Laatste Berichten LEESTAFEL, Opeabare Verkopingen. ifloop VerKospinpa, enz. te 1 aar uit Rotterdam vertrekt en pl.m. kwart over twee in deze gemeente aan komt, weer teruggekomen is en toen met haar Ainsrikamscheo geleider aan de halte Achterweg" in deze gemeente is afgestapt. Vandaar zijn de twee gegaan naar den haus gepensioneerden) brigadier-majöor Vonk, om te 3.46 weder per tram te ver trekken. Na beweert men doch voor de waarheid hiervan staan we niet in dat g 'noemden majoor het geld voor den over tocht gezonden was, althans dat het daar gereed lag. In alle gevallen geeft dit bezoek aanleiding tot velerlei praatjes. Ja, men fluistert zelfs, dat het meieje genoemden majoor misschien mededeeling gedaan heeft van haar plan om te vertrekken. Vast staat nu echter, dat het meisje uit New York een Ansicht'' gezonden beeft. On» vermoeden, dat zij per Rijndam vertrok, is dus waarheid geblekeD. Intussohen mogen de regenten vau hat Weeshuis hst volgend jaar wel toezien, dal de 10-daagsohe vaoantie niet als een Oce aan-reis besteed wordt. Het voorbeeld van „Emmetje" kon wel eens aanstekelijk werken. Omtrent den brand te Amsterdam, hieronder vermeid, vernemen wij nader Da moeder stond even op stoop te praten. Toen zy gegil hoorde, spoedde zy zich naar boven en ontsloot de deur, waarvan zjj den sleutel in haar zak gestoken-had. By het openen van de deur sloegen de vlammen haar tegemoet en wel zoo hevig, dat aan doorkomen geen denken meer was. De op haar hulpgeroep toegeschoten buren, kon- dnu ook geen pogingen tot redding wagen door de vreeselyka hitte van de snel om zich heen grijpende vlammen. Zoo moest uien lijdzaam de komst der brandweer af wachten. Toen deze arriveerde wist zjj be trekkelijk spoedig het vuur meester te worden. Maarde brandweermannen die de kamer binnen gingen, vonden de kindertjes niet meer in leven. De beide knaapjes waren, beangst voor de vlammen, weggekropen, het oudste in de bedstee onder de dekens, het jongste in een hoek der kamer achter zyn wiegje. Daar werden zy gevonden, met slechts weinig brand wonden maar gestikt door den rook. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De moeder, die in hlyde verwachting is, trok zich, zooals te begrijpen is het geval erg aan en zat voort durend wezenloos te staren op een stoel by de baren twee hoog, zonder van eenige troost te willen hooren. De verdieping brandde geheel uit. Gisterennamiddag, omstreeks 4 nar, zija in de Frederikstraat te Amsterdam, op de derde verdieping van perceel 82, twee kinderen gestikt. De moeder had be neden aan de deur staan praten. Boven ko- meude vond zij de kamer in lichtelaaie staan. Waarschijnlijk hebben de kinderen, twee jongetjes van 5 en li jaar, met lucifers gespeeld. Het oudste werd in bed gevonden, het jongste aehter de wieg. Toen hulp op daagde waren zij reeds dood. Te Rot terdam is een 28 jarige kelderkneeht in een koffiehuis, door mis te stappen, van de trap in den kelder gevallen. Hrnstig ver wond en bewusteloos werd hij opgenomen eu naar het ziekenhuis gebracht, waar hij weldra overleed. De toestand van den man en de vrouw te 's üravenhage, die gisteravond naby Promenade door da electrische tram wer den overreden en thaDs in het Gemeente ziekenhuis worden verpleegd, is naar om standigheden wel. De in het Militair Hos pitaal opgenomen milicien, een grenadier, wiens familie te Groenlo woont en die door de Staatsspoor-stoomtram werd overreden, bevindt zich nog steeds in bsdenkelykea toestand. Door luitenant-generaal Rost van Tonningen, leger-commandant in Ned.