TE KOOP of TE PACHTEN eens lading Ruhr Kachelkolen, ifiarJufoericiiteii, vooi* 7 jaap 1 Veehouder* Corns, de Kegt, Giflip en Gifmije TerSelpB- liiielen tsgen ratten en mi» in Lossing HerkuiGuws. gemengde Berichten. itep Virtespiigei, sax. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Maandag 24 Aug. '/ertrokken en aangekomen Schepen. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 25 Aug., medegedeeld, door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt, BOUWGROND TE KOOP Tevens TE HUUR of TE KOOP ten net Winkelhuis, Eeïitenieiwoning tot het Dorsehen met de Machine en Rosmolen. Bijna alle Duitsobe vorsten en vorstjes de vader van onzen Prins-Gemaal, ook de vorige groothertog van Mecklenburg dan het Zweedsohe hof, o. a. de tegen woordige koning, die op krukken in Amsterdam kwam, op zijn eigen beenen vertrok, zijn krukken als trofee aan ar. Mezger liet. Ook niet te vergeten Car men Sylva, een bekende figuur vroeger in onze hoofdstad. Al deze hooge patiënten kwamen cm dien genezing brengenden duim. Mezger had de naam hardhandig te zijn. Hij kreeg de stijfste gewrichten echter weer lenig. En zijn dankbare patiënten brach ten hem zijn groote reputatie. E ju eigenaardigheid dr. Mezger gaf nooit rekeningen zijn patiënten had den ziek zelf te taxaeren. De duim was bepaald populair in Am sterdam. Dr. Mezger wilde een dertig jaar geleden Amsterdam verlateneen com missie werd haastig bijeengebraoht, bood hem een aanzienlijk bedrag aan later vertrok Mezger tooh naar Wiesbaden. Ea Braakensiek, deze ernstige gebeurtenis in „De Groene" in beeld brengende, teekende P een duim De laatste jaren brengt dr. Mezger de zomermaanden in Domburg door naar het heet om te rusten, maar hij rast meestal niet, wrijft tooh. Hij is wainig veranderd, schijnt het, sedert hij hier in Amsterdam in het Amstel Hó iel praktiseerde altijd wat ruw, wat onbehouwen tooh nog oven goedhartig, vertrouwenwekkend, hartelijk zelfs.eu een voudig weg, of een prins van den oloeae of een gewoon hurgerpatiënt ziek kromt onder den nog steeas gevreesden, dook heilbrengecden duim. Mbld Ned. flerv. Kerk. Beroopan te Opperdoes C. A- Elzinge, «and. te Kampen. Aangenomen naar Raalte doorG. v. Rhijn te Ernst. Bedankt voor Delft door dr. J. P. de Bie te Arnhem. Algemeene Synode. In de 85e zitting kwam het verzoek der dames studenten, waarover Zaterdag niet volledig kon worden beslist, Maandag nog niet tot een eindpunt. Wel werd eenparig besloten, dat niet toegestaan kon worden de inschrijving der adressanten in 't album der kerkelijke professoren, als zijnde in strijd met den geest der wet. Maar over het voorstel, om de Kerk te hooren over een reglementswijziging, die de inschrijving van dames-studenten in dat album moge lijk maakt, staakten de stemmen 9 tegen 9, omdat een Jid vertrokken was. Wordt opnieuw gestemd en herhaald zich de sta king, dan is het voorstel gevallen. Omdat echter een deel der leden-voorstemmers moet vertrekken, zal de verwerping toch wel een feit zyn. Behandeld werd verder het reorganisa tie-voorstel van het pro v. kerkbestuur van Gelderland. Het wilde evenals de Synode van 1906, de leden der Synode rechtstreeks laten benoemen door de classicale vergade ringen, in plaats van gelijk