Spgalare ïestocpiaps. TELEGRAMMEN. ifloop VerkoapiBBeo, m. dvertenfiSn. In gezonden. Stukkien. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen. gaan en morgenstor worden. Op 26 Maart bereikt h(j de groote Westelijke elongatie, en op 7 Mei de bovenste een junctie om daarna weer avondster te worden. Hij komt echter nooit meer dan ongeveer drie kwar tier vóór de zon op en za' dus moeilijk waarneembaar zijn. Mermrius is op 14 April in conjunctie met Ss'urnus. Venus is nog steeds avondster. Zij bereikt hare grootste Oostelijke elongatie op 26 April en hare grootste helderheid op 29 Mei. Zij staat des avonds hoog s«n den hemel. Venus komt in conjunetie met Mars op 4 April. Mars is nog goed waarneembaar in den avond. Hij nadert echter de zon en gaat in het eind van Mei reeds ruim twee uur na zonsondergang onder. Jupiter is in quadra- tuur op 24 April en is goed waarneembaar, in Maart nog bijna den geheelen nacht, in Mei tot middernacht. Saturnus is op 20 Maart in conjunctie en dus niet waarneem baar. Op het eind van Mei komt hjj reeds weer ongeveer 2 uur vóór de zon op.Üranus is in quadratuur op 6 April. Hij is echter door zjjne zuidelijke declinatie moeilijk waarneembaar, daar hü slechts een paar uur vóór de zon opkomt. Neptunus is op 1 April in quadratuur en is in de eerste helft van den nacht gunstig geplaatst voor de waarneming. Be Natuur. De te Kiel overleden geheimraad prof. Von Esmarch (zie Telegrammen in ons vorig nowas gehuwd met Prinses Henriette van Sleeswijk Holstein Sonderburg Glucksburg een tante van den Duitsehen Keizer. Hij is 84 jaar geworden. Hij nam in 1848 en 1864 in Deenschen dienst deel aan den ambu-. lance-arbeid op 't oorlogsveld. Hij was zeer bekwaam in de ontwikkeling van de chirur gische oorlogstechniek, den verplegings dienst te velde en in het kunstmatig bloed- leeg maken van ledematen. Zou deze wereld haar einde tegemoet hollen f Men zou het zeggen wanneer men de berichten uit Baltimore (N. A.) leest, omtrent de wijze waarop de miliiardairs aldaar en 'hunne families zich amuseeren. Zoo heeft zich dezer dagen, ter gelegen heid van een gecostumeerd bal, een ver wonderlijk modern tooneel afgespeeld, waarvan de heldin een jonge getrouwde vrouw was, ééne der meest gefêteerde van haar, die verwijlen in de kringen, waar men pret maakt. Genoemde dame was namelijk op het bal verschenen, gekleed of om meer der waarheid nabij te bljjveaonge kleed in een elegant badcostuum, dat de geestdriftige commentaren van de gansche nitbundig-jubelende schare gasten ver wekte. Toen het souper aan den gang was, champagne had gestroomd, kiemde er in 't brein van een der gasten een geniaal denk beeld, waarvan hij onmiddellijk een ander aanzittend deelgenoot maakte. De twee ongelui verlieten zonder opzien de tafel, en kwamen kort daarna terug met 'n groote badkuip, gevuld met lauw water, waarin een hoeveelheid rozen dreef, die de geheele zaal met haar geur vervulden. Op het zien van de kuip, verhieven zich alle gasten, als gehoorzamend aan denzslfden drang een dozijn krachtige armen maakten zich mees ter van de dame in badcostuum, die, in een handomdraaien, in 't water werd geplonsd, te midden der bloemen, die aan do opper vlakte dreven, terwijl de gasten, die zich met spuitwater-syphons gewapend hadden, het slachtoffer rijkelijk bespoten. Het was een algemeene hilariteit. En men keek met verdiende minachting een goeden burger en zijn vrouw na, die, in plaats van als de anderen te applaudiseeren, zich, ten teeken van protest, terugtrokken. Bandieten in Miinchen. Hieronder