TELEGRAMMEN. Kerknieuws. RECLAMES. Gemengde Berichten. Openbare Verkoopingen Re voorzitter zegt 't is niet alleen niet aan te bevelen, doch voor de kinderen ook nog gevaarlijk, om gebruik te maken van een kroes of bsker waar pas een ander kind uit heeft gedronken; het zou besmetting kunnen veroorzaken. Dhr. Verhaagen. Zeer zeker kan dat. Doch door een medicus werd op de ver gadering van het Groene Kruis gezegd dat het gevaar zeer gering is en kan er voor ieder kind geen beker verstrekt worden dan maar een voor 5 of JO 't is boter een half ei dan een ledige dop. Ook beslaat het gevaar voor besmetting nu toeh reeds, want menigmaal wordt door de vrouw van den brievengaarder in den zomer een emmer water aan de kinderen gegeven en deze wordt dan met één kopje door wel 40 of 50 kinderen geledigd en zulks is ook al geschied door de vrouw van den heer Karelse en ook wel een enkele maal door de vrouw van het hoofd der school en toch hoort men van geen besmetting. Spreker had er nog bij kunnen voegen, dat kinderen met besmettelijke ziekten zooveel mogelijk uit scholen geweerd wor den (verslaggever.) Het voorstel van dhr. Verhaagen wordt verworpen met 4 tegen,2 stemmen (dus de dorstige kinderen krijgen niets). Vervolgens is aan de orde een wijziging An KagMAAÜng 1^07 Uoi utoibiougou fttU een post a f 5 van het eene art. naar het anderewordt goedgekeurd. De voorzitter zegt nu wij toch de be grooting aan de orde hebben stel ik den raad voor nog een post ter wijziging na melijk de post voor het salaris van den schatter der dranklooalen, voor dit salaris is op de begrooting slechts f 6 uilgetrokken, terwijl het salaris f 8 bedraagt en B. en W. weigeren om f8 uit te betalen aan de schatter zoolang de begrooting niet is ge wijzigd. Dhr. Verhaagen zegt dat deze post door B. en W. eigendunkelijk met f2 vermin derd en als het ware bij verrassing door den raad goedgekeurd is. Spr. dient hier over aan den raad de volgende motie in. «De Raad der gemeente Sohore verga derd in openbare zitting op 19 Maart 1908 ten gemeentehuis?, gehoord de verschil lende discussion over het eigendunkelijk verminderen van het salaris van den schat ter der dranklokalen door het ooilege van B. en W. Gelet op art. 136 der Gemeente wet, keurt af de handelwijze van B. en W' en gaat over tot de orde van den dag". Een scherpe discussie ontwikkelt zioh hierover tuseohen den voorzitter en dhr. Verhaagen waaraan door laatstgenoemde een eind wordt gemaakt door te zeggen ik heb het mijne hierover gezegd. Dhr. Rijn lichtte een en ander nader toe. Da motie wordt in stemming gebracht en met 5 tegen 1 stem verworpen. Een requaest van mej. Breetvelt met ver zoek haar salaris te brengen in overeen stemming met het salaris van het mannelijk personeel wordt aangehouden. Het aangehouden voorstel uit de vorige vergadering om de klinkerweg bij gedeel ten te verleggen in keien, wordt thaus besloten dit jaar niets aan den weg te ver anderen, doch een volgend jaar den ge beden weg in eens te bekeien. Dhr. C. v. d. Repe wordt met algemeene stemmen herbenoemd tot kantoorhouder van het telefoonkantoor op f130 'sjaars waarvan f10 voor zijn vervanger zonder dat de raad zich aan de gestelde voor waarden ia zijn sollicitatie zal storen, deze voorwaarden luidden dat hij jaarlijks zou verhoogd worden indien er meer telegram men voorkomen. Hiermede waren de punten van de agenda afgehandeld