Gemengde Berichten. S ERSONNESm) LEESTAFEL. Roosendaal hier aan 't politiebureau afge leverd. Hii bleek een persoon te zijn die sedert 1897 door den Commissaris van Po litie werd gezochf,wegens eso door hem ge- pleegden diefstal met desertie, ten nadeele van zijn schipper, v. d. Linde,liggende des tijds met zyn vaartuig te Antwerpen. Goes. De politie-oursus, die nu bijna een jaar onder leiding van den Commissaris vsd politie alhier gehouden werd, is bijna afge- loopen, wijl de aspiranten opgeroepen zijo tot een examen b-gin S.'pt. en te Arnhem te houden. Met 'c oog hierop zal de laatste cursusvergadering gehouden worden op 18 en 19 dezer, telkens van 5 tot 8 uur. Een tweede cursus zal in December onder de zelfde leiding beginne*. Wy wezen reeds meermalen op deze nit- t tekende gelegenheid voor onze politie agenten en onbezoldigden, om zich in bun beroep te bekwamau, waartoe de Commis saris te Goes den te waardeeren stoot gaf Kruiningen. De koemelker J. K. alhier, kocht verleden week een tweetal koeien in Noord-Beveland. Gisterenmorgen nu, bij het gewone melken, waren beide heesten zoek. Dadelijk ging men op verkenning uit, hier eu daar en overal, en ja eindelijk onder Kloetinge trol men het tweetal aaD. 's-Heerenhoek. Als een bijzonderheid kan worden geuneid, dat hij een ingezetene alhier, in een houten dakgoot vau een huis, een pruimenboomtjo staat te groeien,'t welk verleden jaar wel heelt gebloeid maar geeD vruchten heeft gedragen, maar nu staat te prijken met rijpe prnimen. Middelburg. Gisterenavond even na tien uren, wachtte zekere J. V., oud 18 jaar, koffiehuisbediende alhier, ter hoogte van de Sleperssingel aan de spekrookerij laagte zijn vroeger meisje cp,die in gezelschap van oen ander was en loste hij plotseling een sohot uit een revolver op haar, waardoor deze aan da lip en in den mond vrij ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk verwond werd. De dader is spoedig aangehouden en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vlissingen. Hedennacht is bij den heer C. N. J. Deplanters in de Kasteelstraat door opschuiving van een raam in de woning binnengedrongen en in de voor kamer uit een kast ongeveer f 160 ont vreemd. De vrouw die in het aangrenzend alcoof sliep, heeft niets gehoord, en de man dia bij het Belgisch Loodswezen in dienst is was in zee. Men zegt dat er ook bloedvlekken aan de raamposten waren. De zaak is in handen der politie. Vlissingen Zoo als gewoonlijk mogen klassianen van de eerste kategorie een paar malen in de week een paar uren uitgaan,een vau hen had dit al meer gedaan en nu nam hij j.l. Maandag 27 Juli een tweeden mee, die voor het eerst mocht oitgaan. Heden zijn zij nog uit, akhana geen van beiden is nog in de kazerne teruggekeerd,men denkt dat ze de wijk naar België hebben genomen. Een van hen is een Vlissinger, De Vries geheeten. Colijnsplaat. In de Vrijdag gehouden zitting van den gemeenteraad werd afwij zend beschikt op een verzoek der Schiet vereniging om intrekking van eon besluit, waarbij de vergunning tot het ingebruik nemen van een der schoollokalen voor hare oefeningen is opgezegd. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1907 werd goedgekeurd, in ontvang op f 869,68, in uitgaaf op f 729,24, alzoo met een goed slot van f 140,89. De begrooting voor 1908 dier instelling werd vastgesteld op f 655,89,met een gemeentelijke subsidie van f 525. Voor- loopig werd vastgesteld de rekening der gemeente over 1907, in ontvang op f 14.941,5~®, in uitgaaf op f 14.324,85, dus mot een goed slot van f 616,72®. M. G. (Het heden (Maandag! ontvangen verslag van onzen berichtgever is in verband met 't bovenstaande door ons ter zijde gelegd.) De directeur-generaal der posterijen en telegrapkie maakt in de Stct. bekend,dat met ingang van 6 Aug. 1908, het hulpkan toor te Kapelle, alsmede de aan dit kan toor rechtstreeks aangesloten of nog aan te sluiten perceelen en openbare spreekcellen worden opgenomen in 't telephoonverkeer met de Belgische plaatsen waarmee Schie dam telephoongemeenscbap heeft. De prijs van een enkelvoudig gesprek zal f 1,45 be dragen. Overigbns gelden de regelen en voorwaarden welke voor het Nederlandsch- Balgiech telephoonverkeer vastgesteld en in den Post-, Telegraaf- en Telephoongids vermeld zyn. Door hst 3e regiment infanterie zullen dit jaar oefeningen gehouden worden in de omstreken van Bergen op Zoom van en met 8 September tot en met 16 September Het lie en lVe bataljon worden uit hun garnizoenen op 7 September vervoerd naar B -rgen op Zoom en betrekken een kamp aldaar op het terrein Kijk in de Pot. Nieuwdorp Bij de j.l. Zaterdag alhier gehouden schietwedstrijd door de vWeer baarheid", behaal ten de volgende personen prijzen: le prijs H. Steenblok, 2e. J. Slab- bekoom, 3e. G Rottier, 4e. J. Baaijeos, 5e. C. Slabbekoorn, 6e. J. Bommelje, 7e. Z. 8teenblok, 8e. P. Dekker, 9e. W. Mol, 10e. J Polderdijk, lie. H. Verijzer, 12e. A. Rot- tit* 13". J. Meeuwse, 14e. M. Steketee. Ritthem. Ziterdag vierde de heer H. Goedegebuur, hoofd der openbare school den dag, waarop hij voor 40 jaren zijn loopbaan als onderwijzer begon. Wordt zijn arb id in die gemeente steeds op den hoog- steu prijs gesteld, thans bleek dit op meer dan één wijze. Van alle kanten stroomden hem de blijken van belangstelling en waar- deenng toe. De schoolkinderen huldigden hun goeden meester door hem des morgens in het schoolgebouw versohillende liederen toe te zingen en ook door hem een prachtig cadeau, bestaande in een fraaie klok, can te bieden. Namens de jeugd verrichtte de heer P. Nauta, Herv. Pred., deze plechtigheid. Op de meest aangename wijze werden daar na de kindereu door den heer Goede rebuur onthaald, waarna zij dankbaar en v. idaan huiswaarts keerden. Des middags ore twee uur bood de heer K. Allaart, burgemeester, met een korte toespraak namens <1- gan- sche gemeente, den jubilaris een huldeblijk aan, bestaande uit een fraaie fauteuil en zes stoelep. Daarbij wat een album Lgevcegd met namen der gevers. De oodraoht luidde; 18681908 Aan Huibrecht Goedegebuur, hoofd der openbare school te Ritthem, wordt bijgaand huldeblijk aangeboden bij gelegenheid van zijn veertig jarige ambtsvervulling door zijn vrienden en vereerders. Ritthem 1 Aug. 1908. De gansche gemeentewas iu vlaggentooi. Aller wenseh is, dat de heer Goedegebuur nog vele jaren in het belang der kindoren van Ritthem moge werkzaam zijn. Al O. Bruinisse Deschietvereaniging»Ohris- tiaan deWet" hield heden avond een tame lijk druk bezochte vergadering. Besloten werd den eersten Zaterdag in Septt mber een schietwedstrijd te houden. 