Marktprijzen van Tarwe en Meel, Vertrokken en aangekomen Schepen. Telegrafisch Weerbericht. rechtbank te Breda nar. D. J. Kuipers, thans burgemeester der gemeente Nperk. Gedeugd* Berïehtsn. Aubade aan de Koningin Moeder. Geen serenade (avondmuziek) maar een aubade (morgenmuziek) werd gister aan de Koningin Moeder gebracht, door tal vaa zangkoren en muziekcorpsen, een stoet van ruim 1500 personen. Alles giaginde beste orde. De deelnemers werden vooraf gegaan en gevolgd door de Koninklijke Mil. Kapel, de st&fmuziek der jagers, bet Poltiemuziek korps, De Postfaofare, Sono- rita, De Risidentia-harmoniekapel eD de W eerbaarheidskapel. Zoo trok de stoet waarin de kleurige rijkgeborduurde banieren werden meege dragen, naar het voorplein van het Paleis. Dit was op smaakvolle wijze versierd, terwijl overal in de omgeving onze vroo- lijke driekleur wapperde. Da Koningin-Emma-Cantate is getoonzet door den heer M. H. van 't Kruijs te 's-Hage op woorden van den heer P. Landsman te Vlissingen, die beiden bij hun arbeid zeer gelukkig zijn geweest. De heer Van 't Kruijs belastte zioh bovendien met de leidiog. De partituur der cantate werd H. M. aangeboden in wit satijnen praebt- band met het gekroonde naamcijfer in den bovenhoek van den omslag. Namens het comité werd met een toe spraak door den voorzitter bovendien over handigd aan Koningin E v ma,een oorkonde, een meesterstukje van oalligraphie in kleu ren. De op perkament gestelde tekst bevat in gothisohe letters een opdracht aan H. M. de Koningin Moeder, waarvan de aan vangletter geteekend is in een ailegorie, betrekking hebbende op de spreuk van het Waldeoksohe Huis: Sub Pondere Cres- citvoorts da namen van het comité voor de aubade met vermelding van hun be stuursfunctiesde namen van diohter en to-juküuslenaar der cantate en de namen van alle tot de uitvoering der feestcantate medewerkende zangverenigingen en mu ziekkorpsen. Deze inscriptie staat in een met heraldieke figuren en ornamenten versierden rand of omlijsting waarvan (ie hoeken te zien geven, de bovenstede wapenschilden van Koningin Emma; het wapen van de gemeente 's-Gravenhage de onderste de wapenschilden van Rijk en Provincie. Aan het hoofd prijkt bet jaartal 50 op een gouden grond in medaillon vorm. De oorkonde is gevat in een koker bekleed met slangenvel met de Koninklijke Kroon op het deksel. Even vóór de stoet bij het Paleis was aangekomen, verscheen H. M. de Koningin moeder op het baioon, met Prins Hendrik, levendig toegejuicht door de duizenden die rondom het plein, tot ver in het Voorbout, en op de baicons en voor de ramen der pa tricische woningen en hotels hadden post gevat. Toen de 1500 zangers en zangeressen wa ren opgesteld met de muziekkorpsen, werd eerst 't Wilhelmusoude zetting, gespeeld. Daarop werd de cantate gezongen. Eerst een inleidende solo van de sopr&anzangeres, mej.Oiasina van Sterrenburg, en toen klonk het volle koor »'t Is 't lied van dank en eer aan een Hooge [Vrouwe De Moeder-Koningin van 't dierbre Nederland, Het huldelied, dat spreekt van liefde en van [trouwe, Aan haar Persoon en Huis voor immer gaarn [verpand. En nadat dan herinnerd is aan Koningin Emma's wijs beleid aan haar gelukkigen eoht met wijlen KoniDg Willem III, aan het lief en leed dat Zij met het volk heelt ge deeld, en de barytouzanger firam van der Stap heeft doen uitkomen in een solozang, hoe de komst van H. M. in het land, het volk ten zegen