Laatste Berichten ABoep Vcrkoopinpea, ess. RECLAMES. ftdyertontiëii. itMrSUberleliteii, Marktprijzen van Tarwe Meel, Telegrafisch Weerbericht. Vertrokken en aangekomen Schepen. BURGERLIJKE STAND. een geheel en dag tevergeefs het slot te openen. Door het afbraken van het boven gedeelte der kast kon men eindelek de geldswaarden bereiken. De airigeerend officier van gezond heid 2e klasse J. Nord te Den Haag heeft een koppeling doen vervaardigen, waardoor twee rijwielen op een hoogst eenvoudige wijze in een oogenblik in ©au vierwielig voertuig kunnen veranderd wor den. Hiermede zullen ééa of twee bran cards van eiken vorm, met zieken of ge wonden, kunnen worden vervoerd, waar door in tijd van oorlog een eventueel ge brek aan voertuig voor zieken ten eenen- male kan worden opgeheven. De door de politie aangehouden dienst weigeraar H. uit Utrecht, een 20-jarige lo- teling, die in Maart j.l. had moeten opko men, dooh wegens gemoedsbezwaren daarin achterwege bleef, werd gisteren voor Gedep. Staten gevoerd ter inlijving. Hij is echter voor den militairen dienst afgekeurd, zoodat de legerautoTiteiteu met den weder- spannigon jongeman geen last meer zuilen hebben. Deze komt er echter niet zoo heel gemakkelijk af als wel lijkthij zal twintig dagen celstraf hebben uit te zitten, welke hem door den krijgsraad te Arnhem wegens zijn weigerachtigheid zijn opgelegd. U.D Een Haagsoh eohtpaar was om zijn twaalfjarig zoontje op den laatsten dag der vaeantie een plezier te doen, Maandag naar Leiden gegaan. Na een paar museums te hebben bezichtigd zochten ze het buiten en kwamen des avonds moe langs den Rij ns- burgorweg om den trein te krijgen. Het zoontje liep echter achter de boomen langs den weg en meende, door de duisternis mis leid, daar achter een stukje groene wei te zien, waarin hij zich nog even wilde ver meien. Maar o jammer, hel bleek een sloot te zijn, overdekt inct eendenkroos, 't knaapje zakte er tot de kin in. Vader die hem nasprong daalde tot de heupen naar de diepte en moeder, die dit schouwspel niet kon aanzien, nam een kloek besluit en sprong beiden na. Nu spartelden ze alle drie in 't slobberig nat, waar ze echter spoedig door een paar Leidsohe mannen werden uitgehaald. Ze misten echter den eerstvolgeuden trein, omdat ze een droog pak moesten aantrekken, en namen, toen zij eindelijk in den trein zaten zioh voor, nooit weer naar Lelden te gaan. Jaren geleden schreef een apotheker de volgende ervaring uit zyn ambtelijk leven in een te Heerenveen verschijnende conrant. Eindelijk sloeg het uur van tienen uit den ouden kerktoren, haastig sloot ik mijne apotheek om een welverdiende rust te smaken. Rust Nu ja, als men 't zoo noemen wil. In de laatste weken kwamen vrij wat ge vallen van croup en diphtheritis voor en daardoor was ik menigen naoht reeds uit Morpheus' armen gerukt, om poeiers of drankjes gereed te maken. Spoedig lag ik in een diepsn slaap. Lang duurde het echter niet. Om elf uur reeds ging de huisbel. Onmiddellijk was ik bij de hand, opende de deur met de vraag wat is er doch in plaats van een antwoord reikt een gejaagde bode mij een recept toe. «Zoo in een half uurtje is't gereed, wilt ge er op wachten «Gaarne". De bode zet zich op de bank in dan win kel, het geneesmiddel werd hem ras over handigd en weg was hij. Ik legda mij weer neer. Pas was ik ingedommeld, of weder ging hetklingeling, klingeling. Was 't wonder dat een onderdrukt „hartelijk" woordje mij ontviel Voor de derde maal lig ik weer te bed of na een uurtje wordt er opnieuw gebeld. //Voor den drommel, denken de lui dan dat ik geen slaap noodig heb P" Maar komaan plichtgevoel veroorlooft geene beschouwingen. Aanpakken, maar gelijk straks. 