TELEGRAMMEN. lie c h t s l a k e u. Gemengde Berichten. Posterijen. M ark tbericlt ten. Marktpryien van Tarwe en Meel, den gebeten, terwyl hij op een dienstreis wa3. Hij is in een instituut-Pasteur te Ba tavia opgenomen en heeft alle hoop op beterschap. Zendelingsvrouw Pij zei heeft wegens voortdurende ziekte ontslag uit den dienst van het genootschap moeten vragen. Altegaar droeve tydingen die ons wat te zeggen hebben. Het gerechtshof te Amsterdam heeft wegens onvolledigheid van het onderzoek inzake de kwestie van den predikant te Tienhoven, gelast dat nog meer getuigen zullen gedagvaard worden en de zaak tot 20 dezer verdaagd. Kantonrechters moeten tooh somwij len wel werk hebben om zich goed te hou den bij de verhooren. Zoo verhaalt Het Hand. uit de zitting van een der Amster- damaohe kantongerechten het volgende Een juffrouw stond terecht wegens het overtreden'der drankwet. Ze had sterken drank geschonken in een lokaal, waarvoor geen vergunning was gegeven. Beklaagde was zeer mededeelzaam en hield een wijdloopige verdediging, die ver kort ongeveer zoo luidde„Edelachtbare, ziet u, daar kwam ineens een zeeman, een vrind van mijn zoon en toen zei mijn zoon wou u een potje bier. Nee, zei ie, geef me een bittertje, maar dat wou ik natuurlijk niet, begrijpt u, want ik had al eerder een bekeuring gehad. Ik zei, ik mag het u niet verkoopen, want ik heb geen vergunning en ik heb heel geen bitter in huis. Toen giDg me doohter toch gauw wat halen, en net dat ze het wou inschenken, daar kwam die mijnbeer binnen en toen kreeg ik de bekeuring." Oadanks het excuus werd er flbgeëïacht. Een man, die vuilnis in de gracht had gegooid vertelde het volgende /Edelachtbare, ik heb al 20 jaren op dezelfde plaats gewoond en ik kan u ver klaren, ss dat ik nog nooit iets met het gertclit l ob uit te staan gehad en dat ik nooit vuilnis te water gegooid heb Dat kunt u navragen aan me zoon en iedereen. En toen ook, toen heb ik me vuilnisbak eerlijk in de schuit leeggegooid, maar toen ik terugkwam was hy ineens vol met behangselpapier. Ik wist niet wat of ik doen moest, want me vrouw was ziek, om dat ze een rib gebroken had. Me buur vrouw zei toengooi het te water, daar letten ze nooit op. Ik zeiMensch dat mag nie, maar ik was zoo verlogen dat ik het toch dee. Ik werd toen zoo zenuwachtig want toen zag de wachter het. Ik kan u zeggen, as die ook altijd papier te water gooit. Maar. De woordenvloed werd afgebroken toen de kantonrechter vroeg den eisch voor te lezen. Deze was f 2 boete. De rechtbank te Alkmaar heeft een man, die een paard een stuk van zijn tong had afgescheurd, tot 6 weken gevangenis straf veroordeeld. De eisch was 2 maanden. Dezer dagen heeft voor de Rechtbank te Amsterdam, terecht gestaan een 20 jarige sigarenmaker, die een moordaanslag pleegde op zijn meisje, dat zich niettegen staande het gebeurde bereid verklaarde met den bekl. te huwen. De Rechteank veroordeelde den jeugdigen bakl. tot 2 jaren gevangenisstraf wegens poging tot moord. Bekl. kwam van dit vonnis in hooger beroep en huwde tusschen de uit spraak der Rechtbank en de behandeling in hooger beroep met het meisje. Niettemin bevestigde het Bof het vonnis der Recht bank en de Hooge Raad verwierp het verzoek tot cassatie. De verdediger van bekl. richtte daarop voor zjjn cliënt een verzoek om gratie aan H. M. da Koningin. Dit verzoek werd dezer dagen afgewezen. Omtrent de arresteering van drie inbrekers te Rotterdam (zie ons vorig no.) bevatten de Rotterdamsche bladen uitvoe rige nadere inlichtingen waaraan wij het volgende