14 prezen worden beschikbaar gesteld, afstand 25 M houding knielend vrije hand. Voorts werd nog medegedeeld dat Volksweerbaarheid Volksspelen zal organiseeren in den vorm van zakloopen en mastklimmen, waarvoor prijzen beschikbaar gesteld worden. Be sloten werd het muziekgezelschap „Nu mot Hope" uit te noodigen den wedstrijd op to luisteren met muziek. De voordracht van directeur der Bath- poldera in plaats van dhr W. Kakebeeke, die als zoodanig heeft bedankt, bestaat uit de heeren 1. W. Koning, Adjunct direc teur van den Landbouw te Veenhuizon, 2. J. A.Waiboer, landbouwer, Aona Paulowna, 3. C. D. Vereeke, landbouwer, Biezeiinge. In een wetsontwerp aan de Tweade Kamer aangeboden komt o. a. ter naturali satie voor P. de Dobbelaere, landbouwer te Biervliet, Naar men uit Zeeuwsch Vlaanderen W. D. schrijft, is namens den minister van Oorlog, aan de schietvereerigingen kennis gegeven dat voortaan op kosten van 't Rijk geen officieren instructeurs meer worden beschikbaar gesteld voor het sebietonder- richt. Na zal de liefhebberij daarvoor wel spoedig verflauwen M. C. Serooskerke. Zaterdag hield de ge meenteraad alhier eene openbare vergade ring, welke bijgewoond werd door alle leden. Na lezing en goedkeuring der notu len werd de gemeenterekening over 1907 overgelegd en voorloopig vastgesteld met een ontvangst van f 9420,01® en een uitgaaf van f8522,83®. Als leden der commissie, belsst met het nazien der rekening, werden benoemd de heeren Joh. Chriatiaanse, P- de Visser en A. Broerse. Medegedeeld wordt, dat ingevolge een verzoek van 't gemeente bestuur om meer brandkrane», er voortaan 4 inplaats van 2 brandkranen zullen zijn. Op een verzoek van een ingezetene, om ondersteuning ter verpleging van een doof stom kind, wordt afwijzend beschikt. Op eeu verzoek om adhaesie aan een request van het gemeentebestuur van de Leek tot wijziging vaa de Woningwet wordt niet in gegaan. Op een verzoek van P. Besuijen om ontheffing voor 5 maanden van den Hoofd. Omslag,wegens vertrek nsar elders, wordt gunstig beschikt. Aangaande eeu verzoek van eenige ingezetenen, om op het Westeinde een lantaarn te plaatsen, wordt aan het Dagelyksch Bestuur opgedregeD, te zien, of er een lantaarn kan ver plaatst worden. Een nieuwe te plaatsen, wordt van de hand gewezen. Op een ver zoek van de Diacouessenvereen. gevestigd ta Domburg om steun, wordt tot wederop zegging jaarlijks f20 toegestaan. Met de aftredende ledeu in hot zetterscollege, dhr. ■I. Corueliaee en J. de Visser, worden op de voordracht geplaatst dhr. J. R. Tak en P. de Visser. Het verzoek van J. Sanderse e.a. om het voetpad langs den Nieuwen Zand weg op den ligger te brengen, wordt aange houden. Bij de rondvraag vestigt dhr. J. de Visser de aandacht van het Dag. Bestuur op een noodig opsnoeien van het hakhout langs wegen en voetpaden,het Dag.Bestuur zal daaraan de hand houden. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Kerknieuwe Beroepen te Goïngaryp, W. A. v. Brug gen, cand. te Groningen. Geref. Kerken. Aangenomen naar Ter Apel door A. Rolloos te Beetgam. Goes. Gekozen tot ouderliog de heer C. v. d. Repe en tot diakenen de heeren G. Eckhardt en A. M. Vertregt. Geref. Gemeente. Bedankt voor Rotterdam door J. R. v. Oordt te Middelburg. &choolmeuw s. Geslaagd te 's-Graventaage de heer J. Pottjewyd,hoofd der chr. school te Kapelie, voor acte 1. o. Engelsch en mej. C. K. M. Benieat teVlissingen voor acte l.o. Fransch. En voor de hoofdactete Amsterdam de heer J. P, v. Melle te Hilversum en te 's-Hertogenbosch de heer A. F. Schuer- man te Stoppeldijk. N. R. C. De heer J. W. Blok, geboren te Waar de, thans hoofd der openbare lagere school te Brenkelen—Neijenrode, ia met 1 Oct. a s. als