herftiiïeiiws. UIT DE PROVINCIE. Gees. In een eergister gehouden ver gadering der afd. Goes en omstreken der Ned. Maatsoh. van Tuinbouw en Plant kunde is het beetuurvoorstel om het lid maatschap ven genoemde Maatschappij op te zeggen en lid te worden der Pomolo- gisohe Vereeniging met algemeens stem men aangenomen. Bij de besprekingen oie hierop volgden omtrent de middelen om als afd. der Pom. Vereeniging vrucht baar te kunnen optredeD, werd door den tuinbouwleeraar Cam man o. a aan de hand gedaan het houden eener propaganda-ver- gadering, dewijl nog zoo velen zich ont trekken, die mogen geacht worden bij den bloei der Pom. Ver. groot belang te hebben. Op de hulp der Pers zal hierbij gerekend worden. De rekening 1908 sloot met een batig saldo vaq f 19.90. Krabbendijke. Donderdagmorgen bij het aflangen van bakker M. Moerland om naar den Engelsohen polder te rijden, be merkte men dat de weg te glad was, zon der scherp te zetten, dientengevolge de Gemengde Berichten. Hat voorstel wan B en W. wordt ver worpen met 11 teven 5 stemmee, die der be iron Verhage, Ermerins, De Veer, Gra- ie 'ia en Sprenger. Voorstel van B en W naar aanleiding vat het verzoek van den Middelburgschen Bestuurdersbond om maatregelen te be ramen tegen werkloosheid. Dit punt wordt aangebonden tot een volgende vergadering Voortzetting van de behandeling van het voorstel tot waterlevaring aan Domburg. De heer -Srftorer zal tegen het voorstel stemmen De waterleiding heeft gebreken, dat toonde de heer De Veer reeds aan. De heer Ermerins wil dit uitstellen tot dat de proef is genomen over 't zoutgehalte. De hoer v. Teijlingen zal tegen t voorstel stemmen. Het voorstel Ermerins wordt verworpen met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren Ermerins en Gratama. Het. voorstel B. en W. wordt verworpen met 13 tegen 3 stemmen. De heer Schorer vraagt of de stukken niet vroeger kuDnm liggen ter visie om beter te kunnen bestudeerd worden. De vo irzitter zegt dat het steeds als het k-.ij gebeurt. Hierna wordt de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Vlaardingen (vac dr. H. Scfcok- kiog)J. Ankerman te Wommels, H. Bak ker te Woudsend, C. Heemskerk te Dord recht, M. M. den Hertog te Hillegom, C. A. Liugbeek te Voorst en Joh. Luuring te Zwartsluis. Beroepen te 't Woud, C. v. d. Ende,cand. te Noo'dorp. Aangenomen naar Eindhoven door D. v. Peursem te Grollo. Geref Kerken. Tweetal te OeDkerk, W. Bouwman, te Haliu-n en A. S. Sohaafsroa te Ten Boer. EERSTE K A M E R. D i Kanaar is gisteren al een heel eind opgeschoten met da begcootingen. Eerst w ird de suikerconverttie zonder eenige Discussie of hoofdelijke stemming goedge keurd, daarna verschillende bagrootingen, zelfs die vaa b'nnen'andsohe zaken, tot men de werkzaamheden voor dien dag moest slaken halverwege bij landbouw, nijverheid en haniel. Alles ging om zoo te zeggen haast van een leien dakje. Ondanks de bezwaren van dhr. Van Zionioq Bergrnann, ia de eerste helft van Januari te berde gebracht, ondanks het Voorloopig Verslag, dat alles behalve een zeker geluid gaf tea opsiohte van de hou ding der Kamer tegenover de begrootingen van het demissionaire kabinet, ondanks dit alles, is er hoegenaamd geen politiek aangeraakt en was het debat, waar het nog gevoerd werd, aan alle hartstooht gespeend. Alleen de eerste spreker, dhr. Vermeulen, meende nog even de puntjes op de i's te moeten zotten. Eu dat deed hij nog op zeer bezadigden toon. Hij wees op het bezwaar bij aanneming der be grootingen, dat de nieuwo ministers daar door verplicht worden door de Kaïner, om de posten