EuitealaBdsch Overzicht. üerksiiesnvs, RECLAMES. K e c li t s i a Si e 21. LEESTAFEL. UIT DE PROVINCIE. Wij laten u zelf oordeelen. Gemengde Berichten. Ne. i van Rechts, moest Optreden, wat vanzelf nood zaakte tot minder principieel optreden. En in de derde plaats hebben we verklaard, dat 't ons leed doet, dat de Christennaam verzwegen was in de Kabinetsverklaring. Maar voor het overige hebben we even be slist verklaard, dat mr. Heemskerk o. i., nu eenmaal de min gewenschte crisis er was, de eenig geroepene was, om als formateur op te treden. Hebben we ons met de samenstelling van het Kabinet zeer ingenomen betoond. Hebben we de Kabinetsverklaring verklaard geheel passende op den toestand te zijn. Hebben we het eerste wetsontwerp van het Kabinet toegejuicht. En hebben we onze ingenomenheid uitgesproken met het eerste optreden van de Ministers voor de Kamer. Het oordeel of de crisis terecht of niet terecht is in het leven geroepen, staat aan elke redactie vrijook ons kan niemand het recht om hier over ons oordeel uit te spreken, betwisten. Bo vendien, ieder wist lang vootuit, dat we zulk in grijpen ongewenscht vonden. Dat een Kabinet van Rechts, onder de gegeven omstandigheden optredende, niet zijn kan wat onze partij van een Rechtsch Kabinet, dat prin cipieel zijn zal, verwacht, vloeit uit den aard der crisis voort. En dat het weglaten van den Christennaam, zij 'took geheel onopzettelijk, een zwakke stee in de Kabinetsvnrklaring was, volgt uit geheel de politieke constellatie. Stel nu, we hadden dit alles verzwegen, zou men dan niet weer zeggen, dat we over alles heenloopen, mits maar de macht aan d« Rech terzijde is, en dat beginselen bij ons niet anders dan politiek speelgoed zijn Dr. Woltjer heeft van het vorig Kabinet ge zegd, dat 't Mn ongerechtigheid geboren was". Van dit Kabinet zou men misschien kunnen zeg gen, dat het »geboren is in onvoorzichtigheid". Maar eenmaal geboren, bleek het althans oen «welgeschapen kindeke" te zijn, en dat juist was het vorige Kabinet niet. Portugal. Koning Manual, die onder zoo diep tra gische omstandigheden op den troon kwam, schijnt nog niet gerust daarop te kannen zitten. Z\jn vijand het anarchisme slaapt nooit en vervolgt hem tot in zijn paleis. Volgens een telegram uit Lissabon heeft teminste een hoogst ernstig feit zich in 't koninklijk paleis voorgedaan. Koning Manuel, ergezeld van verscheidene officie ren, deed in het park zijn gewone wande ling, toen het hem opviel, dat een schild wacht zeer onhandig het geweer presen teerde. Hij ontbood den officier die 't bevel over de troepen voerde en een onderzoek werd ingesteld, waardoor aan het licht kwam, dat de verdachte schildwacht een zeer gevaarlijk persoon waB. De andere soldaten verklaarden niet te wateD wie die man was en waar hij vandaan kwam. Het staat vast dat hij handlangers moet hebben gevonden in het paleis zelf. Tot dusver hebben de overheidspersonen nog niet kun nen uitvorschen wie dat zijn. De pseudo soldaat maakt deel uit van de vereeniging Da Crux Negra, welke onder hare leden twee koningsmoordenaars telde, n. 1. den schoolmeester Buica en den han delsbediende Sosta. Betrouwbaarder troe pen hebben nu de wachten aan het paleis betrokken. De schildwachten zijn thans in de voornaamste gangen geplaatst. Koning Manuel had den wensch te ken nen gegeven om zich in het openbaar te vertoonec, maar heeft hiervan afgezien, daar de KoniDgin zich daar krachtig tegen verzette, omdat zij niet het gevaar wilde loopen ook haar tweeden zoon te verliezen. Zij zal er pas in