kracht i'ja als da Kon. goedkeuring was gevallen. De voorzitter: zegt u behoeft die artt. niet op te noemen die weet ik ook. Dhr. Verhaagen zegt: indien u ze kent, bent u ook verplicht ze na te leven. De voorzitter: wat aangaat de geldlee- ning om diepaa dan definitief vast te stellen als het bedrag bekend is kau niet altijd worden uitgevoerd. Dhr. Verhaagen zegt dat kan heel goed er kan besloten worden om een geldleening aan te gaan van hoogstens zooveel,en blijkt het later dat bet genoemde bedrag niet uoodig is, dan kan de raad het juiste be drag vastste)len;oorspronkelijk haddon wij besloten f 1700 te leenen,wat later is terug gebracht op f 1550, nu hadt er nog wel een nader beslnit knnnen genomen worden om sleohts het juiste bedrag te leenen. De voorzitter: wat aangaat de post voor de courant heeft da commissie geen bezwa ren, nu bij mij bestaan geen bezwaren om die courant bij de leden tedoencircnleeren. Verder zegt de voorzitter dat de raad een post op de bogrooting heeft gezet voor eere blijken en daar mag B. en W. over be schikken. Dhr. Verhaagen: dat is juist, zoodra de post door den raad is toegestaan kannen B. en W. daarover beschikken doch niet gelijk thans is ge?ehiedt in Maart 1907 reeds de gelden gebiuiken en in Juni 1908'n raads besluit uitlokken zondqp te vermelden waarvoor het geld is. Da voorzitter: De raad zal tooh niet noc- dig B. en W. eisohen om telkens een raads vergadering te beleggen om eenig geld tc vragen voor dit of dat. Dhrn Karelse en In 't Anker zijn van dezelfde meaning. Over den post van f 14,69 voor dhr. Sterk ontspon zich een breedvoerige discussie tus- sehea de heeren Verhaagen en den voor zitter. De voorzitter gaf toe dat die somhad gespaard kunnen worden in dien ook het toezioht aan dhr. Sterk was opgedragen, dooh thans nu B. en W. dhr. Le Glercq met het toezioht belastten, moest dhr. 8ters door de gemeente worden be taald. Dhr. Verhaagen. Volstrekt niet, dhr. Le Clercq heeft f 102 ontvangen om al het des kundig werk teverriohten en hij heeft niets gedaan dan slechts tweemaal even bij het werk wezan kijken en daarvoor f 102 opgestreken dat is f51 per keer en nu moet de gemeente nog dat werk be talen aan Sterk wat de heer le Glercq had moeten leveren. Indien deze post niet geschrapt wordt zal Spr. tegen de reke ning stemmeD. De voorzitter zegt verder het bedrag van f40, wat van de leening over bleef, niet aan den geldschieter te hebben terug ge geven, omdat het bedrag te klein was. Dhr. Verhaagen zegt het had best terug gegeven kunnen worden want de rekening sluit met een batig slot van f267.71, en de gemeente had fl,60 rente per jaar gespaard. Nu verstrekt de voorzitter nog enkele inliohtingen waarom geen bedrag van f31 voorkomi op de rekening voor de geleende f 1550. Spreker deelt mede dat de rente gerekend wordt van 1 Juli tot 1 Juli en niet van 1 Juli tot 1 Jan,er zijn geen termijnen bepaald, doch volle jaren. De rekening wordt in stemming gebracht. Dhr. Karelse zegt er voor te zullen stem- meo, niettegenstaande hij overtuigd is dat hij er tegen moest stemmen, maar om moeilijkheden te voorkomen dit niet zal doen. De rekening wordt in stïinroiDg gebracht ea voorloopig vastgesteld met 2 steromen vóór en 1 stem tegen, die van dhr. Verhaag°n. De begrootiDg 1949 wordt den raad aangeboden en voor een ieder t«r inzage nedergriegd ter seeretarie. Dhr. Verhaagen verzoekt de begrooting te doen thuis bezorgen bij de leden, ten einde deze behoorlijk te kunnen nagaan. Alzoo wordt besloten. De rekeniDg 1907 en de begrooting 1909 van h tt burgerlijk armbestuur wordt den raad aangeboden Op verzoek van dhrn. Verhaagen en Karelse wordt besloten