Advertentiën. Afloop Verkoopingen, enz. 1ZAAK BSASSON ZOMEN. RECLAMES. Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Markt bel ichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vrijdag 20 Maart. Vertrokken en aangekomen Schepen. als ongedaan zal worden beschouwd. Door deze voorwaardelijke beschikbaarstelling zullen deze miliciens zich de premie van f 120 kunnen ver- zekere», zonder ddarbij ooit in sterkere mate door de van regeeringswege noodig geachte maatregelen tot versterking van het blijvend ge deelte te kunnen woiden getroffen dan zonder die beschikbaarstelling mogelijk is. Voorts moeten de miliciens der derde ploeg, die zich reeds onvoorwaardelijk hebben aange meld, rechtstreeks door u worden in kennis ge steld met de gelegenheid tot voorwaardelijke be schikbaarstelling, onder mededeeling, dat, zoo zij hunne vroegere aanmelding wenschen te veran deren in een voorwaardelijke op den voet der kennisgeving, zij hiervan u zullen hebben te be- richter. Middelburg. Aan het uittreksel uit het Jaarverslag over het 1907, der Vereeniging „Handelsbelang' alhier is onderstaande mtleend in betrekking tot haar „Spaarkas". En du ia 'tjaar 1907 zageD wij ons ge roepen een spaarkas in 't leven te roepen, wier ontstaan evenals van de hier- bovengenoemde instellingen nu reeds duidelijk gerechtvaardigd is. Velerlei „Spaarkassen'' in onze goede Mad geëx ploiteerd, bleken een zeker deel vttn het publiek sterk te interesseeren, wsardoorze somwijlen tot bloei kwamen. De eenzijdige toepassing dier kassen echter was oorzaak dat veelal het belang van den houder meer geteld werd dan dat van den spaarder en do onaangename gewaarwording door hunne verdwijning veroorzaakt, zioh dik wijls deed uiten in openlijke klacht. Uit een en ander bleek, dat een deel van het publiek behoefte aan 't sparen, maar wat ook duideljjk werd was het groote eigen belang dat de houders dezer kassen dikwerf dreef, een eigenbeln g dat zonder eenige controle bleef. De een na den ander ver dween, en liet op het bekende Venduhuis soms nalatenschappen achter, die publiek verkocht wordend, eveneens den winke lier ernstige schade berokkenden. 'tWas zóó dat zoowel bij hun leveD, als bij hun dood menige winkelier werd benadeeld. Toen nu de bekende spaarkas „de Een dracht" optrad, vond die een welkome ontvangst, en 't zal U bekend zijn dat voor verscheidene duizeDde guldens, die jaarljjki in Middelburg bespaard werden te Amster dam in hare magazijnen werd gekocht. Hoe onaangenaam dat ook voor onze Mid- deiburgsche winkeliers was, daar was toeh niet veel aan te doen. Toen echter „de Eendraoht" ondervond, dat bet verplicht koopen van goederen te Amsterdam, zonder zelve kenze te kunnen maken, tegenstand opwekte bij tal van spaarders, werd oon- traot gesloten met sommige winkeliers hier ter stede, die voor eene korting van 12 pCt. de goederen te leveren hadden. Dat was 'toogenblik voor ons om in te grijpen. Daaruit vloeide tooh voort, deonnatuurlijke stijging in den verkoop voor een enkelen winkelier, die daarvoor liefst 12 pCt. te missen had, en een daling van den verkoop bij diegenen, die niet als leverancier waren aangesloten. Juist in dien tijd doken ge ruchten op, over den linancieelen stand der „Eendracht", en bleek bij vele spaar ders het vertrouwen in die zaak ernstig geschokt. Vandaar dat uw dagelijksch bestuur spoed achter de zaak zette,en nadat het ge- keele bestuur gewonnen was voor het idee om zalve 't