toestemmen als de rust in in het land is hersteld. China. De beweging tot het boycotten van Ja- p arise he goederen verspreidt zich in China als een loopend vuur. In Kanton zjjn ver gaderingen van 50,000 tot 100,000 veront waardigde Chineezen gehouden. In Japan wordt men bang voor de gevol gen. Graaf Hrjasji, zoo verzekert decor respondent von de New York Herald, heeft daarom de keizerlijke regeeriug te Peking laten weten, dat hij China aansprakelijk stelt voor de verliezen, die deJapansche handel tengevolge van de boycott zal lijden In Sjanghai vindt men de boycott echter algemeen een rechtvaardige vergelding, aangezien de Japanners degenen zijn ge weest, die in 1905 de boyoott van Ameri- kastsche goederen in China hebben aange stookt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oude water H. A. Heyer te Staphort t. Bedankt voor Bergum door J. H. Buis man te Onderdendam. Geref. Kerken. Beroepen te Dinteloord, A. L. Ruys te Montfoort. Evang. Lnth. Gemeente. Aangenomen naar Utrecht door J. Stel!- wag te Harlingen. Onder 't opschrift „Malligheden" lezen WÜ in het Friesch Kerkblad: «Db. Van Schelven schrijft in de GelilerscheOns christenvolk is nuchterwars van al die onzinnige gezondheidsmaatregelen, die uit den hoek van een zaber soort medici voort gekomen, zelfs op kerkelijk erf door prfnt- sche domino's worden verdedigd. Ds. A. v. d. Fiier G.Jzn. ta Middelburg wil, dat de predikant, die de Avondmaalstafel bedient, eerst in de consistorie ziin handen gaat wasschen. Dat doet donken aan Marcus 73 en 4. Zoo moet ook een dekaehj a of een doekje (volgens v. d.Flier) over 't brood en den beker gelegd worden. In Berlin had men ingevoerd het gebruik van bekertjes, wijnglaasjes bij het Avondmaal. Ieder kreeg een glaasje. Toen verliep het bezoek van het Avondmaal. Er kwamen slechts 15 bezoekers. Bij het weer invoeren van den gemeenschappelijken Avondmaalsbeker klom het getal Avondmaalgangers tot 1181 Dat zegt veel. Wie aan 't Avondmaal meer vreest dat hij een bacterie in zijn maag kfijg*» dan overdenkt het lijden en sterven van Christus, blijve gerust van de Tafel des Beeren weg.'" Bieraan voegt ds. Rull- mann in het Friesch Kerkblad toe „Mtt in stemming nemen we deze woorden over. Als men nu maar nibt vergeet, dat de eer bied voor het heilige toch de meest moge lijke reinheid vordert. En dan geschiedt er bij onze Avondmaalsvieringen nog veel, dat niet is naar de reinheid des heilig- doms". Rotterdammer. De Vriend des Huizes. Tijdschrift voor het Huisgezin, onder hoofdred. van da. J. Schrijver. NeerboBcb, Neerbosch' Boekhandel. Hoe vriendelijk komt de Vriend van April •na weer tegen. Hij rekent er zeker op dat deze maand ons 't lentegroen brengt. De schilderij voor in «in 'tland van Delft" geeft er vast een voorproefje van, en Poots «Akkerleven" heldert 'top. Verder geeft deze aflevering een vervolg op VanLum- mel's Fabrikanersen een met zorg be werkte, door vele photo's van Noord-Hol- landsch en Zuid- Holltndsch vee toegelichte beschrijving „van onzen veestapel". Een aardig gezichtje dat Zeeuwsehe stierkalf zeker een kiekje uit Kruiningen. Wat den schrijver van den arbeid in de spoeling districten vertelt en van de zuivelbereiding toont dat hij goed op de hoogte is. Ook het Maandoverzicht handhaaft weer zijn ouden roem, van onderhoudend, onpartijdig en waar 't immer kan waardeerend. Het ver haal van Evangeline episode uit de ver volging der Hugenooten blijft evenzeer boeien. Wy etonden niet lang b\j een en ander stil, om te doen zien aan wie dezen Vriend nog niet