ontleenenNiet de dienstbode maar de dochter van den advocaat Kley werd Dinsdagnacht gewekt door gerucht op het plat harer slaapkamer op de derde verdieping van het huis Haringvliet Z Z. no. 34. Fluks stond zy op, en door 't raam gordijn op het platte dak kijkende, zag zij daar twee mannen, wier springen van een aangrenzend muurtje op dat dak het ge rucht veroorzaakt had, dat haar uit den slaap had wakker geschrikt. Fluks wekte zij de huishoudster en telefoneerde naar het politiebureau in de Lange Torenstraat, met verzoek direct hulp te zendeD, omdat er inbrekers aan 't werk waren. Inspecteur De Leeuw, aan dat politiebureau met den nachtdienst belast, gespte onmiddellijk de Sabel om, en vergezeld van de agenten van politie Jansen en Post, giDg hij naar den Haringvliet, op den weg derwaarts gelas tende al de politieagenten die hij ontmoette hem te volgen, zoo dat hij, ter plaatse ge komen,over een voldoende macht beschikte om de omgeving af te zetten. Met zjjn twee agenten ging hij het huis van mr. Kley, waar men zyn komst met vreugd begroette, binnen, deed zich den weg wijzen naar de slaapkamer van jufrouw Kley, waar hij nog juist byfyds kwam om de inbrekers te zien vluchten van het plat naar het aan grenzende platte dak van het pakhuispand Maasstroom, waarin o.m. zijn gevestigd het kantoor en de magazijnen van de firma "Verstegen, grossier in koloniale waren enz. Op de slaapkamer van mejuffrouw Kley was van een op het plat uitkomende glazen deur een ruit verbrijzeld en een van de in brekers heeft daar zijn hand door gestoken en de knip, waarmede deze deur gesloten was, verwijderd. In die kamer zijn zij niet meer geweest en ook in geen van de andere vertrekken van mr. Kley's huis, want voor zij zoover waren hoorden zij gerucht en namen de vlucht. Het was op deze vlucht dat de inspecteur do Leeuw hen hel eerst zag. Zonder aarzeling ging hij met zijn bei de agenten de andere politiemannen waren buiteD op de straat op post gezet om de omgeving af !e sluiten hen achterna. Een allermoeilijkste klimpartij, niet van gevaar ontbloot, volgde. De inbrekers, die een voorsprong hadden, waren reeds in het pakhuispand Maasstroom verdwenen en toen de inspecteur op de tweede verdieping van dat pand gekomeD was op het platte dak daarvoor gelegen, vond hij de deur, waardoor zij verdwenen, aan de binnenzij de gesloten. Met zijn agenten opende hij de ze met geweld en drong den zolder binoen. Op dezen zolder, waar het pikdonker was, vond hy de vluchtelingen ten laatste achter balen verscholen. Zij werden natuurlijk overmand en gekneveld. In het pikdonker geen andereu weg kunnende vinden, restte den heer De Leeuw niets anders dan met zijn arrestanten en de beide agenten den zelfden moeilijken weg, dien zy gekomen waren, weder terug te gaan. Aldus ge schiedde. Weer was het een geklauter langs platte daken, muurtjes en gootsteen- pijpen tot men ten slotte weer terugkwam op het platte dak voor de kamer van mej. Jeanne Kley. Door het huis van mr. Kley heen bereikte de inspecteur met zijn agen ten eu arrestanten de straat en bracht het drietal met gezwinden pas naar het politie bureau in de Lange Torens'raat, waar zij allen voorloopig opgesloten werden. Giste renmorgen werd een hunner door de justitie gehoord; hij legde een bekentenis af, waar uit bleek dat het doel was geweest om in te breken bij do firma Verstegen, in het pand Maasstroom. Daartoe gingen zij dien avond met hun drieën op weg en waren omstreeks 10 men voor het bedoelde pand aange komen. Zy verschaften zich toegang tot het tuintje, dat aan die