en deed de voorzitter de gebruikelijke rondvraag. Opmerkelijk is dat geen enkel lid ooit eecige inlichting vraagt dan alleen dhr.Ver- hasgenzou dit hieraan toe te schrijven zijn dat dhr. Verhaagen laatst aan de beurt is,als zijnde het jongste lid, of zouden de andere heeren soms denken Verhaagen zal 't wel doen, of gevoelen zij voor de belangen der gemeente niets en zitlen zij slechts aan de groene tafel om eerbiedig ja te knikken of neen te sobudden met hun hoofd of soms ook vóór of tegen te zeggen (verslagg.) Dhr. Verhaagen had weder de nondige vragen of verzoeken, al of niet van groot belang. Ten eerste vroeg bij: Waaraan is het toe te eohrijven dat B. en W. tot heden niet aan den raad hebben overgelegd het beredeneerd verslag volgens art. 52 der woningwet, 't is thans de 3e vergadering in dit jaar. Do voorzitter zegtik zal nota nemen van uw opmerking. 2e. Waarom legt B. en W. niet aan den rae.d over het verslag der Gezondbeids- eommiasie, hetwelk aan het gemeentebe stuur is ingezonden. De voorzitterDit zal in eene volgende vergadering worden overgelegd. 3a. Dient de heer Verha3gen een motie van afkeuring in naar aanleiding van eene vastgestelde verordening op het schoolgeld, welke verordening 3 Sept. 1907 is vast gesteld en waarvau in de vorige vergade ring werd g?zegn dat zij was blijven liggen in de secretarie en vergeten op te zenden naar Ged. Staten, doch dat bij deze ver ordening was vergeten eene verordening opj ,ae j invordering vast te stellen en dit zou in de volgende vergadering plaats hebben. Aangezien deze verordening nu wederom niet ter tnfel werd gebracht (vol gens oonvocatiebiljet, werd de motie inge diend, die luidt als volgt De raad der gemeente Sobore vergaderd in openbare zibing op 19 Maart 1908 in het gemeentehuis. Gelet op ziju genomen besluit vkn 3 September 1907, bij welk besluit door hem met algemeene stemmen is vastgesteld eene verordening op de hef- iing van sohoolgeld voor de openbare lagere school in de gemeente Sohore. Gelet op art. 44 letter E art. 70 alinea één en art. 179 letter A der gemeentewet. Gehoord de gevoerde disoussiën over de nirt-uitvoering dier verordening Betreurt dat zijn besluiten door B. en W. der ge meente Sohore niet worden uitgevoerd. Besluitdeze motie ter kennis van H. H. Ged. Staten van Zeeland te brengen met verzoek, in deze hunne hoog gewaardeerde bulp in te roepen om de op 3 September 1907 vastgestelde verordening zoo spoedig mogelijk in werking te doen treden, en gaat over tot de orde van den dag. De voorzitter zegt dat B. en W. besloten hebben deze verordening aan te houden tot een volgende vergadering, aangezien dhr. Glerum afwezig is, doch wil den raad die thans behandelen dan kan zulks, aan gezien het ontwerp gereed is en derhalve heeft deze motie geen reden van bestaan. Dhr. Verhaagen, ik dien deze in en ik beb er niets mede te maken ot één lid al dan n'et aanwezig is, dit konden B. en W. niot weten. De voorzitter, en het is u aan 't begin der vergadering voorgelezen dat dhr. ttierum afwezig was, dus B. en W. wisten het wel. Dhr. Verhaagen: Wanneer? toeh niet bij het vaststellen van het oonvooatiebiljet en daar staat de verordening niet op. De voorzitter .