TELEGRAMMEN. iüacn YertggpiagcB. enz. Gemengde Berichten. Nlarki berichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel. spoorweg reed kwam de sneltrein uit Vlis- singen aan en passeerde rakelings langs de koppen der paarden. Het niet afsluiten van den spoorweg en de mist weren hiervan de oorzaak. Gelukkig liep het geval zonder ongelnkken af. RecIitszaEien. Pastoralia van Menaldum. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft uitspraak gedaan in de procedure tussohen den predikant der Ned. Herv. gemeente te Menaldum en het ooilege kerkvoogden dier gemeente, loopende over de kwestie of het beheer en het genot der pastoriegoederen van Menaldum behoort bij den predikant dan wel bij de kerkvoogden, welke laatsten sinds langen tijd en nu nog het beheer daarover voeren en een deel der opkomsten aan den eisoher uitkeeren. Da reohtbauk te Leeuwarden had beslist, dat bedoelde onroerende goederen zijn gebleven pastorie goederen bij de Ned. Herv. gemeente te Menaldum en dat de eisoher gemachtigd is tot de opkomsten dier goederenvan welk vonnis door kerkvoogden hooger beroep was ingesteld. Het hof heeft het vonnis der rechtbank bevestigd en mitsdien kerkvoogden ver oordeeld de pastoriegoederen aan den predikant af te geven. t If K- If If !p IP Indien gy niet meer weet tot welk middel uwe toevlucht te nemen, doe het dan tot de Pink Pillen. Dezen hebben genezen daar waar andere middelen hebben gefaald. 4 j a Het koninklijk bezoek aan Rotterdam Het Tlbld verneemt, dat de Koningin den wensch te kennen heeft gegeven, bij haar bezoek aan Rotterdam op 31 dezer alleen havenwerken en iodustrieele ondernomin gen te zien; waarschijnlijk zal nu de fabriek der firma Allan en Co. worden bezichtigd en meer in het bijzonder de afdeeling die daaraan in den laatsten tijd is toegevoegd voor de frbricage van tramwagens. Het bezoek van Prins Hendrik aan Terschelling. Z. K. H. de Prins arriveerde gisteren per Heerenveeo om half vijf te West-Terschel ling het fanfarekorps speelde het Wilhel mus en burgemeester De Witt begroette den Prins. Vervolgens werd er inspectie gehouden over het reddingsboothuis en een proeftocht gedaan met de reddingboot. Door de Torenstraat ging Prins Hendrik naar den Wilhelminaboom, waar de school kinderen waren opgesteld, die Z. K. H. het Terschellinger volkslied toezongen. Een der meisjes, de jongejuffrouw Liemwen, bood den Prins het lied aan. Vervolgens bezocht de Prios de Zeevaartschool, den vuurtoren en de machinisten-werkplaats. Van daar ging het naar het hotel. Er was een eereboog opgericht en van de schepen en van de meeste huizen wapperden vlag gen. Later bezocht de Prins nog de Ned. Hervormde kerk en het raadhuis. Z. K. H. werd overal luide toegejuioht. Gisting in Indi'è. Men seint uit Batavia aan de N. Courant Zondag had een anti-belastingbetooging plaats te Port De Koek. De hoofden zijn ge arresteerd. De gevangenis wordt door mili tairen bewaakt. In LoeboebasoeDg heeft de bevolking de gehoorzaamheid opgezegd. Het bestuur heeft militaire hulp gevraagd. Gisteren is een oompagoie daarheen ge zonden. Te Padang zijn oproerige plakate.n gevondeD, aanzettende tot den prang sabil (den heiligen oorlog"). Bij Kon. Besl. van 25 Maart 1908 no. 9 is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, C. Reder, wagenbestuurder bij de Haagsohe Tramwegmaatschappij, te SoheveningeD. Naar de N. Ct. meldt, heeft minister Talma, in opdracht van de Konin gin, vanmiddag persoonlijk aan Reder, die bij de bekende aanrijding