is geweest, bezingt het koor den roem der Vorstin aldus Uw schoonste roem blijft steeds Vorstin. Gij waart als Moeder een [Koningin, Als Koningin een Moeder! Dan wordt nog in den zang herinnerd aan de verdiensten der Koningin-Moeder ais bewonderaarster en besohermster van kunst en wetenschap en aan Haar onvolprezen weldadigheidszin, om ten slotte te eindigen met deze woorden Aanvaard den dank van heel een volk, [een land Wel klein, maar dat toch groot in deugd [wil wezen Voor wat Uw ziele, aan dat volk verwant, Aan liefde ons bewezeen heeft vóór dezen. Blijft ons gespaard nog menig, menig jaar. En wil 't geluk des Volks altijd vermeêren Blijft ons een Moeder 1 mögen wij elkaar Bevelen in de gunste onzes Heerenl Komt, dankt nu allen God Voor Zijne liefde en trouwe Die Hij ons volk bewees. Liag In 't leven dezer Vrouwe ;j ,i. Moog 's Hemels gunste stceas oj:"" Haar troosten, Haar verblijden,V*- En eenmaal aan het eind, jgjgj De hoogste kroon bereiden Ij Vooral de slotzang, een variatie op het zoo schoone Nun danket alle Golt, maakte een diepen indruk. Toen de cantate geëindigd was, barstten de duizenden, deelnemers en toehoorders, los ia een geestdriftig gejuich, hoeden gingen af, met zakdoeken werd gewuifd. De Koningin-moeder wuifde terug naar alle kanten, vriendelijk dankend veor al die bewijzen v&n aanhankelijkheid en genegenheid. De componist-dirigent en de dichter, de heer Landsman, werden nu binnengeroepen evenais de beide solisten en door H, M, in hartelijke bewoordingen gecomplimen teerd en bedankt voor de indrukwekkende hulde, waaraan zij hun beste talenten had den ten koste gelegd. Daarna begon het défilé van de zang- gezelsohappen en muziekkorpsen met de banjeren voorop langs het Paleisweer ging het eomité aan het hoofd. De Bsuziekkoipsen speelden de grena- öiersmareo'n „Turf in je ransel1', de overige deelnemers trokken op de maat daarvan in rijen van zes langs het Paleis, de Ko ningin-moeder geesiclrifdg een afsoheids- groet toejuichend. Toen de stoet op het voorplein der Oranjekazerne was teruggekeerd hield de burgemeester baron Sweerts de Landas,een korto toepraak waarin hij namens de Koningin-moeder de 1500 deelnemers har telijk dankte voor deze aubade. Deze hulde van de gansohe burgerij had Hare Majesteit daarom zoo bijzonder aangenaam getroffen, omdat Zij zich steeds met hart en ziel burge-e3 van Den Haag heeft gavoeld. Deze woorden werden met een driewerf „Leve de Koningin-moeder" ontyangen. Een serenade. Men schrijft uit Den Haag: De overgroote meerderheid der zangers en zangeressen, welke gistermiddag aan de aubade a?a H. M. de Koningin-moeder deelnamen, was gisteravond wederom samengekomon om een serenade te brengen aan den heer M. H. van 't Kruys, compo nist der cantate. Van het Plein 1813, waar men was samengekomen, ging de stoet naar de Oclebesatraai, wear zich o a. burge meester Sweerts reeds ten huize van den beer Van 't Kruys bevond. Onder leiding van den heer Van Beysrs- bergen vao Henegouwen werd het Wilhel muslied gezoDgen. Daarna werden de leden van het bestuur der Koninklijke Zacg- vereeniging, de leden van de serenade commissie en den dirigent boven genoodigd, waar de heer Berloft den componist toe sprak, hem dankzeggende voor zijn leiding. Toen daarop de heer Van 't Kruis voor het raam kwam, werd hij iuide toegejuioht. Er werden toespraken gehouden en het koor uit de eantate werd nogmaals ge zongen. Daarna trok