LANDBOUW. üerkiiieuw s. Schoahiëepws. I&eciitszaken. Gemengde Berichten. Kole 't dier doodschoot, dat met paarden en wagen uit de leiding werd getrokken. Goes. Eergister werd hier verloren op de markt door den jeugdigen R een nik kel horloge met dito ketting, ter hoogte van 't hoeden magazijn van dhr. Magielce. Dit horloge werd gevonden door een meisje. De commissaris deed ean oproep in da couranten, waarop dit meisje zioh bij hem aanmeldde. Het was Cornelia Sinke; zij was bij Magielse binnen ge komen en had gevraagd of iemand een horloge met ketting verloren had. Een onbekend persoon die daar in den winkel stond zeidegeef maar hier, en gal dat me sje 25 oect, waarna hij zich per fiets verwijderde. De verliezer had inmiddels van zijn verlies aangifte gedaan bij den •ommissaris van politie, die dadalijk ean agent per fiets den weg op zond in de richting Catsohe Veer, wijl hem was medegedeeld dat zekere M. v. d. W., uit Kat», de vermoedelijke in bezitnemer was van 't horloge. De veerman aan het Cat sohe Veer deelde den agent mede dat M. v. d. W. juist was overgegaan met zijn fiets. Vandaar een telegram van den commissaris van politie aan den burgemeester vaD Co- lijnspiaat, hetwe'k ten gevolge had dat hat horloge mat ketting op M. v. d. W. werd bevonden en in beslag genomen, en heden ZUerdag in bezit vaa den commissaris van politie gesteld werd. Hansweert. Het met straatsteen ge laden zeilschip „Maria", sohipper L. Sil- vois, komende vaD België en bestemd naar W,8sekerke, is gisterennamiddag alhier door de sleepboot «Concurrent" binnenge bracht, met verlies van beide zwaarden. Rilland Bath. Door de rijks en gemeente politie is op den spoerdam die N.-Brabant mjt Zeeland verbindt gearre-teerd heden morgen, in het arrestantenlokaal gebracht en gevankelijk naar Bergen op Zoom ver voerd C. B. op 't oogenblik zonder woon plaats. Dit is dezelfde persoon die eenigen tyd geleden gearresteerd is wegens diefstal van een rijwiel en daarvoor 3 maanden ge vangenisstraf heeft ondergaan. De onge lukkige was nog slechts 8 dagen op vrije voeten. Middelburg. Gisterenmiddag kreeg op de Rouaansche Eade een agent het te kwaad met een dronken orgeldraaier die zich niet wilde laten arresteeren en den agent ernstig beet en verwondde. Eerst toan assistentie van het politiebureau ge komen was, werd de dronkaard per kar naar het bureau vervoerd. Aan het verslag der proviDotala rege- lingsoommissie voor de paardenfokkerij in Zeeland van de Juni-premiekeuriogen van hengsten geboren in 1906 en van merriëa geboren in 1907, gehouden van 15—27 Juni jl. is 't volgende ontleend Van de merriën geboren in 1907 werden voorgebracht en op de lijst gebracht resp. uit de keuring8plaateen Middelburg 1 (0) Kruisingen 5 (0)Goes 19 (3)Cortgene 4 (2); Hulst 8 (8); Axel 29 (7)Oostburg 27 (5); Zierikzee 11 (1); St. Philipslacd 8 (1)St. Maartensdijk 10 (1). Totaal 122 (23). Van de hengsten geboren in 1906 Mid delburg 1 (0)Kruiningen 2 (0)Goes 1 (1); Cortgene 1 (0); Hulst 4 (0); Axel 10 (1); Oosiburg 11 (2); Zierikzee 1(0); St. Philipsland 1 (0)St. Maalensdijk 1 (1). Totaal 38 (5). De tussohen haakjes geplaatste cijfers zijn die van de cp de lijst geplaatste paarden. Over het algemeen kan gezegd worden, dat de fokkerij vooruitgaat, ofschoon in sommige deelen der provincie nog zeer langzaam, en dat de belangstelling toe neemt, hetgeen kan blijken uit het be trekkelijk groot aantal paarden, waar mede ia de meeste plaatsen aan de keu ringen werd deelgenomen. De doorloopende fout is, dat men den