uittevoeren, tenzij men meent, dat zij nóoh moreel, noch formeel daartoe verplicht zijn. De gevraagde zekerheid kan de tegenwoordige regeering niet geven, hare verzekering zou g6en bindende kracht hebben. Dan maar verwerpen. Dat is ook zoo iets. Biter maar aannemen. De begrooiing is als een oredietwet te beschouwen. Fermoel blijft de volgende regeering dus vrij. Maar moreel Daarover bestaat verschil vaa gevoelen. Toch wil het dhr. Vermeulen voorkomen, dat er bij het tekomen ministerie geen sprake kan zijn van een moraele verplichting, om alle begrootingsposten uit te voeren. Zij hebben als het daarvoor tijd is, te beslissen, wat 's lands belang eischt. Ook dhr. Woltjer kwam nog even op politiek terrein en besprak de beginselen der vrijzinnige par- tijaD, gebaseerd op negatie, op ontkenning, altijd ingaande tegen het positieve christen dom, uit welke beginselen niets grootsch is te bouwen Die beginselen brengen ons, hebben ons gebracht in den huidigen toe stand van ongeregeld eo onzedelijk 'nan- deleu en waar zullen we verder heengaan bij toepassing dier beginselen Consequent doorgevoerd, tot de sociaal-democratie. Gelukkig zijn wo zoover nog niet. Dit hebben we te danken aan de doorwerking van het christelijk geloof. Oper de door dhr. Bevers te berde ge brachte «Haagsehe burgemeesters quaestie" is ook nu het gevraagde licht niet opge gaan. De Minister bleef er bij, dat hij het ongewenscht acht de gevraagde corres pondentie over te leggen. Het onderhoud d'oeg een heel particulier karakter. Boven- d.eo waren bij het dossier twee geheime stukken van hooge autoriteiten. Eu beweert dhr. Bevers, dat de burgemeester geen aanleiding tot misverstand heeft gegeven in dezen, dit heeft de Minister ook niet l gdAls de Minister geen aanleidiog tot misvers'and heeft gegeven, en ook de burgemeester Diet, dati is dus het beslaaude mijv.rs ae.d (e wijten aan derden. Dhr. Ya-j N erop hield een rede, omaautetoonen, dat er allerminst reden bestaat, om in ongerustheid te verkeeren omtrent g ld- belegging in do Rijkspostspaarbank. Eo daarop kwam neer de eigenaardige, soms lach wi kkende speech ongeveer een groot uur durende van dhr. Vau der Biesen, ecu 6,seeoh over de Woningwetten en hare toepassing. Veel goeds bad deze afgevaardigde vau Noord-Brabant over dei» wet niet te zeggen. Took was de be langstelling voor 's heeren Van der Biö-sers rade blijkbaar groot. Niet hei minst ook om de geestigheden, die spreker ten beste gaf. Waartoe al die bepalingen, roept dhr. Van der Biessen uit. Al die 6tevige kerels met stalen zenuwen, die we op „de Nacht wacht'* zien afgebeeld, die kerels van vroeger,zij n op de bovenalooven uitgebroeid Dat waren onze dappere zeelieden en krachtige ruiters En ziet daartegenover ons akelig, misselijk nageslacht met kale hoofden op 30 jarigen leeftijd Spreker wil het r nduit zeggen: waar blijft de vrijheid Ze is weg we worden door deze wet geplaagd en genegerd. Over de Ge zondheidswet zal dhr. Van der Biesen maar zwijgen. Die vindt vaa het bc-8taar.de niets goeds. Eq dan is er nog, in Amsterdam, de brandweer, die alies onbrandbaar weDseht, Zoo sprak o. m. de Noord-Brabantsohe afgevaardigde, dhr. Van der Biesen. Voorts werd er bij Landbouw, nijverheid en handel, druk gediscussieerd over de „drie hoofdige directie" van den staatsmijndienst, welke direotie door minister Veegens is ingesteld. De plaats vau den vroegeren directeur, in Iodisohcn dienst overgegaan, is ingenomen door een drietal personen. Dat was aoodig, meende de minister, met het oog op de zwaarder wordende eischen van den dienst. Dhr. Rigout