- dit is verzuimd, doeh juist even voor den aanvaDg van de raadsver gadering hebben B. en W. besloten de verordening aan te houden. Dhr. Verhaagendan had dit mede gedeeld kunnen worden aan den raad en dan was deze motie niet ingediend. De voorzitteru schijnt het toeh van plan te zijn geweest, want u had de motie reeds bij u toen u ter vergadering kwam. Dhr. Verhaagen zeker, want zij stond niet op mija biljet dus ik had 2 maal 24 uur den tijd om haar op te stellen. De motie wordt in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 1 stem. Alsnu wordt de verordening nog vast gesteld in deze vergadering (de tour de force van dhr. Verhaagen hielp toch en wij zullen hopen dat het voor B. en, W een spoorslag zal zijn om 's raads besluiten behoorlijk uit te voeren, en hiermede is de willekeurige heffing van schoolgeld te Sohore de wereld uit, gelijk destijds in ons blad is gepubliceerd). Nog zegt de heer Verhaagen dat er heden voor de gemeente Schore een schip grind wordt gelost die zoo in en in sleoht is dat hij B. en W. verzoekt deze grind niet goed te keuren. De voorzitter zegt dat hem ook is ge bleken dat de grind zeer sleoht is en zij zal niet worden geaooepteerd indien de lading onderin niet beter is dan bovenop. Hierna sluiting. (Dit raadaversiag is niet van onzen be- riohtgeverdoch van bevriende zijde ons toegezonden. Red.) Goes. Behoudens nadere goedkeuring van den Raad der gemeente Rotterdam zal de Burgemeester dezer gemeente binnenkort aan de gemeente aanbieden, daartoe in staat gesteld door enkele Goesohe ingeze tenen, vier oude sohiiderijen, voorstellende Goesohe sohutteroffioieren en leden eener boogsohutters-vereeniging. Drie stuks zijn geschilderd door Cornelis Willemszoon Evarsdijk en een door Willem Corneliszoon Eversdijk; de eerste overleden in het jaar 1641, terwijl de datum van overlijden van laalstgenoemdz niet bekend is. De schil derijen die in goeden staat verkeeren be vinden zioh sedert 1864 ia het museum Boymans te Rotterdam. Goea. Door B. en W. dezer gemeente is benoemd tot schatter der dranklokalen dhr. J. J. Vijverberg, Rijkskommies alhier. Heden Zaterdag (21 Maart) herdenkt rar. C. Luoasse den dag waarop hij 20 jareD, onafgebroken, lid is van de Tweede Kamer der S'aten-Generaal voor het kies district Middelburg. Rilland. De spoorwegdam over de Ooater-Schelde, die in den stormvloed in Maart 1906 zoo duchtig werd geteisterd, zal wederom belangrijk versterkt moeten worden. Daarom mogen de treinen voorloo- pig slechts met een vaart van 30 K M. (per uur gerekend) daar over heen rijden. (Dit bericht ia niet van onzen correspon dent.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Spijkecisse J. F. v. Duijne, cand. te Scheveningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Naarden-Bussum H. de Groot te Noordeloos. $ch»oIiito«!ws. Machinisten-examen. Geslaagd te Am- Sterdam volgens programma C de heer H. J. Mors8ink. Stuurlieden-examen ge slaagd Groote stoomvaart Ie stuurman de lieer P. v. d. Meer en W. E. Siijboom. Kech ts zake ii. Arrondissemnts-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens mishandelingF. W., 24 j., arbeider: Kattendijke, 7 d. gev. straf, en P. A. B 24 j., werkman, Westdorpe, f 10 b. s 10 «Lh,; wederspannigheidJ. J., 21 j., sroids- kneobt, en A. G-, 19 j., bakkersknecht Middelburg, ieder 14 d. gev. straf beleediging van ambtenarenA. H., 82 j,. werkman, Wemeldinge, f'10 b. s. 10 d. h. mishandeling van een ambtenaar: C. L. B., 18 j., schippersknecht, Ierseke, tot 2 m. gev. straf. diefstal: A. H., 26 j., visscher, Breskens, tot f 10 