te langen weg van kruising wil volgen, om tot een constant ras te komeD. In alle deelen vaa Zeeland zijn nu uitsluitend hengsten van het Zeeuwsoh-Beigisch of Belgisch trekpaard, terwijl het aantal fok- merriën van dat ras, Zeeuwsch-Vlaanderen uitgezonderd, nog slechts gering is. Wel komt daarin verbetering door den aankoop van jaarlingen en tweejarige mer ries in België, maar de aanvoer daarvan is, ofschoon toenemend, nog te gering om van invloed te zijn op de fokkerij zeker zullen er nog eenige jaren verloopen, eer de in vloed daarvan meer op den voorgrond zal treden. Het gevolg van de kruising van dein- landsche merries met ingevoerde Belgische of Z'euwsoh-Belgisohe hengsten is, dat de daarvan voortkomende paarden een zwaren romp hebben, die niet geëvenredigd is naar het lichtere beenwerk. Aangezien intussoheD voor die paarden door de kooplieden uit het buifenland nog zeer ioonende prijzen worden besteed, wordt de behoefte aai) den invoer van bete re fokmerries nog niffzoo algemeen gevoeld ais wet gewensoht is om tot spoedige verbe tering van het ras te komen, waarbij nog komt, dat men in vele deelen van Zeeland, waar de oogst in draf van den akker wordt gehaald, met het tragere Belgische trek paard voor het bedrijf niet bijzonder is ingenomen. Verandering van paard geeftverandering van wijze van werken, en die laatste kan Diet dan zeer langzaam komen. Over 't algemeen laten de voeten nog te wenscheu over en ook op het hoefbeslag v alt aanmerking te maken. In de afdeeliug Kruiningen der Zeeuwsche Land bouw maatschappij werden, evenals het vorig jaar, prijzen beschikbaar gesteld voor het beste voorbrengen der paarden, en voor het beste hoefbeslag. De volgende staten wijzen aan welke paarden bekroning» waardig werden geacht. Hengaten geboren in 1906. Uitgeloofd 10 aan'uoudingsbijdragen van f 100, uit te betalen in Juli 1909, war neer het paard, waarvoor de bijdrage ia toe gekend, vertoond is op een der Junikeu- ringen en nog hei eigendom is van een inwoner der provincie. Daarvan zijn er sleohts 5 toegewezen o.a fleuron v.in H. A. Hinken te Wilhelminadorp eu Irnan van C. W. Snijder te Oud Vosscmeer. Vau de merries in 1907 werden 20 bs- kiooiid o.a. Nora vosbles vaa P. Vaal- IJsebaart te S(. Jausteen Irma vos br. bles van W. Mol te BorsseleCula vos bles van J. L. Mol te Driewegen Nelly, vos bles vau J. J. Hendrikse te Cortgene Jenny, vos druipkol, van F. Dekker te Terneuzen Flora, zwart k). kol. van B. C. IJsebaert te AxelLotta, vos bles, van P. Verburg te Kamperland Pate yra, bruin kol, van W. Dieieman Pz. te Axel. Plaatsvervangsters Kurde, bruin kol van H. de Regt Lz. te TerneuzenWilhelminabruin van D. Zoeter te Kloetinge. Van de hengsten in 1905 geboreD, die in Juni 1907 voor een bekroning waren aangewezen, werden er 6 vertoond, voor welke dus de uitgeloofde aanhoudicgs- bijdrage ad f 100 kan worden toegekend. Van de bij diezelfde keuring bekroonde hengsten geboren in 1906 werden er 8 vertoond, voor welke dus een aan houd ir ge- bijdrage van f75 zal worden uitbetaald. De merries, geboren in 1907, werden op 1 na alle vertoond. Tengevolge daarvan wordt de eerste plaatsvervangster Gravinne, van H. F. Aernaudts te Sluis, op de lijst der bekroonden gebracht. Koewacht, 7 Augustus. Er begint thans een weinig levendigheid te komen in den handel in haver te velde. Ieder jaar worden langs deze gemeente millioenen kilogram men ongedorsohten ha ver in België gevoerd. Dit jaar is er echter van Belgische zijde weinig vraag naar haver. Maakte men het