Kerknieuws. 3 A. r* l>BOÜ w. School nieuws. Gemengde Berichten. geslaakt. De officier van justitie vroeg o.a. aaa getuige of hij zich wel wist te herinneren dat hij van Veenhnizen naar Utreoht was gekomen, bij welke vraag beklaagde Kors laohte. Getuige Horsten verklaart o.a. dat be klaagde zeide wanneer de deskundigen vertrokken waren Heb ik mij niet goed gek gehouden Getuige Goossen zegt aan beklaagde Van Vsalen niet den raad te hebben gegeven zich krankzinnig te houden. Hierna wordt gehoord de inspecteur van politie te Zeist De Lange, die mededeeling o"et van het vinden van het lijk en van zijn onderzoek. Beklaagde Van Ee vraagt hoe of getuige De Lange kaD zeggen dat hij slecht bekend staat. Getuige De Lange zegt dat beklaagde Van Ee niet gunstig bekend stond. Hij dronk veel en maakte dikwijls ruzie. Vervolgens wordt gehoord de adjunot- inspeoteur Tenokink te Zeist, die tegen woordig was bij het vinden van het lijk van Drost. Op een vraag van den ver dediger van Van Vaalen zegt getuige dat bek), hem gezepd heeft d° -«■■» Drost te nebben vastgehouden, terwijl Van Ee de keel toekneep. Hierop werd gehoord de patroon van den vermoorden knaap, de heer Prince. Getuige Klinghardt geeft verklaring omtrent het betalen van oen wissel ad f 1000 aan Hendrik Drost. De betaling geschiedde in drie bankbiljetten van f 300 en een van flQO Getuige Van den Burg bediende bij den heer Klinghardt, verklaart hetzelfde. Hierop werden gehoord eenige personen die geld aan Drost hadden betaald. Indien gy aan de maag lydt, is hel onnoodig u daarover het hoofd te breken of ongerust te maken ga heel eenvoudig een of twee doosjes Pink P ilien koopen. Neem die, en gy zuil spoedig uwe spyzen goed verteeren. 01 het gras in 14 dagen snel gegroeid is, bewijst het volgende. Vóór twee weken hadden de boeren in de lage landerijen van van Friesland nog geen gras genoeg om het vee uit te laten, nu is er in de hooi land reeds zooveel gras, dat Maandag a.s. reeds met het maaien voor de hooioogst wordt aangevangen. Sommige boeren zijn al vier dagen aan het maaien voor inkuilen. Ned- Herv. Kerk. Beroepen te Oostvlieland IJ. Kalma, cand. te Mantgum te Winkel J. Abbing te Zweeloo. Aangenomen naar Ijlst door G, v. Wolfs winkel te 's Graveland. Bedankt voor Culemborg door W. G. Planten te Groenloo voor Dokkum door F. Germs te Twijzel. Ds. Lb Roy te Vlachtwedde is door het classicaal bestuur van Winschoten op geroepen om zich in zijn vergadering van 1 Juni a.s. te komen verantwoorden in zake verschillende beschuldigingen tegen hem ingebracht. De oudste dienstdoende predikant in de Herv. Kerk ds. H. Bax te Doornspijk o.a. van 1872—75, pred. te Poortvliet) viert Zondag 31 Mei zijn 80en verjaardag. Ds. Bax is van de streng rechtainnige rich ting en een broeder van ds.W.Bax te Zaan dam die van moderne richting, sociaal democraat en 8 jaar jonger is, en van 1874 tot 1884 predikant was te Zierikzee. Christ. Gereformeerde Kerk. Beroepen te Oud-Beyerland M. den Boer te Apeldoorn. Gereformeerde Gemeenten. Beroepen te Rotterdam (vac.-Beversluis) H. Kieviet, oefenaar te Aagtekerke. Aangenomen naar Ter Neuzen door A. Janse te Barneveld. VVemeldinge. De gemeenteraad be noemde beden tot onderwijzeres aan school 2 mej. C. Oudeman, geb. Termaten. Aan de universiteit te Groningen slaagde voor semi-arts de heer dr. J. G. Scheurer, van Djocja, onze bekende zen deling-arts, thans op herstel van gezond heid in ons land verblijvende. PKE DIKBEURTEN In do Ned. Herv. Gemeenten op Zuid* on N oord-Bevoland. Zondag 24 Mei. Goes, voorm. half 10 ds. De Voogd, van 's-Heer Areoöskerke, nam. 2 uur ds. Stei'.z. avond 6 uur ds Boersma. Baarland, nam. ds. Kloek. Hemelvaartsdag voorm. ds J. E. B Meloen. Biezelinge, vm. half 10 da. J. v. d. Bergen. Hemelvaartsdag, voorm. half 10 ds. J. v. d. Bergen. Borssele vm. ds. v. Hengel,nm. geen dienst Hemelvaartsdag, voorm. ds v. Hengel. Driewegen, nam. 2 uur ds. de Vries. Hemelvaartsdag, voorm. 