men naar het Noordainde, om ook aan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden een serenade te brengen. Op het plein voor het paleis stelden zioh de muziekkorpsen op en daaromheen in een halven cireel de zanger en zangeressen. Prins Hendrik was reeds bij het aan komen van den stoet op het balkon ver schenen. Eerst werd het oude Wilhelmus gezon gen, door alle aanwezigen met ontblootten hoofde aangehoord. Daarop wederom het koraal uit de eantate. Aan de heeren Swenke en Donk ver tegenwoordigende het dagelijks bestuur der Koninklijke Zangvereeniging, Berlott, de ontwerper vaa het serenadeplan, en Van Beijersteijn van Henegouwen, dirigent, welke heeren in hst Paleis werden binnen genoodigd, betuigde Z. K. H. zijn hooge ingenomenheid met de uitmuntende uit voering der cantate hedenmiddag en met de welgeslaagde serenade. En daarna weer op het baleon verschij nend, sprak Z. K. H. de zangers en zange ressen ais volgt toe „Ik ben gelukkig in da gelegenheid te zijn u nogmaals te zeggen hoezeer H. M. de Koningin-Moeder zich verheugd heeft over uwe vriendelijkheid. Ik dank u allen van harte". „Hoera, hoera", klonk hetopnieuwonder luid gejuich en gezwaai met hoeden, stok ken en lampions. En nog nagestaard door Z. K. H. Prins Hendrik, ging de laDge stoet weer in vol maakte orde verder. Door het Heulstraatje werd naar het Voorhout gemarcheerd, waar de heer Berlott den stoet ontbond. Omveer. Een vreeselijk onweder ont lastte zich gisteren boven Veeneiïdaaï en de Geidersche vallei, dat behoudens kleine tusschenpauze, van halféén tot vier uur aanhield. Te half drie sloeg de bliksem in ean schapensohuur van den landbouwer Melissen, in de M^anderbuurt,welke geheel afbrandde. Ook in mser noordelijke rich ting werd nog brand gezien. Het zware onweder, dat Dinsdagnacht in de omstreken van Dcesburg woedde, heeft weer veel schade aangericht. Op ver schillende plaatsen werd brand bespeurd, o. a. werd de hofstede van Kummeiing in de Volswyk te Zelhem in de ssch gelegd. Verder werden eenige zaadbergen getroffen van Poppenboer. Ook in de omstreken van den „Kruisberg" te Doetinchem en te Terborg werd een boerderij getrofien en in de asch gelegd, In een weide tegenover da hofstede „Kampstede" werden twee koeien van den heer Th. Derksen en een van den daghuurder H. de Laak door den bliksem getroffen. Verder sloeg de bliksem r.og in een achttal telephoon palen lang3 den weg yan DoesburgAugerio, welke erg gesplinterd werden.Boven Eist woedde een zwaar onweer, dat met stortregens gepaard ging. De bliksem sloeg in de woning van S. K. Baus, verbrijzelde één glasruit en eenige dakpannen, zonder brand.te veroorzaken. Te Ede sloeg de bliksem in een schaaps kooi, die geheel afbrandde, de levende have werd gered. Boven Delden woedde een kort, doeh hevig onweder, vergezeld door veel regen. Plotseling een harde slag, het was ta denken dat deze dichtbij was inge slagen. Gistermorgen bleek dat de bliksem v/as ingeslagen in het huis van den heer J. Oosting te Gieterdijk. Deze moet verder in de bedstede {waar de bewoners sliepen naar den grond zijn gegaan. De man heeft echler veel last van pijn in da armen en moeheid, dat echter misschien van tyjdely- ken aard is Sporen van vernieling zijn ver der in de kamer merkbaar, de materieels schade is echter klein. Ook werd een boom in de Twickerlaan, alsmede een jonge koe inde weide van het erve „Hageman" door den bliksem getrofien. Een