I i li ft ri UIT DE PROVINCIE. Ben goede raad. Gemengde Berichten. Piii Oneen'gheid tunsohen de mogendheden en Turkije over een uitbreiding van de bevoegdheid van de burgerlijke en linan- oieele oommiesarissengeen volkomen overeenstemming met de andere mogend- bedt n over de hervorming der gendarmerie. En over de hervormingen in de rechterlijke macht slechts schijnbare eenstemmigheid. Maar al de mogendheden zien nu den ernst van den toestand in. De Porto evenwei sehijnt een kwaadaardig genoegen in het vergrooten der moeilijkheden te stellen, en het geld, dat zjj zoo goed kon gebruiken en meer dan voldoecde zou wezen om de finine'ëa van Maoedon'ë in orde tebrengeu, vespilt zij in oen gruwelijken oorlog in Arabië en vijandelijkheden aan de Per zische grens. De toes'and van Turkije zelf boezemt ons de grootste bezorgdheid in, zei Lord Fi'zmaurioe; en de vraag rijst of 't Diet in Turkije's eigen belang zou zijn dat in Macedonië krachtiger maatregelen genomen werden en of het oogenblik niet gekomen is, een zelfstandige en onafzetbare regeering te benoemen als in den Libanon een chris telijk gouverneur ondor toezicht van de ge zanten der Westersohe Mogendheden. Oostenrijk Hongarije Donderdag zijn de verkiezingen voor deD Boheemsohen Landdag (zie onze Telegram men vau gister) geeindige, en die voor den Kroatisohen landdag begonneo. De regee- rings-partij heeft dien dag een nederlaag geleden. In 56 van de 88 districten bad de stemming plaats. De regeerings-partij verwierf 2 mandaten, de Kroalisohe-Ser- visohe partij 25, de boerenpartij 1. De zgn. Siaresevieseanen, een groep waarmede de regeeriüg zich op 't laatste oogenblik ver bonden beeft ondanks de aan de Hongaren vjjandige stemming die in deze partij beerseht, kreeg 20 mandaten. Men verwacht dat de Serbo kroaten een meerderheid zullen verwerven. De regeering liet het bestuur der boeren partij arresteeren, wat in den lande groot opzien verwekte. Perzlë. De Shahs van Perzië wandelen als zoodanig niet op rozen. In 1896 werd de laatstvorige Shah Nasr Eddin op straat vermoord. Ook de tegenwoordige, opvolger van den in 1906 gestorven Mouz- siïer Eddin, is uiet de algemeen gewilde. Dat zit'm in den naijver der verschillende dynastieën, die elkander het recht op de oppermacht betwisten en niet minder in de staatkundige verwikkelingen, achter eenvolgens met Engeland, Rusland en Turkije over grensgeschillen, die 't arme land teisteren. Woensdagmiddag werden inde hoofdstad Teheran, terwijl de Shah in zijn auto uitreed, van een dak in een nauwe straat drie bommen naar den Sjah geworpen, die naar Dosjantepéh reed, waar hij eenige dagen zou doorbrengen. Een ontplofte er ia de luuht, een andere sloeg op den grond dicht bij de automobiel van den Sjah. Drie voorrijders werden gedood. De chauffeur en ongeveer twintig andere personen werden gewond. De Sjah bevond zich niet in de automobiel, doch zat in een rijtuig dat op eenigen afstaBd volgde. Hy steeg uit het rijtuig en begaf zich naar de naastbij gelegen woning, van waaruit hij onverlet het paleis bereikte. Marokko. Het gaat den Franechen in bovenge noemd wespennest niet voordeelig. Niette get staande verzekerd werd, dat generaal d'Amade genoeg troepen had, z-'gt een oifioieuse mededeeling over het behandelde in den (Franschen) minister raad, dat wanneer generaal d'Amade ver sterkingen mocht verlangen, de noodige troepen reeds thans bereid gehouden wor den om onverwijld naar Marokko te ver trekken. Dat zal ten hoogste 2000 tot 3000 man zijn voor twee derden zullen zij ge nomen worden van de garnizoenen in Algiers en voor een derde van de bezetting in Tunis. Het expeditiekorps zal dan 10,000 be dragen en de vraag is gerezen of d'Amade dan nog opperbevelhebber zal kunnen blij ven. De leis van generaal Dyautey, wiens expeditie tegen de Beni Snassen zoo goed slaagde, naar Parijs wordt uitgelegd als 'n teeken, dat de regeeriog er over denkt, het opperbevel over de troepen in Marokko aan hem op te dragen. Dat is dan no. 3 die in zijn ongeluk loopt. De toon der Fransche pers blijft overi- gans zeer zelfvert,rouwendmaar zoo klnuk ze ook in 1870 1 Ze zijn van Marokko nog niet af. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar O. en N. Wetering door G. v. Hoeve oand. Bedankt voor Vlaardingen door M M. deo Hertog le Hillegom voorSpijke- nisse door G. v. Hoeve cand. te Vreeswijk. Serooskerke (S Onze nieuwberoepen leeraar, candidaat A. E. K. Pols, hoopt Zondag 26 April a.s. intrede te doen na bevestigd te zijn door ds. A. A. v. Wet-aem van Hi-ture. Geref. KerkeD. Ds. H. Volten te Tienhoven zendt aau de N. R. O. de volgende rectificatie van het berioht inzake de kerkelijke toe standen te Maarssen 1. dat da Gereformeerde Kerken in ods vaderland, h-ndha"ende de zelfstandigheid der plaatselijke Kerken, geen classicaal bestuur kennen, eu er mitsdien ook geen verschil van uieening kan zijn tussoben den voorganger eener Gereformeerde ge meente en een dusdanig college 2. dat de Gereformeerde Kerk vanMaars- sen in kerkverband staat met andere kerken van dezelfde belijdenis en kerkregeerirg in hare omgeving, en dat deze minstens viermaal per jaar vergaderen onder den uaam van „olassis Breukelen", laatstelijk in Januari j.i. 3. dat de Geref. Kerk van Maarssen nu zes jaar geleden een oefenaar, den heer N. Rijdemast, voor vast heeft aangesteld, eu de olassis dit heeft goedgekeurd 4. dat tot op de laatste vergadering der classis in Januari, waar ook de kerk van Maarssen en haar oefenaar tegenwoordig waren, van geen enkel verschil van raeeniug is gebleken tussohen de olassis en dien oefenaar, en de aanstaande olassis eerst in April weder vergadert 4. dat de heer N. Bijdemast is wegge- loopen uit zijn dienst, teneinde naar eigene verklaring „Domicé" te kunnen worden bij de Christ. Geref. Kerk, en een deel der gemeenteleden hem in dit pogen steunt. Scliooiuieuws. Geslaagd te Breda voor de nuttige hand werken mej. B. M. M. Pennings te Goes. PREDIKBEURTEN. bjj de Ned. Herv. Gemeenten op Zuid- en N.-Beveland. Zondag 1 Maart. Goes, voorm. half 10 ds. Van Koetsveld, nam. 2 uur ds. Smelt, van Wisaenkerke, bed. H. D., avond 6 uur da. Boersma. Zaamslag. Veel beloofd, weinig gegeven. Over dit onderwerp sprak de heer Oosterbaan vorige week alhier in een kiezersvergadering. De spreker, aldus het verslag in Luctor et Emergo, dat wij hier overnemen, begon, met er aan te herinneren, hoe, enkele weken geleden, heel ons vaderland, in angstige spanning, de blikken had gericht naar Zuid-Hollaudseh Zuid-Westpunt. In den zwaren mist, die toen heersohte, had een der kapiteins van de Harwioh-lijn met zijn sohip de kust trachten te bereiken. Helaas, men kent den treurigen afloop Een aanvaring, een open reddingsboot met schipbreukelingen weggedreven, wie weet waarheen Toen er in de bladen van werd gemeld, verrees voor sprekers oog de politieke figuur van Mr. Borgesius. De heer Borge- sius heeft in 1905, in de politiek, hetzeli'de avontuur beproefd. De beste kenners van den politieken toestand,konden toen slechts eenige meterB ver zien. l'ocb trachtte Bor gesius het politieke soheepje in de haren te brengen maar het strandde. Er hangt, aldus ging spreker voort, van af 1905 een mist over ons land, op politiek terrein. Het kan zijn, naar sommigen meenen, dat die thans eenigszins is opge trokken. Toch verkeeren wij sinds 1905 in een alles behalve mooien toestand. In dat jaar hebben vrijzinnige propagandisten