exploiteeren eener spaarkas onder het schild en de administratie vt n Handelsbelang ter hand te nemeD, werd ook uwe vergadering er voor gewonnen. Die spaarkas bestaat nu ruim een half jaar. Zo eischt veel, zeer veel van den tyd en de zorg van uw bestuur. Maar ze heeft ge toond levensvatbaarheid te bezitten. Han delsbelang heeft als voorschot f 162,76 verstrekt, ter bestrijding der oprichtings kosten. Na ruim een half jaar heeft ze 400 sp arders. en is bijna f 1400 gespaard Van die f 1400 is aan de winkeliers terugbe taald ongeveer 700 gulden. Aan de spaarkas zijn 65 winkeliers en handelaars aacgesloten. Het ware ge- wenscht in het belang der zaak dat het aHij(al handelaren bij de Spaarkas aan gesloten, dubbel zoo groot ware. Tholen. De uitslag der stemming voor een lid van den gemeenteraad is als volgt J. D. Noaka 131M. A. Stoutjesdijk 87 W. J. Walpot 38; Abr. Quist Pz. 119 stemmen. Aantal kiezers 520. Opgekomen 380. Geldige stemmen 375. Onwaarde 5. Zoodat herstemming noodig is tusschen de heeren Noske en Quist. Goes Eenige ingezetenen van verschil lende riohficg zijn een adresbeweging be gonnen tegen de M?i>jessohool alhier. Zij doen een verzoek aan den gemeenteraad circuleeren om de Meisjesschool op te hetïin. Nu mej. v. Aadel weggaat is't de be»ie gelegenheid 't te doen. Reden van be- s aan heeft deze school eigenlijk nooit gehad. Zij leidde de meisjes niet op voor een bepaald vak zij leerde haar sleohls de goede vormen aan voor de conversatie op volgenden leeftijd. Dit was tooh wel wat duur gekocht. Ei nu de school aan 't verloopen is, terwijl vele meisjes de H. B. S. bezoeken is de tijd gf-knmenom den raad opheffing dier school te vragen. Laat de Raad dit doen. Zij neemt er een goed besluit mee, en spaart f1500 'sjaars uit, b< alve het onderhoud der gebouwen. Het rekwest wordt door ons van harte gesteund. Wij hebben opzettelijk gewacht met deze sympathiebetuiging omdat wij hadd:n vernomen dat ook een vrijzinnig blad in onze stad het rekwest toejuichen zou. Nu dit niet getcbiedde, durven wij met onzen steun niet langer wachten Men mocht eens denken dat hij niet hartelijk ge meend iou zijn. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is de heer A. J. Mul der te Weraeldinge benoemd als buiten gewoon opzichter by de werken tot hot maken van een betonglooiïng, een stratid- hoofd enz. te Renesse. Middelburg. Stukken gemeenteraad. Inzake 't voorstel B. en W. n. a. v. het verzoek van arts Benkes is de oommissie van fin. verdeeld. Een lid wil de gelegen heid aangriipeu een ander lid gaat mee met B. en W. Het traktementdergemeenfe- geneeshaeren alweer te verminderen is ongewensoht. Slraks komt er een specia liteit voor homooopalhie, moet die dan ook afzonderlijk bezoldigd worden? Het bestuur der Ambachtsschool ver zoekt om een terrein, een leening en een subsidie. B. en W. merken op in antwoord op het rapport der oommissie van financiën dat zij geen bezwaar hebben het terrein aau de Vereeniging de Ambaohtssohool in erfpacht af te staan onder de voorwaarden door d-> C. v. T aangegeven. Zij wijzigen daarom hun voorstel in dien geest en stel len voor de jïarlijksche oanon te bepalen op fl. Er is geen beter bewijs dan de getuigenis van lieden van Goes. Wij wenschen uwe aandacht te vestigen op een der belangrijkste punten onzer samenspraken met het publiek. Men baalt immer gevallen aau van personen uit Uw buurt. Iemand, in Engeland woonachtig, zou U misschien een weisprekenden