laten we in sijn geheel den brief volgeD die, zooals men weet, de Kommerzienrath Ludovici te Mlioohen van een onbekenden bandiet ontving. Geachte Heer I „Daar ik van het leven, dat ik thans leid, meer dan genoeg heb, ben ik van plan me op een voor u eenigszins onaangename wijze geld te verschaffen. Tot dit doel verzoek ik u aanstaanden Vrijdag, op een plek, die ik u nauwkeurig zal beschrij ven, de som van loo.ooo mark te willen depo- neeren. Voor u is dit een luttel bedragen voor mij is het voldoende om me een onbe zorgd leven te verschaften. Ten teeken, dat u met me accoord gaat, moet u nog heden in de „Neueste Nachrichten" laten adverteeren „Ludwig accoord", of wat u anders nog te melden hebt. Ik veronderstel, dat ge dezen brief aan de politie in handen zult geven, om mij, wanneer ik het geld in ontvangst denk te nemen, te laten arresteeren. Dat laatste zou u niet ge lukken, doch ge kunt alsdan het volgende beleven. Om u van den ernst der zaak te overtuigen, zou ib allereerst één van uw kin deren doöden, met middelen, waaraan niemand denkt, en waartegen geen mensch hen kan beschermen. Dan kom ik opnieuw met een eisch voor den dag, doch heb dan minstens twee millioen noodig. Weigert ge nog, dan komt weer een kind aan de beurt, mijn vor dering wordt telkens een millioen hooger, tot uw verzet gebroken is. Pas op het licht uwer oogen ge zoudt het gemakkelijk kunnen verliezen, 't Is onmogelijk voor u en de uwen om het noodlot te ontvluch ten de bewaking van alle detectives ter wereld zou niets baten. Word ik werkelijk gevangen genomen, dan hindert het nog niet. Ter dood veroordeelen doen ze niet zoo gauw, en voor het tuchthuis ben ik niet bang. Ervaring maakt •wijs, al is het dikwijls niet prettig, op die manier verstandig te worden. Ik waarschuw u ten goede, opdat ge niet pas bij het lijk van uw kind leert inzien, hoe dwaas ge gehandeld hebt. Dan zou het te laat zijn. Geen rustig uur zal er meer voor u aanbreken. Met elke post kunt ge een nieuwe jobstijding verwachien, terwijl gij thans, door een geringe som, van alles bevrijd kunt blijven. Aan u de keus, hoe ge uw leven wilt inrichten. Josef Maier". Men ziet het, de brief laat aan wreede boosaardigheid niets te wensohen over. Er werd intuseehen geconstateerd,datdeechrij- ver geen kind, doch een volwassen mensch geweest moet zijn. Er is een belooning van 500 mark vastgezet voor ieder, die aanwij zingen omtrent hem kan geven. Ook de beide jongens, die zich als zijn werktuig lieten gebruiken, kunnen dit geld ont vangen. Telegr. Te Brighton (Engeland) zijn twee lingen geboren (twee meisjes) die aan de heup met elkaar zijn verbonden, bijna rug aan rug. Overste Castris te Boekarest is met f 100,000 uit de kas van zijn regiment ge vlucht, in gezelschap van een zekere juffr. Manoleseu, zuster van den beruchten inter nationalen hoteldief. Uit Lambreeht, in de Paltz, wordt bericht dat tien kleine kinderen sinds eer gisteren in een naburig woud verdwaald zijn. Den geheelen nacht door werd vruch teloos naar hen gezocht. Gistermorgen zijn troepen houtvesters en sappeurs vertrok ken, om de kleine zwervertjes te gaan zoeken. Het heeft Zaterdag ook in Engeland ongemakkelijk gestormd. Te Lincoln woei, tijdens een voetbalwedstrijd, een stuk van de tribune in elkaar en dertig menschen, o.a. ledsn van het orkest, deden een lee- lijken val. Eenigen werden zwaar gekwetst Te Birmingham rukte de wind, ook op een voetbalveld, 6en stuk van het dak van de tribune af. De menschen liepen er gauw vandaan. Verder allerlei berichten over weggewaaide daken