9 uur. ds. da Vries Ellewautsdyk, voor- en nam. ds. D. Bins. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Bins. 's-Gra ven polder, voorm. ds. Gerretsen. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Gerretsen. 'e lieer Abtekwke, voor- en nam. ds. J. Pk, F. v. d. Plassche. Hemelvaartsdag, vm. da. v. d. Plassche. 's-Heer Arendskerke, nam. ds. Be Voogd. Hemelvaartsdag, voorm. ds. De Voogd. 's-Heerenhoek, nam. 2 uur ds. Van Hengel, van Borssele. 's-Heer Hendrikskinderen, voor- en nam. ds. Boissevain. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Steenkamer. Heinkenszand, voor- en nam. ds. De Visser, van Middelburg. Hemelvaartsdag, voor- en nam. ds. Muller. Hoedekenskerbe, vm. en nm. ds. Kuijlman, Hemelvaartsdag, voorm. ds. Kuijlman. Ierseke, voor- en nam. ds. Steenbeek. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Steenbeek. Kapelle,voorm. half 10 ds. Steinz, van Goes. Kattendyke, voorm. ds. Andreae. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Andreae. Kats, voor- en nam. da. Geyskes. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Geijskes. Kamperland, voorm. ds. Smelt, nam. lees- kerk. Hemelvaartsdag, voorm. preek- lezen, nam. 4 uur ds. Smelt. Kloetinge, voorm. ds. J. E. B. Meloen, van Baarland, avond half 6 da. G. Meloen, gedachtenis 25jarige Evangeliebediening UouaoloQor^s^ag, vnnrm. ds (r Moloeil. Kolijnsplaat, voor- en nam. ds. Feijkes. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Feijkes. Kortgene, vm. 9,30 en nm. 2 uur ds. L. G. Bolkestein. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Bolkestein. Krabbendijke, vm. 9 uur en nm. ds. Bokma. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Bokma. Kruiningen,voorm.en nam. ds. J.Willemse. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Willemse. Nisse, voor- en nam. ds. Pont. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Pont. Oudelande, voorm. half 10 ds. Kloek. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Kloek. Ovezand, voorm. 9 uur ds. De Vries. Rilland-Bath, vm. 9 en nam. 2 uur da. J. C. Fontein. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Fontein. Schore, voorm. ds. Eerdbeek. Hemel vaartsdag, voorm. ds. Eerdbeek. Waarde, voor- en nam ds. Snoep. Hemel vaartsdag, voorm. half 10 ds. Snoep. Wemeldinge, voor- en nam. ds. Drost. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Drost. Wiiheiminadorp, voor- en nam. ds. Steen kamer. Hemelvaartsdag, avond half C ds. Boissevain. Wissenberke, voorm. leeskerk, nam. ds. ds. Smelt. Hemelvaartsdag, avond half 7 ds. Smelt. Wolfertsdijk, voor- en nam. ds. Stegenga. Hemelvaartsdag,vm. en nm. ds. Stegenga. W alcheren. Aagtekerke, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Seulyn. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Senlijn. Arnemuiden, voor- en nam. ds. Verkerk. Hemelvaartsdag, avond 6 uur ds.Verkerk. Domburg, voor- en nam. du. v. d. Hooft. Hemelvaartsdag, voorm. ds. v. d. Hooft. Gapinge, vm. half 10 ds. Elenbaas, nam. geen dienst. Hemelvaartsdag, voorm. ds. Elenbaas. Grijpskerke, Kleverskerke, voorm. ds. Plette Hemelvaartsdag, voorm. ds. Plette. Mdiskerke, voorm. ds. A. J. Eijkman, nam. geen dienst. Hemelvaatsdag da Eijkman. N.