b. s. 10 d. h.en overtreding der jachtwetJ. S., 23 j arbeider, 's-fleer Arendskerke, tot 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h met vernietiging vau het vonnis van den kantonrechter te Goes. De Haarlemsehe rechtbank veroordeelde twee personeD, die bij de staking der firma Vevwer te Krommenie na een bevel der politie weigerden door te loopcn, tot 14 dagen gevangennisstraf. De eisoh was zes weken. ik/Êeteig'lsxaïaQ.pen. Mejuffr. Van de Wetering, te Raamsdonk- veer (Noord-Brabant) heeft ons meegedeeld dat zü gedurende meerdere jaren aan hevige maagpijnen had geleden, zoodat zij voortdu rend in de onmogelijkheid was haar werk te doen. Zij had dikwijls maagkrampen en kon geen voedsel meer verdragen. Op raad die anderen haar gaveD, nam z(j de Pinkpillen die haar de eetlust terug gaven en den toe stand van haar maag verbeterde. Z|' is nu geheel en al b»ter. Mej. Van de Wetering, door de Pinkpillen gene zen en in haar tuin gephotographeerd door den ver slaggever van de krant, die hare genezing is komen bevestigen. Slechte spijsvertering komt veel voor bij bejaarde menschen. Bij de ouden vau jaren vermindert inderdaad de eetlust,er is een ge brek in de werkzaamheid der voeding, de af scheidingen van speeksel en maagsap zijn minder overvloedig en de kracht van den maagwand is belangrijk afgenomen. Dit zijn de voornaamste oorzaken van het dikwijls voorkomen van maagziekten bij oude lieden, waarbij nog komt het te snel eten en ook hot gebrek aan tanden dat, door het onvolkomen kauwen der spijzen, maakt dat de maag deze ontvangt, niet genoeg vermalen en onvol doende met speeksel gemengd, en die dan onmogelijk kan verwerken. De voedingstof fen zijn dan in de maag als vreemde lichamen en de maag ontlast er zich van door braking. De Pinkpillen ontwikkelen de eetlust, be vorderen de spijsverteering door de afschei ding van speeksel en maagsap kraohtiger te maken. Zjj versterken de maag en teveDS da andere ovganen.Eén Pinkpil na iederen maal tijd is de verzekering van een goede spijs vertering. Prijs 1' 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rot terdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middel burg en ometreken bij Joh. de Roos. Gisteren is de 16-jarige Den Houter uit Katwijk, die met een kameraad aan het zand varen was, onder het boomen tussohen Wassenaar en Valkenburg van de schuit in den Rijn gevallen. Toen hij op gehaald werd, was hij reeds verdronken. Te Aarlanderveen is een 2-jarig meisje in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Een bankwerker in de Ine fersfabriek te Breda werd door eeu drijfriem gegrepen en zoo ernstig verwond dat hij aan de gevolgen stierf. Te Erica is een vrouw die aan toevallen leed te water geraakt en ver dronken. De eerste veiling van Kaapsehe vruchten peren en druiveu, in opdracht van de Commissie voor den Neder landsch- Zuid-Afrikaanschen handel heden te Am sterdam gehouden, trok veel belangstelling, zoodat flinke prijzen werden besteed. De peren brachten van 10 tot 15 ot. per stnk open druiven van 35 tot 45 et. per Engelsch pond. De veiling is uitmuntend geslaagd. De f200.000 voor de tverklooze dia mantbewerkers. Blijkens het weekblad van den A.N. D. B. is in de laatste Bondsraadsvergaderiug medegedeeld, dat van de werkloosheid beschikbaar gestelde f200.006 nog geld aan wezig was voor twee volle uitkeeringen en een gedeeltelijke uit