vorige jaar 250 k 275 franos per gemat, thans geldt zij 200 tot 225 francs. De vol gende week begint men met de verzending, De nonvlinder. In da provincie Noord-Brabant worden thans een paar honderd hectaren dennen- bosschen, die door de rupsen van den non vlinder in hevige mate zyn aangetast, met vernieling bedreigd. Vooral in de gemeenten Tilburg en Al- phen is de schade reeds groot en het staat te voorzien, dat het volgend jaar het aantal insecten zich nog sterk zal hebben uitge breid, niet alleen op de bovengenoemde plaatsen,doch ongetwijfeld ook elders in do provincie Noord-Brabant en mogelijk zelfs in enkele andere deelen van het land. Ondanks het wegvangen toch van vele vlin ders komen iade sterk aangetaste bosschen dennen voor, waarop thans wel 2000 eieren van den nonvlinder gevonden worden. Het is dus dringend noodzakelijk voor het volgsnd jaar tuqdig uitgebreide maat regelen te beramen, opdat dan bij de be strijding naar een vast plan kan gewerkt worden. Van het meeste belang is het in verband daarmede ook, dat het schadelijk insect zoo goed mogelijk bij alten bekend wordt, opdat dit by zijn eerste verschijnen onmiddellijk kan worden herkend en dus niet de plaap zich reeds heeft uitgebreid, voor dit wordt opgemerkt. Teneinde dit te bevorderen en ook om aan de vele aanvragen van boschbeziüers om inlichtingen te voidoeD, zendt de direc tie der Nederlandsohe Heidemaatschappij, Nieuwegraeht 94 te Utrecht, op verzoek, zoolang de voorraad strekt, kosteloos eu franco gaarne aan ieder belangstellende ean paar opgezette non vlinders. Men meldt uit Tilburg: Woensdag werden nog 38 kg. nonvlin ders ingeleverd en hiermede is de cam pagne geëindigd. De exemplaren die thans nog voorkomen zijn sobaarsch, zoodat het vangen Diet loonend meer zou zijn. In het geheel zijn thans gevangen bijna 401) kg ongerekend de groote hoeveelheden die in de vlammen der vuren den dood vonden. Zaterdag is te Luiksgeslel de nonvlinder- vangst op groote schaal begonnen. In den vroegen morgen trokken 40schoolkinderen, onder begeleiding hunneronderwijzers.naar de aangetaste bosschen. Naar wij vernemen, waren Zaterdag vóór 12 uur c.a. 14,000 nonvlinders gevangen. Hel bestuur der ge meente heeft besloten voor elke 1000 vlin ders 1 gulden uit te betalen. Ook in het Stadsbosoh te Nijmegen is de nonvlinder gezien. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Huizen, D. E. J. Hnpkes te Waddingsveen te Ottoland, Tb. Keek Zuillichem te Bekkeveen, R. H. v. Molen te Herb»junite 's-Graveland W. de Lange te Jutfaas. Aangenomen naar Harderwijk door B. J. C. Rynders te Wapenveld. Bedankt voor Wieringerwaard doorH. A. France te Akersloot. De Synode hoeft toegekend uit het Fonds voor Noodlydende Kerken ea Per sonen o. a. een toelage van f 2100 aan de kerk te Ter Neuzen. Heden behandelt de Synode de zaak van den geschorsten predi kant r. d. valk. Geref. Kerken. Bedankt voor Fynaart door A. Brouwer te Hsrmelen. Eoor de classis Zwolle zijn na ge houden praeparatoir examen mot algen, stemmen boroepbaar gesteld bij de Geref. Kerken dhm C. H. Elzenga, van Kampen en P. de Putter, van Axel, beiden cand. van de Theol. School te Kampen en L. P. Kryger, van Steenwijk, cand. van de V. U. te Am sterdam. Wij ontvingen het 2e Jaarverslag van „Gereformeerd Schoolverband". Het bevat het in zuiver Nederlandsch gesteld verslag van den Secretaris het fiaaueieel verslag (er is een overschot)rapporten van de commissie voor schooivisitatieen verslag der algemeene vergadering. Uit het over zicht van