reclames^ Buitenlandse!) Otrmichi. 365 Dap fnonis per jaar. Üerkmeuws. Rechtszaken, Gemengde Berichten. en wel nog geruimen tijd vóór de andere toohtgeuooten. Dooh du kwamen er andere bbzwaren. V'an llaalte kon zich niet vol doende in het Engelsoh uitdrukken, om zijn verlangen inzake de gevangenen keD- baar te maken. Gelukkig kwam hem hierin een scheepskapitein ter hulp. Het preoes duurde niet lang. De gevangenen, in wier kist men vele ontvreemde kostbare voor werpen vond, werden veroordeeld tot tien dagen gevangenschap en lijdelijke ver banning uit de kolonie. Alleen met toe stemming van de kolonistea konden ze weêr terugkomen. Zóó werd han het stelen afgeleerd. Die- en konden zij in de nederzetting niet gebruiken. Voorwaar, die eerste pioniers, v. Kaalte en v. d. Meulen in het bijzonder, waren stoere mannen, van ongewone geest- en werkkracht, bezield met. grootsohe idealen, dia ze in de kraobt en vreeze Gods moohten verwezenlijken Het thans levend geslacht der aloude pelgrimvaders geniet er nude sohoone vruchten van. Rutland heeft bij zijn binnenlandsche verwikkelingen nog diplomatieke erger nissen met andere landen door te maken. Met Oostenrijk heeft 't geschil over den spoorweg naar het Zuiden, en met Zweden over de handhaving van den bestaanden t.-estand in de Oostzee. Een kleine quaestie die de opheldering nabij schijnt, dooh eenige weken laag do betrekkingen tus- sohen deze twee eeoigszins gewrongen maakte. In 1855 en '56 is een traotaat tussohen Frankrijk en Engeland geteckend, waarbij dezen overeenkwamen Zweden en Noor wegen tegen Rusiand te zullen verdedigen; en werd er tevens bij bepaald dat Rusland de Aalandseilanden niet zou mogen ver sterken. Een dergelijke ketting werd kort daarop Rusland ook aan 't been gedaan in betrekking tot Sebastopol en de sluiting der zwarte zee voor de Russische vloot. Nu ging 't geruoht dat Rusland onder handelingen aangeknoopt had met Frank rijk en Engeland, die, een halve eeuw ge leden zijn vijanden, thans zijn vrienden en verdedigers zijn. Rusland zou dan wil len gedaaa krijgen dat.die hepaliog omtrent de niet-verstorking der Aalands-eilauden uit het tractaat van Parijs geschrapt wordt. Dit ia echter onwaar gebleken. Er hebben wel onderhandelingen met Zwsden plaats gehad,doch niet over boven genoemd verbod, maar over de regeling van wederzijdsch grondgebied in de Oostzee. Niet zonder reden dringt de Russische pers op een bespoedigde onderteeking der Russisch-Zweedsche acte aan, teneinde aan alle praatjes een einde te maken. Met onderstaande berichten andere lan den betreffende, kunnen we dit Overzicht besluiten. In zake de Balkanspoorwegen verklaart men in Parys te weten dat de Fransche regeeriDg volkomen de Russisehe inzichten heeft gedeeld betreffende zoowel don spoorweg van den Donan naar de Adriati- ache Zse sis de andere door Oostenryk- Hongarije of verscheidene Balkenstaten gewenschte spoorwegen. De Fransche arbeiders schijnen dan toch hun pensioen te zullen krijgen. De Kamer nam met 474 tegen 66 stemmen een motie aan waarin zy het vertrouwen uitspreekt, dat de regeering dit jaar de stem van den Senaat zal weten te verkrijgen voor de af kondiging van de wet op de arbeiderspen sioenen voor het einde der zitting. De Belgische natie begint meer kans te krygen op de mogelijkheid van aanvaar ding van het Congo-geschenk. De Kamer nam het voorstel van minister Schollaert aan om het ontwerp voor het additioneel tractaat met den Congostaat naar een com missie van onderzoek te verwijzen. In Zuid-Afrik» wint bet Hollandsoh element aan zelf