van „DE ZEEUW' van Zaterdag 9 Mei 1908. No. 187. UIT DE PROVINCIE. Kerknieuws. Schooliafenws. Gemengde Berichten. Uit de Tweede Kamer. lie ciitszake n. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Middelburg. Met ingang van 10 Juli 1908 komt de militie-2e-luitecant de Breij van het 2e bat. 3e reg. inf. alhier voor den tijd vaa vier weken onder de wapenen. Den milicien-sergeant Kor3taoje der lichting 1901 (gemeente Kapelle) van bo vengenoemd bat. is vergund zich tot 1 Juni 1909 naar Noord-Aroerika te begeven. Voorts is door den Minister van Oorlog aan den milicien der lichting 1908 J. C. Nijland, gemeente Middelburg, bestemd voor korte oefening, uitstel van eerste oefening voor één jaar verleend. Middelburg. Aan de alhier op te richten stoomwa scherij is tot technisoh-direoteur benoemd de heer F. J. Appel te Vlissingen. Vlissingen 't Vuurschip „West-Hinder" dat aangevaren is door het Ecge'sehe stoomschip „Olive", is tijdelijk buitendienst gesteld moeten worden voor reparatie. Vrouwepolder. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat bij dhr. Willemse, landbouwer alhier, uit 112 eieren, die onder een 9-tal kippen te broeden waren g8legd, er 108 kuikens te voorschijn kwamen; thans zyn er nog 102 van iu leven. Daar het broeden veelal wisselaehtig is en wij een koud voorjaar gehad hebben, is zoo'n uitslag reeds op dezen tijd van 't jaar zeker eene bijzonderheid. Ter Neuzen Bij de nieuwe kanaal- werken alhier is sl heel wat vooruitgang te bespeuren. Da gebr. Van Hattem zijn nu bezig er de laatste hand aan te logg9D, n.l. 't uitdiepen der haven. De heeren Medacts en De Clerq hebben langs beide zij den der haven de dykbeschoeiing gemaakt. Nu is gisterenavond 'n gedeelte der steenglooiing over em lengte van pl m. 50 M. verzakt, zoodat or groots diepten zijn ontstaan in de glooiing. Als oorzaak wordt opgegeven de ondermijning van den dijk door het water. Het is weer een heel schadepostje voor de aannemers Medacts en De Clerq, die het werk sl hebben afgeleverd. De aannemers hebben dan ook al een aantal personen op gedragen om onderzoek te doen naar de oorzaak van die verzakking. Goes. Naar men verneemt, zal het paartje aan de Kreukelmarkt, dat zooveel bekijks heeft van vreemdelingen, dezer dagen in zijn vorigen toestand terugkeeren. Het sehoone Latijnsche opschrift met jaar tal zal meer bloot komen. Dit paartje gaf toegang in de 14e eeuw tot de Rethorij- kerkamer de Nardusbloeme, en later tot de Luthijusche schools. Van de Vereeniging „Handelsbelan gen" te Goes ontvingen wij, met begelei dend schrijven van den 2en secretaris, onderstaand verslag ter plaatsing Woensdagavond j.l. hield bovengenoem de Vereeniging eene algemeene vergadering in Café Boudeling. Aan den heer P. C. de Gelleke werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als boekhouder der Vereeniging. Dankbaar werd erkend wat de heer da Gelleke in deze functie voor de Vereeniging is geweest en op ho'i strieuse wijaa hij de aangelegea- hedea van het onderling ioformatiawez n heeft behandeld. Het speet de vergadering dan ook, dat aijne drukke werkzaamheden den heer de Gelieke noopten de functie van boekhouder neer te leggen. Op voorstel van het bestuur werd als boekhouder benoemd de heer J. M Verburg, Magdaleuastraat, alhier. Tot penningmeester van dc Spaarkas werd thaa3 gekozen de heer A. F. R. van Opdorp, zoodat het bestuur thans bestaat uit de heeren