Kerknieuws. Miooluieuws. Gemengde Berichten. nit alle kerken broederlijk Kamen, terwijl voorla velen aanwezig wareD, die aleohta in naatn tot de kerk behaoren. Moge de arbeid in deze tentevangelisatie velen tot zegen zijn Kloetlnge. Het vijfjarig zoontje van den landbouwer C. Trimpehad gisteren bij bet spelsn het ongeluk een arm te breken. Serooskerke Zaterdagnamiddag hield de gemeenteraad alhier een openbare ver gadering, die door alle leden werd bijge woond. Uitgeloot werd het aandeel no. 3, groot f 200, van de gemeenteleening, groot 1"34-00. Van Ged. Stalen w&e ingekomen de goedkeuring van de kas opneming van den gemeente-ODtvanger. Aao dhr, J. R. Tak werd daok betuigd voor het geven vau een bergplaats voor de fietsen van de leden van het Fanfareoorps, zoodat dit nu niet meer in een café behoett te ge- soh eden. Vastgesteld werd een suppletoir kohier voor het schoolgeld der openbare school, terwijl tevens werd bepaald, dat het kohier der sohoolgeldeo, voortaan zal loopen van 1 April tot 1 ApTil. Aan J. Janse werd wegens vertrek ontheitiag verleend van 8 maanden in den H. O. en van 6 mnd. in de hondenbelasting. Een aaavrage van een ingezetene om geldelij- ken steun werd als ongezegeld terzijde ge'egd en om dezelfde reden ook een verzcek om fiaancieelen steun, ingediend door de Diaooneesen-vereenigiDg. Bij de omvraag werd gewezen op het wensehe- lijke, om het lange gras langs de voet paden te doen snijden of maaien. De burgemeester deelt mede, dat hij roet Juli 3 wekeu naar het buitenland denkt te gaan en dat in dien tijd het secretariaat zal waargenomen worden door den heer Busselaar, burgemeester van Grijpskerke. Rliland-Bath. Tot onderbrandmeester aan de brandspuit te Rilland werd door B. en W. benoemd dhr. J. van de Sande. Rllland-Bath In de Zaterdag gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle le den tegenwoordig Ingekomen was o. m. de begrooting der gezondheidscommissie te Kroiningen, waaruit bleek dat de bijdrage voor onze gemeente badroeg f 109,07. Van Ged. St. missives, houdende kennisgeving dat de raadsbesluiten tot wijziging van de begrootingen voor 1907 en 1908 waren goedgekeurd alsmede dat voor het geven van herhalingsonderwijs werd bijgedragen voor eaa bedrag van f28,80. Vervolgens werd overgegaan tot wijziging der bergoo- ting van 1908. Tot slot deelde de voorzit ter mede, dat de gemeente dit jaar een aardig goed slot zal hebben, waardoor het mogelijk worden zal eenigs werken, die dringend noodzakelijk zijn eens Hink aan te pakken. B. en W. stelden daarom vooreen ingrijpende verbetering aan te brengen aan den achterweg. In een volgende vergade ring zal daaromtrent nader worden beslist. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Rilland Bath. Bij den landbouwer C. O. in den Anna-Mariapolder geraakte een kos dol. Aan vangen was geen denken, waarom overgegaan werd tot het schieten. Eerst werd het beest in een der pooten geraakt, doch zonder resultaat, daarna in den kop waarna het ter aarde stortte. Ijlings werd toegeloopen om het beest den hals af te snijden, doeh tot op eenigen afstand ge naderd sprong het overeind liep de slaohter in zijn dolle vaart omver, zoodat tot het derde sohot moest worden overgegaan, dat echter eveneens doel miste. Eindelijk werd het beest blind geschoten, waarop het ge lukte het af te maken. Het vleesoh werd, nadat het voor de consumtie was goed gekeurd, gevent. (Wij zijn onzen berichtgever dankbaar dat hij dit feit zoo volledig meedeelt. Wij kunnen daaruit oordeeien welk een lijdeu dit „dolle'' dier is aangedaan, alvorens zijn vleesoh voor de oousumtie kon worden goedgekeurd. Wij weten van dit geval niets, en doelen hier heelemaal ook niet op. Maar over 't algemeen zouden wij bij dergelijke