bewustzijn en aan kraoht. Dit bewezen gisteren weer de verkiezingen in de Kaaukolonie, 27 leden van de Zuid- Afrikftansche partij, waaronder Minister De Waal en vier unionisten zijn bij enkele candidaatstelling gekozen. De stemming te Kaapstad cn in het district Grahamstown is bepaald op 12, die voor de 30 andere districten op 31 dezer. Het in Engeland met groote brutaliteit volgehouden praatje als zou nu wjjlen president Kruger de Staats-miljoenen heb ben verdonkeremaand, alvorens Transvaal te verlaten, is door de feiten gelogenstraft. Tenminste te Volksrust heeft de Minister Botha in een rede gezegd dat president Kruger 14,000 sovereigns en 48,000 pd. st. in //notes" had nagelaten. Botha gaf een verklaring omtrent dit geld aan Milner, dooh deze weigerde het aan te nemen. Toen het hem werd aangeboden stond het geil nog bij de bank. Natuurlijk Milner verlangt miljoenen want daar was de oorlog om begonnen. Ned. Herv. Eerk. Beroepen te Lichtenvoorde D. v. Kre velen te Beekbergen te Oudewater J. M. Ph. Sohippers te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te Reeuwijk M. Stadig cand. te Den Helder; te Noord wijk aan Zee N. H. Koers te Den Helder. ju a. r* i o o w. Volgens mededeeling van den minister van landbouw bedroeg in 1907 in onze pro- vinoie het aantal vsn de in de provinoie thuis behoorftnde merries gedekt door goedgekeurde hengsten binnen de provin cie 10909 en buiten de provincie 76. Het totaal over gsnseh Nederland bedraagt 57486 en 2741 dus Zeeland van die alle eon vyfde. Zy overtreft alle andere proviDoies. QARbiïzÖËNÊNh Bij Kon. besl. is op nooaotiviteit gesteld de eerste-luiteuaat L. C. Wortman, van bet 3de regiment infanterie, ter zake van tijdelijke ongesteldheid en alzoo krachtens punt 5o van art. 70 der wet van 9 Juni 1902 (Stbl. no. 89) en benoemd bij het wapen der infanterie, tot kapitein, de eerste luitenant L. C. Worlmaö, voornoemd bij het 3a regiment, tot kapiteiD, de eerste luitenant D. Westra, van het 9de regiment. Naar aanleiding van een gedaan voor stel otn de zwalnwnesten op de kleeding der tamboers af te schaffen heeft de M. v. O. beslist, dat tot die afschaffing voorloopig niet zal worden overgegaan. Bij het 3e reg. inf. zal Dinsdag het examen voor meester en prevót op één der wapens worden afgenomen. In de com missie zijn benoemd kapitein van Weeren, de luitenants Bijleveld en de Haan, de sergeant-majoor van Keulen, de sergeant Marohand en de sergeant-fourier Kok. UIT BE PRO V INCÏET Goes. Door dhr. I. v. Riet, Koningstraat, werd heden aan de stedelijke oudheid kamer in bruikleen afgestaan een schilderij die vroeger behoorde tot de schutterij van de Edele Cruys- of Voethoge te Goes, wiens hof op de plaats stond der tegenwoordige sociëteit. Embleem en devies der oude con frérie prijken nog in haar gevel. De schil derij stelt voor den patroon der schutterij, St. Joris. Deze sohutterjj bestond vermoede lijk vóór 1538. Haar oudste rekeningboek, aanwezig op het stedelijk archief, begint met 1538. Middelburg. De milicien-sergeant J. C. Augustijn van het 2e bat. 3e reg. inf., in garnizoen alhier, heeft aan het te Breda gehouden examen voor sergeant-fourier voldaan. Middelburg. Gisterenavond werd in het Schuttershof een algemeene vergadering gehouden van het Middelburgsoh Muziek korps (het vroegere muziekkorps der d.d. schutterij). In het jaarverslag wordt ver meld dat de gemeenteraad met ingang van 2 Augustus 1907 f 2000 subsidie per jsar aan het korps heeft toegekend. In opdraoht van de algemeene vergadering is de rechts persoonlijkheid der vereeniging aange vraagd. Het muziekkorps bestaat uit 38 exioutanlen, terwijl de vereeniging 773 leden telde in 1907. