TELEGRAHHEH. Ingezonden Stukken. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen. Telegrafisch Weerbericht. Telegram 12 uur ontvangeD, te laat voor antwoord. Hartelijk dank, Heemskerk. Dr. Kuyper zond volgend telegram Van harte gelukgewenscht met deze zegepraal. Vriendelijk dank voor uw sympathiek telegram. Kuyper. Door den heer Burksen, voorzitter van de r.-k. kiesvereeniging „Reoht en Orde IV", werd dit telegram ontvangen Dank voor uw telegram. Hartelijk geluk gewensoht met groot succes. Kolkman. Het antwoord telegram van Mr. Lobman (aan den heer Van WarmenhoveD, voor zitter der Chr.-hist. kiesvereeniging) moch ten wij niet ontvangen vóór het afdrukken van ons blad. Rotterdammer Uit 'n Raadsvergadering in den Vleu- tenschen polder. Aan de orde is „Benoe ming van twee leden voor het Stembureau De Raadsleden gaan 'n beetje rechtop zitten. Ze moeten stemmen met gesloten briefjes. Da's nog eris eoht. Gewoonlijk hebben ze maar te zeggenvóór of tegen. Dasir is niks an. Dat kan 'n kind. Maar met een potlood deftig 'n naam schrijven asje d'r plezier in hebt mag je zelfs je eigen naam zetten da's je ware. De voorzitter trekt aan 'n eind touw, dat boven de groene tafel van 't plafond neerhacgt. Hevige rukken zie je langs dat touw kram pen en daarna hoor je in de verte'n schel, 'tls misschien de bel aan de voordeur, die je gezien hebt, toen je binnenkwam in ons Raadhuis. Erg eleotrisch aijn we in onzen polder nog niet, ofschoon we bliksemafleider en telefoon hebben. De gemeenteklerk verschijnt haastiglijk. De voorzitter commandeert papiertjes voor het stemmen. Op den schoorsteenmantel ligt 'n heele stapel van die papiertjes, maar die ziet niemand. Scriba af en weer op mét papiertjes. De voorzitter deelt er zes uit, één voor ieder Raadslid. De heerenzieje stijfjes manoeuvreeren met hun aan schrij ven weinig gewone handen. Ze vouwen ieder hun papiertje. Weten hoe het hoort, en reiken het den voorzitter toe. Voorzitter leest. Jan heeft vier stemmen op zich vereenigd. De voorzitter zegtfan, jij zit er al in." «Dat merk ik ook", zegt Jan. Gijs heeft drie stemmen en Hein en Klaas ook ieder 'n paar. Enfin 't is aardig ver deeld. De lui hadden geen bijzondere voorliefde. De voorzitter geeft nieuwe brief jes en wijst er op, dat er 'n nieuwe vrije stemming zal plaats hebben voor één lid. Hij drukt hen nog eens op 't hart, dat ze mogen kiezen wie ze willen, behalve Jan, die d'r al in zit. De heeren geven teekenen, dat ze de zaak volkomen begrijpen, 't Is nu gauw gebeurd. Ze hoeven maar één naam te zetten. Gijs, die de vorige keer drie stemmen had, bleek er nu maar één te hebben. Z'n twee vroegere kiezers had den zeker in alle gauwigheid eens nagegaan of ie wel geschikt was 'n heelen dag stil te zitten als lid van 't stembureau en waren tot 'n tegenovergestelde meening gekomen. Nu stond het zóóKnelis, die de eerBte keer heelemaal niet genoemd was, kwam in herstemming met Hein, die de eerste maal, geloof ik, ééo stem op zich vereenigd had, De voorzitter reikte geduldig maar weer nieuwe briefjes uit. 