ongevallen wel willen vragen hoe werd zoo'n dier dol f Over 't algemeen gaan slagers, de goeden niet te na ge sproken, weiDig „beestaohtig" het woord nu eens in den goeden zin opgevatmet de beesten om. Meerdere zachtzinnigheid, ook jegens het arme dier, zou hun goed staan, Red) Scherpenisse. Als een bijzonderheid kan gemeld worden dat alhier een echtpaar, ruim 40 jaren gescheiden geleefd hebbende, nu pas tot wettige echtscheiding zal over gaan. Beide oudjes tellen ieder bijna80 jaar. Een heldhaftige en menschlievendeti jongen. Men schrijft ons Wie in de omgeving vau Middelburg bekend is of wel eens met de Walchersohe stoomtram de stad verliet of inkwam zal hebben kunnen waarnemen dat die tram lijn ongeveer 12 minuten gaans loopt tus- sohen den kanaaldijk en een breede water leiding terwijl de dijk nog is afgescheiden van de lijn met ruim een meter hooge af wering van ijzerdraad. Nu lag Zaterdag avond, hoewel de toegang tot de lijn streDg verboden en strafbaar gesteld is, op de helft der lengte van de baan een dronken mao op of tusschen de rails. Dit werd opgemerkt t'oor den 13- jarigen jongen J. G. De jongen ziende het gevaar waarin die persoon zioh bevond, begaf zioh spoedig naar het punt waar de tramlijn den dijk verlaat, hij liep de brug over zonder te letten op de verbode-bepalingen en snelde naar den dronken man toe die later bleek een zekere S. uit Middelburg te zijn. Hij trachtte hem de onveiligheid van zijn positie san het mstand te brengeD, De kerel, die niets anders bromde dan maffe, maffe raakte ten laatste toch wei tot bet besef dat hij daar weg moest. De jongen wilde heiiFop den dijk hebben, maar hoe zou hij hem achter het rasterwerk krijgen De jongen klom als voorbeeld over de afraste ring heen, hielp hem en zette hem aan dat voorbeeld te volgen. Doch dit ging zoo mooi niet, al werd het beproefd. De dronken man had geen beenvn en zijn leden schenen loodzwaar. De kloeke jongen kwam toen op het denkbeeld de draden op te lichten en er zelf eerst onder door te kruipen en wees hem hoe hij doen moest. Wijl dit ook niet gin» hesloot hij den vent aan te pakken. Hij kreeg diens hoofd er onder en duwde hem zoo lang van achte ren, [tot hij zijn last onder den draad heen gesjouwd had. Maar hier achter achtte hij hem nog niet veilig genoeg. Hij kon weer terug spartelen en dan was hij weer in 't zelfde gevaar. Hij braoht hem aan 't ver stand dat hij op handen en voeten naar bo ven den dijk op moest. Toevallig kwamen daarna een paar knapen van de overzijde van den kanaaldijk opduiken en hielpen een handje, door hem bij zijn kraag te grij pen en zoo te trekken. Terwijl J. G. hem met den schouder tegen hel zitvlak opsjor de kregen ze hem als een zwijn dal te zwaar gemest is naar boveD, toen hij boven was lieten zij hem naar de andere zijde vallen zoo was de dronken man in veilig heid toen de tram kwam. Zoo een fermen jongen mogen we graag zien LAxXDBOÜ W In ons verslag van de Tentoonstelling te Oostburg (no. van Vrijdag) is een inzen ding van Zwarte Orpin gtone, 1 haan en 2 hennen, over het hoofd gezien, daar is een prijs naar gegeven en wel de Bestuursprys. Dus er moet staan L. A. Cijsouw, Groede, Bestuursprjjs voor 1 haan en 2 hennen (Zwarte Orpingtons). By de tweejarige hengsten staat Zuid- Bevelandsch ras dit moet zijn Zeeuwsch- Belgisch ras. Dan is de stier van Dusardyn niet één maar drie jaar. Het wanmolentje van De Troye is niet voor de ambachts school maar voor de landbouwschool te Scheveningen bestemd. Minister Talma heeft Vrijdag in de Tweede Kamer meegedeeld dat Nederland op 't oogenblik vrij is van mond- en klauw- zear. