Aanbel lTd 11 gb. Laatste BericMeK Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Vertrokken en aangekomen Schepen, Watergetijeri lerseke. voorraad en scheepsbeschuit voor enkele dagen, verder een kompas en het noodige roei- en zeiltuig. Wellicht is die boot al opgepikt of ge strand maar daar het niet onmogelijk is dat ze naar zee is gedreven, voer kapitein Jansen met de reddingsboot gisteren her haaldelijk uit om te zoeken, doch telkens vruchteloos. Gestrand. Uit Nieuwediep. Het stoomschip Bencliff is met hoog wa ter en nadat de lading in schuiten was ge lost, door vier sleepbooten vlot gebracht. De IJmuider sleepboot Admiraal de Ruijter is bij Kamperduin gestrand. Uit Lekkerkerk. De stoomboot Harmonie, die tusschen hier en Rotterdam vaart, is heden door den dikken mist onder deze gemeente op een zandplaat gevaren. Allen pogingen om los te komen, faalden. De passagiers werden met roeibootjes afgehaald. Uit Ijmuiden. De petroleumboot Rotterdam is, tenge volge van den dikken mist, tegen eon bak nabjj Buitenhuizen aangevaren. De bak lag ter zijde van het bagger vaartuig „Geo- patis" en drong in dit houten vaartuig, dat weldra zonk. Wij hebben gister 't overlijden van Jannetje Struijk gemeld, die een kwarteeuw geleden te Amsterdam als miljoenenjuf- frouw met haar «vriend" Haetink zulk een rol heeft gespeeld. Het N. v. d. D. meldt In het Binnengasthuis te Amsterdam is gisteren overleden de eenmaal zoo beruchte Jannetje Struik, de millioenen-juffrouw uit de jaren 1882 en '83. Men herinnert zieh hoe zij daar en ge deeltelijk ook te Rotterdam, alles in rep en roer bracht door hare groote oplichte rijen, gebaseerd op een gefiageerd verhaal omtrent een enorme erfenis welke haar deel k-ju zija geworden. Goudsmeden, kleederwinkeliers en hotel houders werden in grooten getale dupe van Jannetje, die maar kocht en bestelde en zich rond deed rijden door de slad, zonder eigenlijk een cent te bezitten. Eindelijk maakte zij het te bont eu gingen de goed- geloovige leveranciers het zaakje mistrou wen, met het gevolg, dat de politie iu den arm genomen en de bedriegster ontmaskerd werd. Jannetje een boerendochter uit den omtrek van Gorinehem en hare medeplichtigen, een broederen vieranderen, werden gerechtelijk veroordeeld. Zij, als hoofdpersoon, tot een gevangenisstraf van jaren, benevens ('t was nog onder do oude reohtsbedeeling) eenige geldboeten van f1000. Deze boeten, die zij natuurlijk niet betalen kon, werden in vrijheidsstraf fen omgezet. Iu de laatste tien jaren liep Jannetje in den omtrek van den Dam te bedelen. Menigeen, die in de Paleisstraat wel eens een gift toestopte aan een gebogen oud vrouwtje, leunende op een stokje, met een bleek gezioht, waarin nog een paar pientere oogen glansden, zal niet hebben geweten, dat dit de eenmaal zoo bekende opliohtster was, over wie in het geheele land gesproken werd. Jannetje is 60 jaren geworden en is eena van de eerste, die op de nieuwe, dat is meer humane wijze, van de armen begraven zal worden. Tot zoover het N. v. d. D. Wij herinneren ons dat zij ook nog eenige jaren heeft saamgewoond en een bierbuis gedreven met Christina Goedvolk, de vrouw van Jut die in 1872 mevrouw de wed. v. d. Kouwe en haar dienstmeid in de woning van eerstgenoemde op het Huijgenspleic te 's Gravenhage vermoordde en beroofde. Deze Christina was een vroegere dienstmeid van genoemde me vrouw. Jannetje en Christina hadden ia de gevangenis kennis aan mekaar ga- kregen. Op de vraag