TELEGRAMMEN, Openbare Verkoopingen Afloop Verkoopingen, enz. ücrkiiiptiws. ftchoolnictEws. A. N T> O TJ W. II cc hts zak eis. Gemengde Berichten. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Middelburg. Het bericht in ons no. ran gister omtrent rvnbewoonbaarverkiaring van het perceel Q 40 is» naar de eigenaar zelf ons meldt, geheel uit de lucht gegrepen. Middelburg. Gedep. Staten hebben de verkiezing in 't distriet Sluis (candidaat- stelling) (vacature de Smidt) bepaald op b Meistemming 19 Meiherstemming zoo noodig 2 Juni. In de week van 18 tot en met 24 Maart 1908 zijn in Zeeland voorgekomen 1 geval van typhus en febris typhoïdea en wel te Tholen 13 van roodvonk en 8 van diphtheritiete weten: van roodvonk 4 gevallen te Groede, 2 te Kortgene, 1 te Oost- en West-Souburg, 1 te Sehoondijke, 1 te Vlissingen, 3 te Westkapelle en 1 te Zuidzande; van diphtheritis 1 geval te Axel, 1 te Hulst, 4 te St. Jansteen en 4 te Zierikzee. Tot tijdelijk waterbouwkundig amb tenaar aan het waterschap Baarland o.a. is ter vervanging van wijlen den heer P. A. Heule, aangesteld de heer A. Moerdijk te Baarland. 's Heerenhoek. In de gemeenteraads vergadering van jl. Dinsdag werd voor gelezen een schrijven van dhr. A Roelofs dat hij ontslag neemt als lid van de C. T. W. van Schoolverzuim, voorts het be redeneerd verslag der gemeente, alsmede het verslag der C T. W.vanSchoolverzuim; alles werd voor kennisgeving aangenomen. De vergadering ging over in een besloten zitting, waarin het kohier van den Hoofde- lijken Omslag werd opgemaakt, welke later in openbare vergadering werd vastgeste'd op f2522.935 met een factor van fl.72. Krabbendijke. Donderdagavond om streeks half negen vergaderde onder voor zitterschap van Jacobusse het bestuuder werkliedenvereniging Onderling belang" met eenige genoodigden ter bespreking van de mogelijkheid tot oprichting eener be waarschool. Een 13-tal van de 26 hadden zich tevergeefs laten noodigen, zoodat nog geen besluiten konden worden genomen, die nader tot het doel brachten. Een groot deel van den tijd ging heen met de bespre king der vraag of de bewaarschool al of niet een christelijk karakter zal dragen. Da gevoelens waren daarover verdeeld. Meer werd er gevoeld voor de wenschelijk- heid da vaccinatie niet verplichtend te stellen voor toelating. Later zal nog eens zulk 'n vergadering worden samengeroepen of eene die een meer openbaar karakter draagt. *s-Gravenpolder. Woensdagavond hield dr. Hoorweg, van Heinkenszand, hier een lezing over het doel en de werking van het Groene Kruis, daartoe uitgenoodigd door het voorloopig bestuur eener alhier opge richte afdeeling. Onder het niet talrijk op gekomen publiek waren ook eenige dames tegenwoordig. Dhr. Hoorweg werd door dhr. Risseeuw met eenige toepasselijke woorden ingeleid Op zesr duidelijke wijze gaf alstoen spreker een uiteenzetting wat eigenlyk het Groene Kruis was en waartoe dit eigenlijk diende en wees op het groote nut daarvan. Van de oprichting in 1902 ging hij de zaak na, waaruit bleek dat het ledental verbazend was uitgebreid. Einde 1907 bedroeg dit over geheel Nederland ruim 9 1000. Met een aansporing om toch vooral lid der afdeeling te worden, besloot hij zijne rede, die zeer aandachtig gevolgd was. Van de gelegenheid om nog vragen te stollen werd geen gebruik gemaakt. Niet minder dan 40 traden daarna als lid toe. Over 14 dagen zal een vergadering worden belegd tot vaststelling