geprofeteerd van een betere toekomst voor ons land, welke zou aanbreken, als Kuyper maar eerst weg was. Het is een oud en goed spreekwoord van de LatijneD, dat men van dadonden geen kwaad mag zeggen. Op politiek ge bied geld die spreuk echter niet. De kiezers dienen zioh rekenschap te geven van wat ii gebeurd. Hier is van toepassingEen schip op straDd een baken in zee. Een der al lereerste grieven wasBr. Km/per h eft het volk verdeeld in Christenen en Raganislen. Zij zouden echter de vlag der verzoenings gezindheid in top voeren, de eenheid van ons volk bevorderen. Is sinds dr. Kuyper aftrad, iets van die verzoening tot stand gekomen Neen, wij verkeeren nog in het zelfde stadium. Bovendien, die tegenstelling, die anti these, is maar niet in 't brein van dr. K. opgekomen, maar wordt aangegeven door de beginselen. Wij zijn overtuigd, dat er ook onder de liberalen Christenen kunnen zijn, maar dan zijn ze bij vergissing liberaal. Als wij gelooven aan een hoogere openbaring, dan kunnen wij het liberalisme niet aanhangen, zocals wij dat in Nederland kennen. Id een geschrift van prof. Treub, vrijzinnig- domooraaf, 't welk in 1901 is versohenen, maakt dhr. Treub dezelfde tegenstelling als Grom, Kuyper en L «hinan. Daarin staat, dat liberalen van allerlei slag die negatieve eigenschap bezitten, dat zij elke politiek verwerpen, die haar grond slag neemt in de Goddelijke Openbaring. De Bijbel op den kansel, in het gezin, goed desnoods nog in de school, maar blijf met dien Bijbel weg van bet politieke erf; aldus zegt een liberaal. Maar voor ons is die Bijbel de bron van licht op hel terrein van staat en maatschappij. Wat zou een landbouwer beginnen, die de zon buiten zijn akkers zou willen sluiten. Die tegenstelling hebbeu wij niet ge maakt zij is er van de andere zijde ge komen. Hier woonde in de 16e en 18e eeuw een volk, dat vasthield aan de Godde lijke openbaring. Maar tegen 'tjeind der 18e eeuw is de maoht van het modernisme gekomen. Toen kreeg men twee stroomin- gen. Ter eener ziide liberalen, vrijainnig- demoeraten, eto., geesteskinderen der revo lutie aan den anderen kant zij, die putten uit de Goddelijke openbaring. Men heeft wel eens gezegd, dat is alles goed en wel, maar dan aat samengaan met Rome,' dat is toch niet in den haak. Jaren geleden debatteerde spr. eens met dhr. Roodhuijzen. Deze kon dat sameogaan van 't nakroost der Geuzen met de Room- sohen ook niet begrijpen. „Oranje zou u vloeken zoo sprak hij. Spreker antwoord de eohter: „Het sohijnt dat de historische gedachte bij u niet sterk spreekt, mijnheer Roodhuijzen. De gedaohte van Oranje was juist Roomsch en Onroomsch saam te binden tegen de onderdrukking.*' Ook zijn de liberalen zelf niet zoo baDg van het Roomsoh spook. Ze geven 't voor om Christelijke kiezers in de liberale fuik te drijven. Rome's macht is ook niet meer dezelfde vroeger. Denk slechts aan Spanje, waar tegenwoordig een macht is, die vierkant staat tegenover den pausaan Portugal, aan Italië (Rome heeft zeis een aoti-olericalen burgemeester), ja, aan Frankrijk, de oudste dochter der Kerk. Daar juicht men in de Kamer e.en Viviani, den liohtendoover, stormachtig toe en trekt f39,000 uit om z'u rede overal te doen aanplakken. Rome heeft thans denzelfden strijd als wij, nl. tegen de nieuwe wereld beschouwing, in 't laatst der 18e eeuw opgekomen. Thans nam spreker de leuze van verzoe kingsgezindheid nader onderhanden. Met feit in (de burgemeesters-benoemingen te Klundert, Oud-Beierland, Barendreeht eto.) werd aangetoond, hoe de vorige minister van Binnenl. Zaken, de partijdigheid zoo ver dreef, als ooit eenig ander liberaal minister. Ia de Grondwel staat wel, dat elk Nederlander tot elke landsbetrekking