Binnenland. üei'kiiieüws. Heciitszaken. Gemengde tferichten. Zekere Werrie, Schepen van Jette, bij wien Zaterdag, tijdens zyne afwezigheid een huiszoeking werd gedaan,heeft zioh uit eigen beweging ter beschikking van het gerecht komen stellen. In een lang onderhoud, dat voornamelijk liep o?er te Jette uitgevoerde werken, door den aannemer Lejeune, heeft Werrie ge zegd dat Hoschet, de vroegere Schepen, de schuld van alles en de voornaamste plich- tige is. Hij zal dit bewijzen in een memorie in welke hjj beschuldigingen zal aanhalen, loopende van 1904 tot 1907. Ook de aannemer Le Jeune zal vervolgd wordenwegensomkooping van ambtenaren. Huiszoekingen bij verschillende magi straatspersonen brengen steeds meerdere misdrijven aan het licht Een Belgisch blad verhaaltIn een ge meente waar groote, reusachtige groote werken worden uitgevoerd sedert verschei dene jaren, is dezelfde persoon er in gelukt zich 3-maal te doen onteigenen, steeds het cvifer zijner gebouwen verdubbelend en telkenmale in verhouding een hoogere schadeloosstelling trekkend. Da nieuwe bouw wae pas voltooid en bewoond of men zag dat hij niet in de lijnrichting was en do toer was gespeeld. Men begrijpt dat zonder medewerking van het gezag, dat de toelating tot bouwen geeft, znlk feit zich niet zou kunnen voor doen Het moet overigens niemand verba zen als men ziet, hoe de menschen mordicus willen leven op eenen voet, die geenszins overeenkomt met de middelen waarover zjj beschikken. Zoo begint de wereld al meer van grof bedrag aan elkander te hangen. De dood van Eriehsen en zij* makkers. Onze lezers weten reeds dat drie leden van de Noordoost-Oroenland-expeditie, welke onder leiding stond van Mylius Eriehsen, zijn verongelukt. Het waren Eriehsen zelf, de Deen luitenant Hagen en een Groenlaoder Brëalund Na het expe ditievaartuig te Bergen is binnengevallen, kon door den gezagvoerder, luiteuantTroile een uitvoerig verslag over de bereikte resultaten naar Kopenhagen worden ge zonden. Wij vermelden het volgende er uit: Mylius Eriehsen en de beide anderen verlieten in Mei 1907 de overige leden der expeditie om naar het Peary-Kaeaal te gaan. In November van dat jaar zijn zij bij een poging om over het land-ijs terug te keeren van honger en koude omgekomen. Het is een vreesclijk sterven geweest, daar iu de eenzaamheid van de Poolnaoht, Ge lukkig zijn de kostbare resultaten van hun ontdekkingstochten voor de wetenschap bewaard gebleven. Een der drie, de Groen- lander Jorgen Brön'und heeft het nog kunnen brengen tot dioht bij een dor depots van de expeditie. Daar is zijn lijk in een ij«spleet gevonden. In de omhoogeheven, verstijfde hand van den doode vond men de kaarten, waarop de volbrachte slede- toobten van de drie mannen stdnden aan- geteekend. Daardoor zijn deze kostbare, met onnoemelijk lijden en het verlies van drie mensohenlevecs betaalde resultaten behouden gebleven. Op BrSnlund vond men nog zijn dagboek. De laatste mede- deeling daarin lnidde »Ik ben omgekomen op 79° N.B.ik be zweek onder de ontbeteringen op den terug tocht over het inlaud-ijs in November. Ik bereikte deze plek onder de afnemende maan. Mijn bevroren voeten en de duisternis beletten mij verder te gaan- De lijken der anderen zijn in het midden van de fjord. Hagen stierf 15 November, Mylius Eriehsen een dag of tien later. (w. g.) Jorgen Brönlund". De lijken van Eriehsen en Hagen zijn niet teruggevonden zij waren reeds diep onder de sneeuw bedolven. Ter eere hunner nagedachtenis is aan