J. Doener,Woorz., A. C. Bo- luijt, seer., A. F. R v. Opdorp, pean., A. Neter en S. v. d. Peijl, commissarissen. Toegelaten werden 10 nieuwe leden, n.l. Mej. C. M. O. Glarum en de bceren M. Greep, D. Jacobs, C. v. d. Rape, J. F. v. d. Reit, K. F. Suidijck, L Snoep, J. A. A. K Spruit, O. van Strien en L. R. de Witte. Naar aanleiding eener madedeeling van een der if den betreffende de schending van het geheim eener informatie, wijst de voor zitter de aanwezige leden ernstig op hunne verpiiohtingen te dien opzichte. Besloten wordt op iedere informatie den leden aan die geheimhouding te herinneren. Ook tegen het misbruik maken van het nemen eener informatie, met de bedoeling iemand in opspraak te brengen bij de leden, zullen door het bcsiuur maatregelen genomen worden. Bij de rondvraag interpelleert een der leden het bestuur over de gevoerde corres pondentie in de Goesche Courant, in welke correspondentie de Redactie van genoemd blad den secretaris der Vereeniging heeft beschuldigd van het schrijven van onjuist heden, te voel om te weerleggen. Meerdere leden verlangen, waar hel hier de eer der Vereeniging geldt, omtrent deze kwestie nadere inliohtingec. In de hierop gevolgde bespreking trad de unfaire houding der Goesche Courant duide lijk aan het licht en werd deze unaniem ge laakt. Voorzitter en leden? spraken met nadruk uit, dat de srcretaris het volkomen vertrouwen dor vergadering geniet en werd met algemeene stemmen besloten de Goe- sche Courant uit te sluiten van verdere berichten de Ve ree ai ging betreffende en van dit besluit in het verslag aan de overige hier versohijcende bladen melding te ma ken. EHewout3dijk. Hedenmorgen geraak te het paard met kar van den vrachtrijder P. Brouwer in de haven, waaruit hef dier levenloos is opgehaald. Verkeerde bestu ring schijnt oorzaak van het ongeval te zijn geweost. Heinkenszand. Tegen de vrouw van v. G. is proces-verbaal opgemaakt, wegens het verkoopen van sterken drank zonder vergunning. Van G. heeft zijn--erguunicg voor geruiman tijd verkocht. En de politie die de zaak niet erg vertrouwde besloot o a v. G. eens te beproeven. Om tot, dat doel te geraken, verkleedde een politieman zich als metselaar, om zich naar dienswoning te be geven. Binnengekomen zijnde vroeg hy om sterken drank, die door de vrouw, hom (tegen betaling) werd toegediend. De ver bloede rijksveldwachter vertrok, maar kwam eenigen tijd later, tot groote verba zing en teleurstelling der vrouw met zijn brigade-commandant Drevers en zijn col lega Van Rossem alhier terug, om proces verbaal op te maken en beslag te leggen op den aanwezigen drank. Naar men zegt werden er 14 karaffen en flesscben met sterken drank ingerekend. Scherpenisse. De heer C. van do Velde Ja. afkomstig uit deze gemeente, en thans opzichter bij de Rotterdamsohe trataweg- inaatsohappij is aangewezen om werkzaam te zijn bij den Waterstaat in Ned. Indië. Waarde. Iq de Donderdagavond j.l. gehouden gemeenteraadsvergadering werd de verordening, regelende de jaarwedden van het onderwijzend persons#! aan de openbare lagere school in deze gemeente, opnieuw vastgesteld. Voorts werd besloten tot af- en overschrijving in de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1907, en werd goedgekeurd 'n af- en overschrijving in de bagrooting van het burgerlijk arm bestuur voor het dienstjaar 1907. De reke ning van voormeld armbestuur over 1907 werd goedgekeurd in ontvang op f 