't Was het nachtje wel, niet minder dan zes malen werd ik er uitgehaald. Onaange naam, huiverachtig neem ik het laatste recept aan, dat een jongetje komt brengen, 10 gram opiumtinctuur. Slaapdronken neem ik een fiesch, giet de aangegeven hoe veelheid over, sluit het fleschje, hecht er de gebruiksaanwijzing aan en geef het den jongen, die er ijlings mee heen loopt. Ik breng de flesch weder ter plaatse, sla toevallig het oog op het schild en groote hemel 1 ik heb jodiumtinctuur gegeven. Ik voel dat ik bezwijmen zal, 't gaat ge lukkig voorbij, alle vermoeidheid is eens klaps van my geweken en „den jongen naloopen" zeg ik gejaagd tot mjj zelf. Waar woont de zieke Ik scheur 't recept van den lias alleen de naam van den patient, geen straat wordt er genoemd. Wat te doeoP «Ge hebt een mensch vergiftigd klinkt 't onophoudelijk in mijn oor. Gevangenis eer en goeden naam verloren mijn leven verwoest o, 't is om krankzinnig te wor den Klingeling, klingeling, zoo gaat het nog maals aan de bel. W erktuigelyk doe ik open. »Och, meneertje, ik ben gestruikeld en 't fleschje is daarbij stuk geraakt." //Jougen wat zegje 1 Ben jij zoo pas hier geweest En op zjjn bevestigend antwoord sohreeuwde ik overluid „Hoerab, Hoerah zoodat de jongen mij voor dol houdt, maar ik laat hem geen tijd, til hem in de hoogte, druk hem aaB mijn bart, terwijl mij de tra nen over de wangen loopen //Niemendal, niemendal ventje, hier heb je t goedje nog eens en 't kost niets boor. Daar, pak aan, een rolletje pepermnni op den koop toe I" Niemand gelukkiger in dien oogenblik dan die knaap en mijn persoontje. In 't laatst van de vorige week is er een poging tot brandstichting gedaan in de wattenfabriek der firma Van den Bergh te Oss. De brandstichter of brandstichters hebben zioh door een raam aan den achter kant der fabriek toegang weten te ver- eohaflen. Vervolgens hebben zij vermoe delijk het houten kastje, waarin de diverse sleutels der verschillende lokalen geborgen waren, geforceerd en toen bij verschillende kapokmaohines, hoopjes watten en kapok zoodanig gelegd, dat het een het ander moest doen ontbranden en zoo de geheele fabriek in den brand zou vliegen. Ge lukkig iB hun opzet mislukt en werd de brand in zijn begin gesmoord. De brand stichters schijnen vervolgens de fabriek door de poorten aan de straatzijde verlaten te hebben, daar deze open bevonden wer den. Als verdaeht van brandstichting is door de mareohaussees gevangen genomen zekere v. B., een ontslagen oud werkman, die wederom om werk gevraagd had, doch niet kon worden aangenomen. De ver- daohte bevindt zioh in arresten de justitie zet haar ondeizoek ijverig voort. Toen Zondagavond een dame uit Amsterdam per rijwiel naar huis terug keerde van een bezoek te Amstelveen, werd zij even vdór de Katholieke school aan den Amstelveensoben weg tegen den grond ge worpen door een man, die onverwaeht van achter een boom sprong. Een heer, die haar begeleide, snelde haar terstond te hulp en sloeg den aanrander tegen den grond. Toen hij nu de dame verdere hulp verleende, werd hij onverwaeht van achter aangeval len en kwam hij langs dan stellen kant inde sloot terecht. Weder op het droge geklom men, droeg de aanvaller, woedend over zijn tussohenkomst, tot driemaal tos op hem san, doch