hoe deze vrouw zoovelen kan oplichten, antwoorden wij dat dit hierdoor kwam dat deze te Veohelen ge boren boerendeerne ia Amerikaan- sohe bladen een advertentie had doen plaatsen, waarbij oproeping werd gedaan aan eene Jannetje Struyk, geboren te Vechelen, als erfgename van eenige mil- lioenen dollars 1 Daarop hebben geldschieters haar voor- sohot gegeven. Eén zelfs honderdduizend gulden I Zoo kon Jannetje haar royaliteiten enz. zoolang volhouden. De Telegraaf brengt omtrent haar levens geschiedenis als miljoenenjuffrouw nog het volgende in herinnering Jannetje vestigde zich in den loop vau het jaar 1881 te Amsterdam eu nam haar intrek in het Bible-Hötel, waar zij al heel spoedig door haar groot leven en op ruime sohaal geven van fooien de aandacht trok. Bij juweliers, meubel- en rijtuigmakers werd voor belangrijke sommen door haar besteed. Zij betaalde contant en gaf boven dien ruime fooien aan heD, die de bestel lingen kwamen afleveren. Natuurlijk trachtte spoedig iedere winkelier deze blijkbaar sohatrijke, steeds uiterst ohic gekleede dame als klant te winnen, O m. bezocht zij de bekende juweliersfirma Bosoh in de Kalverstraat en deed daar belangrijke inkoopen en bestellingen, die steeds geregeld, bij aflevering, werden betaald. Ja, zelfs werd b.v. bij een groote bestelling, namelijk een massief gouden hondenhalsband met dito kettiüg, waarvoor veel goud noodig was, een bedrag vooruit voor dat dure materiaal gestort. Echter bleek dit alles een handige ma noeuvre te zijn om een geweldige reputatie T»n orpdiet-fahigkeit te krijgen en ^dan, daarmee eenmaal gewapend, haar slag te kunnen slaan, 't Was dan ook niets vreemd, dat toen gemelde Jannetje Slruyk een bestelling deed van een briljanten hals snoer, dito armband, broches en ringen tot een verkoopprijs van ongeveer f 130.000 haar contant te leveren de firma Bosch zich beijverde om die mooie be stelling ten uitvoer te leggen. De heer Boseh nam wel alle voorzichtig heid in acht om bij eventueele chicane, welke bij zoo'n belangrijke bestelling altijd kan voorkomen, gedekt te zijn. Hij verzekerde zioh nl. bij de leveranciers van de becoodigde groote juweelen, om deze tegen een zeker bedrag voor schadever goeding terug te kunnen geven, wanneer het met de leverantie soms mocht spaak loopen. De gedachte toeh kwam bij den heer Bosoh op, dat iemand, die zoo roeke loos met geld speelde, wel een onmetelijk fortuin moest bezitten. Gedurende den tijd, voor het vervaardi gen van de bestelde sieraden benoodigd, verhuisde Jannetje Struyk naar Rotterdam, waar zij in een heerenhuis aan de Leuve- haven zieh installeerde. Toen alle artikelen waren gereed gekomen en de datum van aflevering tusschen partijen was bepaald, werden da goederen verpakt in een gezegeld pakket door don oudsten zoon des heeren Boseh, die voornamelijk de zaken buitenshuis behandelde, naar Rot terdam overgebracht om ze tegen oociant geld persoonlijk aan Jannetje Struyk te overhandigen. Daar gekomen en met «me vrouw" sprekende, werd hem verzocht even in de kamer te wachten, dan zou «mevrouw" het geld halen. Jannetje Struyk legde 't pakket uit de handen op de tafel en verzocht den heer Bosch in de voorka mer te vsillen wachten op het geld. De heer Bosch nam het pakket tot zich en legde het op een vaas op den schoorsteen, in het minst geen gevaar vermoedende. Deze handeling van den heer BoEch bleek later voor de rechtbank teRotterdam, van het grootste gewicht te zijn geweest. De