brief kunnen schrijven vol waarheid, maar gij zult er waarsohijnlijk de voorkeur aan geven, er een uit Uw eigen buurt te ont vangen nietwaar? De heer Pr. de Kek, wonende Voorstad E 62 te Goes, meldt ons: Gedurende drie jaren heb ik voortdurend geleden aan een hevige pijn in de linkerzij en in den rug gepaard met een onaangename prikkeling in de linkerheup. De pijn werd voortdu rend erger, niettegenstaande ik hiertegen verschillende middelen aangewend had ten laatste was mijn rug zoo zwak ge worden, dat ik mij haast niet meer kon bewegen, ik kon zelfs niet meer bukken om mijn sokken aan te trekken. Ik werd ook erg geplaagd door duizelingen mijn eetlust was langzamerhand geheel verdwe nen en ik sliep zeer weinig of niet. De urine bevatte veel bezinksel en was immer troebel, mijn werk was mij een last ge worden en ik was immer lusteloos en moede. Toen men mij overal zooveel ge nezingen aanhaalde door Foster's Rugpijn Nierenpillen tot stand gebraoht, ging ik er toe over hiermede een proef te nemen. Mijn blijdschap was groot toen ik reeds na twee doosjes een groote verlichting bekwam en nadat ik de behandeling nog een tijdje had voortgezet, was mijn pijn in den rug verdwenen evenals de andere kenteekenen mijner nierziekte. Waar ik kaD zal ik dit probaat middel gaarne aan bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suiker ziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelf; indien men ze verwaar loost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Fos ters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die de heer De Kok gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg by den heer Joh. de Roos,Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Boyl, N.Oosterveen, cand. te Assente Oudemirdum, P. Zandt te Kamperveente Sloten (loez.) C. J. Meijer, oand. te Groningen. Bedankt voor Donkerbroek door L. de Baan te De Wilp voor Oudewater door J. M. Ph. Schippers te Ede. Het afscheid van ds. Steinz te Stave- nisse is bepaald op Zondag 29 Maart des namiddagsen zyn intrede te Goes op Zondag 5 April des avonds,na des voormid dags bevestigd te zyn door ds. P. I. Hage, van Doeveren. Geref Kerken. Beroepen te Alblasserdam, dr. J. Ridder bos te Oosterend. Bedankt voor Lioessens door J. Sybrandy te Krabbendyke. Oud- Geref. Kerk. Beroepen te Zeist, H. Rmlofzeu te Goes. Gsslaagd te 's-Gravenhage voor de groote stoomvaart als eerste stuurman H. Velthuis; tweede stuurmam A Vreugden- bil en W. F. van Wyk derde stuurman J. J. D. R\jk. Naar aanleiding van het voorstel van den kerkeraad der Geref Kerk te Gronin gen (A) in zake het verleenen van den doc toralen graad aan studeerenden aan do Theol. School te Kampen, merkt prof. Noordtzij in De Bazuin op, dat reeds vóór de Synode van 1905 een dergelijk vooretel van liet College van hoogleeraren aan cura toren der school is gedaan. Laatstgenoem den zonden dit voorstel echter terug tot nadere motiveering en breedereuitwerking. PREDIKBEURTEN. by de Ned. Herv. Gemeenten op Zuid- en N.