Kerknieuws. Schooiiiieuws. UIT DE rilöVINCIE. Oostburg. Alhier is gevankelijk binnen gebraoht de marechaussee v. d. B die eenige dagen geleden België was in ge vlucht. Hij had zyn paard onder weg ver kocht en was zich te Breskens komen melden. op gazet door mr. Marohau1, den leider der vrijzinnig democraten, wel beter maar de vrij liberalen hebban zich uitgesproken, en wat nog meer zegt de minister heeft het ontwerp verdedigd, grootendeels in een ge heime zitting, die drie uren duurde. In die zitting zullen wel enkele leden ba- vredigd zijn geworden. Er waren nog enkele katholieke leden niet zeker van hun stem, met het oog op artikel 4 van bet ont werp, waa;in sprake is van gedwongen op komst, wanneer 't benoodigde aantal van 2200 betaalde vrijwilligers niet mocht be reikt zijn. Nu dit aantal overschreden ia zal het bezwaar dier leien tegen artikel 4 wel zijn vervallen; doch daar de unielibe ralen bij monde van den heer Patjjn ook op wijziging van artikel 4 tot uitlichting van dien dwang hebben aangedrongen, en, waar 't immer kan, de oppositie van den politieken tegenstander door toegeven moet gebroken worden - gelijk ook de tak- tiek van het ministerie Kuyper was schijnt 't ons niet onmogelijk dat de minis ter aan den aandraDg van dr. Nolens, die deze wijziging evenzeer bepleitte, toegeeft. Doch in geen geval zal hij knnnea of mogen toogeven aan den eisch van mr. Patjjn om het geheele blijvend gedeelte eenvoudig thuis te laten, en het te laten aankomen op de omstandigheden. Dat zou zijn eeu openzetten van de huis deur bij het naar bsd gaan, met vooraf gaande kennisgeving daarvan aan eventu- eele inbrekers. Geen huisvader die zoo dwaas stuk be ginnen zal. Geen minister die iets derge lijks, ten aanzien der landsverdediging gedoogt. De beide vrij liberale sprekers Van Karnebeek en Tydeman 1 lieten zich dan ook in hunne verdediging van dit ontwerp op dit punt lang niet onzeker uit, al heeft de heer Tyioman nog velerlei bezwaren. Ten eerste de 4'/j ton kosten. Ten tweede zijn afkeur van noodwetten. Ten derde het plotseling beëindigen van de proefnemingen met het verminderde blijvende gedeelte welke proefaemingen hij, althans bjj de onbereden wapens, nog gaarne had zien voortgezet. En ten vierde de dwang. Maar hier tegenover staat dat spr. als leek, beginnen wil met den minister van oorlog te vertrouwen, en als deze minister dus verklaarde dat hjj die 2200 man onont beerlijk achtte, dan moest spreker wel voorstemmen. De heer v. Karnebeek, de tegenstander der plannen-Staal, te weten Staal van het tweede zittingsjaar, was natuurlijk thans de voorstander van 't huidig ontwerpje. Hij herinnerde er aan dat de minister Kool in 1901 de 7500 man van het blij vend gedeelte volstrekt noodig vond, niet als maximum, zooals het in de wet staat, maar met de be doeling dat men dat maximum tevens als minimum zou hebben te beschouwen. De generaal Eland achtte nog in '89 3000 man blijvend gedeelte noodig. Nu zegt deze af gevaardigde weldooh sedert dien is de toestand veranderd, maar de heer Van Kar nebeek meende dat die verandering ten ongunste van een klein blijvend gedeelte is te rekenen. Immers, wat het buitenland belangt, men is zich daar steeds meer gaan inrichten op plotselinge aanvallen. En wat het binneuland betreft is het contingent uitgebreid zoodat de lichtingen die bjj mo bilisatie worden opgeroepen, grooter zijn en er dientengevolge meer, en niet minder, manschappen in gereedheid moeten zyn om hun aankomst voor te bereiden. Op een desbetreffende vraag van dr. No- lens omtrent de uitkomsten der toegepaste vermindering