houtduif, die in den gatroffon boom zat, werd dood aan den stam gevondan. Te Eeksterzand- voort is een veulen van A. Beuker in het land door onweer gedood. Te Bellen werd ean schaap door den bliksem gedood, ter wijl een koe niet doodelyk werd getroffen. Te Utrecht is de bliksem geslagen in een tent, geplaatst aan den Blauwkapelcchen weg,waarin zich bevonden een drietal man schappen vaa de wacht, voor bewaking van het materieel enz. voor de oefeningen van 't le regiment vesting-artillerie. Van een der manschappen werd de mouw van ziin tuniek geschroeid, overigens kwamen zij met den schrik vrij. Te Meppel is gisteren tusschen 11 en 12, de bliksem op vier plaat sen ingeslagen, gelukkig zonder brand te veroorzaken. De telefoon had 40 storingen. In het naburige Ruinerwold brandde de boerenplaats van den heer Willem Buiten tot den grond toe af op 3 varkens na, werd het vee gered. Gisteravond is aan den Zuid Buiten singel te 's Gravenhage een 9-ja ig knaapje te water geraaki. Na herbaalde poging gelukte het een gemeentewerkman den jeugdigen drenkeling ean den wal te brengen. De jongen was echter bewuste loos en stierf eenige oogenblikken later. Te Rotterdam waren eenige knaapjes aan 't spelen op een hooisehnit in de Rotte, toen een 9-jarig jongetje tussohen twee schuiten te water viel en verdronk. Een 25-jarige schepeling viel te Viaardingen bij het instappen ia ean in beweging zijn- den tram daaronderzwaar gekwetst op- geDOraen, stierf bij binnen enkele uren. Eergisterenavond is te Rotterdam schipper Vleesehhouwer van Brouwers haven, liggende met zijn sehip in den mond van de Wolw3vershaven te water geraakt en in weerwil van spoedig toe gesnelde hulp verdronken, een weduwe met zes kinderen achterlatende. Branden. Kwartier voor vij ven gisler- oehtend werd een zware binnenbrand ontdekt in het pakhuis van het filiaal van de firma J. M. van Sohaardenbnrg, zakken- handel te Zwijndreeht. In dit pakhuis, aan de Nieuwe Haven te Rotterdam, lagen groote partijen ledige gocje- en andere zakken opgestapeld. Een zware rook, die ziob door de pakhuisdour een uitweg baande, deed den brand ontdek ken, die te ruim 6 uur geblnseht was. Het zioh ia het pakhuis bevindende kantoor bleef gespaard. De sohade is vrij belangrijk. N. R. Ct. Maandagavond braadde te Wijk (N.-Br.) eens arbeiderswoning af, foebe- aoorende aan den rietdekker A. I. De eigenaar was niet thuis, alleen zijn zoontje, dat met een kameraad vermoedelijk met vuurtje stoken den brand heeft veroorzaakt. Door eenige tot nog toe onbekende jongens werd gisiernamiddag aan Oader- de-Lindan te Arnhem een hooimijt, toebe- hoorende aan A. v. B., wonende aan de Stalstraal, in brand gestoken. De hooimijt en een schuurtje, dat in de nabijheid stond, brandden tot aan den grond af. Hedenavond omstreeks zeven uur is er brand uitgebroken op de hofstede van M. Mosterdijk, staande in den polder Nieu- wenhoorn bij Halfweg. In weinige oogen blikken stond de boerderij in liohte laaie en spoedig lag zij in asch. Toen iemand te Hoogkarspel gister zijn aan da markt ontvangen geld wilde natellen, blies de wind de biljetten uit de schuit en hoe hij ook zocht, de man kon 2 biljetten van f 100 elk niet meer terug vin den. De werkstaking te Midwolde is opgeheven. De arbeiders werken weer op de oude voorwaarden. Zes landbouwers hadden de eisehen anders reeds lang inge willigd. Men meldt ons uit Den Haag Naar wij vernemen heeft