van het Ko ninklijk rijtuig in de Parkstraat door aijn kordaatheid een ernstig ODgeluk voorkwam het ridderkruis in de orde van Oranje- Nassau overhandigd. Van de directie van de H. T. M. zal Reder nog een gouden horloge met inscriptie ontvangen. Een klein-landbouwer te Loon op Zand had een hit, een beestje dat hem jaren lang trouw behulpzaam was geweest, doch dat nu wat oud bagon te worden, zoodat hij besloot het paardje op de Bossche markt te verkoopen en tevens een ander, jonger en beter hitje „in te slaan''. Hij ging op weg en kwam 'n roskammer uit den Bommeler- waard tegen, die het beestje voor f 59 af kocht. Na 't gebruik van 'n stevigen borrel komt hij op de veemarkt,waar een goed uur later zijn vorschend oog een hit ziet van de zelfde taille en kleur als zjjn verkochte. Hy koopt dit dier voor f 78. Thuis gekomen blijkt dat het zyn oud beestje is, netjes opgeknapt. Als daders van de inbraak bij de firma B. Mooy te Haarlem zijn aangehou den drie bij de justitie bekende personeu uit Haarlem, die gezien zijn met een kar, waarop de gestolen brandkast werd ver voerd. Zü worden ook verdacht onlangs in gebroken te hebben bij den slager Kruyer. De bij dezen gestolen voorwerpen zyn op een hunner bevonden. De man, die in twee achtereenvolgen de nachten, om diefstal te plegen, zich toe gang verschafte tot het kantoor van den deurwaarder G. aan de Brouwersgracht te 's-Gravenhage, is ook in den vorigen nacht teruggekomen, om op dezelfde wijze als de beide voorgaande nachten in het kantoor door te dringen. Thans werd hij op heeterdaad betrapt. Te Leilens (Gron.) is overleden de ruim 100-jarige Aafke Smit wed. Ham- minga. Op haar honderdsten verjaardag on langs is haar nog door het muziekkorps van Ten Boer onder veel belangstelling een serenade gebracht. De beruchte rijwieldief, die eeDige dagen geledeD, bij Ede uit den in volle vaart zijnden trein sprong en zoo aan zijn bewakers ontsnapte, is te Dusseldorf gevat. Aangezien hij ook in Duitsohland wat op zijn kerfstok heeft, zal hij eerst te Dussel dorf terechtstaan en later aan de Neder- landsohe justitie overgeleverd worden. Langs H kantje. Te Gorlnchem, waar de partijen in stemmencijfer zeer scherp tegenover elkander staan, zijn tot leden van den gemeenteraad gekozen de heeren v. d. Geer (1en Mekking (a.), resp. met 642 en 599 stemmen; terwijl op De Korver (1.) en Verroom (s.) 595 en 230 stemmen waren uitgebracht. De oud-minister, het Tweede-Kamer lid mr. Loeff, is ongesteld en zal voorloopig de zittingen der Kamer niet kunnen bij wonen. Ook de afgevaardigde van Middel burg, mr. Luoasse is nog steeds ziek. Aan de Linkerzijde is mr. Troelstra wegens ziekte afwezig. Het noodwetje zal heden wel worden aangenomen met de stemmen van Rechts en de vrij-liberalen met uitzon dering der heeren Plate, de Beaufort en v. Foreest (48—42 f). In de Friesohe gemeente A. heeft de maréchaussee proces-verbaal opgemaakt tegen den gemeente-veldwachter wegens mishandeling van zijn schoonzoon. Aan de aardappelmeelfabriek te Hoogezand was een smid bezig met het plaatsen van maohineriën. Door een riem gegrepen, werd hij tegen den muur gewor pen, waardoor een ernstige schedelbreuk ontstond, hij overleed binnen enkele uren. St. Martin. Naar aanleiding van het ook in ons blad vermelde telegram over noodweer op St. Martin, geeft het Hbld. nadere inlichtingen van iemand, die de eilaoden en de toestan den daar goed kent, welke vertelde De eilanden daar zijn van vulkanisohen aard en de huizen zijn er dan ook