TELEGRAMMEN. Gemengde Berichten. LEESTAFEL. öputoê isfloeiiips. Jtf&fktbfrtalrfro. Marktprijzen van Tarwe en Meel, van een bok of zoo noodig van geiten en tevens om elkander financieel te steunen by liet verlies eener geit. Br traden 15 leden toe. In h9t bestuur werden gekozen dhrn. G. van Harn, voorzitter, M. Krijnsen, vice- voorzitter, M. W 6ststrate, secretaris, L. de Looze, penningmeester, en tot commissa rissen de heeren C. Klap, C. v. d. Vreede on J. Oranje. De samenstelling van een con cept-reglement werd aan liet bestuur opge dragen. De vereen/ging zal zich aansluiten by een landbouwafdeeling, waarschijnlijk Kruininge, en draagt den naam van „Eerste Zaeuwsche Geitenvereeniging". Oostburg. De christelijke zangver- eeniging „Halleluja" gaf Zaterdagavond haar tweede jaarfeest in de christelijke be waarschool. Precies op het aangekondigde uur verschenen de zangers en zangeressen op het podium. De vergadering werd ge opend met gebed. Daarna nog eenige Neer bosch zangen gezongen, gingen wij over tot feestviering, daarna voordrachten en samenspraken, hetwelk luiden bijval vond. Daarna sprak de voorzitter, de heer H. Willems Jzeen opwekkend slotwoord, waarin hij den wensch uitsprak dat de ver- eeniging in bloei moge toenemen en werk zaam zijn ter eere Gods, maar ook zou zijn een sieraad der burgerlijke gemeente. Daarna werd Gezang 180 1 gezongen, waarna de voorzitter de vergadering met gebed sloot. Men meldt uit Papendrecht Gisterenmorgen ongeveer half vijf liep de vraehtboot Jeannette van de firma Braakman ie Rotterdam op een der kribben aan den iDgang van de Noord. De boot bekwam een lek en moest een gedeelte der lading in een lichter overladen, Nadat het lek gestopt was, werd de Jeannette bij hoog water door de Telegraaf van dezelfde firma afgesleept en naar Rotterdam gebracht. Te Woerden is plotseling overleden de heer Brunt a. r. lid der Prov. Staten voor Gouda. Men meldt uit Hillegom Hier bestaat groote ongerustheid bij de ouders vau een paar acht k negenjarige jongetjes, die Zondagmiddag om twee uur met hun beidjes de zeeduinen ingegaan zijn en 's avonds nog niet waren teruggekeerd. Den geheelen nacht zijn door ouders en buren met lan tarens de duinen doorzocht, echter zonder eenig spoor te ontdekken. De kleinste gemeente van ons land, de Geldersohe gemeente Hemmen, telde op 1 Januari j.I. 192 zielen, tegen 186 op 1 Januari 1907. In 1907 werden er 2 hu welijken voltrokken en 6 kinderen geboren Sterfgevallen kwamen er niet voor. Uit Elburg meldt men Door den hevigen N.W. wind van Zater dag steeg het water in de Zuiderzee hier zoodanig, dat de uiterwaarden tot de dijken onder liepen, en werd een onafzienbare ijsmassa hierheen gestuwd. De landen zit ten vol en hier en daar worden huizen- hooge ijsbergen aangetroffen. Op een paar plaatsen te Oosterwolde schoof het ijs over den dijk heen. Te Znandam is in een sleepboot gevonden het verkoolde lijk van een sjou werman, die zioh 's avonds te voren in een roes aan boord had beg9ven en toen moet zijn gevallen in het steenbolengat bij den ketel. Het geroosterde lijk zat geheel aan dan ketel vastgeplakt. Te Kerk Driel is Vrijdag verdronken een sohipper, die zioh omstreeks 10 uur naar boord begaf. Zijn hulpgeroep word gehoord, dooh pogingen tot redding mislukten Een man te Hengelo had liet ongeluk achterover in het vuur te vallen. Mit ernstige brandwonder aan rug en armen werd hij in het Ziekenhuis opgenomen, waar hij na vreeselijk lijden is overleden. Te Rotterdam is gisterennacht in de beruchte