zoodanig benoemd te Loeneu aan de Vecht. Rechtszaken. Goes. Onder da heden niet door den waarnemende»!, maar door den wer- kelijken Kantonrechter alhier gewezen vonnissen, komt één voor waarbij zes inwoners der gemeente Borssele zijn vrij gesproken van de hun ten laste gelegde o vei treding der Zondagswet (in het open baar op Hemelvaartsdag arbeid verrichten) op grond dat deze dag niet als een Chr. feestdag is te beschouwen. Op 's rijkswerf te Amsterdam is een soheepraakersleerling, die zioh boven op de stelling van het in aaubouw zijnde sobip «De zeven Provinciën" bevond, oaar uit gevallen, en, zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, des avonds aau schedel breuk overleden. Een 10-jarig meisje te Nleuweschans stierf ten gevolge van brandwonden die zij bij de ontploffing vau een petroleumstel gekregen had. üpde ijzergieterij te Doesburg geraakte de machinist tussehen de machine en werd op slag gedood. Tien minuien te Yoren werd hij nog bezocht door zijn broeder, die hem over een familie-aangelegenheid moest spreken. Toen deze na zich een oogenblik verwijderd te hebben, weer oven terugkeerde, zag hij den machinist niet, doch vond hem na eenig zoeken dood tussehen de maohine. Hij was nergens ver wond. Men vermoedt dat de ongelukkige iets achter het veiligheidshekje had laten vallen, dit wilde weg halen, zich op de trap wat te veel voorover boog, en hij naar beneden tuimelde en terecht kwam bij een plaats waar de snorreude machine hem de ademhaling belette, zoodat ver stikking volgde. Zaterdagmorgen is in de Koninklijke stallen op Het Loo de oudste koetsier door een paard getrapt, en ernstig gewond. Te 't Zandt geraakte een 6-jarig knaapje tussehen twee aaneen- gekoppeide met vlas beladen wagens,waar door een der wielen hem over 't hoofd ging en hij op de plaats dood bleef. Nu is de kamenier van de gravin von WarteiislebeD, pas op vrije voeten gesteld, onder verdenking van plan te hebben om te vluchten, weer in heehtenis genomen. Men weet, dat zij het kostba'e parelsnoer van de gravin verstopt beeft. Alpenrestaurani. Het hoogste restau rant van de worel i is geopend bij hetstation //Eismeer'', vaa den Juugfrau-spoorweg iu Zwitserland. Het is gelegen 10,000 voet boven den zeespiegel, vlak bij den top vau den berg. Men kookt er hst eten niet door middel van gewone brandstof maar met eleotriciteit, die wordt verkregen door den Lütschini-waterval, diep in het dal. Men kookt er de spijzen op een eigenaardige wijze, daar in verband metdeijiheid vau de luoht op een dergelijke hoogte het water gauwer kookt, en reeds verdampt zou zijn vóór het eten gaar zou ziju. De gasten bevin den zioh in een grooie hall, uitgehouwen in de rots, die ook ai weereleetrisoh verwarmd wordt. Eugelsche veelschrijvers. Het inkiver bruik van het Eugelsobe gouvernement kan ons een klein denkbeeld geveu van den stapel schrijfwerk, welke jaarlijks ge leverd wordt voor de versohillende re- geeringsdepartementen. Er worden jaar lijks 43,925 fleechjes schryf-eu cnpieerink', gebruikt; bo/eadiaa z,ja er nooiig 16.500 pakjes inktpoeder, die aangemaakt eik 1 liter inkt geven. Vervolgens zijn er noo dig 56,949 gros pennen, 448,130 penhru- ders, 92,873 dozynen potlood en 19,368 potten lij in. Hooge leeftijden. In de oudheid zoo leest men in de bladen werden hooge leeftjjden bereikt. Meu kan er van lezen in Genesis. Adam werd 930 jaar, een zijner nakomelingen zeifs 969. Natuurlijk