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvang sten hebben bedragen f5307,21 en de uitgaven f5198,975, zoodat er een batig saldo is van f198,235. Tot bestuurslid, wegens hot bedanken van den heer W. Chr. Noske, werd gekozen de heer A. J. B. Lambertz. Met ingang van 3 Maart jl. zijn de Rijkstelepboonkantoren te Middelburg en Vlissingen, roet behoud van het reeds bestaande Nederlandsoh-Duitsoh telephoou- verkeer, toegelaten tot de telefoongemeen- sobap met Cuxhaven, Miflin (Luxemburg), Sohlutup en Soltau (Hannover Vlissingen. Door de Koninklijkesoherp- sobutters vereeniging Vliss'ngen te Vlisein- gen zal binnenkort, te zamen met eenige der voornaamste schietvereenigingen in Zeeland, aldaar eene bijeenkomst worden gehouden. Daarin wil men trachten te geraken tot oprichting van een Bond, van Zeeuivsche Sehietvereeniginaen welke zich uitsluitend ten doel stelt meersamenwer king te verkrijgen bij bet houden van wedstrijden enz. M. C. Woifaartsdijk. Donderdagavond hield de vereeniging „Landbouw en Veeteelt" alhier haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secr. en penningm. bleek dat de vereeniging sloot met een batig saldo van f 11,07s. De opbrengst der aangekochte kunstmest in 1907 bedraagd f33795,72. Van de bibliotheek was geen druk gebruik gemaakt. Besloten werd haar ter bruikleen af te staan aan de leden der landbouw wintercursus.Door den secr.werd de nieuwe tiend wet behandeld en toegelicht. Heinkenszand. In de Woensdag ge- honden vergadering van den gemeenteraad onder voorzitterschap van den heer bur gemeester was de wethouder Braamsa met kennisgeving afwezig. Do inge komen stukken, waaronder het door Ged. Staten goedgekeurde kohier van den Hoof- delyked Omslag werden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van eenige opmerkingen van Ged. Staten by Prov. blad no. 19 van dit jaar werd een geheel nieuwe verordening, regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de o. 1. s. vastgesteld, waarin nog eenige bepalingen omtrent verlof, wegens ziekte en militairen dienst zijn opgenomen. Het bedrag der jaarwedden is onveranderd uit het in de vergadering vaD 13 Febr. jl. vastgestelde besluit overgenomen. Rilland. In de Donderdag gehouden gemeenteraadszitting waren 6 leden tegen woordig. Afwezig dhr. J. Blok met kennis geving wegens ziekte. Met het oog op de nieuw te maken verordening ingevolge het salariswetje, waren ingekomenle. een schrijven van den Bond van Onderwijzers voor het oosten van Zuid-Beveland; 2e. een verzoek van den heer A. J. de Vey te Bath om met het oog op aanstaand pensioen die jaarwedde te brengen op f 75 boven het minimum3e. een circulaire van Gedep. Staten van Zeeland. By de regeling der verordening zal van de verzoeken nota worden gehouden. Ook was ingekomen een reclame over aanslag in den Hoofd. Omsl. van den heer J. A. Coipaart, waaop afwyzend werd beschikt. Verder ook een missive van dhr. I'. A. van Boven, inzake zijne jaarwedde bij eventueels totstand- koinigg eener gelegenheid van telefoon bij internationaal verkeer. Te laat ontvangen om nog te worden behandeld. In geheime vergadering werd nog opge maakt het kohier van den hoofdeüjken om slag en dat van de belasting op de honden. Eenig» noodzakelijke wijzigingen in do begrooting van 1907 en 1908 werden daarna aangebracht. Goedgevonden wordt een voorstel van B. en W. om van een gedeelte grond der gemeente tiendplich'ig, de non- den af te kocpen. Ten slotte wordt