nu getrapt door de provinciale kerkbesturen. Dat zou een betere vertegenwoordiging brengenvoor iedere classis één lid. Dan zouden er 45 ge kozen worden in plaats van 19. Omdat dit getal wel wat groot zou zijneen groote vergadering is meestal minder werkzaam en vruchtbaar dan een kleine zou om de drie jaar de helft der classes kunnen kiezen en dus een synode van 88 leden samenko men. Hiertegen werd bezwaar gemaakt. Alleen ds. v. Dis was er voor. Het werd met algemeens stemmen op een na verwor pen. Als geheel onvoldoende toegelicht, noch behoorlek omschreven, wordt een voorstel uit da Classis van Middelburg, strekkende tot het bijeenroepen vau een kerkelijk congres of kerkeiyke conferentie, ter zijne gelegd. Bovendien blijkt niet op grond van welke machtsbevoegdheid de Synode zulk een congres zou kunnen Samenroepen. Ten slotte wordt de commissie benoemd die naar aanleiding van het voorstel-Knap- pert (de graad van doctorandus vereischt voor de toelating tot de Evangelie-bedie ning) in vereeniging met de kerkelijke hoogieeraren zai hebban te overwegen, of, en ja,, welke wijzigingen moeten worden gebracht in de eischen van de toelating tot het proponents-examen. Tot leden dezer commissie worden benoemd ds. Leenmaus, Pieard en dr. Weyland. Geref. Kerken. Aangenomen naar Marrum door G. Die- mer te Hoodeschool. Bedankt voor Zweeioo door J. Bakker te Emmenvoor Nieuw Leuzen door K. Oussoren te Baarland {vet beterd bericht.) Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amsterdam door J. Jansen te Utrecht. De 40jarigo machinist Wiesbosch te Amsterdam zocht verkeering met een 21 jarig meisje, by wier ouders hy buiten diensttijd at en logeerde. Zondag kwam hij daar weer; hy was dronken en begon den vader van 't meisje een öüjarige schoen maker te sarren. Toen de vader hem de deur uit wilde zetten, greep Wieschbosch hem aan, sloeg hem tegen den grond, en ging met de knieën op zyn borst zitten zoodat hem het bloed uit den mond gutste. Do half verlamde bewustelooze man werd «aar het Gasthuis vervoerd waar hij over leed. De dader werd gearresteerd. Ook is daar een man van de trap gevallen en binnen eenige oogenblikken aan de gevol gen overleden. Te Veendam is een jongeling door een ongelukkig toeval te water geraakt en verdronken. Te Wed de (Gr.) is Zaterdagavond een landbouw- schuur door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. Zondagmorgen vond men onder de puinhoopen het verminkt ljjk van 'n arbeider, die zich waarschijnlijk tydens 't onweer in die schuur opgehouden heeft. De bliksem heeft Zaterdagavoud een turf maker te Vledder (Gr.) gedood terwijl hy op het land bezig was. Hy laat een weduwe en biederen onverzorgd achter. Zaterdagavond werd zekere Leenders te Maastricht onverhoeds door een persoon aangevallen, die hem een diepen messteek in de rechterzijde onder de borst toebracht. L. meldde zich zelf op het politiebureau, waar hy voorgaf niet den man te kennen die hem had verwond. Hy werd vervol gens naar Calvarieaberg overgebracht, waar geconstateerd werd, dat hy levens gevaarlijk was verwondde steek moet tot aan de lever zyn doorgedrongen. Later heeft L. bekend wie hem den messteek heeft toegebrachtuit vrees voor zijn aan rander heeft hij diens naam