benoembaar is maar de liberalen hebben dat opgevat als stond er voor „elk Neder lander" in de plaats „eik liberaal" Behalve verzoening, was in 1905 ook in 't uitzioht gesteld, dat we op stoffelijk gebied zouden vooruitgaan. Ons land is een der achterlijkste op 't gebied van sociale wetgeving. De arbeider, die naar Duitsch- land gaat vindt daar een ODgevallen-ver- zekering, een krankenkas, een ouderdoms- verzekering. Het liberalisme is bij ons 50 jaar lang aan 't woord geweest en heeft, ia naam der vrijheid, niets van sociale wetgeving willen weten. Sprekersehilnerde nu den stand waarin de arbeiders dien tengevolge gekomen waren en verwees ook naar het werk van Prof. Quaok. Wel kwam het kabinet Pierson-Borgesius, even voor het aftrad, met een wetsontwerp op de peDsioneering, maar Dr. Kuyper sprak toen van een paradepaard. Dit is hem zeer kwalijk genomen. Ook spreker is het met die titulatuur niet eens, maar had liever zien gesproken van een ouden knol. Immers er zou voor pensioneering slechts 2 millioen uit de staatskas genomen worden, wat zoo goed als niets is. Het beestje zat dus niet, zooals paradepaard betaamt, goed in z'n vleesch, maar was zeer mager. Toen Dr. K. optrad moest de geheele zaak weer geregeld worden en in 1904 versoheen het bekende wetsontwerp. Zou minister Lely 2 millioen geven voor de pensioneering der arbeiders, minister Kuy per 8 millioen. De pensioenkwestie is een der meest belangrijke vcor het leven van den arbeider. Wanneer hij denkt aan den tijd, dat hij niet meer zal kunnen werken, dan zal het ook den Christen werkman, at mag hij ook zingen In de grootste smarten Blijven onze harten In den Heer gerust wel eens droef te moede zijn. Daarom was het een groote gedachte van dr. K. niet alleen te willen zorgen voor 70-jarigen maar voor ieder, van welken leeftijd, die ongeschikt zou worden voor den arbeid. Een visseher, die op 40-jarigen leeftijd invalide werd, moest dan geen 30 jaar op pensioen wachten. Toch stelde men het van liberale zijde anders voor en zei: Als*je 70 bent, dan krijg je een rijksdaalder, of riep als Rood huizen uit: „Wat heit nou 'n dooie aan pensioen". En wat heefi men zelf gegeven, toen men aan 't bewind kwam? Toendr. K. pas 9 maasden minister was trommelde de heer Veegens reeds ongeduldig op de iuiken van de mioisteriëele kraamkamer. Hijzelf.... wachtte 2 jaar en kwam toen met een bijna geheel overgeschreven wets ontwerp. Alleen met dit kleine verschil, dat dat pensioen zou ingaan op 65-jarigen leeftijd. Maar dan moest de 40-jarige invaliede vissoher tooh nog 25 jaar op pensioen wachten. Want men kwam met geen inva'iditeif?-verzekering. Toen Talma daar naar vroeg in de Kamer kreeg hij ten antwoord Dat zal wel 1912 worden. Alsnu braoht sp;eker het Wetje-Rink te* sprake. Daarop werd vaak door openbare onder wijzers gewesen, wanneer het ging over de weinige vruchtbaarheid van 't afge treden kabinet. Duidelijk zette spr. uiteen hoe er, zonder het beginsel van rechts gelijkheid, door Maokay en Kuyper in de wet neergelegd, geen Wetje-Rink zou tot Btand gekomen zijn. Ten slotte werd de derde leuze der vrij zinnigheid in 1905 onder de oogen gezien, nl,Een Volksleger en bezuiniging op mili taire uitgaven. Ook daarvan is niets terecht gekomen. Minister Staal zeide wel een zuinig minister te willen wezen, maar niet te weten of hij zou kunnen bezuinigen. Zelfs was onder minister van Rappard de oorlogsbegrooting met l'/a a 2 millioen gestegen. Deze minister deed zoo vreemd, dat men ten slotte op 21 Deo. 1.1. zijn be grooting verwierp. Men kent het verdere verloop. De rechtsche partijen moesten optreden als redders in den nood. Welke zijn de oorzaken van den val dit kabinet Men had hel