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Lienden door WR. Boe rendans te Rhenen. Geref. Kerken. Bedankt voor Pernis door J. Gispen te Barneveld. Chr. Geref. Kerken. Bedankt voor Zwolle door A. v. d. Heij den te Dordrecht. Geref. Gemeenten. Bedankt voor (predikant te) Rotterdam (Slachterskade, vac.-Beverslujjs) door H. Kievit (oefenaar) te Aagtekerke. Kloetlnge. Voorwaardelijk benoemd tot onderwijzeres aan de chr. bewaarschool alhier, Mej. R. J. vau den Boogaard te Goes. GARNIZOENEN. De voertuigen in het leger in gebruik zullen voortaan lichtbruin worden geverfd, zoodal deze een kleur krijgen, die in over eenstemming is met het terreio. De voer tuigen ten behoeve van den geDeeskuo- digen dienst behouden echter hunne tegenwoordige klenr. De sergeant Becking is toegelaten vjor het examen voor het 2e studiejaar van den cursus te Bergen op Zoom. Rechtszaken. Kantongerecht Goes. In de zitting van 15 Juni zijn veroordeeld wegensovertreding leerplichtwet: J. R., 's Hee- renhoek, L. G. K., Wissenkerke, M. I., Kam perland, H. M. L., 's Heer Arendskerke, J. H., 's Gravenpolder, ieder f 2 b. s. 2 d. h., C. S., Borssele, {4 b. s. 2 d. h., H. B., Wolfaartsdijk, A. G., Ovezand, A. V., Kamperland, M. v. H., Waarde, C. v. I., Kruiningen, L. v. d. B., Hoede- kenskerke, ieder f 5 b. s. 3 d. h., L. O., 's Heeren- hoek, C. v. S., 's Heer Arendskerke, D. B.,Oude- lande, A. v. d. W., Kamperland, L. v. d. B., Hoe- dekenskerke, A. H., Kloetinge, ieder f 8 b. s. 5 d. h.; in gesl. jachtt. jagen zonder buitengewone machtiging en verg.C. G„ Baarland, 2 maal f 8 b. s. 2 maal 3 d. h., geweer verb, verkl.niet be letten dat hond wild opspoordP. de R., Wis senkerke,]. A. de P., M. I. H., Colijnsplaat, ieder f 2 b. s. 1 d. h., J. v. d. L., Hoedekenskerke, f 2 b. s. 1 w. tuchts.pogsn met strik wild te bemach tigen A. P., Ierseke, f 3 b. s. 2 d. h., 2 strikken verb, verkl., A. de V.,'s Gravenpolder, 2 maal f 3 b. s. 2 maal 2 d. h., 1 strik verb, verkl., uitl. haas of f 1 b. s. 1 d. b. eieren zoeken A. v. B., J. de N,, Arnemuiden; J. v. d. S., Wilhelminadorp, ieder f 2 b. s. 1 d. h., B. M., Nisse, f 3 b. s. 2 w. tuchts., J. J., H. v. d. H., Nisse, ieder f2 b. s. 1 w. tuchts., P. H. v. d. V., 's-Heer Arendskerke, f 2 b. s. t w. tuchts., uitl. 2 eieren of fo.io b. s. 1 w. tuchts.verwekken nachtelijk rumoerM. J. W., Borssele, f 1 b. s. X d. h.Tusschen Mei en October loopen over weiland: J. V., West-kapelle, J. W., Vlissingen, ieder f2 b. s. 1 d. h.overtr. arbeidswetJ. P., Baarland, 2 maal f 2 b. s. 2 maal 1 d. h.sluit- boomen aan overweg niet sluiten vóór de komst van een trein P. K., Kruiningen, f iO b. s. 5 d. li.weg met gevelde boomen bezetten1. F., Ovezand, f 1 b. s. I d. h.; 'savonds iietsen zonder lichtG. R. Goes, G. L., J. N., Kapelle, A. L., Temeuzen, J. v. L Ovezand, P. W., J. M. M., J. W. M., Wemeldinge, ieder f 2 b. s. 1 d. h. schelde bevisschen zonder consent: G. van D., Wolphaartsdijk, J. v. Z., Ierseke, C. O., J. C. v. W., M. v. U-, J. B., A. C. C.. J. B. v. L., C. v. W., I. O., J. H. v. W., Santvliet, P. P., Beirendrecbt, ieder f2 b. s. I d. h.zonder verg. eens anders perceel in de Schelde bevis schenA. B., Krabbendfjke, tot f2 b. s. I.h. dronkenschap P. S„ Goes, D. D. B., Kapelle, J. C. K., Kattendijke, L. K., 's-Gravenpoldcr, ieder f2 b. s. 2 d. h.idem bij ie herh.J. K., Kamperland, tot 3 d. h. Bevolen werd de teruggave aan de ouders, zonder toepassing van eenige straf, ,van de volgende personen A. N., 's-Heer Arendskerke (bevolen de uitl. van 1 eendei of f 0.05 b. s. I w. tuchts.), A. D. F., A. v. d. V., Wissenkerke, J. W., C. v. d. K., Kapelle, allen schuldig ver klaard aan eieren zoeken van waterwild. Vrijgesproken werd J. E. F. S.. Ovezand, ver volgd wegens weg met gevelde boomen be zetten- Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegens strooperij L. v. P., Westkapelle, f 