de burgemeester den hoofdinspecteur van politie F, R. N. v. Lely veld, wiens naam in den laatsten tijd vaak gezoemd is in verband met dien van vrouw Ffthrop (Duitsohe Greet), metingang van heden uit den politiedienst ontslagen. Een eeregeschenk voor Zeppelin. De staatssecretaris van binnenlandsche zaken, Bethmann Hollweg, heeft in overleg met alle betrokken ressortohefs, het bedrag van 500,000 Mk., dat op de rijksbegrooting voor 1908 ten behoeve van Zeppelin als schadeloosstelling voor zijn langdurigen, opoflerenden en scheppenden arbeid aan den bouw van bestuurbare luchtschepen was uitgetrokken, aan deze doen uitbetalen. Be Buitsche keieer uit Zweden vertrok ken. Het Duitsohe keizerlijk paar is hedena vond te 7 uur vertrokken. Het afscheid van den koning en de koningin, die medereisden tot het kasteel Holmen, wasuitersthartelijk. Lavine. Gisterennacht is hier aan de gevolgen eenér operatie overleden La- vino, Parijseh oorrespondent van de Times, 62 jaar oud. Hij was van Hollandsohe af komst en hier algemeen gezien. Hij had zioh door zijn groote hoedanigheden 'n aanzien lijke positie in de politieke en diplomatieke wereld verworven. Zeven leiders van Servische benden hebben aan den Turksohen gezant ver klaard de wapens neer te leggen en naar Turkya terug te keeren, een en ander als gevolg van het herstel der grondwet. Bij een onweersbui te Echterdingen is het luchtschip van Zeppelin gisteren middag om 8 uur van zijn ankers geslagen. Het luchtschip raakte in brand, ontplofte en is vernietigd. Verscheidene menschen zijn gekwetst. Zeppelin is ongedeerd, maar wanhopig. Onmiddellijk ra den boschbracd a»n de Amerikasnsch Cznadeesche grens eo den petroleumbrand bij Tsmpico (M«xrco), valt weer een nieuwe groote Ameriksan- sche brand te vermelden: ditmaal oen stadsbrand te Chieago. In een wijk waar veel graanpakhuizen stonden, werd door onvoorzichtigheid brand gesticht, vermoe delijk door 't weggooien van een bran dend eindje sigaret. De vlammen grepen snel om zich heen en spoedig stonden talrijke silo's van zes naburige huizen blokken in brand. Aan blusschen viel niet te denken. De verliezen aan graan zyn aanzienlijk; de Ecgelsche bladen spreken van 2,000,000 bushels, dia hebben toebe hoord aan de firma's Armour en de Uunion Elevator Cy. Tot dusver zijn bij den brand 8 perso nen om het leven gekomen en meer dan 50 gekwetst. De krijgsraad te Sewastopol heaft vonnis gewezen ia de zaak tegen een aantal ondergeschikte militairen van het transportschip Kroonstad wegens deelne ming aan een komplot tot omverwerping der bestaande orde. Elf soldaten warden tot dwangarbeid, negen tot indeeling in een strafcompagnie veroordeeld. Jaume, oud-hoofdinspecteur van de Parjjsche veiligheidspolitie, betoogt dat Reoard, de maiwo-ct'höfcel van den ver moorden wisselagent Rémy, onschuldig moet z[iu aan de misdaad. Ceurtcis al leen meent Jaume is de dader. De misdaad was een joDgensmisdaad de ondoordachte daad van een gevaarlijken kwajongen. Een gerucht wil, dat de Keizer en de hertog van Cumberland in den herfst te Munchen zullen samenkomen, om el kander do hand der verzoening te reiken. Te Puteaux, by Parijs, is Maandag avond een politieagent bjjna gelyncht Twee werklieden hadden het met eikaar aan den stek gekregen en maakten elkaar uit voor al wal ieelijk was.Een agent kwam er aan te pas en maande de beide schel dende mannen aaD, zich kalm te houden. Plotseling viel