Binnenland. UIT DE PROVINCIE. Niet. natuurlijk, om alle gemeenteraads leden tot het terstond in toepassing bren gen dier meening te dwingen. Ook hier geldt de eisch dat da rechtvaardige tijd en wiize zal weten. Toch zal 't goed zijn dat nu en dan in vergaderingen die verschillende vraagpun ten van alle zijden worden bekeken en be sproken. Wij drukken hier de onderwerpen in de circulaire genoemd nog eens af. Het gebed in den Raad Reglementee- ring der prostitutie; Instandhouding van kermissenZondagsluitirg van herbergen Snbsidieerin»; van schouwburgen, tentoon stellingen enz.; Armenverzorging; De positie van den Burgemeester Verhouding van Burgemeester en Wethouders onder ling; Verhouding van Burgemeester en Wethouders tegenover den Raad Verhou ding van het Gemoantbestuur tegenover Gedeputeerde Staten en andere colleges Gemeente wetgeving in het algemeen Uit voering van Leerplichtwet, Woningwet, Drankwet e. a De Gemeente tegenover Openbaar eu Bizon dor Onderwijs (onder wijzers en (gehuwde) onderwijzeressen) Schooihygiène, schoolartsen, schooivoe- ding, schoolbaden enz.Hygiène in het algemeen Begrooting, comptabiliteit, ge meentelijke boekhouding; Gemeente-ex- ploitttie van gas- en waterleidingen andere bedrijven Da Gemeente als werkgeefster, werkliedenreglementMaatregelen betref feude werkeloosheidBepalingen omtrent minimum loon en maximum arbeidsduur Uitbreidingsplannen Presentiegelden Banken van leening. Wij hebben zooveel mogelijk de Raads leden in oDze omgeving door toezending der circu'aire met 't voornemen in kennis gesteld. Laten nu, wie gelegenheid hebbsn en voor 't denkbeeld in de circulaire ontwik keld, voelen, zich opgenoemde vergadering doen vertegenwoordigen. Er zal. een z vare wijs opgaan, want 't is druk op veld en akker, en de zaken mogen er ook niet onder ljjden. Misschien was een oproeping in den herfst beter geweest. Doch waar een wil is, is een weg. En wie een'gszins kan, wil er zijn werkzaam heden wel naar regelen. Het is op 6en Weensdag. Voor wat Goes en Middelburg aangaat, juist tusscheu twee marktdagen in. Dus dat kan niet beter. Het is een feit om er eren den vinger bij te leggeD, dat het oudste Christelijke gymnasium in ons laud bij het eindigen van den oursus, dus na enkele weken, van ZetteD gescheiden wordt en naar Arnhem verplaatst. Voor de monumenten van het Reveiil is Zetten een eenige plaats. De gestiohten van Heldring, de Vluoht- heuvei kerk, de school voor onderwijze ressen en eindelijk het gymnasium, hebben alle deze niet het Geldersche heidedorp tot vermaardheid gebracht onder ons allen Voorzeker het gymnasium behoort reeds tot de nadagen en niet meer tot den bloei tijd van het Reveil,maar wie haar geboorte geschiedenis keat boekt haar zonder twijfel op het register waar de kinderen dezer geestesbeweging worden opgeschreven. Zet/en's gymnasium is in 1867 geboren ds. Van Lingen was zijn vader en opvoeder en verzorger. Hij bracht het tot eere en in bloei. Maar de Gereformeerde aotie kwam, concurrenten kwamen op, eerst in Amster dam, toen in Kampen, later nog in Utrecht. Daarheen, in die middelpunten vaD het leveD, gingen of bleven vele van de be trekkelijk weinige leerlingen, die de gym nasiale studie kiezeD. En te midden van don kerkelijken strijd die in heftigheid toenam en in 1886 tot volslagen oorlog leidde, nam ds. Van Lin gen een plaats io, door bestuur nooh be gunstigers van Zetten's gymnasium ge- wenscht, ds. Van Lingen ging heen en met hem was ook de persoonlijke invloed geweken zonder welken haast nooit een nieuwe arbeid tot stand komt. Nu moest Zetten's gymnasium, niet meer