- lndië, ia tegen den directeur van de Avond post, zoo meldt dit blad, een klacht inge diend by den officier van justitie "ta 's Gravenhage, naar aanleiding van de in de Avondpost geplaatste artikelen van Wekker en de daarop gevolgde uitgifte van die artikelen in brochurevorm. Nader verneemt thans Het Vad., dat zyn bericht, door ons in ons vorig no. over genomen, dat er vanwege de S. S. weldra biljetten enkele reis kunnen worden samen gesteld volgens het tarief van gecombi neerde rondreisbiljetten, niet jnist is. In Dnitschland worden dergelijke enkele reizen voor minstens 600 KM. verkrijgbaar gesteld, doch in ons land worden deze bil jetten niet uitgegeven. Men maldt uit Leiden Niettegenstaande door het beatunr van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer besloten was om „Oud Leiden" op het Marktplein naby de Kloksteeg op Donderdagnacht te één uur onherroepelijk te sluiten, is het daarop toch teruggekomen, nadat door de pachters vau uitstallingen en tenten herhaaldelijk verzocht was om het plein nog tot Zondag a.s. geopend te houden onder aanbieding om de eventueel daaruit voortvloeiende kosten voor hun rekening te remen. Het bestuur heeft gemaend aan deze aanvragen te moeten voldoen en heeft alsnu bepaald, rudat dn vereischte vergunning van het gemeentebestuur was verkregen, „Oud Leiden" nog tot Zondagavond a.s. geopend te houden, maar alsdan ook definitief te sluiten. Muziek-uitvoeringen, operette- voorstellingen, oefeningen door het vendel enz. zullen nu tot dien tyd geregeld worden voortgezet. Frans Rosier. Naar aanleiding van de ontvluchting van den bernchten Fcans Rosier uit het krankzinnigengesticht te Medemblik, schrijft het H. v. d. D. Toen Frans Rosier de vorige maal in den nacht van 19 op 20 Februari uit Medemblik ontvluchtte, is het hem gelakt gedurende ruim 14 dagen de politie op een dwaalspoor te honden, niettegenstaande de justitie oogenblikkelyk een prijs van f 500 op zyn aanhouding uitloofde. Hoewel hy voortdu rend op de miust aangename wy'ze van zijn tegenwoordigheid hier of daar deed blijken was het toch aan een toevel te danken, dat Rosier te Utrecht werd gevat. In een kap perswinkel waar hij zijn besminkten kop van den overtolligen baardgroei wilde laten ontdoen, herkende de kapper, die door het uiterlijk van den vreemden klant, van een soort, die hij gewoonlijk niet in zyn zaak aantrof, opmerkzaam geworden, aan het moedervlekje aan de rechterzijde der bo venlip, het gevaarlijke personage. De poli tie werd gewaarschuwd, Rosier werd ge volgd en toen op 5 Maart in het volksloge- mont «Azariël'' zonder moeite in hechtenis genomen. Wanneer hy do politie ook dezen keer zooveel last aandoet als in 1906, dan kan men nog van heel wat ernstige gevallen hooren. Men herinnere zich maar Roster's bezoekon aan Haarlem en Gouda, on de zenuwachtigheid waarmede op verschil lende plaatsen van het land jacht op hem werd gemaakt, wat ook dikwijls tot ver makelijke dingen leidde. Rosier, die aan grootheidswaanzin lijdt en van jongsaf een dief is geweest, zal niet licht uit moordlust iemand dooden, maar waartoe hij uit angst kan komen is voor twee-en-een-half jaar te Gouda gebleken, waar by de weduwe Overgauw, die hem 's nachts in haar winkel ontdekte, toen hy zioh daar aan gedroogde appelen tegoed deed, ernstig mishandelde, uit vrees voor ontdekking. Men houdt zich ook thans weder verzekerd, dat hy om zijn oude voor liefde voor Haarlem, waar hy destijds een