oonoentratie-program van liberalen en vrijzinnig-democraten op den voorgrond gesohoveD. Daarin werd meer beloofd, dan men geven kon. Spr. toonde een briefkaart met het standbeeld van dr. K., 't welk Borgesius, Treub en Troelstra trachtten van z'n voet stuk to trekkeD. Verder stond er op ge drukt dat de liberalen godsdienstiger zijn dan dr. Kuyper. Zij betrachten 'f Schrift woord „Gij zult geen andere goden voor mijn aangezicht hebben". Die kaart bad dhr. Borgesius. aan H. M. de Koningin moeten tooneD, inpiaats van het gemeen schappelijk program der vrijzinnigen, dat was 't ware program, en op grond daarvan had hij moeten bedanken voor de opdracht een Kabinet te vormen. Spr. bhsloot zijn onder groote stilte en opmerkzaamheid aangehoorde rede, met de opwekking, bij een eventueele verkiezing ook in 't distriet Oostburg te toonen, dat we niet houden van de politiek van veel beloven en wei nig geven. (Luctor et Emergo Goes. De burgemeester maakt bekend dat personen van 16-35 jaar, die aan de schietoefeningen willen deelnemen, zich ter secretarie voor 5 Maart a s. kunnen aanmelden. Middelburg. Naar men ons van be vriende zyde mededeelt is ook hier, evenals te Vlissinges, een comité georganiseerd ter bespreking der bezwaren tegen de ver hoogde grondbelasting. Het comité zal zoo mogelijk as. week een openbare vergade ring uitschrijven, Vlisslngen Vrijdagavond hield de afd. van het Neder). Werkliedenverbond Patri monium alhier, in het gebouw der bewaar school aan de IJzeren Brug, haar 26e jaar vergadering. Na op de gewone wyze door den voorzitter D. Dijkstra geopend te zijn, werden door den secretaris penningmees ter verslagen uitgebrachtle dat der afd., waaruit bleek dat de af deeling met 15 leden was toegenomen, doch met 7 was verminderd 2 buitengewone en 2 gewone leden overleden on 2 vertrokken, zoodat de afdeeling op 8 Febr. j l. 110 leden telde. 2e. Het verslag der kas, welks toestand veel beter is dan verleden jaar, dank zij de vrijwillige giften van de leden en 'n groote gift van buiten en ook, Gode zij dank, vooral door de weinige ziekten. Se. Ook de kas van Hulp in Nood, die by bijzondere omstandigheden uitkeering geeftaanouden van dagen en weduwen kon op een saldo wijzen. 4e. Uit het kwartjesfonds bleek dat dit 68 leden telt, die telkens als een lid komt te overlijden, een kwartje inleggen. De voor zitter die dit verslag uitbracht wekteernstig de leden op om die er nog geen lid van waren het toch te worden, waarna hij met dankgebed om 10 nur sloot. Van dr. A. Kuyper Jr. was een beriehtingekomen, mel dende dat hij de benoeming tot lid van de commissie van advies met dank aannam. Deze benoeming was geschied in de plaats van ds. Veenstra, die overleden is. Vrouwepolder. Vrijdagavond kwam men alhier tot eene definitieve oprichting van de afdeeling „Vroawepolder" van den Christelijk-Nationaien Werkmansbond,met aanvankelijk 18 leden. In het bestuur werden gekozen de heeren ds. J. v. d. Viugt als voorzitter, C. de Roo als seoretaris, W. Duvekot als penningmeester, A. Zwemer en W. de Vos als commissarissen. Verder werd nog het reglement vastgesteld en andere huishoudelijke zaken geregeld. Hulst. Een zeldzame vangst deed alhier Woensdag een hond. die in een uur tijds in een schuur niet minder dan 87 ratten te pakken kreeg. 1Zelandia Hulst. De firma Van Waesberghe, die het bedrag van 56,424 franos aan de Henegouwsche Bank te Pergen heeft ver zonden, lijdt door den diefstal geen sohade, daar de zak was aangeteekend voor een waarde van 56,609.75 franos. Het wordt nu onderzocht of de schadevergoeding moet worden betaald door de spoorweg-maat schappij Moohelen—Ter Neuzen dan wel door de Belgische staatsspoorwegen. Scherpenisse. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Ingekomen waren de volgende ingekomen stukken le. Aanvrage van dhr. D. J. Duinhouwer alhier om eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school. Besloten het gevraagde ontslag te verleenon met icgdDg van 1 Juni 1908 of zooveel vroeger als zijn opvolger iofunctie zal zijn getreden, en tevens B. en W. te machtigen sollici tanten op ta roepen op de minimum- jaarwedde. 2e. Missive van Ged. Staten houdende terugzending van een exemplaar van het goedgekeurde besluit van 14 Febr. 1908 tot wijziging der begrooting voor 1907. 3e. Missive van degezondheidsoommiesie te TholeD, houdende dankbetuiging voor de toezending van een exemplaar vsd het verslag bedoeld bij art. 52 der wonisgwi-t Op voorstel van B. en W., wordt met algomeene stemmen besloten, in de Kerk straat een vierde lantaarn te doen plaatsen en een gemeentelokaal in gebruik at te staan voor het houden eener vergadering te) beleggen voor het oprichten eener at- deeling van het „Groene Kruis". Nog had eenige bespreking plaats omtrent uit e voeren werken aan de bestrating- Tholen. De verkiezing voor een lidvan den Raad (vac.-Wagtho) if b0Paa °P 9 Maart. Heinkenszand. Deze week werd een bejaarde, alleen wonende en arm sage vrouw alhier ziek, zoodstdehu p r an eu geneesheer moest worden ingeroepen, oen deze versoheeD, vertoonde z'o en a elig schouwspel aan zijn oogen- '-e y ''w ag niet te bed - dit soheen zij met te hebben maar op eenige zakken en bovendien was zij zelve en haar woninkje zoo vervuild, dal de geneesheer met behulp van eeu verpleegster eerst de vrouw en daarna haar woning list reinigen, waarna, met toestemming van het li, Kath. armbestuur, haar armzalige meubelen werden verbrand. De vrouw wordt thans verpleegd bij hare eveneens bejaardeen armlastige buurvrouw. E. R. C. RECLAMES. in naohtj voeten. slaapwaD sprak hi baar huis behoorlijl te slapeD Het feit dat de volgende gebeurtenis belang voor u heeft spruit daaruit voort dat Mejuffrouw Den Boer te Goes woon achtig is en dat zij waarschijnlijk aan een groot aantal ODzer lezers bekend zal zijn. Mejuffrouw C. den Boer, Matthetls Smallegangsbuurt B 219 te Goes zegt ons Na het groote suooes dat ik bekomen heb met Foster's Rugpijn Nierenpillen kan ik niet nalaten U mijn bartelijken dank te betuigen voor dit heilzaam geneesmiddel. De laatste tien maanden was ik geen oogenblik zonder vlijmende pijn in de lendenen en in den rug, dit wan zeer on aangenaam daar mijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geringste bezigheid mij veel moeite en last veroor zaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder hevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hoofdpijn, ik begon mij ODgerust te maken dat mijn ziektedaar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zioh verder zou uitbreiden. Toen ik toevallig hoorde vertellen dat Foster's Rugpijn Nierenpillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelijk een doosje komen. Hoe zal ik u mijn vreugde be schrijven toen ik reeds na het gebruik van deze eene doos eene buitengewone verlich ting bekwam en de pijn zoo goed als geheel verdwenen was. Ik zal thans nog een doosje innemen en vertrouw dat ik dan volkomen hersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste was aller ziekten, met uitzondering van tuber culose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze versohijnselen ver ward worden met andere ziekten, terwijl de nierziekte zioh meer en meer uitbreidt en zieh onopgemerkt eomplioaties voor doen, totdat ze zieb diep in het gestel ge worteld heeft. Let dus op de eerste ver schijnselen van pijn in de zij, neem uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Fos ters' Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Den Boer gehad heeft. Wy waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zyn te Goes verkrijgbaar by de firma Nathan Emanuel, en te Middelburg bij den heer Joh.de Roos,Vlasinarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één- of f 10 voor zes doozen. In 't district Sliedrecht is van a.