- en St. Joosland, vm. en nm. ds. Locher. Hemelvaartsdag vm. ds. Locher. Oostbapelle, voorm. half tien ds v. d. Flier van Middelburg en nam. 2 u. geen dienst. Hemelvaartsdag vm. ds. Breen. Ritthem, Hemelvaartsdag vm. ds. Nauta. Serooskerke, vm. half tien en nam. 2 u. ds. Muller. Hemelvaartsdag vm. ds. Maller. St. Laurens, voorm. half tien en nam. 2 uur ds. Van 't Hof. Hemelvaartsdag voorm. ds. Van 't Hof. Souburg, voorm. ha!f 10 en nam. 2 uur ds Terneden.Hemelvaartsdag voorm. ds- Terneden. Vliasingen, avond 6 uur da. A J. Eijkman van Meliskerke. Veere, vm. half 10 ds Weijland en nm. 2 u. ds Elenbaas van Gapinge. Hemelvaarts dag vm. ds Weijland. Vrouwepolder, voorm. haJf 10 ds Van der Vlugt. Hemelvaartsdag vm. ds. Van der Vlugt. Westkapelle, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Aalders. Hemelvaartsdag vm. ds. A alders. Zoutelande, voorm. half 10 en nam. 2 uur ds. Lazonder. Hemelvaartsdag vm. ds. Lazonder. 't Zand, Bij 't verrichtten van werkzaamheden op 't dak van het R K. weeshuis te Am sterdam gleed een opperman uit en kwam zoodanig op de straat terecht dat hy op de E laats dood bleef. Te 's-Hertogen- osch is een 2-jarig knaapje gestorven tengevolge van het drinken uit een fieschje met likdoorntinctuur.Te Sittard bracht een molenaar gisteren een vet varken by een slager en laadde vervolgens bü een graanhandelaar 2000 kilo graan op de kar die met een paard bespannen was. De bak, waarin het vet varken vervoerd was, werd bovenop de zakken met graan bevestigd. Onder weg wilde de man, terwyl het paard zijn weg vervolgde, de lading van de zak ken iets verschuiven, daar anders de groote varken8bak dreigde naar beneden tekomen. By viel daarby.achterover van de kar, ter wyl het rad hem over schouder eu hoofd ging. Het hoofd was geheel verpletterd. De dood trad onmiddellijk in. Te St. Nlcolaasga ia gisterenmiddag een vee houder door den bliksem gedood. Slapte. Men schrijft uit Sliedrecht MD De Ned.Waar in andere jaren hon derden werklieden uit deze gemeente en omstreken in geheel Nederland en in vele plaatsen van het buitenland overvloed van werk vonden, daar heersoht er nu groote werkeloosheid. Tal van maunon loepen leeg, of komen terug, zoowel uit Rotterdam als uit Rosario (Zuid-Aooerika). 't Is te wensohen, dat aan dien toestand spoedig een eind kome. Donderdagmiddag is te tijdeDS een bevjg onweaer de bliksem geslagen in een graansohuur van den land bouwer Kats. De schuur isgeheelafgebrand. Een berucht peroon werd gisteren middag te Tie) uit het huis van bewaring naar het gerechtsgebouw gevoerd. Hy wist zich te ontdoen van de boeien en toen de stoomtram hem even van zyn geleiders scheidde, te ontvluchten. Niettegenstaande hij oogenblikkelijk door zes politiemannen werd nagezet, is hy nog niet gevonden. Te Essen zijn thans gearresteerd Marie Feije, de gewezen dienstbode, die het plan van den diefstal bij den goademit Hamme te 's-Gravenhage beraamde, en haar minnaar J. van Deursen. Te hunnen huize zijn nog een groot aantal gouden voorwerpen en andore rieradeo, V8n den diefstal afkomstig, in beslag genomen. Nagenoeg alle gestolen voorwerpen zijn thans in handen v&d de politie. Hot onderzoek heeft aan het licht ge bracht dat verschillende geachte, welge stelde. Haagsche winkeliers bij deze in brekersbende, sterk 10 man, betrokken, geheime onderaardsche bergplaatsen hadden voor gestolen goederen. De 34-jarige Marie Feye, die de aan- stichtster van de inbraak in de Korte Poten is geweest, was werkzaam bij de familie Hamme. Zij probeerde een winkelkast ongemerkt te openen. Van uit een achter vertrek werd haar poging gezien, en de vrouw werd daarop op staanden voet weggestuurd. Te voren werd gelijk men weet op zekeren dag een reserve- huissleutel vermist, die op een bovenver dieping bij het raam hing. Drie dagen was de sleutel zoek. Daarna werd hij terug gevonden