zuster had wonen, zich weder in de omge ving dier stad zal vertoonon. Hy is nu 34 jtar. Zoo hy zich niet te zeer heeft ver momd, zal hy herkenbaar zyn aan het vol gende signalementLengte ongeveer 1 67, Jicht blond haar, grijsblauwe oogen, mond klein, kin rond, diepliggende oogen, en als bijzonder kenteeken een moedervlekje aan de rechterzijde der bovenlip. Rosier's leven is een aaneenschakeling van misdaden. Als kind bestal hij zyn mak kers, op zyn veertiende jaar werd hij voor zes maanden veroordeeld wegens diefstal van vee nit de weide. Op zyn 16a jaar ging hy wederom wegens diefstal voor L'/ajaar de gevangenis in. Op zyn 18de jaar werd hjj inbreker, kreeg daarvoor eerst 4 jaar en op zijn 23ste jaar wederom 5 jaar. Op zija 28ste jaar werd hij wegens de mishandeling van wed. Van Dregt in de N-euwstraat te Haarlem tot 12 jaar ver oordeeld en later nog wegens diefstal te Amsterdam en schieten op den bestolene tot 6 jaar. Rosier werd in den laatsten tijd nog steeds kunstmatig gevoed, overigens hield bij zioh zeer rustig, zoodat de onderdirec teur Reigsma, die iijdens 't verlof van den directeur, diens functie waarpeerot, er geen bezwaar in had, dat Rosier gisteravond deelnam aan een feest, gegeven ter eere van de Koningin. Dit feest bad plaats in de reclitieiaal. Deze zaal dient Zondags voor kerk en doet overigens dienst voer aile festiviteiten in het gestioht. Te ell uur was het feest afgeloopen en gingen het eerst de vrouwen Daar haar afdeeling. Vervolgens werden de maonen, onder toe ücht van een aantal bewakers, naar de voor hen bestemde afdeeling geleid. Om echter deze afdeeling te bereiken, moet men een dertig meter lange gang door, welke loopt langs den buitenkant der zaal en waarvan de ramen uikomen op den z.g. Noordertuin. Alles ging in volmaakte orde. toen Frans Rosier plotseling vooruit rende, een ruit insloeg, de roeden stuk trapte en naar buiten sprong. Er ontstond een paniek onder de verpleegden, waar door het voor de bewakers niet mogelijk was, Roeier onmiddellijk na te zetten. Wei gieep een vaa de bewakers den vluchte- 1 rag bij zijn jas, maar Rosier glipte uit dit kleedingstuk en iiet dit achter in han den van den bewaker. In plaats dat de bewakers hem door het raam volgden, liepen ze eerst de gang door en kwamen zoodoende in den tuin. Van den vlnohteling was toen geen spoor meer te ontdekken. De Noordertui» is omgeven door een ijzeren hek, waarvan, voor het gemak van eventuecle vluchtelingen, de pinnen omgebogen zijn. Een oude vrouw met rheumatisohe ledematen, zal zelfs geen moeite hebben, over dit hek te klimmen. Achter dit hek ligt de haven. Frans heeft zioh dus blijkbaar te water begeven, wat ook blijkt uit zijn bovenkleeren, die ge vonden werden aan den kant. In een paar slagen kan hij den openbaren weg bereiat hebben en is daarna in dea pikdonkeren paoht verdwenen. Sinds heeft men niets meer van hem gezien of gehoord. Men vermoedt, dat hy zoogoed als naakt hot gestioht verlaten heeft. In den afge loopen nacht werd bij een boer in den Tnrfhoek een Engelsoh hemd en een wit boezelaar gestolen. In Medemblik word! nooit iets ontvreemd, zoodat men dezen diefstal na in verband brengt met de ont snapping van Rosier. Bovendien heefl een Medemblikker verklaard, te vier uur onge veer een persoon te hebben gezien, die een wit hemd aan had, en dacht toen met een sohilder te doen te hebbeo. Onmiddellijk nz de ontvluchting, werden de brigadier en de veldwaahter van Medemblik ge waarschuwd, die per fiets den omtrek