werd evenveel malen vrijonzaeht tegen den grond geworpen. Toen scheen hij genoeg ie hebben. Wel volgde hij drei gend en scheldend den heer naar een boer derij, waar deze zioh vervoegde om buip en om zioh te reinigen, dooh daar bleef het bij. De vermoedelijke dader is een boerenarbei der, wiens naam bij de politie bekend is. Bij het aansteken van een theelichtje beging eene dienstbode te Zwartsluis de onvoorzichtigheid den nog niet geheel uit- gedoofden lucifer te werpen in een ssch- bakje, zonder er op te letten, dat daarin eecige papiersnippers iagOD. Blijkbaar heb ben die snippers vlam gevatwant toen men een oogenblik later in de kamerk wam, stonden de gordijnen en het behangsel reeds ia liohte laaie. Mat behulp van de buren slaagde men er gelukkig spoedig in de vlammen te dooven. Da gordijnen en een paar stoelen zijn echter verbrand en de zolder en bet behangsel hebben ook aan merkelijke sebade geleden. Indien het on heil eenige oogenblikken later was ontdeat, zou stellig het geheele huis indeasohgeiegd zijn. Een Duitsche dresseur uit Keulen, die gisteren te Rotterdam aan het Maas station aan kwam, zette daar zjjne bei de handvaliezen een oogenblik in de wachtkamer tweede klasse. Even daarna was het koffertje—hetwelk kleediugstuk- ken, papieren en 340 aan geld, bonevens eenige kostbaarheden bevatte-verdwenen. De regen heeft de bosohbraaden in Britsoh-Columbië geblusoht. In 't geheel zijn 80 menschen omgekomen. De bur gerij van Fernië is met frissehen moed aan den wederopbouw van de stad getogen. Zaterdagmiddag vertrok een naarkt- trein vol reizigers uit Nottingham in Eoge- land naar Mansfield. De machinist deed na 'a ernstige ziekte voor 't eerst weer dieDst. Even voorbij Nottingham werd hij met lam heid geslagen. Het volgende station, waar de trein moest stoppen, reed hij voorbij. Was de trein niet door een zelfwerkende in richting op een zijspoor geleid een botsing met eea sneltrein ware onvermijdelijk ge weest, De stoker kucht den trein tot stil stand. De maohinist lag beweging- en spraakloos cp den vloer van de locomotief. De Engelsehe bladen halen 'n aantal ge vallen aan van machinisten, die op de loco motief of dadelijk na het verlalen daarvan ziek zijn geworden of dood vielen, som» ten gevolge van overwerken, of ook omdat zij voor hun gevaarlijken dienst niet afgekeurd waren, ondanks de kwaal die zij hadden. Het Duitsoha volk weet zijne helden te eeren. Na Zeppelin krijgt de kapitein van Këpeniek zijn beurt. Het kalme Ber- lijnsohe voorstadje Rixdorf was gisterena vond op stelten gezet, daar de groote man zou «ontvangen". Duizenden bij duizenden waren samengestroomd voor het zeepwin- kelije van Wilhelm Voigt's zuster. Politie te voet en te paard kon maar met moeite orde houden in de geestdriftige drommen. Ten slotte moest de toogaDg tot de straat afgezet worden, daar het gedrang levens gevaarlijk werd. Ieder, die maar eenigszins op den held leek, werd door honderden bewonderaars omstuwd en toegejuicht. Op het vastgestelde tijdstip kwamen cok tal van auto's en bakjes voorgereden, visite kaartjes van aanzienlijke menschen werden afgegeven, wijn, likeur en andere versnape ringen, bloemenmanden met groeten in dioht en ondioht werden binnengebracht in het huis van de zeepwinkelierster. Bestel lers {brachten stapels telegrammen, brieven en briefkaarten, houders van kijkspelletjes en menschen die Voigt een betrekking kwamen aanbieden, wilden bun opwach ting maken, maar allen kwamen tevergeefs, want