Kerknieuws. Schooiisieuws. Gemengde Berichten. iOosp te geffiöetkoai ir g in de nood zftkelij ke kosten. VI. Zij die naar het oordeel der com missie zioh voldoende het geleerde hebben eigengemaakt, ontvangen het fionds- gezellen-diploma A. VII. Bezitters van diploma A blijven, desgewensoht, twee jaar onder controle van de oommissie en verkrijgen daarna mits kunnende bewijzen de noodige vaardigheid en bedrevenheid te hebben verkregen, en bekend te zijn met de een voudige eisohen van boekhouding het Bonds-gezellen-diploma 8. VII. Voor houders van diploma B worde van overheidswege een school geopend of gereorganiseerd, aan welke verbonden worden leergangen speciaal voor het horlogemakersam raoht en waar voorla gelegenheid bestaat eenige bekendheid te verkrijgen, met optiek en eleotroteohniek. IX. Aan het einde van den leergang, worde een examen gehoudenwie bij dit onderzoek blijk geeft met vruoht den leer gang te hebben gevolgd, ontvange den meester-titel als „horloge-maker" Dr. D. Bos vat zijn praeadvies aldus samen 1. Algemeene ontwikkeling en voorbe reiding dient ten minste tot 15 k 16-jarigen leeftijd te worden voortgezet. 2. Deze algemeene voTming vindt bij voorkeur plaats in een lagere school, ge volgd door een hcogere burgerschool met driejarigen cursus, of, wel door uitgebreid lager onderwijs van denzefden dnur. Bij de voorbereiding voor de industrie dient het meer uitgebreid lager onderwijs, ook wat wis- en natuurkundige vakken betreft, niet aohter te staan bij de hoogere burgerschool. 3. Voor hen die niet in staat worden gesteld dit onderwijs te genieten, is her- balingsonderwijs van tenminste 3 opklim mende klassen noodig. 4. Ten behoeve van dit onderwijs is leerplicht gewensoht, hetzij bij rijkzwei algemeeD, hetzij door gemeentebesturen kraohtens bevoegdheid bij rijkswet te ver kenen, als overgangsmaatregel. 5. Voor de industrie kan de middenstand reeds nu ten behoeve van hen, die de H. B. S. 3 j. e. hebben atgeloopen of daar mede gelijkstaande inrichting, uitstekend gebruik maken van de ambaehtssoholen of van de werkplaatsen met leerlingover eenkomsten en aanvullend vakonderwijs. 6. Middelb. teoh. scholen van tweejari gen .cursus met een speciaal derde jaar voor bijzondere takken van industrie, be- hooren in verschillende deelen des lands zoo spoedig mogelijk te worden gevestigd. Zij volgen op de H. B. S. 3-j. o. of ge lijksoortige school, zoo mogelijk met een jaar voor praotisoh ambaohtsonderwijs en op ambaehtssoholen met een jaar voorbe reiding voor een meer algemeen ontwik kelend onderwijs. 7. Aan M. T. S. behooren winterour- sussen te worden verbonden om voor opzichter (bouwkunde, waterbouwkunde, eieotroteehniek, werktuigkunde) te worden opgeleid. Een enkele, zeer kostbare centrale M. T. 8. voor opzichters is niet aanbeve lenswaardig. 9. Ten zeerste is gewensoht een centraal nijverheidsinstituut of bedrijfsmuseum, met daaraan verbonden patroonsleergangen en wandelleeraren. 10. De oprichting van dit museum moet geschieden van rijkswege, die van scholen sub 6 en 7, bij voorkeur door particuliere vereenigingen met raimen rijksteun. In een handelsmuseum behoort zioh, volgens dr. Bos ten slotte, de algemeene inlichtingsdienst van den handel te oon- centreeren. Tegen punt 4 in de oocclusiëa-Bos (leer plicht) spraken gverschillende leden, omdat dit politieke punt hier minder op zijn plaats was. Men noodigde dr. Bos uit 'ter uit te lichten dooh deze weigerde dit. De heer Da Groot, inspecteur van het am baohtsonderwijs, verklaart het vrijwel eeus te zijn met de strekkingen