UIT DE PROVINCIE. Kerknieuws. Gemengde Berichten. de in do baai van dien naam liggende schepen worden gebombardeerd. De Chineesche boycot tegen Japan. Het Hbl. ontving van zijn Bataviasehen correspondent het volgend telegram «Vergadering afgevaardigden Cbineesohe handelaren Java contracteerde boyoot Japan". Het blad teekent hierbij aan «Uit het vorenstaande blijkt, dat de Cbineesohe handelaren op Java zioh heb ben aangesloten bij de beweging, die van Kanton uitging, wegens den voor de Chineezen weinig bevredigenden uitslag der «Tat3oe-Maroe"-zaak. Die beweging breidde zioh te voren reeds uit tot Manilla en Australië, zoodat bijv. onlangs een der Japansohe mailbooten, die den dienst verrichten tussohen Japan, China en Australië, geen enkel stukje lading van de Chineesohe handelaren teSydnev meekreeg Gisting in Indië. Blijkens een uit Nederlandsoh-Indië ont vangen telegram nopens den staat van zaken ter Sumatra's Westkust, in verband met de belastinginvoering in dat gewest, hebben twintig familie hoofden van Pa- dangloear vergiffenis gevraagd onder aan bod van betaling van de belasting en zijn een en twintig hoofden gearresteerd. Te Pajakombooh is het rustig. Volgens De Veluwe zal dr. A. Kuyper het woord voeren in de jaarvergadering van den „Bond van Jongelings-vereeoi- gingen op Gereformeerden grondslag", die op Hemelvaartsdag te Zutfen wo«lt ge houden. Het Vad. verzekert dat het bericht van de Tel. dat de algevaardigde der Tweede Kamer, mr. W. K. F. P. graaf van By landt, bij de periodieke verkiezingen van het volgende jaar geen oandidatuur meer zou willen aanvaarden, onjuist is. Tragisch. De a.-r. weihouder van Zaandam de heer Wiodhouwer werd op den dag van zijn sterven door H. M. de Koningin benoemd tot ridder in de orde van Orauje Nassau. Bij de aankomst der orde was de heer VV. reeds niet meer in leven. De minister van waterstaat benoemde in de commissie van advies over spoor- wegdieostvege'ingen voor 't tijdvak 1 Mei 190830 Apni 1909 o.a. de heeren Jos. v. Kaalte, directeur van «De Schelde" te Viissingen en mr. Jan Smit aldaar. Marine. De minister van marine heeft goed gevonden te bepalen dat de zeeuiilicien- kust wachters met groot verlof, die in 1906 voor eerste oefening in werkelfjken dienst zfjn geweest, op grond van het Kon." Besl. van 2 Januari 1908 no 18 zullen moeten opkomen op Dinsdag 28 Juli voor herhalingsoefeningen gedurende den tyd van 5 wekenen zich op laatstgemelden datum ten 12 uur des middags, of zoo spoedig mogelijk na dit uur, gekleed in hunne bij vertrek met groot verlof mede genomen militaire kleeding3tukken en voorzien van hunne kooigoederen, zoomede van hunne zakboekjes, behooren aan te melden aan boord Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, met dien verstande, dat zij hiertoe slechts dan den -«origen dag reeds op reis behooren te gaan, indien de plaats van bestemming niet binnen een dag kan worden bereikt. Geschenk van den Nederlandschtn han del aait Amerika. Naar De Tel. verneemt, heeft zich reeds eenigan tijd geleden te Amsterdam een oommissie gevormd, be staande uit de heeren J. T. Cremer, presi dent van de Nederlandsehe Handelmaat- scbaappij en 5 anderen, met het doel, om ter gelegenheid van hat weldra te herden ken 1'eit, dat het 300 jaar geleden zal zijn, dat het eerste Nederlandsehe handelsschip een Amenkaatsehe haven aandeed, en dus de eerste handelsbetrekkingen met Amerika ontstonden, der RegeeriDg van de Ver- eenigde b aten van Amerika namens den