het eenige, en ook niet meer het begun stigde door het Reveil, zioh een weg banen te midden van zoovele oudere. En nu werd dan ook besloten het afge legen Zetten te verlaten en op te trekken naar de provinciale hoofdstad, Arnhem. Of 't daar, in dat centrum gelukken mocht Zetten's gymnasium te doen herbioeieD, en ulzoo met suooes de bakens te verzetten als het getij verloopen is. Het aantal vereeoigingen tot opriobtiDg of instandhouding van dit of dat groeit met den dag. Daartegenover staan ook vereenigingen tot bestrijding van dit of dat. Zoo lezen we dezer dagen o a. vau een vereeniging tot bestrijding van den woeker. Oob, ware het mogelijk de kwalen der maatschappij met een toestel te bestrijden of te verdelgen. Voor een toestel om de ratten op de schepen te verdrijven vraagt de regeering f 18.000. Hoe groot zouden de sommen wel moeten zijn, noodig om zoovele maatschappelijke envelea te bekampen Maar het zou moed geven te weten dal zoodanige uitgaven tot de geestelijk en stoffelijk productieve zouden kunnen ge rekend worden. Van uit Frankrijk is deu laatsten tijd de aandacht govestigd op zeewater als medicijn. Ook in oos land is in den laafsten tijd aaa dit eeoeesmiddel een publiek geschrift gewijd. Bij velerlei vormen van huidziekte, ook iu gevallen van lupus, en bij klier achtige kinderziekten werd het zeewa'er, zooals bekend gemaakt wordt, met gunstig gevolg als medicijn aangewend. Het zeewater dat voornamelijk als mid del tot inspuiting gebruikt wordt, dankt zijn geneeskrachtige reputatie aan den Fransohen geneesheer Qninton. til 1ID PKII.V Reconstructie van het Kabinet. De Standaard schrijft Op onze beeldspraak inzake de reconstructs van het Kabinet, ontvingen we allerlei bescheid, dat niet terzake doet. Dat beeldspraak nooit op alle punten doorgaat, weet ieder. Omnis si- militudo claudicat, verklaarden de Romeinen reeds. Dat het gekozen beeld voor de besproken personen min eervol was, is een op merking die altoos geldt, zoo dikwijls men iets geestelijks in beeldspraak, aan het stoffelijke ont leend, weergeeft. Zij die zich aan deze naïve op merking waagden, zullen wel even ongunstig ©ordeelen over de beeldspraak van Christus als een Lam, of als een Wijnstok. Bovendien, de naam van Kabinet deed in c a s u vanzelf de beeldspraak aan de hand. Doch hoe dit zij, dat alles doet er niets toe. Het hoofdpunt, waarom het te doen was, wordt er zelfs niet door aangeraakt, en op het hoofdpunt bleef dan ook alle tegenspraak uit. Onweersproken bleef, voorzoover ons bekend, dat negen personen nog geen Kakinet zijn, en het eerst worden door het regeeringsprogram. Onweersproken bleef, dat dus een Kabinet van Rechts, dat met geen Rechtsch program optreedt, abnormaal optreedt. Onweersproken bleef, dat dit Kabinet, als het, bij kentering van de meerderheid in de Tweede Kamer, in I909 een principieel Ka binet zal worden, dan ook gereconstrueerd zal moeten worden, zoodat dezelfde personen wederom een Kabinet vormen, maar dan met een principieel program. Het verschil tusschen constructie en recon structie van het Kabinet is alzoo zuiver om schreven, als niet hangende aan de personen, maar als hangende aan 't verschil van program. Het program waarmee dit Kabinet optrad, is geen program van beginselen, en het kan alleen tot 1909 dienst doen. En eerst als in 1909, bij gekenterde Kamer meerderheid,dezelide personen in de Troonrede een program, dat de Rechtsche beginselen wil uitwerken, hebben afgekondigd, zal de normale staat van zaken terugkeeren, en zal het Kabinet zijn eigen vlag ontplooid hebben. Hiermee is ook dit punt van verschil