kennen, dat zij zich van velerlei genot berooven met hem niet in huis te nemen. Historisch overzicht van de oplei- dingakwestie in de geref. kerken, door ds. J. Westerhuis, te Groningen. Uit gave Persvere niging de Wachter. In den titel ligt de inhoud open voor u. Ds. W. bedoelt (en bereikt dunkt ons) niet anders dan de objectieve mededeeling van 't gebeurde op de verschillende synodes in zake de opleidings-quaestie. Ds. W. is een irenisch man, wien 't best deze taak blijkt toevertrouwd. Wie deze quaestie, met het oog op de synode van 1908, kennen wil, die bestelle deze brochure. GARNIZOENEN. De miliciens van het 3e regiment inf. zullen op onderstaande data in 1908 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen worden ingeroepen lichting 1901 van 3—22 Augustus 1903 van 126 September en 1905 van 24 Aug. tot 26 Sept. Het militiekader der lichting 1901 koint op van 15 Juni tot 4 Juli. De navolgende onderdeelen van de Landweer zullen voor herhalingsoefeningen opkomen van 27 April t/m 2 Mei de 2e en 4e comp. van het 38e bataljonvan 4 J/m 9 Mei de le en 2e en van 11 tlm 16 Mei de 3e en 4e comp. van het 40e bataljon. Onze Middelb. correspondent schrijft Ziet hoe een klein vuur een grooten hoop hout aansteekt, maar ziet ook hoe een klein ongeval een gansoh grooten stroom va^ oritiek losmaakt. Klem was de brand die voor acht dagen in minder dan één uur een gabouwlje in de Nienwetraat in de asch legde. Klein was het gebouwtje. De dwerg die dezer dagen ons zijn extraordinaire op wachting kwam maken, heeft zeker in leDgte en breedte niet meer dan vijf slapjes te doen om de geheele ruimte te omvatien. Maar groot is de stroom van aanmer kingen en beschuldigingen en verontschul digingen over de activiteit of liever over gemis aan activiteit bij dezen brand ge openbaard. Eerst één uur, sommigen meenen l'/juur na het zichtbaar worden van den brand, kwam de brandweer op het terreiD, dat toen slechts meer een uitgebrande en in eengestorte, rookende en dampende puin- plaats meer was. Ons plaatselijk orgaan vormt de eoho van eiDdelooze aanmerkingen. Eén opmerking misten we tot heden. Het is die hoe het mogelijk is dat een zoo gevaarlijke stokerij kan plaats vinden in zoo gevaarlijke omgeviDg. Beschermt dan hinderwet en woningwet niet? Is er dan geen voldoende toezicht van politie of brandweer* Of valt een limonadekokerij in essn pakhuisje met pakmanden en pak- stroo gevuld buiten wettelijke controle Of was bet verborgen wat achter dat som bere geveltje en aohter die altijd gesloten deur te koop wasP De goede afloop stemt tot d arkbaar heid en ongetwijfeld niet minder het scherper toezicht op gevaarlijke stokerijen dat het gevolg zijn zal van dezen kleinen brand die een groote ruchtbaarheid ver kregen heeft. Goes. Dinsdagavond a.s. hoopt Baron Van Wjjnbergen hier op treden voor de R. C. Kiesvereeniging in het Slot Ostende. Meliskerke. In de raadsvergadering van heden voormiddag is benoemd tot wet houder (vac. dhr. Louws) dhr. Je. Koppejan, welke deze benoeming heeft aangenomen. 