Nederlaodsohen handeleenhandelsvaartuig aan te bieden. Voor dit doel meet thans reeds een belangrijk bedrag bijeen zijn gebraoht. Heden geven wij de ZOMER DIENST regeling van het Spoor, en wel voor de lijnen Breda Viissingen, Viissingen-Breda en Zeeuwsch-Vlaanderen. Middelburg. De burgemeester brengt ter kriitis óm. de aanvragen voor visch- acten en vin koatelooze vergunningen vóór 1 Juut en die vau jachtacten vóór 1 Juli ter gemeente-srcretarie moeten worden inge diend. Middelburg. Heden (Woensdag) her denkt de heer J. F. van Dunne, directeur der regstiatie en domeinen in Zeeland en Westelijk Noord-Brabant te Middelburg, den dag waarop hij vóór 50 jaren als surnu- irorair bij de registratie ie dienst trad. Van verskillende zijde mocht de heer Van Duoné op dien dag blijken van belang stelling on ier vinden. Um 2 uur werd hij te zijoen huize ge complimenteerd door vele onder heui die nende amt't- naren. Dv heer W. A. Klein van de Poll, inspec teur der registratie en domeinen, bood nier den gi-achten jubilaris, namens allen, die daaraan hadoeu bijgedragen, een huldeblijk aan, b s Bands uit eea schilderij in oiieveif, vervaa'digd door deo heer W. J. Schutz te Middelburg, voorstellend een Zeeuw-eb Schor bij het aanbreken van den dag, staande op eer schildersezel. Bij dit souve nir was gevoegd een oorkonde in groen le deren map roet goud, bevattende de vol gende opdraoht: «Aan Johannes Franoiscus van Dunne, Direoteur der Registratie en Domeinen te Middelburg, wordt bijgaande huldeblijk aangeboden bij gelegenheid van zijn gouden ambtsfeest door de hier navol gende ambtenaren, die onder hem in zijn tegenwoordige betrekking zijn werkzaam geweest". (Volgen de namen.) Aan mevrouw Van Dunné werd een bloemenhulde aangeboden. De heer W. A. Klein van de Poll sprak bij de aanbieding van het huldeblijk eenige toepasselijke woorden. Hij wees er op dat dit gouden leest voor den heer Van Dunné een buitengewone waarde heeft, omdat het den jubilaris alleen mogelijk is geworden dez^n dag te herdenken, tengevolge van de eervolle onderscheiding hem bij kon.besluit vao December 1907 te beurt gevallen,waar door de heer Van Duncé, hoewel hij reeds de 70-jarigen leeftijd heeft bereikt, niet be hoefde af te treden. Middelburg. Heden werd onder mili tair, geleide van bier naar 's-Gravenhage overgebracht de milicien B. J. S. van het 2e bataljon 3e reg. inf., in garnizoen alhier, teneinde ter beschikking van den auditeur militair te worden gesteld. Genoemde mili cien werd op 14 April jl., na zioh ongeoor loofd van zijn korps te hebben verwijderd, verdaoht van rijwieldiefstal, gevankelijk naar zijn garnizoen teruggebracht. Goes. De Nieuwe Zeeuwtche had de aandacht der politie gevestigd op de sinds maanden bestaande gewoonte van school jongens om de ruitjes in de Groote Kerk stuk te gooien. De politie is daar op gaan toezien en zoo liet de commissaris van po litie een zevental jeugdige daders uit de school te zyner bureele ontbiedon; waar hy hen 'n welverdiende reprimande toediende. Het doet ons leed te vernemen dat niet alle ouders deze poging waardeeren, en de politie in dezen eer tegen-, dan meewerken. Wat moet er toch op die wyze van der gelijke knapen terechtkomen 1 Tuchteloosheid. Hedennacht hebben eenige onverlaten op het villaterrein te Viissingen danig huisgehouden. De leeu wen, die den grooten trap, die toegang tot het hadterrein geeft, flankeeren, zijn stuk geslagen, terwijl banken zjjn uitgerukt. Reeds meermalen zyn