-Beveland. Zondag 22 Maart. öoes, voorm. half 10 ds. v. Koetsveld, nam. 2 uur ds. De Voogd, van 's-Heer Arends- kerke, avond 6 uur ds. Boersma. Bij Kon. Besl. is aan den adelborst lste klasse bij de Koninklijke marine- reserve, W. J. Swart, met 1 April, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit den dien6t bij die reserve. En is voor den tijd van 3 jaren, gedetaoheerd bij het wapen der genie van het leger in Neder- landach-India, de eerste luitenant P. A. Minderhoud van den staf der genie. Vrijwillig blijvend gedeelte. Omtrent de premie van f 120, vermeld in het thans aanhangige wetsontwerp, is bepaald, dat zij in eens of, bij voortgezet verblijf onder de wapen, op 25 Juli 1908 zal worden uitbetaald. Deze bepaling is thans zoodanig aangevuld dat, op verzoek van den dienstplichtige, door den korps- oommaodant kan worden bepaald, dat het aankomende bedrag vao de premie per week, dan wel per maand wordt uitbetaald. Wordt het ontwerp dus tot wet ver heven, dan zullen zij die dienen onder genot van bedoelde premie, reeds gedu rende hun diensttijd daarvan kunnen ge nieten. Te Hoek van Holland heeft bij de politie eeti Duitsoher zichzelf in arrest gesteld. Hij zei een slecht mensoh te zijn en behalve een bankbreuk ook nog een moord op zijn geweten te hebben. Bij nader on derzoek bl ij kt van de geheel e geschiedenis niets waar te zijn. De ongelukkige is zenuw ziek en heeft zich dit draiua zoo in het hoofd gezet, dat hij zelf gelooft zoo'n mis dadiger te zijn. Gisteren werd hij naar zijn Heimat teruggebracht. In de Engelsohe bladen komen weer heriohten voor omtrent een bezoek van de Koningin en den Prins aan Engeland. Op onze informatie te 's Gravenhage luidde het antwoord evenals vroeger dat van zulk een voornemeD niets bekend was. De stokers van de „Solo" hebben niet de honderd duizend getrokken. Het waren anderen. Tot lid der Staten van Noord-Holland in het kiesdistrict Weesp (vacature- Heemskerk) is gekozen mr. V. H. Rutgers (a., c. en k.) met 2842 van de 4542 geldige stemmen. D. J. v. Houten (1.) had er 1612 en A. N. Veen (nieuwe erfgooiers) 88. De vrienden der Zsndiug herinneren zich nog wel den bekenden zwarten jongeling Bamboeline Koeroebamboroma, wiens portret naast dat van zijn leermeester (zendeling) v. Aken? in onze zendings- tijdschriften gestaan heeft, en die in de laatste jaren te Rotterdam verbleef. Deze veelbelovende jongeling is, blijkens een advertentie in de N. R. C. van dhr. Voor hoeve namens zijn vele vrienden, in 't diaoonessenhuis aldaar overleden. Ook van dezen jongeling mag gelden Terug naar het Vaderhuis I En uit alle natiën! Te Amsterdam had gister in Eens gezindheid weer een veiling van Keapsche vruohten plaats. De doorsneeprijs van drui ven en peren was f 3 per kist, Te Volendam is een 3 jarig kind gestorven na het drinken in een onbewaakt oogenblik uit een pot met kokende koffie. Te Etten is een werkman van een in aanleg zijnde tramlijn onder een lorrie met zand geraakt, zoodat beide beenen hem werden afgeredeD. Een paar jaar geleden was er in een koffiehuis te Weenen een woordenwisseling tusschen twee Oostenrijksohe officieren, met Dame Sidorowiez en Kloss. Luitenant Kloas had zich schamper uitgelaten over het regiment, waarin de ander diende. Deze meldde het geval aan zijn kolonel, en deze gelaste Sidorowiez Kloas uit te dagen. Luitenant Sidorowiezgehoorzaamde, het tweegevecht had plaats, bjj werd ern stig aan den arm gewond, verloor het gebruik van dien arm en was daardoor verplicht den dienst te verlaten. Pensioen f720 in het jaar. Nu spreekt Sidorowiez den minister van oorlog ia rechten aan om een schadevergoeding van f24,000, f 6000 onkosten en een jaargeld van nog f2000, voor een wond, gekregen in een duel, waartoe het bevel van een meerdere hem had verplicht. Een Albessyaiër die zich uitgaf voor een neef en naamgenoot van Menelik, den Negus van Abe8synië,is