der prte adviezen Keulemans co ilendrix. Dit kan hij niet zeggen van de stelliugen van dr. Bos. Diens eerste stelling draagt een to algemeen ka- rakier, omdat het handelsonderwijs en het industrieel onderwijs verschillen. Het han delsonderwijs staat op de schouders van het lager onderwijs. Eieotr. teohn. en soheeps- bou wonderwijs, enz. kan niet aansluiten bij het lager onderwijs. Wel is dit 'l geval met het ambachtfond er wijs. Aan de theoretische ontwikkeling moet een praotisohe opleiding voorafgaan, zooals de heer Hendrix. Hij zou zioh vergissen als dit ook niet de meer -cg was van dr. Bos. In zake stelling 8 wijst hij erop dat het herhaiingsonderwij8 in ons land over het al gemeen niet deugt. Hij zou het een zegen vinden, wanneer het herhalingsonderwijs gekoppeld werd aau het avondteeken- ondcrwijs. Daa zouden wij een stelsel hebben, dat meer viuohteu zou afwerpen dan het bevorderen van het berhalingsonderwijs. Hij verklaart zich voor leerplicht ook voor liet vakonderwijs, wil meu niet het Ned. volk in twee kampeD verdeelen. Hij gaat dus hierin volkomen mee met dr. Bus. Er zijn in ons land nog te veel patroons die bun leerlingen beletten, door te langen er- beiri, van het vakonderwijs te genieten. Be- peikiog van den werktijd acht hij noodig. Luien de ouders hun kinderen dan cog niet naar de vakschool gaan, dan eerst kan een leerplichtwet worden overwogen. Hij driegt aan op practisohe opleiding voor de industrie en is daarom tegen de op leiding aan do H.B.8., omdat daardoor de pas wordt afgesneden tot verdere ontwik keling aan minvermogenden, die niet zoo lang kunnen leeren. Hij is niet tegen meer- dere ontwikkeling. Voor hen zal dr. Bos den eisoh moeten laten vallen van de oplei ding aan de H B S. plus 2 jaar vakopleiding. De centralisatie van het teohnisoh onder wijs met praotisoh onderricht vindt spr. noodig. Dit teohnisoh onderwijs zou een voor klasse moeten hebben voor event, aanvul lend teohnisoh onderwijs. Iu den winter zouden zij dan aan de M. T. S een semester kunnen bijwonen om op gelijke hoogte te komen met de andere leerlingen dier scholen. UIT DK PROVINCIE. Middelburg. Ter eere van den jaardag van H. M. de Koningin Moeder zal door het 2e bat. 3e reg. inf'; alhier in garnizoen, op Maandag 3 Augustus a,s. om 12 uur, op het Molenwater eene groote garnizoensparade worden gehouden, welko zal worden gecommandeerd door den ka pitein K. G. A Muller, die het bat. »an den waarnemend commandeerende-offieier den kapitein jhr. A. F. van Spenglsr zal presenteeren. Heinkenszand. Door 't algemeen arm bestuur alhier is aangesteld tot waarne mend secretaris dhr. J. H. Eeiër en tot waarnemend penningmeester dhr. J. van den Dries. Heinkenszand. Dhr. W. Allewijn al hier, die de reistasch met 212 frece en sieraden van dhr. V. van St. Anna ter Muiden heeft gevonden en deze op de secretarie gedeponeerd, heeft daarvoor als belooning f 10 ontvangen. Waarde. In de Donderdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering werd de geme8nterekeniag dienst 1907 voorloo- pig vastgesteld in ontvaDg op f 10408,15' en in uitgaaf op f 10021,38, en mitsdien met een goed slot van f 386,77. Het onlangs ge nomen raadsbesluit tot het aangaan eener galdleening groot f 1700 tot dekking der kosten van 't vernieuwen van een gedeelte der dorpstraat werd ingetrokken, daar deze kosten niet meer dan f 1600 zullen bedra gen. Besloten werd tot dat bedrag een geldleening aan te gaan. In eene herberg aan de grens nabij de gemeente St. Jansteen is gisteren door de mareohausee een goede vangst