Zandstraat weder een moord ge pleegd. Bij het sluitingsuur (1 uur) viel de 24-jarige polderwerker Maarten van Oor- sohot eene vrouw lastig die voor het café van vrouw Van Essen stond. Een stoker, C. Butter, trok voor haar partij en werd toen door Van Oorsohot een zware mes steek in den linkerarm toegebracht. Dit was het sein tot een algemeene vechtpartij, waarbij verschillende messen getrokken werden. Ti het heetst van het gevecht bekwam Maarten van Oorschot een mes steek in het linker dijbeen, waardoor een slagader werd doorgesneden. Naar het ziekenhuis gedragen, bleek hij bij aankomst aldaar door bloedverlies reeds overleden. De dader is tot nu toe onbekend gebleven. Een Utreeht8oh journalist geeft in het Hbld. een paar staaltjes van het optreden van wijlen burgemeester Reiger van Utrecht. Eens werd er sprake van dat hij zou benoemd zijn tot gouverneur-generaal van Ned. Oost-Indië. Zijn redactie droeg den journalist op van den burgemeester een levensbeschrijving te zenden. Hoe er aan te komen want deze man had zioh nooit tot interviewen geleend. Toen ging hij hem in zijn kamer ten sfadhuize opzoeken. Met een stalen gezicht hoorde hij de vraag aan „U kunt melden", zei hij toen kortaf, „dat ik niet benoemd ben, en ook niet benoemd zal worden." Dit was duidelijk. Toen moest hij tooh zelf even laeheD. De tweede maal. 't WaB bij den jubeltooht van President Kruger door ons land. Het station te Utrecht bergde een zee van menschan, Vóór den trein stonden de autoriteiten, vóór Kruger's coupé burge meester Reiger. Achter hem stond dezelfde verslaggever, opgedrongen door degolvende menigt. Zelf opgedrongen, duwde hij den burgemeester op. Toen keerde hij zich even om, zag de lastige positie, waarin van opteekenen geen sprake kon zijn. „Leg uw boekje maar op mjjn rug," zei hij toen. En de woorden van den burgemeester tot Kruger werden toen opgeschreven met den rug van den burgemeester tot lessenaar. Zóó was Reiger. Nooit poeslief, maar altijd bereidwillig als 't noodig was. Utrecht zal wel noot zoo'n burgemeester terug krijgen. „Wanneer is bet rooken begonnen en sinds wanneer is het in ons land ge woonte?" vraagt een lezer van het N v d.D.: Het blad antwoordt Al tamelijk lang gi-loden, ofschoon mis- sohien niet zoo lang als de vrager waar schijnlijk denkt. De tabaksplant werd het eerst genoemd en besohreveu door een Spaaasohen monnik in 1496, dus zeer kort na de ontdekking van Amerika, waar zij gevonden werd op de eilanden Tabaga, Cuba en Haïti. Na het overbrengen van da plant naar Europa heeft het eohter nog zeer lang geduurd eer men overging tot hetgeen wij „rooken" noemen het aan vankelijk gebruik was als geneesmiddel, door middel van het uitgeperste sap. Eerst in den tijd van Bodewijk XIII in Frankrijk (alzoo tusschen omstreeks 1620 en 1640) begon men daar tabak te rooken als ge notmiddel, en onder Lodewijk XIV was het gebruik reeds vrij algemeen. In En geland deed men het al vroeger, op het voorbeeld van Sir Walter Raleigh, in den tijd van Elisabethde twee volgende Ko ningen, Jacob I en Karei I, waren tegen standers van de tabak, maar konden niet beletten dat hunne onderdanen ze meer en meer gebruikten. In ons land begon het rooken, destijds „toebaok suyghen" ge noemd, niet voor het begin der 17e eeuw; de nieuwe gewoonte vond felle bestrijding bij verscheidene predikanten, die het „een naiiperij van wilde volokeren" noemden, en „een werok ende inventie des sataDs". Aanvankelijk werd alleen gerookt in daar toe bestemde huizen, tabagieën, dooh al lengs deed de pijp tabak haar intrede in de woningen onzer 17e eeuwsohe voor vaderen. Maurits verbood het rooken aan zijn leger en Piet Hein aan zijne vloot maar hunne opvolgers hebben weldra hun tegenstand opgegeven. 