keering. Door het bestuur zal geen voorstel gedaan worden opnieuw een «om gelds van het kapitaal van den A. N. D. B. af te nemen voor de werkloozen, naar aanleiding van het besluit van den Bondsraad om niet meer dan de twee ton te geven. Als geen der Bonds- raadsleden dus een nieuw voorstel doet, houdt de uitkeering naongeveer3 weken op. Weerbaarheidsvertenigingen. De minu ter van oorlog heeft bepaald dat leden van bovengenoemde verecnigingen die den rang van korporaal of sergeant beklceden bij dit korps, na hun inlijving bij de militie deel kunnen nemen aan een korte opleiding waarna zij in liuu raog by de militie kunnen worden aangesteld. De uitslag van de verkiezing voor den gemeenteraad in Amsterdam Vil (vaeature mr. Th. Heemskerk) was als volgt: Utgebraoht 2395 geldige ilemmin. Gekozen mr. dr. Sohoeh (ohr.-hist.) niet 1236 stemmen. Voorts werden uilgebraoht op de heeren Frikkers (lib.) 610, Wijnkoop (soo.-dem 284, Visser (vrijz.-dem.) 237 en Heuze 28 stemmen. Op 17 Maart j. 1. zjjn van hot stoom schip Prins Willem V te Havre ontscheept de gouverneur van Suriname, Idenburg met vrouw en dochter. (Wy meldden gister abusievelijk tengevolge van een verkeerd begrepen telegram) dat 't gezin van minis ter De Marees op genoemde boot was inge scheept, wat natuurlijk uiet kon. Psychiatrische kliniek. In de te Utrecht gehouden vergadering der Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen werd met 54 tegen 5 stemmen aangenomen 't bestuursvoorstel om te Amsterdam, op 'n in erfpacht to nemen terrein aan den Over toom groot plm. 4800 Ma. een kliniek op te richten, waarvan de kosten plm. f 250,000 zullen bedragen. Een inwoner van Doetinchem slachtte dezer dagen een vetten haan. In de krop vond hij, behalve een paar knoo- pen, een muntstukje van gele kleur, dat, toen het wat afgeborsteld en schoonge maakt was, een gouden tien-markstukje (f 6) bleek te zijn. De haat van kerkvoogden tegen ds. Le Roy te Vlachtwedde (Gron.) omdat deze een chr. school wil stichten, schijnt tot de gemeente te zijn overgeslagen. In 't kerkgebouw der Herv. gemeente althans zyn door onbekende kwaadwilligen een 25 tal ruiten verbrijzeld. Of daar ook een chr. school noodig is I Zondagavond 16 Febr. heeft de oaval- lerist Gravers te Semaezy (Java) bij een twist den huzaar v. d. Stel den halsslag ader doorgesneden, zoodat v. d. 8. binnen enkele minuten den geest gaf. Op dien zelfden avond werd de tokohouder Corijs te Klaten door den commissionair Fronzen morsdood geschoten. Een vader die zijn dochter vermoordt. Jan Baptist Giilot, mijnwerker teSombreffe (Namen), kwam Maandagavond dronken thuis, en zijne vrouw verweet hem, omdat dit maar al te dikwijls gebeurde, zijn waugedrag. Dit gaf aanleiding tot een hevigen twist, die slechts eindigde, toen de dronkaard naar bed ging. Toen hy des anderen daags, 's morgens ten 5 ure, weer den trein opstapie om naar zijn werk !e gaan, was bij nog niet geheel ontnuchterd. Ook was hij twee uren later reeds weer terug thuis, opnieuw stomdronken. Eu op nieuw begon er twist, nog heviger dan den avond te voren, zoodat zijne twintig jarige dochter tussohen beiden meende te komen om aan het treurig tooneel een einde te stellen, 't Was vruchteloos, moe der en dochter moesten, om niet mishan deld te worden het huis ontvluchten en een sohuilplaats zoeken bij de ouders der vrouw, die eene stappen van daar wonen. Toen