gedaan. H. d. V., ii de wandeling genaamd de Roode Vos, die al meermalen ook met den Neder- landsohen rechter kennis gemaakt heeft, was de vorige week uit Hoogstraten ont vlucht, waar hij voor zeven jaren opgeslo ten was. Hij leefde van roof. Dezer dagen o.a. stal hij een paard met rijtuig, dat onder de Belgische gemeente Moerbeke voor eene herberg stond. Zijne uitlevering was door do Belgische justitie gevraagd. Het is een groote gerustheid niet alleen voor kippenen konijnen, maar ook voor menschen, dat deze vos weer gevangen is. Te Kerkwerve brandde een hooi klamp af, waaraan ongeveer 12,000 K G. nieuw gewonnen weihooiwas van den eige naar C. Boot. 't Spelen van kinderen met lucifers schjjnt de oorzaak van den brand te zijn. Het verbrande was niet verzekerd. Ierseke. Van den heer L. A. van der Jagt alhier zyn heden nacht 18 poe^es dood gemaakt. Men denkt door een bun zing of wezel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bellingwolde, F. J. Folltmers te Kooten te Hoogwoud, dr H. J. Toxo- pens te Anna Paulowna. Aangenomen naar Goes door ds. J. Hom burg te Groede. Schore. De heer J. W. Laven beeft als notabele alhier bsdankt. Er zijn thans twee plaatsen vacant. Baarland. Tot notabel vacature P A. Heule is gekozen A. de Mol met 28, Pieter Huyzen bekwam 22 stemmen. Geref Kerken. Dr J. G.Scheurer, de zendelingarls van Djocjocarta, opnieuw een jaar verlof tot herstel van gezondheid van de Gereform. kerk te Amsterdam ontvangen hebbende, zal dezen tjjd gebruiken voor hat houden van spreekbeurten in ons land ten bate der zending en het onderwas in West Indië. Groningen als woonplaats nemende, zal hij daar in onderscheidene laboratoria werk zaam zyn. In de gisteren gehouden vergadering van het Nederl. Onderwyzersgenootechap is aangenomen het voorstel Amsterdam in het officieel gedeelte van ü>t Schoolblad de stukken te plaatsen in de spelling waarin deze worden aangeboden, dus als zij aange boden worden in de Kollewijnsche spelling dan in deze. Geslaagd te 's-Hertogenbosch voor de hoofdscfe de heer M. Ossewaarde W. Jz. te Middelburg; geboren te Wilhelminadorp. PBFJDIHI5EUKTKN iu tie INeti. Hcrv. Gemeenten op Zuid- en IS ooi-<I-1 Je vel:ui<i. Zondag 2 Augustus. Goes, voorm. half 10 uur en nam. 2 uur ds Steinz en avond 6 uur ds Stegenga, van Wolferigiyk. Baarland, voorm. ds. Andreae, van Katten- alyke. Biezelinge, voorm. ds. J. v. d. Bergen. Borssele, nam. 2 uur ds v. Hengel. Driewegen, nam. ds. De Vries. Ellewoutsdyk, voor- en nam. ds. D. Bins. Gravenpolder, 'sïïear Abtskerke, voor- en nam. ds. v. d. Plassche. 'a-Heer Arendskerke, 's-Heerenhoeb, voorm. Leeskerk, nam. 2 uur ds. Meloen. 's-H. Hendrikskinderen, voor- en nam ds. SieeDkamer. Heinkenszand, voorm. dhr. J. v. Selms, theol. candidaat, nam. geen dienst. Hoedekenskerke,vm. en nam. ds. Kuylman, Ierseke, voor- en nam. ds. Steenbeek. Kapalle, voorm. ds. v. Hengol, van Borssele, nam. ds. Fontein, van Rilland. Kattendijke, nam. ds. Andreae. Kats, voor- en nam. ds. Geyskes. Kamperland, voorm. ds. Smelt, bed. H. A nam. dhr. S. Ybems, Nabetrachting. Kloetinge, voorm. ds. G. E. Meloen. Kolijnsplaat, voor en nam. ds. Feykes. Kortgene, voor- en nam. ds. Bolkeetein. Krabbendyke, voor- en nam. ds. Bokma. Kruiningen, voor- en nam. ds. J. Willeoise. Nisse, voorm. half lü ds. H. v. Selms, van Kralingen, nam. ds. Pont. Oudelande, voorm. half 10 dhr. J. Snoep, van Zetten, nam. 2 uur ds. Kloek. Ovezand, voorm. ds. De Vries. Rilland-Bath, voorm. 