Laatste Berichten Iflcsp Vsrkstpiigen, en. Öpatsbare Verfcoipiaiei. LEESTAFEL. itt&rktlfeeiichten. Marktpr^zen van Tarwe en Mee]. Vertrokken en aangekomen Schepen. Omdat hem die te ïan g was, heeft hij van beide pfjpen een etuk tfgesneden. In zyn bezit werd gevonden een doosje,met enkele lijfsieraden en een paar snuisterijen van zilver, een gouden ring van een dienstbode enz.een en ander had hjj hier en daar in huis weggenomen en by zich gestoken, om mede te nemen. Maar toen is hij door het leegdrinken van de flesch Schotsche whisky, merk Black en White, zoo dronken geworden, dat hij op de kinderkamer op eea bed is neergeslagen en daa? 1' 2 dag in één Stuk door heeft geslapen. Zijn kornui ten hebben in dien tijd het huis meermalen verloten, bij het wederkeeren ziek telkens tegoed doende. Behalve een dozijn flas- scken champagne, merk Louis Roederer, fleecchen pale sherry en Verzy Mousseux, hebben zij ook een aantal fiesschen met rooden wijn en bier geledigd. Voorts heb ben zij gestolen een aantaloverhemden, een revolver, een binocle twee zilveren horlo ges, een paar schoenen en enkele gouden en bloedkoralen halskettingen en broches in de kasten ailes overhoop gehaald, en een groote kist met pruimen leeggegeten. Door hua gezuip moeten zij steeds ia een halve roes hebben verkeerd. Eni n dien toestand hebben zij het huis ergerlijk bevuild. Uit Loon-op Zand meldt men De daders van den diefstal op 14 Juli jl, bij P. J, alhier, zijn door de politie achter haald en gearresteerd. Het zijn een paar beruchte luitjes uit Tilburg, zekere v. H.. oud 23 jaar, en v. A., pes 16 jaar. De laatste heeft de toedracht o oiiechg bekend. Al het gestoleue is ook tereohi. Beiden hebben ook vóór eenigeo tijd in hetzelfde huis het geld gekv.apt, dat indertijd vermist werd ook dit bekende de jongste. De eerste is ook de vader van het kind, dat door de moeder een paar dagen geleden vóór het klooster der Carmelisten te vondeling werd gelegd hij leeft van diefstal en heeft al verschillende vonnissen achter den rugde tweede schijnt ook voor d:ef ia de wieg gelegd te sijn hem Vfiiohi .nog voor'n ander feit de tuchtschool. Beiden zitten nu achter slot en grendel. In Het Volk stond van de week een berieht van een paar handelsreisigst» «lie met verklaarbare jalouzie hadden gezien dat teVenendaal niettegenstaande 't niet in 't spoorboekje aanhegeven staat ge stopt wordt voor een jonker v. Asoh v. Wijok. Natuurlijk gaat 't berieht in Het Volk vergezeld van de noodige bekende klassenstrijd-hatelijkheden over Van Asch v. Wijeks en achteruitzetting van prole- taren. Thans blijkt echter, naar Het Hand. verneemt, dat Het Volk foutief was inge licht. Des winters loopt er een trein die te 10.30 stopt te Ede en Driebergendes zomers loopt die trein in 2 doelen, en dan stopt één deel te Venendaal (De Klomp) en een acder deel te Eede-Driebergan. Door een wijziging werd nu bepaald dat beide treinen zouden stoppen te Ede-Drie bergen maar nu verloren de reizigers daardoor hun uitstapgelegenheid aan De Klomp, en daarover requesteerden de be woners van Venendaal, waarop bij aan plakking,nadat 't spoorboekje was gedrukt, werd bekend gemaakt dat de oude rege ling stoppan aan De Klomp weer werd hersteld. De familie Van Asoh v. Wijok staat geheel buiten deze zaak. Onlangs besloot de raad der gemeente Bergambacht de kermis af te schaffen. Dit besluit geeft nu, in de vroegere kermis- week, aanleiding tot vrij ernstige relletjes. Buiten worden ingegooid en telkens hebben er samenscholingen plaats van opgewonden kermislustigen. De politie is versterkt met rjjks-en gemeentepolitie uit