2289,61, in uitgaaf op f 1925,225 en mitsdien met een goed slot van f 364,315. Eindelijk werd den raad nog aangeboden het beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1907. De heer J. van der Weele, tot dusver klerk op het bureau van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het kantonge recht alhier, is voorloopig werkzaam gesteld als brievengaarder fe Grijpsfeerke. Vlissingen. De heer J. A. Rlsseeuw, oommis der posterijen aldaar is, naar de M. G. meldt, niet op aijn verzoek naar Schiedam overgeplaatst. Vlissingen. De 17-jarige koksmaat W. J. L., aan boord van de mailboot „Prins Hendrik" is Donderdag by 't verhalen van de rederkast in de buitenhaven gevallen. Pogingen om hem te redden reislukteDdoor de zuiging van het water. Naar zijn lijk werd vruchteloos gedregt. Aan P. J. Verburg, loteling voor de lichting van 1900, uit de gemeente Wisse- kerke, behooiende tot het 3e reg. inf., is ontheffing verleend van den werkelijken dienst, welken hij in dit jaar ingevolge art. 111 der Militie wet 1901 gehouden is te vol brengen, daar hij geacht wordt onmisbaar te zijn voor degene in wier levensonder houd bij voorziet. Met de leiding dsr schietoefeningen tot verhooging van 's Lands Weerkracht te Eliemeet en Renesse, alwaar zich 22 deelnemers hebben aangemeld, is belast de sergeant Sandiforfc van het 3a bat.terwijl de sergeant Kole van het 3e bat. ia belast met dit onderricht te Waarde, alwaar zich 30 deelnemers hebben aangemeld. Dinsdagmiddag kwamen arbeiders- menschen onder Aardenburg tot de treu rige ontdekking dat hun eenigst kind van 4 jaar eenige stukjes chilisalpeter had op gegeten. Zeker was dit door den kleinen jongen aangezien voor suiker of lekkernij, mat het treurig gerolg dat het eenige uren nadien al slapende is overleden. Vliss. Crt. Tot conducteur bij de eleotrisehe tram to 's Gravenhage is aangesteld L J. Laven van Anna Jacobapolder. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudorp P. Zandt te Kamper veen. Blezeiinge- Als kerkvoogd werd heden door notabelen gekozen dhr. Jan Zuidweg, voorzitter der notabelen, die deze benoe ming heeft aangenomeD, zoodat het ooilege van kerkvoogden thans weder voltallig is. Deze verkiezing was noodig wegens het bedanken van dhr. M. Nieuweshuize, die intussohen overleden is. lerseke. Mej. G. Bakker alhier is be noemd tot tijdelijk onderwijzeres te Krui- ningen en Mej. B. Huibregtse alhier met ingaeg van 1 Mei j.l, op wachtgeld gesteld is thans definitief benoemd tot onderwijze res te Kapel Avezaaih. Ben barbier te Charlois pleegde in een vlaag van waanzin een moordaanslag op zijn bij hem in wonende zuster. Hij bracht de ongelukkige niet minder dan 9 mes steken toe, waarna zij in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis vervoerd werd. Op de beide zeehoofden te IJmuiden zijn twee groofe borden geplaatst, waarop te lezen staat „Waarschuwing. Men wachte aieh, ook bij schijnbaar kalm weder, voor over slaande golven''. Bezoekers van dezeehoofden te IJmuiden kunnen zioh daarbij het ongeval van ruim een jaar geleden herinneren, toeu twee jongelieden aldaar onverwacht door zulk een overslaande golf werden weggenomen. Tot griffier van de Staten van Over ijssel is heden gekozen de heer mr dr Heari van Groenendaal, oomenies ter provinciale griffie van Limburg, do. 1 der voordracht (kalh.) met 25 stemmen. Mr. Thoden van Velsen, gemeente seorefaris van Zwolle, no. 3 der