en omgewaaide schoor- steenen. Van de kust natuurlijk ernstiger nieuws. Te Antwerpen is op geheimzinnige wijze do houdster van een „bar" in de Italiestraat vermoord. Men vond haar lijk in de badkamer, aan handen en voeten ge bonden en een prop in den mond. Als ver dacht van deze misdaad is een Fransche electrician, R&ymon Belloy, gearresteerd, een vriend van de jonge vrouw die in de bar als kellnerin diende. Vermoed wordt dat beiden tot een bende Parijsche apachen behooren en dat zij op diefstal waren uit gegaan. In Akua-Izlatina, een Hongaarseh dorp, had een aardsohuiving plaats op het terrein van de mijn Kunigunde. Een grond massa van 62 Meter lengte en 60 Meter diepte zette zich in beweging en sneed met onweerstaanbare kracht den landweg in twee. Op het oogenblik is de toestand zoo, dat elk oogenblik een tweede strook gronds van 800 meter lengte zich in beweging kan zetten. Een aantal huizen moesten in allerijl worden ontruimd. De Kunigunde-sehool, die ook wordt bedreigd, is sedert 2 jaar verlaten, omdat ze onder water staat. Een boerin met twee kinderen zijn bedolven en stierven voordat men ze redden kon. De Italiaansohe pakketstoomer „Una- bria" kwam Zaterdag in de haven van Buenos-Aires san. Te Barcelona had het schip een aantal passagiers aan boord ge kregen, die door hun houding gedurende den overtocht, eenig wantrouwen wekten. Bij aankomst te Buenos-Aires werd hun bagage nauwkeurig door de douane-amb tenaren onderzocht, die er een groot aantal bommen in vonden. Twee der verdachte reizigers werden gearresteerd de anderen konden vluchten, maar hun arrestatie is waarschijnlijk slechts een kwestie van tijd. Men gelooft, dat deze individuen voor nemens waren, te Buenos-Aires gelijke aanslagen te plegen, als onlangs te Barce lona hebben plaats gehad. Te Londen zal mej. Marie Botha, de zuster van generaal Louis Botha, Zaterdag in het huwelijk treden met den heer Haw- kin, secretaris der Eighty Club en een bekende persoonlijkhaid in onze politieke en rechtskringentenminste als de lichte aanval van griep, waaraan de bruid lijdt, geen uitstel noodig maakt. Het huwelijk zal gesloten worden ia de oude Hollandsohe Kerk in Austin Friars, door dr. S. Baart de la Faille, den predikant der gemeente, bijgestaan door den Reverend Hawkin, vader vaa den bruidegom en afgescheiden predikant te Ealing; dr. Clifford, van de Doopgezinde gemeeute, de bekende Boeren- vriend een der weinige, trouwe Boeren- vrienden hier onder de geestelijken tijdens den oorlog zal ook eep korte preek houden. Sir R SoIobiod, agent-generaal van Transvaal, zal, naar Engeisoh gebruik de bruid „weggeven". Aldus bericht men aan de A\ B. C. Dat „afgescheiden" zal wel doelen op een „vrije" kerk, in Engeland worden de leden eener zoodanige kerk vaak dissenters (afgeschei denen gescholden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redaktie Reeds geruimen tijd worden de lezers van De Zeeuw vergast op zeer uitgebreide Advertenties van verschillende H.H. Agen ten in Naaimachines, wier hart hoog opge zwollen schijnt over hun doen en laten wederzijds, en spreken zij het wederkeerig uit, ge wroet mij ia mijn ingewanden en komt op mijn terrein. Het doet zoo denken aan twee vrouwen die voor een zeker Koning stonden, elk met een kind beladen, doeh met dit ver schil, dat het eene leefde, en het andere dood was, beider eisch was, mij komt het levende toe. Eo de rechtspraak ken nen wij. Zoo ook hier: elk der klagers, en aanklagers, wil het beste terrein hebben om te vissehen, terwijl men over en weer, elkaar gunt te