dergelijke bal dadigheden gebeurd. Krabbendijke Maandagavsnd had de gemeente-veldwachter banden vol werk. Kerst moest een vreemdeling, die zich in kenneljjken staat van dronkenschap op de openbare straat bevond, in het arrestanten- lokaal worden opgeborgenlater op den avond was een burger zoo dronken dat hij over de straat rolde en op een kruiwagen moest worden naar huis gebracht. Benoemd tot gemeenteveldwachter te Willemstad dhr G. de Hamer, geboren te Rilland-Batb, tbans politieagent te Breda Bruinisse. Gedurende de vorige week werden van hier verzonden naar België en Frankrijk 630 tonnen mosselen ad f 1 tot f 180 per ton naar kwaliteit. Naar ËDge- land, Holland en Duitschland werden ver zonden 200 balen mosselen ad f 1.80 tot f 2.10 per baal als voren. Da verzending oesters bedroeg 25,000 stuks tegen onbe kende prijzen. Er werd gsen mosselzaad aangevoerd. Te St.-Fillpsland zou, tijdens een hevigun wind, schipper C. van den Berg een reiziger per zeilboot over de breede Mosselkreek brengen. Een paar honderd M. uit den wal schuurde een der zwaarden van het ranke vaartuig op een zandplaatde wind sloeg in het zeil, en binnen weinige oogenblikken sloeg de boot om en worstel den de beide inzittenden tegen de booge goh en. Gelukkig voelden ze spoedig grond, dooh stonden, omdat het water wassende was, weldra tot de schouder in het water. Beiden werden echter gered door C. Faasse J. Verwjjs, die spoedig met een andere boot er op uit gegaau en ben uit hun gevaarlij ken toestand in veiligheid brachten. LANDBOU W. Middelburg. Dinsdag hield het Hoofd bestuur der Zeeuwsohe Landbouwmsat- schappij zijn voorjaarsvergadering met afgevaardigden en genoodigden in het «Grand Hótel" alhier Vertegenwoordigd zijn de afdeeliogen Axel, Goes, Hulst, Kruiningen, üliddelburg, Noord-Beveland, Oostburg, Tholen en Zierikzee; benevens de tot bijwoning uiigenoodigde heeren dr. J. C. de Ruijter de \\ildt, direoteur vac bet R. L. P. S. te Goes, I. G. J. Kakebeeke, rijkslandbouwleeraar in Z9elai)d, C. Zwa german, zuiveloonsulent der Maatschappij. Dhr. J. P. M. Camman, rijkstuinbouw- leeraar in Zeeland en N.-Brabant, mede uitgenoodigd, heeft berioht ingezonden niet tegenwoordig te kunnen zijn. De voorzitter, mr. P. C. J. Hennequiü, opent de vergaderingen heet de leden wel kom. De notulen der najaarsvergadering worden vastgesteld. Medegedeeld wordt dat de in da vorige vergadering genomen besluiten zijn uitge voerd alsmede dat Z. K. H. de Pries der Nederlanden het Beschermheerschap der Maatschappij heeft aanvaard. De heer v. Weel geeft zijn verwondering re kennen dat de afd. Tholen, welke een goed slot heeft, nog f 3 heeft gevraagd voor de ledige kisten van de terugzending der kisten der tentoonstelling. Tijd en plaats voor het houden der alge- meene vergaderingen tentoonstelling wordt aangewezen. Oostburg op 10,11 en 12 Juni op een weide van den heer r. Houte. Benoeming van verschillende oommissiën. Benoemd worden a. tot leden der oom missie belast met het uazien der rekenin gen, de heeren A. Mijs en R. J. Versluijs van Oostburg, en H. S. Gratama, aldaar als plaatsvervanger; b. tot keuringscommissie voor paarden van zwaar wagenbeslag, do heeren M. v. d. Vliet te Kruiningen,P. J. v. Dixhoorn te Axel en J. v. d. Have teOuwerkerk; c. tot keuringscommissie voor paarden voor lichter wagenbeslag, de heeren J. A. de Graaft' te Scherpenisse, Th. Dael man te Westdorpe, A. W. van Langeraad te Colijnsplaa! d. voor het rundvee de heeren: H. J. v. Nederveen