die rekening en begrootirg te laton onderzoeken door een commissie. Da rn3 komt aan de orde opnemen kasgeld. B. en W. stellen voor f 560 tt leenen van 'tB* g. Armbeauur om de grint te ba talen, die op 9 Sept. betaald moot zijn. Llir. Verhaagen wenscht iets dienaan gaande in 't midden te brengen. Hij zegt toen ik mijne oproeping voor den raad ont ving, en daarop zag het punt opneming kasgeld, vermeende ik dat die opname van kasgeld zoo geschieden ten behoeve van de ambtenaren der gemeente en voor de giind, doch thaDs zie ik dat die opname alleen geschiedt voor de grind, tenminste B. en W. stellen dit voor. Ik vermeen dat het billijk zou zyn om, nu wy toch leenen moeten, een paar honderd gulden meer te te leenen en dan de ambtenaren der ge meente hun achterstallig salaris uit te be talen er zfjn onder hen die van hun loon moeten leven en nu gaat het toch niet aan om die mettschen maar te laten wachten De voorzitter zegtesn paar honderd gulden hebben wy niet genoeg aan, dooh hoeveel het precies is weet ik niet. Maar ik acht het niet zoo direct noodig, want ik verwacht iederen dag het kohier van den Hoofd. Omslag van Ged. Staten terug en dan hebben wij spoedig geld genoeg, want het kohier bedraagt ruim f2000. De heer Karelse zegt dat is ook weer rente want renteloos krijgt ge geen geld. De beer Verhaagen vraagt hoeveel sa laris achterstallig is (waarop de secretaris mededeelt: ruim f500) dan mag het voor het renteverlies niet worden gelaten en stel ik voor cm voor een tijd van drie maanden of zooveel korter als noodig is f 500 meer te leenen om de salarissen te kunnen uitbetalen. Dit voorstel werd aangenomen. By de rondvraag ontstond nog een hef tige discussie tusachen den heer Vorhaage en den voorzitter, naar aanleiding van het feit dat de geloofsbrieven van 't nieuw ge kozen raadslid dhr. C. Glerum niet aan de orde gesteld waren. Tholen In de Dinsdag gehouden gemeenteraadsvergadering onder voor zitterschap van dhr. Hollestelle, waren met kennisgeving afwezig de heeren Van Stapele en Wagtho. Onder de ingekomen stukken bebooren een verzoek van dhr. A. Key, om vermindering van pacht, tot op de helft voor zyn gepacht vischwater. Adres sant grondde zyn verzoek op het mindere dat door hem en de overige gevangen wordt, door het plaatsen van een stoomge maal, waardoor de waterstand gedurig laag is en waardoor de viech niet te voorschijn komt. Dit verzoek zal in een volgende ver gadering behandeld worden, alsmede een verzoek van het Hoofd der School, om ver hooging van salaris- Herbenoemd wordt tot wethouder dhr. Hollestelle met 7 stom men, 1 was blanco. Dhr. Hollestelle dankt de vergadering voor het in hera gestelde vertrouwen, en hoopt dat de tijd die hem nog geschonken wordt, door hem aan het welzyn van de gemeente zal wor-. den besteed. Hierop wordt hy door don wethouder dhr. Christiaanse geluk ge- wenscht met zyn benoeming. By 't voor stel tot wijziging in de begrooting van 1908, zegt dhr. Overman reeds eenmaal te hebben gevraagd, om by wijzigingen in de begrooting of iets dergelijks een commissie te benoemen ter voorbereiding. Zoo onge zien en onverwacht een oordeel to kuuoen vellen, over soms ingrijpende zaken, gaat niet even gemakkelijk. Er is hier zoo geen tyd van keoordeelen. De heeren Moel- ker en Kegge sluiten zich hierbij aan. De voorzitter zegt toe dat B. en W. dit zuilen overwegen. Daarna vraagt hy de goedkeu ring voor de geldleening groot f 20000. Hij licht dit toe, en zegt dat B. en W. het beste aanbod vinden, van de Maatschappij de Spaarkas tot 't Nut van 't Algemeen, ge vestigd te Tholen, die aanneemt om de ge- heele leening te sluiten tegen 4 pCt., mot 26 