de omliggende gemeenten. Vooral 's avonds is er in het dorp een groote drukte, zoowel van nieuws gierigen ais baldadigen. Er hebben reeds arrestatiëo plaats gehad, Een dienstweigeraar. Gisteren ia in zijne woning te Utrecht aangehouden in gevolge art. 168 der Militiewet, een lond- weerpliohtige die te zijner tijd niet voor werkelijken dienst is opgekomen en thans blijkt weigerachtig te zijn om zuiks te doen, op grond van gemoedsbezwaren. Het jouge- mensog vertoeft op het oogenbiik aan het hoofdbureau van politie, om zoo spoedig mogelijk voor Gedeputeerde Staten te wor den gevoerd en door deze te worden inge lijfd. (U.D) Eenige maanden geleden werd op last der Amsterdamsche rechtbank een 20-jarige jongen in het Rijks-krankzinnigengesticht te Medemblik geplaatst. Hij had een ge- Luuiu iij wiel verduisterd, doch werd door twee doctoren ontoerekenbaar verklaard. Dezer dagen werd hij voorwaardelijk in vrijheid gesteld en kwam hij bij zijn ver blijde ouders. Den volgenden dag huurde hij weder een rijwiel en beleende dit.Thans iB hij andermaal naar Medemblik opgezon den. (Tel.) Te Heerewaarden werd dezer dagen plotseling een fabrieksarbeider krankzinnig en zijn onmiddellijke opneming in een krankzinnigengesticht noodzakelijk geacht. Men vroeg telefonisch aan verschil lende krankzinnigengestichten in alle oor den des lands of er gelegenheid totplaatsing was. Nergens mooht men evenwel slagen. Men zal nu beproeven in 'n inrichting in het buitenland den ongelukkige te doen opnemen. Toen de heer De Boer te Zaandijk Vrijdagmorgen opstond, miste hjj zyn broek. Tevens zag hij aan de verwarring dat er een inbreker in huis was geweest. Eindelijk vond hij de broek bij de open staande achterdeur, een beurs met f 5 was er uit verdwenen. Voorts werd nog een kostbaar antiek kistje vermist met weinig Inbond. Een schoenmaker te Dusaen is gister dood in 't veld gevonden. Hij was waar schijnlijk aan hartverlamming gestorven. In een hotel te Heerlen kregen de gasten twist waarbij de messen voor den dag gehaald werden. Een der aanleggers kreeg een snede in het hoofd en een ge- kneusden neusmaar iemand die de twis tenden wilde scheiden kwam er nog het slechtste van allen af. Hij kreeg een mes steek door zijn neus en het linkeroog, zoodat hij dat oog wel zal moeten missen. De machinist van een sleepboot te Rotterdam is bij 't aan boord gaan te water gevallen en verdronken. Tragisch. Te Glasgow meende de directeur van een jongenaweeshuis, dat or dieven in huis waren. Hjj hoorde nl. in een der vertrekken een verdacht gelmid en met een revolver gewapend ging hij het huis doorzoeken. Plotseling ontdekte hjj boven aan de gang een gestalte en in de meening, dat het de inbreker was, vuurde hjj zijn revolver af. De gestalte zakte ineen. Men stelle zich zijn ontzetting voor, toen hij bemerkte dat het zijn vrouw was, die zich even uit haar slaapkamer had verwij derd. Bewusteloos werd zij naar het gast huis vervoerd, doch de artsen vreezen voor haar leven. Haar echtgenoot werd gearresteerd, dooh later, nadat de toedracht der zaak bekend was, wedei op vrije voeten gesteld, Te Londen is op de Franseh-Engsl- sche tentoonstelling groote opwinding ver oorzaakt door do ontploffing van een aan een Ameukaanseben luohtsohipper behoo renden ballon. Men was bezig met het herstellen van eenige soheureu in den gashouder, toen het gas door een onbekende oorzaak vuur vatte en metgeweldige kracht ontplofte. Een werkman en een meisje werden gedood het meisje verbrandde tot asoh. Zes personen zijn ernstig gewond. Alle tentoonstellingsgebouwen trilden, eenige er van werden