nu des namiddags rond 2 ure de vrouw aan de deur der ouderlijke woning kwam, werd zij gezien door haren mac, die juist uitging. Hij naderde haar dreigend, doch de verschrikte vrouw vluchtte de straat in, gevolgd door haren man, dieondcr het loopen eenen kareelsteen opraapte. Maria Giilot had de beweging van haren vader gezien en zij snelde toe om hem het werpen te belettenmaar zij kreeg nu zelve den steen, die voor de moeder be stemd was, op het hoofd. Zij viel bloedend op den straatweg neer, terwijl de vader, denkelijk eerst nu be st tiende wat hij gedaan had, naar huis vluebtte en zioh in zijne slaapkamer ver borg. Maria was opgestaan, geholpen door de moeder, die toegesneld was, dech wel dra verloor zij het bewustzijn. En het arme meisje stierf Woensdagmorgen, zonder oog een woord te hebben kunnen spreken. Een paar uren later werd Gilliot door de gendarmerie aangehouden en aanhetparkel van Namen geleverd. De lijkschouwing heeft bewezen, dat het meisje gestorven is aan schedelbreuk, veroorzaakt door den slag met den steen. (H.v.A./. Koning Leopold van België lijdt naar men meldt aan verkalking der bloed vaten. Een 16-jarig meisje in Silezie ver toonde aan de buik een groot gezwel. Na de operatie bleek, dat ze 1410 spijkers, 160 kromme spelden, 70 andere spelden, 7 spijkerkoppen en 4 glassplinters raeege dragen had. Het vrachtje woog twee pond. Te Barcelona is de vrouw, die op de markt door het barsteD van een bom ge- woDd werd, overleden. De tweede bom, daar gevonden en naar het bommenasiel gebracht, is daar gesprongen. De opgewon denheid is groot in de stad, zegt men. Men verwijt de politie, dat zij de daders niet vinden kan, terwijl toch de bommen zoo zwaar en groot van stuk zijD, dat men 't zien moet, als ze vervoerd worden. Sedert aoht maanden ligt het onder- grondsohe werk voor den aanleg vaneen nieuwe tuncelliju onder de plaoe de ia Concorde te Parijs, wegens eon geschil tussohen de aannemers en de grondwerken-, stil, De werklieden krijgen een bijslag voor werk onder den grond, maar verlan gen nu nog meer, wanner zij onder deu grond in het water werken. Toen het eeschil uitbrak, werd het werk, zooals het daar lag, in den steek gelaten. De galerij' waaraan men bezig was, werd niet eens met bouten stutten geschoord. En nu is ten laogenle9te de toestand zoo gevaarlijk geworden, dat een ingenieur, die een onderzoek naar de verzakking instelde, verklaarde, dat er geen minuut mocht gedraald worden. Op sommige plaatsen liepeo voetgangers en rijtuigen dringend gevaar, om door den grond te zakken en begraven te worden. Do obilisk kon elk oogenblik tuimelen. De grondwerkers ver- tiklen het, om een vinger uit te steken, als zij hun zin niet kregeu, en zoo zijn er gisteren een zwerm stadswerkers onder het bedreigde plein aan hot werk gezet. Er is te Grant Parish in Louisiaaa weer een hevig geveoht tussohen blanken en zwarten^geleverd. Beide partijen waren met revolvers en messen gewapend ener vielen dooden aan weerskanten. Om de gewonden naar de gasthuizen van New- Orleans te vervoeren, moest er een bij zondere trein ontboden woiden. Het is verleden week in Noorwegen voor dezen tijd van 'tjaar buitengewoon koud geweest. In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag vroor het te Cristiania 24 graden Fahrenheit, maar in de buurt was 't kouder, in Lillestriim zelfs 45 gr. F. Hoogerop in het land was 't