jaarlijksche aflossingen van f 750 begin nende in 1912. Dhr. Overman is het vol komen eens met den voorzitter en zegt dit aanbod met beide handen dankbaar te aan vaarden. Zyn inziens is dit de beste weg, geen kassier, geen provisie, geen coupons of obligaties, alle deze administratie kosten geld, en deze weg is een eenvoudige, met algemeens stemmen wordt daartoe be sloten. Alsnu komt aan de orde de heffing van kade- en havengelden. De voorzitter zegt dat dezelve is vastgesteld tot 1 Jan. 1909 en dus moet verlengd worden, (voor hoe lang verslaggever.) De aeoretaris leest daarop de beide des betreffende stukken artikelsgewjjze voor, waarop de heer Overman vraagt of het zoogenaamde Kaaibosje ook onder het ge bied der haven resorteert. Hij voor zich zag dit liever in 2 deeleo gesplitst, temeer iaar de inkomsten der havengelden steeds gegarandeerd worden op de uitgaven aan de haven. Dus was het beter dat de ge meente er cenvondig een gemeenteterrein van maakte. De voorzitter zegt de bedoelde redao- iiewijziging dienaangaande te zullen doen vaststellen. De heer Kegge vraagt of het ook steeds 3a bedoeling is om hot havengeld te hef- f-n van af het hoofd tot aan de voormalige /j utkeeK Hij bejammert dit zeer, daar het vaak gebeurt dat vreemde schippers hier proviand moeten haleD, en zoodra ze de touw vastzetten is betalen de boodschap. En dat gebeurt, zegt spreker, op plaatsen waar nooit of nimmer kan gelosl of geladen worien. Zijns inziens had hij gaarne zulke ra1 nsohen in zulks bijzondere gevallen vrijgesteld. Ook de heer Overman is het volmaakt met den heer Kegge eens, er zijn plaatsen waar die schepen aanliggen, waar men met fatsoen niet loopen kan en de beenen breekt over de verwarde steenen. En dan op zulke plaatsen de schippers nog te Uren betel,n. Hij zag daarin ook gaarne verandering. De voorzitter hondt een zeer breed be toog en wijst er op dat hel een zeer moeilijk geval is, te meer daar het Kijk voor de oontrasohepen en omgeving in het onderhoud helpt bijdragen, en als we nu breedvoerig hierover van gedachten wisselen en deze zaak oprakelen, zou het knnnen gebenren, dat het Rijk zich ook met de inkomsten ging bemoeien on wat dan. Na langdurige bospreking, waaraan deelnemen de heeren Overman, Kegge en de voorzitter, wordt besloten om op die plaatsen, waar niet geladen of gelost worden langs de Eendracht, die schippers vrijdom te geven van aan de wal te mogen moeren, maar zoodra er gelost of geladen zal worden, havengeld te heffen. Nadat B. en W. vergunning ontvangen hebben, om tot herziening van het regle ment op de wegen en voetpaden over te gaar, wordt de rondvraag gedaan in het belang der gemeente. De heer Kegge vraagt den voorzitter hoe dat het eigenlijk staat met de werkzaam heden van de welling en de aatnenvoegiDg der haven. Hy voor zich meent dat de ter mijn van inlevering van het werk daar is en op het oog is het werk nog verre niet klaar. De voorzitter zegt dat de datum van 1 Sept. is versohoven tot 15 Oct. zonder iemands weldoen en enkel alleen het gevolg is van de laatste onderhandsche aanbesteding. Door die aanbesteding kreeg de aannemer verlof om de wallen te verhoogen tot datum 15 Oot. En daar de benoodigie grond voor de wallen uit de haven moet gehaald wor den. is het van zelfsheid dat de oorspronke lijke datum van 1 Sept nu door het bijge komen werk is verschoven tot 15 October. De heer Moelker zegt dat indien bii ge weten had, wat by nu weet, hy uooitjzijn stem aan de laatste aanbesteding zou gege ven hebben. We zitten zoo aanstondsin den bietentyd, de schepen vragen om ruimte en er is rog gpen ruimte in't zicht. De voorzitter antwoordt dat z i