te Altonia in arrest genomen. Hy had o.a zyn kost juffrouw be wogen hem een tamelykeeom voor te echie- ten onder voorspiegeling dat oom Menelik de Keizer hem spoedig geld zou sturen. Zoo had hy ook by anderen geld geleend. Prins Menelik maakte aanstalten om naar Amerika te gaan, toen men zyn bedrog in de gaten kreeg. Twee arbeiders uit Luik zijn door de politie aangehouden in verband met een merkwaardige pogtDg tot chantage (afdrei ging). Ze hadden aan koniDg Leopold en prins Albert een briel geschreven,waarin zij aanboden de namen van een groep anar chisten te noemen, die hun naar het leven stonden. Als belooning vroegen ze 30.000 francs, die neergelegd moesten worden ergens in een bosoh bij Keukenays. Er werd een leeg pakket neergelegd en zco doende kreeg de politie de sohuldigen in banden. Het zijn twee arbeiders van om streeks 30 jaar. Dat is het nieuwste nieuws uit Parijs. Om bij hen niet geheel zonder gevaar zijnde „ondernemingen" tegen allerlei on voorziene dingen beter besohermd te zijn, hebben de Parijsohe Apachen het gebruik aangenomen om pantserhemden te dragen. Deze mode moet ingevoerd zijn door den gevreesden twintiejarigen „held" Gamb u:t Warschau, die onlangs de politie in handen viel. Een schoolmeisje van 14 jaar te Volksmarsdorf (bij Leipzig) heeft zelf moord probeeren te plegen. Zij was bui tengewoon groot en ontwikkeld voor haren leeftijd, en hare vriendinnetjes plaagden haar dikwijls, dat zoo'n groot kind nog school ging. In een wanhoopsbevlieging over die plagerijen richtte het kind een luchtbuks op haar hoofd. De kogel drung in het hoofd, maar er bestaat geen gevaar voor haar leven. Een record. Een vogel handelaar te Antwerpen heeft onlangs een interessante proefneming gedaan,waaruit de verbazing wekkende snelheid der zwaluw bleek. Hij had een zwaluw gevangen, die onder 't dak van zijn woning nestelde, en gaf haar aan een man mee, die naar Compiigne giog. Daar werd de zwaluw losgelaten, tegelijk met een aantal postduiven- De zwaluw nam dadelijk de noordelijke richting, terwyl de duiven eerst nog eenige bogen beschreven, voor ay de juiste richting vonden. Om kwart over zeven werd zij opgelaten en reeds om 8 uur 23 min. was zij weer in haar nest te Antwerpen. De eerste duif kwam eerst om half 12 aan. De zwaluw had dus de 235 kilometer in iets meer dan een uur afgelegd, d. w. z. met de enorme snelheid van 3355 meter in de minuut. Scherpenlsse. Vrydag werd door not. Meulenberg in het café „Concordia" alhier ingezet 1,74,10 fl.A. weiland, gelegen onder deze gemeente en behoorende tot de nalatenschap van wijlen Abr. Gaakeer. In gezet door Arie Gaakeer te St.-Maartens dijk voor f 280 per 39 A. 24 cA. of f 1243,20 den hoop. Rilland Bath. Door B. en W. werd heden by inschrijving behoudens goed keuring van den Raad verkocht het woon huis met tuin staande te Rilland kada straal bekend sectie C uo. 487, groot 0.0890 H.A. in twee perceelen en in massa. Ingeleverd waren 5 biljetten, te weten Tweede perceelf 600, M. Augusteiin, f 500 J. Rottier. MassaJ. v- d. Sande, f2215, M. Angusteyn, f2100, J. A. Col- paart f2010, L. v. Baaien f1450. Vellingsvereenlglng Walcheren. MIDDELBURG, 20 Maart 19O8. Kooltapen f 1.20 a f 1.50, Uien fo.80 a f 1.20, Poters f 1.40, Zoet# Reinette f5.60, Hollandsch zoet f5.30 a i 5.40, Huismanszoet f 5.20 a f 6.60, Zure Bellefleur f 7.60 a f 7 80, I'ipping f6.40, Meigroen f6.20, Grouvtfzoet f 6.2o, alles pe* H.L.Citroenen f I.80, Sinaas