aangesloten scholen blijkt dat in onze provincie de districtvorming nog niet heeft plaats gehad. Aangesloten zijn alleen de scholen te Nieuwdorp, Ierseke en Veere. Er zijn ruim U0 scholen aangesloten. Het onderling schooltoezicht werkt aanvanke lijk «itstekend. Geslaagd te 's-Gravenhage voor't notarieel staatsexamen 2e gedeelte dhr. P. W. de Kan te 't Zand. Tegen het vloeken. De gemeenteraad van Ambt Almeloo heeft onlangs een nieuwe instructie vastgesteld voor het onderwijzend personeel aan de openbare lagere scholen. Daarvan luidt art. 10„Hc-t hoofd der school mag niet toelaten, dei de leerlingen in de school vicekeD, terwijl hij zelf verplicht is, ook op andere wijze „tot der leerlingen zooveel mogelijk bij te dra gen." Ean ander art. maakt dit ook van toepassing op de onderwijzers vau bijstand. Ons dunkt zoo iets moest vanzelf spreken, Toch is "t goed, dat de Raad zulk een bepa ling heeft opgenomeD, opdat mocht er een onwillig onderwijzer zijn de Raad van hem de vervulling zijner plicht kunne afvorderen. Vele ondei wijzers hebben 'n oog gekregen voor de drankellende en ijve ren daartegen, maar ze moven daarbij niet vergeten, dat ook het vloeken, helaaseen nationale zonde is, waartegen op eohool reeds moet worden „front gemaakt." O. C. PBEDIKKEURTEN Zoiidag 9 Augustus. Goes, voorm. half 10 ds. H. L. A. Feykes, van Colynsplaat, nam. 2 uur ds. Steinz, avond 6 uur ds. Torenbeek, van Vlis- singen. ZENDING. De Macedoniër 12de Jaargang no. 8 (Augustus) onder redactie van ds Dykstra, ds Bakker en ds Wiclenga, bevat o. a. Java, de godsdienst van den Javaan,door ds Bak ker. Soemba, Op reis van Pajeti naar Mem- boro, door ds Wielenga. Uit myn Camera, door ds Dykstra. Benevens de rubriek „Voor Jongelieden". Wie op de hoogte wil komen (en bly ven) met onze Zending in de Oost, kan dit tydschrift niet missen. VIS S C H fi li IJ. Oesters. De toestand op de pcrceelen is alleszins gunstig te noemen. De groei is voortreffelijk, op vele pereeelen zijn ver schillende exemplaren te vinden met prachtige ranoen. De verwachting isjdisn ook, dat de Zseuwsehe oester in het aan staande seizoen een goede plaats op de markt kan innemen en daardoor de scherpe concurrentie, zooals die bestaat in de iastsie jaren, het hoofd zal kunnen bieden. Op het oogenblik zijn de twee groote Whilstable oestermaatsohappijen in Engeland bezig een strijd te voeren op leven en dood. Alle mogelijke, men zou wei kunnen zeggen ook onmogelijke, iacüiteiten worden üen afne mers aangeboden. ËeraiiDg op teugen ter mijn, zwera sorteer ng en ai dergelijke dingen worden gedaan, om elkander het voortbestaan onmogelijk te maken. Hoe lang die strijd nog volgehouden zal kannen worden is niet te voorspellen, daar beide maatschappijen over voldoend kftpitaai kunnen beschikken. Te hopen is het echter dat hij niet at te lang duurt, want waar gevochten wordt, loupen de oms anders allicht een sohram op. Volgens berichten in de EDgeleohe bladen zijn ook de verwach tingen van de Whitstable oesters goed. Het weer heeft ook daar medegewerkt. (Iers. en Thoolsche Ct.) Middelburg. Ia de heden gehouden tereehtzetting van den Raad vau Beroep voor de Ongevallen-verzekering had de uitspraak plaats inzake J. D., te Middel burg, waarbij met bevestiging van de be slissing der Rijksverzekeringsbank aan klager de vordering werd ontzegd. De Raad was van oordeel dat het letsel (het missen van het nagellid van don rechter wijsvinger) klager niet ongeschikt maakt tot werken in den zin van artikel 22 der Ougevallenwet 1901. Bij