goedge keurd de vroegere dokterswoning by pu blieke inschrijving te trachten te verkoopen in twee perceelen eu gecombineerd. Uiter lijke inlevering van inschrijving op 20 Maart a s. Daarna sluiting. Arrondissemnts-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens overtreding van rijksbelastingenI. P., 63 j., voerman, Wachtebeke, thans te Mid delburg in hechtenis, 1 m. gev. straf, met mindering vau het voer-arrest; mishandeling: H. J., 34 j., werkman, Middelburg, 14 d., en J. P. W., 83 j., vis- scher, Oostburg, 7 d. gev. straf; verduistering: M. K. N37 j huiehoud ster, Middelburg, thans aldaar in hechtenis, 3 m. gev. straf, met aftrek van'tvoor-arrest; diefstalJ. V., 20 j, bankwerker, Vlissin gen, 1 m., en A. V. v. d. J., 26 j werkman, Zuiddorpe, 14 d. gev. straf; poging tot diefstalC, v. D., 44 j, arbeider Westdorpe, 3 d. gev. straf u-ederspannigheidC. P., 29 jschipper, en J. W., 29 j., schilder, Ierseke, ieder 14 d. gev. straf, en het ter verspreiding in voorraad hebben van drukwerken in den vorm die ze op bank papier doet gelijken W. v. E,, 40 j., loterij agent, Middelburg, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Mid delburg, fl b. a. 1 d. h., met vrijspraak van het meerdere hem te laste gelagde, en mot verbeurd verklaring en vernietiging van de reolamebiljetten, waarmede deover- treding heeft plaats gehad. Er zijn mensohen aan wie gjj 365 malen per jaar kunt vragen hce zij vareD, en die u onveranderlijk zullen antwoorden „Bij lange na niet welik ben altijd ver moeid". Door zoo te antwoorden zeggen die mensohen de strikte waarheid. Zij zijn altijd vermoeid. Of zij rusten of niet, altijd ondervinden zij een werkelijken indruk van slapheid, van vermoeidheid. Zij zijn treurig, neerslachtig, zij hebben nergens lust in, vermijden bet geraas en de menigte; zij kunnen geen spoedig besluit nemen, zelfs in de dringendste gevallen, en hunne eenige begeerte is niet te behoeven te den ken of zich te bewegenzij hebben be hoefte aan kalmte, stilte, verdooving. Zulke mensohen lijden aan zenuwver slapping, langzame bloedarmoede, en zijn azeer ongelukkig. Alle hunne functies on dergaan een soort van vertraging. Tot een zekere graad van verstomping, van verzwakking gekomen, gaat het organisme zijn verval met schrikbarende snelheid te geinoet. Om die vermoeienis te doen ver dwijnen, om dat organisme op te wekken, om die bloedarmoede te bestrijden, wat is daartoe noodig? Men moet het bloed, te arm aan roode bolletjes, herstellen het zenuwstelsel, dat geen veerkracht meer heeft, versterken zonder verwijl den levensweerstaad ver meerderen. Is daartoe een lange behandeling noodig moet die met een ingewikkelden leefregel gepaard gaan f In het geheel nietEenige doosjes Pinkpillen gebruiken, dat is alles. Na korten tijd vormt de zieke zijn eigen leefregel. Zijn eetlust zal inderdaad ver meerderd zijn en hij zal roet trek eten gij laat hetu dan eten. Zijn leveuskracht zal vermeerderd zijn, ter eene zijde door hetgeen het middel daartoe bedraagt, ter andere zijde door een overvloediger en beter opgenomen voedsel. De overmaat van levenskrachten, van bloed maakt dat de zieke zelf zijn ver dooving afschudt. De Pinkpillen kunnen het meest uitge putte gestel opwekken zij herstellen alle funoties, doen de levenskracht, die door ouderdom of smarten, door liohameljjk of geestelijk overwerk, door buitensporighe den of verdriet verzwakt is, weer opleven. Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger, 27, Rot terdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Middelburg en omstreken bij Joh. de Roos. Eergisteren werd op de begraafplaats te Bennekom ter aarde besteld het lyk van den onbekenden man, wiens lyk dezer dagen hangende aan 6en boom gevonden werd. Tot op heden ontbreekt elke aan wijzing omtrent naam, plaats van herkomst enz. Op het lyk werden, behalve de som van bijna f 120,waarbij 3 bankbiljetten van f 25 en 1 van f 10, nog gevonden een zilve ren horloge, een doosje met rovolverpatro- nen, eenige etukjee chocolade, reclame plaatjes en een spoorboekje. ,\.Crt. Ter secretarie der gemeen ie Exlo werd een eahrijven ontvangen, luidende als volgt Waarde wrient 1 Ik wat de pet cp hom hu heen leder de schewen wan neer kan koornen de haan slagen laat het laanger wagden wrient egreewt de priew kaart maar haan waan neer dat ik koomen ken egreewt spoctig drog gegroet". De bedoeling van den schrijver waste weten te komen, wanneer hij in ondertrouw kon worden opgenomen. A'. V. Ct. Teen ds bankier Meeuwiseen te Maascyck naar huis terugkeerde, werd hij plotseling door twee dronken mannen besprongen. De heer Meeuwissen trachtte hen van zich af te duwen, doeh éen der aanvallers bracht den bankier met zijn wandelstok eenige geweldige slagen op het hoofd toe, zoodat de grysaard bewusteloos ineenzakte. Toen namen de woestaards de vlucht. Voorbijgangers droegen den ge wonde naar huis. Grondbelasting. Te Bussum is Woensdagavond een vergadering gehou den van eigenaren van gebouwde en onge bouwde eigendommen, om te beraadslagen over de aanmerkelijke verhoogiDg, welke volgens 't in December 1907 afgekondigde kohier, de belastbare opbrengst der eigen dommen na de jongste schatting der psr- ceelen heeft ondergaan. Besloten werd tot een adres aan Gedeputeorde Staten mot het verzoek de schatting te willen doen her zien en de belastbare opbrengst wederom te willen verminderen, in het adres wordt betoogd, dat de waarde der eigendommen, in plaats van vermeerderd, in vele gevallen is verminderd, zoodat zelfs vel# eigenaren de huur hebben mooten verlagen. Gisteren nacht is voor de tweede maal in zes weken tyds, ingebroken in 't kantoor van de brandstofenhandèl van de Irma Honing, te Amsterdam. Slechts 'n scheer mes wordt vermist. De gemeenteraad van Aalo heeft een onderwijzer, die herhaaldelijk schoolkinde ren lichamelijk strafte en mishandelde, we gens wangedrag niet eervol ontslagen met ingang van het tijdstip waarop Gedepu teerde Staten het raadsbesluit goedkeuren. De man is direct geschorst. Een 12-jarig meisje is te Hoogezand in het Kieldiep te water geraakt en ver dronken. Door het op hol slaan van een paard werd een voerman nabij Leend van zijn kar geslingerd. Hij bezweek na eenige oogenblikken. Te 's-Heerenbergeischte de Va8teuavondpret weereen offer. Op den Wal werd het lijk gevonden van een sedert kortelings daar woonachtig werkman. De ongelukkige was in den d^ank gesticht. Te Amsterdam is een 24-jange nacht waker b;j een voddenpakhuis, zekere Bak, in een scbuit door kolendamp gestikt. Hij bad Damelijk de kachel aangemaakt zonder de pijp door het gat te steken. De mandenmaker te Vlijmen, die de vorige week getroffen werd door een schot uit een geweer, dat zijn broeder bij het wegdragen van een partij manden bij ongeluk van den zolder stiet, is gisteren aan de gevolgen daarvan overleden. Een 14-jarig loodgietersknechtje viel van een tusschengoot (krimp) van de atoom- timmerfabriek te Schenkenschans, op een betonvloer in aie fabriek. Le dakgoot ligt 4a5 M. boven den grond. Zwaar ge kneusd aan het hoofd W6rd de knaap naar het Diaconessenhuis gebracht, waar hij eenigen tijd later