de kapitein bleef weg. Men weet, dat hij zeer bescheiden is en daarom durfde hij het huldebetoon Dief onder de oogen te zien. was bijtijds omgekeerd en moet laat in den avond als een dief in den nacht, toen de menigte verstrooid was, naar het huis van zijn zuster zijn geslopen. Een ding heeft Voigt met het heidenstuk van Köpeniok zeker bereiktgeen stad zal hem meer als tuchthuisboef buiten hare muren zetteD, integendeel vele gemeenten zullen noggaan veohten om de eer, om hem als burger te mogen ontvangen. Men meldt nog, dat Voigt, nadat hij als vrij man in Berlijn was geweest, naar de gevangenis te Tegel terug is gegaan, om de sabel te halen, waarmee hij te Këpeuiek zoo indrukwekkend geklet terd heeft. Aan die sabel is hij innig gehecht, en in de gevangenis heeft hij haar altijd mooi glimmend onderhouden. De muiterij in de gevangecis te Riom is nog niet bedwongen. Het gebouw is omsingeld door troepen en mensohijntde gevangenen tot gehoorzaamheid te willen dwingen door hun voedsel te onthoadan. 's-Heer Arendskerke Door notaris Pilaar werden Woensdag voor 7 jaren pu bliek verpacht 9 peroeelen bouw- en wei land in den Sohengepolder, samen groot 12 85.80 H.A., voor f 1218.62 per jaar. Qoes. Niet bij de Zaandamsche, zooals wij veimeldden, vras het hnis van den heer Peeman verzekerd, maar bij de Zierikzee- sche, voor f 11000. Rilland. De Maandag gehouden ge meenteraad werd bijgewoond door 6 van de 7 leden. Afwezig dhr. de Jager wegens ziekte. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen was een reclame tegen zijn aanslag |n den hoofdei, omslag van dbr. J. A. Colpanrt. Deze zal behandeld worden met eventueel nog in te dienen reclames. Door c!e leden der commissie voor 't nazien der rekening en die van het burgerlijk arm bestuur wordt medegedeeld dat deze reke ningen in orde waren. Alsnu wordt overge gaan tot het aanbieden van de gemeentebe- grooticg van 1909 en die van 't armbestuur voor datzelfde jaar de eerste in ontvang en uitg. op f 18523.09, de laajste op f 2176.29. Door den voorzitter wordt namens B. en W. mededeeling gedaan dat het tegenwoordige huisje bestemd voor ziekenbarak in eenzoo- danigen toestand verkeert dat het niet mo gelijk is daar in te verplegen. Zjj geven daarom in overweging hun machtiging te verlsenen tot het huren van een ander gebouw voor hetzelfde doel, in eigendom toobeho^rende asn J. Blok te Bath voor dezelfde prijs of huursom als 't vorige waartoe de eigeaaar bereid is. Met algemeene stemmen wordt deze mach tiging verleend. Op een vraag door dhr. Griep gedaan hoeveel het teeren der wegen beeft gekost blijkt uit het antwoord door den wethou der Butijn gedaan dat dit bedraagt ruim f700 of 15 5 cent per Meter. Door den heer Griep wordt ook nogmaals gevraagd of men al een eindje verder is ge komen met het adres inzake verbstering station. De voorzitter zegt dat de secreta ris da gegevens voor het adres bezit en dat dit weldra den raad zal bereiken. Daarna slniting. Rilland. De gevreesde vlekziekte heeft ook zijn intrek in onze gemeente gedaan. Reeds zijn er een aantal varkens ziek en 5 gestorven. De jeugdige vereeniging „Draagt elkanders lasten" ten doel hebben de schadevergoeding te verzekeren door het eterven van varkens harer leden door ziekte of eenig ongeval buiten hun schuld hield gisterenavond een spoedeischende vergadering. Aan het groot getal opgeko- rnenen was duidelijk de belangstelling der leden in deze critieke dagen zichtbaar. Met bjjna algemeene stemmen werd besloten de varkens te laten inenten en voortaan ook inenting verplichtend te stellen. De heer Van der Vliet, veearts te KruiniDgen werd gevraagd de inenting te bewerkstelligen. 