Over-Haven, waar het expeditiesehip overwinterde door hun mak kers e»n gedenktceken geplaatst. Het lijk van B'ön'und is begraven Dabij de plek waar zijn makkers het hebben gevon den. (2V. R. C.) V Ontwikkeling van Nieuw-Guinea. Door den resident van Temate zijn door den onlangs afgetreden adjunet-regeerings- oomm'ssaris voor de decentralisatie, den heer H Coiijn, krachtig ondersteunde voor stellen ingediend, strekkende om, ter ont wikkeling van het Nederlandseh-Indisoh gedeelte van Nieuw-Guinea, onder be paalde voorwaarden, aan de Nederlandsohe Ni«*nw Guiena- Handel maatschappij, voor een bepaald gedeelte van dat eiland, een hand-lsmonopolie te verleenen. Buitenlandsche bladen bevatten Za- terdog een telegram uit Apeldoorn, mel dende dat Hare Majesteit in gezegende rmTaudigheden zou verkeeren. Het bleek ons, dat ta Apeldoorn dit ge rucht algemeen acht wordt waarheid te be vatten. Ds gelukkige gebeurtenis zou tegen Februari Maart mogen wor 'en tegemoet gezrnn. Het Hof zou behoudens bijzon dere omstandigheden den winter op Het Loo doorbrengen. Wy maken niettemin van dit biyde bericht slechts onder voorbe houd melding, daar wij er rechtstreeksche bevestiging niet van kunnen geven. N. C. Naar De Stand, mededeelt, gevoelt de heer Van Alphen zich na zjjn ziekte zoo verzwakt, dat hij zich genoodzaakt ziet het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor het kiesdistrict Om menen aan het einde van het loopende zit tingjaar neer te leggen. IJIT DE PROVINCIE. Onze Middelburgsohe oorresp. schrijft: De nieuwe school voor Uitgebreid Lager Ooderwjjs die neden geopend wordt ver dient ook nit paedagogisch oogpunt de eacdaoht van onzen ohristelijkeu kring. Met de komst der wettelijk geregelde Hoogere Burgerscholen in 1866 waren de zoogenaamde Fransohe scholen ten doode opgeeohreven. Lager of Middelbaar of Hooger onder wijs. De geregelde opvolging, de aanslui ting waa verkregen. Het onderwijs was oompieet. Zoo meende men, en zoo was het ook in de theorie. Maar de praotijk past zioh niet altijd aan de theorie. Een breeden zoom van onze burgerij en cao kleinen maar toenemenden kring vaa den landbouwersstand wenscht het onder wijs voor hunne kinderen niet op twaalf jarigen leeftijd te doen eind'gen en wenscht evenmin den vijfjarigen cursus der Hoogere Burgerschool te doen volgen. Behalve de geest die op de Hoogere Burger School doorgaans heerscht, begeeren de ze outers ook niet het doen volgen van een in hun oog zeer overladen leerplaD. Velen steeds meerderen, wenscheu hunne kinderen op den levensweg, eenig meerder kapitaal mee te geven dan het lager ouder wijs verschaffen kan er op veertien - of vijf tien- of zestien-jarigen leeftijd het onder wijs voltooid te zien. Moderne talen in die mate dat de meest voorkomende woorden of gedachten kun nen gelezen worden en op Diet erbarmelijke wjjze uitgesproken, en voortzetting, uit breiding van het lager onderwijs, zoodat eenigo algemeene ontwikkeling verkre gen zij. Naarmate de eischen voor 't loven rijzen, zoodat b.v. de krullejongen van voorheen meer en meer verdrongen wordt door den leerling van de ambachtschool wordt de behoefte aan onderwijs, dat zich boven het allernoodzakelijkste verheft meerder. Niet alleen voor onze jongens maar ook voor onze meisjes. De plaatjes vau Jan Luyoken stellen u voor het kind dat op een ambacht of het kind dat naar haar dieust gaat. Maar zoo gaat het voor meisjes evenmin als voor jongens meer. Ook voor onze meisjes wordt een zeker besohavings- peil geëisoht