van hét blijvend gedeelte, deelde de minister aanstonds, nog in open bare zitting mede, dat de nadeelon die waren voorspeld, o. a. door den inspecteur der infanterie, wiens advies nooit door min. Staal was gevraagd, doch die uit eigen be weging tegen de vermindering van het blij vend gedeelte had gewaarschuwd pre cies zoo waren uitgekomen. De kaderoplei ding had schade geleden, de huishoudelijke dienst was buitengewoon bezwaarlijk ge worden (hetgeen hier en daar tot insubor dinatie had geleid) en de verzorging van Ryksgoedereu had eveneens ernstig gele den. Een en ander was wol is waar verbe terd door de versterking van het blijvend gedeelte onder minister Vrij Ruppard, doch voldoende i;i orde was de zaak ook in dezen winter nog niet gekomen. De Minister deelde dit dan ook tevens mede om te doen uitkomen dat bet mobilisatie argument voor hem wel hoof dzaak was, doch dat hij de andere argumenten daarom toch niet opgaf. Doch voor nog krachtiger argumenten in verband roet de mobilisatie (klaar staan by plotseling opkomend oorlogsgevaar) vroeg de minister sluiting der deuren, zoodat het publiek en 't bnitanland hieromtrent niets te hooren kreeg. In de avondzitting werd zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd „de suiker conventie'', zjjnde de toetreding van Ru - land tot de overeenkomst, met de daaraan verbonden bezwarende bepalingen. De heer v Vnuren laakte het dat de Nê- landsche gedelegeerden op bedoelde con ventie niet hadden weten te bedingen esnig verdoel voor Nederland, tegenover het voordeel mede door hun stem aan Rusland verleend, om zijn gepremieerde suiker in ons land in te voeren. Da heer Plate en de minister toonden hier tegenover aan dat r.u eeaioaal Enge land geen compensatoir invoerrecht op ge- premieeido suiker meer beffen wil en dus Rusland geen suiker mesr over zee mag uitvoeren, de toetreding van Rusland totde Conventie met recht van uitvoer over land, en wel naar ons land, als een pleister op de wond moet beschouwd worden. De minister vond nog gelegenheid te doen ai'komen dat verlaging van den sui- keraccyns door hem wordt begeerd, doch 't geen de schatkist daarbij verliest niet door verhooging van den drankaccyns zal terug halen. Korter gezegdgeen ver hoogde drankaccyns als aequivalent voor verlaagden suikeraccyns De Conventie heeft ook aan onze regee ring bet recht gegeven aan de grenzen een surtaxe op de ingevoerde sniker te heffen. De minister zei, dat als er nood voor de industrie ontstaat, bij tegen die heffing niet op zal zien. En het was de heer Tyde man, volbloed vrijhandelaar, die als zyn meaning uitsprak dat het eenmaal daartoe wel zal moeten komen. Derhalve op dit terrein ook al een heel klein beetje kentering. Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van Woensdag 25 Maart ten 2 uur. Voorzitter jhr. M. van den Brandeler, burgemeester. Tegenwoordig 16 leden, af wezig de heer Sannes met kennisgeving. De lezing der notulen wordt aangehouden. Ingekomen stukken een adres van de vereeniging tot be vordering van het VreemdelingeHverkeer, om de beslissing der loopende concessie aanvraag of aanvragen van een eleotrisohe tram te bespoedigen in 't belang van het vreemdelingenverkeer het verslag der oommissie tot wering van sohool verzuimhet jaarverslag der commissie v&d toezioht op de scholen voor lager onderwijs het verslag betreffende de toestand der vereeniging tot bevordering van animiale koepok-inenting; voor kennis geving aangenomen. Verzoek van deafd. Middelburg van den Bond van Nederland- sohe Onderwijzers om de salaris-verorde ning te herzien, gesteld in handen van B. en W. om advies rekening en verant woording der vereeniging tot instandhou ding van het Middelburgsoh muziekkorps. Uit het fonds Bomme-v. d. Broeoke zal f 45000 worden geleend, dit naar aanleiding van het goedkeuringsbesluit van Gedepu teerde Staten tot aanvaarding van 't legaat. Uet proees-verbaal der kasopneming van den gem.