het werk ru aardig opschiet. Als deze de cu aange kochte grint in de beton verwerkt ie, zullen we eena zien, hoe ver de aannemer reeds is als er dan niets bijzonders voordoet, zal het werk best op 15 October klaar wezen. De heeren Wagemaker en Noske vragen hoe het tooh komt dat er verlenging is gegeven tot 15 Oot. De voorzitter zegt dat niemand die verlenging heeft aangevraagd, noch aannemer, noch ook de raad, maar herhaalt nogmaals dat de verlenging een gevolg is van de laatste besteding. Hierop dankte de heer Kegge den voorzitter voor zyn uitge breid en voor hera zeer bevredigende woor den en vertrouwt nu met den voorzitter dat de haven voor het drukke bieten vervoer wel zal opgeleverd zyn. Tevens vestigt hij de aandaoht van B. en W. op hst tijdstip dat de bietenoogst begint, op de te houden werken, dat de bieten niet tegen den versch aangereden wal zullen geworpen worden, maar voor dit jaar overal vierkant steil naar boven opgehoopt zullen wordeD, ter voorkoming van beschadiging. De voorzitter zegt toe dat er overal omstreeks dien tijd nauw lettend toezioht zal worden gehouden. De heer Noska vraagt of B. en W. wetende zijD, dat cu ruim 4 k 5 weken van de oude bewaarschool een steenen of zerken paal af ie. Hij geeft in overweging daar voor een andere ta plaatsen, daar anders de boel door de schooljeugd vernielt wordt. Verder vraagt de heer Noske hoe het staat met het voorstel betreffende de gomeente- keuring van vleesch. Met het oog op do heersohende ziekte onder de varkens is dit een zaak waar wel degelijk op dient gelat te worden. De voorzitter zegt dat ver moedelijk in de volgende vergadering een desbetreffend voorstel zal komen, maarda&r de voorzitter niet aanwezig is, kan hij er verder niets over mededeelen. De heer Moelker vraagt of er geen mogelijkheid bestaat om voortaan gestorven varkens te verbranden. Men was dan zeker gevrij waard dat er nooit meer van zo* gegeten worden. De voorzitter zegt d3t hij meent dat elk gestorven varken met petroleum werd overgoten, en dat doet het vleesch of spek zeer spoedig onbruikbaar zijn, en bovendien is verbranden mogelijk nog kostbaar ook. Hij zai er met B. en W- over spreken, en hun gedachten hooreu. Hierop wordt de vergadering gesloten. Bruinisse. Openbare vergadering van den Gemeenteraad. Afwezig wethouder llage en de heer Hoogerheide, de laatste wegens ziekte. Naar aanleiding van de notulen merkt de heer v. Vessem op dat er in de vorige vergadering is besloten een gemeente werkman aan te stellen voor den proeftijd van één jaar. Komt aan de orde de verkiezing van een wethouder aan de beurt van aftreding is de heer Goudswaardt. Gekozen wordt de aftredende met 4 van de 5 stemmen. Bij de de rondvraag brengt de heer v. Vessem in herinnering dat het heden juist 30 jaar geleden is dat L. Vijverberg tot gemeente-veld wachter en gemeente-bode is aangesteld. De jubilaris wordt door den •'oorzilter gefeliciteerd, waarna de vergadc» ling in een geheime overgaat. 's Heer Arendskerke. Ia de Dinsdag gehouden raadsvergadering die door 11 leden en den secretaris werd bijgewoond werd tot wethouder met 9 stemmen her benoemd de heer A. Zandee. Oo den heer Smit werden 2 stemmen uitgebracht. De gemeenterekening voor het dienstjaar 1907 wordt voorloopig vastgesteld in onlvaDg op f27386.105 en in uitgaaf op f26871.10, mitsdien met een goed slot van f 1015.00'. Vervolgens worden goedgekeurd de reke ningen van het burgerlijk armbestuur van 's Heer Arendskerke en die van het groot armbestuur van 's Heer Henarikskinderen, beiden over het dienstjaar 1907 eerstge noemde in ontvang op f 11090.18 en in nitgaaf op f 8825.13, alzoo met een goed slot