in 't reine gebracht, en is verdere discussie hierover over bodig. Bnitenlantiscli Overzicht. België. België heeft zije katholieke meerderheid ook bij de provinciale verkiezingen ge handhaafd. Wij hebben dat Maandag reeds in onze Telegrammen meegedeeld. Da provinoiëa Antwerpen, Oost- en West Vlaanderen, Liraburg, Namen en Luxemburg blijven in hunne meerderheid overwegend katholiek in Henegouwen en Luik liberaal sooialist, zij 't al met verlies van een paar stemmen ia eerslgemelde provinoie. Frankrijk. Zelfs de Parijsohe correspondent van de lioer de N. Rolt. Ct. begint ongerust te wor den over t zioh vermenigvuldigend aanta! woorden in dit van God vervreemde land. Hij wijtdit aan het lutersehestraf wetboek en de niet-toepassing van de Doodstraf. Nooh van de moord op S einheil, noch van dien op Remy is eenig nieuws. Wel nieuwe moordberiehten, zoo schrijft hij. Te Lyon hebben werklieden, die Zaterdagmorgen vroeg naar hun werk gingen, oen zak cp straat gevonden met het in Iwet ën gevou wen lijk eener jonge vrouw. Het lijk was ODgekieed, droeg sporen van slagen en was ontdaan van het haar. Zij blijkt de eohtge- noote te zijn van een werkman, Sauvageon genaamd. Het echtpaar stond zeer gunstig bekend, Sedert den vorigen middag was de vrouw niet thuis geweest. Zulke gruwelstukken zijB wel in staat het gevoel van onveiligheid te versterken, dat zioh tegenwoordig vau de Fransehen meester maakt. In de Kamer en in den Se naat zijD deter dagen stemmen opgegaan, om aan te dringeD op behandeling van het wetsontwerp betreffende de doodstraf. De Temps (een liberaal blad) wijst er op, dal een inbreker, bij den tegenwoordigen stand van het strafreoht, verstandiger dcet, de menschen, die hij bij de uitoefening van zijn bedrijf ontmoet, om het leven Ie brengen, dan ze te Bparen. Vooreerst is de kans om niet ontdekt te worden vrij wat gunstigerals de getuihen van de inbraak niet meerleven. Maar ais de inbrekers, door een toeval en buiten verwachting, toch eens gevonden mochten worden, dan komt de begane moord hun ten goede. Een diefstal met braak wordt met de oei gestraft, terwijl de moord het vooruit zicht opent op een verblijf in Guyana of Nieuw-Kaledonië. De meeste misdadigers gaan liever naar een buitenplaats, waar zij in de open luebt werken en waar zij eea stukje groed kunnen krijgen en een gezin stichten dan naar de cel in het vaderland. Niets is meer overtuigend ten aanzien hiervan dan de ondervinding, die men de laatste jaren heeft opgedaan in de gevangenissen. Herhaaldelijk kwamen er gevallen voor van moordaanslagen, door gevangenen op bewakers gepleegd. Men heeft aan de gevangenen bekend gemaakt, dat deze moordaanslagen voortaan niet meer gestraft zouden worden met dwang arbeid in de koloniën, maar met dwang arbeid in het gevaogenisgebouw zelf. Deze mededeeling was een afdoend middel tegen de moordaanslagen op de bewakers. De Temps zegt, dat de ervaring hier zoo dui delijk spreekt ris maar mogelijk is. Wil men de doodstraf afsohsffen, dan stelle men er een straf voor in de plaats, streng ge noeg om de liedeD, die zioh aangetrokken voelen tot het ~wel wat overvoerde maar toeh zoo voordeelige berot p vau inbreker tot nadenken te stemmen. Het volk voelt zioh niet voldoende meer beschermd door de strafwet en zoekt eigen rechter te zijn. Tot tweemaal toe zoo gaat de sohrij ver voort deed zioh hier een pogiDg voor om een gevangen genomen sohurk te lyneheD. Te Billanoourt had er zoo een (Beuret g' heeten) een 13-jarig meisje mishandeld. Ean agent nam hem in hechtenis doch het volk was saamgcstrcomd voor zijn huis en toen de agent