-ontvanger. Van de timmerlieden- vereeniging is ingekomen een verzoek, dat de ambaohtseohool niet productief mag werken. Van A. v. d. Wijk te Amsterdam, dat hij een terrein wenscht te pachten voor f 80 per jaar aan de Loskaai, groot 2000M2., tot het stiohten eener stoom wassoherij. Dit wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Van de vereeniging „Vergun ning" alhier is ingekomen een verzoek tot wijziging der politie-verordeniDg. B. en W. stellen thans voor dr. Burgers- dijk, leeraar aan het gymnasium, (hans definitief te benoemen. Hiermede vereenigt de Raad sioh. Op zyn verzoek wordt aan L Hogerland eervol ontslag verleend tegen 1 Sept. als onderwijzer aan school J. Alvorenwordt overgegaan tot het be noemen der gemeantegeneesheeren zegt de heer Schorer dat het hem spyt dat er geen breeder inlichtingen zyn gegeven omtrent de geschiktheid van de beide heeren der tweede voordracht. De heer van Tellingen deelt mede dat de heer LaD.khout niet meer in aanmerking wenscht toe te komen omdat hy geen prac- tjjk in het Gasthuis kan krijgen, voorts kan hy allle gewenschte inlichtingen geven omtrent de verschillende heeren, hij kan echter verklaren dat de heer Smitt even ijverig is en kundig als de overige sollici tanten. Diens benoeming zcu ook een aan winst zyn van de geneeskunst te dezer stede. De heer Tak vindt het dan nu geen voor dracht. De heer Heijse wenscht een nieuwe op roeping. De heer den Bouwmeester wenscht do voordracht terug te zenden naar het Burgerlijk Armbestuur. De heer Schorer vindt dat de voordracht niet uit 2 personen behoeft te bestaan en evengoed uit een persoon kan bestaan. De heer Fruin vindt dat het Burgerlijk Armbestuur de voordracht kan intrekken en dit diende 't te doen, of anders deze aan vullen. De heer de Veer zegt, dat men wel kaa benoemen De Raad besluit met 11 tegen 4 s emmen om tot de benoeming over te gaan. Da heer v. Teijlingen leest hierna nog eenige getuigschriften voor van directeuren van Gasthuizen omtrent den heer Smitt. Uit de bekende voordrachten worden benoemd de heeren L. Weylmet 16 en A. P. Smitt met 10 stemmen, 2 stemmen wer den uitgebracht op dr. J. Lankhout en 4 blanco. Tot bestuurslid van het Middelburgsoh Muziekkorps wordt uit de leden van den raad benoemd de heer Jhr. P Boogaert met 8 stemmen; op de heeren v. d. Harst, Van Teyliugen, Gratama en Snonck Hurgronje zijn resp. 3, 2 8n 1 stem uitgebracht en 1 blanco. De staat van oninbare posten inkomsten belasting 1907, bedragende f4636,90, wordt goedgekeurd. Bezwaarschriften tegen aanslagen in komstenbelasting. De beer Schorer vraagt een gesloten zit ting. Deze heropend zijnde worden de be zwaarschriften behandeld, zijnde: J. H. W. Akkerman, ontheffing conform advies J. van Gelder, handhaven W. Smits, G. H. van de Veen, A- W. Jansen, G. M. de Haas, J. J. Bosdyk, D. H. C. A. Stam, J. M. Bles, le klas ingewilligd P. Vader Hz., onthef fing verleend H. H. F. Vastenou, A. M v. Dierendonck, L. P. v. Dierendonck, L. C. Donckan, J. H. Fortuyn-Kruvjf, J. Boü'son, H. A. de Munck, L de Rjjcke, ontketüug verleend D. H. te Kolsté en J. ten Horst handhaven in de aangeslagen klasse. Af- en overschrijving begrooting Bur gerlijk Armbestuur 1907 ten bedrage van f 1313,06 wordt goedgekenrd. Thans komt in behandeling het voorstel van B en W. tot het afstaan van terrein aan de Zuidsingel, het sluiten van een lee ning groot f 45000 en het geven van eene jaarlyksche subsidie van f 5500, alles ten behoeve jvan de vereeniging „De Ambacht school'' tot het bouwen van eene nieuwe Ambachtschool en tevens burgeravond school. De commissie van fabricage heeft geene bedenking, terwijl de oommissie van finan ciën in overweging geeft om het terrein iu erfpacht uit te geven in plaats van koste- looze afstand. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. hun voorstel gewijzigd en stellen thans voor 'n jaarliiksch canon te bepalen van f 1. De heer Tak gaat geheel mede met het rapport der commissie. De heer Gratema kan zich met 't voorstel van B. en W. niet vereenigen. Het komt hem voor, dat de gemeente moet zijn ver huurder en het bestuur der school huurder. De inkomsten van het bestuur zyn geriDg. Het gevolg zal zijn dat de gemeente zal moeten bijpassen. De toelagen zijn ook te hoog. Het komt hem voor dat de gemeente moet bijdragen, wat billijk is. Da voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W., de gemeente heeft nu voor be trekkelijk geringe kosten 'n goed gebouw. De heer De Veer hoopt dat de raad niet in zal gaan op het adres Tan de Timmerlieden- vereeniging, daar deze vereeniging niet werkt voor particulieren, zy verloot de ge maakte stukken het is niet van invloed op de werkloosheid. He voorstel wordt thans in stemming gebracht en aangenomen zonder stemming. De voorzitter wenscht het bestuur geluk met dit resultaat. Voorstel van B. en W. tot reorganisatie van de Burgeravondschool. De commissie van Financiën heeft geen bezwaar in dit voorstel, dewijl zij hoog noo dig is, al kost zy weliswaar de gemeente jaarlijks circa f 1400 meer. De heer Schorer wenscht eenig licht in deze zaak, die handwerklieden-avondschool komt in eens opdiepen, wie vindt die noodig f De voorzitter zegt, dat er vroeger 4 klas sen waren aan de Burgeravondschool, en dat het thans noodig is om deze te reorga- niseeren zooals die thans wordt voorgesteld. De heer De Veer meent dat de commissie van Financiën abuis is met haar berekening; de kosten zeilen niet zyn f 1400 meer, maar f 1664 in hat geheel. Het voorstel wordt aangenomen zonder stemming. Voorstel van B. en W. tot regeling van de jaarwedden der leeraren van de Burger avondschool. Behoudens enkele opmerkingen van de commissie van Financiën, kan zy zich in hoofdzaak wel vereenigen met 't voorstel. D j heer Fruin stelt voor om in art. 5 te veranderen de bepaling dat de leeraren ▼erhooging krygen bii 5 jaar in plaats van 6 jaar.Dit wordt niet gedeeld door den raad, dus bljjft 't voorstel van B. enW. behouden. Het voorstel van B. en W. wordt alsnu aangenomen. B en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om de jaarwedden van den secretaris en de bode te verhoogen resp. met f 10 en f 25, weliswaar hebben zij min der inkomsten sedert 1 Jannari, door het ophouden van de administratie, verbondea aan het schoonhouden der straten, doch hiardoor zyn eok de werkzaamheden minder en weegt dit tegen elkander op. De heer v. Tellingen betreurt het advies van B. en W. De arbeider is zijn loon waar dig, zy hebben mindere inkomsten. De redeneering van B. en W. gaat niet op, dat de werkzaamheden minder zyn, zy hebben niet gevraagd om ontheffing van werk, het is hun ontnomen. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. De heer den Bouwmeester verdedigt ook nog het voorstel, het is zelfs zeer gevaarlijk om hnu verhooging te geven De heer Heijse zegt, dat de secretaris en bode reeds lang genoeg te laag zyn bezol digd. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en daarby staken de stem men, zoadat het wordt aangehouden, voor stemden de heeren Ermerins, Fruin, de R cke, Sprenger, v. Duuné, Schori r, den Bouwmeester en Tak. Het voorstel vaa B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van dr. Hen- kens om te worden benoemd tot gemeente geneesheer voor oor-, keel- en neusziekte wordt aangenomen. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek der leeraren san het gymnasium om vergoeding voor extra lessen. De heer Schorer verdedigt het verzoek. Het is reeds meer gebeurd, ouratoren toch zijn van meening, dat het geen oukosten voor de gemeente zal zijn, daar het trakte ment wordt verdeeld uit de vacatures. Dit verzoek is niet hetzelfde als van de onder wijzer» aan school J, zij hebben meerdere lessen gegeven. De voortilter zegt dat het een gevaarlijk werk is het verzoek in te willigeD, daar het zoo dikwijls voorkomt, dat men werken moet voor zieke collegaas. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 10 tegen 6 stemmen, die der heeren De Veer, FruiD, v. d. Harst, v. Tejj- lingeD, Schorer en Gratama. Voorstel van B. en W. tot verlichting van den Styfselweg, naar aanleiding van een verzoek van C. de JoDge-Baas e.a., te meer nog daar 8 bewoners zich bereid verklaart hebben muntgas te zullen nemen, waardoor de kosten eenigszins worden gedekt. De heer Schorer zegt dat er geen waar borg is dat de 8 personen muntgas nemen, daarom is hy tegen 't voorstel. Het voorstel wordt hierop aangenomen met algemeens stemmen, behalve die van den heer Sehorer. By de rondvraag vraagt de heer Snouck Hurgronje met het oog op de telkens terug- keerende defecten aan de waterleiding of B. en W. de oorzaak er van bekend is en zoo ja, of zij dat dan zoo spoedig mogelijk kunnen herstellen. En zoo neen, of zij dan genegen zyn een onderzoek in te stellen naar de oorzaak, en eindelijkhoe komt het dat er 's Zaterdagsmiddags dikwijls geen water is. De voorzitter zegt, dat B. en W. aan het onderzoeken zijn naar de oorzakenzoo spoedig mogelijk zullen zij het resultaat van dit onderzoek den Raad mededoelen. Omtrent het watergebrek op Zaterdagmid dag zal een onderzoek worden ingesteld. De heer Sprenger zegt dat het groote verbruik van 's morgens oorzaak er van is. De heer Schorer zegt dat bij don joDgsten brand wat lang is gewacht eer de brand weer er was. Kan 'took zyn omdat de politie te iaat heeft gewaarschuwd 't De voorzitter zegt dat B. en W. reeds bezig zijn maatregelen te nemen. Er is nu een slangenwagen geplaatst bij hst politie bureau ook is er een electrische bel ge maakt by den gemeente-bouwmeester. Het sein voor de politie zal ook verbeterd worden. De heer Fruin vraagt of B. en W. de voorwaarde van overdracht hebben van het fonds Bomme-v. d. Broecke. De voorzitter zegt dat de acte nog niet is gepasseerd, dooh de erfgenamen vereeni gen zich geheel met het voorstel van den Raad. Niets meer aan de orde zjjnde sluit de voorzitter de vergadering. Geref. Kerken. Tweetal te Dinteloord H. Meulink te Me- liskerke en A. L Rujjs te Montfoort. Beroepen te Silvolde Gendringen F. Buurma te Wilsum (graafschap Bentheim, Duitsohland). Naar de Rolt. verneemt is de uitslag van de 2de stemming voor twee leden van het Hoofdbestuur der Ver. van Chr. Ond. en Oud (essen) in Nederland en de Overz. Be zittingen als volgtVacature-M. Weersma ^prov. Friesland, Groningen en Drente)H. Dam te Appingedam 429, S. Steensma te Meppel 383 en J. J. Meijer te Leeuwarden 102 