nog erger te Otta vroor het 47 gr. F., Tüoset 62, Röros 69 en Hanesad 70 gr. F. Dinsdag 24 Maart. Vlissingen,8 uur indeOude Vrietd- sohap door not. Paap lo. een huis met bovenwoning Bierkade 21, groot 210 o.A. 2o. een heerenhuis Boulevard de Ruyter 103 o.A. 3o. een winkelhuis met afz. boven woning Lampsensstraat 53 groot 147 o A. 4o, een koffiehuis met dito Paul Kruger- straat 82 groot 190 c.A. 5o. een huis en tuin Noordstraat 24 groot 181 o.A. 6o. een pakhuis Breewaterstraat 4 groot 250 o.A. 7o. id. Groene.woud 132 o.A. Zand, 10 uur door not. v. Nimwegen ia Pax Intrantibus bouw- en weiland onder Biggekerke, Koudekerke, Middelburg en Ritthero, saam groot 54 gemeten, reep. 7 6260 H.2.5330 H. -, en 11,2729 fl., de laatste in Middelburg en Ritthem. Woensdag 25 Maart. Goes, 10 uur in de Prins door deurw. Hollmacn Verhoek voor dhr. Koopman koffiehuis-logement inventaris alsbiljart met toebehooren, toonbank, buftet en wa terbak, bierpomp met koolzuurleiding en manometer, gaskronen, leestafel met 8 leuningstoelen, vul- en andere kaohels karpetten, zeil, ookesloopers, enz. En voor dhr. Veltman canapé, 3 orapeaux, stoelen, gromophone, papegaai, enz. En voor dhr. N. de Lange Amerik. orgel met Stoeltje, 100 prachtwerkenwerken van Dressel- huis, e. a. Kijkdag 24 Maart. W olfertsdijk, door not. Pilaar 11 uur bij Korstanje voor dhr. J. Valkier een wiukelhuis, bakkerij, schuur, varkenihok en tuiu 448 o.A. op Oostkerke. En een winkelhuis 445 o.A. op Oud-Sabbing». Seraoskerke, in de Lindeboom voor J. Brand door not. Hoeang 3 kalf- koeien, 8 melkkoeien, 4 vare koeien, 3 kaltvaarzen, 4 tweejarige, 4 l'/a-jarige vaarzen, 2 drachtige zeugen, 40 mestput- loopera, en biggen, enz., mutsaards, tim mermansgereedschappen. Baarland, door Kerkvoogden 12 uur op het Kerkhof 60 kerkstoelen, een preek stoel, een trap, hout, vloertegels, enz. Vrijdag 27 Maart. 'sHeer Arendskerke, 10 uur bij v. Damme door not. Pilaar een huis sta tionspad 520 o.A. Ellewoutsdijk,l uur bij v. d. Qage voor erven wijlen J. v. Doom door not. Kloes een huis 295 c.A. en 2752 c.A. bouwland en zijkantweg. Prinsenhage, 20 Maart. Alhier is op 55jarigen leeftijd overleden de bekende schrijfster Louise Stratenus. 's-Gravenhage. Benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervacger in 't kanton Mid delburg mr. J. J. Heyse. 's-Gravenhage. De Commissie uit de Kamer heeft heten de voordracht ter be- Doeming van een lid van den Hoogen Raad aan H. M. de Koningin overhandigd. Tweede Kamer. De af deelingen be noemden tot rapporteurs voor het aaa- vulliDgswetje Hoofdst. X (tekort Rijks verzekeringsbank) de heeren Treub, De Waal Malefijt, Nolens, De Visser en Limburg. De Kamer behandelt Dinsdag a. ss het ontwerp in zake het blijvend gedeelte. De heer Hngenholtz vroeg aan den mi nister van justitie of hy inlichtingen wilde inwinnen in zake de mishandeling van Gasthuizen te Pependrecht en deze inlich tingen aan de Kamer wil overleggen. De minister antwoordde dat die inlich tingen reeds ingewonnen zyn en aan do Kamer zullen worden verscb&ft. Op een vraag van den heer Passtoors aan den mir. van binnenlandsche zaken of hij ben id is een wetswijziging voor te stelleu van artikel 23& Gemeentewet in zake het lidmaatschap van den raad om te voor komen dat een beroepskrpgsman ia wer- kelijken dienst (landweer) zijn lidmaat?

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2