afzochten, ca eerst in de geheele stad, elk hoekje en gaatje, te hebben doorzocht. Overal in den omtrek zijn posten uitge zet, ook Hoorn en Haarlem werden met de ontvluchting in kennis gesteld. De 7el. voegt hieraan toe: Nader verneneraen wij van een oogge tuige Het strijkorkest van hst muziek gezelschap „Euierpe'', luisterde den feest avond in bet krankzinnigengesticht op. Toen de uitvoering geëindigd was, werden de gevaarlijke verpleegden, nit da versterkte afdeeling, als Frans Rosier, tus- sehen 2 verplegers en «en hoofd verpleger weggeleid. In den gang drong Rosier zijne verplegers op zijde en wrong zich door een tweetal zeer kleine ruitjes. De oppassers wilden hem grjjpen, doch de andere patiënten verhinderden hen scheen een oompiot te zijn, want wie Ro sier wilde grijpen, kreeg eeD slag in het gezicht. De hoofd verpleger, die hem bij zijne beenen wilde vastpakken, kreeg een vuistslag tegen het gelaat, terwijl zijn handen werden vastgehouden. Hoe Frans Rosier ziob door die kleine ruitjes wrong, is een raadsel, want het bleek voor de bewakers onmogelijk, hem langs dien weg na te gaan. Na den eersten sehrik weerklonken de noodfluitjes en ging men van alle kanten den vluchteling na, doeh toen bleek het reeds te laat. Men ncag gerust zeggen dat er te Me demblik een slechte bewaking is, en <iat de in observatie zijnde «gekken" niet alle zoo gek zijn als zij zioh wel uitgeveD. Hoe tooh is 't anders mogelijk, dat, onder de nog wel allergevaarlijkste verpleegden, een oompiot gesmeed kon worden, om Ro sier in zijn vlucht te helpen. Als dit hier krankzinnigen zijn, dan is er wel methode in hun waanzin. Onder de oogen der be wakers spreken ze de heeie gesohiedenis af dat er een complot bestaan heeft, is buiten kijf en zijn reeds zoo van het te gebeuren feit vervuld, dat zij hfe! den avond tijdens bet feest onrusiig zija. Allen genoodigden is dit opgevallen. kEa dan dit feest... is dit de vaderlandsliefde niet een weinig te ver gedreven f 't Had er nog maar aan ontbroken,dat Fr<,ns oi een andere driedubbele moordenaar op Hater Majesteiis gezondheid gedronken bad In da gang, die van de reereatie-zaal naar de slaagzalen leidt, is het een oogen- blik een «pan" geweest. Toen Rosier zich door het raarnje wrong, aldus de adj.- direoteur, ontstond er beweging onder de verpleegden, waardoor de bewakers deze r>iet aan hun lot konden overlaten, en Frans gelegenheid kreeg te ODtsoappen Een kwart minuut later waren we al in den tuin, maar daar was niets meer te vinden Het opdriDgen der verpleeg den en het gevecht in de gang. Hoe lang <al het geduurd hebben, voordat de kerels weer in bedwang waren en men de ban den vrij kreeg om in den tuin te gaau zoeken'? Een kwart minuut lijkt me wel wat kort. De indruk van de heele geschiedenis is deze, dat de direolie te Medemblik de verpleegden vrijwel geheel als krankzin nigen beschouwt, «n maar al te veel ver geet, dat ze voor lU, voor '/a> of heete- maal, gevaarlijke boeveD zijn. De ontvluch ting, eerst vau Heesterveld, een haifjaar geleden, waarvan nooit iemand iets boorde, daarna die van Veltmau, een paar maan den geleden, hadden tot waarschuwend voorbeeld moeten strekken. Men heeft er ziob blijkbaar niets van aangetrokken. >od ra een verpleegde maanden lang kalmte huichelt, kan hij er van verzekerd zijD, dat te avond of te morgen de be waking dermate verslapt, dat de kans guastig is, om den sprong naar de vrijheid ie wagen. Een nauwkeurig onderzoek naar de toe standen hier, schijnt niet