voordracht, verkreeg er 21. No. 2 der yoordraohtmr. J. J. de Waal Malefijt is antir. Deze had bij le stemming 11 stemmen en de gekozene 14 hij de 2e vrije stemming had hij 12 en de gekozene 13. Terwijl de vrouw van een landbou wer te Hasselt aan haar huiswerk bezig was, brak een varken los en kwam in het voorhuis, waar het een brandend petro leumstel omverwierp. Ia een oogenblik stond het huis in brand en weldra lag alles in de aseb. Omdat 'n Gemoedelijke oude heer zat, in rustige afwachting van de te verwachten genie tingen, op de eerste rij stalles van een varié'ó-theater. De heele rij was bezet, op één stoel na, maar op dien stoel lag een hoed. 'n JoDgmeusch, gekleed last fashion, viesbaardje, komt de s'ailes binnen, kijkt even rond en spreekt den ouden heer aan Hm, zag, ouwe beer, wees zoo beleefd, hè. en neem hoed dien weg. Oude heer kijkt hem even aan, droog Nee. W& blief, wil u dien hoed niet wegne men Nee. Fameus. Jongmensch, boos, loopt weg, praat even roet den zaalohef en keert met dezen terug. Zaalchef Och, meneer, mag ik u verzoeken dien hoed weg te nemen. Nee. Jongmensoh ten toppunt van verbazing over zooveel brutaliteit Onhebbelijke vent, fameus. Zaalohef met wat meer nadruk Mijnheer, ik verzoek u dien hoed weg te neuien. Doe ik niet. Meneer nu wordt de stem dreigend u zoudt mij dwingen u uit de zaal te ver wijderen. Zou ik je niet aanraden. Oude heer zit vierkant in zijn schouders, heeft een paar handen om geen gekheid mee te maken en eer. door de zon gebruind gezicht. Zaalohef houdt het v'eh voorgezegden gaat heen, nagekeken do r het jongmensoh, maar het gelaat van dezen klaart op, als hij den zaalchef ziet terugkeeren met een poli ticagent. Politieagent, zioh voelend als vertegen woordiger van het openbaar gezag Meneer, er is verzocht dien hoed weg tb nemen. Doe ik niet. U moet het doen. Nee. Moet ik dan proces-i erfcaa! tegen u op maken Als je daar plezier in hebt, ga je gang. Agent kijkt beteuterd. Noeh zijn uniform, noeh de bedreiging met prooes-verbaal maken indruk op dien ouden stijfkop en het publiek in de zaal, dat natuurlijk vol aandacht is bij het zien van deD politiehelm, lacht ep een wijze als of het meer op de hand van den koppigen ouden heer dan van het openbaar gezag is. Daar nadert een heer, bij wiens ver schijnen het gelaat van den agent opklaart, want hij herkent in hem een inspecteur, dien hij salueert met de aan den superieur verschuldigde onderscheiding, om hem ver volgens met een paar geduisterde woorden op de hoogte te stellen. Inspecteur wendt zich nu tot den ouden heer Mijnheer, ik verzoek u dien hoed weg te nomen. Nee Mijnheer, ik gelast u dien hoed weg te nemen. Nee. Mijnheer, ik bf n inspecteur van politie,. Aangenaam, ik b6n rustend zeekapitein. Dat kan me niks schelen. Deuk je daD, dat 't mij wat schelen kan, wat u voor den kost doet Maar wat drommel, meneer, waarom wil u dien hoed niet wegnemen Omdat ie niet van mij is. Och, maar waarom hebt u dat niet eer gezegd f Omdat 't me niet eer is gevraagd. Na grondig onderzoek door haar tech- nischen dienst ingesteld, heeft thans de stad Brussel baar toevlucht genomen tot de electriciteit ora haar brandkaste);, schilde rden en kunstvoorwerpen te beschermen. Het toestel, dat zij hooft laten aanbrengen kan niet buiten werking gesteld worden het is voorbei-ldig waakzaam en werkt ga- heel automat.sch. Deze verklikker ver bindt het Huis des Konïugs met het