's-Heerenhoek Maandag werd te Hein- keuszand de eindles, ditmaal practische, gegeven van de paardencursus, uitgeschre ven door de Maatschappij van Landbouw en Veeteelt, fëeraar de heer Risob, veearts te Goes. Voor deze gelegenheid waren vier paarden medegebracht welke nu, volgens de ontvangen lessen, nader werden be schouwd eu waarbij de eischen voor een goed paard, alsmede de gebreken aan een slecht paard, breedvoerig besproken wer den. Na de pauze vergaderden de deelne mers, waarbij de keer Risch de aanwezigen dankte voor hunne trouwe opkomst en levendige belangstelling in 't volgen dezer cursus. Verwachtte spreker in het begin, toen hij hoorde, dat deze lessen te Hein- kenszand zouden gehouden worden, weinig van het welslagen van dezen cursus, te meer omdat hij voor eenige jaren te 's Heer Arendskerke b\j 'n zelfde gelegenheid van Heinkenszand zulk een treurige onder vinding had, nu was zijne verwachting ver overtroffen en ruoest hij zelf getuigen, dat niemand, dan om zwaarwichtige redenen, verzuimd had. Bij hoopte dan ook dat deze lessen voor de deelnemers het groote nut mogen hebben, om 'n paard uit eigen oogen te leeren zien en alzao gewapend te zjjn tegen de slechte practyken, welke tegen woordig in den paardenhandel in zwang zijn. En al is nu deze cursus geëindigd, daarom moest, zegt spreker, niet alle con nectie verbroken zjjn by gelegenheid van paardenmarkten, hengsten-tentoonstellin gen, ook bij particuliere gelegenheden, wil hij nog gezamenlyk met hen paarden be- schouwen. (Applaus). In naam van alle leer lingen dankte dhr. D. v. d. Dries, van bier, den heer Risch voor diens nuttige eu leer zame lessen. St.-Maartensdijk. In de heden Dinsdag gshouden buttengewone vergadering van ingelanden van het waterschap St. Maar tensdijk werd besloten tot voortzetting van den aauleg van grintwegen en 't verhoogen van den zeedijk aan de Noordpolder. Goed gekeurd werd een plan van negociatie tot uitvoering eener leening van f 6000. Een verzoek van den waterbouwk. ambtenaar tot toekenning eener gratilicatie voor het toezicht enz by de uitvoering der buiten gewone werken van het vorig jaar en dit jaar werd aangehouden tot de Mei-ver gadering. 's-Heerenhoek. Maandag hield de werkmanevereeniging «Eendracht maakt Macht" hare gewone jaarlyksche vergade ring. Uit ds notulen bleek o. m. dat het be stuur met de h.h. doktoren in onderhande ling was geweest over de quaestie van het al of niet ziek zijn der leden. Besloten was ingeval van twijfel geen geldelijke uitkee- ring te doen en zoo iemand werk verricht, terwijl hij ondersteuning uit de kas ont vangt, hem onmiddellijk te royeeren als lid. Werd den leden dit besluit bijzonder onder het oog gebracht, dringend werden zy ver zocht om het bestuur tot het uitvoeren van dit besluit te willen helpen. Uit het verslag van den penningmeester bleek o. m. dat er dit jaar aan contributies en donateursgel- den was ingekomen f 518,60, terwijl de uit gaven beliepen f867,45, waarvan f 783,80 aan zieken is uitgekeerd, een cadeelig saldo dus van f 848,85.Beliep 't slot 1906 f 442,30 wordt dus goed slot 1907 f 93,45. Ingevolge art. 33 van het reglement ward het lid H. Verbrugge aanvulling tot f 5 toegekend van zijne uit de liefdadigheidsinstelling te ontvangen uitkeeering per week. Herbe noemd werden de aftredende bestuursleden Jac. Dronkers en Cb. N. Serrarens Jr.,aven- als de leden van de commissie van bjjstand tl.van Nieuwenbu'jzen en Ck. N. Serrarens Sr. In ploats van ds. M. ten Broek werd be noemd de heer A K. Gelderblom tot lid van de commissie van bijstand. Tot bode werd J. Butey'n benoemd. Da gemeenteraad van Borsselen be handelde Maandag nog een adres van 86 in gezetenen der gemeente, houdende verzoek om een arts in de gemeente aan te stellen. De raad besloot i begins»l aan het verzoek te voldoen indien de Hervormde Diaconie en de Hervormde Kerk ieder een bijdrage van f200 's jaars in de bezoldiging van den arts verleenan. De gemeente zou dan f 400 's jaars voor hare rekening DemeD, derhalve f 100 meer betalen dan zij