1,50 b. s. 1 w. tuchts. het laten staan van een trekdier op den open baren weg W. P. S., f 1 b. s. 1 d. h.het loopen over eens anders grond waarvan de toegang is verbodenA. G., Domburg, J. B., Aagtekerke, f I b. s. I d. h. i overtred. jachtwetD.j., Dom burg, 2maal 7 d. h. met verb, verkl. van het geweer en van den haas, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 10 voor het geweer en f 1 voor deu haas s. 5 d. h. en 1 d. h.het als schipper van een vaartuig liggende in een haven, wanneer het openen van de sluis tot spuiing een uur te voren, des daags door eene blauwe vlag is aangekondigd, niet zorgen dat dit vaartuig behoorlijk is vastgemeerd J. v. B., Veere, f3 b. s. 2 d. h.overtred. leerplichtwet L. d. V., f5 b. s. 3 d. h.het zoeken naar eieren van waterwild: C. P. B., Koudekerke, O.J. L., Serooskerke, f 2 b. s. 2 d. h.her rijden met een rijwiel zonder lichtJ C. B., f I h. s. 1 d. h. het schuren van de straatE. B. vr. v. W. K., E. C. S. vr. v. G. A. d. K., f 0,50 b. s. t d. h. het laten loopen van een trekhond op de straat niet voorzien van een muilkorf C. G., f I b. s. I d. h.het niet wateren in de daartoe bestemde bakken J. D., f I b. s. X d. b.dronkenschap N. d. K., Aagtekerke, f3 b. s. 2 d. h. Ontslagen van rechtsvervolgingC. P. S., beklaagd van het niet doen van aangifte van de geboorte van een kind. <M. C.) Bet Amsterdamsche Trio. De ambt«naar van het Openbaar Minis terie bij de rechtbank te Amsterdam eisohte tegen Willem Koos 6 jaar gevange nisstraf, onder aanneming dat hij door ziekelijkheid is aangetast, waardoor hij gemakkelijk tot misdrijf is over te halen, en tegen Johannes 8 jaren, beide onder aftrek der preventieve hechtenis, na 24 Februari doorgebracht. Mr. Levy drong aan op een nader onder zoek naar de geestvermogens van Willem, subsidiair op milder straf. Mr. Outs vroeg voor Johannes minder straf Na re- en dupliek verzochten beide be klaagden een nader onderzoek te willen instellen, omtrent hun geestvermogens, welk verzoek de rechtbank afwees. Zoowel bij den aanvang als bij het einde van het prooes moesten de rijksveldwach ters en politie met stok en sabel de orde onder de opdringende menigte handhaven. Te Gouda is voor eenige dagen overleden de bijna 80-jarige heer A. v. d. Staal een eenvoudig man, die zoo goed als nimmer met de buitenwereld in aanraking kwam en stil en bedaard daarheen leefde, in den laatsten ty d, na 't sterven van zijn echtgenoote alleen met een dienstbode. Toch was by een vermogend man, die zeer veel goed deed. Tal van instellingen van liefdadigheid genoten zijn fiaancieelen steun en nimmer klopte een arme drommel, die op de een of andere manier geholpen moest worden, tevergeefs by hem aan. Doch de heer v. d. S. kon het doen, hij was ryk en daarby eecigszina zonderling. Dat bleek by het opmaken van den inven taris. Men vond toen op alle mogelyke en unmogelyke plaatsen papier-, goud- en zilvergeld in zeer groote bedtagen, zóó groot, dat alleen de op deze wijze aau 't licht gekomen gelden een vermogen ver tegenwoordigen. Verder bezat de heer v. d. S. een zeer groot aantal vaste panden (men spreekt zelfs van 'n 150-tal), die alle waar schijnlijk onder den hamor zullen komen. Daar de heer v. d. S. geen kinderen heeft nagelaten, komt heel het kapitaal, dat wel zeer groot moet zyn, behoudens misschien enkele legaten, aan zeer verre bloedver wanten, die allen behooren tot den werk mansstand. Verschillende instellingen op philanthropisch gebied te Gouda verliezen echter zeer veel aan den heer v. d. S. Te Putte N.