beschikking werd niet ontvankelijk verklaard het beroep ingesteld door J. P. F. te Kruiningen, omuat het niet is ingesteld binnen 15 dagen na de dagteekening der inededeeling der beslissing. Bij een der voornaamste bankinstel lingen te Amsterdam is sedert eenige weken zekere S., werkzaam bjj de cou- pon-afdeeling, voor pleizier op reis. De jonge man kreeg echter slechts 14 dagen v scan tie, en meldde zich op den dag dat hy op het appél verschynen moest, niet aaD. Tevens wordt bij dezelfie bankin stelling een niet ocaanzieniyk bedrag aan coupons vermist. Mon breDgt nu het een met het ander, en niet geheel ten onrech te, met elkaar in verband, on stelt op 't kantoor een grondig onderzoek in. Tel.; Dooderdagav md omstreeks half acht reed een dienstmeisje op baar rijwiel over den Doesburgechen dijk te Dieren. Daar zij nog niet zeer bekwaam was in het wielryden, reed ze weldra tegen een pasrd, dat naar de weide werd gebracht, liet meisje viel en kreeg een diepe bloedende wond aan het hoofd. Bewusteloos werd zij door voorbijgangers opgenomen en in een herberg gedragen. De drankduivel. Het N, v. N. schrijft Door een der straten van voormalig Nieuwer-Amstel slenterden eergister avond twee bekende figuren van bet „drin- kebroersgilde". Men kan ze vinden op den hoek van een straat of in de kroeg waar zij na een vrachtje of boodschap gedaan te hebben de zooeven ontvangen paar dubbeltjes door het keelgat jagen. Beiden overleggen at heen on v/eer schuivend hoe aan een paar borrels te komen. Opeens blijft de langste van bet tweetal staan, bukt zioh en met een ruwen vloek houdt hij een gevonden kwartje triomfantelijk voor de oogen van zijn metgezel. Nou, zegt deze, grinnekend, nou hebben wc er niet één ieder, maar wel twee cd ieder nog een sigaar bovendien. Juist wilden ze naar de kroeg „op het hoekie" gaan, toen de „lange" zioh weer bukt en andermaal een geldstuk en nog eenige opraapte. Natuurlijk hielp nu zijn kameraad mede en zoo vonden zij aan dubbeltjes en kwartjes een voor hen niet te versmaden bedrag van fl,75. Het was vlak bij de woniDg van den „lange", maar hij giog deze voorbij en beideD stapten de „kroeg op het hoekie" binnen, waar zij natuurlijk kornuiten vonden en de eene borrel na den ander werd naar binnen gejaagd. Een paar uur later strompelde de „lange" de steile trappen zijner woning in't steeg je op. Met 't hoofd in beide handen geleund, zat daar, met rood-geweende oogen, zijD vrouw bij een walmende olielamp. Ver moeid keek zij haar binnenvallenden man aan en ziende, in wolken toestand hij ver keerde, overlaadde zij hem met verwijten, dat, als hij een „pennetje" had gehad, hii het loon maar dadelijk weer verdronk, in plaats dat voor voedsel van zijn vrouw en vijf kinderen thuis te brengen. Hoe zullen morgen die arme schapen aan brood komen Zij had als werkvrouw twee dagen loon ontvangen, maar had het geld verloren door een opengeganen naad vau haar rok. De dronkaard spalkte zijn oogen open, hij begreep wat er gebeurd washij zeil had het door zijn vrouw verloren en zoo zuur verdiende geld gevonden en bet verbrast. En gistermorgen want dit voorva' had Donderdagavond plaats vertelde ie kerel grinnekend in kleuren en geuren, het geval van het vinden van het door zijn vrouw verloren geld en hoe hij en de ander, op 't „hoekie" zioh daarvan ge trakteerd hadden. Arme vrouw, arme kinderen 1 Een trouwpartij in 't middernachtelijk uur is zeker'n unicum. Welnu, dat unicum had in Egmcnd aan Zee plaats van Dins dag- op Woensdagnacht. Een trouwlustig