vissohen, in een water zander visoh. Dit wordt wel niet met «meel woorden gezegd, maar kuut ge toch wel proeven. Ea zoo scherp gaat het in de laatste nummers van De Zeeuw zelf, dat men lezende haast zou gaan denken het is niet te hopen dat de H.H. Agenten in den avond elkaar op den publieken weg ontmoeten, op gevaar af, van sterke botsing, en dan kon het wei eens meer kosten dan 24 centen. Doch scherts ter zijde, want kwaad zijn ze beide in geen geval, daarvoor zijn ze te zacht vaD aard, te verstandig, en toegevend tevens. Mis schien gaat het hun nog wel in de praktijk, gelijk ondergeteekende eens haring zag ver- koopen door twee Joden in een groote stad. De een verkocht steeds alles, en schold tevens den ander zoo hard mogelijk uit, verachtende tevens den ander z(jn waar, onderwijl stond de ander met tranen in zijn oogen, en scheen niets terug te durven zeg gen. Doch toen de eerste bezending was uitverkocht volgde spoedig nommer twee, en.weg waren de traneD, en volgde spoedig de haring, waarna zij samen den buit deelden. Dit vond ik ridderlijk, be halve het schelden. Indien dit nu ook het verloop mag wezen, en het einde, dan z(jn de kosten die de heeren gemaakt heb ben,misschien nogwel niet te duur betaald, het is te hopen. Ik spreek echter geachte Redactie na mens velen die het vervelend beginnen t9 vinden zoo gedurig vergast te worden op zulke kennisgevingen, telegrammen, en ond6r welka benamingen meer, zij al voor komen. Wij gelooven dat zulks in een blad van geloovige richting niet past, het is toch geen vogelkooi waar men uit en indraagt wat men wil Ik geloof een liberaal blad als de Middelburgsche Courant zou nog schrijven „Eu biervoor sluiten wij verder onze kolommen", dit is meer dan eens be wezen. Redenen waarom wij u vriendelijk- ver zoeken de kolommen hiervoor verder te sluiten, en H.H. Agenten maar te bewegen tot een vriendschappelijk mondgesprek, dit is gewis veel vruchtbaarder het lijdt tot verbroedering, en hebben wij misschien eerlang het voorrecht niet één, maar dan twee agenten tegelijk agenten tegelijk aan onze huizen te zien, voor hetzelfde doe), 8n worden zij alsdan gewis ontvangen met den blijden uitroep, ziet hoe lief zij elkander hebben Hopende dat ook dit schrijven,een weinig er toe mag bijdragen, en alzoo een plaatsje kan waardig gekeurd worden in De Zeeuw verblijf ik geachte Redactie met de meeste hoogachting, uw bestendige lezer Serooskerke J. V. Donderdag 27 Febr. Middelburg, 8 uur in de Vergenoe ging door not. HosaDg een huis Zuidsingel E 40 groot 192 c.A, en een huis met tuin Koepoortstraat N 33 groot 159 c.A. Te zien 26 en 27 Feb. 1012 en 2—4 uur Hoede kenskerke, 9 uur bij Ver beek door deurw. Holimann Verhoek inspan als 2 zwarte veulend ragende mer ries oud 12 en 6 jaar, 1 zwarte Tuin oud 10 jaar, 1 bruine hengst 1 jaar, 1 donker bruine veulendragende merrie oud 7 jaar, 1 donkerbruine merrie oud 7 jaar, 1 licht bruine merrie oud 7 jaar, 1 veulendragende merrie oud 5 jaar, enz totaal 14 paarden, 41 stuks hoornvee, 12 melkkoeien, 3 drach tige zeugen, 4 vette varkens, hond met hok, 108 kippen en hanen, 12 eenden, tent wagen met portieren, tilbury, 3 men wagens op ijzeren assen, driewielskar op ijzeren assen, arrestee, 4 veidsleden, kruiwagen, 10 ploegen ia soorten, 12 eggen, 1 lepel- egge, enz. enz,, zaaddorsehzeil, bascule met gewichten, stal- en zoldergcreedschappen, hamassement, melkontroomer, vietoria- karn, hooi, stroo, pulp, huisraad, enz. Middelburg, 8 uur in de Verge noeging door not. Hosang huizen. Heinkenszand, 10 uur bij Geus door not. v. Cieef