zijde voor het pakhuis pand ligt.In een boom in dit tuintje vonden zij een laddertje, dat zij medenamen en op een ijzeren hekje zetten. Hierdoor waren zy in staat om een zolderluik dat op de eerste verdieping uitkomt en waar zich een graanzolder bevindt, te openen. Esnmaal op dezen graanzolder liepen zy recht door tot zij kwamen voor een hek. Van dit hek werd het benedengedeelte losgemaakt en daardoor kruipende, kwamen zij op den zolder van de firma J. fl. Verstegen, in koloniale waren. Nu moest het kantoor be reikt worden. Daartoe lieten zij zich door een trijsgat langs een touw zakken en kwa men gelijkvloers. Maar het kantoor, waar het om te doen was en waar f 250!) in de brandkast lag, hetgeen zij niet wisten, von den zij niet. Dit ligt n.l. geheel van de zolders afgescheiden. Denzelfden weg gin gen zij nu terug, langs 't touw klauterend. Terug op de eerste verdiepingen vervolgens naar de tweede. Hier en daar een baal geo pend, wat amandelen er uit gebaald en weer wegge worpen,gelijk men zs later gevonden heeft op het platte dak en zoo meer. Einde lijk besloot het drietal maar terug te keeren naar de Oosterkade, doeh tot hun schrik kwamen zij tot de ontdekking dat de lad der, waarmede zij op den graanzolder van de firma van Geffen kwamen, omgevallen was. Die weg was hun alzoo afgesneden, wilden zij geen halsbrekende sprong maken en hier hadden zij geen van drieën zin in. Na kort beraad werd besloten te trachten een uitweg te vinden door het aangrenzen de huis, en speurende naar dien uitweg na- men zij achter volgens den sprong op het platte dak, gelegen voor de slaapkamer van mejuffrouw Kley, hetgeen deze dame deed ontwaken en de aanleiding tot hun ontdek king en de daarop volgende arrestatie was. Toen dit geschiedde hadden de inbrekers zich al ruim drie uren op de zolders van de firma Verstegen opgehouden. Het onder zoek der politie bracht nog aan het licht, dat het drietal in het beait is geweest van zeep, dat op een ruit gesmeerd is om bij het indrukken er van bet vallen der soherven onhoorbaar te maken. Ook hebben zij een kaars gehad, waarvan zij gebruik maakten om zioh voor te lichten op de donkere zol ders. Gestolen is er niets. Het drietal is ter beschikking der justitie naar het Huis van bewaring overgebracht. .Van de inbrekersbende zijn er nu op het oogenblik 9 achter slot en grendel. Het gezicht van den heer te Hengelo die zulke ernstige brandwonden kreeg bij de gasontploffing in zyn woning, is zooda nig opgezwollen, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. Aldaar is een drie jarig kind van een kleermaker overreden door een houtwagen en terstond overleden. Eenige jongens te Rijssen trachtten dezer dagen te loopen over een over een sloot liggenden boom. Een hunner kwam daarby voorover te vallen met zyn onderlijf op den boom, waardoor hij zich inwendig zoozeer kwetste, dat hij na hevig lijden gisteren gestorven is. Te Stolwijk is de ruim twintigjarige dochter van een land bouwer ter zijde van het huis in een sloot verdronken gevonden ze leed aan toeval len en mijn schrijft daaraan de oorzaak van haren dood toe. Te Oudeschans viel een 7-jarige knaap al spelende te water en verdronk in weerwil van spoedig toege snelde hulp. Wijl een fabrieksarbeider te Rossum uitgegaan en niet teruggekeerd was, werd men ongerust en ging hem zoe ken. Weldra vond men aan den waterkant zijn hoed en stok benevens een flesch m6t goudvisschen. Na eenige uren haalde men het ljjk van den man uit het water op. Bij de veehouster Wed. Neiis, te Osdorp, waar onlangs drie paarden en