9 uur ds. Fontein, uam. 2 uur Leeskerk. Schore, voor- en nam. ds. Eerdbeek. Waarde, voor- en nam. ds. Saoap. Wemeldinge, voor- en nam. ds. Drost. Wilhelminadorp, vm. ds Boisaevain, bed. H. A., nam. ds Boissevain, Dankzegging. Wissenkerke.vm. leeskerk en ntn. ds Smelt. Wolfertsdjjk, voor-en nam. ds. P. Nauta, van Ritthem. Ds. v. Selms was van 18781883 pred. alhier. Walcheren. Aagtekerke, vm. en nam. ds Seulyn. Arnemuiden, voor- en nam. ds. Verkerk. Domburg, voor- en nam. ds. v. a. Hooft. Gapinge, voorm, half 10 ds. Elenbaas, nam. geen dienst. Grypskerke, nam. 2 uur ds. v. d. Vlugt, van Vrouwepolder, bed. H. A. Kleverskerke, voorm. 9 uur ds. Plette. Meliskerke, voor- eu nam. ds Eykman. Nieuw- en St. Joosland, voorm. Leeskerk, nam. geen dienst. Oostkapelle, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Breen. Ritthem, voorm. half 10 dhr. B. Jonker, van Zoutelande, nam. 2 uur ds. Stegenga, van W olf aartsdijk. Serooskerke, voorm. half 10 ds. Müller, nam. geen dienst. St. Laurens, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Van 't Hof. Souburg, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Terneden. Veere, nm. 2 uur ds. Müller, v. Serooskerke. Vlissingen, Groote Kerk, voorm. ds Stegenga, van Wolfertsdyk. Vrouwepolder, vin. half 10 ds. v. d. Vlugt. Westkapelle, vooroi. half 10 en nam. 2 uur ds. Aalders. Zoutelande, voorin, half 10 en nam. 2 uur ds. Lazonder. RECLAMES. 7 -=~- Iedere moeder is verantwooraelyk voor de geeondheid harer kinderen. Voorzichtige moeders hebben dan ook altyd een afdoend middel by de hand tegen de ziekten die dikwyls de kindsheid bedreigen. De moordda dige ziekten der kinderen zyn bloed armoede, bleekzucht, veroorzaakt door slapte van het bloed. Het meest afdoende middel tegen die ziekten is zonder tegenspraak de Pink Pillen. Moeders, denkt aan uwe verant- woordelykheid, denkt aan uw ver driet, indien, doordat gy hebt ver waarloosd het bloed uwer kin deren te herstellen en te verster ken, gy hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten het bloed van jongens en meisjes uit. In dien gy de voedingstoffen die het organisme in zeer groote hoeveelheid aan het bloed ontleent, niet vervangt, verarmt dit en het kind verkwynt. De Pink Pillen zyn de grootste hersteller van het bloed, de verkwikker der zenuwen. Dit is het middel dat gy gebruiken moet. Verkrijgbaar bij Snabil'é, hoofd-depot houder, voor Nederland 7 Grocle Markt, Rotterdam, voor Middelburg en omstreken hij Joh. de Roos, Vlasaiarkt K 157, voor Goes bij Gebr. Muider, voor Vlissingen bij S. A. Luitwieler en A. C. Beniest, Lepel straat en verder bij verschillende apothe kers en goede drogisten. Prijs f 1.76 de doos, f 9. per 6 doozen. Een verborgen put. Op de heide tus- schen Bussuaa en Hilversum, naby den observatie-post van de vroegere renbaan, thans waarnemingspost voor militaire doel einden, hield gistermiddag te half 4 een gedeelte van het le regiment veldartillerie uit Amersfoort practisohe oefeningen. Plotseling zakte op de helling van oen heuvel een paard met de achterbeenen en het achterlijf weg, zoodat het slechts met de voorbeeneu en het hoofd boven den grond bleef hangen. Toen men pogingen aanwendde om het dier te bevrijden, zakte het plotseling geheel weg en kwam de opening van een gemetseldeu put bloot, breed 1 Meter, en die later bleek 13 Meter diep te zijn. Het paard viel op den bodem. De put was met planken gedekt, die thans geheel vergaan waren. Daarop was ongeveer 30 c M. aarde, terwijl alles met heide was begroeid, zoodat niets de aanwezigheid van dien put kon doeu ver moeden. Onmiddellijk werd uit Naarden de districts veearts, de heer Busing, ont boden, die, nadat