hoofd- commissariaal vau politie en beveiligt te- geiykertyd de stadskassen,degeldkantoren ea het stedelijk museum. By de minste po ging tot diefstal zouden de concierge van het Huis des Konings eu het hoofdcommis- missariaatvan politie onmiddellyk gewaar schuwd worden. Hetzelfde geschiedt by elk begin van brand. De heBgeiaars kunnen in zoover gerust zijn dat er dank aan dhr. Schaper geen akte noodig is voor het vissohen met één hengel. Zijn amendement toch werd met 33 tegan 28 stemmen aangenomen, waar door bet amendement-Reijne was vervallen. O >k wordt aangenomen een nieuw artikel 15 bis, eigentijk een araendement-Von Twist, dat de wet onder hengel niet ver slaat loophengel en peur, beide „-reer schul dige en schandelijke vischtuigen" volgens den Minister. De toestand is dus zoo ge worden dat de hengelaar vrij kan visschen met ééa hengel, maar wie meer dan een hengel ter hand neemt, zal voorzien moeten aijn van een akte a 25 cent, de regeariug stelde den prijs oorspronkelijk op 50 cent, welke akte jaarlijks op tijd, in Jannari, dient te worden afgoteekeud en wel door den Burgemeester. Dhr. Schaper had dus wel succes mot zijn amendement, meer dan hy kon vermoeden. Toch wilde de afge vaardigde van Appingadam nog verder gaan, wat uitkwam by de behandeling van art. 17, waarin sprake is van het verbod om te visechen in een water, waar van een ander de rechthebbende op het vischrecht is, tenzij men voorzien is van een schriftelijke vergunning van den rechthebbende. Dit verbod geldt o.a. niet voor het visschen met één hengel in de door het Burgerlijk Wet boek (art. 577 en 579) bedoelde wateren, voor zoover die hij algemeenen maatregel van bestuur zullen zijn aangewezen. Immers dhr. Sohspar.die de pas gevallen beslissing ten opzichte van het vrystellen van éen hengel toejuichte, morktte op, dat die beslissing al heel weinig beteekenon zou, als er geen water voor de hengelaars beschikbaar is. Daarom wil hy alle rijks wateren openstellen on niet enkele. Het laatste zou het gevolg zyn als men hot regeerirgaartikel aannam zooals het daar lag. Hei slot de boven gecursiveerde clausule dient dus te vervallen volgens dhr. Schaper. En dhr. v. d. Zwarag wil aea hengelaars ook een dienst ba wij zen, door voor te st6lleD, dat een rechthebbende op vischrecht slechts dan den hengelaars kan verbieden in zijn vischwater te visschen, als hij er voor zorgt een uitdrukkelijk ver bod dasrtegen te doen uitgaan. Dhr. Tijdeman moemdedit de verkeerde wereld. Want wordt zoo iets wel, dan wor den rechten en plichten eenvoudig verwis seld. Wie recht heeft ons te verbieden, behoudt dit (recht alleen als bij zijn plicht nakomt om dergelijks grbod(uit te vaardi gen. Geen "wonder, dat de Minister voor geen der belde amendementen wes te vinden. Dhr. Schaper neemt te grooten sprong. Alle wateren open voor den hengel, d. i. alle wateren afsluiten voorde jvisehcultuur. Dal viadt de afgevaardigde van Appinge- dam nu wel zoo erg niet, want de visoh,zegt hij, gepoot in stroomend water en daar ver menigvuldigd, is na een poosje toch niet meer te vinden, maar weggezwommen. Maar de minister beduidt dhr. Schaper dat hij hierin dwaalt, en niet let op het onder- soheid tusschen stand- en trekvisechen. Ook het amendement v. d. Zwaag is onaannemelijk. Dhr. Tydeman had het reeds zoo goed gezegd. De afgevaardigde van Schoterland wil overal het hengelen toeiaten, als de eigenaar niet het tegendeel