twee runderen plotseling zijn gestorven, is dit thans weder het geval mat twee koeiisn. Omtrent de oorzaak is men nog niets te weten kunnen komen. Tengevolge van het spelen metlucifers door eeu klein kind is gisternamiddag te Duizel de woning van J. B. met schuur, inboedel, een varkan en kippen een prooi dar vlammen geworden. Een kind van vier jaar werd met levensgevaar uit de echuur gered. Alles was slechts laag verzekerd. Dinsdagavond is te Utrecht, bij aan komst van den laatsten trein te Leiden, gearresteerd de 44-jarige, te Utrecht woonachtige conducteur der posterijen J. H. F, op wien reeds langen tjjd.verdenking rustte dat hij geldswaarde uit brieven ver duisterde. Bij fouilleering werden gelds waarden, ontvreemd uit een van «Schiedam naar Nunspeet verzonden en geschondeD aangekomen aangeteekend pakket, op hem bevonden. Te Dieren is aangehouden een Duit- scher die bekend heeft zich schuldig te hebben gemaakt aan de diefstallen, Maan dagnacht in Villa's aan de Velperweg te Arnhem gepleegd. De ontvreemde porta- monaies werden in zijn bezit gevonden. Een tol quaestie. Aan den tol op den straatweg Hilver sumLaren is een quaestie ontstaan die door den bekenden eigenaardiger toestand in het Gooi nauw verband houdt met de erfgooiersquaestie en althans zoo goed als een uitvloeisel ie. Van dezen drukken tol werd tot voor korten tijd eau veelvuldig gebruik gemaakt door melkboeren uit Laren en Hilversum met hun lichte melk- karretjes. Het tolgeld, zijnde 16 cent voor heen en terug, altijd zonder morren betaald kwam hun nu plotseling te hoog voor en werd door hen besloten eenvoudig den tol te negeeren en er om heen te rijden, zoo doende den tol een belangrijke schade be rokkenende. Dat omrijden kon alleen ge schieden door het huren van een akker van een Laarder boer. Over dien akker kon de beide worden bereikt en daar hadden de boeren, als zijnde erfgooiers, vrij spel. De tolgaarder is echter ook erfgooier en deze kon dus eveneens op de heide zijn gang gaan en doen wat des erfgooiers is. Op ad vies van 't bestuur van den grintweg heeft deze nu getracht den boeren den toegang uit de heide te beletten door op verschil lende plaatsen aan de grens van genoem den akker diepe kuilen te graven en op vele plaatsen den door de boeren genomen weg door hoopen zand ongelijk te maken- Tot dusver is het den tolgaarder nog niet gelukt den doortocht te beletten, daar, wanneer hij den eenen dag een greppel ge graven heefr, den anderen dag deze door de boeren weder ia gedicht. Zelfs is het reeds voorgekomen dat beide partijen aan een zelfde gat bezig waren de een met graven, de ander met dichtgooien. Dat daarbij de onderlinge verhouding minder aangenaam was, ligt voor de hand. Om te winnen komt het hierbij dus nu maar aan op het uit houdingsvermogen. Dit zijn de heerlijke Gooiscbe toestanden. Hbl. Tegen den inspecteur der directe be lastingen te Tiel is een klaoht wegens huisvredebreuk ingesteld door een ambte naar der belastingen aldaar. De heer S. Menko, firma Trautman Menko, te Enschedé, heeft bij de justitie een klacht ingediend naar aanleiding van het dezer dagen in verschillende biaden voorkomende bericht,behelzende een smok- kelgesohiedenis, welke geheel uit den duim gezogen is. De bladen tegen welke een klacht is ingesteld zijn de Prov. Ov. en Zwolsohe Courant, Dagblad van Rotterdam, Het Centrum en Het Volk. De politie te Groningen heeft een dienstbode aangehouden,die verdacht wordt van kindermoord. Ze moet de moeder zijn van het kind, welks lijkje eenige weken geleden in de Butje83traat aldaar