'Men weet hoe na de korte pijpjes der 17e eeuw later de deftige lange Gouwenaars gekomen zjjn, die de heele 18a eri nog een goed deel van de 19a eeuw hebben doorgemaakl, en toen allengs vervangen zijn door de sigaar, de antipathie van Hildebrand men leze deze er zijn „varen en rijden" maar eens op na. Men meldt uit Eindhoven Omtrent den stand in zake do „sabotage- quaeetie" bij de firma Van der Tack Co. alhier, heeft de patroon aan de besturen dar werkliedenorg&nisaties medegedeeld, dsit de werklieden weder tot den arbeid zullen worden toegelaten, wanneer de schuldige, wiens naam geheim zal worden gehouden, zich bij hem zal komen aanmelden. Deze persoon zal ook niet worden ontslagen, en mocht op andere wijze later daartoe aanlei ding bestaan, zal 't oordeel der organisatie- besturon daaromtrent worden ingewonnen. Volgens een bekendmaking van den Britsohen postmeester van Fort Jameson in da North Easters Rhodesia Gouvernment Gazette zijn de postboden, die 8 September, jl. de Europeesohe en koloniale brieven malen te Fort Jameson moesten afleveren, nabij de plaats Mlilo in het Petauke-dis- triot door leeuwen overvallen. Teneinde 7,ieh te redden, is door de postboden liet prairiegras in brand gestoken. Volgens de gedane nasporingen is de op 3 Augustus van Southampton versonden post gedeel telijk door de leeuwen opgevreten, ge deeltelijk door het vuur vernietigd. Vau de op 23, 24 en 26 Augustus van Bula- waya, Liaingstone, Kalemo en Broken Hill verzonden posten was geen spoor meer te vinden. In een van de ziekenhuizen in Edin" burgh werd onlangs een kind van vijf maanden opgenomen, dat een veiligheids speld had doorgeslikt, en door middel van Rëntgen-photographie werd aangetoond dat de speld, open, midden in den slokdarm zat, met de punt naar boven. Het was dus onmogelijk ze te voorschijn te brengen, en het eenige wat er opzat, was ze nog verder naar beneden te dnwen en dan te hopen dat ze langs den natuurlijken weg het lichaam weer verlaten zou. Dit geschiedde en op een volgende photo kon men zien dat de speld in de maag terecht was ge komen. Het kind werd nu zoo rustig mogelijk gehouden en na vier dagen kreeg het wat wonderolie. Op den zesden dag kwam de speld goed en wel vanzelf te voorschijn. Bij een bezichtiging van de kazerne van het eerste garde-regiment te Potsdam, heeft de Keizer zelf aan een aantal re- oruten vragen gesteld. Aan een soldaat vroeg de Keizer, wat zich boven op den toren van de garnizoenskerk bevond. Na eenig nadenken volgde het antwoord „Een tingel-tangel, majesteit!" De Keizer draaide zich oin en isc'ate zoo hartelijk over dit onverwachte antwoord van den re'oruut, dat ook de kroonprins en de andere hooge officieren in luid gelach uitbarstten. Aan het slot van het iesuur liet de keizer een aantaljgeneraals tussehen de manschappen opstellen. Daarop liet hij door eenige reoruten uit dezen den oorpseommandant, divisie-, brigade-com mandant, enz. aanwijzen. Een soldaat, die zijn divisie-generaal aan moest wijzen, liep haastig op den generaal toe, greep hem met de woorden „Op bevel van Zijne Majesteitaan zijn mouw en trok hem voor den Keizer. De vlag van 't Amerikaansehe fregat „Chesapeake", buitgemaakt door'tEnge'- sche fregat „Shannon" na een gevecht in de baai van Boston op 1 Juni 1803. en de hoorn, waarop de beroemds