niet durven noemen. De dader, een berucht individu, is nog niet aangehouden. Zyn signalement is verspreid. Te Wittem (Limb.) is het lijk gevonden van een 53jarigen ongehuw- den landbouwer in een steegje, dat leidt naar den weg van een café. Een vreeselijke hoofdwonde werd waargenomen, zoodat een misdaad wordt vermoed. Een kind te Sappemeer dat door een trein werd aangereden, is aan de gevolgen bezweken. Maandag is een jongen by het zwemmen in de rivier de Mark te Oudenbosch, ver dronken. Gisteren is uit de haven te Harderwijk het lijkje opgehaald van een 7jarigen knaap die Zondagmorgen met eenige vriendjes op het zoeken van bramen was uitgegaan. Het kind is achtergebleven en waarechyniyk des avonds door de duis ternis misleid te water geraakt. Een oud idioot vrouwtje te Enschede werd door de electrische tram overredenzwaar ver wond naar het ziekenhuis vervoerd, is zy aan da gevolgen overleden. Eenvoudig en zonder vertoon, gelijk het leven van Louwerse ie geweest, was ook zijne begrafenis op oud-Eik en Duinen te 's Gravenkage gisteren. Wel stond daar rond de groeven een grooie sohare vao vrienden ea belangstellenden, onder wie vele onderwijzers, onderwijzeressen, tijdge- nooten en leerlingen, maar 't bleef bij een stillen afsohaidsgroet, daar er op uitdrukke lijk verlangen niet werd gesproken. Die ph. Als de Kollewijners op één punt gelijk hebbeD, dan is bet wel op dat van de overbodigheid en hinderlijkheid der ph. Reeds Vau Lennep ergerde er zich aan, en nog bestaat dit vijlde rad aan den taai wagen. De meid, die, volgens hem, moest gaan zien welke stuk er op 't Leidsoiseplein gegeven werd, kwam, voor Demophontes geen uitspraak wetende, thuis met de bood schap „Ze geven De mophondjes.'' Terwijl een tooneelist, met Sapho minder bekend, het publiek niet weinig vermaakte met zijn telkens terugkeerend „Sap, ho 1" Een variant hoorden we dezer dagen. Er ging een sleepboot door de grachtop den ooeg stond de naam „De Jonge Josephus" (in kapitale letters). De man aan den kant „Josep Hus? Wie was dat?'kHeb wel van Johannes Hus gehoord wist niet, dat hg een broer gehad heeft." Handelsblad. De Limb. Koer. meldt In den naoht van 22 op 23 dezer is uil het Rijkskrankzinnigengestioht te Venray ontvlucht zekere H. L 37 jaien oud, een berucht individu, dat, indertijd als hoofd eener dievenbende, Zuid-Limburg en Bel gië langen tijd onveilig heeft gemaakt en door de rechtbank te Maaatrioht wegens diefstal tot 8 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. Men verneemt, dat L. de plaat gepoetst heelt, met medeneming van een zwart pak en een horloge. Als een bijzonderheid dient vermeld dat de dienstbode der familie Schneider te Deiden, Berendina Veltink, ca een dienst tijd van 52 jaar, haar dienst heelt verlaten om in een gesticht haar welverdiende rust te genieten. De Zeister moordzaak. Het Utr. Dbl. meldt dat de verdediger van Van Vaaien bij 't gerechtshof te Amsterdam 'n memorie heeft ingediend waarin eenige bezwaren zijn ontwikkeld tegen de wijze,waarop Vau Vaalen door de Utreohtsehe rechtbank werd veroordeeld. Het hootdbezwaar in deze memorie moet gericht zijn tegen Van Vaalen's veroordeeliug opeen bekentenis, afgelegd na diens opsluiting, toen de man reeds verkeerde