thans voor den geneesheer te Driewegen uitgeeft. De jaar wedde van den aris werd voorloopig be paald op f800. Verder kwam nog aan de ords een voorstel tot bet verleenen van een jaarlijkscbe bvHrsge van f 10 in de kosten van instandhouding van een in het Steiger buis van den Provincialen stoombootdienst op te richting bulptelefoonkantoor. De raad vereenigde zich met het voorstel. M. C. Heinkenszand. In de gemeenteraads vergadering van Maandag, (waarvan het verslag in ons no. van gister had behooren te staan. Red) was voorzitter de burge meester. Afwezig dhrn. v. Iwaarden en R jk De ingekomen stukken, w. o. de reke ning der gezondheidscomm. zetel Goes, over 1007, verslag 1907 van de ambacht school te Goes, een procesverbaal van op name der boeken en kas van den gem. ont vanger werden voor kennisgeving aange nomen. De rekening der gezondheidscomm. werd onmiddellijk behandeld en goedge keurd. Naar aanleiding van eenige opmer kingen van Ged. Staten, werd een nieuwe verordening, regelende de onderwyzers- jaarwedden vastgesteld, waarin overeen komstig hat advies van Ged. S'atea de be paling is opgenomen, dat de jaarwedde van het tegenwoordig» hoofd der school in geen geval beneden f 1200 zal dalen. De jaar wedde van den onderwijzer met verplichte hoofdakte, dhr. Mtulenberg, werd, ondanks de opmerking van Ged. Staten onveranderd opnieuw vastgesteld, evenals de overige bepaling der vorige verordening Op voor stel van B en W. werd de begrooting. dienst 1907 gewijzigd door af- en over schrijving tot een bedrag van f 73. Rilland. Dinsdagavond kwam hier tot stand eeue vereeniging tot geldelijke uit- keering bij het verliezen van varken». Het voorloopig bestuur werd bij aoolamat a definitief benoemd, zoodat dit thans bestaat uit da heeren J. Q. C. Wabeke, voorz., L. v. Weele, vice- voorz W. Griep, secretaris, J. Dansen, penniogm., J. Walraven, G. Matthijsse, W. Lobbezoo, Mars. Walraven Wz. en P. Baas commissarissen. De con tributie bedraagt f0.25 per maand voor elk varken, te betalen 10 maanden, terwijl over de maanden Januari en Februari niet wordt betaald. De vereeniging telt een kleine 40 leden. De vereeniging draagt den naam «Draagt elkanders lasten". Toteinde April worden nog leden aangenomen zon der meer iDleggeld te betalen. Mat ingang van 1 April worden ver plaatst de klerk der posterijen en telegrafie le klasse A. Walrave van Viissingen (radio- telegraafdienst) naar het radio telegrafisch kusistation te Soheveningen en de klerk 2e klasse K. J. G. Aka van Soheveningen naar den radio-telegraafcienstte Viissingen. Verder is benoemd tot hoofd-brieven- en telegrambesteller te Gouda de brievenbe steller J. Remijn te Middelburg. Van Neuzen is naar Schiedam over geplaatst de heer J. F. W. den Hollander, opzichter van 's rijks waterstaat. Vrijdagnacht was bij den landbouwer P. de F. onder Axel een vreemd persoon door het zolderraam in huis gedrongen, bljjkbaar met minder goede bedoelingen. Toen hij eehler de kamerdeur opendeed, ontwaakten de bewoners, waardoor hij op de vlucht ging. Zijn bedoeling schijnt ge weest te zijn de bewoners te bedwelmen, om zoodoende gemakkelijk zijn slag te slaaD, want gang en kamer waren bijna geheel gevuld met damp. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie. Tot heden is nog geen spoor van den dader ontdekt. Geloof niet onze woorden, hecht geen waarde aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onderstaande verklaring van een inwoner van Bergen op Zoom oordeel zelf. Mejuffrouw H. Berger, wonende Geer- truidaplein M 217 te Bergen op Zoom, deelt ons medeVanaf het oogenblik dat ik met uw Foster's Rugpijn NierenpilleD begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verliohtiog te bekomen in mijn nierziekte, waarmede ik reeds drie jaren opgescheept was. Al dien tijd had ik on ophoudelijk een knagende pijn in den rug ter hoogte r an de schouderbladen. Ik was nimmer zonder hoofdpijn, ik was ook voortdurend erg vermoeid en niet wetende wat ik moest gaan beginnen, werd ik ge wezen op Cw Foster'sRugpijnNierenpillen. De uitwerking hiervan was werkelijk perk- waardig, dadelijk bij het gebruik kon ik beterschap waarnemen en na ééu doosje geledigd te hebben, kon ik weinig of niets meer van do vroegere ODgemakkeu be speuren. Wanneer ik dan ook iemand mocht ontmoeten op een dergelijke wyze lijdende,zal ik hem gaarne met Uw afdoend middel bekend maken. Ik, ondergeteekende, verklaar d»t het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze dis U goeddunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich sleepen kan. De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jareD onder de leden hebben zonder dat de ljjder de ware oor zaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hy hoofdpijn, pijn iu de lenden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van over spanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hart zwakte, waterzucht, enz. Verzeker U dat meu U de eohte Fos ters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Berger gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van Jamas Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh.de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Kantongerecht Goes. Door S. W. te te Oudelande is op 31 Maart hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van 23 Maart 1.1., w arbij hy wegens het in gesloten jachttijd wild ver voeren werd veroordeeld tot f 10 b. s. 4 d. h. en met verbeurdverklaring van den in beslag genomen haas. Voor den Hoogen Kaad werd Maandag conclusie genomen in een zaak betreffende het uitgeven van Tydgeestloten. De advo- kaat generaal kon niet toegeven dat 't voor de strafbaarheid van dit feit noodzakelijk is, dat bet op bankpapier gelijkend druk werk, op beide zijden daarop moet gelijken. Een stuk papier ia een drukwerk, ook al is het aan éóue zijde bedrukt. Hy conclu deerde du9 tot verwerping van het beroep. Uitspraak 27 April. bij Kon. Besl. is aan rar. J. Veegens, laatstelijk minister van landbouw, te 's Gravenhage, kraohtensde Burgerlijke Pensioenwet, te rekenen vau 12 Februari 1908, een pensioen verleend van f3041 's jaars. Voor de Prov. Staten-verkiezing in Utrecht II (vac. v. Bennicgen en Reiger) moet herstemd worden tussohen alle 4 de candidaten Bilderdijk (a.). Kol (1.), Molen- graaft (vrijz. dem.) en De Haan (soo.) resp. met 1473, 1112, 1023 eu 929 van de 3433 geldige stemmen er was n.l. geen vol strekte meerderheid. Dat kan een aardige stemming worden. De antirev. stemmen er maar 1de sooialisten ook maar 1vele vrijz.-demooraten zullen er nu zeker ook maar 1 stemmen, dewijl zij anders den oud-liberaal een voorsprong gevenen wederkeerig zullen nu de oud-liberalen die eerst met de vrijzinnig-democraten saam deden, slechts één oandidaat nemen, we gens 't gevaar dat anders hun oaudidaat in de minderheid blijft, een wedloop, waarbij men zoo ver mogelijk uit malkauders na bijheid tracht te blijven, zoo iets als van de 4 wieken van een molen Te Deventer is tot lid van den ge meenteraad gekozen de r.k. oud wethouder Sohoemacker met 417 tegen 351 stemmen op den