alle met het oog op mogelijke aardbevingen van hout en op palen gebouwd. Edooh, van een aardbeving schijnt thans geen sprake te zijn geweest de telegrammen spreken van een „onweder". Nu is, zoo deelde de zegsman van het blad mede, de tijd voor de teisterende orkanen nog niet aangebroken. Die doe» zich voor de eilan- landen „boven den wind" meest van Juni lot September in groote hevigheid voor, en uitzondering op dien regel is met het oog op het vaste klimaat van deze in den Noordooster passaat gelegen eiiauden niet waarschijnlijk. Het „onweer" zal daarom wel een wolkbreuk zijn geweest, zooals er daar ter plaatse meer voorkomen en die de rivieren zwellen doen en de wegen en landerijen vernielen. Mogelijk is, dat zoo eenige huizen zijn vernield en in de over strooming enkele mensohen zijn omgeko men, maar de zegsman van het Hbld. vond, kennende de plaatselijke gesteldheid van de getroffen eilanden, geen reden om aan een groote, veel slachtoffers eisohende ramp te denken. In VeDetië zijn een groot aantal ver dachte lieden opgepakt. Vele agenten en karabiniërs waxen uit Rome ontboden, om gisteren voor de handhaving van de orde en de bescherming van de vorstelijke per sonen te zorgeD. Het bekend worden van de unionis tische overwinning bij de verkiezing in Peekham heeft eergisteren in het Engelsohe Lagerhuis tot onstuimige tooneelen aan leiding gegeveD. De oppositie schreeuwde uit alle maohtAftreden, aftreden en de regeeringspartij antwoordde daarop met de kretenBier, bier, het heerlijke bier Met zitten en opstaan heeft de Itali- aansohe Kamer gisteren het voorstel, om Nasi's mandaat als Kamerlid vervallen te verklaren, aangenomen. Zijne trouwe vaderstad Trapani zal hem echter stellig herkiezen. Er dreigt in Duitsohland weer een groote strjjd in de bouwvakken, zoo groot, dat hij wordt aangekondigd als een reus achtige strijd. Het patroonsverbond staat tegenover de vereeDigde verbonden der metselaren, timmerlieden enz. Te elfder ure zal er nu nog een poging tot slechting van het geschil beproefd women. Do hoofd besturen van de patroons- en van de werk liedenverenigingen zullen in den loop van deze week te Berlijn een samenspreking honden. Drie moordaanslagen hebben te Ber lijn plaats gehad. In de R richenber ger- strasse loste een arbeider op zijn vrouw twee revolverschoten, waardoor zij zwaar gewond werd. Dsarop schoot de dader zich zelf dood. Sedert lang leef le het echtpaar in onmin, waarvan de man de schuld was. Hij bezocht dikwijls de herbergen en was meestal zonder werk. Zijn vrouw verdiende met naaiwerk eenig geld, dat zij hem gaf. De man verlangde dezer dagen meer geld, wat zij weigerde, daarop had de moord aanslag plaats. Een andere zware misdaad werd op klaar lichten dag iu een huis in de Stvalauer- strasse gepleegd. Daar werd de meubelhan delaar Bernstein door een onbekende aangevallen en gewond. Eerst zeide Bern- stein, dat hij zioh had gestooten, toen hij hevig aan het hoofd bloedend uit zijn kamer kwam. Daarop viel hij bewusteloos neer. De politie was spoedig ter plaatse 6d een geneesheer constateerde, dat de gewonde drie messteken in zijn hoofd had. De mis dadiger had vermoedelijk zijn slachtoffer willen beaooven, maar heeft, toen hij zag, dat de meubelhandelaar nog leefde, de j vlucht genomeu. Een dokter kreeg op zijn spreekuur be zoek van een jongen man, die niet goed bij het hoofd bleek te aijn. Nauwelijks was de man binnen of hij loste aohter elkaar drie schoten op den dokter, die naar de eetkamer vluchtte, achtervolgd