en zijn gevangene naar buiten kwamen viel de menigte op den verdachte. Met veel moeite is Beuret ver lost. Ia het huis van bewaring is hij naar de ziekeukamar gebracht. Hij is duchtig geslagen en geschopt. Het andere geval is voorgekomen te Reequiguies, bij Avesnes. Een zekere Bao- quet had een meisje van zeven jaar in een korenveld gesleept. Op haar schreeuwen kwam een vrouw af. Een kameraad van Bacquet viel echter op de vrouw aan om te verhinderen, dat deze zijn vriend de prooi zou ontnemen. De vrouw riep luide om hulp, zoodat een paar boeren op het gerucht afkwamen. Bacquet en zijn vriend namen de vlucht. Hetmeisje vertoontduide- lijke sporen van de vingers van Bacquet om haar keel. Men kreegBacquettepakaen en leverde hem over aan de gendarmes. Er ontstond een volksoploop en toen de gendarmes met Bacquet naar het station wilden gaan om hem in den trein mee te nemen, vielen de meusehen op hem aan. Zij sloegen hem half dood en rukten hem een oor af. Eindelijk slaagden de gen darmes er in Bacquet in den trein te krij gen. Nog gaf de menigte haar pogingen niet op om den booswicht te straffen. Ver- sobeiden mensohen gingen voor de locomo tief van den trein liggen en riepen 1 We laten hem niet ontsnappen, zooals Soleil- land. Ze moeten hem terstond het hoofd afslaaD. Het heeft een uur geduurd voordat de trein iu beweging kon komen. Wij herhalen, 't is een liberaal die 't schrijf1, ea een liberaal blad dat 't opneemt. Dat teekent wel 't diepgaande van 't bederf. Bij herstemming gekozen tot leden van den Zaandamschen Gemeenteraad, de hee- ren Brinkman (vrijz.-dem.) en Van Delft (antirev.). De antirevolutionnairen verlie zen hierdoor een zetel, die van De Vries; die van wijlen Windirouwer bleef, zij 't ook op 't kantje af, behouden. De geko zene toeh, door een deel der oud-liberalen gesteund, had 391 stemmen, de socialist door de vrijzinnig demoeraten gesteund, had er 888. De sociaal demooraten ge nieten dus niets voor hun steun aan den vrijzinnig democraat, die, met huQne hulp gekozen, 548 stemmen haalde tegen slechts 383 op v. d. Veen (antirev.). Een dergelijke ervarirg deden zij ook in Utreoht op. Daar moest herstemd worden in 3 districten. In district A steunden zij den liberaal EverwijD, in district D den vrijzinnig democraat Werker; terwijl ia distriet C dezeu hun oandidaat De Haau zouden steunen. Gevolg was dat in D de vrijzinnig democraat gekozen werd. doch in C de sociaal democraat viel, met hem viel ook in A de liberaal Gekozen werd in ASohorer, vrij antirev., met 1444 tegen 1398 op den liberaalin C Frylink (aDtir.) met 1060 tegen 1004 op den sooia list; in DWerker (v. d.) met 846 tegen 845 op v. Eijndthoven (k Het waren t3 (oud) liberale vacatures. Uit de uitgebrachte sternmenoijfers kan men opmaken dat de socialisten braaf op den liberaal in A gestemd hebbentrou wens in Eet Volk was de vrij antirev. oandidaat nog eens apart heftig besireden. Bij de le stemming stond hetvrij antir. 1140, lib. 834, soc. 492. En bij herstem ming vrij antir. 1444, lib. 1298. In D stond het bij eerste stemmingvrijz. dem 455, soo üem. 388, kath. 696. Bij de herstemmingkath. 845, vrijz. dem. 946. Middelburg. Mr. E. F. M. Mathon, officier van justitie te Middelburg, heeft wegens gezondheidsredenen tegen 1 Au gustus as. eervol ontslag aangevraagd. Naar wij vernemen zullen de leden der Prov. Staten aan hun voorzitter deD Commissaris der Koningin, mr. H. J. Dijok- meester, bij gelegenheid van de a s. Z >m>>r- vergadering op 8 Juli, des namiddags te 6 uur een diné aanbieden. Middelburg. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen zekere Sdie zi :h hout had toegeëigend van zijo patroon den timmerman V. Het hout is in beslag genomen. Middelburg. Benoemd tot regent van het Huis van bewaring mr. K. van Lidth de Jeude, substituut-officier van Justitie alhier. Middelburg. Op het terrein aan de Loskade alhier is men reeds den dag, vol gende op dien van het besluit van deD raad waarbij grond in erfpacht werd ge geven voor het bouwen van een wassoheni, begonnen met het grondwerk. Naast hei laatste hooimagazijn en in dezelfde rooilijn zal een gebouw komen te staan van 51 meter lengte en 16 meter breedte, bevat tende de groote wasohzalen, de sorteer- kamers, opslagplaatsen, hit kantoor en de woning van den adjunol-direoteur, be e- ven8 de maobiriekamer en het koets-huis. Totaal beslaan de gebouwen een opper vlakte van 840 M2. In het begin van 'I najaar hoopt men gereed te zijn. Blijkens het prospeotus der op te richten naamlooze vennootschap Stoom- en Che mische Wssscherij Middelburg, is liet voor nemen van het maatschappelijk kapi'aa! van f89 000, in 320 aandeelen van f2i,0, 240 aandeelen uit te geven. Als commissarissen worden in dat pros peolus genoemd de heeren mr. A. A. de Veer, E. W. Uendrikse, F. A. Hitler, P W. M Hoegen en L. Weijl. Directeur is dhr. A. van der Wijk adjunct-directeur dhr. F. J. Appel. (M. C.) Middelburg. De gisteren alhier gehou den collecte voor het fonds ter aanmoedi ging en ondersteuning van den gewapendeu dienst in Nederland heeftopgebrachtf56.84 Vlissingen. Bij de politie alhier is benoemd in plaafs van P. J. Bartelse tot agent-rechercheur le klasse J. J. M. Drenlh, thans agent 2e klasse en tot ageDt 2e klasse W. de Lange, thans agent 3e klasse. Verder is de personeele rang van hoofdagent toegekend aan den agent van politie le klasse A. R. de Boo van UijeD. De heer G. H. Bolier Gz. le Brui nlsse is benoemd tot buitengewoon op zichter bij den Waterstaat te Groote Keeten onder Callantsoog. Bij de uitvoering van werken aan het Ned. gedeelte van het kanaal Sluis Brugge is als buitengewoon opziohter aangesteld de heer A. P. Soetens te Gorin- obem laatst te Breskens. Vlissingen. Maandag viel een knaap van 10 jaren al spelende te water in de Marinehaven nabij de brug aan de Paling straat. De Belgische loodsleerliDgP.Demror werkzaam op een aldaar liggend loods- vaartuig, het gevaar bemerkende, waarin de drenkeling verkeerde, spoedde ziob daarheen, sprong zonder te aarzelen te water, greep den reeds zinkenden knaap en bracht hem aan den wal, alwaar hij door den Belgischen loodssohipperDeooster en den baas timmerman Burcke geholpen werd. Bij kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van den Oud Noord-Beveland polder, P. J. Tazelaar, te Katsden Nieuw Noord-Bevelandpolder, A. D. Snoep, te Colijnsplaatden Stadspolder, M F. Zuyd- weg, te Corlgene; het waterschap Nieuw Bommenede, G. M. van der Bijl, te Zonne- maire het waterschap de Breede Watering bewesten Ierseke, C D. Vereeke te Kapelle, C. Glerum J. Pzte Sehore, J. OeieHz., te Goes en J. A. Nijssen, te Kapelle deD polder Moggersbil, W. van Puite, te St Annaland den Elisabetbpolder, P. G. de Jonge, te Biervlietden Jaoobapolder, P. van der Moere, te Wissekerke. Goes. Vereeniging „Handelsbelangen". Maandagavond j.l- hield bovengenoemde Vereeniging een algemeeue vergadering in de Soe. „V. O. V." De Voorzitter bij de opeuing er aan her innerende, dat deze vergadering, oorspron kelijk samengeroepen op Woensdag der vorige week, na bekend worden oveiiijden van het lid den heer P. Quist, door hel bestuur was verdaagd tot hedenavond, wijdde eenige waardeerende woorden aan den