dat het lager onderwijs niet geven kan. Ook het kind van twaalf jaar is, naar het oordeel van menige moeder meer in staat om in den weg te loepen dan om iets nuttigs in bet huisgezin te doen. Voor deze opent de school voor uitge breid lager onderwijs van daag haar deu ren, en wie straks een bezoek brengt aan de school zal overtuigd zijn deze gedachte gesymboliseerd te vinden ook in het ge bouw. Niet alleen in paedagogischen, maar ook iu arohitectonisohen zin zai de bezoeker daar uitgebreid lager onderwijs gesymboli seerd zien. Middelburg. Heden middag ten twee uur had in het Schuttershof de oflioiëeie opening plaats van de nieuw gebouwde school voor M. U. L. O. op Gereformeerden grondslag. Tot bijwoning hiervan waren verschillende vereenigingen en personen genoodigd, w.o. B. en W. dezer gemeente, da beide schoolopzieners,de schoolraad enz. Vooraf hadden wij in den morgen gele genheid het prachtige schoolgebouw te be zichtigen, dat geheel naar de eischen des •ijds is ingericht. Bet bevat beneden en bo ven 4 klassen, welke voorzien zijn van de nieuwste leermiddelen. De teekeaborden, welke op de meeste scholen van hont zijn, zijn daar van papier. Bij het binnentreden komt men in een groote en ruime hal, welke t''1 maai zoo groot is als de schoollokalen. In het geheele gebouw zijn 18 privaten met urinoirs met waterclosets aangebracht. Ieder lokaal is voorzien van de nieuwste luchtkokers, terwijl, wanneer des winters de kachels moeten branden, voor voldoende iuohtverversehing is gezorgd. Aan den geheelen bouw is de meest mogelijke zorg besteed. Vauaf de kelders tot de bovenste lokalen zijn alle even iucktig gebouwd, terwijl eene ruime speel plaats achter de school is aangebracht. Het is een gebouw waarop onze stad, maar niet het minst het Bestuur dier sohooi irotsoh mag zijn. In dea morgen werd de school behalve door genoodigden ook bezocht door de leden van het dagelijkse!» bestuur onzer gemeente, die ook den bouw prezen. Het werk is uitgevoerd door de heer J. de Buok, terwijl de teekening gemaakt was door den heer J. A. Vertregt die ar chitect was over het gebouw. Beiden alhier. Tea twee uur toen alle genoodigden in het Schuttershof aanwezig waren opende de voorzitter der vereenigmg, mr. L. van Andei, de samenkomst met gebed, en hield eene openingsrede, daarbij een terugblik werpende op de strijd welke is gestreden door velen eer dat de Bijzondere sohooi was, wat zij thans is. In herinnering bracht spreker het ont staan der school in de Gravenstraat, welke de voorloopster is geweest van deze school, die thans is verrezen op de plaats, waar eens wijlen ds. Sraijtegelt woonde. Hij wenschte het bestuur geluk met deze nieuwe sohooi en hoopte dal zij onder den zegen des Alleruoogsten mag werkzaam zijH tot heil der jeugd. Verder deelde spreker mede, dat van B. en W. berioht was ontvangen dat zjj verhinderd waren deze opening bij te wo nen, wat hij betreurde, daar bij ben van deze plaats gaarne dank had gezegd voor datgene wat zij voor de vereeniging hebben gedaan, dooh hetwelk hij nu hedenmorgen had gedaan bij de bezichtiging der sohooi. Nadat spreker nog een woord van dank had gebracht aan den architect, den aan- nem r, de werklieden en allen die tot den bouw hadden medegewerkt en aan den heer C. Weeds hoofd dier school Gods zegen had toegebeden, verklaarde hij deze school voor geopend. Middelburg. Een vriend van den kos ter, zendt ons nog't volgende omtrent het jubilea van dhr. De Jongb, als koster der geref. kerk A. Vole blijken van waardee ring vielen den ganschen dag hem ten deel. Zijn woning was steeds gevuld. Des avonds kwam de kerkeraad; bij monde van den voorz -ouderling zijn gelukwenscb, maar ook woorden van dank en van vertroosting uitspreken. De voorz.