in een naaikistje, en nu achteraf weet men zich die geheimzinnige ver dwijning en dat wederverschijnen van den sleutel wel (e verklaren. De werkvrouw had er een duplicaat van laten maken, en daarna den oorspronkelijken sleutel in het kistje gelegd! In het nu v olgend halfjaar heeft de vrouw geeu kans gezien van den sleutel gebruik te maken, maar ze zat op den uitkijk, en op een dag in April, toen ze wist dat de heer Hamme voor zaken in het buitenland vertoefde, heeft ze met 6 medeplichtigen haar slag geslagen. (H. Crt.) Een boer te's-Graveland bood per advertentie eeuigo laken veldsche koeien te koop aan. Er kwam een koopcr, die tegen een flinke som eigenaar werd. De beesten moesten aan het station in Den Haag geleverd worden. Zelf bracht de boer ze er heen, doch aan het station was nie mand, om ze in ontvangst te nemen. De kooper werd opgezocht, doch deze wilde met den boer naar Seheveningen gaan, waar, naar zijn zeggen, een medekooptr woonde. Hierin had de boer geen zin de zaak kwam hem verdacht voor, bij de politie werd geïnformeerd en het bieek, dat hij werkelijk in verkeerde handen was gevallen. Met een verlies van een veertig gulden aan kosten kwam hij gelukkig vrij. Het spoorwegongeluk te Contfch. Een vreeselyk trein ongeluk had gister morgen tusschen Brussel en Antwerpen plaats. Een Belgisch blad doet er hot vol gende verslag van De trein tlie om 8 ure 32 uit de Middenstatie (te Antwerpen) vertrekt naar Lier en Turnhout en die te Turnhout moet aankomen ten 10 ure 21 bereikt Contich-kazernen ten 8 ure 55daar is een zijlijn op Lier, op welke baan de trein blijft stilstaan in de statie tot 9 ure 05. Dft was ook dezen morgen het gevai. De trein vvas voorname lijk gevuld met werklieden en soldaten en nam te Contich personen op die aan eene beevaart deel namen. De express uit Antwerpen 8 ure 49 stopt in de statie van Contich-kazernen te 9 ure I en vertrekt er twee minuten nadien. Heeft nu dezen morgen aan den tweesprong de wiseel niet ge werkt Was de wissel niet herlegd, na den door tocht van den trein van LierTurnhout Op dit oogenblik weten wij het niet; wij kennen enkel het drama dat een minuut na 9 u. is vooigevallen. De express van Antwerpen, in stee van door te rijden op de baan, waar hij blijven moest, is de zijlijn opgereden en alhoewel met verminderde, toch nog met redelijk snelle vaart terechtgeko men op den stilstaanden trein van LierTurn hout, welke geheel werd in elkaar gereden. De waggons schoven in elkander, werden van de baan gedrukt en allen, tot den laatste toe, bescha digd drie werden geheel vernield, vooral onder de inzittenden dezer drie rijtuigen werd een ware slachting aangericht, een bloedbad dat geen pen kan beschrijven, Het waren meestendeels werk lieden, vrouwen uit den kleinen burgerstand, sol daten en meest allen zijn gedood of erg gewond. In een ander kompartiment zaten een viertal per sonen met de kaarten te spelen toen de ramp plaats greep, zij waren op den slag dood. Toen men die vier ongelukkigen met bijlslagen uit de ruïne waarin zïj vastgeklemd zaten had losge werkt, hielden zij de kaarten nog in de handen geklemd. Toen de eerste hulp opdaagde woonde men een tooneel bij, dat nooit uit het geheugen van de aanwezigen zal gewischt worden. Het was een tooneel van ware verschrikking. Het gehuil en het gekerm der tusschen de puinen beknelde gewonden deden het bloed in de aderen stollen. Menschen die heelhuids uit de ramp waren gekomen, liepen als zinneloos door de statie en vluchtten 't veld in. Het waren ploegen arbeiders en soldaten van het 9e linie, door den heer statieoverste gerekwireerd, die de eerste werken van opruimen en vervoer van