appelen f 1.80 a f 2 to, beiden per loo stuks; Erwten 5o ct., Witte boonen 41 ct., beiden per 5 liter; Bloemkool 18 a 25 ct, Roode 25 a 7 ct., Savoije 1 a 8 ct., Boerenkool 15 a 2 ct., alles per stuk Peen 35 a 55 ct., Karoten 40 a 50 ct., Spruiten 80 a 120 ct„ Spinazie 40 ct., Schorseneeren 35 a 45 ct. Molsla 31 a 55 ct., Broeisla 46 a 50 ct., Dunsel 53 a 55 ct., Fransche postelein 25 ct., alles per ben; Zuring 16 a 25 ct., Sterrekes 7 a u ct., beiden per mandjePrei 35 a 5 ct., Schor seneeren 75 ct., Radijs 43 a 5 ct. alles per bosEieren f 3.24 per too stuks. AXEL, 21 Maart 1908. Oude Tarwe f9,— af 9,50Nieuwe Tarwe f0,a f 0, Rogge f8,25 a f 8,50 Nieuwe Wintergerst f 9,a f 9,25 Zomergerst f 8,50 a f 8,75 Nieuwe Haver f 7,25 a f 7,65; Kookerwten f 11,a f 11,50; Voererwten f 0,a f 0,Paardeboonen f 0,a f 0,Lynzaad f 0,a f 0, Koolzaad f a f Aardappelen f4,25 a f4,50. Alles per 100 K.G. Amsterdamsche Goederenmarkt. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. Onze markt bleef in onveran- derden toestandstemming lusteloos met fractioneel lagere noteeringen en beperkten omzet. Suiker. Beetwortel-. De markt verkeerde deze week in willige stemming, vooral in ouden oogst vonden tot stijgende prijzen zeer belangrijke afdoeningen plaats, Maart levering tot f 127 8 a f I35/,, Mei-levering tot f 13 a f 13! gedaan. Ook nieuwe campagne October/December-levering meer gevraagd en tot fn13/,, a fi2l gedaan. Geraffineerd. De markt verkeerde deze week in zeer vaste stemming, de omzet was echter niet groot. R ij s t. Ongepelde prijshoudend in alle soorten. Gepelde met geregelde ontvangst van de op levering van den nieuwen oogst gekochte partijen, overigens kalm. Specerijen. Notemuskaat en Foelie in afwachting van de 25 en 26 dezer te houden veilingen. Peper. Lampong op termijn sluit voor enkele maanden eene fractie beter. Nagelen geheel onveranderd. Katoen. De flauwe stemming der markt hield deze week aan en zijn prijzen wederom lager. De daling was het gevolg van de gunstiger berichten omtrent het aanplanten van den nieuwen oogst, alsook van de meer dere gemakkelijkheid van Amerika in het afeeven van effectieve katoen. De industrie is in minder gunstlgen toestand. Men noteert: loco midd. Amerik. 334 a 33! ct., basis dito dito April/Mei-lev. 31 a 314 ct, T i n. Ook deze week was de markt vast gestemd en waren prijzen aan nog al be langrijke fluctuaties onderhevig. Banka April werd gedaan tot f8:4, f843, f83, f84k en f84i en de markt sloot per April op f841' en per juni f83li. Ra a p o 11 e loco blijft uiterst schaarscli, op levering bestond meerdere animo en ging zoowel op Mei als najaar vrij wat om Mei verbeterde f t4 en najaar f 5. L ij n o li e opende vast en liep in den loop der week nog f 1 a f 4 op, om gemakkelijker te sluiten. Op termijn bestond goede koop lust, vooral op zomer en najaar waren de omzetten van eenige beteekenis. Op Januari/ April 1908 vonden de openingszaken plaats a f2t5/,, f2lj. De verschepingen bedroegen van La Plata 19,200 last en van Indië 1200 last. Fijne Zaden. Karwijzaad weinig verhan deld, niettegenstaande lager aanbod. Overige zaden vonden slechts bij kleinigheden tot no teering plaatsing. Men noteert: mosterdzaad, bruin, fa6j a f27; mosterdzaad, geel, f19 a f22; kanaiie- zaad fio a f io4, alle6 per 100 kg., incl. baal; karwijzaad f 234 a f 23, maanzaad, blauw, f154 a f15, alles per 50 kg., incl. baal. L ij n z a a d opende deze week lusteloos, doch