door den krankzinnige, die nog driemaal vuurde. De jonge man, die aan vervolgingswaanzin leed, zal in een gesticht geplaatst wordeD. j De dokter is niet levensgevaarlijk gewond, j De beleedigde persmannen in den j Ryksdtg te Berlijn hebben een excuus ont- j vangen van 't Rijksdaglid Grober voor het scheldwoord hun door hem toegevoegd. Maar hy heeft ze toch nog een en ander onder den neus gewreven dat een eigen aardig licht werpt op 't fatsoen dezer die naren van de Koningin der Aarde. Hy schrijft: „In. de zitting van so Maart zeide de afgevaar digde Erzberger in een redevoering over de koloniale staatkunde„De inlander is ook een mensch, begaafd met een onsterfelijke ziel en ge roepen tot dezelfde eeuwige bestemmiDg als wij." Het niet-gecorrigeerde officieele stenogra fische verslag vermeldt daarop onrust en uitroe pen op de journalistentribune, levendige kreten van verontwaardtging uit het Centrum. Aan die uitroepen van verontwaardiging heb ik ook mee gedaan. Het gelach van de journalisten-tribune was zoo duidelijk, dat ik met andere collega's den indruk kreeg, dat om het betoog van den spreker werd gelachen. Ik voeg hieraan toe, dat ik eenige dagen vroeger in de avondzitting van 16 Maart ook door 'n uitroep van de journalisten tribune werd gestoord. De president heeft toen aijn afkeuring over deze onbetamelijkheid uit gesproken. Het stenografisch verslag van 19 Maart constateert, dat vaker zulke uitroepen van de journalisten-tribune zijn gehoord". Het is te begrijpen dat de heeren,na zulk een excuus, maar zoetjes de pen weer op genomen hebben. Eergister kwam een beetje onver wachts het bericht van onlusten in Malaga, de stad in 't Zuiden van Spanje. Thans blijkt, dat die ontstaau zijn door ongere geldheden van soldaten, die met verlof kwamen uit Melila, de Spaansche stad op de Marokkaansohe kust. De soldaten moes ten zieh bij de aankomst in de havenstad onderwerpen ean de visitatie der douane. Maar dat wilden zij niet. Een soldaat, die aan den lijve onderzocht zou worden ver zette zioh tegen de beambten. Hij werd gesteund door zijn kameraden en weldra ook door het publiek. Het werd een groote vechtpartij. Een beambte nam de vlucht in een huis. Het bestuur der belastingen sobijnt in den namiddag maatregelen te hebben genomen om da wet te doen hand haven, waarop (gelijk wij Dinsdag reeds meldden) een oproerige bende de ruiten ingooide van de tentjes der belasting ambtenaren, winkelramen en trams werden met steenen bestookt. De gendarmes te paard hebben herhaaldelijk gechargeerd. Het ergste hebben de be!a9ting-ainbSenaren te ontgelden gehad. Een bende volks drong het belastingkantoor binnen, dreef de amb tenaren het gebouw uit en wierp hun de meubels en de stukken achterna. De politie kwam bijtijds om te verhinderen dat er brandkasten werden opengebroken. Er is wel geld gestolen, maar geen groote kassen, 's Avonds schijnt de politie den toestand meester te zijn geworden. President Roosevelt heeft, naar men uit New-York verneemt, last gegeven, om alle vreemde anarchisten, die in de laatste jaren in de Yereenigde Staten zijn aange komen, naar het land van herkomst terug te zenden. Verder heeft de post order ge kregen ora het orgaan La Question Soaiale niet meer te bestellen en worden er maat regelen tegen andere anarchistische orga nen beraamd. Het evengenoemd blad had zijne lezers aangeraden, het tuighuis te Paterson te overrompelen en zioh van het gezag in de stad meester te maken. Da president heett een brief geschreven