-Br.) hebbeu drie per sonen den onbezoldigd-ryksveldwachter Simons zoodanig met een riek toegetakeld, dat hij in deerniswekltenden toestand naar huis is gestrompeld met achterlating van zyn geweer. De maréchausée uit Ossen- drecht heeft reeds twee personen, vader en zoon, als vermoedelijke daders van deze aanranding aangehouden. Belasting-ontduiking. Men schryftuit Helmond De in Noord-Brabaet weinig populaire wegbelasting wordt nog al eens ontdoken. Te Deurne bij voorbeeld gebeurt het meer- inaten, dat karren uit Bakel steenf n moeten iaden aan de ringoevers te Deuma. Om aldaar te komen moet op de markt in laatstgenoemde plaats de provinciale weg worden overgestoken. Zoodra nu de karren aan dat punt gekomen zijn, wordt halt gehonden Een der voerlieden, wiens paard in de wegbelasting is aangegeven, gaat dwars den provincialen weg over en komt lan met zyn paard terug om stuk voor stuk de andere karren, welke dan alle reeds uiigespannen zyn, over de gevaar lijke streep te trekken. Het motorschip van Dronrijp naar Harlingen, geladen met een hoeveelheid boter, is Vrijdagavond in de nabijheid der laatste plaats, doordien het met een voor bijvarend vaartuig in aanvaring kwam, waardoor een brandende lamp in ecu emmer met petroleum viel, in brand ge raakt. Schippers die iu de nabijheid waren, slaagden erin den brand te blusschen, doah de motor kreeg schadeook de schipper liep brandwonden asn beide handen op. Te 's-Gravenland had het dienst meisje van een bakker de onvoorzichtig heid petroleum te gieten iu een fornuis dat nog niet geheel uit was. De olie ont brandde terstond, do kan sloeg met een knal uiteen en de kleeren van het meisje geraakten in brand. Gelukkig bad zij de tegenwoordigheid van geest om in het water te springen om er zoodoende zonder brandwonden af te komen, Tijdens het onweer dat Vrijdagmiddag boven Aalten woedde is de vrouw van eeu landbouwer door den bliksem getroffen en gedood. E-n kind, dat zij op den arm had, bleef onge deerd. Te Kuinre is een man die aan toevallen leed in een slootje geraakt en verdronken. Te Rotterdam viel een bootwerker die zonder vast woonverblijf was aan de Wiilemekade van een leuning, waarop hij zat te slapen, voorover op de ponton van de aanlegplaats der vterbootjes en vervolgens te water. Daaruit gehaald bleek de man, die bewusleloos was, zijn halswervel te hebb,en gebroken boven dien had hij een ernstige verwonding aan het aobterhoofd. Hij is dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan de ge volgen overleed. Te Maastricht is een 9-jarige knaap al spelende in de Zuid- Willemsvaart gevallen en verdronken. Een vrouw te Patten wilde met petro leum de kachel aanmaken. Zy heeft zich daarbjj zoo gebrand, dat ze onder hevige pijnen aan de gevolgen ia bezweken. Te Montfoort ia het anderhalf jarig doch tertje van een veehouder in een onbewaakt oogenblik te water gevallen en verdronken. Een tribune gestolen. Te Heenvliet werd dezer dagen feest gevierd, waarvoor een tribune was opgeslagen. Nadat deze weer was afgebroken, werd bet hout op een s'apel gelegd, maar toen de eigenaar het wilde weghalen, bleek een ander hem te zijn roor geweest. Bij onderzoek door de justitie bleek, dat het hout per schip vervoerd was, naar Dordrecht met een vaartuig dat een kermis- (ent aan boord had, Nadat het door den eigenaar herkend wa°, weid het in boslag genomen. De schipper beweerde het hout van een hem onbekend persoon te hebben gekocht maar niets te weten van een trap ladder en een lantaarn, die eveneens ver mist werden. Bij oen doorzoeking van zijn vaartuig werden die voorwerpen daar ech ter verstopt gevonden; van de ladder was daartoe zelfs een stuk afgezaagd, zoodat er genoegzaam termen sohijoeD aanwezig to zijn, om tegen den schipper een vervolging in te stellen. (Dord. Crt.) Een der postboden te Oostzaan is uit zijn betrekking ontslagen, wegens on eerlijkheid. Hem was door iemand, die in den Oostzanerpolder