beschadigd. Te Brussel is het parket overgegaan tot de inhechtenisneming van Vandenputte, wethouder van openbare werken en waar nemend burgemeester van Sohaerbeek, een voorstad van Brussel, van Houssa, hoofdin genieur en Wellens, gemeentelijkingenieur, üeze arrestatiëo geschiedden Da een con frontatie met den aannemer der bestrating, die volgens de bladen, bekend heelt de genoemde personen een aandeel in de winst te hebben uitbetaald. Alle drie verklaren plechtig, dat zij onschuldig zijn. Keizer Wilhelm en Czaar hopen el kander binnenkort te ontmoeten. Een be zoek van den Keizer te Weenen en Par ij a ia een jaar uitgesteld. Meer dan honderdjarige. Verleden week is op Sta Rosa een vronw geatorven, die zeker ver boven de honderd jaar heeft gehaald. Een bijkans honderdjarige, welke daar thans in de buurt leeft, herinnert zich, i..la klein meisje het andere oudje reeds als volwassen gekend te hebben. De schatting van haar ouderdom varieert tussehen 107 117 jaar. Ontnuchterd. Een jonge man van Gorson in de Vereenigde Staten, die per orief een pantalon naar de laatste mode besteld had aan een groot huis te Boston en nu zijn broek thuis gestuurd kreeg, vond ia een der zakken een briefje van den volgenden inhoud „Hoge dit schrijven in handen valien van een jonge man van gunstig uiterlijk die in briefwisseling wenseht te treden met een jonge vrouw van lief karakter". Daarna volgden naam en adres. De jonge man haaslta zich te antwoor den, maar hoe groot was zijn verbazing, toen hij met de volgende poet 'n brief ont ving welke zijn verhit gemoed kalmeerde „Mijnheer, mijn vrouw heeft uw brief ontvangen onder haar meisjesnaam en zij heeft me dien overhandigd om hem te ba- antwoorden. Zij heeft 15 jaar op een oon- feotiemagaziju gewerkt en kan den brief geschreven hebben, waarop gij antwoordt, ra aar ze is nu getrouwd en moeder van 6 kinderen. Indien ge niet onmiddellijk uwe corres pondentie staakt, waarschuw ik u, dat ik uw ooren zul aftrekken. Ik groet u 1" De „laatste" mode in pantalons was blijk baar weer van dezelfde soort als de over geschoten voorraad van 15 jaar geleden. Te Parijs is gisteren in den voor middag een vrouw in haar woning ver moord. Haar man ging als gewoonlyk om 7 u. naar zyn werk. Toen hy om 12 u. thuiskwam om te eten vond hij haar ge wurgd en met meseteken afgemaakt. Een horloge en een beurs waren verdwenen, inaar.jjhet geneeskundig onderzoek schijnt uitgemaakt te hebben, dat diefstal niet e eenige reden van den moord was, zoo 't al een reden is geweest. Andere bawoners van het huis hebben om 8 uur een man bij de vermoorde zien binnen gaan. Hij begroette haar als een bekende. Donderdag is het in de Belgische Kamer bij de behandeling van de koloniale wet zeer rumoerig toegegaan. De minister van den arbeid duwde nl, den socialisii- sehen afgevaardigde Demblon toe, dat hij een kanker was voor de Kamer, waarop deze den minister een leugenaar en sehurk noemde. Hij werd toen tot ae orde ge roepen en later nog eens, toen hij den minister toevoegde„Gij kunt mij belas teren, zooveel gij wilt, een minister, die voor een koning ais den onze kruipt, kan taij niet beleedigen". Nadat de president hem ten tweeden male tot de orde had geroepen geraakte Demblon in buitengewone woede en schold hij de rechterzijde uit voor al wat leelijk is, zoodat zelfs zijne partijgenooten hem in den steek lieten. In de namiddagzitting, toen hij in zijn rede werd gestoord door leven op de tri bune, maakte hij zieh weder zeer boos en verweet hij dan journalisten dat zij door den koning waren omgekocht. Ook een baantje. Dezer dagen solli citeerde een