dooden en gewonden ondernamen. In de wacht zaal waren de geneesheeren en de geestelijkheid van Contich, die met warme bovenmenschelijke krachten en offervaardigheid geneeskundige en geestelijke hulp toedienden. Rond half 11 is de eerste hulptrein uit Antwerpen toegekomen met geneesheeten, verplegers, wiegen en al het uoodige materieel. Na dit aaueengesloten verhaal knippen we uit de N. R. C. eenige losse mededeelin- gen: De reizigers van den express van 8 ure 49 zijn er van af geweest met een geweldigen schok, doch naar wij vernemen is er geen enkele ge wond op dien trein. Deze is op de rechte baan gebracht en met merkelijke vertraging door ge reisd naar Brussel. De locomotief van den ex press-trein, een zwaar gevaarte, werd slechts licht beschadigd. De expresstrein van 8 ure 49 is ten gevolge van een defect aan de wisselnaald of het niet werken van gezegde naald, ofwel hel verzuim van den wisselwachter, op de zijlijn van Lier- Turnhout geioopen. De trein van Lier werd circa 50 meters vooruit gedrongen door den aandrijvenden trein en 4 rijtuigen werden geheel ineengeschoven en totaal vernield. De zwaaitst gekwetsten, die onmiddellijk operation moesten ondergaan, werden rond 11 uur per bijzonderen trein naar Antwerpen ver voerd en verder naar de gasthuizen gebracht. Een zevental zwaar gewonden zijn tusschen het vertrek uit Contich en de aankomst in de gast huizen overleden. Wat de kwetsuren dangaat, weinig gekwetsten zijn verminkt en geen hebben ledematen ver- loron, zooals eerst werd gezegd. Het zijn allen erge gebroken beencn, zware inwendige kneu zingen en wonden aan het hoofd. Eene beevaart van de Congresatie van O.-L.-V. van 't Heilig Hart, van Schaarbeek, een 7otal mannen en vrouwen, die te beevaart gingen naar Lisp (Lier) was uit den trein van Brussei te Contich uitgestapt en had plaats genomen in den trein naar Lier. Zij bevonden zich zeker geen minuut in den trein, toen de ramp plaats had. Volgens de verhalen der beevaartgangers is geen enkele hunner groep omgekomen, doch ver scheidene zijn gewond, doch niet levens gevaarlijk. Het grootste getel dooden en gewonden bestaat uit dokwerkers, menschen van uit de Kempen, die naar de stad waren gekomen om werk te zoeken en, er geen gevonden hebbend, terugkeerden naar hun dorp, waar de land- bouwstiel nu alle armen bezigen kan. Verder zijn er enkele bijzonderen bij en, te oordeelen naar de kleeding, twee behoorende tot den gegoeden stand. Ten 6lotte Het sohijnt te zijn gebleken dat de wis- selhef boomen overgehaald zijn het parket deed eohter toch den wieselwachter in hech tenis nemen. Volgens de laatste berichten uit Contich werden 38 personen gedood en 79 gewond. Nu nog het verhaal van een ooggetuige, van een die de ramp heeft meegemaakt en er, verwonderlijk, rageuoeg ongedeerd is afgekomen de goudborduurder Vansina, uit de Keizerstraat, die een vaandel te Gheel moest gaan leveren en op den trein naar Lier was Rechts van de statie loopen de lijnen op Brus sel links die, welke bij middel eener bifurcatie op Lier wordt gericht. Ik was dus in den trein voor Lier, in een com partiment niet-rookers, van 2e klas. Deze trein moest hier wachten op de correspondentie van Brussel. Wij hadden behalve de wagons 2e klas, nog een wagon 3e klas van voor en twee ot drie van achter, waarin veel werklieden zaten. Rechts kwam de tiein van Brussel, uit welke een aantal bedevaarders in onzen trein moesten overstappen. Er was geen plaats genoeg in de 3e klasrijtuigen, zoodat destatieoverstetoeiating gaf, de overigen in 2e klas op te nemen. En zoo kwam dat eene vrouw mijn comparti ment, in het welk ik nog met een paar andere personen zat, binnen