overleed. De heer ds. Le Roy te Viachtwedde heeft een klacht ingediend tegen dhr. T. L 'Lammes aldaar, die kerkvoogd is, wegens beleediging.Die bêleediging bestaat kieriD: In den voorzomer van 1905 nam, volgens hetgeen door dhr Tammes zou zijn medege deeld, ds. Le Roy van een schoonzuster van dhr Tammes f200 in ontvangst met be stemming voor bet Zending-Genootschap. De geefster van dat bedrag was lezeres van 't orgaan van genoemd Genootschap,waarin op dergelijke wijze ingekomen gelden wer den verantwoord. Het trok bijzonder de aandacht, dat zy het blaadje niet langer ontving toen ze de f 200 had afgedragen aan ds. Le Roy. Toen de heer Tammes een maand of zeven later schreef aan 't Zending Genootschap over f 200, bleek dat daarvan nog niets was ingekomen. Nadere corre spondentie leidde er toe, dat de heer ds. La Roy in 't vroege voorjaar van 1906 de f 200 by gedeelten opzond. Nu heeft de heer Tammes dit om zeer bijzondere redenen steeds verzwegenhij wilde ds. Le ;Roy sparen. In de hitte van den schoolstrijd is echter uitgekomen hoe de heer ds. Le Roy werd verdacht van de meergenoemde f 200 zoolang onder zich te hebben gehouden. Do heer Tammes stak dat niet onder stoelen of banken en is deswege aangeklaagd. Wyl ds. Le Roy geen bepaalde getuigen kon op geven, heeft de heer Tammes zelf als ge tuigen opgegeven de heeren J. Hommes Jz. en H. Luring Hz. te Vlaohtwedde aan wie de aangeklaagde de geschiedenis had ver teld. (Asser Crt.) Uitbetaling van Staatspensioenen. De minister van Financiën maakt aan belanghebbenden bekend, dat gedurende de maanden April, Mei en Juni a.s., dage lijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd, ten kantore van de betaalmeesters de vol doening zal plaats hebben der in de ver- sohilleude Grootboeken ingeschreven pen sioenen ten laste van de Nederlandsehe Staatsbegrooting, loopende over de eerste drie maanden van het jaar 1908. Voorts worden belanghebbenden er met nadruk aan herinnerd, datopallepersioenrn ten laste van den Nederlandsehen Staat, op die toegekend aan weduwen en weezen van ambtenaren behoord hebbende tot de deelgereohligden in het fonds van de geëm ployeerden tot het algemeen bestuur be- hoorende, in het weduwenfonds van het korps ingenieurs bij den waterstaat en in dat van de opziohiers vau don waterstaat, alsmede op die ten laste van het weduwen- en weezenfonds voor burgerlijke ambte naren, van toepassing is de onder andere in de Burgerlijke Pensioenwet onder art. 31 opgenomen bepaling, dat zij onver vreemdbaar zijn en dat de gepensioneerde er op geecerlei wijze o»er kan besohikkeD, ook niet door verpanding of beleening voorts, dat door overtreding van deze ver bodsbepaling èo hij die verpandt of beleent èa hij die in pand of beleening neemt, zich aan sohade blootstelt. St.-Ct De minister van Binnenlandsche Za ken heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat bij door H. M. de Koningin is gemachtigd tot intrekking van de door de vorige regeering ingediende voorstellen tot herziening der Grondwet. Naar De Tel. verneemt zal door den Nederl. Middenstandsbond naar aanleiding van het optreden der nieuwe regeering, een hernieuwde actie worden begonnen voor de invoering van den Midden-Euro- peesohen tijd. De medewerking zal daartoe door den bond worden ingeroepen vaDallegemeente- besturen, alle Kamers van Koophandel en alle vereenigingen. Gisteren werd gemeld, dat de Am- sterdamsehe diamanthandelaar Max Heyt- mann te Londen een partijtje diamanten heeft verloren ter waarde van f120,000. De Londensche oorrespondent van de Tel. deelt