stemmen. Alzoo volgt herstemming tussohen de heeren H. Dam en S. Steensma. Vacature-A. A. Klejjn (prov. Overifsel, Gelderland en Utrecht)J. G. v. Ditmarsch te Utrecht 374, P. Oosterlee te Nymegen 285 en E. Njjland te Utrecht 270 stemmen. Alzoo volgt herstemming tusschen dhrn. J. G. van Ditmarsoh en P. Oosterlee. GARNIZOENEN. Blijvend gedeelte. Aangezien uit den gang van het wetsontwerp tot versterking van het blijvend gedeelte is ge bleken, dat dit ontwerp niet meer tot wet zal kunnen zijn verheven vóór 27 Maart a.s., datum waarop de minister van oorlog zich had voor gesteld die versterking te doen ingaan, heeft Zijne Excellentie bepaaldie. de maatregel zal 1 April a.s. in werking treden 2e. aan de miliciens, die zich hebben aangemeld en in aanmerking komen om tot het vrijwillig ver blijf te worden toegelaten, zal worden mede gedeeld, dat zij eerst op 1 April a.s. behooren op te komen, maar dat de einddatum van het verblijf blijft bepaald op 25 Juli d.a.v. en dat, in weerwil van de vertraging in de opkomst, het premiebedrag voor hen, die voor den vollen tijd van 1 April tot 25 Juli onder de wapenen zijn, behoudens nadere goedkeuiing van de Koningin, op f120 blijft bepaald. Ook worden zij onderricht, dat hun vrij staat toch op 27 dezer op te komen, onder voorwaarde, dat zij alleen dan recht op de premie krijgen, zoo de Kamers de daarvoor aangevraagde gelden toe staat 3e. aan de milliciens, die zich hebben aangemeld, maar van wie nog niet vaststaat, of zij wel voor bedoeld vrijwillig verblijf in aanmerking komen, zal eene mededeeling uit gaan, waai in hun, behalve van de hiervoren bedoelde datumverandering, tevens wordt ken nis gegeven, dat van hunne beschikbaarstel ling aanteekening is gehouden en dat hun zoo spoedig dognlijk zal worden bericht of zij voor het vrijwillig verblijf worden toegelaten. Middelburg. Door burg. en weth. is on bewoonbaar verklaard het perceel Potten - bakkerssiDgel Q 44. De bewoners zijn aan gezegd het perceel te verlaten. De Vereenigiog van Gemeente-Veld wachters in Zeeland heeft besloten aan Ged. Staten een adres te richten, met verzoek te bepalen dat de aanvangstraotementen van de veldwaohters niet minder mogen bedragen dan f 5ü0 per jaar met 4 vijl jaar- lijksohe verhoogingen van f50. De Nieuwe Zierikzeesche Courant, vrij- ziunig democratisch blad voor Sohouwen- Duiveland, heeft, na een kwijnend beslaan van bijna zeven jareD, opgehouden te verschijnen. Goes Omtrent den diefstal bij dhr. v. H., gister kortelijk door ons gemeld, verneemt de Zeeuwsche 't volgendela den slagerswinkel van H. v. H. alhier, werd Woensdagmorgen een gerookt spiertje van ongeveer 3 pond, dat 's avonds voor het raam had gehaDgen, vermist. Voordat hiervan aan de politie was kennis gegeven, was door den hoofdagent S. in het kost huis van J. D. een gedeelte van een der gelijk spiertje dienzelfden avond toevallig gezien. Deze heeft bekend, dat het spiertje afkomstig is uit den winkel van v. en dat hij dit den vorigeD avond omstreeks 7 uur hieruit had medegenomen zonder te betalen, daar op zijn geroep niemand van de bewoners was versohenen. Ook ver klaarde D., dat hij het vaste voornemen had om den volgenden dag het verschul digde te komen voldoen dooh totnogtoe is hij ingebreke gebleven zulks na te komen. Procesverbaal is tegen D. opgemaakt. Goes. In de Dinsdag gehouden verga dering van de Vereeniging voor Bijenteelt voor Zuid- en Noord-Beet land werd verslag uitgebracht door den afgevaardigde ter laatste algemeene vergadering van de Ver- cenu/ing tot bevordering van Bijenteelt in Ne derland- Tot afgevaardigde