ruiterijsanvp.l van Balaclava geblazen is, zijn dezer dagen te Londen verkocht. Beide gedenkstukken gaan naar Amerika. De vlag bracht f 10,200 op, de hoorn f 3600. In een kolenmijn te Roachburn bij Carlisle, in Engeland, werden een paar mijnwerkers door instroomend water over vallen. Een kon niet bijtyds uit de mijn komon. Toen daalde een ander mijnwerker in de schacht af om zijn kameraad te helpen maar hij kwam niet terug. Een tweede waagde zich omlaag en ook hij bleef weg. Het laatste bericht is, dat alle hoop op het behoud der drie mannen opgegeven is. Men pompt uit alle macht, maar het water vloeit sterker toe. Bij de Hongaarsche Disconto- en Wisselbank te Boedapest is Vrydag uit de Voreenigde Staten een cheque ontvangen, groot 5,000,000 dollar, welk bedrag kan worden opgevraagd door gravin Lsszo Szeckenyi (tot voor enkele dagenmej. Gladys Vanderbilt.) Een brutale berooving werd dezer dagen te Dresden in het gebouw van de „Dresdner Bankverein" gepleegd. Men vond in de gang een bediende der bank bewusteloos liggen. Volgens zijn bewerin gen, die nogal verward waren, had een onbekende hem gevraagd, wat hij deed. Hij had geantwoord, dat hij geld had geïnd Daarop sloeg de onbekende hem meteen stomp instrument op het achterhoofd en verdween met de taseb, waarin 15.000 mark was De politie beeft dadelijk een onderzoek ingesteld, alle spoortreinen door zocht, maar er werd geen spoor van den misdadiger gevonden. De Vriend de3 Huizes. Tijdschrift voor het Huisgezin, red. ds. J. Schrij ver. Februari 1908. Neerbosch' Boek handel, Neerbosc-h. De Februari-afievering is al even keurig afgewerkt als haar voorgangster, die wij kort geleden aankondigden. De titelplaat „Rebekka" met bijschrift van wijlen v. d. Bergh is zeer schoon. De verhalen, de rorige maand begonnen, worden voort gezet, zeker tot genoegen der jeugdige lezers. Iets over Richard Wagner is zeer belangrijk, en wie op 't orgelspel een meester is, kaD zijn huisgenoofen vergasten op een fragment uit Tannhauser, waarvan de muziek en de woorden in dezo afl. voorkomen. Menig portret vereeuwigt ook hier de namen vau in de laatste dagen overleden goede bekenden. Da volgende afl jyering zal zeker 't portret van ds. Van Hoogstraten bevatten. Wat lijkt die op wijlen zijn broeder. Een fraaie aquarel van v. d. Arend is bij deze afl. gevoegd. Donderdag 6 Feb. Middelburg, door not. Verhulst in de Vergenoeging 8 uur een winkelhuis (meubelmakersvak in uitgeoefend) Lange Gortstraat K 18, en een pakhuis met bo venwoning Korte Geere K 351. Hoed ekenskerke, Paviljoen 1 uur voor de Herv. Diaconie door not. Neervoort verpachten 5,3130 H.A. bouw- en weiland in 10 pero. Goes, 10 uur bij Joos Weststrate Hoogte door deuvw. Hollmann en Verhoek 3 melkkoeien, snijmolen, moesmolen, koe- bak met goten, melkgerei, 4000 kilo bees- tenpeei», wei- en kanthooi, stroo, vaam hout, enz. Kloetinge Groe bij Bal 2 uur door deurw. Hollmann en Verhoek hout waren en varkens. Vrijdag 7 Feb. N i a s e9 uur bij de Blaey door deurw. Hollmaun k Verhoek voor Tilroe nieuwe houtwareD. Ed om 11 uur bij Eokhardt een vos merrie oud 3 jaar, 1 bruine veu- lendragende merrie 4 jaar, bruine merrie 6 jaar, bruine ruin 10 jaar, 2 zwarte mer ries oud 13 en 12 jaar, zwarte veulen- dragende merrie oud 13 jaar, 1 zwarte ruin oud 16 jaar, 5 melk- en kalfkoeien, 4 kalfvaarzen, 10 twee- en 6 eenjarige vaarzen, 2 drachtige zeugen. 