't Ging nu echter van 'n leien dakje. Met vier tegen twee zat Knelis d'r óók in. Op 'n vraag van den voorzitter, of Knelis de benoeming aanvaardde, zei Knelis„dat ze'k maar niet afslaan, burgemeester". Zoo'n herstemming is 'n gelukkige vin ding. Zonder dat zaten de Raadsleden in den Vleutensohen polder op 't oogenblik nog steeds andere namen te schrijven. En over honderd jaar zaten ze er misschien nog. Het touw alleen zou 't zoolang niet uithouën en de magere scriba stellig niet. Handelsblad De ramp bij Cleveland. De verhalen in de buitenlandsohe pers van ooggetuigen der ramp in het schoolgebouw bij Cleve land zijn talrijk en uitvoerig. Zij geven meest zeer griezelijke bijzonderheden. Zoo lezen wij in de Daily Telegraph, dat een moeder die dicht bij de school woonde en zeer spoedig na 't uitbreken van den brand ter plaatse was, haar dochtertje ontdekte in het gedrang dat een der deuropeningen naar buiten vulde. De kinderen zaten in de nauwe opening zoo vastgeklemd dat sterke mannen, die van buiten poogden, beweging te krijgen in den levenden wal, daarin niet slaagden. De moeder kon het kind met haar handen aanraken. Zij zag het voor haar oogen verbranden. Het aantal dooden schijnt nu vrij nauw keurig te zijn vastgesteld: er zijn 180 slacht offers. De meesten zijn niet meer door de verwanten herkend. Enkele werden geïden tificeerd aan de schoenen of aan metalen sieraden. Er heerseht te Cleveland groote ver bittering tegen den pedel der school, zeke ren Herter. De man, die zelf drie kinderen by deze ramp verloor, vroeg en kreeg politie-besohermiDg. Men stelt Herter er voor verantwoordelijk dat sommige deuren gesloten waren. Maar aan het feit dat de deuren van het gebouw naar binnen open den kon de man niets doen. En daaruit toch moet de vreeselijke omvang worden verklaard dien de ramp genomen heeft. Heden, Zaterdag word 't stoiielijk overschot van al de omgekomenen ter aarde be steld. (N. R. C.) De mynramp van Hampsiead Volgens de laatste berichten, Vrijdagavond ont vangen, heeft men te Hampstead, nabij Birmingham, alle hoop opgegeven, de 28 arbeiders te redden, die sedert Woensdag avond zes uur door mijnbrand onder den grond ingesloten zitten, schrijft de Lon- densche correspondent van de Telegraaf. De verslagenheid van de bevolking en de wanhoop der vrouwen en kinderen moet zeer groot zijn. Ongeveer zestien dier arbeiders zijn hoofden van gezinnen. Hunne vrouwen brachten twee dagen en nachten bij de mijnopening door. De mijngang is ongeveer twee kilometer lang en de arbeiders zitten een heel eind van den ingang verwijderd. Er zijn echter afdeelingen in de mijngaDg, die van versohe lucht heeten voorzien te zijn, en doordien onder de ingeslotenen een oude, ervaren werkman is, die al twintig jaren in de mijn werkt, heeft men nog een vage hoop, dat hij allen naar die afdeelingen zal weten te brengen, om het optrekken van den rook en het afkoelen van de atmosfeer, dicht bij den ingang, waar de brand ontstond, af te wachten. Maar die hoop is vaag. En de meesten gaven haar reeds op, ook de mijnopziohter van het gouvernement. Heldhaftige pogingen zijn echter sedert Dcaderdagmiddag gedurig aangewend, om de arbeiders te bereiken en te redden. Maar de rook, zoowel als de hitte van 120 graden, verhinderde de redders ver de mijngang in te gaan. De redders zijn thans voorzien van toestellen met saamgeperste lucht, waarmee ze echter niet heel lang beneden kunnen blijven. Aan dappere mannen ontbreekt het weer niet. Jia de liohtzijde van dergelijke rampen is altijd de opofferingsgeest. Vier redders daalden, tegen den raad der deskundigen, voorzien van het luoht- toestel, in de mijn af. Na eenigen tijd, bijna twee uur, werden twee naar boven gehaald. Hun lucht was verbruikt. De een was reeds half bewusteloos. Kort daarop