te Middelburg, M. Kostense ta Kruiningen en J. Polderdijk te N. en St. Jooslacd e. voor sohapen, geiten en varkens, de heeren: J. Polderdijk, J. B. Govaart te Westdorpe en C Zuidweg te Wolfaartsdyk; voor boter de heeren :C Zwagerman te Middelburg, J. Polderdijk en M. Kostense. Tot veeartsen als keurmeesters worden beDoemd de heeren de Graaft en Riseh. De secretaris bespreekt thans de kwestie «de vrouw in het landbouwbedrijf". Dit onderwerp zal op de volgende vergadering worden ingeleid. De rekeniDg van het afgeloopen dienst jaar 1907 wordt vastgesteld en goedge keurd tol een bedrag van f 24,075,94s in ontvangst en f21,523,305 in uitgaaf. Het zuiver saldo blijft dus f2552,64 na aftrek van alle kosten. In behandeling komt thans het voorstel van den algemeen seoretaris, om het Maandblad te vervangen door een blad, dat geregeld elke 11 dagen verschijnt. De voorzitter deelt naar aanleiding hier van mede, dat het hoofdbestuur geen be zwaar hiertegen heeftdat men zoo moge lijk met 1 Juli hiermede dient te beginnen, en dat de algemeene seoretaris do hoofd redactie zal vormen en een tegemoetkoming zal krijgen van f300. Het blad zal tot titel dragen «Zeeuwsoh Landbouw-orgaan der Maatschappij enz.'' De secretaris deelt nog een en ander mede naar aanleiding hiervan, het zal bij dragen tot meerdere kennismaking met alle leden der Maatsohappij, wier aantal 3000 bedraagt. Verslagen van alle landbonw-afdeelings- vergaderingen zullen er in worden opgeno men alle vergaderingen zullen er in worden aangekondigd, zoodat alle leden hetkunnen weten, want ieder lid krijgt op eiken le en 15e van de maand een no. van het blad. De kosten moeten de afd. betalen en bedragen 20 oent per lid. De heer Vorsterman van Oyen wil gaarne de proef nemen voor ljaar, hij zal er zijn krachten aan geven. De heer AfooirHÓwrpAjuiohthetdeDkbeeld namens zijn afd. toe, te meer DOg daar de secretaris roet het klimmen zijner jaren geen moeite ontziet om alles te doen wat in 't belang der Maatschappij kan g'sehieden. Ook de heeren Kakebeeke en v. Dixhoorn juichten het voorstel toe. De heer Vorsterman v. Oyen dankt alle sprekers vsor de toezegging van sleuo. Hij deelt nog mede, dat alle stukken op land bouwgebied zullen worden opgenomen. Het voorstel wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. Paardenfokkerij. Goedgekeurd wordt de rekening aan gaande de Provinciale subsidie voor de paardenfokkerij over 1907, tot een bedrag yan f3498,25 De afd. Hulst verzoekt een 2en cursus in paardenkennis te Hontenisse. Die heeft zij gekregen. De afd. Hulst geeft kennis dat aan deu cursus te St.Jansteen onderwijs gegeven zal worden door den veearts L. J. ColeDs aan 21 leerlingen, aan dien te Hontenisse door den veearts J. Kooijman aan 20 leerlingen. De Commissie van Toezicht op den eersten cursus bestaat uit de heeren E. B. Pias- schaart te St. Jansteen en Jules Vogelvan ger en F. van Waesbeirghe, beiden ie Hulst. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De C. van Toez. op den c*rau3 in Paar denkennis te Hontenisse is saamgesteld uit dhrti. K. J. A. G. baron Collot d'Escury, P. F. Fruytier en Jac.de Waal, enisbe- gonuen in December. De afd. Zierikzee deelt mede dat een soortgelijken cursus zal gehouden worden te Zierikzee; onderwijzer is dhr. J. P L. Goemans. Aantal leerlirgen 9. Aan de cursussen voor Paardenkennis wordt over 1907/08 een subsidie varleend van f400. Wordt goedgekeurd. De vereeniging van ou l-I^erliogen aan landbouwcursussen