van f 2265.05 laatstgenoemde in ont vang op f 3048.22® en in uitgaaf f 2495.81, goed slot f552 413. De gemeeatebegrooting voor 1909, die bij de raadsleden zal oircu- leeren, wordt aangeboden. Een verzoek van G. Barger en Co. te Den Haag ter verkrijging eeuer voorloopige concessie voor den tijd van één jaar, ingaande heden en eindigende 31 Augustus 1909, tot het oprichten van eene eleotrisohe centrale en het aanleggen van geleidingen met een tramweg wordt ingewilligd. Naar aanlei ding van een verzoek van A. WiBkerke, aannemer te Ellewoulsdijk, om uitstel tot oplevering der havenvergrooting aan den Zuid-Kraaijertpolder, wordt besloten dit verzoek toe te staan en de termijn van aflevering zijnde 1 Augustus 1908 te ver sohuiven tot 1 Mei 1909. Nadat de heeren Blok en Smit hunne afkeuring badden te kennen gegeven over de handelwijze van het burgerlijk armbestuur van 's Heer Arendskerke, die de door hen voorloopig opgemaakte aanbeveling reeds openbaar heeft gemaakt, terwijl B. en W. zich daarover nog niet hebben uitgesproken, sluit de voorzitter de vergadering. 's- Heerenhoek. In de Dinsdag gehou den gemeenteraadsvergadering was afwe zig dhr. Van S ee. Als wethouder werd herbenoemd de heer F. B. Thomaes (aftr.), die zijne benoeming slaande de vergadering aannam. Door den Raad is aan B. en W. mach tiging verleend, tot tot het royeeren van de verplichting en borgtocht, gesteld door den heer J. B. G. Werrie, ten behoeve van wijlen den heer Jan Patée, in leven ge meente ontvanger en seoretaris-penning- meester van het Burgerlijk armbestuur. Meilskerke. De gemeenteraad heeft Dinsdag bij de stemming voor een wet houder uitgebracht 5 stemmen, waarvan 1 in blanco. Gekozen werd dhr. P. Wie- lemaker met 3 stemmen tegen 1 op dhr. Janse (aftr.). Kruiningen. In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren 10 leden tegenwoordig. Afwezig dhr. de Groof. De voorzitter leest een telegram voor van H. M. de Koningin, boudendende een dank betuiging voor gelukweneohen op 31 Aug. Medegedeeld wordt dat ingekomen is een dankbetuiging va* J. L. Kriekaart voor gratificatie voor bewezen politiediensten. Een ingekomen verzoea van het begrafe nisfonds „de Nieuwstraat" om wijziging te brengen in het tarief voor het gebruik van den lijkwagen voor uat londs wordt aange houden. Verder had benoeming plaals van een wethouder wegens periodieke aftreding van dhr. J. Woudergem. Benoemd werd J. Wondergem met 7 stemmen. J. Koatense verkreeg 2 stemmen 1 blanco. De commis sie van onderzoek brengt verslag uit om trent 't nazien der ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1907. Er werden geen bezwaren ingebraoht. De rekeniDg werd daarop vastgesteld ia ontvang f28.231.893 uitgaaf f 27"566.77 saldo f 655.12® vervol gens wordt besloten voor het aanleggen eener nieuwe begraafplaats aan te koopen van het algemeen armbestuur de grond der bestaande begraafplaats en 7195 H.A, van perceel G. No 30 en van den heer Sou dan ongeveer 2 aren. Een verzoek van S. A. de Visser en M. Kruit te Hansweert om wijziging te brengen in de rooilijn voor hunne peroeelen sectie H. No. 262 en 400 te Hansweert wordt ingewilligd. De heer Kcle merkt op, dat 't gewensoht zou zijn op den Meidam 's nachts een lan taarn te laten branden gedurende deD tijd, dat de materialen daar liggen voor het ver maken der heul. Toezegging wordt gedaas. Verder vroeg de heer Ko.'e nog of de veror dening op de brandweer gewijzigd za! worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. een nieuw ontwerp verordening zullen aanbie den. Hierop wordt de vergadering gesloten. Serooakerke (W.) In de Dinsdag ge houden vergadering van den gemeente