werd een derde, in half onmach- tigen toestand, naar boven gehaald. Hij had zich ongeveer 600 meter in de mijn gewaagd. Zijn makker, de vierde redder, was bewusteloos geworden. Hij had hem een eind meegesleept, maar moest hem ten slotte aan zijn lot overlaten. Eu die moe dige man wordt nu ook tot de slachtoffers gerekend, althans men heeft geen hoop, ook hem nog levend te vinden. Van de opgeslotenen intus6chen nog geen spoor. Wel werd een kat bijna gestikt gevonden, benevens vier paarden, waarvan twee nog leven. Er zijn ongeveer hondeid paarden en hitten onder den grond, die ook wel zullen omkomen. Een doktersvisite. Een reiziger was in het logement ziek geworden; hy stuurde om een arts en ging inmiddels naar bed. Blijk baar had hij zware kou gevathy was heesch en hij had de koorts. Eenzaam en verlaten lag hij daar, toen er iemand bin nentrad. „Is u de dokter bracht de patient met moeite te voorschyn. W at soheelt er aan was de weder vraag. „Ik voel me belabberd, pyn overal, echt, lam „Zoo. Kunt ge loopen „Neen, me knieën knikken, 'k ben duize lig en „Zelfs hier in de kamer niet T" „Neen, zeg ik Kan onmogelyk op staan". „En zyt ge zoo heesch, dat ge niet har der kunt praten V' „Ik kan haast geen geluid meer geven", lispte de lijder, „Probeer het eens". De arme zieke maakte een heesch geluid. Het ging niet. „Nou, dat komt me zeer gelegen" zei de vreemdeling, die niet de verwachte dokter was, en met portemonnaie en horloge van den patient er van door ging. Het beloofde land. „Vrienden", sprak op een rumoerige volksvergadering een somber uitziend man „ik meen te weten wat gij allen noodig hebt. In de eerste plaats wensoht ge een land? waar iedereen door de wet gedwongen wordt zich goed te gedragen, en zijn naaste niet te ver drukken, niet waar? „Ja, ja", riepen verschillende stemmen: „Ia dat land moet men zonder zorg aan voedsel en kleeding komen en moet het geld niet bestaan, niet waar „Juist." „Het moet een plaats zijn waar ieders arbeid door de wet geregeld wordt en waar de werkverdeeling van staatswege plaats heeft „Uitstekend Goed gezegd!riepen allen. „Welnu, zulk een plaats heb ik juist verlaten," ging de spreker voort. „En waar komt ge dan vandaan vroegen de voorsten. „Uit de gevangenis," was het korte antwoord. De beloonina. „Betje", zei de profes sor D. de algemeen bekende hoogleeraar in de sterrenkunde tot zyn keukenmeid, „gy zyt nu vier maanden hier en ik ben zeer over ja tevreden. Je hebt steeds op tijd het eten klaar, het is lekker, nooit aangebrand, nooit te zout, nooit lauw." Maar, meneer professor „Het vleesch is altijd gaar, wat by de vorige Kaat veel te wenschen overliet, altyd malsch; je bent in één woord je ge wicht in goud waard." „Maar, mynheer," sprak de meid, rood tot achter de ooren „uwes overdrijft". „Ik overdrijf niets, kind. En als je zoo doorgaat, zal ik je schitterend beloonen. Als je blyft, zooals je bent kun je er vaBt op rekenen De meid begon van ontroering over al dezen lof en die schoone belofte zacht te schreier. „Kom geen waterlanderp, meid. Je hebt myn woord', je kunt er op rekenen, dat ik, als je voortgaat met zoo je best te doen, de eerste planeet die ik ontdek naar jou alz noemen Een Chineesch interview. Woe-Tin-Fang, de beroemde Chineesehe diplomaat en moppentapper, wiens scherpte in geheel Amerika bekend is, is weer op zijn post te Washington teruggekeerd, waar de gezant natuurlijk onmiddellijk door interviewers