overledene, dien hij huldigde als een trouw en ijverig lid, dat steeds met veel toewijding de belangen der Vereeniging diende. De heer Donner bracht het be stuur, médo namens de familie, dank voor het verdagen der vergadering en den Voor zitter voor de waardeerende woorden ten opzichte vau den overiodene gesproken. Vervolgens doet de Voorzitter voorle zing van de in een voorlaatste bestuurs vergadering aangenomen motie, in ver band met de tusschen voorzitter en secre taris gevoerde correspondentie in de „Goesohe Courant", welke motie, voor zoover voor publioiteit bedoeld, reeds iD de bladen is opgenomen. Na het lezen der notulen wordt door den Voorzitter geprotesteerd tegen het door de vorige ledenvergadering ten op zichte van de „Goesohe Courant" geno men besluit, gelijk dit in het verslag dier vergadering aan de bladen is meegedeeld. Behoudens dit protest worden de notulen zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De Voorzitter brengt vervolgens den 2ec secretaris, den heer Bitter, dank voor het samensteliea van een cataloges der Ver- eenigings-biblioibeek en beveelt deze iD de belangstelling der leden uan, ook tot het doen van schenkingen. Met algemeene stemmen werden als lid toegelaten mej. E. van Aglen, W. van Dulleman, I. Fokke Jr., A. Jobse, J. ,1. Koene, P. Sleutel en A. F. W. de Valk. Het aantaal leden bedraagt thans 89. Als afgevaardigden naar de op 28 en 29 Juli te Dordrecht te houden Bondsvergade ring worden benoemd de heeren Donner eu Neter. Hel bestuur der Spaarkas deelt nog mede, dat deze 1 Juli in werking zal treden en thans per circulaire, door den bode op te halen, de gelegenheid is opengesteld als spaarder(ster) toe te treden. De eerste Vrij-^ dag van iedere maand, des avonds van half- aoht tot half negen hoopt het bestuur dei- Spaarkas zitting te houden in hst beursge bouw. Goes. Alhier wordt Donderdag en Vrijdag 16 en 17 Juli a.s. een bijeenkomst gehouden van de Nederlandsohe Pomolo- gische Vereeniging. Do Donderdag is be stemd voor een excursie des middags naar 11 Valokeslot" (het perceel der Zeeuwscbo Fruitteeltnaaateehappij) en naar „Zeelands Proeftuin" in den Wilhelminapolder. Des avonds 8 uur ie er vergadering in de sc- oieteit V. O. V. alhier, waar de heer Cam-. man, rijksluinbouwieeraar vau N.-Brabant en Zeeland, sprtken zal over de fiuitteelt in Zeeland. Een en ander te verduidelijken met lichtbeelden. Vrijdags wordt 's morgens gereden over Kattendijke naar Wemeldinge om er enkele fruittuicen, naar Kapelle om er kwecke- rijen, en Daar Biezelingsoheo polder om er de aanplaotingen van dhr. v. Weel to bezichtigen. De N. P. V. (dit is de verkorte naam voor bovengenoemde vereenigiDg) stelt zich de bevordering der fruitteelt ten doel. De secretaris der alhier opgerichte afdee- ling van deze vereeniging, de h«er F. Kakebeeke geef' gsaroe nadereiclichtingen. En gaarne wekken ock wij (Redactie) alle fruittelers en belangstellenden in de fruitteelt op om tot deze nuttige \ereeci- ging toe te treden. Wie 7. oh ons verslag van de voordracht laatst alhier in de Prins door den heer Snellen over dat onderwerp gehouden herinnert, zal 't met ons eens zijn dat, zooergers dao hier saamwerkiog tusschen alle fruitkweekers en fruithande laars hoogst geweDSoht en voor beiden voordeelig mag genoemd worden. En er zijn hier zeer vele belangstellenden bij de fruitteelt, want bijna iedere landbouwer in ots gewest heeft een boomgaard. Hier geldt derhalve voor alleneendracht maakt maeht. Wat één persoon alleen op dit gebied niet vermag, dat gelukt aan een vereeniging van allen. De contributie be draagt f3 per