er kwam spoedig meer kooplust en het slot is onregelmatig. Koolzaad zeer vast, doch hier zonder attentie. Meekrap. Tot vorige prijzen werden onberoofde verhandeld. Ansjovis onveranderd stil. ANTWERPEN. Tarwe vast. PARIJS. Tarwe vast. Maart fr. 21.95 betaald. BERLIJN. Granen. Hoogere Amerikaan- sche noteeringen en kleiner aanbod uit Ar gentinië waren oorzaak, dat houders van Tarwe heden meer teruggetrokken waren, waarbij nog kwam, dat door sommige expor teurs in Argentinië partijen werden terugge kocht en het uitvoercijfer vandaar een sterke vermindering aanwijst. Dit alles gaf aanleiding tot eene niet onbelangrijke rijzing, maar doordien Liverpool onveranderd ai kwam, werd de markt eenigszins ontstemd. Rogge werd door Rusland weder vaster gehouden Indische soorten trokken daarentegen tot de verhoogde prijzen bij de molens weinig be langstelling, als gevolg van den slechten afzet van Meel. Op levering was de markt over het algemeen vaster door eenige kooporders en gering aanbod. BUDA PEST. Tarwe kalm. Heden 11.76 kr. Vorige 11.74 kr. NEW VORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en 3lt ct. lager, fluctueerde verder om dezelfde oorzaken als te Chicago en sloot nauwelijks prijshoudend. In loco stil. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag a 3'8 ct. lager naar aanleiding van telegrammen uit Liverpool en daalde verder in overeenstemming met Mei, alsmede door grootere verschepingen uit Argentinië, terwijl hoogere oogslramingen en gunstiger oogstverwachtingen in het Zuidwesten tot de daling medewerkten. Op het laatst steeg de markt door contramine-dekkingen en droog weder en sloot nauwelijks prijshoudend. Aangekomen: 19 Maart te Padang het R.s. Rtndjani van Rotterdam naar Java te New-York 't s.s. Saratov van Rotterdam; 20 Maart te IJmuiden het s.s. Tantalus van Java naar Amsterdam; te New-York het ss. Prins Willem IV ven W.-Indië; te Rotterdam het ss. Noordam van New- York te Lissabon het s.s. Salak van Rot terdam naar Java; te Amsterdam het s s. Flores van Batavia. Vertrokken: 19 Maart van Batavia het s.s. Kawi van Rotterdam van Vigo het s.s. Zaanland van Buenos-Ayres naar Am- sterd, m van Havre het s.s. Prins Willem V van Paramaribo naar Amsterdam; 20 Maart van Amsterdam de s.s. Prins Willem II en Nestor naar Java en Paramaribo. Gepasseerd: 16 Maart Fernando Noronha het s.s. Eemland van Amsterdam naar Buonos-Ayres19 Maart Point de Galle het s.s. Rembrandt van Batavia naar Amsterdam20 Maart Perim het ba. Ambon van Amsterdam naar Batavia. B HG EU LU KB HTANJJ. Van 1219 Maart. ZIERIKZEE. Bevallen: E. W. Koopman geb. Elenbaas, d.; J. Sies geb. v. d. Hamer, z J. H. Gilden geb. v. Aken, z. Overleden: L. W. Berrevoets, 4 m., z.J. Oosterling, 78 j., wed. K. de Ronde. THOLEN. Getrouwd: B. S. Nelisse, jm en M. Schot, jd. Bevallen: A. M. v. d. Velde geb. De Jonge, z.A. S. v. d. Lanz geb. Vendeville, d. Overleden: C. Sehot, wednr. v. M. Schets. Telegrafisch Weerbericht. naar waarnemingen in den morgen van 21 Maartmedegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776 6 te Riga (Noord Rusland), laagste stand 741.1 te Feydisfjord (op IJsland). Verwachting tot den avond van 22 Maarf; Veranderlijke later matige Zuidelijke wind. Toenemende bewolking. Waar schijnlijk nog droog weer. Iets zachter. Effecten, Coupons, vreemd Geld. Rente voor deposito's 1 dag, 1 maand, 3 maand. metopzegging SV'q SV/o 4°/a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2