ontkende zulks. Wij aakten een eenhoofdig bestuur wensohelijker. Van daar zijn speech. Van daag voortzetting. Onze Middelburgsohe Corresp. schrijft Domburg, onze mooie badplaats deelt op dit oogenblik in eene buitengewone belangstelling. Een weldadige Middelburgsohe dame, eigenares van een der bekoorlijkste plekjes, iu het midden van het zomer-badleven gelegen, heoft zich voorgesteld op die plek een zee-hospitaal te doen bouwen van ilinke afmeliog. Zij wensoht daarvoor een belangrijk kapitaal ten offer te brengen, en in dit herstellingoord zullenook tuberculose-lijders opgenomen worden. Ziedaar de appel van Paris. Tubereulose-lijders iu het centrum van eene badplaats! En te Putten paalt men de wandelplaatsen voor zoodanig lijder, en in het buitenland kondigt men allen dat zoodanige niet toe gelaten worden en hier zal men ze opnemen te midden vau allen die een «zomeruit- spanning'' zoeken De trotBohe villa Irma, onmiddellijk grenzende aan het te bebouwen terrein wordt door den eigenaar dr. Mezger te koop gepresenteerd. Hij draait Domburg den rug toe. Reeds ééne bekende Holland- sohe familie, trouwe bezoekers van Dom burg, zegde de gewone appartementen op. De burgemeester en 80 ingezetenen peti- tioneeren bij de weldadige dame om haar edel voomeineu elders ten uitvoer te bren gen. Ea in de tweede plaats goldt de belang stelling het uiterlijk sohoon van Domburg. Een deel van de niet al te breede dorps straat, van de Markt tot den Westkappel- schen weg, was sinds de oudste Domburg- hengenis heelt beplant met twee rijen zware olmen. Die vallen onder de bijl des bouthakkers. Schande korae over u, gij vandalen, roept men in woord en pers. Mooi om onder te wandelen, zeggen de bewoners der Weststraat, maar als ge er eens onder wonen moest zoudt ge wel een anderen toon ziDgen. Bovendien toonen de gevallenen ter slachtplaats niet overvloedig hun holheid en huü vermurwdheid. Daar zijn goede ook bij, zeker, maar als deze blij ven zullen ze licht eu lucht ontnemen aan de jeugdige uie ge op de plaats der vermolmden zet ten zoudt. Dus alle moeten valleD en dit geslacht moet het vergaan van deze schoonheid beleven, opdat een volgend bij het dalen van de zomersvondzon of bij het ruisohen van de Noordzee weder zal kun nen wandelen in de schaduw van een opvolgend boomen-geslacht. Het eene geslacht gaat en het andera komt, ook onder de boomen van een dorpsstraat Middelburg. Tot agent van politie te Bergen-op-Zooui is benoemd J. Hendrikse timmerman, wonende albier. Middelburg. Hedennacht ontstond er ten begin van brand in een pakhuis van dhr. Jao. Goedbloed, staande aan de Pen- ninghoeksingel alhier, welke door behulp van een minimax is gebluscht. Goes. Heden Donderdag had hier een vergadering plaats van belangstellenden in de Medische Faculteit aan de Vrye Univer siteit. De heer De Wilde presideerde, en sprak een toelichtend woord. Het voorloo pig comité deed verslag van zijn voorberei denden arbeid,voornamelijk hierin bestsan- de dat verschillende personeD op de dorpen waren aangezocht om als agent voor de Medische Faculteit op to treden. Lenigen hadden hieraan bereids voldaan. Een be spreking had tot resultaat dat 't voorloopig comité in een moderamen werd veranderd, met dezelfde personen en dhr. C. Oranje tot leden; en dat bsslotsn werd de wyzovan propageeren aan het moderamen en door dit aan de agenten over te laten. Goes Woensdag 29 Januari werd in het c*fé by dhr. Boudeling de jaarüjksche algem. vergadsriug gehouden der Werk- lieden-vereeniging «Eigen Hulp". Als commissaris, vacature dhr C Blokpoel, werd gekozen