overvallen werd. „Gaat uw gang, heeren", klonk het plechtig, „ik ben een open boek". „Denkt u over de uitsluiting der Ohinee- zen op Hawaï te interpelleeren P" Woe, kalmpjes„Heeft het hier in den laatsten tijd erg geregend De krantenlai, zonder zich van hun stuk te laten brengen „Zijn China en Japan het eens over den spoorweg door Mandsjoerije? Woe; „Speelt men te Washington nog steeds ping-pong „Maar, meneer, we komen zoo niet ver der, wat denkt u over Roosevelt's veld tocht tegen de trusts „O, ik bewonder den president met ge heel myn ziel, en het spijt me, dat mijn lerftyd me niet veroorlooft, met hem te boksen. Maar, ik heb 'n paar leuke moppen voor hem in petto, waarover hij zich niet weinig amuseeren zal". Toen gaven de krantenlui het op (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Beleefd vraag ik een plaatsje in uw veel gelezen blad omtrent vervoer met de tram W alcheren. Of er niet een geschikte plaats te vinden zou zyn aan 't station Vlissingen voor aardappelen en dergelijkedaar ik jongstleden er aardappelen af moest halen, die zoo maar op den weg werden g3gooid in de slyk. Ik kreeg geen tyd om ze op myn wagen te laden nochtans stond ik er by met mijn wagen. Of ligt het soms aan den conducteur of zoo, want ze hebben op andere stations wel eens den tijd om bier te drinken of zoo iets. Dank voor de plaatsruimte. Een belanghebbende. Oost- West-Souburg, 6 Maart 1908. B UMGBULUKM STASI). Van 6—9 Maart. MIDDELBURG. Ondertrouwd -. N. J. Kloet, 27 j. jm. en D. P. Bosdijk, 27 j. jd. Bevallen: J. P. Murk geb. Pouieijn, z.D. Dekker geb. Vos, z.K. de Graaf geb. Nieuwdorp, d.B. Timmer man geb. Franobimont, z.J. de Graaf geb. Sanderse, d.A. Dingemanse geb. Pouwer, z. Overleden: Pb. Boudewijnse, 61 j man van C. W. Verhulst; A. J. Adriaanse, 45 j-, vrouw van K. Sloover P. C. Ingelse, 65 j., wed. van L. Hilder- nisse; N. van Loo, 3 d., d. GOES. Geboren: 6, een onechte z. 8, Adriaan, z. v. Adriaan Jobse en Jaeomina Dekker. Overleden: 6, Maatje van de Velde, 78 j., wed. van Jaoobus Schipper Franoina Louisa Behage, 82 j,, wed. van Arie Smit; 7, Neeltje Flissebaljé, 67 j., geh. met Anthonij Johannes Goojen. Van 3-7 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. Lous, 23 j. jm. en J. S. Koppejan, 22 j. jd. F. J. Dreis, 23 j. jm. en D. P. Corve- leijn, 18 j. jd. Getrouwd; C. H. GillisseD, 56 j. jm. en J. de Groot, 46 j. wed. Bevallen; J. van den Heuvel geb. Bok, d.A. S. Minnecré geb. Van Outrijve, d.J. O. Siegers geb. Van der Klooster, d.L. Stroo geb. De Rijoke, z.R. de Bruyne geb. Van der Burgh, z.C. C. de Nooijer geb. Beun, d. M. E. Carre geb. Asaert, z.J. M. Franx geb. Snijders, z.J. W. Jobse geb. Verbeek, d.P. Tellier geb. Koppe jan, z.E. van Rijswijk geb. Perwez, z.I. S. Lammertijn geb. DuohejDe, z. Overleden: A Nijssen, II d s. L. Kervink, 4 m., z.; W.Weug, 14 m., z.; P. J. Gillissen, 26 j., ongeh., z. Afloop Verkoepiayea, eaz. Stavenisse. Burgemeester en Wethou ders hebben Zaterdag aanbesteed de leve ring vrij op den wal van minstens 350 M. Pruisische onderhoudsgrint, met eene af meting van 13 o.M. losehrij vers J. van Dijke te St.