van het reglement en de benosming van een definitief bestuur. Rilland. In de heden gehouden ge meenteraadsvergadering waren 6 leden tegenwoordig. Afwezig dhr. De Jager roet kennisgeving. De verordening op de jaar wedden der onderwijzers werd in over eenstemming gebracht met het jongste salariswetje. Een voorstel van dhr. Griep om Abr. Nieuwenhuijse de f50 die bij boven het minimum bezat te laten behouden werd verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren Boot en Griep, tegen de heeren Van Gorsel, Van der Werff, Butijn en Blok. Op een verzoek van den heer De Vey te Bath om met 't oog op zijn aanstaand pen sioen z;jn jaarwedde met f75 boven het minimun te verhoogen werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt. De overige bepalingen bleven in overeenstemming met de oade verordening alleen werd be paald dat bjj 't vervullen van militieplich ten de onderwijzer indien die vervuliiog minder dan twee maanden bedraagt zijne jaarwedde behoudt Door den heer Griep werd een voorstel gedaan om de gehuwde onderwijzeres om verschillende reden niet op de sohool te la<en m. a. w. indien eene onderwijzeres huwt haar te verplichten ontslag aan te vragen. Dit voorstel zal nader worden behandeld bij afzonderlijke verordening. Aan den heer Van de Sande werd de woDing vroeger I e voond door den arts gegund voor f2115. De jaarwedde van den telef .ouhouder werd gebracht op f 130 in te gaan zoodra aansluitingen aan het interocmmuDaal verkeer hebben plaat3 g°had. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Garderen, J. v.Vliet te Otto- land. Clir. Geref. Kerk. Baroepen te Zwolle, M. den Boer te Apel doorn. Geref. Gemeenten. Woensdagavond nam ds. N. H. Bever sluis, die een beroep naar Paterson (Noord- Amerik») aannam,ia 'n stamp en stampvol kerkgebouw afscheid van de Geref. Ge meente aan de Slachthuiskade te Rotter dam. Z Eerw. had tot tekst 1 Petrus 5:7: «Werpt al uwe bekommernis op Hem, want Hii zorgt voor u". Aan het einde dezer treffende predikatie werden de leden der gemeente, oatheehisanten, ouderlingen, diakenen en ambtsbroeders toegesproken. Door ouderling Millenaar werden naar aan leiding van Psalm 135 1 en 2 tot den scheiden leeraar hartelyko woorden gericht terwijl daarna ds. G. H. Kersten den ver- trekkenden ambtsbroeder, die de Classis Rotterdam gedureude 16 jaren, waarvan 6'/j jaar als predikant, heeft gediend, namens genoemde Classis hem dank voor zijn arbeid bracht en verder Gods zegen toewenschte, terwijl op zijn verzoek de ge meente hem Psalm 1214 toezong. Nog werk ds. Beversluis en zijne hnisgenooten aan ha* einde toegezongen de Iveda van Psalm 134 3, naar de berijming van Petrus Dathenua U sal de Heer', die eeuwigh leeft, Die hemel en aerd' gemaeekt heeft, Uyt Zion met groot overvloet Zegenen m9t allerley goet. Roltdrdammer. Tot leeraar in het teekenen aan de am bachtsschool te Doetinchem is benoemd dhr. C. Mus te Edam. Examen-machinist te Rotterdam. Geslaagd voor programma A de heeren Ph. Verhagen en H. 8. de Vries, voor de sleep- vaart dhk J. H. Stal. De felle wintervorst op Schouwen, ge volgd door zeer strenge nachtvorsten in de voorafgaande week is van grooten nadee- ligen invloed geweest op de uitgezaaide tarwe. Onderscheiden landbouwers zijn genoodzaakt stukken land, bezaaid geweest met tarwe, geheel of gedeeltelijk om te ploegen, en in gereedheid te brengen voor de teelt van een ander gewas, mee3t