's Gravenhage, 4 Febr. De Tweede Kamer werd heden door den voorzitter ge opend met een door alle leden staande aan gehoorde toespraak waarin hy den moord te Lissabon besprak en de regeering uit- noodigde namens deNederlandsche Tweede Kamer den Portugeeschen gezant te ver zoeken het rouwbeklag der Kamer aan den Koning van Portugal over te brengen. Minister VanJTets verklaarde namens de regeering zich van deze opdracht te zullen kwyten en sloot zich namens deze by do woorden van afschuw en deelnemen van den voorzitter aan. De Kamer ging daarop in de afdeeliugen, die tot voorzitters kezen de heeren Drucker, Lohraaa, Lieftinck, Loeff en Smidt. De heer v. Deventer verkreeg verlof op een nader te bepalen dag den minister van koloniën te interpelleeren over de ter dood brenging van oproerige militairen in Sa- niarang. In de afdeelingen werden heden morgen onderzocht de Credietwat vstn Oorlog dia morgen in openbare zitting otn 11 uur aan de orde komt met 't wetsontwerp tot wijziging der Vesting- bpgropting over 1907. Daarna is de ver gadering gesloten. De Nedeil. rageering beeft gister baar deelneming betuigd aan die van Portugal. Bij de begrafenis op Zaterdag a s., zal zij zich doen vertegenwoordigen. Voilenhove, 4 Febr. Het Kamerlid voor Stsenwijk de heor Duymaer v. Twist is gister alhier met zijn vriend A. Jonkman door het ys gezakt. Spoedig toegeschoten hulp bracht hen op 't droge, zoodat zij er met den sohrik en een nat pek afkwamen. Parijs, 4 Febr. Het onverwachte ont slag van minister Fr tnco in Portugal, juist na de proclamatie van Koning Manuel II die verklaard had hem te zullen handhaven moet worden toegeschreven ean do tus- schenkomst van den Engelschen Koning. Koning Edutrd had namelijk Zondag een samenspreking met zijn eersten mi nister Campbell Bannermann, cii telegra feerde daarop persooniyk aan do Koningin- Moeder Maria Pia, verzoekende Koningin Amelia te bewegen haar zoon aan te raden dien minister te ontslaan, dewijl hy de rust des lands in den weg stond, en na zijn ontslag de nationale kalmte zal terug- kaeren. Hierop is Franco en zyn kabinet ontslagen. Wij gelooven hier niets van. Red Madrid, 4 Febr. Ei Mundo verneemt dat de minister-president krachtige maat regelen heeft genomen om iedereu opstand direct te onderdrukken. Da grondwettelijke rechten zijn ge schorst. De staat van beleg is afgekondigd 94 politieke gevangenen zijn aan boord van hei s.s. „Portugal" ingescheept om naar Oost-Afrika te worden vervoerd en gevan gen gezet. Hat blai verneemt nader dat de revo lutionaire bewegingin groot gehsiaa wordt voorbereid. De leiding hiervan berust bij de redactie van een der belangrijkste repu- blikeinsche organen. Lissabon, 4 Febr. Da oproerige en op- gewonde stemming is bedaard. Patrouilles doorkruisen de straten. De hoofdpunten worden door politie bewaakt. Parijs, 4 Febr. Uit Badajos op da Por- tugee3che grens verneemt man dat een groot aantal officieren zijn gearresteerd. Politie is dag en nacht in de weer. Redacteuren van revolutionaire dagbladen zijn over de grenzen gezet. Parijs, 3 Februari. De vioa-admiraal Ferreira Araaro, die zich met deformatie van het nieuwe Portugeesoke kabinet heeft belast, is directeur van het Marine- arsenaal en oud-minister. De laatste jaren was hij buiten aotieven dienst. Hij geniet het algemeen vertrouwen. Min verwacht dat onder zijn beheer vrede en rust zullen terugkeeren. V WJ-MUJLÏJ&E STA N Van 31 Januari3 Februari. MIDDELBURG. Bevallen: A. C. Gelok geb. Van Goethem, d.J. C. Sturm geb. Den Hollander, z.E. J. Baart geb. Pluijmers, z. Over de maand Januari. KRUININGLN- Ondertrouwd 13, en getr. 30, Willem George Frederik R4jn- hout, 32 