-Philipsland voor f2,38; W. Hokken te Sliedreeht voor f2,37; en B. H. Swets, HardiDXveld voor f 1,98 per MJ. Gegund aau den miDsteu inschrijver. Helnkcnszand. Zaterdag werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor dhr. C. Zuid weg alhier. Inschrijvers de h.h.J. Dekker, f1800; J. de Mol, f1510; A. Kuipers, f1370 allen alhier. Gegund aan den laagsten inschrijver. Tholen. By de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad (vacature Wagtho) zyn bij den burgemeester officieel als ean- didaten opgegeven J. D. Noske, C. H. A. Stoutjesdyk, W. J. Walpot, Abr. Quist Pz. Walsoorden. Het ledige ryuschip „Margaretha", schipper Kloos, bestemd voor Antwerpen, kwam gisterenmorgen naby Walsoorden in aanvaring met de Duitsehe zeeboot „Suthenfels"geladen met stukgoed, die naar zee vertrok, komende van Antwerpen. De „Margaretha" be kwam aan bakboordzijde aanzienlijke schade boven de waterlijn, zoodat het schip iair Antwerpen kan worden gesleept om te repareeren. De SutheDfels zette de reis voort. Hansweert. Reeds meermalen werd op het postkantoor alhier geld vermist, dooh de daders bleveD onbekend. Zaterdsg hebben de directeur en een klerk zich verdekt opgesteld, terwijl d9 kort aange stelde hulpbesteller P. B. in de be stellerskamer was. Hij werd toen op heeterdaad betrapt. B. is door de politie geboeid naar Middelburg overgebracht. Hoek van Holland. Gisterenavond kwam het stoomschip „Dortmur.d" van de Hamburg Amerika Lyn, komende van Yokohama, de waterweg binnen en liep op den Zuiderpier vast. Met behulp van sleepbooten lrwain het schip weder vry en keerde naar zee terug. Heden middag trachtte het schip weder binnen te komen doch strandde opnieuw op den Zuiderpier, en zat nu in zulk een toestand dat atlangen wel niet mogelijk sobeen. Het sohip was geladen met stuk goederen en meet 3292 netto toD. Het schip is echter nog vlot gekomen. De booten „Noordzee" en „Crautzand" zijn naar buiten gevaren om te helpen bij het binnenkomen. 's-Oravenhage. Na afloop der zitting van morgen der Tweede Kamer zal in de sectiën onderzocht worden de goedkeuring van het protocol van 19 Deo. 1907 te Brus sel, en de overeenkomst met Rusland in zake suiker. Koning Willem II van Wurtemberg is heden alhier aangekomen, en werd op het perron van het staatsspoor verwelkomd door H. M. de Koningin-Moeder en de Prinses van Teek. Na een dejeuner en een rijtoer is de Koning weer vertrokken. De Prinses van Teek vertrekt Dinsdag via Vlissingen per trein 8,18 we.r naar Londen. Prins Hendrik wordt morgen uit Oldenburg terug verwacht. Marktberichten. ROTTERDAM, 9 Maart 1908. Tarwe was iets ruimer en kon op ga- limiteerde partijtjes na tot onveranderde prijzen geheel worden opgeruimd. Essex f 9,50 a f 10,25 per 100 kilo. Uitgezochte partijtjes iets daarboven. Overige soorten f8,75 a f9,25. Rogge flauw f 6 a f 6,40. Gerst zonder handel. Haver iets flauwer. Per 100 kilo f6 25 a f7.70. Zaai- daarboven. Wilteboonen lager f 9 a f 10 p.H.L. Bruineboonen vaster. Per H.L. voor puike soorten fll a f 12. Overige f7 a flO. Blauwe erwten hooger. Per H.L. f9.25 a f 10 naar kook en qualiteit. Kanariezaad. - 9,50 -10,— f 7,- 4 f 8,— per H.L. Karwijzaad - 24,- 24,50 Blauw Maanzaad -16,-17, Bruin Mosterdz. -28,— -28,50 Geel -20,— -27,50 N. Koolzaad. - per 100 kilo. M a i s Mixed f 144 a f stoomend f 143s. Odessa f stoomend f 142. Donau f 146. stoomend f 142 Zeeuwsche Eieren f 3,30 a jf 3,50. Overmaasche Eieren f3,60 4 f3,80. V a r k e n s 23 a 243 Lichte export 20 a 21s. Veel handel. Êxtra puike 26 cent hooger. Handel voor Frankrijk redelijk. Vlas. 22247 steen blauw, 9310 st. wit, 4700 st. GroDingseh, 800 steen H oil. geel. Prijzenblauw a 34Gr. 38 a 45 Wit 22 a 36 st. Holl. geel 44 a Lijnzaad, Voerzaad f6 a f6,50, Zaaizaad f8 a f 12. Ajuin 5000 H.L. Groote f 0,40 a f 0,50 Stroogele f0,35 4 f 0,40. Rijnsburgers f 0,40 4 f0,50. Kleintjes f 1,20 a f 1,95, alles per 60 kilo. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwe f 2,a f 2,20. Geldersehe idem f 2,10 4 f'2.30. Zeeuwsche Eigenheimers f2,a f 2,20. Friesehe idem f 0,a f 0,Zeeuw- sohe Bonte 12,a f2,20. Brielsche Kra len f 2,50 a f '2,75, Jeldersche Kralen f 0, fO,— Weinig aanvoer, weinig vraag. MEEL. De week opende zeer vast met toe nemende zaken. Gaandeweg brokkelde de spe- culatiekoers af. De offerten echter uit Amerika ontbreken geheel, die zijn veel hooger. Ook de Duitsehe molens vragen 75 cent meer, terwijl inlandsch meel 25 a 50 cent hooger gehouden wordt. Heden kalm prijshoudend','8 lager. Prijzen als volgt Prima qual. Inlandsch f 13 75 a f 14,50, Eerste qual. Inlandsch f12.75 a f <3-25 Prima Amerik. (Patent) f14—4 f15,—Eerste qual. Amerik. (Straight) f 13,— 4 f13.75. Tweede qual. Amerikaansch (Bakers) f 4 f Extra puike qual. Hongaarsch f 18.af 19, Eerste qual. Hongaarsch f a f Prima qual. Duitsch f12.75 4 f13.75. Eerste qual. Duitsehe f12.25 4 f 12.75. Prima qua). Belgisch f13.75 a f1425. Eerste qual Bel gisch f 12.75 4 f 13.25 Prima qual. Fransch f 4 fEerste qual. Fransch f 4 f Inlandsch Roggebloem f 12,4 f13.25 Duitsehe Roggebloem f12,4 f I3.25 Alles per 100 kilogram netto of bruto voor netto, incl. zak AMSTERDAM, 9 Maart. Aardappelen. De prijzen waren als volgtAndijker muizen f o, 3 f 0.— idem kleine f 0,00 a f 0,—, idem blauwe (o.a fo.Friesehe muizen fo,afo,— id. Bonte f2,30 a f2.60, id. Geeltjes fo.—a fo,— id. Borgers f 1 90 a l'2.io, id. Blauwen f2,50 a f2.70; IJpoller Borgers fü,— afo, idem bonte fo,a l'o,Hillegommer zand f o.a f o.idem muizen f o.a f o,idem graafjes f o,afo,- Geldersehe blauwe f 2.35 a f2.50; idem bonte f2,a f 2.20 Zeeuwsche blauwe f 2.60 a f 2.90 idem bonte f 2.50 a f 2.85, Eigenheimers f 2,60 a f 3,pot rs f 1.70 4 f 2. Brielsche Kralen fo.a f 0.Zaad-Eigen heimers fi.70 a f2.Duitsehe Hamburgers f 3.— a f 3.25. Malta's 75 a 8s ct. Zaterdag 7 Maart. ANTWERPEN. Tarwe vast. Kansas on derweg fr. 213 8, Donau onderweg fr. 2i'/z. PARIJS. Tarwe gedrukt. Maart fr. 22.50 betaald. April fr. 22.50 a 22.60. BERLIJN. Granen. Met korte tusschen- poozen, was heden de markt voor Tarwe wederom flauw en liep belangrijk terug. Behalve het fraaie voorjaarsweder, oefende ook de grootere toegevendheid van Argen tinië een ongunstigen invloed uit, waardoor er minder kooplust washiertegenover bleven de kleine uitvoercijfers van Amerika en de goed prijshoudende stemming te Liverpool zonder uitwerking. Rogge was in overeen stemming met Tarwe eveneens flauw en lager, hoewel Rusland weinig toegaf. BUDA PEST. Tarwe flauw gestemd. Per April kr. 12.04, vorig slot kr. 12.18. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en 3/8 ct. lager op ruim aanbod uit Argentinië en daalde verder naar aan leiding van flauwe telegrammen, wegens op ruimingen en verkoopen op groote schaal door haussierstot de daling werkten ook mede realisatiën per Juli door Armour, betere oogstverwachtingea en lagere berichten uit het binnenlandde markt sloot traag. In loco eveneens traag. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende traag en '/4 ct. lager, fluctueerde vervolgens om dezelfde oorzaken als te New- York, daalde bovendien wegens opruimingen door haussiers en op de verwachting van een in het voordeel van baissieis luidend oogst- verslag en sloot flauw. BRIEFWISSELING. Aan De wet noemt duidelijk (art. 4) onder stand „elke ondersteuning in geldof andere benoodigdheden tot leniging van nood aan behoeftigen verstrekt" zocdat van plaat sing op de Kiezerslijst dit j aar geen spral e kan zijn. Aangekomen: 6 Maart te Rotter dam het s.s. Amsleldijk van New-York7 Maart te Rotterdam de s s. Solo van Java, Ophir van Batavia, en Rijndam van New- York te Sabang het s s. Java van Amster dam naar Bataviate Genua de g.s. Koning Willem III van Batavia naar Amsterdam, en Ambon van Amsterdam naar Batavia te Am terdam het s.s. Prins Willem II van Paramaribo; te Batavia het s.s. Wilis v au Rotterdamte Lissabon h t s.s. Goentoer van Rotterdam naar Java te Padang het s.s Sumatra van Amsterdam naar Batavia te I Imuiden het s.s. Flora van Spanje. Vertrokken: 7 Maart van Colombo het s.s. Vondel van Amsterdam raar Bata via van Lissabon het s.s Goentoer van Rot terdam naar Java van Amsterdam de s s. Celebes naar Batavia, Amstelland naar Bue nos Ay ros en Koningin Wilhelmina naar Java van Rotterdam de s.s. Saratov en Sto ter dijk naar New-York. Gepasseerd: 5 Maart Gibraltar het s.s. Rhipeus van Amsterdam naar Batavia 6 Maart Wight het s.s. Rijndam van New- York naar Rotterdam7 Maart Kaap Lizard het s.s. Kherson van New-York naar Rotterdam. naar waarnemingen in den morgen van 9 Maart, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.1 te Horta, laagste stand 724.9 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 10 Maart: Voorloopig nog stormachtige Zuid-Wes telijke tot Westelijke wind. Zwaar be wolkte of betrokken lucht, Regenbuien. Iets kouder. II echts zaken* Kantongerecht te Middelburg. Heden (Zaterdag) zijn veroordeeld wegens straatschenderijA. J. B., Vlissingen, f 2.50 b. s. i4 d. tuchtschool; het onbeheerd laten staan van een trekdier op den openbaren wegP. B., Oost- en West-Souburg, #2 b. s. 2 d. h. nachtrumoer: L. K., P. C., W. B.,Vlissingen, f I b. s. I d. h.G. F. D., Vlissingen, f2 b. s. 2 d. h.het bevisschen van eens anders visch- water zonder vergunningE. P., Middelburg, f2 b. s. d. h.overtreding leerplichtwet: T. K. wed. L. H., Vlissingen, f2 b. s. 2 d. h H. M., Vlissingen, f3 b. s. 2 d. h.het rijden met een rijwiel zonder licht: J. v. S., Oost-en West-Souburg, f I b. s. I week tuchtschool F. B., J. M., J. D. d. J„ Middelburg, A. P., Vlissingen, G. v. S. Jz., P. V., Koudekerke, A. S., Meliskerke, P. J C., Nieuw en Sint Joosland, f I b. s. I d. h.het rijden met een rijwiel niet voorzien van een belW. H., Middelburg, f 2 b. s. 2 d. h.het des nachts rijdtn met een rij- of voertuig niet voorzien van eene licbtuit- stralende lantaarn: A. v. D., Middelburg, f O.50 b. s. I d. h.het rapen van schelpdieren aan den voet van de vooruitspringende zeewerken van den polder Walcheren: F. E., Philippine, f3 b. s. 2 d. h.het rijden met een hondenkar waarop het nummer der inschrijving en de naam der gemeente niet zijn geplaatst: H.J.J. H., Middelburg, f I b. s. I week tuchtschool het als geleider van een hondenkar niet op de eerste vordering vertoonen van het inschrijvings- bewijsL. d. K., Grijpskerke, D. A. v. A., Koudekerke, f I b. s. I week tuchtschool; het gebruiken van een hordenkar die niet voorzien is van steunselsA. M., Arnemuiden, f 1.50 b, s. I w^k tufljjsfhogJ j Jjst yitslaaq ys» (CA

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3