aan den burgemeester van Paterson, waarin hij de aanprijzing van moord en brandstichting streng afkeurt. Camanata, de hoofdredac teur van de Question Sociale, heeft ver klaard, dat zijn blad vandaag, den presi dent en den burgemeester ten spijt, zon verschijnen, en dat hij er erin zou zeggen, wat hem goed docht. Te Adrianopel zjjn twee cavalarie- regimenten aan 't muiten geslagen wegens achterstallige soldy en omdat hun dienst tijd in de laatste dagen langer is dan ge woonlijk. De infanterie heeft de kazernen, waarin de muiters zich verschanst hebben, omsingeld. Eenige officieren trachtten de muiters te kalmeeren, maar het verging hun slecht. Zjj werden erns'.ig toegetakeld. Een gedeelte der muiters drong daarna een moskee binnen, waar zij hunne unifor men voor burgerkleeding verwisselden, maar hunne wapens by zich hielden. Een bataillon infanterie omsingelde daarop de kazerne der muiters, maar dezen hebben verklaard tegenstand te zullen bieden tot huneischen ingewilligd zijn. Men berekent, dat de reis van het Amerikasnsohe smaldeel om de wereld in het geheel 12 millioen gulden zal kosten. Alleen voor de reis van Hampton Roads naar San Francisco rekent men aan kolen- verbruik 720,000 gulden. Prov. Blad no. 43 vestigt da aandacht der gemeentebesturen op 't volgend') Door do Regaering i3 vroeger beslist, dat de verhoogde Ryhsbydrage, welke de wet tot regeling van het lager onderwijs toe ken ie voor een onderwijzer mei hoofdrang tn drie-en-twintig-jarigen leeftijd, slechts dan en voor zoolang werd verleend, als mi t inbegrip van het hoofd der school meer dan vier onderwijzers aan de school verbonden waren geweest. Ten gevolge van de wijziging, metingaog van 1 Januari 1906 in de Rijksbijdragen ge bracht, is de Minister van Biunenlandsohe Zaken thans eene andere opvatting toege daan. Bij beschikking van 6 dezer stelde Zijne Excellentie de Rijksbijdrage over 1906 voor een onderwijzer met verplichten hoofdrang en 23 jarigen leeftijd vast Daar een bedrag van f 9u0 voor het geheele tijd vak, waarin hij dienst had gedaan, onder opmerking „De omstandigheid toch, dat in den loop van het j aar aan de school een vacature ont stond, waardoor het aantal onderwijzers met inbegrip van het hoofd niet meer dan 4 bedroeg, is niet van invloed op het salaris, waarop de onderwijzer met verplichte hoofdakte volgens art. 26 der lager-onder wijswet aanspraak heeft en dus evenmin 00 de dienovereenkomstige volgens art. 48 sub lo. der wet aan de gemeente uit te keeren Rijksbijdrage". Nleuwdorp. Benoemd tot kantenier aan den provincialen weg te Wolfaarlsdijk B. de Leeuw, thans geoneeotc-kautenier alhier. Tweede Kamer. Bjj de verdere be handeling van 't wetsontwerp op 't blijvend gedeelte zet de minister deu toestand der landweer bij mobilisatie uiteen naast die dar detaeheering; zonder voorbereiding kon geen andere tank worden opgedragen aan de landweer. Van pressie op de miliciens is geen sprake geweestveel minder van in- moreelen dwang. De aanmelding geschiedde voorwaar delijk. De oommaodant van het veldleger dacht ongunstig over de vermindering ven het blijvend gedeelte, zegt de minister, in antwoord op een hem gestelde vraag. Bjj de staf heeft Spr. hetzelfde gedacht, en dit wist minister Van Rappard. De aanvragen zijn ruim voldoende. Het overcompleet is 879. Van de* oudere lichting 1624vaa de le ploeg 751totael 2375. Bravo'sDoor zetten van de proef mat een beperkt blijvend gedeelte zou niets nieuws hebben geleverd. Het i3 niet waar dat het Leger