werkt, een bedrag in geld terhandgesteld, met verzoek dit per postwissel toe te zenden aan de vrouw vau den afzender. Een geldelijke belooningvoor de te nemen moeite was hem daarbij over handigd. De postbode verzond echter het geld niet, doch wendde het ten eigen bate aan. Een beworer van den Overtoom had op de jongste hondententoonstelling 'n paar fraaie honden voor een niet onbelang rijke som aangekocht. De beesten stoeiden iu den tuin en in spesischen overmoed bad een de brutaliteit, een gat te maken onder de schutting welke de afscheiding vormde met den tuin van een buurman. Deze, fciar- overin woede ontstoken, zond een dreigen den brief, waarin hij zijn buurman waar schuwde voor de gevolgen, wanneer het nog eens mocht gebeuren. Gisterochtend nu ging onze hondenliefhebbtr de stad uit en toen hij terugkeerde, vond hij z'n beide prachtige rashonden vergiftigd. Zaterdag vierde te Leiden de scha renslijper Barend Kerseboom, zijn 85en verjaardag en herdaoht tegelijkertijd het feit dat hij 65 jaar zijn beroep had uit geoefend. Toen hij des ochtends zijn standplaats op de Zaterdagsohe markt, aan de Hoogstraats- of Visohbrug zou innemen, vond bij die met groen en bloemen ver sierd. Zoowel van stadgenooten als van klanton buiten de stad, vielen hem harte lijke gelukwenschen ten deel en den gc- heelen morgen was zijn standplaats het aantrekkingspunl van de markt. Te Winschoten werd Zaterdag eon barbierabediende aangehouden door de po litie, juist toen hjj f 1000 van een der klan ten gestolen had. Te 's-Gravenhage namen Vrydag- avond een jonge man en een jonge dame (verpleger en verpleegster) hun intrek in een logementje in da Kranestraat. Om 1 uur i3 de eerste de deur nog uitgeweest om eeu brief te posten.Zaterdagochtend werden zij beiden meteen bewusteloos,hevig bloedend aan de polsen verwond, in bed gevonden. De politie werd geroepen, die met genees kundige hulp de wonden verbond en het paartje naar het bureau bracht, waar zy be kenden zichzelven deze wonden te hebben toegebracht. Voor den krijgsraad van de 1ste gar de-divisie te Potsdam hebben weer eenige soldatenbeulen terechtgestaan. Beklaagd waren luitenant v. BültriDgslöwen en vijf onderofficieren, allen van het 4de regiment der garde. De 600 gevallen van mishande ling, die hun ten laste werden gelegd, wa ren in den loop van vijfjaren begaan. In het belang van de openbare eerbaarheid werd een gedeelte van het proces mei gesloten deuien behaude'd het ontbrak niet aan getuigen, die met eigen oogen gezien had den, hoe dit puik der onderofficieren weer- looze stakkers van rekruteD met rijzwepen en rieken de eerste beginselen van de krijgskunst inprentte of hen op schoppen en muilperen trakteerde. Nu heeft de krijgsraad vonnis gewezen. De sergeant Balk werd tot een jaar en drie maandeo ge vangenisstraf en degradatie, Holtzapfel lot een jaar gevangenisstraf en degradatie, B'ermann tot elf maanden en drie weken gevangenisstraf en Walter tot vier wekeu arrest veroordeeld. In het Grunewald l>ij B rlijn heeft zioh een hoogereburgersohooljongen, die voor zijn eindexamen zat, een kogel door het hoofd geschoten, uit vrees, dat hij niet zou slagen. De jongen had zijn examenwerk door eeu ander laten overschrijven en had daar van den leeraar in de wiskunde heel wat over moeten hooron. Do heler is zoo goed als de steler, zoo had de leeraar hem gewaarschuwd, en de jongen vreesde daar om, dat men het hem 1 eeI ij is zon inpepereD. Zijn vader trachtte hem vergeefs de muize- nesien uit het hoofd te prater. De jongen bleef zoo moedeloos, dat hij het bosoh in ging en zioh verdeed. De Tsaar en de Tsaritsa zijn mst hunne kinderen aaD boord van het jacht Sijandart Daar de Finsche Scheren vertrok ken, waar zij Tuim drie weken denken