raad werd met 6 stemmen, tegen één blanco als wethouder herbenoemd dhr. P. Melis, die zijne herbenoeming aannam Verder werd de begrootiDg over 1909 vastgesteld met een bedrag van f 8831.34 aan inkomsten en uitgaven uaet een onvoor zien van f 147,13. Aan de erfgenamen van wijlen van inej. Minderhout werd onthef fing verleend van den hoofdelijken omslag over ten tijdvak van 5 maanden. Voorts werd nog de Politie-veroideciog uitgebreid in dien zin, datle. Gestorven of gebiechte dieren door een keurmeester afgekeurd onder politietoezicht begraven worden j 2e. Doodgeboren diereu mogen niet ver voerd worden. Koudekerke. De Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester werd door don voorzitter met gebed geopend. Daarna sprak de voorzitter Mijne Heeren Alvorens over te gaan met onze gewone werkzaamheden wensch k te herdenken de dag van gisteren waarop aan het zoo dierbaar leven van onze geliefde Koningin weer een jaar is toegevoegd, en waar ik gisteren de eer had ook de geluk- svenschen van de gemeente Koudekerke over te brengen bij H. Ms. vertegenwoordi ger, onze Commissaris der Koningin, daar noodig ik u thans uitals bewijs van in stemming met myne woorden op te staan van uwe zetels wanneer ik het volgende uitspreek„De üeere zegene en spare onze geëerbiedigde Vorstin 1 Hij zij Laar nabij onder alle omstandigheden, tot iu lengte van dagen". De loden hoorden deze woorden staande aan en gaven hunne instemming daarmede te kennen. Daarna bad plaats kzing der notulen stemming wethouder, herkozen dhr. P. de Witte met 6 stemmen 1 in blanco. Le begrootiDg Vlissingsche weg 1909 f2346,91 werd vastgesteld. Een verzoek van beide gemeente-veldwachters om verhooging van salaris werd aangehouden. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van den heer P. J. Terwoert, orn eervol ontslag als gemeeDte-seorotaris tegen 1 Jan. a.s. Wissenkerke. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering waren afwezig de leden Oe Regt en Schippers. Na de opening benoeaoiDg van den periodiek aftredenen wethouder. Als zoodanig werd met alge- raoene stemmeu (een briefje was bistro ingeleverd) herkozen, de heer Adr. van der Maas. Daarna voorlezing der Notui-n en ingekomen stukken, w.o. prooes-veritari v au kasopneming, waaruit bleek dat iD kas is f 10315.98 en voorls berichten van Ged. Staten tot goedkeuring wijziging begrootiDg 1908 en berusten in't subsidie voor't bur gerlijk armbestuur. In behandeling komt een besluit tot regeling der jaarwedde vaa het te benoemen hoofd der sohool te Geers- dijk, waarhij wordt bepaald dat het trakte ment zal zijn f 100 boven het wettelijk minimum, invoege en op den voet als bedoeld bij art. 7 der traktementen-vor- ordeniDg voor de onderwijzers dezer ge meente. Nadat de voorzitter, terugkomende op eene hiertoe betrekkelijke vraag van den heer De Regt in de vorige vergadering, er op heeft gewezaD, dat die verhooging, krachtens dat artikel, slechts duurt gedu rende het aantal dienstjaren, waarin het uitgeloofde traktement nog niet krachtens diensttijd is bereikt, wordt de bedoelde regeling met algemeene stemmen vastge steld. De voorzitter deelt mede, dat thans 5 sollicitanten zich voor de betrekking hebben aangemeld, zoodat nk 15 dezer aan het opmaken der voordracht kan worden begonnen. Alsnu geeft de voorzitter naar aanleiding van de in de vorige vergadering door bet lid Abrahamse gemaakte opmer kingen over het verdiepen der sloot cd de verandering in het leggen der goot de volgende inliohtingen in de sloot is niet gedolven, dooh de aan den kant van den weg gevallen grond is uit de sloot gehaald en daarmede de zijkant van die sloot aan gevuld en