voor J. Minderhoud 1,7570 H. weiland. Vrijdag/28 Febr. Cortgene, bij Th. Harthoorn 10 uur door not. Noordijke inspan ais2 werk paarden 5 en 14 jaar, 1 zwart hengstveulen, 5 melkkoeien, 2 vette varkens, 4 mestput- loopers, 80 kippen, landbouwgereedschap pen, meubels enz. Om uur het vee. Goes, op Slot door not. Pilaar voor dhr. Ossewaarde 8 uur lo. een pakhuis Nieuwstraat D 217 groot 127 e A. 2o. een huis, sehuur en tuin Kleine Kade B 184 resp. 127 en 190 o.A. Westkapelle, zuidstraat 30 door not. v. Nimwegen 11 uur meubelen, eiken houten kabinet, verenbed met toebehoorec, poreelein, 2 melkgeiten, 16 kippen en 1 haan enz. En om 2 uur in café, wed. P. Minderhoud een steenen windkorenmolen met bouwland en varkenshok saam 1930 o.A. En een buis, schuur en tuin zuid straat 30 groot 635 o.A. En 395 e.A. bouwterrein met sehuur. En 30 Aren bouw land M'ddelburgsehe Kleiweg. En een dubbel woonhuis koffiehuis met verlof Zuidelijk deel groot 255 cA. Te zien 26 en 27 Febr. 1012 en 2 -4 uur. 's-Gravenhage. De Staatscommissie voor het reddingswesen zal morgen met Prins Hendrik een bezoek brengen aan Terheljde en proeven nemen op materiaal van het pension Vluehtenburg. 's-Gravenhage. Prins Hendrik heeft heden een zitting van den Raad van State bijgewoond, Hoek van Holland. Ten Z.W. van het Zuiderhoofd is heden morgen 5 uur een visschersschuit gestrand, vermoedelijk met man en muis vergaan want esrige kussens en een mast zijn aangespoelden van de opvarenden niets bekend. Gisteren is hier het lijk aangespoeld van een slachtoffer van de ramp met de „Berlin" op 21 Februari 1807 't is dat van den heer B. Theemans uit Enschedé. Zijn gouden ring zat nog aan den vinger. Madrid, De Gazette meldt dat er een besluit is uitgevaardigd dat btnnen een maand elk huis te Barcelona een huis bewaarder most hebbeD, om 't voorkomen van misdadigers te constateerenDe maat regel ie noodig wegens de talrijke bom aanslagen. Barcelona, 25 Fabr. In de Cortesstraat is heden een bom ontploft, 3 vrouwen werden gewond. Nieuwdorp. Vrijdag werd.alhier pu bliek verkocht de inspan vau wijlen Mej. de Wed. Gesohiere, door Not. v. d. KIobb. Br werden verkocht 18 paardeD, de hoog ste prijs werd besteed voor een negenjarig veulendragend paard, dat voor f 560 werd verkooht. Verder varieerden de prijzen tusschen f520 en f210. Twee eenjarige merries werden verkocht voor f 270 en f255 en een eenjarige heDgst voor f285. Van de 10 koeien brachten de duurste op f' 240 en de goedkoopste f 152 terwijl hij de kalfvaarzen de hoogste prijs f160 en de laagste f 142 was. De rundera varieerden tusschen f 185 en f 10, terwijl 't duurste kalf f 82 en het jongste f 20 opbracht. 3 geiten, waaronder een dien nacht 4 jongen gewor pen had, gingen van de hand voor f 13,50, f 16,25 en f 12,50, 3 zeugen met biggen gingen voor f 66, f 60 en f 63 van de halid. Een Walohersch wagentje werd verkocht voor f131 en een tilbury voor f55. On kosten bedroegen 10 pCt. Goesche Crt. Goes, 25 Februari I908. Tarwe en Gerst waren flauwer gestemd. Oude Tarwe fo,a fo,Nieuwe Tarwe f 7.— a 18.Nieuwe Rogge f 7.4O a 17.60 Wintergerst f8.50 a f8.75 Zomergerst f8 25 a f8.5o Haver f7.25 a f 7.50, Kookerwten f 9. a f 9.25 Kroonerwten f 10.a f II.