is ge vonden en dat zij vier maanden in eenen koffer moet hebben bewaard. In Londen worden tegenwoordig veel portretten in gips gemaakt. Het poseeren duurt zoowat drie kwartier. Voor 6 gulden kan men zioh plastisch vereeuwigd zien. Uit de gevangenis te Simferopol, in Rusland, zyn een aantal gevangenen losge broken. De directeur van de gevangenis werd gewond, zijn adjunct, de dokter en twee opzichters werden gedood. Op Beatenbsrg is Maandag een groot stuk grond naar beneden gestort. Van de vier mannen, die er zich op bevonden, zjjn er drie in modder en slijk gestikt.De vierde tot de middel in de modder gezakt kon ge red worden. Bij de wervelstormen, waarvan ia een telegram reeds melding is gemaakt, zijn in Arizona en Illinois meer dan 40 men- sohen omgekomen en honderden gewond. In Arizona is de gemeente Hillersbury ver woest. Ia het puin van juffrouw Cuiness, verbrande hoeve te Laporte (in Indiania), heeft men een kies met gouden kroon ge vonden, die men gelooft dat van haar af komstig is. Deze vondst zou bewijzen, dat het gevonden vrouwelijk lijk het hare is en dat zij niet ontkomen is. Verder zijn er wel twee dozijn ohirurgishe scharen met gebo gen punten, zooals op anatomische lessen gebruikt worden, drie ontleedmessen en een dolk gevonden. - In de San Maroo-gevangenis te Vene tië ontstond dezer dagen een geweldig oproer, dat sleohts met de uiterste moeite gedempt kon worden. De arrestanten in één der cellen hadden er over geklaagd, dat de (hun voorgediende soep niet te eten was. De directeur proefde het gerecht en be weerde, dat er niets op te zeggen viel. AU antwoorn daarop begonnen de bewuste arrestanten een hongerkuur en werd en daarvoor tot straf ia verschillende cellen opgesloten. Hiermede begon het eerste schandaal De mannen gilden en schreeuw den als bezetenen, en wisten zooveel weer stand te bieden, dat van de zeven personen slechts drie uit de cel gehaald konden worden. Toen men den volgenden ochtend de vier anderen van elkaar wilde scheiden, procla meerden de tweehonderd personen, die de gevangenis bevolken, een formeel oproer. Er ontstond zoo n woest lawaai, dat dui zenden menBohen zioh voor het gebouw verzamelden en er een sterke militaire macht gerequiraerd moest worden. De arrestanten hielden de deuren aan den binneakant stevig dicht en richtten er bartieadea van bedden, matrassen en tafels op, waarna de soldaten met de kolven hunner geweren de celdeuren openstootten Er ontstond een verwoede swijd, dieeerst eindigde, toen alle arrestanten aau handen en voeten geboeid waren. Mevrouw Green, de vrouwelijke iioao- oier en milliounair te New- York, heeft een brief van het beruchte Daliagnsoha geheime geuootiehap de //Zwarte Hand" ontvangen, waarin zij niet den dood werd bedreigd als zij niet terstond 5000 dollars betaalde. Zij heeft niet voldaan aan het verlangen der afdreigers, maar den brief aan de politie gegeven, en haar woning wordt nu nauw lettend door geheime politie-agenten be waakt. Io Dniischiand heeft men opgemerkt, dat het stof van de wegen de aard vlooien doodt, die de koolplanteu opvreten. Auto's jagen veel stof op, zooals bekend is. Nu heeft men langs beide zijden van de Keut- sche heerbaan, waar vele auto's passeeren, duizenden koolplanten gepoot, die nu geen last hebben van de aardvlooien. Dit is nu dus eens iets op de ereditzijde van het automobiel verkeer. (ioes. Lij at van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedu rende de le helft der maand Mei. Mej. C. de Leoms, HaagHartig, id. G. Mol, Kassei. Nota. Aan de afzenders wordt aanbe