rechtbank immers nam aan, dat de heer Bosoh door het pakket dat eerst eau Jannetje Struyk was overhandigd weer op te nemen en het zelf ergens te depo- neeren, niet had geleverd en zieh dus de beschikking over zijn goederen bad gere serveerd. Toen de heer Boseh, na geruimen tijd wachten, weer Jannetje Struyk's kamer binnentrad, en haar attent maakte op zijn laag wachten, antwoordde de millioenen- juffrouw hem «Ja, vandaag schikt bet me niet om te betalen. Kom morgen maar terug." De eerste blik van den heer Bosoh, nazijn hernieuwd binnentreden, was natuurlijk naar de vaas geweest, waarop hij het kost bare pakket had gedeponeerd, 't Was ver dwenen, en op zija vraag: «tóevrouw, geef mij mijn pakket, waut ik mag niet anders dan k contant afleveren", gaf ze ten antwoord «Maak maar geen drukte, anders krijg je toch geld, nóch goed 1" Onmiddellijk naar de politie ijlende eerst eerst had nog een kort tumult plaats gehad, waarbij JaDne'je den leverancier zelfs met een scheermes bedreigde kreeg de heer Bosoh het bescheid, dat aan die zaak voor de politie niets te doeD was. De heer B. kon wegens niet betalen van goederen een civiele actie indienen, werd hem gezegd. Alleen door het handig en door angst gedreven brutale optreden des heerenBosoh is het mogen gelukken de gladde, brutale opliohtster onschadelijk te rnnken. Hij spoorde in allerijl naar Dan Haag, verzocht en verkreeg gehoor bij den minister van Justitie. Z.Kxo. na kennis genomen te hebben van de toedracht der zaak gaf den heer Bosch een kort, maar goed ant woord «Ik ben niet „Struyk"-gezind. Ga terug naar Rotterdam en volg haar, waar heen ze ook mocht gaan Toen de heer B. in Rotterdam terugkwam, had de minister van justitie reeds aan dejus- titie te Rotterdam geseind, dat Jannetje Struyk een voorloopig verhoor moest ondergaan. Dit verhoor en dat van den heer Boseh leidde tot de arrestatie van de millioenen- juffrouw. Typisch was 't haar op dat mo ment te hooren zeggen«Nu ga ik on schuldig lijden De vele rechtzittingen waarin als advocaat voor Jannetje Struyk de bekende, nu overleden Aaisterdamsohe advocaat mr. Haas optrad, en de interessante ver klaringen door den heer Bosoh toen afgelegd, zullen velen zio'a nog wel her inneren. Jannetje Struyk werd wegens diefstal veroordeeld tot vijf jaar gevange nisstraf. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de goederen uit het pakket direct na het heengaan yan den heer Bosch naar Den Haag door handlangers van dé milli oenen-juffrouw waren te gelde gemaakt. Interessant is de wijze waarop eenige dor goederen werden teruggevonden. Een briljanten ooilier b.v. van f 36.001), werd door de inspecteurs der recherche, Batelt en Diederiks, teruggevonden op een zolder van het huis aan de Leuvenhaven ia een ouden schoen Een groote briijant van f28.000 werd gevonden in een lucifers doosje bij een opkooper te Amsterdam, die daarvoor is gestraft. Een belangrijk bedrag aan goederen is echter nimmer terechtgekomen, zoodal de firma Boseh groote schade heeft ondervonden. Te Amsterdam is op een boven- achterkamer een 50-jarige alleenwonende schoenmaker die zeer aan den drank ver slaafd was, bij het openbreken van zijn kamer door de buren dood gevonden. Men vond zijn in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk met de angst- trekken nog op het gelaat weggedoken onder de bedstee. Het had daar al een paar weken blijkbaar gelegen. De man was al vele weken huur schuldig doch de huis baas bezocht hem maar