dhr. F. J. Thiery. la do commissie van toezicht op het geldelijk beheer werden herkozen dhrn. M. Reyarse Jz., A. Nagelkerke en P. Baareods. Ver volgens werd een contract, aan te gaan roet de firma Gebr. Molhoek, betreffende ber ging en vervoer der rouwkoets, goedge keurd. Een voorste), om de couranten uit komende in deze gemeente, een verslag te geven van alle vergaderingen werd aange nomen, en een voorstel waarby het bestuur een blanco crodiet vroeg tot een maximum van f 60 voor dit jaar,teneinde verplegings- materialen aan te koopon, werd eveneens aangenomen, nadat 'n bergplaats daarvoor was toegezegd. Uit het jaarverslag b'oek, dat het aantal leden welke het vorig jaar Januari 827 bedroeg, thans 359 telde, ter wijl de financiën waren gestegen van f 4022,50 tot f 4365,43 Aan 164 leden werd gezamenlijk uitbetaald wegens ziekte of accident f 1365,75, loopende vanaf f f tot f 126 per lid. f 120 werd uitgekeerd wegens overlijden van 4 leden. In het vorige jaar was bepaald dat de gehuwde (ongehuwde) leden on hunne echtgenoote (moeder) na overlijden kosteloos zouden worden graf waarts gedragen uit en door de leden 128 hebben zich hiervoor kosteloos beschik baar gesteld. Tevens zouden uit de leden 4 personen worden aangesteld omalsljjkdienaar dienst te doen, tegen een billjjk tarief, twee meld den zich als zoodanig aan. Teneinde de leden zooveel mogelfik ter wille te zijn, is daartoe een nieuwe lijkwagen aangeschaft, gelijk aan de thans bestaande in deze ge meente. Art. 28 van 't reglameDt onderging eene wijziging, zoodat weduwe of erfgenamen na het overlijden van het lid f 20 iojplaats f 30 zal worden uitgekeerd. De vereeniging levert voor de verminderde f 10 de rouw koets, paarden, koetsier, stokman en lijk- dienaar en de zoo ovengenoemde dragers kosteloos. Om in de kosten van de aangekochte rouwkoets eenigszina te gerooet te komen zal ook deze aan particulieren buiten de vereeniging staande, zoowel in Goes als daarbuiten worden verhuurd,de kosten zijn binnen Goes: klasse af 10, bf7,50,cf5, dit alles met inbegrip van paarden en koet sier. Buiten Goesklasse a f 2, b f 1,50, o f 1 per uur mot een minimum van f 10, f 7,50 en f 5 plus f 6 per rit voor do paarden welke steeds bij de koets mosten worden afgehuurd. Do koets zal op aanvraag, bij hot bestuur en da firma Gebr. Molhoek worden beschikbaar gesteld. Vlisslngen. Da Oost-Afrika Lijn heeft wegens de aanvaring van hei stoomschip Burgermeisler met de dagmailboot Neder land der Mij. Zeeland, eene schadever goeding van 1000 pd. st. gcëischt. Eveneens eischt de Mij. Zseland van de Oost-Afrika Lijn een schadevergoeding van 500 pd. st. De gemeente Hoedekenskerke is voor de verkiezing van leden der Provin ciale Staten verdeeld in tweestemdistricten, te weten: een de wijken A en C, en twee do wijk B. Te Hansweert is doordr. Kolff van Oosterwijk te Kruiningen een oursus in verbandleer en eerste hulp bij ongelukken gehouden, waaraan 2-3 personen deelnamen. Ter herinnering aan den oursus, die Maan dag beëindigd werd, schonken de deel nemers aan de afdeelingKruiningen-Schore van bet «Groene Kruis" een ziekentafel. Veere. In de Dinsdag gehouden raads vergadering werd, na raedadeeling van eenige ingekomen stukken, va-tgesteld het kohier van den hoofdelijkeu omslag tot een bedrag aan f 2040. Het percentage bedraagt 4 pCt. Stavenisse. De raad benoemde heden tot onderwijzeres luej.J C. de Jonge te Goes. Bij de Dinsdag te Hoek gehouden herstemming voor een lid van den gemeen teraad word met 180 .slemroen gekozen de heer J. L. Piatteeuw. Op den heer W. Dekker waren 