bieten. Arrondissemnts-Rechtbank te Middelburg. Heden (Vrijdag) zijn veroordeeld wegens: poging tot zware mishandeling Ch. L V., 18 j. arbeider te IJzendijke, totöm. gev. straf, met bevel tot gevangenneming, en niet voldoen aan het bevel van een ambte naar P. B, 58 j. herbergier en klompen maker te CliDge, tot 14 d. gev. straf, met bekrachtiging van het verstek-vonnis van den 28eten Februari 11. Te Oudenbosch is een jongeling die van een naburige kermis naar buis fietste, door een onbekende in het hoofd geschoten en levensgevaarlijk gewond op den weg gevonden. Te NIeuweschans viel een landbouwer van den graanzolder en stierf aan de gevolgen. Een an- deihaifjarig kind te Rijsbergen stortte in een pot met kokend water, waardoor het zulke erge brandwonden bekwam dat het onder de hevigste pijnen bezweek. Een reus Jen v. d. Meer te Spijkenisse, inge deeld milioien te Bergen op Zoom, is voor de keuring afgekeurd, omdat hij te zwaar was! Hij woog 128 kilo. Vele miliciens hadden zeker voor een enkel daagje ook wel eens zoo zwaar willen zijn. Auto-drama. Uit het Bat. Nbld. 'n Auto. 'o Kwak. 'n Salto. 'n Smak. Gesis. Oudroest. Begrafenis. De brand te Wolfheze heeft zich gister beperkt tot 't uitbranden van ern in aanbouw zijnd paviljoen van 't ehr. krank zinnigengesticht aldaar. De schade be draagt f15000. Ook de tweede veiling van Kaaprche vruohien gisteren te Arasterdam iD «Eens gezindheid" gehouden, in opdracht van de commissie voor den Nederlandsohen Zuid- Afrikaanschen Handel, werd weer door vele vruchtenlief hebbers bezocht. De prij zen waren ongeveer dezelfde als op de vorige verkooping. Nu werden verkocht 120 kisten pereo («duehesse d'Angouléme" en «Beurré Diei") en 150 kis'en witteen blauwe druiven («Hermitage-', «Witte Hanepoot", «Riisins Blaocs" en «Alphen"), alle uit Zuid-Aftika aangevoerd. Prins Hendrik op Terschelling. Te Mldsland werd g'slereD een tentoon stelling van paaiden gehouden, waaraan de Prins een bezoek bracht. Het bleek h'er weder, dat de Prins een groot liefhebber en kenner van paarden is. Na een kort bez >ck aan de Hervormde kerk te Midsland werd een proeftocht gehouden met de reddingboot. Deze werd uit de schuur door paarden op het strand en in zee getrokken, waarna de roe'ers plaats namen en een eind in zee roeiden Op de traditionee'e huifkar reed de Prins vervolgeus door de duinen naar West-Tersoheüiog, waar zich een groote menigte had verzameld en de Prins met buitengewone geestdrift werd toegejuicht. Een gemeenschappelijke maal tijd had plaats in het hotel Swart, waar behalve de Prins aanzaten de heeren van de plaatselijk reddingcommissie, van de Staatscommissie en enkele genoodigden, waaronder de burgemeester van Tereohel- ling. Heden, Vrijdag, beslaat het plan per torpedo-boot naar de Vlie-ree te gaan en vervolgens per motorboot naar Vlieland om ten slotte over Den Helder per Hol). Spoor naar de Residentie te vertrekken. Aardig gezegd van Het Vaderland, naar aanleiding van de ridderiDg van den tramkoetsier Reder te 's Gravenhage Rederdie rijder was, is, doordat bij redder werd, ridder geworden. Ook Woensdagavond heeft de onvind bare inktwerper te Amsterdam weder een slachtoffer gemaakt. De heer en mevrouw d. M. O., hadden dien avond het oonoert in den Stadsschouwburg bijgewoond en wandelden na alloop naar huis. Spoedig maakte een voorbijganger de dame op merkzaam op den staal waarin haar japon verkeerde en toeD bleek, dat dit wit zijden