wilde. Terwijl zij den voet op de trede zette stak ik de hand uit om haar bin nen te helpen, toen op eens een gekraak, dat duidelijk aantoonde wat schrikkelijke ramp er ge beurde, gehoord werd. Alles bewoog rond mij de schutsels, de plafonds, de zijwanden, alles leefde en de vrouw zat met het middenlijf geplet- terd tusschen den wand van het rijtuig en mijn been, dat ik tot steun had uitgestrekt om haar binnen te helpen. Alles wat 'n minuut geleden rond mij vroolijk leefde, was nu bloedend, vormloos, verpletterd, dood, wat weet ikVan de vrouw hield ik alleen 't doode hovenlijf in den arm. Het andere ge deelte stak buiten. Het rijtuig moest daarenboven omgevallen zijnik merkte dit aan den stand van banken en wanden. Ik zat met 't been vast, maar ik leefde, en dat was de hoofdzaak. Er was nu maar kwestie los te raken, wat.t wie weet wat er nog kon gebeuren. Met den eenen voet stampte ik eene wonder baar nog heel gebleven ruit stuk, rukte met ge weld den anderen uit de klem en verloor daarbij niets meer dan den zool van mijn linker bottien. Die bottien bewaar ik mijn leven lang. Hoe ik alleen dat compartement heelhuids ben uit gekomen, is een waar mirakel. En niet minder hoe ik, te midden van al die brokken, al dat bloed, al die gebroken lidmaten niet stapelgek ben geworden. De üoordzaak te Laporte. Er zijn weer eenige nieuwe, niet-onbelangrijke feiten aan het licht gekomen in verband met de geheimzinnige moordpartijen op de hoeve te Laporte, waar naar men zioh herinnert een groot aantal lijken zijn opgegraven in een tuiD, weike toebehoorde aan de wed. Cuiness. Haar hoeve brandde onlangB af, en de weduwe kwam vermoede lijk in de viammeu om. De politie dacht aanvankelijk, dat de vrouw zioh vóór den brand uit de voeten had gemaakt. Maar nu heeft men in de puinboopen het valsohe ge bit (zoowel boven- als onderkaak) van de vrouw gevonden. Dit, gevoegd bij 't feit, dat ook een verminkt vrouweulijk onder het puin was gevonden, versterkt het ver. moeden, dat juffrouw Guineas dood en niet gevlucht is. Bij het voortgezet onderzoek der justitie zijn feiten aan het licht gekomen welke doen vermoeden, dat op Kerstnacht 1906 eeoige gasten hebben deelgenomen aan een feestje op de hoeveen dat zij na afloop allen zijn vermoord. Een boodrehapjongen, zekere Emii Greening, heeft over die partij op 25 December 1906 nu dedeeliogen ge daan aan de justitie. Den 26en was het hem opgevallen, dat alle gasten verdwenen wa ren. Hij vroeg toen de weduwe ernaar. Jullrouw Guiness antwoordde, dat eender feestvierders zij noemde hem „den pro fessor" en diens vrouw, naar Los Auge- los waren vertrokken met Jennie OLon (de pleegdochter van juffrouw Guiness). Vrederechter Schmutzer, die het onder zoek leidt, denkt dat Jentie Olaen en een man, wiens lijk geïdentificeerd is als dat van zekeren John Moe, tegelyk met //den professor en zyn vrouw'' zyn afgemaakt in den nacht van 25 op 26*December 1903, en dat de vier lijken alle in denzelfden kuil zyn gegooid. Het moet aanvakelyk de be doeling van juffrouw Guinea zyn geweest, enkel het meisje Olsen en den „professor*' met zyn vrouw uit den weg te ruimen. Maar het toeval wilde dM juist Moe, met 3000 gnlden in den zak, de hoeve bezocht, daartoe aangelokt door eeu advertentie van de weduwe. Welnu, hy kwam net op tijd om gezamelyk met de anderen te worden vermoord en begraven. De gravers die den kuil met de vier lijken hebben geopend, verklaren, dat alle vier de lichamen op de zelfde wyze waren verminkt waarschyn- lyk met esn zaag. De beenen waren boven de knie van de romp gescheiden, de armen by de oksels afgesneden, en ook de hoof den van het lichaam gescheiden. Lamphère, do