men lantaarns iu den diepen put had laten afzakken, den dood van het paard constateerde. Men trachtte door graven van ter zyde een groeten kuil te maken, doch dit bleek ondoenlijk, zoodat het lijk in den put moet blijven. Te Rotterdam is een 10-jarig schip perszoontje in de Maashaven te water ge vallen en verdronken. Te Stadskanaal is eergisteravond het zoontje van schipper De Vries verdronken. In een volksloge ment te Delft is een 40-jarig reizend koopman afkomstig van öoheveniugen plotseling doodgebleven. Het bleek dat de man in het bezit was van een rijkspost spaarbankboekje waarop ongeveer f150 tegoed stond geschreven. Te Noord broek viel een 7-jarig knaapje van een wipkar. De wielen gingen over 't ventje heen, dat bijna onmiddellijk een lijk was. Een heer uit Breda is bij een bezoek aan Antwerpen aldaar door de eleetrieche tram overreden en onmiddellijk gedood. Terwijl een drietal knapen zioh in de Waal bij Zaltbommel vermaakten met baden, is een hunner, een 9-jarig knaapje verdronken. Terwijl een koperslager te Geldrop een goot herstelde aan de fabriek aldaar viel een pan van het dak juist op een flesoh met benzine, die daardoor in brand geraakte, waarbij hij hevige brand wonden opliep. Te Varsseveld beeft men een man, die zioh in dronkenschap te slagen had gelegd, dood in zijn woning gevonden. Te Schevenlngen bleef een 36-jarige werkman plotseling op de straat dood volgens den dokter bezweek bij aan hartverlamming. Op de scheepswerf te Zutfen geraakte een timmerman onder een zwaren boom en stierf aan de hierbij opgeloopeu zware inwendige kneuzingen. Eergisteravond omstreeks 9 uur ont dekten voorbijgangers rook op een zolder kamertje van den stalhouder G. te Apel doorn. Men spoedde zioh met eenige em mers water naar boveD, waar het bed bran dende werd bevonden. In 't bed rond meo het reeds half verkoolde lijk van een meisje van 1^ jaar, dochtertje van G., dat te 7 uur door de dienstbode naar bed ge bracht was. Niemand had iets van het onheil bemerkt. Te Ommelanderwijk is een 2-jarig kindje in een koeibak by den smid verdronken. Men vond haar met 't hoofdje omlaag in den bak. TeDeven ter struikelde een 7-jarig jongetje en gleeo zoo ouder de leuning door, verdwijnende iD het water van den Ifsse), waaruit bet later dood werd opgehaald. Te Gas selte is een 17-jarige jongeu, die aan toe vallen leed in het water gevallen en verdrenken. Tijdens de kermis in vollen gang was, stonden gisterenavond 7 uur plotseling de huiden- en vellenpakhuizen met huiden- zouterij der firma Mogeudoiff te Gouda in lichtelaaie. Aan biussohen viel niet te denken. Alle beschikbare spuiten rukten uit, ook die van de kazerne. Duizenden mensehen verdrongen zich bij het terrein aan de Karnemeikslooi. De gebouwen zijn totaal afgebrand met alles wat er in wb?. Saltomortale. Een fietsrijder werd aan den Blaaksoheo- dijk (onder Heinenoord) met zijn fi-i* door een koe in de lucht geworpen. Hij kwam over de sloot terecht, terwijl het rijwiel in een moddersloot geworpen werd. Eenige buren boden hem de behulpzame hand, waarop hij zijn reis naar Willemstad kon vervolgen. Rotterdamschepolitie. Men schrijft aan Het Volk uit Rotterdam Ook hier ler stede schijnt met de politie iets „aan den knikker" te zijn. Althans met een drielal inspecteurs. Deze heeren waren indertijd speciaal aangewezen om oonlrole teocfecec op de naleviDg der drankwet. Nu, dat heb ben ze braaf gedaan! Zóó hardhandig dik wijls, dat ze zich door hun ruw optreden den haat en den wrok op den hals hs.alden van talrijke caféhouders, en dezen