kleedingstuk van onderen vol met groote blauwachtige vlekken zat. Verdachte personen waren in de nabij heid der dame niet opgemerkt. Nv. d. D) Pater Ginstino, een Italiaansche zen deling te Derj in Tripoli, is door de Arabie ren vermoord. De groothertog van Luxemburg schonk aan de groothertogin Marie Aona den titel van zijn plaatsvervangster en vertegenwoordigster. In zijn brief aan het ministerie verklaart de groothertogik kan mij niet langer de afnemiog van mijn kraohten ontveinzen en ik moet vreezen, dat die mij weldra niet meer zullen ver- oorlooven aan de zaken van het groother togdom die zorgen te wijden die ik daar aan zou willen en moet geven. De groot hertog is 91 jaar. In een krant van Bergen staat een wetenswaardig verhaal van een oplichtster en een Ecgelsohman. De opliohtster was een jonge dame, die er haar werk van maakte, heeren af te zetten. Eu dat wel op de volgende listige wijze. Zij placht reizen te maken met den spoortrein. Zag zij een heer alleen in een coupé zitten, dan stapte zij daar bij in. Eerst trachtte zij dan haar medereiziger door lieve lachjes tot een kennismaking uit te lokken. Ge lukte dat niet, dan wachtte zij tot er een tunnel kwam. Dan begon zij ijselijk te hijgen en te blazen, rukte zich de kammen uit het haar, het korset los en trok opeens gillend aan de noodrem. De oondaoteurs te hulp gesneld vonden een half ontta kelde jonge vrouw en een heer die zijn best deed, baar te kalmeeren. Dan volgde het verhaal der damede duisternis, de tunnel, de brutale heer, in den uitersten nood aan de rem getrokken. De heer koos veelal het gewisse voor het ongewisse, wilde liever bedrogen dan belasterd zijn en kooht zieh met veel geld uit zijn moei lijke positie los. Maar op een goeden morgen komt de jonge aardige dame in een coupé te zitten met een Eogelsohman. De Engelsohman doet of hij niets van de vriendelijke gevoelens der dame bemerkt, kijkt dwars door haar heen en dampt zwaar aau een groote sigaar. De tannel komt, het gebruikelijke zenuwtoeval, de Engelsohman verroert zich niet. De nood rem brengt den trein tot staan, de con ducteurs komen binnen en vinden een ontredderde dame en een bedaarden heer. Het verhaal van de overrompeling volgt. De Eogelsohman luistert met belangstel ling. Ais het vrouwtje heeft uitgesproken kijken de conducteurs den reiziger aau en vr8gen hem of hij er iels tegen te zeggen heeft. De Ëogelsehraan, die nog aiets ge zegd heeft, blijft zwijgen. Hij houdt enkel heel voorziohtig zijn sigaar Daar voren en vestigt zoo de aandacht op de vier centi meter asoh. Als er ook maar iete waar was van het verhaal van de dame dan had die asoh gevallen moeten zijn. De dame is tot twee jaren gevangenis veroordeeld. Heden zou te Barcelona het proces beginnen tegen den anarchist Ruil, die beschuldigd wordt de bomaanslagen te heb ben gepleegd, welke voorvielen voor het koninklijk bezoek. Er zijn negen mede beschuldigden. Het O. M. zal voor Rail de doods'raf eisohen, voor de andere straffen afwisse lende tussohen i8 jaar tuchthuisstraf en 2 jaar gevangenisstraf. De bouw van een kolossaal pa'eis van Justitie te Rome brengt na'iiurlijk zijn schandaal mede. Het gebouw heeft al reeds dubbel zooveel gekost als begroot was en wel 35,000,000 L. en het is nog niet eens in staat van aflevering. De regeering beeft een onderzoek gelast, dat volgens berichten uit Rome aan Fraosohe blades ernstige zaken aan het licht zal