vissoher, die den volgenden morgen vroeg oaar zee moest en dus den gewonen trouw- tijd niet kon afwachten, werd door de bereidwilligheid van den burgemeester 'Bnaebts even na twealf getrouwd, nadat juist de wettelijk daarvoor gestelde afkou- digiDgstermijo verstreken was. Het jonge paar vierde daarop met familie en kennis sen den heelen nacht bruiloft en toen trok manlief met het trammetje van halfzeven naar de plaats zijner inscheping. AlkmCt De Amstelland. Volgens een uit Montevideo afgezonden Lloyd's telegram is het van New-York te Montevideo aangekomen Engelsohe stoom schip Imogen op 21° Zuid- en 40° West het Nederlaudsohe stoomschip Amstelland gepasseerd, dat op reis was van Buenos- Ayres naar Amsterdam. Volgens rapport van de Imogen stond de Amstelland in brand, doch het zette de reis voort nadat het vuur was geblusoht. Men vreest door dezen brand versoheiden mensehen zijn omgekomen. In navolging van de oude Drentsehe volksgewoonte om elkanders lasten te helpen dragen, hebben de gezamenlijke landbouwers van Odoorn en Valthe be sloten de sehade te dekken die door een zevental kleine landbouwers in het Val- therveen geleden was aan hun koren door een hagelbui in Juni. Er werd een begroe ting gemaakt van het aantal korenhokken dat cioor hagel vernietigd was en elk der cerstbedoelden stoöd nu volgens een aan slag gratis zooveel hokken graan van zijn gewas af dat de schade gedekt wordt. De kleine landbouwer die de meeste schade geleden had kreeg 70 korenhokken ter waarde van ongeveer f 56, de anderen iets minder naar gelang der schade. Woonwagens, Men schrijft uit den Geldersohen Achterhoek aan de Arnh. Ct. Id de aanstaande vergadering der Gel- dertoh-Overijselsehe Mij. van Landbouw komt een onderwerp ter sprake dat voor onze landbouwers zeker van groot gewicht is, nl. de vraag, wat er te doen is tegen den overlast, dien laDdbonwers ondervinden van «c woou wagens, welke zioh in den re gel bij huu woningen ophouden. Het schijnt dat de politie verordeningen, die men in somratge gemeenten heeft gemaakt om deze woonwagens te weren of tea iniuste hun verblijf zooveel mogelijk te verkorteD, niet hot gewensobte gevolg hebbeD. Nog in de laaiste raadszitting van Hengelo (Gwerd hierop de aandacht gevestigd. Deze woon wagens moeten toeh ergens vertoeven. Dooh waar men ze ook stelt hetzij iü, hetzij huiten de kom der gemeente, de last blijft dezelfde. Immers is het de gewoonte dezer zwervers, om als ze ergens niet hun wagen komen, in verschillende richtingen te gaan bedelen oia al hetgeen in huu huishouding noodig is. De eene landbouwer wordt aan gesproken om melk, eeD ander om aardap pelen, een derde om spek enz. En als nu de de landbouwers weigeren, dan hebben ze nog wat snder3 te wachten, waartegen het gebrekkige polilie-toezioht ophetplatteland weinig vermag. Uit Weenen meldt men: Bericht wordt, dat dr. A. Kuyper in de badplaats Baden bij Weer.ea is aan gekomen om de baden te gobruiken. De ze badplaats is o. a. bekend om haar krachtige zwavelbaden 6n ligt in een prachtige streek. Club de BienJ'aisance. Eenige maan den geleden deelde Het N. v. N. mede dat 'n Antwerpenaar in de Club ïndeVondelstraat 5000 f'rs. had gewonnen, waardoor de Ciub in eenige moeilijkheden was geraakt. Van dienzelfden Antwerpenaar wordt nu in de uPatriotsvsd Brussel, hij heet Otio Leese- maon, verteld dat hij in heohteois genomen is, verdacht van verduistering van 500,000 f s Bij zijne inhechtenisneming erkende hij groote sommen verloren te hebben met het spel, waaraan