-ouderling gaf nog het volgende ten beste enterke U God nog vele jaren, Nedrig dienaar van Gods kerk, Hhans is de ure aangebroken, 't uur van rust, na zooveel werk I Wenmaal worde U rust geschonken, Rust aan al Gods volk beloofd •taalt God ooit in wat Hij toezegt Diea, die steeds in hem gelooft >ch, hoevelen zijn verdwenen, Heengegaan naar d'eeuwigheid. SÜog een aantal stille jaren Worden U door God bereid. C, en Uwe Echtgenoote, Thans, helaas zoo droef bezocht,*) ^'chenke God zijn milde lielde, Op Uw verderen levenstocht. Dankt den Heer, brengt Hem Uw hulde, Dankt Hem met Uw gansche hart Wn Gods trouwe Vaderzorgen Weer' goedgunstig ramp ens mart. ■—a God .stelle U nog ten zegen, Op 't reeds lange levenspad, O Gij weet het Zijns oatfermens Wordt Hij nimmer moede 01 mat, Zadert eens de stervensure, Weest dan saam daarvoor bereid. Oods gena worde U geschonken Nu en in alle eeuwigheid. Verder werd de avond genoeglijk door gebracht, het grjjs verleden werd nog eens voor dan geest geroepen, genoten zege ningen nog eeus medegedeeld, zoodat wel dra het uur van scheiden was aangebroken. Uit volle borst werd dan ook Ps. 68 10 nog gezongen, waarna de voorz.-ouderling in een hartelijk dattkgebed de jnbelarissen en ons al te zaam aanbeval in de hoede des Heereu. Zy nog vertneld dat ook de Geref. Jongol. Ver. „Herman Faukeel" des namid dags een paar afgevaardigden gezonden heeft en de heer De J. en zijn vrouw door den voorz. op gepaste wyze zijn toege sproken. Gemis der oogen. Middelburg Gedurende hot tijdvak 15 October 1908 tot en met 15 Maart 1909 zul len van het 2 bat. 3 reg. isf. alhier, de kapi teins jbr. A. F. van Spongier, C. F. Muller, da le luitenant-adjudant jhr. O. M. Storm van 's-Gravensande, de le luitenant jhr C. J. van Adricheui Boogert, de le luitenant U. J. vao Limbeck en de 2e-luitenanst J. tV. M. Wins, W. L. A. C. van Woerden, L F. van den Benden, C. L. Hollert, Th. J. Reeser en de le luitenant K. J. Adams aan het rykunstig onderricht, alhier te geven, deelnemen. Middelburg. Vrijdag a.s. zal het 2e bat. 3e reg. alhier in garnizoen naar da Leger plaats bij Harskamp vertrekken met den trein van 5,54 vrm. G. T. en om plm. 12,33 nam. G. T. te Ede aankomen. Hieraan zal worden deelgenomen door desergt-majoors Beekman en Byio, de fuurier Goossen en ds aergt.-m&joors BHjeu en Van de Casteel, benevens 14 sergeanten en 12 korporaals. Goes. By gunstig we#r hoopt de har monie »Enphonia" as. Vrijdag te kwart over acht een volksconesrt te geven op de tent op de Groote Markt. Goes. Gistermiddag sloeg op den Kloe- tingschen weg alhier een span paarden van dhr. Leendertse uit Wenteldtnge op hol, doordat ze schrokken van den trein, een eind voortgeioopen kwamen zy in de sloot terecht, waardoor een der paarden een poot brak, en den voerman er,met een lichte hoofdwonde afkwam. Van geachte zijde maakt men ons attent op een vergissing. W' ylen de beer R jser is geen post-directeur te Goes geweest, maar te Delft, als zoodanig is hij gepensioneerd geworden. Wel was hy geboren te Goes, en heeft met zijn vader, die ontvanger was, gewoond waar nu 't postkantoor is ook is zijn zwager, de heer Wierts v. Coehoorn, postdirecteur te Goes geweest. Domburg- Alhier wordt binnen enkele dagen verwacht prinses