brengen. Millioenen rpoeten in de zakken van moderne roovers verdwenen zijn. Een paar dagen geleden is Gersjoeni, de demon, zooals by in Rusland heette, ge storven. Men zegt, dat hjj een der groote leiders van de revolutie is geweest. Hy had een hypnotischen invloed op mecschen en wiet zyn mannen te krygen tot 't uitvoeren van doodvonnissen, over Russische staats mannen, enz. uitgesproken. De moorden op Sjipjagin en Plehwe, de moordaanslagen cp Pobjedoncstsef en Ooolenski staan op zijn rekeniDg. Hij was eerst een farmaceutisch student en werkte aanvankelijk onder de arbeiders. Een paar jaar geleden werd hij tot levenslange verbanning naar Siberië veroordeeld. Van daar wist hij te ont snappen, over Japan naar Amerika. Daar werd hij weer 't middelpunt van revolu tionairen. Van de hevigheid van de ontploffing in de kruitfabriek te Batuco in Chili kan men zich een denkbeeld vormen uit de me- dedeeling, dat er gaten in den grond wer den geslagen van 30 M. diepte en 30 M. om vang. Er ontplofte dan ook niet minder dan 4 millioen K G. kruit. Over een afstand van 100 K.M. in den omtrek dseht de bevolking dat er een aardbeving had plaats gehad De oorzaak van de ramp schijnt te zijn zelfont branding van het onlangs aangekomen Fransche buskruit. Joseph Hufker te Alton (Illinois) werd met den dag droefgeestiger, en de medici verklaarden, dat de oude heer binnenkort in een toestand zou gerakeD, die hem geheel en al onbewust zoudotn voortleven zoo zelfs dat hij zjjn allernaaste omgeving niet meer kon herkennen. Mea schreef zijn zoon, een farmer in Australia, en de zieke koesterde den innigeD wensch, hem nog eene te spreken. Met alle energie, waarover hij nog beschikte, zocht hij nasr een midkel, zijn gedachten bijeen te hou den en hij vond dit in het kaartspel. Dig uit dag in spselde hij een uur of zes onafgebroken met zijn vrienden, ging dan een paar unr slapen, en nam weer opnieuw da kaarten ter hand dit duurde veertien dagen achtereen, 't Middel, dat een nor maal mensch zyn verstand zou doen ver liezen, bleek hier de gunstigste resultaten te hebben. Niet alleen was de patiënt geed by zyn positieven, toen de zoon aankwam, maar de doctoren koesteren de hoop, hem door voortdurend kaartspelen geheel en al te kunnen genezenj Probatum est „Sterker dan de dood", zot de Telegraaf hieronder. «Het remedie erger dan de kwaal'' ware nog beter geweest. De zaak met den Franschon diamant- «fabrikant" Lemoine is nog lang niet uit. Vooreerst zal een Eopelsobe rechter er'n beslissing in moeten uitbrengen. DeFran- sohe regeering eisohl nl., dat een verzegeld briefomslag aan haar worde afgegeven, in bewaring gegeven bij een bankinstelling door Lemoine, den diamant-toovenaar. Lemoine beweert, dat in de door hem ge deponeerde enveloppe het geheim gesloten zit van zijn kunst en dat deze enveloppe dienvolgens zestig millioen gulden waard is of daaromtrent. Lemoine is er tot dusverre niet in ge slaagd, ook maar eenigermate tegenover deskundigen waarschijnlijk te maken, dat zijn uitvinding iets zou beteekenen. Men verwacht dan ook niet, dat er in het ge heimzinnig omslag een stuk van eenig be lang zou steken. Lemoine zegt er overIeder mensoh met een gezond verstand weet, dat een goed reoept nog niet altijd een goede pud ding voortbrengt. Ik wil Diet, dat des kundigen mijn formule in de handen krij gen, en de deugdelijkheid van mijD uit vinding zouden willen bewijzen. Zij zouden knoeiwerk