173 stemmen uitgebracht" Laatstgenoemde was candidaat der anti revolutionaire ki'esvereer.iging. Degekozene een werkman aan de polders, is door een aantal stadgenooten oandidaai gesteld. Voor zoover ons bekend, is Hoek de eerste gemeente in Oostelijk Zeeuwseh-Vlaande- ren waar een werkman deel zal uitmaken van den raad. (21. C.) Provinciaal blad no. 9, bevat twee statuten, aanwijzende de jaarwedden van de burgemeesters en secretarissen en van de ontvangers der gemeenten in Zeeland, zooals die op 1 Januari 1908 ten gevolge van eene algemeene herziening gere geld zijD. kneoht naar den smid zou gaan om scherp te zetten, maar daar de straat zoo glad was kon het paard 't niet op de been hou den, zoodat 't omver sloeg eD een oogenblik naderhand den geest gaf'. Krabbendijke Woensdag kwam de zoon van Ph. Cuk te Kruiningen met eer wagen bespannen met twee paarden en beladen mot 18 zakken graan naar hier. Toen hij bij het bolwerk kwam. schrikten de paarden van 'n schaap hetwelk aan den dijk aldaar e'end, zoodat zij op zij sprongen en de knecht met wagen en patrien iu d- sloot terecht kwam, de paarden ziju met groote moeite op den kant gebaald. Het graan was zeer nat, cd aai dea wagen was nogal eenige sebade toegebracht. Do zoon kwam er mot een nat pak af. Om nieuwe Stuiverstuk. Wij lezen in het U. 1). De geschiedenis van ons nieuw nikkelen stuiverstuk is nog niet ten einde. Wij vernamen al thans hedco, dat sederi eenigen tijd in de iztuntzaai vau 's Rijks Muui wederom proeven worden genomen met het doel te ervaren in hoeverre het mogelijk is een stuiverstuk te vervaardigen, dat in het midden een gaatje vertoont, opdat de munt zich daardoor beter zal kunnen on derscheiden van ons kwartje, dan zulks tot dusver het geval was volgeos klachten, sinds hot in circulatie brengen vas den nieuwen stuiver vernomen. Da groote moeilijkheid schuilt echter iu 't verkrijgen van een opvallend versehil met de Belgische oenfimeeetukken, die eveneens gaatjes be zitten. Men heeft daarom getracht een oplossing te vinden in het aeobrengen van een zeskantig gaaije, terwjjl eveneens in overweging is genomen het slaan van een stuiverstuk met een dril hoekige opening in het midden. Waarschijnlijk zullen nog andere proefnemingen volgeu. Een en ander moet geschieden om, bij gaval besloten mooht worden den vorm van het muntstuk te wijzigen, aanstonds profijt te kunnen hebben van de resultaten van voovloopige proefnemingen. Van bevoegde zijde vernamen wij, dat aan het munten van nieuwe stuiverstukken met gaatjes bezwaren zijn verbonden, zoo lang de grootte van het muntstuk dezelfde blijft van thans. Voor goed is het oog loopend verschil met de Belgische munt is het noodzakelijk een groote opening in het muntstuk aan te brengengeschiedt dit bij den stuiver van de tegenwoordige afmetingen, dan wordt bet overblijvende muntoppervlak te klein voor de gravure. Het slaan van veelhoekige gaatjes geeft teohnische moeilijkheden, omdat bij het munten van het stuk, door den druk van den muntstempel, de lijnen vandenieel- hoek niet zuiver getrokken bljjvenenvan hun strakheid verliezen, wat kleine afwij kingen doet ontstaan. Het meest aanbe velenswaardig zou zijn, aldus werden wij ingelicht, bij eventueel6n aanmunt vaa nieuwe stuivers, de voorkeur te geven aan een nikkelen muntstuk, grooter dan ons kwarlje en iets kleiner dan ons halve guldenstek de mogelijkheid bestaat dan een in het oog springend gaatje aan te brengen in het midden en voldoend veld vrij te laten voor de gravure van de munt. Opvallend verschil met de Belgische munt is dan