-r. zijde na bedanken door dhr De Wilde, aan den heer J. van der Molen, school opziener in het arrondissement Dokkum, te Leeuwarden, de eaudidatuuraangeboden. In 't district Tietjerksteradeel zullen de ohr.-historischen met de anti-revolutionairen samenwerken in het stellen van een ge- meensobappelijken oandidaat. De sociaal democraten in het district zijn van plan een krachtige aotie te voeren voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer. De oan didaat, de beer Vliegen, zal vauaf 1 Maart alle avonden tot aan den stemmingsdag in het district optreden. Ook zullen verschil lende andere sprekers in openbare ver gaderingen de candidatuur-Vliegen ver dedigen. Niet minder dan 25 vergaderingen zijn reeds voorbereid. Ook zijn er verschil lende sprekers om te debatteeren met de anti-revolutionaire en liberale sprekers, wanneer die in het district mochten op treden. (Leeuw. Ct.) In 't district Weesp is door de Cen trale A. R. Kieiv. in de vaoature Heems kerk oandidaat gesteld voor da Prov. Staten van N.-Holland mr. V. H. Rutgers (zoon van prof. dr. F. L. Rutgers), advocaat te Hilversum. Te Assen is tot lid van den gemeente raad gekozen Meijer (lib.) met 582 tegen 473 stemmen op Oldenziel (soo.). Te Boskoop is een tuinman aan de Tuinbouwwinterschool in een diepe sloot gevallen en verdronken. Op 't Holland- sche diep onder Klundert is een schippers knecht door een windvlaag over boord geslagen en verdronken. Te Zandberg geraakte een 4-jarig meisje in brand ten gevolge van aanraking met de brandende kachel. Het kind stierf aan de bekomen brandwonden. Uit Oijen De Maas is dermato ge wassen, dat hedennacht ook de hoogste uiterwaarden ondergeloopen zyn en do rivier van dyk tot dyk staat. Door het wel water is er reeds zooveel water in de tra verse van de Beersche Maas dat de provin ciale weg naar Oss voor een gedeelte overstroomd is. Te Zaandam werd Donderdagnacht op straat aangetroffen 0011 vrouwspersoon^ !*-' I- Compas Een ni der echo jongens onderwijz ontnomen inval dez laten roo mee konc van huDt werd dan In een w gekocht genomen, een sigaai ODt waarde genomen opgerookt eenige tri de poppen uit de sig: hevigen is een sohate die er m kunnen so Voor merzienrat dreigbrief schryver Ludowici's nauwkeuri 100.000 m noodige dr brief ging politie. Uit bloedige oi de z'.ovee tegen de g ellendige jaren achti in den om als in oorloj deerd, brug Woensdag dig gevech en boeren, van den gr agenten ee zyn woninj king schaa huurder. G beide kante de politie zi Te Zi geval voor jaar groota In he New-York i een boete va den rechter over zy als Het bettof tramwegma ling van de door den tr De jury koi toen, door en „kruis" of zij het dig" zoude het. Mi ar manier de waren gek spraak van nen en voeg van een zoo treden van zaak is nu In Zwitserland denkelijk regenachtig Van ongeluk sohade won' is op den FJ een der paa een lawine den in het een lawine, stein. Een andere drie komen. Een Wiggis heeft sohade aang van huizen honderden o Gistere een oude m een paar nas cent bleek 's nachts de en snuffelde stelen waarc wakker en, die gast was d Russische w schrik van West. Hij gr los, tot de j veiligheid bri Volgons spondent van Roy, dat zij wegens den doode zou t eerste man stoel het lev kaansohe ove tot gevangen digd. Deze is ii dingen af. 1 t< IV de in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2