een der beiden dood neer. Het publiek dacht dat de agent den man had geslagen of geduwd ging hem te ljjf. Slechts het tijdig opdagen van hulp be lette, dat de agent gelyueht werd. iflsag VarkotpiageB, enz. Woensdag worden te Biggekerke ten huize van de wed. S urm door den nolaris mr. Jan Loetï van Koudekerke in hst openbaar verkocht de navolgende onroe rende goederen, gelegen te B'ggekerke. Koopers werden vaa de hofstede met 1.7230 h. bouw- en weiland A. Jause, Meliskerke, voor f3704; 58 8. bouwland, dezelfde, voor f 860 71 35 a. weiland P. Schout voor f1315; 40.85 a. weiland, S. Verhage, voor f703; en 1.7510 h. bouw land, M. Pieterse voor f2600. De koopers, bij wier naam geen woon plaats vermeld is, wonen te Biggekerke. M. C. Coljjnsplaat. Woensdagavond werd door not. Noordijke geveild huizen en hoveniering voor de erven van wijlen dhr. Nioolaas de Regt. Het huis werd toege wezen asn M. J. Krijger voor f2050 en f 40 voor te volgen losse goederen een huis aan den Westelijken zeedijk san L. van der Moer voor f 485van 670 cA. hoveniering Me oostelijke helft aan P. de Regt Mz. voor f270 en de westelijke helft aan P. van der Weele Az., voor f280 (door ieder dezer koopers voor te volgen groenten enz. te betalen f 17.50. Al de koopers wonen te Colijnsplaat. Onkosten 81 pCt. B UIIGE li LIJKE STANJD. Over de maand Juli. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 2, Willem Wisse, 21 j. jaa. en Paulina Hoogesteger, 21 j. jd.16, Jan Johan nes Sonke, 24 j. jm. en Sara Pieternella Koole, 20 j. jd. Geboren: 1, Krina Hubrina, d. v. Tacobus van Sohaik en Hubrina Schipper 4, Pieternella Jannetje, d. v. David Willem Lindenbergh en Maria JaoobaSmii 6, Haibert Hendrik, z. v. Jacob Mulder en Maria Petronella van Londen Jaoob, z. v. Willem Wiskerke en Cathalina Goede- gebure14, Johanna Cornelia, d. v. Paulus Dekker en Lena Bakker. Overleden: 3, Leendert Welleman, 1 m.5, Matthijs de Leeuw, 71 j., ongeh.28, Tannetje Bcmmeljé, 72 j., vr. v. Jan Frans van de Mei. iflarktbericSïteEg. MIDDELBURG, 6 Aug. 1908. Van Tarwe was het aanbod gering. Van den nieuwen oogst werd Koolzaad nog al aangeboden en als noteeren verkocht, en Karwijzaad 35 et. lager afgegeven. Men besteedde voor jarige tarwe f af,nieuwe tarwe f 7,50 a f 7,75 per H.L.nieuwe rogge f af nieuwe zomergerst f af,haver f af,paardeboonen f - a f tuifiboonen f af,— witteboonen gelezen f af bruine boenen ronde f af,idem lange f af,kroonerwte» nieuwe f—a koolzaad f 11,— a f 11,50 karwei- zaad f 19,— a f 19,25 pei'50 K O Waar 't niet bij staat is de ptys per H.L. Op de veiling waren kipeieren f4.20 a f 4.80 Eendeneieren f af Ganzeneieren f7.a f Kalkoen eieren f Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0,65 a f 0,70 per */2 kilo. Voor particulieren f 0 725. Eieren f 4, - per 100 stuks. Voor particulieren f4.10. OOSTBURG, 5 Aug. 1908. Oude Tarwe f 10,k f 10,50. Nieuwe Tarwe f f Roggef 6.75 k f7, per H.L. Nieuwe Wintergerst f0, k f 0,—. Zomergerst f 0,f 0,Haver f 7,25 f 7,50. Kookerwten f a f per H.L. Voererwten f 0,afO,Paarde- boonen f 7,50 k f 7,75. Waar het er niet b\j staat, is de prys per honderd kilo. Woensdag 5 Aug. PARIJS. Tarwe prijshoudend. Per Aug. fr. 23.75 a fr- 23 betaald. BERLIJN. Granen. In tegenstelling met de vorige dagen was de tarwemaikt hier opval lend vast, niettegenstaande de flauwere Ameri- kaansche berichten. De oorzaak daarvan is de betere vraag, die hier tot dekkingen