j. jua. en Pieternella de Schutter, 25 j. jd. Geboren: Benjamin, z. v. Simon Kole en Maatje Cornelia van Wecle 4, Lau- rus, z. v. Jan Sinke en Jaoomina Sanalle- gange7. Marinus, z. v. Dingenis van de Vrede en Adriana van Zweden; 9, Sara Maria Geertruida en Geertruida Sara Maria, (twael.) d. v. Jaoob Kop en Adriana van de KraekeLena, d. v. Franoois van der Hart en Anna Siroosnijder 1", Marinus, z. v. Marinus de Bat en Johanna Kraak Hendrik, z. v. Foort Hamdink en Metje Groenewegen 14, Magriela Tannetje, d. v. Cornells Leendert Openeer en Hendrika Tannetje de Raad Jozias, z. v. Jaoob Koster en Maria Boons 15, Dina, d. v. Engel Sinke en Stofialica van Koeveringe18, Leuntje Janna, d. v. Jaeobus Franje en Susanna Verhaagea 19, Laurens, z. v. Gerard Schrier en Krina Magrieta Schouw snaar; 21, Pieter Louis, z. v. Abraham Willem de Hutek en Maatje Openneer24, Constantinus Jan, z. v. Jan Blok en Leontina Joanna Vermont 25, Tanceijs, d. v. Judoeus Adriaan Kake- beeke en Jacomina Joosse; 29, Adrianus, z. v. Eimeet Visser en Jannetje IJzerman 30, Marinus, z. v. Marinus van den Boomgaard en Cornelia Hameünk. Levenloos aangegeven: 6, een z. v. Jan van 't Westende en Cornelia Rijk. Overleden: 8, Crina Magneta van Wijligen, 83 j wed. van Jan vau de Putte 16, Ida Nieuwenhuijse, 71 j., eehtg. van Pieter Polderman. Telegrafisch Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 4 Februari, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut, te De Bilt. Hoogste barometerstand780.3 te Valestia en 780.3 te Horta, laagste stand 755.1 te Haparanda, Verwachting tot den avond van 5 Febr. Voorloopig matige tot krachtige, later afnemende Noord-Oostelijke wind. Af wisselende bewolking. Wellicht nog sneeuw buien. Iets kouder. Goes, 4 Februari lgo8. De aanvoer was voldoende voor de behoefte en prijzen onveranderd. Oude Tarwe fo,a t o,Nieuwe Tarwe f 7.50a f S.25, Nieuwe Rogge 16 25 a f6.70; Win tergerst f9.a f9.40 Zornergerst f8 75 a f9,25 Haver f7.25 a f7.60, Kookerwten 1'9.25 a f 9.60Kroonerwten fit.af 11.50 Bruine- boonen f7.50 a f n.—Maanzaad f—a fMosterdzaad fKarwijzaad f 20, op levering. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche Boter per K.G. f 1.a fl.20; mlddenprijs fo.56. Aan part. f0,625 per pond, Versche Eieren per 100 stuks f 4.20 a f4.60, middenprijs f i.lo, part. fo.—per stuk. Van beide artikelen was de aanvoer ruim. Opgaaf van de Landbouwmaatschappij. Boter fi.io 5 f1,20 per K.G., rekenprijs 1 1,14 per K.G. Bieren f 4.20 a f 4.60 per 100 stuks. Rekenprijs f4.40 per 1O0 stuks. Afwijkende kwaliteit boter verkocht voor fO.60 de K.G. Eierenverltoop der Onderaf deeling Zuid-Ben. V. f. N. Aangevoerde eieren 2975 stuks. Prijs f4.60 per 100 stuks. J. ZUIJDWEGT. VeUingsvereenigJng Walcheren. MIDDF.LBURG, 3 Februari 1908. Uien f 1.20, Poters f1.40, Kleiperen f3, W. Hordsmuil f5, Pondsperen f 3, Eierappels f4.8o, Zoete Reinette f4.60, Giezer Wildeman f4 a f 5, Zoete Campagne f 4.20, Pompeinetten 2e soort f4.50, alles per HL; Curé 35 ct., Jeruzalem 30 ct., Bruine boonen 45 ct., alles per 5 liter Sinaasappelen f1.35, Citroenen fi.8o, Andijvie f 1.50, alles per 100 stuks; Rode kool 2 a 8 ct., Savoije 2 a 4 ct., Boeren kool i ct., alles per stuk; Peen 20 a 30 ct., Karoten 35 a 45 ct., Spruiten 40 a 70 ct., Schorseneeren 45 a 70 ct., Molsla 24 a 28 ct., Veldsla 15 ct., alles per ben; Prei 2 a 35 ct. per bos. VLISSINGEN, 4 Febr. Boter f 0.625 per halve kilo. Eieren f4.80 per 104 stuks. ROTTERDAM, 3 Februari. Binnenlandsche Granen. Voor het eerst na den winter