liberaal. Vroeye leeuwerik. Gisteren is er in de heide bij Gennep een leeuwerik gevonden met drie eitjes in het nest. Wel zeldzaam vroeg in het jaar. Een goed jaar geleden werd een arbeider te De Werken uit zijn huifje gezet wegens wanbetaling. Het armelijke boeltje stond een paar weken letterlijk aan den dijk voor het gelukte iemand te vinden die het gezin wilde opnemen. Het trok toen in een planken hut aan de Bak- kershil, maar ook die zou het met 1 April moeten verlaten, toen gisteravond alles in eens in liehtelaaie stond. Men zegt, dat bet riet van het dak om den schoorsteen brand heeft gevat. Hoe het zij, de man verloor nu alles waf hij nog had, beddegoed, gereed schap, enz. Niets was geassureerd. Het 8-jarig zoontje van een wiokelier te Janum, welke laatste wegens treurige familie-omstandigheden van huis was, bracht met den bneoht in een bootje win kelwaren naar de klanten aan de Dokkumer Es, toen hij door onbekende oorzaak buiten boord geraakte eu verdronk. Na lang zoe ken in het diepe water werd hij levenloos opgehaald. Te Stamproy (Limburg) is het vijfjarig dochtertje van een landbouwer in een diepe sloot gevallen en verdronken. Te Deventer heeft een kindsohe 70- jarige vrouw in een onbewaakt oogenblik zich met petroleum overgoten en daarna zichzelf in brand gestoken. Met ernstige brandwonden gevonden is zy kort daarop gestorven. Te Valtcrmond is een heer door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Gistermiddag miste de heer Vermeulen te Boskoop een zijner kinderen, een jongentje van 5 jaar. Onmid dellijk werd er door de verschrikte ouders een onderzoek ingesteld en het bleek dat het hind, zonder dat iemand het bemerkt had, van de plank die naar de kweekery ligt, te water was gevallen. Hoewel het kind niet lang in het water kon gelegen hebben, waren de levensgeesten reeds ge weken, alle pogingen om deze weder op te wekken waren helaas vruchteloos.. Gisteren hebben H. M. en de Prins Rotterdam bezocht. Aan het station werd zy verwelkomd door den burgemeester. In een rijtuig k la Daumont reden de Koningin en de Prins,door duizenden toegejuicht, het Noorderkwartier der st jd in het eindpunt der firma Allan Co. Het terrein dier fa briek heeft een oppervlakte van 24000 M*. De oudste firmant hield een toespraak. Het bezaek duurde een uur. Het volgend bezoek gold de Prins Hen- drikdokken der Rotterdamsche Droogdok maatschappij. Aan den steiger van de werf werden de vorstelijke personen ontvangen door de commissarissen. Op de werf ston den de vrouwen van al de werklieden der fabriek ten getale van 1200. H. M. bezscht de draaiery, de electrische centrale, de dokken, en begaven zich hierna a»n boord van de «Columbus" om de boottocht voort to zetten naar de in aanleg zynde Waal haven. Daar werden de aannem. is van dit reuzenwerk, de heeren L Volker Az en A. O. Volker, aan de Koningin en den Prins voorgesteld. Daarna werd een wandeling gemaakt langs het plankier om een bezoek te brengen aan de gemeente inrichting tot vervaardiging van beton-yzeren kaaimuur- blokken. Vervolgens werd de MaashaveD opgenomen, en eiade'yk naar de Parkkade gestevend, waar de rijtuigen klaar stonden om het Vorstelijk Paar naar 't station terug te brengen. De gewone trein werd achter da koninklijke rijtuigen gekoppeld en op tijd reed li. M. en de Prins naar Den Haag terug. Terrorisme. Onder dit opschrift lezen wij in de Nederlander Zoo zijn onze manieren Zaterdagavond vergaderde in bel kaal der Ned. Oranje vereen, Hoveniers- iaat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2