Alexdndra van Engeland, gemalin van den regeerenden groothertog Friedrich Franz IV van Meck lenburg, die reeds Maandag hier in het st.randhotel aankwam. De prins zal verge' zeld zjjn van een groot gevolg. Serooskerke. In de gemeenteraadszit ting van Dinsdag waren tegenwoordig 6 leden, afwezig met kennisgeving de heer Tak. Het verslag der laatste kasopname werd voor kennisgeving aangenomen. De commissie tot het nazien der rekening over 1908 bracht by monde van dhr. P. deVisser verslag nit van hare werkzaamheden, waarna die rekening werd vastgesteld op i 9420,01s in ontvang, f 8522,83* in uitgaaf, goed slot f 897,18. Vervolgens werd de be grooting over 1909 aangeboden met een vindcijfer van f 8231,34 en een post voor onvoorziene uitgaven van f 247,13. Van de diaconessenvereeniging was een dankbe tuiging ingekomen voorde verleende sub sidie. Daar die subsidie, groot f 20 ook voor dit jaar is toegestaan, moet die som worden overgeschreven op "de begrootingdeze overschrijving werd goedgekeurd. VHssIngen. De milicien soldaten L Verplanke, P. J. de Bourgraaf, J C. P. M. Weststrate, H. M. Winne, M. Cappon, J. Geelhoed, H. do Jong, A. Lommers, L. J. Lockefeor, C. J. Manneke en D. Blom, allen van het 4e bat. nlhier, die bij het j.l. gehou den examen voor milicien-korporaal slaag den, worden mot ingang van heden ala zoo danig bevorderd. De treinenloop der stoomtram „Wal- cheren" tusschen Vlissingen eu Middel burg v v. (via Koudekerke), dieredertlö Juni 19 )8 by wyze van proef werd geveden zal, daar deze niet aan da verwachtingen voldaan heeft, den 16en Sept. a.s. worden opgeheven. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is voor het tydvak van 1 Sept. 1908 tot en met 31 Augs. 1909 benoemd tot assistent aan de Technische Hoog6school te Delft de heer J. Tielrooy te Vlissingen, voor de anorganische en phy- sieche scheikunde. Heinkenszand. Bij den landbouwer J. Braamse alhier, is vlekziekte onder d6 varkens uitgebroken. Colijnsplaat Talrijk zijn hier de ge vallen van vlekziekte onder de varkens. Reeds eenige moesten begraven worden en wellicht zullen nog vele volgen. Met bezorgdheid ziet elk naar zijn beestje. Zou het ook geen tijd zijn om door onder linge verzekering in dezen te voorzien. Krabbendijke, Heden werden de var kens van fle leden van den Varkenshond door den veearts ingeënt tegen de vlek ziekte. Een paar varkens stierven aan do vlckziekto en enkele werden ziek, een enkel varken werd zelfs geslacht en goed koop uitverkooht. Da varkenshond ba- sloot daarom Maandagavond met 20 stem men tot inenting. De hond telt 28 leden. Er waren er eohter slechts 20 opgekomen. De varkens, die stierven, behoorden san personen die geen leden van den Var kenshond zijn. Wolfertsdijk. De opening der Christe lijke school zal D.V. geschieden op 51 Aug. a.s., des namiddags te éao uur. De opening zal een feestelijk karakter dragen. De toegang is vrij voor geestverwanten. Wolfertsdijk. Dinsdagmiddag wilde hei ongeveer 8-jang dochtertje van de wed. P. Nijsse alhier, al spelende, eenige aren aftrekken van een geladen wagen met tarwe. Zij kwam daarbij te dioht bij den wagen zoodal het aeh erwiel haar over den vcet reed, met het ongelukkig gevolg dat haar voet deerlijk gehavend werd en geneeskundige hulp terstond noodzakelijk was. Heedekenskerke. Bij het lossen vao een voer hout bij dea bakker Verburg alhier, had Dinsdag C. H. het ongeluk daarvan af te vaüeD, met het gevolg dat hij vrij ernstig gekwetst werd. Een lid der oudheidkandige'oommis- sie