verkregen. Iatusschecjwacht men de proefnemingen van thans af. De Telegraaf verneemt dat dr. Kuyper, gepolst omtrent een eventuëele Kamer- candidatuur in het district Sliedreeht, daar voor heeft bedankt, wijl men niet de ze kerheid kon geven dat dr. K. in dat geval de eandidaat der drie Chr. partijen zou zijn, lietgeeu dr. K. als voorwaarde stelt oai weder in de Kamer terug te keeren De Tel. voegt hieraan toe dat de heer Loeft' bezwaar had gemaakt met het oog op zijn zwakke gezondheid doch dat hij eindelijk, met toestemming van zijn huis dokter, heeft toegegeven aan den dwang om weder in een reohtsoh Kabinet zitting te nemen. Mr. Heemskerk is bijna klaar met zijn ministerie. De Telegraaf Doemt de volgende namen Heemskerk(a.-r )Binnen- landsche zaken Kolkman, (R-Kath), Tweede Kamerlid, Financiën Bivers. (R Kalh.), wethouder van 's Gra- veubage. Waterstaat A. 8. Talma, (a.-r.), Tweede Kamerlid, Landbouw, Haadei en Nijverheid Idenburg, (a.-r.), oud-minister van Kolo niën, Koloniën Loeft, (R.-Kath.), oud minister von Justi tie, Justitie; A. H. Hoekwater, sohout-bij-naeht, Ma rine. Baron Ciiffond oppermaarschalk van H. M. de Koningin is op 57-jarigen leeftijd te 's Gravenhage overleden. Ie Rotterdam ia de politie vermoe delijk op het spoor gekomen van een be langrijke postzegeldiefstal. Sedert meer dan een jaar worden n.l. door een paar per sonen, een koftiehuisbediesde en een huis knecht, ongebruikte postzegels van 2'/2 12'/j ets verre onder do waarde verkocht. Vanwaar die postzegels afkomstig zijn, ligt op het oogenblik nog in het duister. Waarschijnlijk zjjn de verkoopers de helers bjj wie kantoorbedienden de postzegels van de hand doen. Men wil zelfs weten, dat zij voor meer dan f 30 in de week omzetten. De koffiehuisbediende en de huisknecht zijn in bewaring gesteld, doch blijven hardnekkig weigeren, omtrent de herkomst der postzegels opheldering te geven. Te Ossendrecht drongen bij gala- genheid van een potverteeravond eenige jongi-lui de kamer der feestende makkers binnen, een gevecht ontstond met 't gevolg dat een der feestvierenden met 'n messteek in den rug gedood werd. Te Noord- wolde verbrandde gisterennacht 'n hoefje bewoond door twee gebroeders. Een hunner die de geit nogwiiJe redden, keerde niet terug en eenigen tyd later von 1 men zijn verkoold lijk. Een wisael wachter is te Amsterdam W. P. tus3chen de buffers bekneld geraakt en aau de gevolgen over leden. Te Rotterdam waagden zich gister eenige jongens nog op het brooze ya van d'8 B jezemsingel. Zy zakten er door en werden door werklieden gered, doch niet allen waren er levend afgekomen. Twee jougeDS van 15 en 13 jaar bleken reeds verdronken, en de 15-jarige was het eenigst overgebleven kind van een vijftal. De heer J. S. Meuwsers, voorzitter van deD Nederl. Bond van Vereenigirgen van den Haodeldrijvenden Middenstand, sprak in een openbare vergadering der 's-Gravenhaagsohe win keiiers vereeniging over „de vakorganisatie voor deD midden stand". Spreker schetste in breede trekken de gunstige werkirg van de vakvereeni- gingen van ooraestibteshandeiaren en oou- feotiehandelaren te Amsterdam en betoogde dat de winkeliersvereerigiog bet iniliaiief toekomt voor het oprichten van dergelijke vakvereenigiugen. Op sprekers voordracht volgde een levendige discussie over de wijze vau organisatie van de door spr. bepleite vakvereenigingen. Een onaangename vergissing. Giste renmorgen heersehfe te Amsterdam, ten kantore van de Kasvereenigiug, schrik en ontsteltenis. Een looper der firma Hulsoher en Van Willigen presenteerde aan de Kas- vereeniging een cheque ter