kunnen leveren en dan zou ik mogelijk nooit weer in staat zijn de wereld van de waarheid van mijn uitvinding te overtuigen. Maandag 30 Maart. Hansweerd, 11 uur door not. Schram voor Lindhout een biljard, toonbank, stoe len enz., vogelkooien met standaard. Woensdag 1 April. Goes, 10 uur bij wed. Westdijk Voor stad door deurw. Hollmann Verhoek afbraak en loop varkens. Donderdag 2 April. Hoedekenskerke, door not. Neer voort 10 uur bij M. Verhulst 1 ruinpaard 13 jaar, wagen, kruiwagen, enz. mutsaards, varkeDs, 2 drachtige zeugen, 15 kippen,env. Zand, Breeweg voor M. Dierings 2 uur door not. Hosang 45 varkens. Dinsdag 7 April. Goes, voor erven dhr. P. de Jonge door not. Pilaar een huis Langevorststraat groot 52 e A. 8 uur in de Prins. Woensdag 8 April. N i e u w d o r p bij G. Geschiere door not. Pilaar 10 uur bruine ruin 12 jaar, bruine merrie 9 jaar, koe, os, 3 geiten, menwagen op ijzeren assen, vigelante, 4 persoonsrijtuig, 6 persoonsbrik, 10 per- 8oonsomnibus, tilbury, boomk&r, guauokist met zeise, fornuis, hooi, stroo, mangels, be-rstenpeen, mustaards, voor afbraak 1 kolenhok en 1 timinerhok. Donderdag 9 April. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Verhulst een hoerenhuis Dwarskade, drie huizen Sohuitvlot Q 217, Korte Sri Pieter F 29 en Schiutvlotstraat O 283. Te zien 8 en 9 April 10 12 en 2—4 uur. Vrijdag 10 April. Wilhelminadorp, door deurw. Hollman Verhoek varkens. Zaterdag 11 April. Serooskerke, in de Lindeboom 9 uur door not. v. Nimwegen lo. en 2o. hui zen en tuin A 95 en 94. 3o. een huis A 83 en 86. 4o. Een huis en tuin A 85 5o. Id. A 84. 6j. Id. A 56. 7o. en 8o. drie huiien sohuur en tuin A 187, 188 en 189. 9\ Vijf huizen A 169173. 10.1964 c A. bouwland en sprink. llo. een huis A 160 met erfpaoht op 99 o A. 12o. 1260 c A. bouwl. 13o. 1570 o.A. id. 14o 8050 cA. 's-Gravenhage. Benoemd totdijkgrasf van den Willempolder H. Meulenberg D?. ta Cortgenevan groot St. Anna- en Nieuwehoven waterschap A. De Bruyne Jz. te Nieuwvliet. Eerste Kamer. De voorzitter herdacht het overleden lid v. Zinnicq BergmanD, die sinds 1892 lid der Kamer was, en aller hoogachting en vertrouwen had verwor ven. De nieuwe leden voorZuid-Holland en Limburg, v. Voorst tot Voorst en Hof man worden na eedsaflegging ge-nstaieerd en nemen zitting. ingekomen een dankbetuiging van de Portugeesobe regeering voor de door de Kamer betuigde deelneming bij den jong- sten moordaanslag. Morgen vergadert de KamerindeSeotiën. Maandag openbare zitting, behandeling wet blijvend gedeelte. Tweede Kamer. Met 47 Jtegen 12 stemmen aangenomen een wetsontwerp van 16 Mei 1907 tot het sluiten van bau- oelstraotaat met do Vereenigde Staten. En een ontwerp gewijzigd invoerrecht op vleesoh, en de Roode-Kruis-oonventie van Gerève. Donderdag 2 uur behandeling interpella te! Beladingen in zake Krommenie. Vragendag. De heer Roodhuijzen vraagt of een regeeringsont werp is te wachten tot vermindering van het financieel nadeel onderwijzers wegeDs opheffing van sommige Rijks-Normaalscholen. De minister antwoordt dat op het oogen- blik een wetsontwerp bij den Raad van State in onderzoek is in betrekking tot burgerlijke ambtenaren en 't de vraag is of daar ook de onderwijzers toe behooren gerekend te worden, om voor pensioen of wachtgeld in aanmerking te kunnen komen zoodat de minister zieh van het geren van 'n bepaald antwoord zal moeten onthouden. Op een vraag van den heer De Stners aan den minister