schrijver, die zich slechts met moeite door zijn kommervol bestaan wist te slaan, naar eene gemeentebetrek king te Brussel, waartoe hij zich persoon lijk bij den burgemeester aanmeldde. Deze deelde hem echter mede, dat hy niet veel kans had aangesteld te worden, daar niet minder dan 40.000 sollicitaties waren ingekomen. Onze sollicitant wa,j in de eerste oogenblikken door deze over weldigende concurrentie wel eenigszins uit het veld geslagen, doch na zich een oogenbiik badracht te hebben, richtte hij zich nogmaals tot den burgemeester, met het verzoek, dan aangesteld te worden, om die 40.009 sollicitaties te rangschikken 11 Wiibur Wright heeft aan een ver slaggever van N. T. Herald verteld, hoe het ongeval inet zijn vliegtoestel is gebeurd. Hy had eenvoudig in een greep misgetast; de font lag aan hem, niet aan het toestel. Zoo kwam het dat bij het dalen een van de vleugels den grond raakten en versplinterde. Toch was er kort te voren ook iets aan het toestel gebeurd; de motor weigerde den dienst, maar nu achten vakmannen dit juist zoo mooi van het toestel der Wrights, d-.t het in zoo'n geval zonder ee.nig gevaar kalm neerdaalt, gelijk nu geschiedde. Surcouf, de teekenaar van het bestuurba re luchtschip Ville de Paris, zegt, dat het vraagstuk van het vliegen door de Wrights is opgelost. Een witte tijger. Twee jagers hebben in Assam (Bengalen, Eng.-Iad:6) een wit ten tijger geschoten. Zij hadden op de bufieljaoht sporen gezien van een gevecht tussehen twee dieren en daarbij witte haren aangetroffen. Nieuwsgierig om te weten, van welk dier die witte haren afkomstig waren, volgden zij het spoor tot zij in het struikgewas het lijk van een beer vonden. Op korten afstand daar vandaan troffen zy een tijger aan, die geheel wit was. Zij hadden het geluk hem onder sehot ie krijgen en hebben zijn huid aanhetmuseum van natuurlijke historie in Calcutte oadeau gedaan. Voor zoover men weet, is dit het eerste geval van albinisme, bij tijgers waargenomen. Kolonel Riehard PilkiDgton, tot 1906 conservatief Engelsoh Parlementslid en in Maart overleden, beeft zijn vermogen, dat ruitn 8 millioen gulden bedraagt, nagelaten met de bepaling, dat er op het uitgestrekte laad dat hij bezat, ook bij verkoop, geen ge legenheid msg komen tot verkoop van alco holische dranken. Dat servituut moet er op maten tot 21 jaren nadat de laatste tijdge noot van Koningin Victoria ia overleden. Hij had bet graag langer willen vaststellen, maar dat verbood de wet. Er is eohter een bepaling bij, die allicht de goede bedoeling zal te niet doen. Wanneer nl. beheerders van zijn nalatenschap met algemeene stem men besluiten, dat het in 't belang van erf genamen is, van het verbod af te wijken, mag het geschieden. Evenwel, de erflater drukt het zijn zoon en andere rechthebben den op 't hart, dat zij alles moeten doen om zijn weloverdaohte voorschrift uit te voeren. De jongste verkiezingen voor den s,euieentera&d van Manilla hebben in enkele districten tot zonderlinge resultaten geleid, la het z.g. zuiderdistriot waar de meeste Amerikanen wonen kwam de Fiioppino senor Simeon Vilia uit de bus. Deze Villa een bekend en berucht moordenaar. Tenminste hij placht het te zijn. In 1898 werd hij door een Amerikaansoh hoog gerechtshof te Manilla veroordeeld wegens net martelen en vermoorden van Span jaarden. Zoo bleek bij de behandeling van net proces, dal hij eenSpaansobenluitenant, P-era, 00 een Spaansohen bisschop had gedwongen, van hun eigen vleesch te eten vóór zij werden algemaakt. Villa werd door het hooggerechtshof ter dood ver oordeeld, maar later profiteerde hij van een algemeene amnestie en kwam weer vrij. En na is dit singuliere heerschap gemeente raadslid van Manilla. Maar onder de Ame rikanen in die stad is nu een krachtige »olie ontstaan om Villa te beletten als zoodanig zitting te nemen. En dat Js wel noodig schijnt het. Nog onlangs moet de man in een openbare redevoering hebben verklaard, dat bij den eerstvolgenden op stand alle Spanjaarden moesten worden afgemaakt. Ook voorspelde hij, dat de Filippijnen khet volgend jaar onafhankelijk zullen zijn. Maandag 17 Aug. 