in een toestand van hyste risch delire. Door het dagslijksch bestuur van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden is aan den Minister van Landbouw enz. een adres gericht, waarin er op wordt gewezen dat de werktijd der bedienden in winkels en magazijnen buitensporig iang is en nog langer dreigt te worden, doordien de werktijd gebonden -s aan de openicgs- en sluitingsuren der winkels en magazijnen en tengevolge der onderlinge concurrentie tusschen de winkeliers het sluitingsuur steeds later gesteld wordt. Adressauten verzoeken den Minister het daarheen te willen leiden, dat het verboden wordt winkels en magazijnen voor den ver koop geopend te hebben tussohen 's avonds 8 uur en des morgens 6 uur. Graanelevators. Binnen veertien da gen zal ie Rotterdam de eerste van de zes nieuwe graanelevators in gebruik genomen worden, dia de Graan-Elevator-Maat- sohappij zich aanschaft. De elevators wor den gemonteerd op Wiltons machinefabriek en scheepswerf aan den Westkousdijk al daar,waar ook de ponton8gebouwd worden. De 2e, 8e en 4e elevator worden achtereen volgens in gebruik genomen in de maanden October, November en December en de 5e en Ce in 't begin van 't volgendejaar.A.B.C. Een wederzien. Men leest in de Nijrn. Ct. Gisteren was hij pas binnengekomen van een groote zeereis uit onze Oost, en ver heugd zioh weer op den vaderlandsehen bodem te bevinden was zijn eerste ver langen naar de geboorte- en garnizoens plaats het mooie Nijmegen, waar hij, toen hij voor eenige jaren ais soldaat naar lndië vertrok, vele vrienden en be&enden had achtergelaten. Het verlof kwam dade lijk af, de reis naar Nijmegen werd onder nomen en ziet, aanstonds kwamen magen en vrienden van alle zjjden opdagen, want een uit Nederlandsoh-Iuiiië terugkeerende soldaat brengt gewoonlijk een goed ge spekte beurs mee. Na de eerste begroeting trok men er Vrijdagmorgen gezamenlijk op uit en ook Baoohus voegde zich bij het gezelschap, met het gevolg dat onze Oost-Indiëgacger spoedig zooveel had gedronken, dat hij, in den steek gelaten door zijn vrienden, bijna levenloos in het gras nabij het Slachthuis neerviel. Toen hij daar in dien deernis- waardigen toestand gevonden werd, moest hij op een handwagen naar de kazerne worden gebracht der Koloniale reserve. Een prachtig wederzien van de geboor testad f De brand, die eergisteren te Kon- stantinopel is uitgebroken, was gister nog niet geblusoht. Reeds een paar duizend houten huizen en ettelijke moskeeën waren vernield, en wel tussohen Etmejdan, de oude Janitsjarenwijk, en de moskee van Mohammed den Veroveraar. De tiendui zenden dakloozen vullen tuinen en mos keeën, zegt een bericht, en klagen niet. Het Noorsohe stoomschip „Eolgefon- den" van Bergen is op 22 dezer bij Skacne- wik op de ratsen gestooten en daarna binnen drie minnten gezonken. Aan boord waren 85 passagiers, van wie er 30 ver dronken zijn. Reeds zijn 15 lijken gevon- deo, waarbij vijf van de equipage. Te Neucelle (Frankrijk) is een in aanbouw zijnde automobielstal ingestort; 7 personen voDden daarbij den dood een groot aantal werd gewond. Naar men uit San Remo meldt, moet Tullio Murri, de hoofdpersoon in het dramatische proces Murri-Bonmartini, die tot 30 jaren tuchthuisstraf is veroor