was er heden van alle artikelen ruime aanvoer. Tarwe. De stemming was zéér flauw en er bleef een groot gedeelte onverkocht. Essex bracht op tsaar kwaiiteit en wicht per 100 kg. f 10.25 a f 11- Overige soorten per 100 kg. van I9 a f9 75. R 0 S g e Pcr hectl. van f 6.66f 7 verkocht. Gerst. Winter- plaatsbaar per 10O kg. van f9—f9.50. Zomer- van f9—f 9 40 per 100 kg. Chevalier- van f9.50—f9.90 per loo kg. Haver met flauwe stemming per loo kg. van f 7.50f7.80. Een extra blank zwaar partijtje iets daarboven. Witte boonen ruimden vlug op van f 10 50—f12 per hectl. Bruine boonen die niet geheel waren op te ruimen in puike soort vanfnf 11.50 in een enkel geval iets daarboven. Overige soorten van f8.50f 10. Voor de voer f4.50 a f 5.50 per hectl. Erwten. Alleen in de puikste soort te plaatsen per hectl. van f925f9.75. Buitenlandsche Granen, op de conditiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond boordvrij tweemaands, bij minstens 5 laststemming flauwer. Rogge. 74/75 kg. Servische f216; 74/75 kg. Helena f214; 74/75 kg. dito, December- afl., contant I214; 9 pud 10/15 Taganrog, Maart/April-aflevering, f 210. Gerst. 59/60 kg. Zwarte Zee, naar qual,, f165 a f162; 60 61 kg. blanke dito, uit zee boot, f 164 60/61 kg. dito dito, stoomend, f 165 63/64 kg. Donau, stoomend f 167 a f 168. Odessa-schapenboonen f7.20. Voererwten per 80 kilo. Witte Donau f7.80 a f7.85. Mais. Amerik. Mixed oude oogst f154 a f156; dito dito uit zeeboot gestort f153; dito dito per Queen Wilhelmina f 1521 a f 152dito dito Hessdried, per Queen Wil helmina f153 a f 151 dito dito" per Runo f150; dito dito Hessdried per Runo f 150 a f148; dito dito per Soestdijk f149; dito dito Hessdried Januari-afl. f 145 dito dito aflading vóór 3 Febr. f144; dito dito Februari-levering f 142 grove Donau f 148 Donau f l5o a f 149; Odessa uit zeeboot f144 a f144; Odessa stoomend £142!; Galfox stoomend f I44/,. ROTTERDAM, 4 Febuari. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd: 61 paarden, 897 magere runderen, 495 vette run deren, 220 vette kalveren, 114 nuchtere kal veren, 360 graskalveren, o schapen, 0 varkens, 147 biggen. Prijzen runderen 26 a 38 c., ossec 26 a 38 c., stieren 24 a 32 c. kalveren 40 a 45 c., scha pen f— af-, lammeren faf Melkkoeien f >30 a f250, kalfkoeien f165 5 f305, stieren f75 af 160, pinken f65 af135, graskalveren co a 00 vaarzen f 80 a f175, vette- foo a foo, biggen f 7,50 a f 13, Hitten f o a f 00. Paarden f 80 a f 150 slacht- f40 a f 120. Nuchtere kalveren fok- f 15 a f 20id. slacht- f 8,00 a f 12,00. Biggen per week fi.ioa f1,40. Handel vlug. Maandag 3 Februari. ANTWERPEN. Tarwe flauw. Kansas on derweg fr. 2o5/g. PARIJS. Tarwe kalm. Januari fr. 22.55 betaald. BUDA PEST. Tarwe flauw. Heden 11.86 kr. Vorige 11.90 kr. NEW-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en 3/4 ct. hooger, flluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. In loco vast. CHICAGO. De termijnmarkt van Tarwe opende vast en V2 ct- hooger, steeg verder naar aanleiding van betere telegrammen en doordien er weinig aanbod uit Argentinië was, maar grootere aanvoeren in het Noord westen en toeneming der stoomende en zei lende hoevee'htid veroorzaakten eene daling. Vervolgens steeg de markt weder wegens vermindering van den zichtbaren voorraad, op dekkingen van contramine en tengevolge van aankoopen voor uitvoer en voor buiten- iandsche rekening, maar realisation hrdden andermaal eene daling tengevo'ge. De markt loot prijshoudend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3