's-G ravenpolder, 10 uur bij Ver beek door not. Neervoort oppervruohten. Daarna voor de Koster,klavers 2e snede voor Steenbakker aardappelen voor Hoo- gasteger suikerpeen en aardappels. Westkapelle. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat de byna 92-jarige landbouwer J. Minderhoud alhier op heden Zaterdag 15 Augustus nog fungeerde als getuige voor den burgerlijken stand by de aangifte van een pasgeborene, zynde een achterkleinzoon van hem. Bij de te 's-Gravenhage gehouden aanbesteding van den b^uw van een proef station bij den kustliohltr.ren te Scheve- ningen was minste inschrijver J. J. Krijger te Vlissingen voor f23.889. Kapeile. Op de verkooping van den boereninspan van dhr Jobs, van Wingen werden buitengewoon hooge prijzen be steed: De melkkoeien liepen tot f280, de rnnders tot f 216, de werkpaarden tot f 740, de 2 jarige paarden tot f 550, de jaarlingen tot f 350. Helnkenszand. Vrydag werd door het bestuur dor vereaniging „Het Groene Kruis" afdaeling Heinkenszand aanbesteed het bouwen van een nieuwe regenbak. In geschreven doorde Mol f 416, A. Kuy- per f405, J. Dekker f875, A. Hubregtae f318. Allen alhier. Gegund aan den min sten inschrijver. BURGERLIJKE STAKE Van 7—12 Ang. ZIERIKZEE. Getrouwd: J. J. de Vlieger, 29 j. joa. en E. L. v. Gastel, 26 j. jd. Bevallen: J, M. Brouwer gsb. Moer man, z.; J. C. Berrevoets geb. Goossen, z. Overleden: J. M. Bienefelt 5 w., z. H. J. Zegers, 85 j., weduwe v. J. Kore- manJ. F. J. Strooband, 17 m., z. THOLEN. Bevallen: M. E. v. d. Slikke geb. Schrijver, d.J. Schot gej). Kast, d.M. Goeaegebuure geb. v. d. Male, d. Overleden: J. A. Polderman, 42 j., vrouw v. P. Jansen. De Spiegel. Weekillustratie voor het Chr. Huisgezin. Het no. van 15 Aug. bevat een fraai por tret van Graaf Zeppelin. Verder een be langrijke bijdrage over 't Volkspetitionne ment 17 Aug. 1878, met de portretten van de leiders dier dagendr. Kuyper, Elout cn Feringa, en van Koning Willem III. Prachtige foto's geeft deze aflevering ook te zieD van het laatste luchtschip van Zep pelin boven Zurich; het aan boord gaan van het luchtschipen de aubade aan H.M. de Koningin-Moeder door een groot aantal zsngvereenigingen. Voorts foto's van den Sultan en zijn 5 zonen. Ook de lectuur van De Spiegel is zeer onderhoudend. Vellfngsvereeniging Zuid-Beveland. Goes, 15 Aug. 1908. Witte Wijnpruimen 3 ct. per stuk, Kroosjes- pruimen 4. a 8 ct., Princepruimen 6 a 10 c. p KG Stoofpeeren fl,8o a f2,25 P« kin. Tafelperen 2 a 4 ct. per stuk, Coblin Kerwick 1,40 a l,6o per kin, Zoete Appels 1,40 a 1,60 per kin, Aardappels 60 a 62 per kin, Citroenen 3 cent per stuk. Frambozen 30 a 36 cent per mandje, Peën 3 ct., Krooteu 4 ct. beiden per bos, Augurken 40 ct. per too. Dinsdag 25 Aug. veiling van 5 boomgaarden liggende onder Kattendijke en Wilhelminadorp. Veilingsvareenlging Walcheren. MIDDELBURG, 14 Aug. 1908. Aardappelen(muizenif 1.50 a f1,70, id (school meesters) f 1.40, id. (vroege blauwe) f 1.80 a f 2.id. (late blauwe)f 1.90 a f 2,id. (bonte) f 2.a f 2.30, id. (poters) 50 a 75 ct., Zoete St. Jan f2.40 a f3.40, Hondsmuil f 3.50 a