opgezet; de goot is als z. g.. trapgcot machtig worden gelegd, omdat hot onmogelijk was met deze keien eene lepelgoot te vormen, daar dan geheele stukken er afgekapt zouden moeten zijn en dat onmogelijk kas'. De heeren Abrahamse en Nieuwdorp maken daarop de opmer kingen dat, wat bedoelde grond betreft, deze, als zijnde modder, beter naar de kaai was gebracht en vervangen door de over tollige grindgrond en wat de goot betreft, deze geheel afwijkt van de aan den Raad overgelegde teekening, zonder dat de Raad daarin is gekend. Van weerszijden worden nu bewijzen aangevoerd voor da door beide partijen geuite meeningen, wat ten slotte de voor zitter voert tot de uiting, dan zal er in dien na afloop van den onderhoudstermjjn blijkt, dat de goot niet voldoet, maar moe ten worden geprocedeerd om den sohuldige of de schuldigen te dwingen, die goot als nog volgens de teekening te leggen. Daarna geschiedt overlegging der ge meente-begrooting voor 1909, waarvan de eindeeijfers in ontvang en uitgaaf zyn f24975, met een onvoorziene uitgaaf van f 38921. Bij de rondvraag wordt door 't lid Nieuw dorp nog gevraagd, hoe het nu zit inzake de rioleering achter de woningen te Kamper land, waarop de voorzitter zegt, dat dat een zaak tusschen de gezondheidscommissie en 11. en W. is, doch daarvan spoedig nader zal worden gehoord, waarop de vergadering wordt gesloten. DIT DE PROVINCIE. Tot arts te Borssclen is benoemd de beer R. G. Pyl te 's Gravenhzge. VVoIphaaitsdijk. Voor wie meeleeft o belangstelt in de doorwerking van de opvoeding der jeugd naar het Woord onze» Gods, was deze dag er een vau hartelijke blijdschap. Omstreeks één uur vergaderde zich een talrijke menigte in feestgewaad 'turners de school met den Bijbel zou wor sen geopend met 43 leerlingen, 't Was een heerlijke aanblik, al die blijde gezioh- ten, toen de voorzitter, te ruim één uur Je vergadering opende. Psalm 77 7 werd opgezongen, waarna de voorzitter voorgaat in gebed, en leest Spreuken 24 112. In zijn openingswoord roept de voor zitter allen een hartelijk welkom toe, er "P wijzende, dal «{j rijn samengekomen in üea Heere te danken voor zijne menig vuldige weldaden. Blij, in het bezitten van eene dierbare Koningin, ons door Hem geschonken is deze dag een dag van dub belen zegen. Wat betreft onze geliefde Koningin leest de voorzitter het volgende talegram voor, dat aan H. M. zal worden toegezonden Aan ome geeerbiedigde Koningin Het Leo. Bij de opening der Chr. Sohool op heden, brengt de vergadering Uwe Majesteit eer biedig hulde; bidt Uwe Majesteit toe, wijsheid van boven; met den wensch, dat het Uwe Majesteit gegeven worde, nog vle tientallen van jaren over ons volk ta regeer», w. g. J. KOOIMAN, Voorzitter. Na afloop der vergadering is het vol gende antwoord van H. M. ontvangen - KooimanVoorzitter Chr. School Wolphaartsdyk. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op, u allen hoogstderzelver dank over te i.reogen, voor de aangeboden gelukwen- schen. Adjudant van dienst, VONMÜHLEN. De voorz. verrolgt: Maar dat de Heere ons verrast heeft met een school als deze, Kunnen wij niet genoegzaam gedenken. Op het menigvuldig gebed kwam oen antwoord vnu onzen Koning, en de vreeze en hopo heeft plaats gemaakt voor een ge- Meting van de aanschouwing der werke lijkheid. En na mogen wy geen christenen zijn, allesn van het woord, maar by het woord voegen wij de daad. Laat ons dank- i ffer niet ontbreker. Eenige genoodigdo autoriteiten zijn niet aanwezig. Hy richt u hstjwoord tot ds H. Elffere. Dat wy U, met uwe gade in ons midden mogen weerzien, hoe verblijdt het ons 1 Hoe is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2