tegenwerkt. De chefs rapporteerden eerlijk tegen het gevoelen der vorige regeering in. De mobilisatie-proef kan zonder veel kosten en lasten slagen. De minister is voor rust en vastigheid in de defensie, die zijn noodig. De mobilisatie van 1170 (in oorlogstoe stand due) werd door een Commissie nit de 2e Kamer scherp geeritisserd, en er werd gezegd dat men dit in vredestijd moest doen. Dit is nu geschied. De minister moet dis middelen eischen, anders kan hij de verantwoordelijkheid van den toestand niet dragen. De minister van binnenl. zaken zegt dat de oppositie fel dooh niet sterk is geweest. Men legde te veel nadruk op de inooose- kwentie van sommige nainisiers, geen aoder stelsel werd verdedigd. De beschuldiging van inconsekwentie is vooral ODjuist tegenover den minister van marine, die nooit de verantwoordelijk heid droog, want toen hij aan 't bewind kwam, had minister van Rappard zijn plannen al ingediend. Noch spr. noch zijn ambfcgenooten zyn bovendien inconsekwent. Zij toch zijn ge weest tegen de regeling van de vorige regeering. Zonder art. 4 zou ook thans 12 Juli de le ploeg zijn opgeroepen. Met verkregen rechten en verwachtingen wordt wel degelijk rekening gehouden, voorzoover dit met de belangen der de fensie strookt. Spreker dankt minister Sabron dat hij zich tot de taak liet vinden om dezen maat regel te verdedigen. Ér is geen enkele reden om aan den ernst van 't ministerie van oorlog te twijfe len. De opzet van deu maatregel ia streng zedelijk. Van plaatsvervanging is geen sprake evenmin van 't leggen eener kiem voor een staand leger. Het blijvend gedeelte is steeds noodig ter mobilisatieniet ter dekking van die mobilisatie. Een en ander is geregeld door den gece- ralen st&f Wie daar tegen is moet een ander stelsel voordragen. Het is best mogelijk dat er voor 25 Juni niets gebeuren zaldoch dit ontslaat niet van don plicht om op gebeurlijkheden voor bereid te zijn. Den dwang uit art. 4 wordt teruggeno men, ook eenige kleine wijzigingen in ait. 1, 2 en 3 kunnen aangebracht worden, dan verval! sn de handteeksningen van de ministers van binnenlandwoho zaken en marine. (Gelach) Uit de replieken doelen w\j alleen mede dat de heeren Rood huizen, Thomson, Ter Laan en Patijn hunne bezwaren handhaafden. Eerstge noemde zei geen aanval op den persoon van minister Wentholt te hebban bedoeld. Dhr. Thomson zei dat nummerverwisse ling Ongeoorloofd is wanneer het blijvend gedeelte voor de mobilisatie w irdt gebe zigd. De 11000 miliciens kunnen bvst voor demobilisatie zorgen, t-n de corvei ën bun nen door burgers geschieden. Hij gisg uitvoerig den toestand bij mobi lisatie 11a en hield vol dat de Landweer voor dekking best geschikt is. De heer Ter Laan bestreed art 4 als on zedelijk en zal er niet meer van zeggen na hetgeen in de get eime zitting er van is ge- zrgl. (De voorzitter zegt dat hy hierover riet spreken mag, want artikel 4 is inge trokken,waarop de heer Ter Laan, na eenig heftig verweer, voor het „geweld" zegt hy van den voorzitter zwicht). Spr. concludeert ten slotte dat. 