f4, Sui- kerijperen f 410 a f 4.80, Citroenpeertjes f 5, alles per H.L.Oomskinderen f 6.50, per kin Blauwe Pruimen 60 ct., Abricozen f l.5o, beide per 100 stuks; Princepruimen 12 a 15 ct.per K.G.Bloemkool i2 a 13 ct., Roodekool 4 a9 ct., Savoje kool 3 a 8 ct., Komkommers 4 a G ct., Sla i a 1 ct., Andijvie 4 a 14 ct., alles per stuk; Stoksnijboonen 60 a 75 ct., Stamsnijboonen 40 a 50 ct., Stoksuikerboonen 70 a 85 ct., Stamsuiker- boonen 40 a 60 ct., Postelein 2 a 10 ct., Zuring 2 a 4 ct., alles per benPeen Is a 2a ct., Karoten 2s a 3 ct., Rapen 4 a 5 ct., Selderij iai' ct., Pieterselie 1 ct., Uien 2 a 3 ct., alles per bos Eieren f 4.60 per 100 stuks. AXEL, 15 Aug. 1908. Oude Tarwe f 9,75 af,Nieuwe Tarwe f af,Rogge f 8,60 a f Nieuwe Wintergerst f a f Zomergerst f af Nieuwe Haver 17,50 af ;Kookerwtenfll,75af Voererwten f 10,75af Paardeboonen f 9,50 af,Lijnzaad f af, Koolzaad f 17,50 a f Aardappelen f 2,25 a f Alles per 100 K.G. Amsterdamsche Goederenmarkt. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. De markt was de afgeloopen week vrijwel in één doen, met geen noemenswaardige fluctuaties in Santos-termijnnoteeringen. Loco- omzet iets beter. Java W.I.B. in de eerste hand vindt vlot koopers tot bevredigende prijzen. Suiker. Beetwortel». De markt verkeerde deze week in kalme stemming. Aug.-levering tot f i2'/a a f 93'/i6 gedaan, nu weer f i2'/8 ge houden. Oct.'Dec.-levering f ii5/16 gedaan, nu niet onder f 1 i3/8 te koop. Geraffineerd. Stemming deze week kalm, met weinig zaken. R ij s t. Ongepelde in alle soorten prijshou dend. Gepelde met geregelde vraag, vooral voor export. De eerste offertes op levering van den nieuwen oogst werden dezer dagen gemaakt. Specerijen. Notemuskaat en Foelie stil een enkel koopje van het opgehoudene kwam tot afdoening. Peper over het geheel prijshou dend. Kruidnagelen. Zanzibar op termijn flauw en belangrijk lager genoteerd. Katoen. De markt was gedurende deze week flauw gestemd. De gang van zaken blijft onbevredigendjtcrwijl de berichten omtrent den nieuwen oogst gunstig luiden en het uitzicht openend op een ruime opbrengst. Men noteert: loco middlg. Amerik. 31! a 32 ct., basis dito dito Dec./Jan, 28 a 28! ct. Meekrap. Tol Iets lagere prijzen vonden enkele vaten onberoofde kooper.--. T i n. Onder den invloed van de groole aan voeren van de Straits liepen prijzen deze week terug tot 1834 voor Banka Aug. en f 83l/8 voor Oct., bij slechts geringe fluctuaties. De markt sloot lusteloos op f 834 per Aug. en f 83 per Oct. Raapolie opende wegens realisatiën op het najaar f 1 lager en liep vervolgens nog f i in prijs terug, waarop eene verbetering volgde. L ij n o 1 i e bleef nagenoeg in een doen. De vraag voor loco is gering en de animo op Leve ring klein. Van de schommelingen in Amrrik. lijnzaad werd deze week eens geen notitie ge nomen. De zaadverschepingen waren van La Plata 9700 last en van Indië 2200 last. L ij n z a a d vast en hooger, doch er gaat hier weinig om tengevolge der lustelooze stemming van de lijnoliemarkt. Koolzaad flauw op binnenlandsch aanbod Fijne Zaden. Karwijzaad meer gevraagd en vaster gestemd door verminderd aanbod. Overige zaden onveranderd. Men noteert: Mosterdzaad (bruin) {30 a f31, dito (geel) f 20 a f 22, Kanariezaad f 94 a f 10, per 100 kg., incl. baal; Karwijzaad f19! af 19 Maanzaad (blauw) f 15 a f 154, per 50 kg., incl. baal. Ansjovis zeer kalm. Men betaalde weder f4.5 voor een kleinigheid nieuwe en f55 voor !9o6r. Vrijdag 14 Aug. PARIJS. Tarwe kalm. Per Aug. fr. 22.80 betaald. BERLIJN. Granen. Houders van Tarwe toonden zich heden wat omzichtiger, aangezien het