volen hun naatn en adres op de stukken te vermelden, opdat deze by onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden. iattbesiedlagea. Zaterdag 16 Mei. Borssele, 3 uur door den polder Borsaele herstel enz. der werken. Raming f9545,69. Woensdag 20 Mai. G 0 e 8in het Polderhuis door 't bestuur der Breede Watering van Yarseke, levering en vervoer van grind en steenslag. Einjarig onderhoud van de werken; sluizen en ge bouwen 't polderhuis enz. Het maken van een betonmuur 675 M. lang tusschen dijk- palen 48 en 55verhoogen en verzwaren van den zeedijk met grond tusschen dedijk- palen 55 en 60 lang 450 M. En het verhoo gen en verzwaren van den zeedijk met grond tusschen dijkpalen 83 eu 86 lang 342 M. en het aanleggen van 800 M2. Vilvoord- ecbe en 1450 M', betonglooiing. Woensdag 27 Mei. Wolfaartsdijk, 3 uur door het Diaconie armbestuur in de consistorie Herv, kerk het bon wen van een inrichting voor armenverzorging met oonoierge woning. Bestek a f 1.50 bij dhr. le Clercq architect Kruiuingen. Aanwijzing 27 Mei 2 uur. Tweede Kamer. Aan do orde is de in terpellatie Bos in zake Staatsexploitatie van Staatsspoorwegen. De heer Bos dankt 't vorige en 't tegen woordige kabinet voor 't verschaffen der gegevens voor en tegen waardoor een be spreking mogelijk is die tot een practisch resultaat kan leiden en de keuze vergemak kelijken tot een van beide Staatsexploita tie of handhaving van het tegenwoordige stelsel van concurrentie. Breedvoerig beschouwt spr. de quaestie uit sociaal, oeconomisch en politiek oog punt de heer Treub behandelt meer de fiaancieele zjjde der quaestie. Casablanca, 14 Mei. Er heeft hier een ernstig gevecht plaats gehad tusschen Franschen en Spaanscbe tirailleurs. Uit inlichtingen door den Faanschen bevel hebber Öumoutier, die het terrein aan de Sanjaarden overliet, blijkt dat de Span- j larden die de wacht hadden by de poorten het eerst geschoten hebben en de Franschen den aanval hebben beant woord, g zoodat 3 Spanjaarden, en 2 Franschen werden gewond. De Franse) minister van buiteulandsche zaken heeft uit Madrid bereids ophelderingen ontvangen, doch zet het onderzoek rustig voort. insop VtrkospiBgeD, enz. Stavenisse. Bij de Woensdag door het Bsstuur vau het Waterschap Stavenisse ge houden aanbesteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1909 van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingswerken aan het Waterschap (be- groot'nff f 3997,51) was inges door L. v. d. Vn! i", B'u'nisse, i'366 O L. van Dalen, Stavenisse, f3800; J M imkker, Bmj we«*h«vpn, f38f'0; L Wesdorp S'a- venissp, f3874 P. Moerland, idem, f3886 C Dorst Az., idem, f3900; P. Besuyen, Soharendijke, f3995; V. C. P. Bolier, Scberpenisse, f 4020; H. J. Romeijn, Burgh, f4080. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. MIDDELBURG, 14 Mei 1908. De redelijke aanvoer bestond bijna uit sluitend uit Tarwe en Witteboonen. Tarwe 25 cent hooger. Verder onveranderd. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, a f 0,nieuwe tarwe f 7,75 a f 8,per H.L, nieuwe rogge f 6,50 a f 6,75 nieuwe zomergerst f0,— a f 0,haver f 3,50 a f4,paardebooneu f 7,50 a f7,75 tuinboouen f 0,a f 0, witteboonen gelezen f 9,75 a f 10.75 bruine boonen ronde f 0,a f0,idem lange f0, a f 0,kroonenvten nieuwe f a f koolzaad f --a f karwjj- zaad f 0, per 50 K G. Waar 't niet bij staat is de prijs per H.L. Op de eiemDveiling waren k'peieren f 3.12 a f 3.20 Eendeneieren f 4.a f 4.12. Ganzeneieren f7f9.Kalkoen eieren f0 a f0. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f0,45 k f 0,50 per '/2 kilo. Voor particulieren l'O 525. Eieren f3,10 per 100 stuks. Voor particulieren f3 20. OOSTBURG. 13 Mei 1908. Oude Tarwe f 0,a f0,Nieuwe Tarwe f 9,75 kf 10,80. Roggef 6.90 k f7,25 per H.L. Nieuwe Wintergerst f 8,90 k f 9,25. Zomergerst f 8,75 k f 9,Haver f 7,25 k f 7,50. Kookerwten f 10,50 k f 11,50 per H.L. Voererwten f 0,af 0,Paarde booneu f 7,25 k f 7,50. Waar het er niet bij staat, is de pry's per honderd kilo. Woensdag 13 Mei, ANTWERPEN. Tarwe kalm. PARIJS. Tarwe gedrukt. Per Mei fr. 23 betaald. BERLIJN. Granen. De tarwemarktwerd aanvankelijk door opruimingen gedrukt, maar werd naderhand, in overeenstemming met bui- tenlandsche berichten beter, te meer daar Li verpool hoogere noteeringen zond enArgentinië minder tegemoetkomend was. Terwijl er op groote schaal dekkingen plaats hadden, stegen de prijzen tenslotte zelfs boven de slotnoteering van gisteren vooral Mei was gevraagd en hoo ger. Rogge was zeer stil en moest aanvankelijk, bij gebrek aan koopers, aanmerkelijk lager afge geven worden; naderhand kon echter, bij betere stemming, het prijsverlies gedeeltelijk ingehaald worden. Rusland was meer tot verkoopen ge neigd, maar ontmoette weinig kooplust. Haver was flauw met het oog op den slechten afzet verkoopen per Mei tegen disponibel drukten de prijzen in sterke mate. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Mei: 223.75 225.222.25 Juli: 221.75 221.25 221.75 NEW-YORK. Tarwe. De termijn opende nauwelijks prijshoudend a '/2 ct. lager, daalde verder wegens contramine-aanbod en fluc tueerde vervolgens om dezelfde redenen als te Chicago.Het slot wasprijshoudend.In loco traag. Mei Juli Sept. Dec. l3 Mei ioo'/2 893'4 863/4 877/, 12 s> 1O0- go'/2 8788 11 lot— 903 4 863/4 87 V2 9 io53/8 92'!a 875/8 883 BUDAPEST. Tarwe prijshoudend. 13 Mei 10.02, 12 Mei 9.96. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende prijshoudend en onveranderd, steeg ver volgens wegens kleine aanvoeren in het Noord westen, op dekkingen van contramine on naar aanleiding van ongunstig weder in het Zuidwes ten. Verkoopen door haussiers en baissiers, gunstiger oogstberichten uit Rusland, verkoo pen per Juli door Armour, alsmede geruchten over het sluiten van meelmolens te Minneapolis, hadden eene daling tengevolge, maar de markt herstelde wegens aankoopen voor uitvoer, in verband met de vaste stemming voor mais en op de verwachting van kleinere aanvoeren. De markt sloot prijshoudend. 13 Mei 12 Mei 11 Mei 9 Mei Voorjaars No. I Northern 117 Roode Winter107 Mei 13 Mei 106— 12 J.06 il I07'/4 9 iio'<4 n7'/„ 107 Juli 983/4 99' 4 993/4 IOl'/s 1173/4 io8'<4 Sept. 9+5'8 947/s 94' h 965/B H97/s 1113/4 Dec. BRIEFWISSELING. Berichtgever te Axel. Wanneer dergelyke besturen op publiceering vtn hunne voor nemens ge3teld zijn, belmoren zij ons die rechtstreeks, en niet door middel van den berichtgever te doen toekomen. Berichtgever te St. U heeft u tot onzen spijt niet gehouden aan de afspraak, op uw verzoek in de Briefwisseling, en tegelijk per briefkaart gemarkt Hadden wy dat voor uit geweten, dan hadden wy ons de modte kunnen besparen, uwe, iu dit geval geheel overbodige, vraag te beantwoorden. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 14 Mei, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.8 te Horfa op de Azorisohe eilanden (Noord-Afrika), laagste stand 741.4 te Valencia (Ierland). Verwachting tot den avond van 15 M i Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Betrokken luch* R»gei, later opklarend. Weinig verauderirig vau temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3