ter volger.de algemeene vergadering werd de heer Van Willigen benoemd. Besloten werd tot ge- zamenlijken aankoop van ltaliaansche teelt koninginnen. Meer andere vereenigingen hebben zulks gedaan endoor invoering van Italiaansch bloed oen kruisingsproduct ver kregen dat vlijtiger werkt, minder zwerm- lustig is, en meer honing wint. Op voorstel van den secretaris werd besloten aan het bestuur der Pomologische vereeniging te verzoeken om by te organiseeren vruchten- markten een afdeeling voor honingverkoop te voegen, ten voordeele van bijenhouder en publiek. M. C. De Koningin heeft gehandhaafd het besluit van Ged. Staten van Zeeland tot vernietiging van het besluit van stembe voegde ingelanden der waterschappen Oester Zwake, 's-Gravenpolder en het Haventje van Biezeiinge, betreffende de benoeming van een vertegenwoordiger dier waterschappen in den dijkraad van het waiersohap voor de waterkeering van den -calamiteusen Willem Aw«a-polder. Rusttijd Spoorwegbeambten. De Mi nister van Waterstaat heeft goedgevonden te bepalen, dat de onafgebroken resltijd, bedoeld in het eerste lid van art. 126 van het Reglement voor den dieDst op de Spoorwegen, totdat dienaangaande nader door hem zal zijn beschikt, voor twee machinisten en twee stokers ter standplaats Selzaete, die te Ter Neuzen rangeerdienst verrichten tot ten minste negen uren zal kunnen worden beperkt. Vlissingen. De pacht van de bediening der stationsbnffetten alhier is bjj onder linge inschrijving gegund aan den heer W. J. J. Ceulen, directeur van de naamlooze vennootschap Hotel Zeeland. Wegens een by sommigen gerezen t wijfel vestigt in Prov. blad no. 39 de Com missaris der Koningin in Zeeland de aan dacht der burgemeesters erop, dat door het jaarlykech besluit van Ged. Staten tot slui ting der jacht en visscbery in geenen deele kan worden afgeweken van het provinciaal reglement ter uitvoering van art. 9 der jachtwet, zoodat naast de bepalingen om trent de maximum-maaswydte van aalfui* ken, tevens voor bedoel Ie vischtuigen blij ven gelden de bepalingen omtrent de minimum-maaswydte, voor fuiken in het algemeen gesteld in art. 3 van genoemd reglement. Om gedurende den gesloten tyd als aal fuik te worden beschouwd en toegelaten, heeft een fuik derhalve aan beide eischen te voldoen. De maaswydte kan dus bedra gen aan de vleugels 25 tot 40 m.M.aan het lichaam 25 tot 32 m.M. en aan de kuil en kruik 20 tot 28 m.M. De Staatscourant bevat de gewijzigde statuten der Zeeuwsche Hervormde Diako- nesseninrichting te Middelburg. Zierlkzee. Zondag heeft zekere J. V. den heer Theewis met eeu mes in den rug gestoken. Reeds eenige uren te voren was de heer T. op den hoek van den Dam door dezen man aangevallen, toen deze hem on verhoeds een stomp in den rug gaf. De heer T. gaf hiervan kennis aan een politieagent, doch dez9 liet den man loopen. Had deze er zich mee bemoeid dan ware allicht de mes steek niet gevolgd. De heer T. neemt in beterschap toe, en J. V. is op kosten der gemeente naar een krankzinnigengesticht overgebraoht. Men meldt uit Vlissingen Op de Noordzee heeft gisteren een aan varing pLats gehad tusschen de Belgische stoomboot Ben Macdui en de Engelsche vischsloep Hawthorn. De sloep zonk on middellijk. De bemanning werd gered door de stoomboot, uitgezonderd de kok, die verdronk, en te Ter Neuzen geland. Door tusschenkomst van den Etigelschen consul gaan de geredden terug naar hun woon plaats. ierseke. Toen gisteren morgen de land- bouwersknecht W. v. O. alhier met eea span paarden en een boerenwagen over den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2