voor Zeeland begat zioh Maandag naar het kerkhof te West-Souburg om de opgravingen aldaar in oogenschonw te nemen. Hij vond er stukken der grafzerk van mr. Adriaan Steengraoht (1720-1773), vrijheer van de hooge heerlijkheid van Wiscb, heer van Moyiand, Till enz., Huet bij Cleef, Wehl, Slangenburg, ter Borcb in Gelderland, enz, hoogbaljuw en rentmees ter-generaal der domeinen van Zeelana bewester Schelde, ook heer vaa de beide Souburgen en St. Aldegonde, wieDs lijk, eerst in de Oude kerk le Middelburg be graven, later naar West-Souburg is over gebracht. Door zijne moeder, Atma Catha rina van Pere van de SouburgeD, wier moeder Anna Somer een dochter was van Bemardus Somer en Margaretha Michiel Adriaansdoohter de Ruyter, van den groo- ten admiraal afstammende, voerde Adriaan Steengraoht, een der rijkste Zeeuwen van zijn tyd en 1751 in den Pruisisohen graven stand verheven, in zijn wapen een zoo genaamd vrijkwartier met het wapen van De Ruyter, zijnde gevierendeeld, 1 ee.D kruis, 2 een ruiter te paard, 3 een oorlogs Bohip, 4 een kanon. En nu is juist oii vrijkwartier, het wapen van De Ruyter, met den helm van Steengraoht (helmteeken er af gebrokeD) het eecige wat nog van den steen overgebleven is. Waarschijnlijk zullen verdere opgravingen nog meer aan het licht brengen. (M. G.) Te ruim zeven uur kwam Maandag uiet de tram uit Vlissingen te Domburg aan de regeerende groothertog Friedrich Franz IV van Mecklenburg. Hjj was in politiek en vergezeld van zijn kamerheer, baron Von Haintze. De burgemeester van Domburg, in ambts- costuum, met wien aan het station aan wezig was de heer G. J. P. A. Thomson, kapuein district» commandant der mare chaussees, verwelkomde de groothertog, die zveu over gereserveerd terrein naar hel rijtuig begaf, dat hem naar het Straudhotel bracht. Er was een menigte volk bij het statioa. Z. K. H. blijft ongeveer vier weken onder behandeling van dr. Mezger. De groothertog werd in 1882 geboren als zoon van nu wijlen groothertog Frie drich Frans III. Deze laatste was een kind uit het eerste huwlijk van Friedrich FraDs il, uit wiens derde huwelijk Prins Hendtik der Nederlanden geboren werd. De tegen woordige groohertog is dus een oomzegger van Prins Hendrik. Hij is 7 Juni 1904 getrouwd met prinses Alexandra van En geland. Wij ontvingen het verslag over het dienstjaar 1907/8 omtrent den toestand van het watersohap »De Breede Watering bewesten Ierseke." Daaruit blijkt dat het afgeloopen jaar voor het waterschap niet ongunstig is geweest en in menig opzioht gelukkig kan worden genoemd. De storm- vloeden hebben slechts cnbeteekende schade veroorzaaktde werken weider, behoudens eenige uitzonderingen, voordee- lig aanbesteed en onheilen aan dijkeD en oevers zijn niet voorgekomen. Hooge pol derwaterstanden werden niet waargenomen, zoodat het hulpstoomgemaal minder be hoefde te werken dan gewoonlijk en dien tengevolge de exploitatiekosten beneden de raming bleven. Moest in het vorige verslag melding gemaakt worden, dat de uitkomsten (ter peilingen voor eenige raaien minder bevredigend waren, thaDs wordt medegedeeld, dat de toestand van den ouderzeesohen oever eenigermate is ver beterd. Onder de belangrijke werken, die in dit jaar zijn tol stand gekomen, be lmoren genoemd de dijksverhoogingen en verzwaringen onder Wemeldinge en Ierseke, terwijl, is navolging van andere polders, ook aan dit waterschap gewapend beton als dijksverdediging wordt toegepast. De ontvangsten hebben bedragen f312 855 93, de uitgaven f 273.747.44', zoodat meer ont vangen dan uitgegeven is f 39 108 48'. De schulden vau het waterschap beloopen f393.000. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blankenham, E. v. d. Berg te Tricht. Overleden L. Overman, emeritus pred. te 's-Gravenhagepred. van 1860—'63 te Lacgerak, daarna te Spjjkenisse en van 1885 1902 secretarie der Algem. Synode. Oud 74 jaar. De Algemeene Synode heeft in haar 30e zittting in zake 't voorstel van ds Norel besloten aau de Ringen der Ned. Herv. kerk te schrjjven dat zjj bun adviezen in zake het concept-Norel aau de Synode doen toeko men. Het hooger beroep van 'n afgewezen candidaat in de Godgeleerdheid werd ver worpen. Ook word verworpen het voorstel van professor Cannegieter totwyziging van art. 23, al. 3 van 't reglement op 't Examen. Geref. Kerken. Beroepen te Kielwindeweer, H. Meulink te MelÏ3kerke Handelsbladte Dirks- hora en te Heerjansdam, C. H. Elzinga, cand. te Kampen. Bedankt voor Nieuwendam door J. G. Ubbink te Ooster-Njjkerk. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Delft, M. Schouten te Bun schoten. Schottlfiieuu'S. Te 's-Gravenhage slaagde voor het acte-exaaien L. O. Hoogduitsch de heer D. iloolhuyzeu te Hillegom. En te 's-Herto- genbosch voor de hoofdacte de heer A. J. Cat3mau, onderwijzer chr. school Grave- straat te Middelburg. Ter buitengewone openbare terecht zitting van het gerechtshof te 's-Graven hage ia gisteren beëedigd mr. H. Polvliet, nis rechter-plaats ver vanger in de arrondis- -ements-rechtbank te Zierikzee. De Jluiter. Hot fluitende raadslid v. Wely te Rjosendaai is door de rechtbank re Rotterdam veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Een 34-jarige bootwerker, gelogeerd ia Jeruei te Rotterdam was Maandag avond werkzaam op eeu stelling aan boord van een stoomschip, toen hij van die stel ling buiten boord viel in het gangboord van een langszijde liggend Rijnsohip, -vaarbij hij een diepe hoofdwonde opliep ea vervolgens tussor.eu beide schepen in ia water terecht kwam en verdronk. In net gangboord werd gevonden een gTOOte ,.las oioeü eu de afgebeten tong vau den 1 ian. Vruchteloos ib naar het lijk gedregd. - Te Kralingen viel een 60-jange bak kersknecht van den djjk Daar het Kraliogsche veer in de rivier de Maas. Zalraviscchers brachten hem met een roei boot op 't droge, dooh toen bleek de man reeds verdronken. Een 62-jarige dame uit Wateringen, die por Staatsspoor in r-ezelsohap van een verpleegster naar Den ciuag reisde, om daar in een ziekeninrioh- ing te worden opgenomen, overleed op e reis. Op het Winsohoterdiep bij Groningen had de stuurman eener motor- oot het ongeluk van een der ijzeren pe- -oleum vaten in het w ater te vallen Sohoon 'omiddellijk gestopt en hij uit 'l water odpehaaH werd bleek de ongelukkige reeds «rdronkea. Jnr. O. van Lennep, oud 80 jaar, oud- irecteur van de cultuurmaatschappij „Vorstenlanden'*, 6edert 1846 in den han- el, zoon van wjjlen mr. Jacob van Lennep, sn bjkenden schry ver (en conservatief lid ar Tweede Kamer is overleden. Een grap. De vorige week werden por alverteatie in da Goudsche Courant be- k vame inbrekers gevraagd, geschikt om 'n „brankast, oud-model, te open6n.Een grap- j enogaker vond tot het plaaeseu dier adver- 1 tntio aanleiding iu het feit, dat men ten 1 ostkantore te Gouda de onhandigheid ad begaan de brandkast te laten dichtval- I >n, terwyl de sleutels er van daarin waren lijven liggen. Eeu paar smeden tracht en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2