overbodig. Incident in den haarlemschen Raad. Meo schrijft aan de O. U. Ct. De heeren zaten midden in de rond vraag bij de zitting van gisteren Er werd juist gesproken over maatre gelen tegen watergebrek bij //droge" lijden En het water viel juist bij stroomen uit de luoht De wind loeide orkanisoh En te midden daarvan klinkt plotse ling een vervaarlijk gesohreeuw Ontsteld springen de raadsleden op en ijlen naar het venster... En hoe hardor het regendehoe orkaniseher het woei des te harder het geschreeuw Toen plotseling een gestommel aan do raadzaaitrap een gevaarlijk gesohreeuw in het raadzaalportiekje... Een sohaap was van de kudde van een veedrijver afgedwaald, en wilde zijn entree in de raadzaal doen. Na heel wat geschreeuw gelukte hel den drijvbr, het beest op een ander pad te brengen. Wanneer nu onze raadsleden zoo mak als 'n sohaap waren, zou men allicht zeg gen »soori zoekt soort". Nu dat niet het geval is, en hun onbevangen, critiek en oppositie spreekwoordelijk is, moet er een andere oorzaak zijn, dat het schaap juist gedurende de raadszitting daar afdwaalde. Profetisch aangelegde mensohen bewe ren nu, dat dit sohaap, dat erg sleoht in de wol zat, een symboLsch teeken is, hoe onze belastingbetalers er zullen uit zien bij den volgenden hoofdelijken om slag, wanneer zij nog meer «geschoren" zullen worden, dan dit jaar reeds ge- Bohiedde. M.et zekerheid kuonen we medc- deelen, dat het Sanatorium „Sonnevanck", ra bij Harderwijk, uitgaande van de Vereenigirg tot Christelijk hulpbetoon aan luberoulose-lijders, 8 Ootober a. s. voor patiënten zal worden geopend. De Genees heer-Directeur, Dr. J. Hek man, wiens adres tot 1 Oot. a. s. (e Zuidbroek, daarna te Harderwijk is, zal gaarne alle gewensehte inliohtingen ver schaffen. Een Köpenick op sportgebied. Te Milaan heeft een grappenmaki r zich uitgegeven voor Doraodo Pietii, den Itali aan, die in uitgepuiien toestand het eertt de eindstreep passeerde in den Marathon-wed strijd, doeh geen prijs kreeg, omdat men hem de laatste 100 M. had ondersteund. Een jongmeusch kwam te Livorno, na brutaal het uur van zijn komst, als Doracdo Pietri in de bladen te hebben aangekondigd Alle sportverenigingen van de stad waren present en de joDge alhieten manifesteerden luidruchtig hun enthusiasme, toendepseudo Dorando van zij heldendaad verhaalde. De bewonderaars richten een diner aan. Bij zijn vertrek zag het station zwart vau ae mensohen. Uit Carpi wordt thans gemeld, dat de ware Dorando de stad niet heeft verlaten.... Katten en diphtherie. Er is al meer malen op gewezen, dat kaiten diphtherie kannen krijgen en de besmetting op raenseheia kunnen overbrengen. Dit gevaar is onlangs weer gebleken in Engeland, waar in de buurt van Manchester een kleine epidemie voorkwam, die haar oorsprong had gevonden in een zieke kat. Van den kant der geneeskundigen is toen nadrukkelijk gewezen op het ge vaar, en de noodzakelijkheid betoogd, dat katten, die hoesten en mager worden, onmiddellijk worden afgemaakt. Bij Cliamao in Engelsoh-Indië vlak op de Afgaansche grens is, volgens een bericht uit Lucknuw, een Christen-be keerling vermoord, met name Nasroella ckan (niet te verwanen met dea broeder van den emir van Afgamstan), omdat hij weigerde zijn nieuwe geloof weer af te zweren. De Eugelsoh-ludisohe regeering eiecbt uitlevering' vaa de moordenaars. Deze schijnen dus op Afgaansoh grond gebied gevluoht te zijn. De politie te Toulon heeft Angèle Monero, een lichte dame, in hechtenis genomen, omdat zij in de drukke