deeld, wegens teekenen van beginnende verstandsverbijstering naar een krankzin nigengesticht worden gebracht. De New-ïorksche correspondent van de Daily Telegraph seint dat Zater dag op den Penusylvanisohen spoorweg een trein tussohen Pieroetown en Warsaw, een afstand kan 9 Eng. mijl, in vier minuten heeft afgelegd. Dat is dan met een snelheid van 217 KM. in het uur. Het kan onzen landgenooten mis sohien tot troost zijn, dat het te Londen eergisteren nog meer heeft geregend dan hier, althans dan hier in Holland. Het begon daar :s ochtends om 6 uur, en het regende door tot 8 uur 's avonds. Zaterdag werden er te Londen twee kiesreohtvrouwen uit de gevangenis ont slagen. Zij werden door een aantal par- tygenooten in een wagen afgehaald. Geen paarden, maar kiesreohtvrouwen in het wit trokken den wagen voort. Marine en Leger. De minister van oorlog is voornemens, op advies vau de bezuimgingsoommissie, het aantal uitrustingsstukken, gedeponeerd vcor de miliciens-verlofgangers zeer te be perken. Een aanzienlijke besparing zou hiervan 't onmiddellijk gevolg zijn. (Hbl.) Bij het departement van oorlog zijn voorstellen aanhangig tot afschaffing van de groot model tuniek en van de pluim op de kepivoor de groote tenue zouden dan weer epauletten worden ingevoerd, die op de tuniek worden gedragen. Aagtekerbe. Maandagmiddag is door not. J. flosang in de herberg bij J. Maljeus alhier geveildHet hofsteedje bewoond door Nio. de Klerk alhier groot 4,4912 H.A. (11 gemeten 133 roeden). In massa verkocht aan Sisaon Boeselaar aldaar voor f 11388. Goes, 25 Aug. I908. Oude Tarwe f7,50 a f8,— Nieuwe Tarwe f 7.5o a f7.75, Nieuwe Rogge fS.lo a f6.40; Wintergerst f8.35 3 f8.50 Zomergerst f a f Haver f6.25 a f7-1 Kookerwten f 9. a f9.50; Kroonerwten f 10.25 afli.;Bruine- boonen f af Maanzaad fa fMosterdzaad fKarwijzaad f 21, a f 21.50, Winter-Koolzaad f a fWol, Schapen per 3 K.G. (steen) f af Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.24 fi.40; nflddenprijs fo.66. Aan part. f 0,72s per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3.80 a f4.30, «liddenprijs f 1.05, part. f 1.10 per 25 stuks. Aanvoer ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappjj. Boter f 1.24 a f 1,40 per K.G., rekenprijs f 1,34 por K.G. Aan part. f 1.45 per K.G. Eieren f 4.a f 4.30 per 100 stuks. Rekenprijs f 4.10 per 100 stuks. Aan part. f 4.40 per 100 st. Ekrenverkoop der Onderafdeeling Zuid-Ëev. V. P. N. Aangevoerde eieren 4375 stuks. Prijs f 4.3O per 100 stuks, Veiiingsvereeniging Zuid-Beveland. Juttepeer f7.50, peren f I.80 a f3.25, appels f 1 a f 2, aardappels 60 a 65 ct., alles per kin, tafelperen 2 a 4 ct. per stuk, tafelappels i a 2 ct, per stuk, clapps favoritepeer 5 a 10 ct. per stuk, witte pruimen 15 a 20 ct. per kilo, roode pruimen 6 a 8 ct. per kilo, roode kool 5 a 6 ct. per stuk, blauwe druif 35 a 40 ct. per halve kilo, peeën 2 a 3 ct. per bos, abrikoos 20 ct. per mandje, reine claude 20 ct. per kilo. Veilings vereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 24 Aug. 1908. Aardappelen vroege blauwe f 1.80 a f2,08, late blauwe f 2, bonte f 2 a f 2,20 poters f 0,80, Lord Suffield f 3, Suikerijpeeren f 3,40 a f 3,60, St. Jan appelen f 3,60, Hondsmuil f 2.60 a f 2,80, N.