noemt de „Weten schap" dit een,/abuis in de tijdrekening" en de liberale pers 't is komkommertijd 1 beuzelt hear dit na. Maar zjj wijst toch op hooge leeftijden in den nieuwen tijd nog bereikt, en, waaromtrent zy niet twijfelt. Kentgeen, da stichter vau de Abdy van Glasgow, werd 185 jaar. In Hongarije zijn eukele menschen 147 tot 172 jaar oud ge worden. Zekere Drakenburg in Noorwegen stierf in 1772 op I46jarigen leeftijd. Hij diende 91 jaar als matroos en leefde 15 jaar in gevangenschap. ThoinasParr was een arme boer uit Shropshire, die tot zijn 130e jaar moeilijken arbeid moest verrichten, en op een leeftijd van 152 jzar stierf. De door den beroemden Harvey uitge voerde lijkschouwing bevond aan geen der organen van zijn lichaam eenig kwetsuur of gebrek, zelfs hei kraakbeen der ribben was geen been geworden, maar bleek daarentegen zóó elastisch als vau een jong persoon. Alleen de hersenen waren hard en boden weerstand bij aanraking, want de vaten, die ze bevochtigden, bleken door den tijd verhard en verstopt. Parr werd in de Westminster Abdey bijgezet. Onder de negers bevinden zich zeer oude menschen van tussehen de 115 en 180 jarenwat wij niet betwijfelenal durven wij niet beweren dat hun geboor tejaar wel zoo heel precies door hen ie onthouden, of dat de boeken van den Burgerlijken Stand toen al zoo secuur werden bijgehouden als thans altjjd wan neer de negers in den slaventijd bij hunno geboorte behoorlijk zyn //aangegeven" geweest. Weer «en nieuwe moord In den naoht tan Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de meisjes-kostschool van mevr. Larrieu te Antony nabij Parijs. Omstreeks halfeen werden de bewouers van de straat opge schrikt door hulpgeroep van de mei-jes, die in nachtgewaad den tuin insnelüen. Toen de huren in het huis drongen ver namen zij, dat er inbrekers waren geweest, die de directrice hadden vermoord. Mevr. Larrieu overleed eeoige urea later. Een paar onderwijzeressen waren gewond. Het blijkt, dat de moordenaars, vermoedelijk 3 in getal, over de tuinmuren klommen en zoo achter de sohool kwamen. E 'rst zijn zij in de keider gebroken, haalden daar proviand en wijn ait en nuttigden Gat in den tuin. Gemaskerd gingen zij vervolgens naar boven, sloegen de direc trice met een ijzeren staat den schedel in, dooh vluchtten op het gesohreeuw van de andere dames eu ae meisjes. Zijston den toen op het punt de onder-direotrioe, mej. Brancard, te worgen, die weigerde den sleutel van de brandkast te geveu Zij meent in de stem van een der inbre kers een familielid van de directrice te hebben herkend, die haar reeds meer geld had afgeperah En dit waa ook zoo. Want de directrice had nog voor haar dood deze/, als haar moordenaar aangewezen, die dooi de oude vrouw was opgevoed en vertroe teld. Reeds drie uren later was hy met eoo zijner medeplichtigen in handen der politie. Een nagemaakte /eeuw. In een frsnsch provinciestadje, werd in een tent een leeuw de //koning der bosscheu", zooals er vermeld stond, vertoond, en al de nieuwsgierige provincialen stroomden er heen. Een heer uit Parjjs, die voor za ken in het plaatsje was besloot ook eens in de tent te gaaa zien. De //groote Af- rikaansche leeuw» bevond zich in een donker hok, waar de leeuwentemmer zyn werkzaamheden begon, door den ,/beheer- scher der woestijnen", die in een zicht baar gedrukte stemming verkeerde, met een knuppel de meest treffende bewij zen zijner macht te geven. Do «leeuw" onderging deze onteerendo en vernederen de straf met groote lijdzaamheid en waag de het niet, zijn ongenoegen door knorren of brullen te kennen te geven. De Pary- zenaar bezag het dier nu wat opmerkzamer en toen de dierentemmer weer begon „Dit is de groote Afrikaanrche leeuw", viel hij hem in de rede, met de woorden:'„0 neen, het is volstrekt ge6n leeuw, maar het is mijn Newfoundlander, die mij verleden jaar ontstolen werd". Dit zeggende riep hjj zijn hond bij den naam en zie, oogen- biikkelijk sprong de «leeuw" iuid bLffend op, en begroette met de meest ondubbe1- zinnige bljjken van vriendschap zyn ouden meester,die hem ontdeed van zyn //manen' die bestonden uit een oud geel voetkleed je dat den armen hond om don kop ge bonden werd. Het oude wijnhuizen-opschrift „vrij wijn" geldt nu in letterlijken zin in Cataoië Daar is de wijn thans zoo overvloedig, dat er een eigenaardig systeem is ingevoerd. Tegen betaling van 10 oeutesimi (ongeveer 5 cent) voor een uur, 15 oentesimi voor twee uur, heeft ieder bezoeker van het koffiehuis het recht gedurende den genoemden tijd zooveel wijn te drinken als hij wil en ken. Sedert iacgea tijd heeft de haven van Hamburg niet zoo vol gelegen met zeesohe- pen die tijdelijk buiten dienst zijn gesteld. Daar zijn nu 77 zeeschepen, die laden ncch lossen. In Augustus gaan er eenige het zee gat uit, maar dan worden er vermoedelijk weer aodere opgelegd, zoodat het aantal zeeschepen buiten dienst daar voorloopig wel niet veel vermimderen zgl. Gisteren is er dicht hjj Parijs een ernstig ongeluk gebeurd meteen aatcmo- biel. Sands, de schoonzoon van den Atneri- kaausohen milliardair Vanderbilt, reed met zjjn o'nauffeur in de buurt van Poissv. Hij reed met een snelheid van ongeveer 10Ü kilometer in het uur, als eau dolleman. Een der raderen van de automobiel brak en de automobiel buitelde tegen de bonman langs den weg. Sands kwam onder het rijtuig terecht, de ohaufleur er naast, metdevoeten er onder. De omstanders konden bet twee tal niet aanstonds oprapen, wantdeauto- mabiel vloog in brand. Toen de wrakhoop uitgebrand was haalde men Sands, zwaar gewond, onder het rijtuig weg. Hij was toen al een van zijn beeaen kwijt en is korten tijd later overleden. De chauffeur loopt met eenige kneuzingen vrij. Zijo schoeisel is verkoold door dea brand, maar zijn huid is er goed afgekomen, lopen bare Verkooplngen. Dinsdag 4 Aug. Souburg, 10 uur door not. v. Nim- wegen bij Jao. Wondergem//Kersenboom gaard" inspan als Vlissingen, 10 uur gemeentehuis verpachting domeiniale tienden en lamtner- tienden door not. Loeff gelegen in Kou- Bigge- Melis- Grijpskerke, Souburg, West kapelle, Ritthem, Middelburgs Ambachten. Goes, 1 uur bij L. Rijk door deurw. Hollmann Verhoek vraohtrijdersinapan, werkpaard, menwagen op ijzeren assen, drielingsmenwagen, vrachtkar op veeien met ijzeren hoepels bd huif, balans- eu saeksploeg, enz. Grijpskerke, 2 uur bij Verhage door not. v. Nimwegen veldvruohteu. Woensdag 5 Aug. Goes, door deurw. Hollmann en Ver hoek 10 uur in de Prins winkelgoederen en meubelen van M. A. Kamondt. Kamperland, bij D. de Regt door deurw. Gelner 9 uur inspan 8 bruine ruinen oud 12, 10 en 7 jaar, 3 veuleDdiagende bruine en 1 dito liere merries resp. 12,8, 7, 4 en 7 jaar, 1 zwarte ruin 3 jaar, 1 voi86 merrie 2 jaar, 2 bruine merries 1 aar, 1 liere ruin 1 jaar, 2 hengstveulen?, 8 melkkoeien, 2 grasbalver?, 2 vette var kens, 2 drachtige