hij zioh overgaf te Nice, te Spa, te Amsterdam en te Ostende. Een kleine grappenmaker. Gisteren maakten de leerlingen der fohool van Marken-Binnen een uitstapje naar Wijk aan Zee. Bij het appèl-blazen werd een 5-jarig knaapje vermist, van wien men wel de sehoenen en kousjes vond. Doodelijke ongerustheid bij de ge leiders, toi eindelijk na 3 uur zoekens het bericht uit IJmuiden kwam dat de kleine beunhaas aldaar op het politie bureau zat te zingen van „Zie do maan schijnt door de boomen". Al «pootje-badend" was hij naar IJmui den afgedwaald. Handelsblad. Vleeschsmokkelen. De keurmeester te Meppel zag op het spoorwegstation aldaar twee groote thee kisten, gemerkt met 't woord „Congo", en andere merken, die er verdacht uitzagen. Het trok zijn aandacht, dat uit één dier kisten bij nadere beschouwing bloed bleek te sijpelen. Dadelijk werden de kisten geopend, en nu bleek het, dat zij gevuld waren met stinkend, er bedorven vleosoh van een heel rund 1 De kisten waren be stemd voor een bekend steger te Meppel en afgezonden uit SleeD. In den brief, die aaast de „fijne" vieeschwaren aanwezig was, stond vermeld, dat deza geheele partij vleesch, sleohts... f7,50 kostte, eD dat de afzender meermalen in de gelegenheid was, zulk goedkoop vleesoh te kuoneo zenden. Men is in die streken gedurig oezig, de bewakers van de veiligheid der publieke maag om den tuin te leiden. Gelukt, het, en dit moet nogal eens plaats lebbeo, dan zijn die „fijne vieeschwaren" veelal ook in den vorm van worst, bestemd voor het smulgrage Amsterdam, 's-Gra venhage, Rotterdam, enz. enz. West-Indische bladen gewagen van 'n ernstig ongeluk dat deier dagen plaats had op de Suriname rivier. Ean corjaal waarin acht personen, werd overvaren door een motorboot. Het ongeluk geschiedde om streeks halfzeven, bij donkere maan. Ala gewoonljik brandde geen licht in de cor jaal. In de motorboot bevonden zich die ambtenaren van de landbouw-inspectie, en de heer Williams. Dadelijk waren natuur, lijk allen in de weer om te trachten te red den. De heer Boonacker trok er met de sloep op uit, waardoor drie personen wer den opgepikt. Een ander, die zich aan de motorboot had vastgeklampt, werd door dhr Williams naar binnen getrokken. Een boot met Britsch Indiërs voer voorbij zen der 'n hand tot redding uit te steken. Tovte zou deze boot notens voleus tot redding bij dragen. Een tachtigjarige Chinees, die mede te water was geraakt, kreeg de boot te pakken en men was toen welwillend ge noeg hem binnen boord te halen. Vertra ging in do reis mocht dit echter niet brengen. Men voer door met den geredde, ondankswenken uitde motorboot om langs zijde te komen. In het geheel werden vijf personen gered. Verdronken zyn twee vrouwen en een man, Creolen. Te Watergraafsmeer is een 18- jarige timmerman van een derde verdieping op de straat gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Amsterdam gingen twee jongens Woensdagnamiddag wandelen. Slechts een keerde er 's avonds terug. Op de vraag waar zyn lOjarige kameraad ge bleven was,verklaarde hy dit niet te weten. Aan de politie die 6r zich mee bemoeide zeide hij ten laatste dat het knaapje bij de Oranjesluizen of in de Muidergracht ver dronken was. Tot heden kon men 't lijkje nog niet vindeD, Gisteravond is te Utrecht een jongetje van 12 jaar, die in 'n onbewaakt oogenblik op de zwichtetellicg van den molen De Gans aan de Gans- straat geklommen was, door de molen wieken getroffen, met den dood als gevolg,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2