van koloniën omtrent de belasting-onlusten op Sumatra antwoordt de minister Heemskerk dat hem cp 't oogenblik niets meer hier van bekend is. Weenen, 27 Maart. Prins Bulow is hier aangekomen en met 'groote eerbewijzen ontvangen, ook door den Keizer. Hamburg, 27 Maart. Munckenberg, de presideerende burgemeester van deze stad, is plotseling overleden. Goes- Bij de heden door B. en W. ge houden aanbesteding van schoonmaak werken voor de gemeente Goes is als volgt ingeschreven: le pero.Firma Wed. A. Smit f240; J. Heijnsdijk f 235 A. Jaoobs f200; M. Buitendijk f194. Gegund aan M. Buitendijk. 2e pero.: W. Kok f205; J. Heijnsdijk f190; A. Jaoobs f185; en M. Buitendijk f 180. Gegund aan M. Buiten dijk. 3e pero.: W. Kok f250; J. Heijns dijk f245 M. Buitendijk f222; en A. Jaoobs f195. Gegund aan A. Jaoobs. Colljnsplaat. Heden werd alhier aan besteed 't bouwen van een schuur voor dhr. Anth. Kole Cz. Inschrijvers dhrn. Maas voor f 3364 Hubregtee, f 3350, beiden te Wiesenkerke J. Haringman, f 3345 C. Kievit, f 3280 L. T. Louwerse, f 327 9, alle drie alhier. Gegund aan den laagsten in- sobryver. Veillngsvereenlgfng Walcheren. MIDDELBURG, 26 Maart 19O8. Koolrapen f 1.30 a f1.50, Uien fo.50 a f 1.20, Poters fi.40 a fl.50, Zoete Reinette f6, Pipping f6, Zoete Bellefleur f 4.80 a f 5.20, Zure Bellefleur f 7.60, Kleiperen f 7.80, Huis- manszoet f4.60 a f 5, alles per H.L.Grouw- zoet f 1, Goud Reinette f 2.40 a f 2.60, beiden per halve kin; Sinaasappelen f 1.55 a f2.10, Citroenen f 1.80, beiden per loostuks; Roode kool 45 a 65 ct., Boerenkool i5 a 2 ct., beiden per stuk; Peen 35 a 40 ben, Rapen 17 a 25 ct., Schorseneeren 25 a 33 c»„ Spruiten 90 a l2o ct., Spinazie (jonge) 50 ct., Dunsel 32 a 35 ct., Molsla 18 a 33 ct., Fransche Postelein 25 a 27 ct., alles per ben; Stenekes 6 a 7 ct. per mandjePrei 4 a 5 ct. Radijs 25 a 35 ct., Schorseneeren 75 ct., Selderij 45 a 6 ct., Raapstelen 3 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 27 Maart 1908. Boter f0,523 A f0,575 per '/2 K.G. Eieren f3.40 a f3.60 per 100 stuks. St. MAARTENSDIJK, 26 Maart '08. Nieuwe Tarwe per H.L. f6,50 A f8,— Wintergerst per 100 kilo f9,50 A f0, Haver per 100 kilo f 0,A f0, Paarden- boonen per 80 kilo f0,A f0,Witte Boonen f 0, A f 0,— Bruine Boonen f 11,Af 12,25; Kookerwten f 9,25 A f 0, Ajuin per 60 kilo f0,A f 0,Aard appelen per 70 kilo f2,20 a f 0, Waar 't er niet bij staat is de prijs per H.L. THOLEN, 27 Maart 1908. Tarwe f 8,50 a f 9,— Haver f 7.— A f7,50 Karwij fAfRogge f5,75 A f6,25; Wintergerst f8.A f8,25; Bruine Boonen f 12,A f 12,10Witte Boonen f9,A f 10,Kleine Erwten f8,75 A f9,25; Kroonerwten f 10,Af 10,25; Aardappelen f2,25 a f2,40; en Ajuin f 0,A f0,— per 100 K.G. per 50 K.G. Waar 't er niet bijstaat is de prijs per H.L, Eieren f 3,10 per 100 stuks. Boter f0,55 a et. per K.G. Donderdag 26 Maart ANTWERPEN. Tarwe prijshoudend. BERLIJN. Granen. Bshalve de opvallende vaste stemming die de Parijsche tarwemarkt gisteren te zien gaf, bestond er overigens geen aanleiding tot verlevendiging der aaken. Amerika en Liverpool kwamen lager af en een verbetering in den verkoop viel niet te bespeuren. Dientengevolge was ook de tarwe markt alhier bij een fluctueerend verloop flauw en niet onaanzienlijk lager. Dat de nachtvorsten die sedert j.l. Zondag steeds voorkwamen het zaad onmogelijk ten goede kan komen, daarvan werd verder geen notq

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2