagste stand 741.1 te Shields (in-Eugelaud), Verwachting tot den avona van 10 Sept. Zuid-Westelijke, daarna afnemende en ruimende wind. Betrokken luoht en regen. Later opklarend. Iets koeler. 23 Sept. Goesohe Polder. Woensdag 16 Sept. West- Noord- Zuid- en Nieuwe West-kraaiertpolders. Aangekomen: 8 Sept. te Marseille het s.s. Menado van Java naar Rotterdam te Padang het s.s. Malang van Rotterdam naar Java. Vertrokken: 6 Sapt. van Algiers het s.s. Prinzess Alice van Bremen naar Oost Azië van St. Michaels het s.s. Prins Willem III van Paramaribo naar Amsterdam7 Sept. van Cherburg het s.s. Kronprinzessin üecilie van New York naar Bremenvan Padang het e.s. Java van Batavia naar Am sterdam 8 Sept. van Amsterdam het s.s. Amstelland van Buenos Ayresvan Genua de s.s. Lombok en Koning Willem II van Batavia naar Amsterdam; van Southampton het s.s. Koning Willem I van Amsterdam naar Batavia9 Sept. van Port-Said het s.s. Ooentaer van Java naar Rotterdam. Gepasseerd: 7 Sept. Vlissingen het s.s. Prinz Ludwig van Oost Azië naar Bre men Scilly het s.s. Grosser Kurfiirst van Bremen naar New YorkGibraltar hot s.s. Ternate van Rotterdam naar Java. BRIEFWISSELING. Aan B. II. Onderwaters In ons vorig no. onder Schoolnieuws staat in 'tstukje van dhr. Derksen „Inkoop som" onder 6 Voor 1 Jan. 1908. Dit moet natuurlijk zjjn 1909. te Schore. Uw vraag ie al te doorzichtig. Wend u tot de autoriteiten. Red. Tot het plaatsen van Advertentiën, niet afkomstig uit Zooiand, betreffende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Bultenlandsch Advertentiebureau D. IJ. ALTA, War moesstraat 76—78, Amsterdam. SSSg Zoo de Heere wil, hoopt onze ge liefde broeder, zwager en oom DINGEMAN DINGEMANSE, op 14 September a.s. zijn 80sten geboortedag in het Diaconiehuis te Serooskerke te herdenken. J. JANSE. Serooskerke, Sept. 1908.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3