binnenhalen van den oogst veelal door re gen werd belemmerd en bovendien Amerika vast afkwam, terwijl uit Argentinië van kleinere verschepingen melding werd gemaakt. Des niettemin heerschte er een kalme stemming en zijn de prijzen weinig gestegen. Voor Rogge bleef de stemming tamelijk flauwwel bood het binnenland niet lager aan, maar de kooplust werd door de offerten overtroffen, zoodat Sept. lager sloot dan gisteren, latere termijnen tame lijk prijshoudend, doordien de aanhoudende uit voer aankoopen tot dekking uitlokte. Haver stil en weinig veranderd. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers Sept.: 202.25 201.75 201.25 Dec.: 203.25 202.75 202.25 BUDAPEST. Tarwe vast. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende onregelmatig en i ct. lager en steeg daarna door contramine-dekkingen. Nadat flauwere telegrammen en realisatiën wederom eene daling hadden uitgelokt, fluctueerde de markt verder om dezelfde oorzaken als te Chi cago en sloot vast. In loco eveneens vast. 14 Aug. 13 Aug. 12 Aug. 11 Aug. Voorjaars no. 1. Northern i26,/4 125V4 124'/* i26>/4 Roode Winter ioi7/t ioo7/8 ico'/8 ioi'/z Sept. Dec. Mei Juli 14 Aug. I02'/z I04!/4 io7 13 101% io33/8 IO63/8 12 loo5/g Ï023 4 l053/4 - II Ï02'/4 IO45/8 IO7»/8 CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en ct. lager, als gevolg van teleurstellende telegrammen, liep de termijn markt verder terug door realisaliën eu toene mend contramine-aanbod. Aankoopen door haussiers en baissiers, kleine aanvoeren in het noordwesten en kleinere verschepingen uit Ar gentinië gaven naderhand aanleiding tot een prijsherstel, dat tevens steun vond in aankoopen door Armour. Vervolgens daalden de prijzen weder in overeenstemming met Mais alsmede door opruimingen en geringe vraag voor uitvoer om op het laatst andermaal op te loopen op be tichten uit Odessa, dat de molens aldaar Ru- meensche tarwe koopen, terwijl levendiger loco- vraag te Minneapolis eveneens van gunstigen iavlaed was slot vast. Sept. Dec. Mei Juli. 14 Aug. 94— 95ioo>/4 '3 93'/4 95'U 997/s 12 92' 943/8 99— n 94V4 96*', ioi'/4 VERBETERING. Iu ons verslag omtrent 't Café «Centraal'' (no. van gisteren) staat Bohemenlees Beijeren. En onder Kerknieuws uit Usquert staat turf steenlees tufsteen. Aangekomen: 13 Aug. te Geüua het s.s. Goeben van Oost Azië naar Ham burg te Hongkong het s.s. Scharnhorst van Oost Azië naar Hamburg14 Aug. te Lissabon het s.s. Oranje van Am terdam naar Bataviate Marseille het s.s. Kediri van «Java naar Rotterdam. Vertrokken: 13 Aug. het s.s .Koning Willem 11 van Batavia naar Amsterdam van Napels het s.s. Lutzov van Rotterdam naar Japanvan Piraeus het s.s. Sachsen van Genua naar Nicelajefvan Cherbourg het s.s. Kaizer Wilhelm der Grosse» van Bre men naar New-York14 Aug. van Vigo het s,s. Rijnland van Amsterdam naar Buenos- Ayresvan Perim het s.s. Vondel van Ba tavia naar Amsterdam; 15 Aug. van Rotter dam de s.s. Sindoro en Ternate naar Java. Gepasseerd: 14 Ang. Scilly het s s. Russia van New-York naar Rotterdam Tanoriffe het s.s. Amstelland van Buenos Ayres naar Amsterdam; Kaap del Armi het Wilis van Java naar Rotterdam Kaap St. Vincent het s.s. Koning Willem I van Bata via naar Amsterdam. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 15 Aug., medegedeeld door het Kón. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.4 te Aber deen (in Sohotland), laagste stand 755.5 te Riga (in N.-Rusland). ^Verwachting tot den avond van 16 Aug. Zwakke tot matige, Oostelijke wind. Lichte bewolking. Waarschijnlijk droog weer, Iets warmer.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3