Rue Nationale een ainiioenkit hield, waar veie zee-offioieren en jongelieden van goeden huize kwamen. De politie kwam er achter, doordat een jonge man, om het door juffrouw Monero verlangde in treegeld te kunnen betalen, van zijn vader een brietje van hondere francs had ge stolen. De dame zal vervolgd worden wegens overtreding van de bepalingen op den handel in vergiftige stoffen. Bij een andere houdster van een amfi- cenhuis heeft men kaarten gevonden uit ae schooi voor marine-dokters, en weer een andere heeft aan de overheid een volledige lijst van de offioieren, die ae opiumkitten bezoeken, verstrekt. In Berlijn is een hospitaal voor vrouwen geopend, met een stat uitslui tend uit vrouwen beslaande. Het is open voor de patiënten van alle vrouwelijke doctoren en besohikt over 19 bedden. Sedert 25 jaren bestaat in Ameiika reeds een dergelijke inrichting, kei Tel'air hos pitaal te Savannah, dat 59 bedden telt eu rijk begiftigd is. Generaal Booth is te Bloemfontein aangekomen. Hij werd verwelkomd door den eerste-minister en den burgemeester eu is de gast van den gouverneur, die in een vergadering, waarin de generaal zal spreken, het voorzitterschap zal be- kieeden. Lte stad der pillen. Het Hdbl. eohrijil: Het is niet de naam van een Sepleiu Der-re- vue, het is de algemeen gangbare naam voor de Amertkaan^ehe stad Detroit. De naam is welverdiend, want een officieel cijfer leert ons, dat de stad elk jaar alleen naar de Oude Were.d tien miliard pillen uitvoert, hetgeen echter niets meer verte genwoordigt dan een derde van de jaarlijk- sohe productie, aangezien het meerendeel iu de Ver. Staten zelf verbruikt wordt. De heele wereld slikt pillen doch de kinderen van Oom Sam slikken ze het allermeest. In Amerika schat men het pil- lenverbruik op 60 pillen per hoofd en per jaar. Detroit maakt pillen in eiken vorm, iü elke kleur, in eiken smaak gemiddeld zijn er een duizendtal verschillende soorten, die zoowat het klassieke repertoire vertegen woordigen. Dan komen er jaarlijks een iwee honderdtal nieuwe soorten bij, al naar mate de modekwaal van het seizoen. Tot dpsver geschiedde piliendraaien als n<vdwerk in groote stampers wordt het medikament toebereid en tot een vas ten koek gestampt, dan wordt de koek tn kleine vierkante stukjes gesneden en door het werkvolk in oe fabrieken met do nand de pil gedraaid. Duizenden mantu-n, vrouweu en kinderen oefenen te Detroit bet nuttig beroep van pillendraaier uit. Doeh er is nu sprake van een pilien- d raai machine, welke 200,000 pillen per dag zou kunnen afleveren, zegge 10,600 pillendoosjes of fleschjes van twintig «tuks. Een anecdote van mr. Labouolè.e (Engelsoh parlementslid). «Ik bevond mij in Duitsehland aau het hof van een klein poleniaatje. Er werd aan tafel champagne gesohonken, dcch aange zien ik daar niet van houd, schudde ik neen. Een van de gasten ik meen de hofmaar schalk fluisterde mij toe: „Laat u in schenken" en daarna legde hij mij uit, dat de vorst zijn gasten slechts één glas cham pagne voorzette. «Begrijpt u, als ik nu uw glas ook drink, heb ik er twee". Later begreep Labouohère, waarom bij volgende dine's er een bepaalde voorkeur bestond om naast hem aan tafel te zitten. Prof. Erich Lehmann, uit Charlotten- burg, had studiën gedaau iu het observato rium van den Monte Ross, 4559 meteis hoog, "n zou nu naar Zerioait afdalen. Hij was vergezeld door 'n gids eu twee dragers. Id den nacht vóór het vertrek kreeg een dezer laatsten, Biner genaamd, een aanval van bergziekle. Op