't blijvend gedeelte slechts dieren moet voor rust verstoringen, en slechts verzwaring brengt van persoonlijke en eldeliike laster. De heer Patijn houdt vol dat tua- echen een onrlogaverklaricg en de oproe ping 'lechts 36 uren veiioopen zullen. Al is 't meer hij bl;ift tooh dit ontwerp bestrijder, als een geldverspilling, terwijl de diensten door burgers kunnen ge schieden. Het wetsontwerp is aangenomen mot 54 tegen 41 stemmen. Arnhem Het nieuw gebouwde, pas in gebruik genomen Chr Krankzinnigenge sticht „Wolfhese", nabij Arnhem, slaat in brand. Amsterdam De reoh'bank heeft tegen den bankdirecteur Pli»-sfer 3 en tegen zijn collega de Meijer 3'/3 jaar gevange nisstraf geëischt, wegens bsdriegslijke handelingen, met aftrek der preventievo hechtenis, Uit Indië. Een compagnie van het 1ste bataljon is vertrokken snar LoswookbaK y (Padangsche Benelenlanden) waar verzet is tegen de heffing der kleine belasting welke daar dit jaar, na't goedkeurend vo tum der Staten Generaal, is ingevoerd. Ook in Oud Agan (PadaDgsche Boven landen) ondervindt de belastingheffing groot vei zat. Antwerpen, 26 Maart. Heden is op 77- jarigen leeftijd overleden II. Colignou lid der firma v. Gend Loos. Als 13jarige jongen daar in dienst, getre den in 1844, doorliep hy alle rangen, en werd ten slotte by v. Gend Co. te Ant werpen geplaatst en later als compagnon van v. Gand en Loos aar genomen. Hij was ridder van eenige Nederlandsche en Bel gische orden Berlijn Het is niet waar, wat vertild werd, als zou de Keizer van Duitschland de verplaatsing van den Amerikaanschen gezant by ons Hof Hill naarWashiDg- ton niet willen. Er is nog geen nieuwe gezant benoemd. In ieder geval blijft de tegenwoordige ge zant tot 1 Juli aan. Eerst in den zomer hoopt dan ook de heer Hill 's-Gravenhage te verlateD. Brussel De rapporteurs in zako het Congo-ontwerp hebben dit met 11 tegen 1 stern aangenomen, en besloten over 14 dagen in een openbare Kamer zitting 't rapport uit te brengen. Koning Leopold is op advies van zijn geneesheer naar het Zuiden van Frankrijk vertrokken. Oostburg De bouwderambaehlsaohool, verleden Vrijdag aanbesteed, is aan dea laagstea inschrijver den beer J. de Brnijne van Goes gegund. MIDDELBURG, 26 Maart 1908. Ter graanmarkt van heden was weinig aanvoer/ Tarwe, haver, witte boonen hoogafy Kroonerwten geen aanvoer. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, a f 0,— nieuwe tarwe f 7,25 a f 7,50 per H L. nieuwe rogge f 6,50 a f 6,75 Bieuwe zomergerst f 5,25 a f 5,50 haver f 3,25 a f 4,paardoboonen f 7,25 a f 7,50 tninboonen f 6,75 a f 7,— witteboonen gelezen f 10,a f 11bruine boonen ronde f 0,a f0,idem lange f0, a f 0,kroonerwten nieuwe f a f koolzaad f a f karwy- zaad f 0, per 50 K G. Waar 't niet bjj staat is de prijs per H.L. Opgaaf v. d. marlUzetiers, handelaren. Boter f 0.425 A f 0,475 per '/a kilo. Eieren f3,10 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f 0,45 A f 0,53 per '/a kilo. Eieren f 3,20 por 100 stuks. Op de eieren veiling waren kipeieren f 3.28 a f 3 08 Eendeneieren f 4.10 a f 4.20. Ganzeneieren f7.50 a f 12. Woensdag 25 Maart. PARIJS. Tarwe prijshoudend. Maart 22.35 fr. betaald. BERLIJN. Granen. Onze markt verkecidc voor Tarwe en Rogge geheel order den invloed van den slechten loco- en Meel-afzet. Zelfs de zee* vaste telegrammen uit Noord- Amerika en de hoogere noteeringen uit Li verpool hadden zeer weinig uitwerking. Intusschen sloot Tarwe toch iets hooger, terwijl Rogge, na het aanvankelijk verlies te hebben herwonnen, niet eens hot standpunt van gisteren kon innemenbovendien werd dit artikel ook gedrukt door lager 2de hands aanbod uit Rusland en van mindere qual. inlan-dsche soorten. BUDA PEST. Tarwe 25 Maart gesloten 24 Maart 11.64 kr. NEW-YORK. De termijnmaikt van Tarwe opende traag a '/a ct- hooger, fluctueerde verder om dezelfde oorzaken als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco traag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3