publiceer:. Prcoies dus hetzelfde, als of men tot een houder van een boomgaard zeide gij moet overal een bordje zetten ik verkies niet, dat mijn appelen worden gestolen. Allerlei moeilijkheden zullen er uit voortvloeien. Daarenboven zegt de minister, wat is een uitdrukkelijk verbod Een advertentie b.v. in de Standaard? Ea hoe zal dhr. v. d. Zwaag zulk een uitdrukkelijk verbod ter kennis brengen van iederen visscher Hoe b.v. kan een eigeDa&r uit Aalsmeer in zser korten tijd aan bewoners van elders een verbod ter kennis brengen en wel zoo, dat ook sanatia op hot verbod mogelijk is Vandaag komen behalve een tweetal amendementen De Visser, betreft jnde de vergunningsrechten, ook de besproken amendementen Schaper en Van der Zwaag nu eenigszins gewijzigd in stem ming. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstalJ. D., 59 j., visscher, Gres, 3 m., en J. v. d. V., 22 j., sjouwerman, Goes, 1 m. gev. straf, en J. v. P., 17 j., en J. O., 18 j., kreukelrapers, lerseke, de le tot 6 m. tuchts., en de 2e tot 1 m. gev. straf j mishandelingL. A. J. S., 24 j., metse laar, St. Kruis bij Brugge, en F. A. R., 22 j., varensgezel, Vlissingen, beiden 7 d. gev. straf mishandeling van een dier: F. T., 68 j„ bezembinder, Stekene, 7 d. gev. straf vernielingA. v. L., 33 j., metselaar, Asrebrouck, tijdelijk Sluis, f 10 6. s. 10 d. h., en P. J. G., 26 j., schipper, G inge, f5 b. s. 5 d. h.en overtreding der jachtwet: A. W., 22 j., arbeider, Oudelar.de, f10 b. s. 4 >i. h., roet bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes. 1 vrijgesproken: J. H. S., 18 j., kleer- maker, Colijcsplaat, beklaagd vsd over- i treding der jachtwet, met vernietiging van S het vonnis van den kantonrechter te Goes. Middelburg. Het O. M. bij de arr. rechtbank alhier eischte heden tegen K. een bekend recidivist uit lerseke, weger.s diefstal van konynen, 1 jaar gevangenis straf. WETENSCHAPPEN. Geloof en Wetenschap. Het nieuwe werk van da. G. Wisse Jr. te Driebergen, over dit onderwerp, zal, naar wij vernemen, binnen enkele weken het licht zien. 't Geheel bestaat uit zeven hoofdstukken- Het werk zal bij den uitgever J. H. Bos te Kampen verschijnen. Eigen Haard in den trein. In het laatste nummer van het bekende weekblad Eigen Haard-wordt medegedeeld, dat in hot vervolg do reizigers per Staats spoor in de coupés der voornaamste treinen dezer Maatschappij dit blad zullen vinden en gratis zullen kunnen lezen. Dit is voor waar eeco groote uitbreiding der lezers kring van dit tijdschrift, aio ongetwijfeld ten goede zal komen aan verhooging zyner populariteit indien wy dit b"j zoo'n groote bekendheid nog mogelijk kunnen achten. Wie het blad nog niet kent, raden wij aan. een proefnummer te Amsterdam aan te vragen. ISosp ferkoopiiigen, eiz. Scherpenisse. Donderdag werd alhier door not. van Steenbergen voor de erven C. Quaak'ingezet 0 2790 H.A. bouwland en 52 A. bouwland. Het eesrle perceel door D. de Fouw te St. Maartensdijk voor f 350 per 39 A. 24 o.A bet- tweede door L. M. Audriesse alhier voor f 605 per 39 A. 24o.A. Vlissingen. Heden werd ten raadhuize aanbesteed het inrichten van lokaleD voor de hoogere burgerschool aihier. Inschrij vers D. Bijl f21 480. H. v. d. Hof f 20.481. J. Warren f 20469. P. L. van Miert, Mid delburg f 20.447. P. Bsx f20,291. Joh. Loois Hz. f19.868. Melis, Hariot en Vader f19,381. Allen, uitgezonderd dhr. v. Miert, wonen te Vlissingen. MarktèeiicSstesa. VelHngsvereeniging Walcheren. MIDDELBURG, 6 Mei 1908. Koolrapen f 1.50, Uien f 1 a f 1.60, Maltha- uien 5.