die hoogte komt dat meer voor, maar gewoonlijk verdwijnt de aanval, wanneer men eenige honderden meiers daalt. Tegen alle verwachting ver ergerde de toestand van Biner snel en daarom besloot men, niettegenstaande den heersohenden nevel, naar beneden te trek ken. Men was nauwelijks honderd meters gedaald, toen Biner het bewustzijn verloor. Men snelde nog van het observatorium ter hulp, maar niets mooht baten. De man stierf. It erk stiet! ws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Winkel W. Nieuwburgte Schoondyke. Geref. Kerken. Beroepen te De Bildt, R. Smeding te IJselmonde. De Unie-Collecte bracht dit jaar te Brui- nisse f 117,50 op. Als nog toegelaten aan het gerefortn. gymnasium te Kampen tot klasse II: D. Scheele en tot klasse V: C. Bcuma. PKEDIKBEUKTEN Zondag 6 September. Goes, voorm. half 10 ds. Steinz, nam. 2 uur de. Do Voogd, vaD 'a-Heer Arendskerke, Doopsbed. avond 6 uur ds. Boersma. Dinsdag 8 Sept. G o e s1 uur bij wed. M. Ryk door deurw. Hollmann Verhoek 18 Belgische murrieveulens. G r ij p s k e r k e bij Verhage door not, v. Nimwegen inspau 10 uur als 1 lier merrie 15 jaar, 1 vos ruin 17 maanden, 1 bruine merrie 5 jaar, melkkoeien, vaar zen, kweekkalvers, menwagens, tilbury, driewielskar, melkontroomer Melotti, vic- toriakarn, huisraad, et- en nagras. Serooskerke (W.). Heden hield de Landbouwvereeniging alhier haar eerste algemeens vergadering in het ioopende boekjaar, welke bijgewoond werd door 22 leden. Twee nieuwe leden werden toege laten. Het aftredend bestuurslid de heer I. de Back werd met algem. stemmen op éen nu herkozen als bestuurslid. Tot oommissieleden voor het nazien der rekeniDg werden benoemd dhrn. J. Lou- werse eu J. de Rijcke, beiden te Vrouwe- polder. Als afgevaardigden naar den kring ^Walcheren" zullen optreden de leden van hst bestuur. Er werd besloten aan ieder lid een Staring-almanak uittoreiken. De besprekingen liepen hoofdzakelijk over KalibemeBting, hieruit bleek dat de Kali- meststcffen steeds meer waardeering on dervinden. Colijnsplaat, Vrijdag werd alhier ten overstaan van not. Noordijke in het open- i aar geveild een woonhuis roet sehuur, tuin en erf Voorstraat A 10, aankomende dhr. M. J. Krijger, Toegewezen aan Mej. E Breas, wed. v«u dhr. A. de Pree alhier, voor f 1505. Onkosten 8'/2 pot. De Spiegel van deze week (uitgave W. Kirchnei) is weer zeer aantrekkelijk. Het nieuwste portret der Koningin gaat vooraf aan de beschrijving van de Koninginnedag te Amsterdam, welke door aardige photo's wordt vereeuwigd. Ook de Nederlandsche Tantzending te Utrecht wordt op aange name wyze behandeld en door photo's toe gelicht. Ouder de comité-leden treffen ons cie wèlgelykende porttetten van oude be kenden aan, o.a. da. v. Heest en ds. Couvee. Interessant is ook de beschouwing over de Vlartb a-stichting, insgelyfes met welge slaagde kiekjes; vooral de speelplaats in vdie actie trekt aau, benevens de bewaar school met haat kleine gasten. De por tretten van wijlen Saukey en ds. Fernhont zyn eveneens fraai, terwyl de photo van de rijksveldwachters met de beide sneeuw wit behaarde veteranen naast den voorzitter geplaatst, een aangenaam effect maakt. Spiegel heeft aanspraak op toenemende belangstelling. Anastasia, de hertogin van Meck lenburg, naar 't Duitsch van O. Beyer, door G. Kuyper. Nijkerk, G. F. Callenbach. De heer G. Kuyper, offieier te Amers foort, zoon van den oud-minister heeft v*u den in Duitsehland zco populaireu chiia-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2