's-Gravenhage, 19 Aug. De Eugelsohe gezant Henry Howard is heden naar Lon den vertrokken. 's-Gravenhage. 19 Aug. De minister raad was van gisterenmiddag 8 uur, met een kleine pauze ook 's avonds tot na mid dernacht bijeen om te beraadslagen over de Venezolaansche quaestie. De minister van buitenlandsche zaken begaf zich heden op audiëntis naar Het Loo om met H.M. de quaestiën te bespre ken. Minister Bevers is heden weer naar Eisenach met verlof teruggekeerd. Om dezelfde reden als waarom het gala- die op 31 Aug. is afgelast, zal H. M. dien dag ook de ministers niet in audiëntie ont vangen. Weenen, 18 Aug. Lloyd George, En- gelsoh minister, had gister alhier een ge sprek van twee uren met Clemenoeau, die daarjuist was aangekomen. Men zegt dat aile ingrijpende vraag- stukkea van internationale politiek tue- sohen hen besproken zijn. Londen, 19 Aug. Gisteren had een ontploffing plaats in een seh8eht van de mijn Maypole bij Wigan. Daardoor zij» 70 mijnwerkers opgesloten. Giftige gassen stijgen op en beletten hst reddingswerk. De redders konden de ongelukkigeD niet bereiken. Te 3 uur heden morgen moest het reddingswerk en alle hoop op behoud dier 70 mannen worden opgedragen. Aan den ingang der mijn hebben hart- j verscheurende tooneelen plaats van bloed verwanten die naar hun lot komen ver nemen. Wlrgan, 19 Aug. Tot heden zijn 18 lijken uil de mijn opgehaald. Brussel, J9 Aug. By do beraadslaging in de Kamer over de 2e lezing van het ont werp Koloniale wet stelde de liberaal By- mans op art. 2 en amendement voor tegen de buitengewone begrooting van 45 miljoen bestemd voor de regeling der werken van do KroonstichtiDg. Minister Schollaert stelde toen de prea- lable quaestie welke werd aangenomen met 46 tegen 38 stemmen en 5 onthoudingen. Wij laten u zelf osrdeelsit. Geloof niet onze woorden, hecht geen waarde aan hetgeen eeD vreemdeling zegt, dooh lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom en oor deel zelf. Mejuffrouw H. Berger, wonende Geer- truidaplein M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons mede Vanaf het oogenblik dat ik met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen begon nen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bekomen in mijn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tijd had ik onop houdelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte van de schouderbladen. Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voort durend erg vermoeid en niet wetende wat ik moest gaan beginnen, werd ik gewezen op Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De uitwerking hiervan was werkelijk merk waardig, dadelijk bij hel gebruik kon ik beterschap waarnemen en na één doosje geledigd te hebbeD, kon ik weinig of niets meer van de vroegere ongemakken bespeu ren. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeien op een dergelijke wijze lijdende, zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zioh slepen kan. De nierziekte komt zaohtjesaan en men kan baar jaren onder de leden heb ben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofd pijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijD, rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewone prikkelbaarheid of ver moeidheid eu neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U dat men U de echte Fos ters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Berger gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar bij de iirma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157 Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k i 1.75 voor één- of f IC voor zes doozen. BRIEFWISSELING. Bsrichten over vlekziekte worden nie meer opgenomen, nu de ziekte helaas dage lijks bijna overal uitbreekt. Berichten omtrent vtorgenomen feest vieringen op 31 Aug. worden niet opgeno men. In alle gemeenten gelukkig koestert men voornemensmet deze alge meeno mededeeling mogen wy dus volstaan D. R. Plaatsing onnoodig na de driestal in ons vorig no. „Getuigen en Redden". C. Dergelyk persoonlyk geschrijf koml in geen courant te pas. Is er iets niet in den haak, raadpleeg dan den kerkeraad of de politie. Goes, li Aug. 1908. Drukke werkzaamheden te velde deed den aanvoer afnemen, langzamerhand werd tot noteering verkocht. Oude Tarwe f7,15 a f8,15; Nieuwe Tarwe f 7.5o a f Nieuwe Rogge f6.20 a f6.50; Wintergerst f 8.50 a f 8.75 Zomergerst f a f Haver f7.a f7.50, Kookerwten f 9.25 a f 9.55 Kroonerwten f 10.25 a f li.Bruine- boonen f a f Maanzaad fa t'Mosterdzaad fKarwijzaad f 19, a f 19.25, Winter-Koolzaad f 11.a fi 1.35, Wol, Schapen per 3 K.G. (steen) f a f Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.16 f142; middenprijs f 0.66. Aan part. f 0,72® per pond, Versche Eieren per 100 stuks f 3.85 k f4.20, middenprijs fi.part. fi.io per 26 stuks. Aanvoer ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter f 1.20 h. f 142 per K.G., rekenprljt f 1,36 per K.G. Aan part. f 1.45 per K.G. Eieren f 4.a f 4.20 per 100 stuks. Rekenprijf- 1 4.per 100 stuks. Aan part. f 4.40 per 100 st. Eierenverkoop der Onder af deeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 4287 stuks. Prijs f 4.20 per 100 stuks. Vlissingen, 18 Aug. 1908. Boter per ',2 kilo f 0.675 a I o.725, Eieren per 100 stuks f 4.40 a f 4.60. AMSTERDAM, 19 Aug. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker muizen f 1.40 t 2.20, kleine f 1,a f 1,20. Westl. Zand f o, a fo.id. kleintjes f o.a fo. HiliegommcrZand fi.80 a f 2.50 Friesche muizen 1,40 a f 2,20. Friesche Borgers f 1,30 a f 1,60. Geeltjes 2,20 a f 2,40. Andijker Blauwe f 1,70 a f2,10. Katwijker ronde fO.afo.Kleine f Pr. v. E. fo,a fo.IJpolder blauw pitten f o,a f o.dito Borgers f 1,35 a I 1,50, dito Muizen f Schoolmeesters f 1.20 a f i,So. Graafjes f3 a 3.3O. Zeeuwsche Bonte f2.10 a f 2,80, Zeeuwsche Blauwe f 3,10.3 f 2.80, Dinsdag 18 Aug. ANTWERPEN. Tarwe kalm. BERLIJN. Granen. De tarwemarkt was hier aanvankelijk flauw in overeenstemming met de flauwe Amerikaansche telegrammen, werd vervolgens vaster doordat het inlandsche aanbod verminderde, doch sloot weder flauw en op aanmerkelijk lagere prijzen tengevolge van opruimingen. Rogge had hetzelfde verloop. De aanvankelijke flauwe stemming werd door vraag voor dekking van verschillende kanten onderbroken, en daar bovendien op latere ter mijnen door de molens in het Oosten hier ge kocht werd, was de stemming soms zeer vast op de hoogste koersen der nabeurs van gisteren. Later, toen er meer aanbod kwam en koopers niets meer ondernamen, liepen de prijzen weder terug. In haver was gisteren ten slotte nog leven dige handel tot hoogere prijzendeze verbete ring kon echter heden, in verband met het ruimere aanbod, niet gehandhaafd blijven. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Sept.: 201.201.25 20I.50 Dec.201.58 201.75 202.75 BUDA-PEST. Tarwe kalmer. NEW-YORK. De termijnmarkt van tarwe opende prijshoudend a t c. hooger, steeg wegens kleine aanvoeren in het Noordwesten, tenge volge van vermindering van den zichtbaren voorraad, paar aanleiding van telegrammen uit Liverpool, op contiamine-dekkingep cn in ver band met kleinere aanvoeren. Realisaliën als mede de fraaie qualiteit van de aanvoeren van nieuwe tarwe van Minneapolis en Winnipeg deden de markt tcrugloopcn, maar goede vraag, de verwachting van kleinere aanvoeren, aan- koopen door haussiers en baissiers alsmede weinig aanhod lokten weder een rijzing uit, waarop de markt vast sloot. In loco vast. 18 Aug. 17 Aug. 15 Aug. 14 Aug. Voorjaars no. 1. Northern l273/8 12631 l277/8 126V4 AÜÜUC W lUlCr 1ÜU /g y7 /8 '"4J.UI /g Sept. Dec. Mei Juli iS Aug. 1003 4 io2'/j io5Vj 17 100— 10I3 4 io43/, 15 i°l3/s i°3'/4 I°57/S 14 l02'/4 I04!'4 io7— CHICACO. De termijnmarkt van T a r w opende prijshoudend ale. hooger, fluctueerde om dezelfde reden al te New-York en sloot vast. Sept. Dec. Mei Juli. 18 Aug. 923/8 94' a 98'/j 17 9i3/4 933/S 973U 15 93— 94t/8 99 14 94— 957/s ioo'/4 naar waarnemingen in den morgen van 19 Augmedegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogsfe barometerstand 771.3 te Stor- nowsy (in Bohotland), laagste Btand 756.9 te H&paranda (in Zweden). Verwachting tot den avond van 20 Aug. Matige Noordelijke wind. Meest lioht- bewolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer. Weinig veranderingvantemperatuur. Aangekomen: 18 Aug. te Amster dam het s.8. Eemland van Buenos Ayree en Bataviate Genua het s.s. Oranje van Am sterdam naar Bataviate Hamburg het s.s. Timor van Amsterdamte Suez het s.s. Vondel van Batavia naar Amsterdam. Vertrokken: 17 Aug. van Vigo het s.s. Amstelland van Buenos-Ayres naar Amsterdam; 18 Aug. van Paramaribo het s.s. Prins der Nederlanden naar Amsterdam; van New-York het s.s. Nieuw Amsterdam naar Rotterdam. Gepasseerd: 17 Aug. Gibraltar het a s. Kediri van Java naar Rotterdam18 Aug. Kaap Finis terra het s.s. Bali van Ba tavia naar Amsterdam; Kaap St. Vincent het s 8. Celebes van Amsterdam naar Bata via Perim het s.s. Madura van Amsterdam naar Batavia. Van 1719 Aug. MIDDELBURG. Getrouwd: P. Krijger, 28 j. jm. en A. de Jonge, 27 j. jd. G. de Lange, 26 j.jm. en A.Koster,24 j.jd. Bevallen: E. Wondergem geb. De Visser, z. Overleden: J. M.Pilaar,88j.,wed. van J. M. de Jongh A. C. Willemsen, 19 m., d. GOES. Ondertrouwd: 19, Isaao Miooh, 27 j. jm. te 's-Gravenhage en Maria Vermeule, 27 j.jd. te Goes, onlangs te 's-Gravenhage. G e b 0 r e n 17, Pietemella Neeltje, d.v, Willem Siepman en Jaooba Flipse. Van 15—18 Aug. VLISSINGEN. Bevallen: W. E. Montanus geb. Van Rijn, z.H. Ver- heule geb. Reijnhout, d.J. A. Lam- breoht geb. Streefkerk, z.J. H. van Zalen geb. Beusiohem, z. en d. (tweel.) L. F. A. van Hoorn geb. Everaert, z. M. Lorjé geb. Graphorn, z. Overleden: J. Verhoeff, wednr van •X.' van Lonwel, 87 j.T. de Jong, vrouw van P. Hazewindus, 73 j. iJCT" Tot hot plaatsen van Advertentiën, niet afkomstig uit Zeeland, betreffende Handel en Nijverheid, is gerechtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentiebureau D. IJ. ALTA, War moesstraat 76—78, Amsterdam. Voor de vele bewijzen van belang stelling, bij de herdenking van mijn 50sten geboortedag ondervonden, betuig ik bij dezen mijn' hartelijken dank. Schare, 19 Augustus 1908. A. P. DE GROOTE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3