te blijven. Het jacht zal precies dezelfde plaat sen bezoeken als verleden jaar. De Keizer wil ook de plaats, waar de Stjandart verle den jaar is gestrand, weer in oogensohouw nemen. Ongeveer acht dagen geleden hield een officier van de politie te Petersburg een eigen rijtuig aan, dat, ondanks het verbod, de Anitsjkof-brug, die verbouwd wordt, wilde overrijden. Toen de officier den koet sier gebood een omweg te volgeD, kwam generaal-majoor Goerko uit het rijtuig, sloeg den officier van de politie de pet van het hoofd, ging zelf op den bok zitten en ranselde den officier en de toegesnelde agenten van politie met de zweep af. Daar na legde hij de zweep over de paarden en reed hij de brug over. Dit onbesuisde Mos- kovietisohe optreden heeft voor den gene raal een leelijk staartje gehad. Hij heelt op last van den minister van oorlog, zijne aanvrage om ontslag moeten indienen. En verder zal hij nog voor den krijgsraad ver volgd worden. Aangezian iu Petersburg op het oogeoblik nog de staat van beleg heerscht, loopt Goerko kans op een zware straf. Kunstmatig gekleurde sinaasappelen. Te Petersburg gaf een kind na het in den mond steken van een stuk rooden sinaas appel, een luiden schreeuw, terwijl er bloed uit den mond vloeide. Het gelukte een spoedig aanwezigen geneeskundige, uit de keel vau het kind een stuk van een injectie naald te verwijderen, waaraan bij onder zoek sporen van een roode teerkleurstof te zien waren. Een nader onderzoek leerde, •lat de oorspronkelijk gele (en zure) sinaas appel met een teerkleurstof en een sae- oharineoplossing gekleurd en verzoet was. (Pk. Weekblad De pogingen om een schikking tot stand te brengen tusschen de stakende veldarbeiders en de grondeigenaren in Par ma zijn mislukt, Men meldt, dat de Keizer het vonnis van den raad van eer tegen graal Hohenau uiistooticg uit het leger bekrach tigd heeft. Samenof Darntsjcuko, een bekend Russisoh geleerds e-. hd vau den Russi- schen Rijksraad, isgifhrec iu dat lichaam, ouder het uitspreken au oen rede, door een beroerte getriffsu. De vergadering werd dadelijk geschorst. Gisterenavond laat leefde hij nog, maar men had, met het oog op zijn leeftijd (82 jaar), weinig hoop, dat hij er bovenop zal komen. De prins en de prinses van Wied, die sedert jaren te Berlijn wobcd, zullen zioh spoedig voorgoed op het kasteel Mon- repos bij Neuwied vestigen, Tegeiijk zal <ie prins van Wied, die aanvoerder is van het 5de eskadron van de garde-kurassiere, zjjn ontslag uit het leger nemen. De Prins van Wied is een kleinzoon van wijlen Prins Frederik der Nederlanden die een breeder was van Koning Willem II. v— Te Antwerpen is een groot schan daal in de militaire slachterij ontdekt. Tien tot vijftien jaren achtereen blijkt bet land bij de vleesehleveranties voor het leger bestolen te zijn geworden. Het soc. Kamerlid Anseele had er in Maart de regeering al over geïnterpelleerd in de Kamer. Men bevoorrei hite, zeide hij, stel selmatig zekere leveranciers en hield er alle andere buiten. De lainister antwoordde dat, indien hij het bewijs kon leveren Jat //zekere officieren'' daden pleegden in strijd met de eerlijkheid, hij, minister van oorlog, onmiddelijk oe strafbare feiten zou aanklagen bij den auditeur-generaal cn geen bedrog zou dulden la dezelfde zitting van 10 Maart zeide ADseele dat de militaire slachterij van Antwerpen gekwoteeid stond op 80,000 l'r., de bakkeiij f 100,000 en vestigde bij de aandacht op offioieron der intendentie, die, zonder fortuin in 't leger gekomen, nu huizen op den boulevard bezitten en 75 a 100,000 fr. bruidschat aan hunne dochters meegeven. De minister beloofde dat hij de klachten der benadeelde slagers en vetweierb in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2