—; Bruine- boonen f7.50 a f 10.5O, Maanzaad fa fMosterdzaad fKarwijzaad fo, Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. fl.io a fl.20; mlddenprijs fo.58. Aan part. fo,6i per pond. Versche Eieren per 100 stuks f 3.25 5 f 3.60, middenprijs f0.85, Part- f0.87 per 25 stuks. De aanvoer was luim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter fi.io 3 f 1,20 per K.G., rekenprijs f 1,15 per K.G. Eieren f 3.a f 3.50 per 10O stuks. Rekenprijs f3.35 per 1O0 stuks. Ewrenverlcoop der Onderafdeeling Zuid-Bev. V. P. N. Aangevoerde eieren 6775 stuks. Prijs f3.50 per 100 stuks. J. ZUIJDWEGT. Veilingsvereeniging Walcheren. M1DELBURG, 24 Februari 1908. Koolrapen f 1.50, Uien f 1, Hondsmuil f5.40, Kleiperen f3.40, Gieser Wildeman f 4.80, Zoete Hollaard f 4.40, Grauwe Reinette f 5, Zure Bellefleurs f 3.40 a f 3.80, Zoete Bellefleurs f 4.60, Reinette d'Or f 4.40, alles per H.L.Zure Bellefleurs f3.10, Goud Rei nette f 3, beiden per kin Citroenen f 2 per 100 stuks; Roode kool 2 a 4 ct., Savoije 1 a 4 ct., Boerenkool 1 a Is ct., alles per stuk; Peen 20 a 38 ct., Karaten 30 a 35 ct. Schor- seneeren 25 a 60 ct., Spruiten 65 a 75 ct., Molsla 25 a 29 ct., Brutsla 4o a 45 ct., Fran- sche postelein 35 ct., alles per benSterrekers 10 a 12 ct. per mandjePrei 3 a 35 ct., Selderij 11 a 20 ct., beiden per bosEieren f3.6o, Eendeieren f450, beiden per 100 stuks. VLISSINGEN. Boter f 0.65 per halve kilo. Eieren f 3.60 a f 4 per 100 stuks. ROTTERDAM, 24 Februari. Buitenlandsche Granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond boordvrij tweemaands bij minstens 5 last. Markt flauw, omzet onbevredigend. Rogge per 2100 kilo's, sa. 74! kg. C'norley f198; Helena naar wicht en kwaliteit f205 a f208. Gerst per 2000 kilo's. 59,60 ko. Zwarte Zee f158; 64 65 ko. Zwarte Zee stoomend f 161 a f 162 J 59 ko. dito dito f157; 59/60 ko. dito Februari/April all. f 1 55 a f156. M a i s per 2000 kilo's. Amerik. Mixed oude oogst f 148Amerik. Mixed, Kiindried, uit zeeboot f 144 in zakken; dito dito uit zeeboot gestort f141, f138.50; dito dito dag. gewacht f141 gezakt en f138 a f139 gestort; dito dito Hessdried, dagelijks gewacht f140 contant dita dito Hessdried, Maart-atlading f l4o; grove Donau f 145 a f 146, Foxanian f 143, La Plata f142, Odessa stoomend f139 a f 14°. ROTTERDAM, 25 Febuari. Ter veemarkt van-heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 61 paarden, 897 magere runderen, 495 vette run deren, 220 vette kalveren, 114 nuchtere kal veren, 360 glaskalveren, o schapen, 0 varkens, 147 biggen. Prijzen runderen 29 a 37 c., ossen 29 a 37 c., stieren 26 a 33 c, kalveren 45 a 57s c., scha pen f— a f lammeren faf Melkkoeien f 140 a f250, kalf koeien f 160 a t 295, stieren f 70 a f 160, pinken f 70 a f 145, graskalveren 00 a 00 vaarzen f752 f 165, vette- foo a foo, biggen f 6,00 a f 14, Hitten f o a f 00. Paarden f oa f oslacht- f 45 a f loo. Nuchtere kalveren fok- f 10 a f 15 id. slacht* f 5,00 a f 8,00. Biggen per week f 1,20 a f1,40. Ruime aanvoer. Trage handel. Maandag 24 Februari. ANTWERPEN. Tarwe prijshoudend. Kan sas onderweg fr. r9'/2- PARIJS. Tarwe vast. Febr. fr. 22.1 5 betaald. BERLIJN. Granen. De stemming is geheel en al omgekeerd. In de eerste plaats zal dit aan de voortdurend vaste telegrammen uit Engeland toegeschreven moeten worden, waar door veikoopers zich rreer terugtrokken en waardoor koepers meer aangelokt werden om tot de gedaalde prijzen iels te ondernemen. Bovendien zullen echter de berichten over eene spoorwegstaking te Montevideo, alsmede de verhoogde vraagprijzen van Argentinië de markt vaster hebben doen worden. De tarwe- prijzen stegen nik. 4 a 5. Rogge verbeterde mk. 4 in prijs, in overeenstemming met tarwe en op verhoogde offerten uit Rusland. De afzet van disponibel was heden ook beter. BUDA PEST. Tarwe kalm. Heden kr. I1.60, vorige II.60 kr. NEW-YORK. Voor Tarwe opende de markt zeer vast, prijzen