aanleiding gaf en bovendien het afnemende binnenland sche aanbod ten slotte werkten vaste berichten uit Liverpool, en Frankrijk opwekkend. De prij zen kwamen in den loop van den dag aanzienlijk boven die van gisteren. Rogge was eveneens vast en stelde zich vooral per September scha deloos voor de flauwe stemming van gisteren. De vraag voor uitvoer is levendiger en er was slechts aanbod van ladingen. Algemeene aan- koopen en dekkingen veroorzaakten ten slotte voor September M. 2 en per Oct. Dec. tot M. I5 hoogere prijzen. Haver eveneens beter gevraagd en aanmerkelijk hooger. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers Sept.: 204.2o4.— 202.75 Dec.204.25 204.203.70 BUDAPEST. T a r w e traag gestemd. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende willig tot i ct. hooger, fluctueerde om dezelfde redenen als te Chieago en sloot willig. In loco willig. 5 Aug. 4 Aug. 3 Aug. 1 Aug. Voorjaars no. I Northern 1301 2 i275/g 12 83/s 12Z3U Roode Winter io57/8 jo'3— io33/4 ioi3/8 Sept. Dec. Mei Juli 5 Aug. io47/j 107— 110— 4 102104io63/4 3 1o25/8 to43/, i07— 1 100— ioi7/g l04'/g CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende wi'lig a 1 ct. hooger, steeg op berichten van oogstschade in het Noordwesten, door roest en honigdauw van 10 tot 15 pet., wegens betere telegrammen, in verband met lagere oogstra- mingen in Frankrijk, op aankoopen door haus siers en baissiers, tengevolge van kleine aanvoe ren in het Noordwesten en naar aanleiding van contramine-dekkingen. Oogstberichten uit Ohio, ruime aankoopen, kleinere voorraden te Minneapolis, alsmede aankoopen door haus siers en goede vraag naar meel te Minneapolis werkten de rijzing in de hand. Het slot was willig. Sept. Dec. Mei Juli. 5 Aug. 96'/2 987 8 io3'/8 4 935/g 957;8 ïoo'/g 3 94s/g 9ó3 4 ioi'g 1 Juli 923/g 94f'g 98v2 Aangekomen: 3 Aug. te Aden het s.s. Goeben van Oost-Azie naar Hamburg te Nagasaki het s.s. Prins Regent Luitpold van Hamburg naar Oost-Azie; 4 Aug.te Bremerhaven het s.s. Keieer Wilhelm der Grossen van New-York naar Bremente Odessa het s.s- Therapia van Marseille naar Nicolajefte Genua het s.s. Sachsen van BatnmAug. ts Amsterdam het s,s. Prins Maurits\&n West-Indië. Vertrokken: 3 Aug. van Gibraltar het s.s. Kleist van Oost-Azië naar Bremen 4 Aug. van [Port-Said het s.s. Prins Eitel Friedrich van Hamburg naar Oost-Azië; van Bremsrhaven het s-s. Kaiser Wilhelm II van Bremen naar New-York4 Aug. van Southampton het s.s. Gedé van Rotterdam naar Javavan Santos het s.s. Zaanland van Amsterdam naar Buenos-Ayres; 5 Aug. van Suez het s.s. Ophir van Rotterdam naar Javavan Port-Said't s.s. Koning Willem I van Batavia naar Amsterdam. Gepasseerd: 4 Aug. Perim het s.s. Ixion van Batavia naar Amsterdam 5 Aug. Ouessant de s.s. Gedé van Rotterdam naar Java en Lutzov van Rotterdam naar Japan. naar waarnemingen in den morgen van 6 Aug., medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.3 te Velen tia (in Ierland), laagste stand 755 5 te Parijs (Frankrijk). Verwachting tot den avond van 7 Aug.: Matige, meest Oostelijke wind. Afne mende bewolking. Mogelijk nog regen of onweer. Iets warmer. Watergetijesi voor Serseke. Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 7 Aug, 11.33 5.10 5.46 8 018 0.38 6.25 6.45 9 0.58 1.18 7.4 7.25 10 1.44 2.6 7.52 8.13 11 2.27 2.58 8.36 9.8 12 3.40 4.1 9.49 10.7 13 4.20 4.36 10.25 1041

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3