in Z. VI. (O. D.) vragen uitreiking van diploma's aan leerlingen van den cursus in paardenkennis in 1907 en vroeger. Door de.sfd. Axel wordt dit verzoek ondersteund. Hieraan is tegemoet gekomen. De secretaris der Hoil Landbouwmaat- BchappH vraagt een achttal exemplaren van het reglement op de cursussen in paarden kennis, welke worden gezonden. De Provinciale Ragelingecommiesie voor de paardenfokkerij in Zeeland wenscht dat de beschikking over de provinciale sub sidie ter bevordering der paardenfokkerij aan haar worde tosgekend, om zoodoende de behartiging van dit belang in éen hand te brengen. Zij vraagt of daartegen «en overwegend bezwaar b9shaat,en zoo niet. uit de fondsen der maatschappij eene subsidie van f400 voor dit belang te blijven uitbeeren. De voorzitter zegt dat dit het. Hoofd bestuur onaangenaam heeft getrcffsn er is geen enkele reden om de f 400 te verleenen. De heer v. Weel deelt mede, dat de rege lingscommissie, waarvan hy lid is, deze som gaarne wil hebben, en hij was er voor. Doch als lid van het Hoofdbes'uur is hij er tegen, omdat, wanneer de commissie haar zin krygt, de algemeene vergadering niets meer heeft te zeggen in de bekroningen voor de paarden. De algemeene vergadering moet mede zeggenschap houden in dit groote land bouwbelang. Hy stelt voor op dit voorstel niet in te gaan. De heer Kakebeeke voelt wel iets voor dit verzoek en zou het willen inwilligen. Ook de heer v. Dixhoorn is van oordeel dat de gelden voor dit doel door de rege lingscommissie dienen te worden beheerd. Het voorstel wordt gesplitst in stemming gebracht en verklaren zich 17 voor te laten zooals 't is en 4 voor verandering, hierdoor ia de kwestie van de f 4'jO vervallen. Door dhr L J. Colsen is verslag uitge bracht aangaande de inspuiting met het sernm Lorenz in de gemeenteLaniswaarde. Onder de 46 ingespoten varkens kwam geen enkel geval van vlekziekte voor, wel, ofschoon sporendisch, onder de niet inge- spotene. De afd. Hulst vraagt om eene subsidie van f 12,50 om bovengenoemde inspuiting gedeeltelijk te bekostigen. Wordt toegestaan. De afd. Goes vraagt voor bloedverver- sching een nieuwe fokbeer. Deze zal ge geven worden. De afd. Axel wenscht den daar gestatio neerd, n fokbeer kwijt te zijn en vraagt een subsidie van f 25 om den houder gedeelte lijk tegemoet te komen. De voorzitter stelt voor te geven f 15 en dan nooit meer iets te geven aan wien dan ook. Dit wordt goedgekeurd. Punten ter behand'ling ingediend. Door de afd. Oostburg; in welk opzicht mag van de z.g.n. Vrijendijk gebruik wor den gemaakt voor het verkeer met varkens en vee tussohen Oostelijk en Westelijk Zeeuwsoh-Vlaanderen. Deze kwestie zal de seoretaris van Oostburg nader onder zoeken en dit punt inleiden op een vol gende vergadering. Het Hoofdbestuur traohte te verkrijgen dat de Belgische regeering ten behoeve van den uitvoer van drachtig rundvee, een quarantaine-stal openstelt bij Schapen- brugge, gemeente Westoapelle. De afgevaardigde van Oostburg lio'nt dit naker toe terwijl de heer Luoer mededeelt, dat wanneer het Hoofdbestuur voor 6 Mei een request inzendt aan den Minister van Landbouw in België, het wel zal worden toegestaan. Hieraan zal gevolg worden gegeven. De afd. Kruiningen vraagt eene subsidie van f22, voor de vereeniging van oud leerlingen aan winteroursrssen in land bouwkunde. Die hebben het gekregen. De afd. Tholen deelt mede, dat de oude Yorkshire beer is verkocht voor f 40 en dat de nieuwe fokbeer is aangekomen en goed voldoet. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De afd. N.-Beveland verzoekt doorzen ding aan Ged. Staten van Zeeland van een adres ter verkrijging van een overdekte loods bij den steiger te Cortgene. Dit is geschied. De voorzitter deelt mede dat het verzoek niet is ingewilligd, zeer tot spijt van het Hoofdbestuur. Hierop zal andermaal het verzoek worden gedaan. Almanak. Dankzegging voor toezending van den almanak is ingekomen van H M. de Konin gin, Z. K. H. Prins Hendrik, H. M. de KoniDgiu-Moeder en G. J. van der Linden te Kortgene. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten vragen het gevoelen van hst D. B. aangaande een verzoekschrift van den A. N. W. B. Toeristenbond in Nederland omtrent wijziging in het regle ment op de wegen en voetpaden. Dit heeft zij medegedeeld. De Ned. vereeniging van Ned. Werk gevers vraagt adbaesie op haar adres in zake het instellen van een enquête omtrent de werking en de hoognoodige wijzigingen in de Ongovallenwet. Deze is verleend. Medegedeeld wordt dat de distriets- veearts te Dordrecht is uitgenoodigd met den gezagvoerder der M'ddelburgsohe boot in overbg te treden om te zorgen dat bij vervoer uiet die boot tuberculeus-vee af gezonderd blijft van ander vee. Hoefbeslag Toekenning der Rijkssubsidie van f935 voor 1907 voor den ambulanten cursus in hoefbeslag. Ged. S'aten keuren de rekening goed en stellen de Pro v. subsidie van f 600 voor 1907 betaalbaar. De rekeniDg inzake hoefbeslag is door den direoteur generaal van Landbouw goedgekeurd. ZuivelconsuleMschnp Het Bestuur der Rijksverzekeringsbank beweerd, dat de maatschappij moet betalen in de ongevallenverzekering voor personen verbonden aan het laboratorium.Daartegen is verzet aaogeteekend. De zuiveloonsulent deelde mede, dat die instellingen in N. en Z. Holland, Utrecht, Drenlhe en Friesland verzekeringsplioh- tig zijn. De griffier van den Raad van Beroep te Middelburg deelt roede, dat bij uitspraak van 30 December 1907 de beslissing van het bestuur der rijksverzekeringsbank is vernietigd. De voorzitter deelt mede, dat de maat schappij thans vrij is van deze betaling. Overgelegd worden de stukken betrek king hebbende op het pensioen van deD zuiveloonsulent. De secretaris deelt mede, dat zij zal bedragen f8000 op 65-jarigen leeftijd als kapitaalsverzekering of bij vroeger over lijden aan de rechthebbende en f 600 op 65-jarigen leeftijd, ingeval van invaliditeit als pensioenverzekering. In de werkkraohtverzekering wenscht het Hoofdbestuur niet in te gaaD. De zuiveloonsulent dankt voor deze regeling. Echter zag hij liever bepaald op 60-jarigen leeftijd, omdat dit bij alle zuivelconsulcnten het geval is. De voorzitter deelt de meeniug ten volle 60 jaav is een voldoend aantal dienstjaren. Dit wordt door de vergaderingaangenomen. De heer Zwagerman dankt voor deze regeliDg. De verslagen van den Zuiveloonsulent worden overgelegd en voor kennisgeving aangenomen. De heer v. Weel deelt mede, dat hij de prijzen van de tentoonstelling te 's-Hage heeft in ontvangst genomen. De heer Kakebeeke zag gaarne een cursus in het boekhouden vsuwege de Maatsohpij. De voorzitter vraagt den heer Kakebeeke deze kwestie te onderzoeken. De heer Hanken wijst als beste adres voor oude beeren te verkoopen op A. Meeuwis, Veemarkt 28 Rotterdam. De afd. Zierikzee geeft in overweging of het niet wensohelijk zou zijn om bij Ged. Staten van Zeeland aan te dringen op het voorbeeld van Friesland va« Mei tot Aug. wegens op vaste