zengen, 15 loopvarkcn3, 40 kippen, 14 eend-n, 2 ganzen, 2 karn- honden, Utreohtsch wagentje, 4 roenwa- gei'g, klavertïagen, zaaimaohine (Nonpa reil), landbouw- en meiKgereedsohappen, oud porselein, mest, stroo, en*. Op onze akkers zetten wy een vogelver» •chrikker om te verhinderen dat de vogel» Let zaaigraan komen opeten. •*- tem MJ In ons huis behoren wy altyd een doos Pink Pillen te hebben als vogelverschrikker tegen de ziekten. Wy moeten die pillen nemen zoodra wy ons niet zoo sterk, niet zoo welvarend gevoelen als wy zyn moesten. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, •cheele hoofdpyn, zenuwpyncn, rhcumatiek, acurastheme. V? krijgt aar bij Snabilié, hoofd depot- hon er, voor Nederland 7 Groote Markt, Rotterdam, voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, voor Goes bij Gebr. Mulder, voor Vlissingen bij S. A. Luit wieier en A. C. Beniest, Lepel straat en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.75 de doos, f 9. per 6 doozon. üe vriend des huizes. Tijdschrift voor het Huisgezin, onder hoofdred. van ds. J. Schrijver. Augustus 1908 Neerboseh, Neerbosoh' Boekhandel. Op 't asooie titelblad konden de woorden „Tijdschrift voor het Huisgezin", wel ver vallen, want dat «De Vriend" dat is, betwij- ijfelt niemand meer, die 's Maandag» van de eerste tot de laatste bladzijde door zijn ver halen en briefwisselingen geboeid wordt. Het meest aantrekkelijke zijn voor ons de ohoto's, die krijgen steeds 't eerst 'n beurt. Eu dan gaat er wat in ons om by de ba- schouwing. Mot Welgevallen zsgen wij het portret der jarige Koningin-Moeder hot eerst, en dan dat van wylen Koning Willem III, zooals wy hem gekend hebben op den zelfden leeftyd dien zyn vrouw nu heeft be reikt. En dan dat van haarvaderen vau onze Koningin en die ven de eerste bestuurs leden van het Nationaal Zendingsfeest, zooals wij enkele hebben gekend en onder hen dat van deD laatft overgeblevene van het zestal: ds. Buitendijk. Voorts Taft den aanstaanden, Roosevelt den tegen- woordigen pieeident der V. S. En Van Hoeve, de flinke man met zijn erganisee- rend talent op menig gebied. En kapt. Sharp van de «Rindjani"; en dan weer drie bekende ouden Bryce, Van Harden- broek en Milborn, by wier beeld zich de gedachten van ons, ouderen, vermenig vuldigen. Ook van de verhslen kunnen wij niets dan goeds zeggen de vervolgstukken, ook het opstel over Lorenzo de Medici. Ook de Zeeëgels en zeesterren met de fraaie teeke- nicgeu er van. Genoeg, om niet-kennersvan De Vriend tot kennismaking uit te noodigen. Afloop Verkoopingeo, enz. Riilarid-Bath. Door not. Schram werd heden Maandag alhier publiek geveild a. eene herberg van M. de Hamer met tuiD, groot 3 A. 6 cA. Het perceel bleef onver kocht. b. by J. Rottier een nieuw woonhui» mbt erfpachtsrtcht staande aan den twee den Wf g toebehoorende aan MartinusKoop- man groot 360 cA. Kooper dhr. C. Rottier voor f 701 en 8'/apct. onkosten. Borsselen. Zaterdag werd in de directie kamer door het bestuur der waterkeeriug van den calamiteuzen polder Borssele aan besteed zinkwerk en steeDbestorting tot verdediging van den oever van bovesge- noemden polder raming f 20,931. Laagste inschrijver was dhr. J. W. Roelofs, Papen- drecht voor f 20,880. Hansweert.Voor dhrE'sen werd Vry'dag door not. v. Dissel publiek geveild de voL gende gronden onder Schore1® e" 1,3440 H.A. bouw- en weiland. £oop«r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2