opzichter van de hoeve, werd in het bezit gevonden van een horloge, dat had behoord aan Moe. De landbouw staking. Deze neemt ver ontrustende afmetingen ssd, vooral in eeni ge provincies van Midden-Ilalië. Te Bari en Faggia zijn daden van geweld gepleegd tegen arbeiders, die zich niet wilden aan sluiten. Een jonge man van 20 jaar werd met bijlslagen gedood. Te Corato bedraagt het aantal der stakers 15.000. Zij zijn vast besloten met alle mogelijke middelen ar beiders van elders te weren die ontboden sijn vanwege den ophanden zijnden oogst( Keizer Wilhelm is Woensdag na een afwezigheid van 87 dagen te Berlyn terug gekeerd. Voigt, de kapitein van Köpenick, heeft 8 weken met longontsteking gelegen en is nu beter naar zyn cel teruggebracht. Wy hebben deze week gemeld dat vale menschen te Negenborn (Duitschland) ziek werden onder verschynselen van lood- vergiftiging. Een kind zelfs stierf er van. By onderzoek bleek dit te liggen aan het gebruik van brood, gebakken uit meel van een molenaar die zyn molensteenen met lood had bijgevuld. De man werd voor het gerecht gedaagd, waar hy de schuld stak op een overleden knecht. Volgens verklaring van een geneesheer met 't onderzoek belast, is de Negenborn- sehe vergiftiging de uitgebreidste van alle bekende lood vergiftigingen op groote schaal geweest, ldet scheikundig onderzoek wees uit, dat er in een monster meei, dat men uit ten molen mee had genomen, 0.014 milli gram lood zat. In het opgegraven kinder lijkje vond men een daaraan beantwoor dend loodgebalte. De dokters konden echter niet stellig zeggen, dat de dood van Het kind een gevolg was geweest van bloedvergiftiging. Verschillende menschen te Negenborn lijden op het oogenblik nog aan gedeeltelijke verlamming. Een getuige verklaarde, dat zij de ziekte telkens op- oieuw had kregen, wanneer zij, weer aan de beterhand, brood at. De rechtbank liet de beschuldiging, dat de molenaar den dood van het kind op zijn geweten had, vallen en veroordeelde hem wegens het veroorzaken van letsel door schuld en overtreding van de wet op de voedingsmiddelen tot 6 weken gevangenis straf. We deelden reeds mede, dat een aan tal A.'baneesohe roovers de stad Sant Quaranta, in het Noorden van Epirns, tegenover het eiland Korfoe gelegen, aan gevallen en de openbare gebouwen uitge plunderd hebben, evenals deagentsohappen van de „Navigazione generale Italiana" en van de Grieksohe Scheepvaartmaatschappij ïlaodona!. Io het Italiaansche agentschap stalen de roovers 300, in het Grieksche 800 Napoleons d'or, in het douanekantoor 4000 en iu het telegraafkantoor 6400 francs. President Faillières verlaat Maandag morgen Parijs voor zijn Londensche reis hij scheept zioh te Boulogne om balftwaalf in. Te Dover zal hij door Prins Arthur van Connaught uit naam van den Koning begroet worden. Hij zal wonen in het St. James's-paieis en Vrijdagmorgen terug- keeren naar Frankrijk. Max Harden ontvangt sedert eenigen tijd geregeld brieveD, niet alleen uit Duitsohland, maar ook uit Italië en andere landen, waarin hij met den dood wordt bedreigd, zoo bij de campagne tegen Prins Eulenburg niet staakt. Die brieven hebben niets van mystificatieenkelen ervan zijn onderteekend, met bekende en goedklin kende namen. Tot nog toe zijn te Brussel reeds 150 valsche bankbiljetten van 1000 fr. bij de Nationale Back teruggebracht. De rechter van instructie heeft in Londen, Parijs en zelfs in Italië pogiDgen om de daders op fe sporen aangewend, doch nog steeds ion- der resultaat. Op 3 K M. afsfands van Herenthals (België) is een buurttrein met 200 personen, die van een pelgrimstocht naar Montaigne

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2