waren i'/r ct. hooger, fluctueerde door dezelfde oorzaken als de markt te Chicago en sloot prijshoudend. Loco vast. CHICAGO. De T a r w e-markt opende heden zeer vast, prijzen waren I1 8 ct. hooger, steeg op betere kabeltelegrammen, aankoopen van bulls en bears, ruime dekkingen van de baissepartij, d_or den kleineren zichtbaren voor raad en de verminderde aanvoeren, maar daalde in sympathie met de maismarkt en wegens realisation om prijshoudend te sluiten. Aangekomen: 23 Febr. te Sout hampton Let s.s. Koning Willem live,n Am sterdam naar Batavia; te AmserJam het s.s. Amstelland van Buenos Ayree te Rot terdam het s.s. Caltisto van Newport News en Amsterdamte Duinkerken bet s.s Ecmland van Amsterdam naar Buencs- Ayres 24 Febr. te Rotterdam het s.s. Slo- serdijk van Philadelphia; ta Padang het s.s. Banda van Amsterdam naar Java. Vertrokken: 22 Febr. van Padang hat s.s. Gedé van Java naar Rotterdam; van Genua het s.s. Grgtius van Batavia naar Amsterdam; van New-York het s.s Amstel- dijk naar Rotterdam 23 Febr. van Perim de s s. Ardjoeno en Wilis van Java naar Rotterdam en Rotterdam naar Java 5 van Amsterdam het s s. Ambon naar Batavia '24 Febr. van Port-Said het s s. Ophirv»n Java naar Rotterdam. Gepasseerd: 22 Febr. Perici het s.a Sumatra van Amsterdam naar Batavia; Gibraltar het s s Madura van Amsterdam naar Batavia; Dungeness het s.s. Prins Willem III van Amsterdam naar Parama ribo; 23 Febr. Point de Galle het s s. Koning Willem I van Amsterdam naar Batavia Lizard het s.s. Noordam van Rotterdam n&ar New-York; Gibraltar hst s.s. Rindjani van Rotterdam naar JavaPerim het s.s. Java van Amsterdam naar Batavia; 24 Febr. het s s. Memnon van Java naar Am sterdam Dungeness het s.s. Ambon van Amsterdam naar Java. Telegrafisch Weerbericht naar waarnetningen in den morgen van 24 Februari, medegedeeld door het Kon. Ned,. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776 6 te Hor'a, laagste stand 749,6 te Breslau. Verwachting tot den avond van 26 Febr.: Matige, tijdelijk krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Zwaarbewolkte lucht. Hagel- of regenbuien. Weinig ver andering van temperatuur. Heden overleed op het alleronver wachtst onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, ADRIAAN ADRIAANSE, in den ouderdom van ruim 82 jaren, na een gelukkige echtvereoniging van 57 jaar en 5 maanden. De Heere die geen rekenschap geeft van Zijne daden doe oas in Zijnen wil berusten. Uit aller naam, M. ADRIAANSETavenier. Serooskerke, 24 Febr. 1908 Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij, en na het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd* en Grootvader en Broeder, betuigen wij bij dezen onzen harfelijken dank. Meliskerke, 25 Febr. 1908. Uit aller raam, Wed. J. JAKOBSEN geb. Haaij. Hartelijk dank asn allen, die mij bewijzen van belangstelling gaven op 22 Februari. O.- en W.-Souburg, Febr. 1908. I. DAANE. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ons bij het tfverlijdeu van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, ELIZABETH BROUWER, zoo van hier als van elders betoond, betuigen wij bij dezen onzen hartelïjken dank. 'M. HOLLEBRANDSE. T. HOLLEBRANDSE geb. HuiJfMAN. M. J, HOLLEBRANDSE. Grijpskerke, 25 Febr. 1908. W«seg» desa ËoepöissStssïïl- Z IJ 1) E voor Beuken, Festons, Galon; Cbilse Doeken en Beuken, gemaakte Mut sen, Speldenkussens en Kapers, Luier- mandjes vanaf 65 cent, Merinos Sajet 375 ct. per knot. Beste adres voor uitstoomen en verven. N. DB WOLF, Lange viel?,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3