schijnen op hun beurt wraak genomen te hebben. Za hebben de inapeoteurs een beetje naderbij gevolgd, en daarbij opgemerkt, dat dezen zioh zelf meermalen in inrichtingen bewo gen, waar een inspecteur van politie niet hi de eerste plaats behoort te komen. Ecu ge volg is geweest,dat aan »lie drie inspecteurs is aangezegd hun ontslag te vragen. Dit is gesohied. De heeren zijn reeds een paar maal bij den burgemeester geweest, bij wien alle moeite wordt gedaan om hen in betrekking te houden. Maar tot nntoeis het ontslag gehandhaafd gebleven. Te Haarlem is tegen eeu der agenten van politie proces-ver baal opgemaakt, omdat hij wordt verdacht eeu door hem gevonden backbiljet te hebben verduisterd. Bij het sloopea der z g kastjes om de N.-Z.-Kapel te Amsterdam isgehkken, dat de kap geheel vau eikenhout is, en een aanzienlijke waarde vertegen woordigt. De le luit. der roaiiuiers J. Ocle, wordt 1 Augustus geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De onlusten te Vigceux (Frankrijk) beginnen een doodelhkrn bijsmaak te kry- gen. Gisteren vereeuigdeu zich de stakers te Yigcenx. Verschillende sprekers voer den het woord, de meesten van hen bevalen de directe actie aau. Aan het hoofd van den stoet werdsn drie vaandels gedragen. By de nadering van de brug van den spoorweg naar Melun, trachtte een eseadron dragon ders zich voor den stoet op te stellen. Er klonken revolverschoten. De betoogers be klommen den spoordyk en namen steenen op om deze naar de troepen te werpen. Er werd onderhandeld, maar de bespre kingen leidden tot geen resultaat, Daaop voerden da dragonders en de kurassiers een charge uit met de blanks sabel en werden de batoogers uiteengejaagd. Kort daarna liet de commissaris van politie Vidal door zijn gendarmen de barricaden opruimen, die de betoogers hadden opgeworpen. De betoogers, gevolgd door de troepen, kwamen aan dan overweg bjj het station Villeneuve en beklommen daar den spoor dijk, de dragonders en de kurassiers uit jouwende die het talud niet konden beklim men. Tevens wierpen zy met steenen. Herhaaldelijk stond generaal Vervaireop het punt te daen aanleggen op de stakers. Hy gaf zyn manschappen ten slotte bevel af te sty gen en den spoordyk te beklimmen. Er ontstond toen een gevecht tusschen de soldaten en de betoogers, van wie velen werden gewond en overgebracht moesten worden naar Villeneuve. De holmen en ku- rossen der soldaten werden door steenwor pen getroffen. Daar de betoogers in hun vijandige hou ding volhardden, gaf de generaal bevel tot chargeeren, waarna de betoogers werden teruggedreven en terugtrokken op Ville neuve. Omstreeks vyf uur begonnen zy barricaden op te werpen. Er vielen 6 doo- den en enkele gewonden, onder welke één generaal, één luitenant, twee kapiteins, drie cavaleristen en drie burgerseen vijf tiental menschen wérden geholpen in apo theken. Hetoproertje is te bedenkelijker, dewijl het deel uitmaakt van een omvangrijk arbeidsconflict. Te Dra veil staken de arbeiders in de zan derijen. Dinsdag nu besloten de arbeiders in de bouwvakkeu te Parjjs, een algemeene werkstaking van 24 nur af te kondigen tot Vrijdagochtend, uit solidariteit met hun kameraden te Draveil, die beweren, door de overheid hard behandeld te zyn. Een groote brand heeft gisteren te Tapolcza in Hongarije, een stad van 3400 inwoners, zeven straten, bevattende een 120tal huizen, verwoest. Er zyn twee doo- den. De schade in groot. Bij Scookholm viel in 1876 een der tienjarig meisje op school over eenleerboek in slaap. Dat is niets bizonders (het kan een heeta dag zijn