+0, alles per H.L.Maltha-aardappelen 375 ct. per 5 liter; Kropsla f 3.20 a f 5, Bloem kool (7 a f13, Roodef2af7 Koolplanten 14. ct., Sinaasappelen f 1.66. Spinazie (gesneden) 8 a 17 ct., id. (oude) 8 ct., Dunsel 7 a 14 ct., Molsla 30 a 33 ct., Zuring 7 a 11 ct., Andijvie (moskrul) 30 ct'., alles per 100 stuksSterrekers 4 ct., Postelein 8 a 10 ct., beiden per mandje; Prei 3 a 5 ct., Rhabarber 1 a 6 ct., Selderij 3 a 4 ct., Radijs i3 ct., Pieterselie 2 a 3 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 8 Mei 1907. Beter f 0,52s a f0,575 per ',a K.G. Eieren f3.60 s f3.40 per 100 stuks. THOLEN, 7 Mei 1908. Tarwe f 8,50 f 9,Haver f7, a f 7,75 Karwij fèfRogge f 5,50 a f 5,75 Wintergerst f 0.f 0,— Bruine Boonen f 13,f 13,50 Witte Boonen f 9,f 10,Kleine Erwten f0,k f 0,Kroonerwten f 0,a f 0, Aardappelen f2,IQ a f2,25. per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L, Eieren f 3,10 per 100 stuks. Boter f0,55 a ct. per '/a K.G. AXEL, 7 Mei. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt werden 72 paarden aangevoerd. De handel was zeer levendig. Donderdag 7 Mei. ANTWERPEN. Tarwe vast. PARIJS. Tarwe kalm. Per Mei fr. 23.05 betaald. BERLIJN. Granen. De flauwe stemming der Noord-Amerikaansche markten als ant woord op de vaste houding wan Europa, werkte hier dubbel ontnuchterend. Aanvanke lijk waren er nog kooporders uit te voeren, hetgeen de prijzen staande hield, daarna was er echter toenemende lust om te verkoopen in verband met het groeizame weder, zoodat vergeleken bij het slot der nabeurs van gisteren, een kleine daling viel aan te wijzen. Dringend aanbod van tarwe viel echter ner gens op te merken. Rogge was eerst gezocht en aanmerkelijk hooger, daar het Russische aanbod door vraag van Skandinavië van hier werd afgeleid. Later ging de verbetering evenwel door verkoopen verloren. Haver was per Mei aangeboden en flauwer, buli werd, omdat er goede vraag was, iets hooger ge houden. Slot- Openings- Vorige koers. koers. slotkoers. Mei: 218.219.50 219. Juli: 220.50 221.50 221. BUDA PEST. Tarwe vast. 7 Mei 9 96 kr. 6 Mei I0.18 kr. NEW YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende nauwelijks prijshoudend a 1 8 cent lager, fluctueerde om dezelfde redenen als te Chicago en s'oot vast. In loco vast. 7 Mei 6 Mei 5 Mei 4 Mei Voorjaars No. I Northern n63/4 n65/g ii63/b ii6ri2 Roode Winterno'/2 iio'/2 m't in Mei Juli Sept. Dec. 7 Mei I0999' 4 94 6 io9— 99— 93 7/8 5 i°93,4 993,s 935 s 4 io93/4 99'/, 937/g CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende nauwelijks prijshoudend a 1 8 cent lager, daalde verder op teleurstellende tele grammen, steeg daarna in overeenstemming met mais, wegens kleine aanvoeren in het Noordwesten, tengevolge van contramme- dekkingen en naar aanleiding van minder gunstige oogstberichten. Verkoopen door haussiers en baissiers, de verwachting dat het oogstbericht ten gunste van baissiers zal luiden en verkoopen per Mei door Armour, veroorzaakten een daling, maar aankoopen voor export, voorspellingen van kleinere ver schepingen uit Argentinië en contramine- dekkingen op ruime schaal lokten wed', een rijzing uit, waarop de markt vast sloot. Mei Juli Sept. Dec. 7 Mei i02s/4 go3/, 86 - 6 1023/g 908 57/8 5 1023 4 901 'j t 8 4 e io3*;8 go* 86—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 5