omtrent de toedracht van het geval o.a. nog het volgende mede De heer Max Herman was een week of vijf geleden, vergezeld van zijn vrouw, voor den verkoop van diamanten naar Londen gekomen, en had te Sepherds bush, in een boardinghouse, zijn intrek genomen. Hij doet o. m. zaken voor zijn zwager, den diamantfabrikant Gordon, te Amsterdam, wien de verloren edelsteenen voor 2/3 deel toebehoorden. Hij had zijn diamanten, voor zooverre hij ze niat noodig had, in de verzekerde bewaarbank van Chanoery-lane gedeponeerd, en haalde ze Zaterdagmorgen daar vandaan, omdat hem was verzocht een partijtje Daar Amsterdam terng te zen den. Hij verpakte de gewensohte steenen in drie postpaketten en borg de overige, in vloeipapier gewikkeld, in zijn portefeuille, die hij in zijn linker binnenzak van de jas stak, met het voornemen ze tot Maandag in de bewaarbank te deponeerea. Deze sluit echter 's Zaterdagsmiddags reeds om twee uur, en doordien de heer Heymann nog eenige andere zaken had af te makeD, kwam hij ongelukkig te laat bij de bank. liet gevolg was, dat hij de overige dia manten bij zioh moest houden. Hij zond de drie postpaketten van het algemeen postkantoor af en begaf zich daarna naar Newgabe-Btreet, om met de tube huiswaartB te keeren. Doch, vlak bij het tube-station kreeg hij een hevigen aanval van hart- kramp, zoodat hij Diet voort kon en in een min of meer duizeligen toestand tegen een muur ging leunen, hetgeen de opmerkzaam heid van enkele personen trok. De porte feuille drukte hem op zijn hart. Voor verlichting nam hij die uit zijn linker binnenzak en wilde haar in den rechter binnenzak bergen. Maar dien had hij vol brieven. Weshalve hij haar in den rechter buitenzak van zijn jas stak, met het voor nemen, daarop zijn hand te houden en ze weer in den binnenzak te bergen, zoodra de kramp was geweken. Maar toen hy, hersteld, zijn weg vervolgde en dat wilde doen, miste hij de portefeuille. Het verbod van invoer van hooi en stroo. De Nieive Crt. verneemt uit Londen In het Lagerhuis vroeg Cbaplin de regeering of het ministerie van Landbouw het beloof de verbod betreffende invoer van vreemd hooi en stroo zonder verder uitstel zal invoeren, met het oog op het feit, dat het uu reeds een maand geleden is sedert voor het eerst mond en klauwzeer in Schotland is uitgebroken, hetwelk, naar deze minister heeft toegegeven, een gevolg was van besmet hooi van uit Nederland ingevoerd en dat sedert dien tijd de ziekte tweemaal is uitgebroken. Pease antwoordde uit naam van den minister van Landbouw, dat hel verbod gisteren was uitgevaardigd en MaaDdag in werking trad. Het belet dat hooi en stroo in Engeland worden ingevoerd wanneer het dienen moet voor veevoeder en in den stal. Hooi en stroo dat voor verpakking van koopwaar wordt gebezigd en Diet voor voeder of ligging voor het vee wordt aan gewend wordt toegelaten. Pease ontkende dat de invoer van den maatregel zonder noodzaak was uitgesteld. De Belgische rogeering heeft den ver koop van het socialistisch dagblad „Le Peuple" verboden. De socialistische Ka merleden hebben nu allen een patent als dagbladverkooper aangevraagd, en zullen zich op een en denzelfden dag aan verschil lende stations als venters van „Le Peuple" vertoonen. Ze hopen daarbij bekeurd te worden, en zoodoende het noodige opzien te baren. Een interpellatie in de Kamer zal zich er vermoedelijk by aansluiten. Van een heer nit Giessen die te Keu len even uitgestapt was, is een lederen map met 600 duizend mark aan bankpapier ge stolen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2