jaar. Voor ondergeschikten in 't vak werkende f 1.50 per jaar. Wissenkerke. In da jl. Maandag ge- houd d raadsvergadering was afwezig dhr. Abr. Abrahamae wegens ongesteldheid. Na voorlezing en onveranderde goedkeuring der notulen werd overgelegd een brief van G. S. waaruit bljjkt dat de Rijksbijdrage voor 't herh. onderwijs over 1907 bedraagt f 216. Daarop deelt de voorzitter den uit slag der aanbesteding van da keibestrating mede en zegt dat dientengevolge f 17000, ten behoeve daarvan zal worden geleend. Deze mededeeling wordt voor kennigeving aangenomen, nadat de voorzitter, op hunne hiertoe betrekkelijke vragen, den heeren Schippers en Nieuwdorp had ingelicht, om welke redenen B. en W. het inschrijvings- biljet van de heeren Van Hee, ais niet gel dend, hadden ter zijde gelegd. Op zy'n hier toe gedaan verzoek wordt daarna aan den heer J. Onnekes, die op pensioen wenscht te gaan, met algemeene stemmen eervol ontslag verleend als hoofd der school te Geersdijk met ingang op 1 September a.e. Eveneens wordt met algemeene stemmen op haar verzoek eervol ontslag verleend, in te gaan op 15 Juli a s. aan de onderwijzeres mej. N. P. Bjjlo te Kamperland, die als zoo danig benoemd is te Serooskerke (S.). Daarna wordt, ingevolge het bedanken van den heer J. Robijn te Kamperland, tot lid der commissie tot wering van school verzuim benoemd dhr. G. van der Louw, onderwijzer aan de bijz. school te Kamper land. Alsnu deelt de voorzitter mede dat B. en W. op raad van hun rechtskundigen adviseur teneinde de hangende kwestie (over het ongevraagd geplaatste steiger) tusschen de tirma Schippers en de ge meente op de minst kostbare wijze te kun nen beslechten den raad voorstellen art. 4 "der verordening van algemeene plaatselijke politie voer deze gemeente, te wijzigen en daarin op te nemen deze bepa ling, het is verboden ui, op of over de open bare gronden of wat-re der haven, kade, lig-, los- en laadpluatsen, stellingen, stei gers, peilen of schoren te stellen of te plaatsen of gesteld of geplaatst te houden, zonder schriftelijke toastemming van B. en WBij de beraadslaging over dat voorstel stelt de voorzitter opnieuw in het licht, dat het gemeentebelang vordert, dat de ge meente en niet de firma Schippers over de haven moet hebben te beschikken, terwijl dhr. Nieuwdorp te kennen geeft, afgezien van de kwestie-Schippers, de nieuwe be paling toch goed te achten. Dhr. Schippers wenscht daarentegen de wijziging tot een volgends vergadering aan te houden, waar tegen de voorzitter opkomt. Bü rondvraag wordt daarop met negen stemmen tegen 1, die van dhr.Schippers, tot de voor gestelde wijziging besloten. Ten slotte deelt de voorzitter mede dat mej 8. Wil- lemsen vanGeersdijk lijdelijk aan de school op het dorp als volontaire werkzaam is en voorts, dat van de medewerkende polders thans voor een bediag van f 276 aan bij dragen voor de bestrating van denKam- perianaschen veerweg is toegezegd van den Spieringpolder wordt nog bericht in gewacht, will daarai.a pas gevraagde in lichtingen zijn verschaft. Daarna wordt de vergadering gesloten. Ierseke. Op een verzoek van belang hebbenden aan den minister van Financiën om de Visscherij Lair Rog en Kreeften onafgebroken van 1 April - 15 Sept. open te stellen is afwijzend beschikt. De viech- tijd blijft bepaald van 1 Mei15 Juni en van 1 Aug.15 Sept. i I Ids O U W Bij de aangevangen premiekeuriogen in Zeeland werden Maandag te Middel bu g voorgebraoht 1 van de 2 aangegeven nu r- ries, geboren in 1907,1 caugegeveD het geboren in 1906, 1 van de 2 aaugeg- .a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2