ossen vrij te stellen van de verplichting om des nachts voorzien te zijn van lichtende lantaarns wegens brandge vaar in hooi en oogsttijd. Het Hoofdbestuur wil dit verzoek steunen als de afd. Zierikzee 't indient en 't verzoek betreft Juni tot Augustus. De voorzitter deelt mede, dat 2 afgevaar digden zijn geweest naar de vergadering belegd door Z. K. H. den Prins der Neder landen, welke verslagen in de couranten hebben gestaan. Bij da rondvraag deeltjdhr Zuidweg mee, dat de Lincolnshire Ram niet aan de ver wachting heeft voldaan, daar het le laat was, hij vraagt om dezen nog 'n jaar te hou den, dit wordt goedgevonden. - De heer Boogaard vraagt namens de Groesohe afdeeling nog een cursus in paar denkennis te 's-Heereohoek. I)e voorzitter zegt dat daartoe 'n aanvraag moet geschieden in Ootober. De heer Kakebeeke wijst op de te Gronin gen bestaande gewoonte om vragen van praetischen aard in de afdeelingen en latar in de hoofdbestuursvergadering te bespre ken en te behandelen en vraagt of een der gelijke wiize van handelen ook in Zeeland geen aanbeveling verdient. Dit zal worden overwogen. De voorzitter sluit de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Havelte door P. Nier- meijer te Bakkeveen. Garef. Kerken, Aangenomen naar Winsum door Tj. Peterson te Oosterzee. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Delft P. de Groot te Noor- deloos. Dinsdagmorgen vervoegde zich de b «rbier ten huize van een heer te Water graafsmeer. Na een oogenblik wachtena g;ng hij binnen en vond dien heer door een revolverschot gedood. In de slaapkamer vond hij het lijk der huishoudster, die ook door een schot gedood was. Financieel» achteruitgang schijnt de oorzaak vau het drama te zijn geweest. In een water- en vuurzaak te Scheveningen wierp een knaapje van 3 jaar een emmer met kokend water om, waarin de vrouw juist een pakje waschpoeder had leeggestort. Niettegen staande de brandwonden aan buik en bee- nc n niet gevaarlijk waren, is "t kind, ver giftigd door het waschpoeder, toch aan de gevolgen bezweken. Gisteren is de te Utrecht aange houden Duitscher overgebracht naar het parket van den officier van justitie en vervolgens naar het Huis van bewaring sldaar, in afwaching van wat omtrent zfjn door de Duitsche politie gevraagde uit levering zal zyn beslist. De vader van het i ntvoerde meisje kwam uit Mannheim zfjn dochter op het hoofdbureau van politie halen hjj reisde met haar naar Duitsch land terug. Het meisje bleef hare koude onverschilligheid bewaren en verliet bet politiebureau al was het een doodgewone zaak, wa rin zij was betrokken geweest. Nader is gebleken, dat het antwoord van den heer Duys te Zaandam op do uit- noodiging tot het feestmaal, door den Zaan- darasehen Gemeenteraad aan de Koningin aan te bieden, niet in den vorm, als door ons vermeld, gr-geven is. De heer Duys be dankte in den behoorlijken toon. Wat wij meedeelden blijkt achteraf te slaan op een „grap" in besloten kring. Het is gebleken dat bij den diefstal ten huize van prof. Chantepie de la Saus- ssys, te Leiden, voor een belangrijk be drag aan goud en zilver is ontvreemd, na melijk armbanden, broches en tafelzilver, waaronder heel wat antiek werk. Moord aan den Zijpschen weg. Wij vernemen uit Arnhem dat bet met het elf jarig zoontje van Cordes uit Ober- bau8en goed gaat. Het jongetje had, toen zijn vader hem met een mes eenige sneden in den hals gegeven had, gedaan alsof hij al

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2