geweest), maar wat wel wonder waszij werd niet wakker vóór Woensdag 11. Zij ontwaakte als een volwas sen vrouw van 45 jaar, want tijdens baar slaap is haar lichamelijke groei niet stil blij ven staan. Haar geestelijke ontwikke ling staat echter neg op de hoogte van het leerboek, waarover zij in slaap viol. De merkwaardige vrouw heet Caroline Karls- datter. Men seint uit Innsbrüok in Tirol Een orkaan richtte balasgrijke schade aan iu het dal vau do Beneden-Linn. Men spreekt van zestien dooden. Berichten uit Saloniki en andere Maoedonischo plaatsen melden dat Griek- sohe en Bulgaaraohe benden begir nen zich to onderwerpen. Het kamermeisje van gravin van Wartensieben ta Berlijn is weer op vrije voeten gesteld. Da politie neemt aan, dat dat zij het kostbare parelsnoer van haar meesteres niet uit hebzuehl heeft verdon keremaand. Het wordt een raar geval. Ia den handel is overal geld mee te verdienen. Uit Zuid-Mexioo voert men naar Engeland doode vliegen uit. Tonnen vol gaan er heen om te dieneD tot voedsel van vogels in kooien en van vissoheD. Ia Daily Mirror waarschuwt du een dokter, dai die doode vliegen wel eens besmette lijke ziekten kunnen overbrengen. Da krijgsraad te Odessa heeft dezer dagen des gepensioneerden kapitein Glinski ter dood veroordeeld, welk vonnis thans reeds voltrokken is. Over den persoon van Glinski vinden we in de bladen eenige bijzonderheden, waaraan we hier een en auder ontleenen. OÜDski was de zoon van generaal Glinski in Rjassan. Versoheidene jaren diende hij in de vesting Kertsj aan de Zwarte Zee. liii vervulde steeds getrouw zijn plicht als officier. Een radicale wending kwam er echter in zijn denkbeelden, nadat hij den oorlog met Japan en het beleg van Port Arthur had meegemaakt en in Japan krijgsgevangene geweest was. Tijdens het beleg verwierf hij door zijn dapper gedrag menig eerefeeken. Nadat hij uit de gevan genschap bevrijd was en roeds op pensioen was gesteld, werd Glinski beschuldigd revolutioanaire propaganda gemaakt te hebben onder het garnizoen in Wiborgen een revoiutionnaire vergadering van solda ten en officieren geleid te hebben. Hij werd ter verantw ontkomen n leidende rol regiment va genomen en hem ter dooi nis geveld w aan de eoht telegrafisch wensohte. tooh een ve en aan Ka Odessa. Het zen. De etc da oandidaa avond den t nati maakte party genoot Een dame v door hsgelk ernetig. Oo stond werd schoten los die gelukki niet of het opzet. War weest, dan die op een Den E bericht uit luohtsohip 0 Te A Holilal Var zeven jaar v een opruien Een verzwa hem, dat mi stelling van moet nog vo staaa. Te S staatstram 1 stakers de hadden aen »iia de ver hen voor v den. De leid Op G de Fransoh jaar gevan knoeierijen gers van hei Id As elf gevdle waarvan vi gebied van door oholen Dinsd politierecht bracht, Wil van stuk. I daan, wat rechter liet al at de wi eenig gesc een goed j zou de ree maanden n den. Hy s komen, els pak slaag De vade doen. De recht moet het p De vade oogen en h De rech man. Wil De vadei De recht met de bar slagen. Ma; de cipier zetten om Wanneer d gen zyn be dan mag il Wha. rechtbank beslissen 0 „De groots staat", een der had ee gevoegd. E diep beleec liep; name een advoca ging kon waa' schap partij toesc deelde and klager te b en de stal eu 17 Marl talen. Heinker de heer Ja nol. Pilaar, land in de den Ouden weg, groot Stee Nz. t f1509 per 2e, bouwis aan dhr. L voor f1560 3e, bouwla 10 oA. aai Yermeu a! den hoop f vrij, aid aai Jcngepierav 39 cA. aa voor f1550 5e, bouwla D den Oi

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2