-H. Suikerpeer f4,30 alles per H.L.Coaiin Keswick f 1,35, Astracan f l, Dickjes f 1,55, Tarweappel f1,50 a 1,70 alles per kin Witte broodspeer f 1 per kin Princepruimen 8 a 10 ct., Zilver Uien 7 a 14 ct., Thomaten 20 ct., Blauwe Druiven f 0,50 a f 0,60 alles per K.G. Abrikozen f0,90 a f1,50, Witte Pruimen ii a f 1,80, Roode Eierpruimen f 1,40, Blauwe Pruimen 25 a 50 ct., Citroenen f 2 alles per loo stuksSavoyekool 4 a S,Roodekool 539 ct., Bloemkool 10 a 14 ct., Komkommers i a U ct., Sla a 2 ct., Andijvie a 2 ct., alles per stuk; Stoksnijboonen 70 a 90 ct., Stamsnij- boonen 40 a 60 ct., Stoksuikerboonen 55 a 70 ct.. Stamsuikerboonen 35 a 50 alles per ben Peen 2 a 3 ct., Karoten 2i a 3 ct., Rapen 3 a 3i ct., Selderij 1 a 2 ct., Pieterselie 1 ct., Uien 2 a 2S ct., alles per bos. Vlisslngen, 25 Aug. 1908. Boter per 'j2 kilo f 0.625 a f 0.675, Eieren per 100 stuks f4.40 af ANTWERPEN. Tarwe prijshoudend. BERLIJN. Granen. De daling der tarwe- prijzen hield hier aan, met uitgebreide ver- koopen en dringend inlandsch aanbod. Van de Oostzee zouden zaken gedaan zijn naar België en via Nederland naar Mannheim. Roggeband- haaide zich aanvankelijk op de slotnoteering van Zaterdag, maar liep later opnieuw terug, daar tegenover het dringende aanbod geen vol doende vraag stond en de markt bovendien door September-verkoopen gedrukt werd. Haver was eveneens ruimer aangeboden en moest weder lager afgegeven worden. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept.: I95.196.25 I97. Dec.196.— 197-75 198.25 PARIJS. Tarwe kalm. Per Aug. fr. 22,65 betaald. BUDA PEST. Tarwe prijshoudend. NEW-YORK. De termijnmarkt van T a r w e opende nauwelijks prijshoudend a J c. lager, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco flauw. 24 Aug. 22 Aug. 21 Aug. 20 Aug. Voorjaars no. 1 113— ioo3/4 Sept. 101 IOl'/a lols/8 iol7/8 128 101'U Dec. I02'/g I02'/2 102s 8 I°3'/« 128'', IOIF/s Mei I045/» 105- 129 lOl'/s Juh 11. 105 i°5 Va Northern Roode Winter 24 Aug. 22 21 20 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwc opende nauwelijks prijshoudend a i c. lager, daalde verder in overeenstemming met tarwc te Minneapolis, alsmede op flauwere telegram men. Contramine dekkingen, afneming van den zichtbaren voorraad en beperkt aanbod ver oorzaakten een herstel, maar de markt daalde weder tengevolge van realisatiën, wegens gun stig weder in het Noordwesten, in overeenstem ming met mais en naar aanleiding van grootere binnenlandsche aanvoeren. Contramine-dekkin- gen en groote uitklaringen lokten andermaal een rijzing uit, waarop de markt prijshoudend Juli. sloot. Sept. Dec. Mei 2+ Aug. 93— 947/s 98- 22 93- 94— 9S\'4 21 93*/a 94'/a 98''I2 20 937/a 947/8 987/s Aangekomen: 21 Aug. te Suez hel s s. Prinz Ludwig van Oost Azie naar Bre men; te Shanghai het s.s. Prinz Regent Luit- pold van Oost Azië naar Bremen te Santos het s.s. Warzburg van Bremen naar Brazi lië '23 Aug. te Padang het s.s. Ambon van Amsterdam te Southampton het s.s. Rem brandt van Amsterdam naar Bataviate Amsterdam het s.s. Amstelland van Buenos Ayreste JAden het s.s, Lutzov van Rotter dam naar Japan; te Yokohama het s.s. Derfjlinger van Rotterdam; 24 Aug. te Am sterdam het s.s. Timor van Hamburgte Genua het s.s. Vondel van Batavia «aar Am sterdam te Oamaron het s.s. Lombok van Batavia naar Amsterdam; te New-York het s.s. Statendam van Rotterdamte Rotter dam het s.s. Kediri van Batavia; te Suez het s.s. Rindjani van Java naar Rotterdam. Vertrokken: 21 Aug. van Napels het s.s. Prinzess Irene van Genua naar New- York van Port-Said het s.s. Gneisenau van Bremen naar Australiëvan Southampton het s.s. Goeben van Oost Azië naar ^Ham burg van Bremerhaven het s.s. Barbarossa van Bremen naar New-York22 Aug. van Batavia het s.s. Pyrrhus Daar Amsterdam van Perim het s.s.Gedé van Rotterdam naar Javavan Padang het s.s. Goentoer vaD Java naar Rotterdam van Duinkerken het s.s. Delfland van Amsterdam naar Buenos Ayres. Gepasseerd: 21 Aug. Dover het s.s. Chemnitz van Bremen naar Baltimore22 Aug. vau Prawlepont het s.s. Bulotc van New-York naar Bremen Gibraltar het s.s. Ixion van Java naar AmsterdamDunge- ness het s.s. Prins Maurits van Amsterdam naar Paramaribo Lizard het s.s. Noordam van Rotterdam naar New-York; 23 Aug. Gibraltar hat s.s. Sindore van Rotterdam naar Java 24 Aug. Ouessant 't s.s. Beijtand van Amsterdam «aar Buenos Ayres. Hoogste barometerstand 771.5 te Horta (op de Azorisehe eilanden N.-Afrike), laagste stand745.4 teMatinhead (inIerland). Verwachting tot den avond van 26 Aug. Krachtige Zuid-Westelijke tot Weste lijke wind. Zwaarbewolkt tot betrokken iuoht. Waarschijnlijk regen. Weinig ver andering van temperatuur. Tot het plaatsen van Advertentiën, niet afkomstig uit Zeeland, betreffende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentiebureau D IJ. ALTA, War- moesstraat 76-78, Amsterdam. De Heere verblijdde ons.door de geboorte van een Dochter MARIA GIJSBERTHA. P. OOSTERBAAN. M. W. OOSTERBAAN—Lambooij. Goes, 24 Aug. '08. Voor de talrijke blijken van be langstelling, ontvangen op mijn 70sten jaardag, zoo van hier als elders, betuig ik, mede namens eohtgenoote en kinderen, mijn hartelijken dank. P. DE JONGE, Hoogstraat, Middelburg. 3 Gemeten 230 Roeden BOUWLAND aan De Oranjezon (gem. Vrouwepolder), zijnde Perc. 5 6 9, van de Velling van 11 Aug. 1.1. alsmede iu elke hoeveelheid aan de Abeele Nieuwe Vlissingsche weg. prima stand -:- Korte Delft en een nette op 't Zandmet ruim 300 Meter TUIN GROND. AdresGoedkoopst Kleedingmagazjjn A. PLUTJMSRS, Gravenstraat bij de Markt., Middelburg. Donderdag Beste ïulaudsche Vaiarskalvers. WATTEL, Kerspel. Ondergeteekendo biedt zich aan Minzaam aanbevelend, JAN POPPE Wz., Nieuio- en St.-Joosland. Prima zuivere Lijnkoek en Lijnmeel, aan uiterst lage prijzen. V er d e r Beste Bibbvkoek, Bibbymeel, Bibby's Melasse voet en Bibby's Varkensmeel. V 0 orts Gerstemeel, Maismeel, Erwtenmeel, Roggemeel, Tarwemeel en Tarwebloem, Vieeschmeel (Liebigs) en Graan met Ochtendvoer voor kippen. Gemengd Varkensvoer f 8.— p. 100 kilo. Aanbevelend Molenaar, Koudekerke. Wat KRIEBELT, DAT KRABBELT Wat KRIEBELT, DAT KRABBELT Vlooitinctuur, Wandluizentinctuur, Kakkerlakken-, Torren-, Mieren-, Motten- poeders, Insectenpoeder. JOHAN DE ROOS, Middelburg. voor de Kolen-Vereeniging „Ons Maat schappelijk Belang" te Middelburg groot 3300 ton, voor den prijs van f 13.92 de iS Hectoliter, vrij thuis. Ligplaats Loskade. HSI BJESIüURj

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3