waarde ven f 25,000. Da man han nog even een bood schap in de buurt te doen, waarom hij zioh verwijderde, zeggende zoo dadelijk terug te zijn. Zooals men weet, gaat er immer eenige tijd overheen voor de verrekening van obèques in de boeken der bank nauw keurig geboekt is. De looper kou zioh dus zonder tijdverlies verwijderen. Wie sohetst echter 's mans verbazing, toen hij, terug komende, vernam, dat de 25 mille al waren uitbetaaldAlgemeene consternatie. De schrik sloeg kassier en looper om het hart. De kassier had duidelijk geroepen «Hul seher en Van Willigen 1" en gezien, dat iemand de f25,000 had opgestreken. In- tussoheii was een heer uit de P. C. Eooft- straat, die dezen morgen ook bij de bank een chique had gepresenteerd, thuis ge komen. JÜij haalde zijn porteteuille vcor deu dag om het geld in de brandkast te bergendoch stond een oogenblik sprakeloos van verbazing. De bankjes had den zich op merkwaardige wijze in zijn portefeuille vermenigvuldigd in plaats van f1000, vond hij er f 26,000. Fluks op de tram naar de Kasveieeniging, Als de heer de Kasvereeniging binnentreedt en de al gemeene verslagenheid ziet, is hem plot seling alle?, duidelijk en de zwaar bewolkte lucht is als door een tooverslag opgeklaard, wanneer de 25 mille verdwijnen in de stevige tasch van den geschrokken looper. Rotterdammer. Ned. Jongelingsverbond. De algemeene jaarvergadering van het Ned. Jongelings verbond die dit jaar bij besluit der vorige algemeene vergadering iD Apeldoorn zou worden gehouden, zal niet daar, doch op Hemelvaartsdag te Deventer worden ge houden. Waar op deze vergadering een 1500 afgevaardigden worden verwacht, kon geen der Apeldoornsoh? zalen omvangrijk genoeg geoordeeld worden. Chr. Verzorging van Zenuwlijders. De zevende Algem. Vergadering van de Ver een. tot Chr. Verzorging vaD Zenuwlijders in Nederland zal worden gehouden op 13 Febr. a.s. te Utrecht. Twee bestuursleden moeten gekozen worden. De aftredende leden ds. J. W. A. Notten en F. Gunnink ziju herkiesbaar. Het bestuur stelt voorlo. om de on roerende goederen, die het eigendom zijn der vereeniging, tijdelijk hypothecair te verbinden ten behoeve van de houders der uitgegeven obligatiën ad f360 000 2o. om de niet uilgegeven obbgatiëa ad f140.000 in portefeuille te houden 3o. om bewijzen van uitgestelde schuld uit te geven voor de coupons, vervallende December 1907 Juni, December 1908 en Juni, December 19094o. om aan eene Commissie van Contróle uit obligatiehouders toe te staan hare medewerking te verleenen tot vast stelling van de balans over 1908 en 1909. Ijs. Het zal nog wel een paar dagen duren eer de vaart op de Lek heropend is. De IJsel in Ovevijsel toont blaDk water. De scheepvaart is heropend. Onder het opschrift „Oorlog tusschea Venlo en Blerik" meldt de Venl. Crt. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 1 uur, moasten opverzrekvan den kastelein door de politie uit de dans zaal van W. aan den Noordsingel te Venlo een drietal Bleriksche jongelui verwijderd worden, die twist hadden gekregen met eenige Venlonaren. Buiten gekomen werd het relletje voortgezet tusschen de twis tende partyen, welke van beide zjjden allengsken8 verstsrking hadden gekregen. De Venlonaren werden door de politie naar een kant weggedreven en de Blerikenaren onder geleide naar de Maasbrug gebracht. Aan de brug gekomen werden zij door een troep van wel 50 personen opgewacht en hoorde men het lossen van schoten. In een oogenblik was men daar handgemeen. De inmiddels versterkte politie dre?f da vtch-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 2