niet meer, omdat hij tooh niets bezat en steeds in kennelijken staat verkeerde. Te Gouda is een 60- jarige aardappelsohipper in de Nieuwe Vaart gevallen en verdronken. Te Win schoten geraakte een koopman onder de Oidambtster tram. Hem werden beide beenen afgereden. Hij bezweek aan de ge volgen. Te 's-Gravenhage is een drie jarig knaapje dat met brandende kleertjes de straat opvloog hij was in aanraking met de brandende kaohel geweest door voorbijgangers geholpen in deerniswaardi- gen toestand naar het ziekenhuis gebracht. De crisis. Naar enkele bladen beweren zijn voor 't geval H. M. behaagt hen te benoemeD, Mr. Tb. Heemskerk Jzn., formateur, Minister van BinneDlaudsohe Zaken. Mr. Miohiels van Verdujnen, oud-Ka merlid, Buitenlandsehe Zaken. Mr. E. R. H. Regout, Tweede-Kamerlid, Justitie. Mr. De Marez Oyens, oud-niinistar, Fi nanciën. A. S. Talnaa, Tweede-Kamerlid, Land bouw, Handel en Nijrerheid. J. J. G. baron Van Voorst tol Voorat, commandant van het regiment grenadiers en jagers, Oorlog. De andere portefeuilles zijn nog niet definitief bezet. Voor de juistheid der mededeeling zal wel niemand durven instaan, al is de mogelijkheid van goed geraden (e hebben niet uitgesloten. De jongeman te Amsterdam die in 't circus Sohumaa aldaar zoo ernstig ge wond werd door een olifant is niet dood, maar herstellende. Dinsdagmorgen oirca 10 uur onstond brand in de openbare school te Gilze- Rijen, welke in hevigheid zoodanig toe nam, dat na verloop van een half uur alles ia puin lag. De schoolkinderen zijn door het bedaard optreden der onderwijzers allen gered. De crisis in de diamant-industrie. Naar het Volksdagblad van verschillende zijden vernaai, blijven oirea 1500 bonds leden van den A. N. D. B. verstoken van uitkeering, omdat zij meer dan twee weken oontributiesehuld hebben. Daar zijn er zeer velen bij, die slechts drie weken schuld hebben. De verontwaardiging moet dan ook zeer groot zijn, zegt het blad. Een voetreis op xee. Maandag heeft een persooö, voorzien van een stok, eene voetreis gemaakt over het ijs der Zuiderzee, van Elburg naar Amsterdam. Hij vertrok des morgens 5 uur en bereikte omstreeks 4 uur in den namiddag zijne bestemming. Vóór den mond der Eem had hij wegens den stroom een grooten omweg moeten maken. Al is deze waaghalzerij ditmaal goed gelukt, toeh ia het zeker geen voor beeld tot navolging. Bij Kon. besl. is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandsohen Leeuw, dr. D. Bos, lid vau de Tweede Kamer der Staten-Generaal, belast geweest met het ontwerpen van een plan tot invoering van eene verbeterde boekhouding bij de ver schillende daarvoor in aanmerking ko mende diensttakken in Nederlandsch-Indië. Vuurkogels tegen stuurballons. Men heeft op de Haagsohe Vredescon ferentie tevergeefs getracht, den militairen stuurballon volkenrechtelijk uit de rij der moordtuigen te deen schrappen. Wat aan deze vergadering echter niet gelukt is, schijnt te zullen worden voorbehouden aan een ander, een tegen-moordtuig. Het is namelijk aan de Fransohe munitieteehniek gelukt, een soort brandgrauaat te ver vaardigen, die door het geschut tot op 1600 meter omhoog kan worden geslingerd. Deze granaat wordt aangestoken op het oogenblik, dat zij de gesohutaaonding ver laat, en is in staat, ook al treft zij slechts •én der afzonderlijke gashouders van den modernen stuurballon, het geheele gevaarte te vernielen, daar de ontbranding van de in een der getroffen schotten verzamelde gasmassa een ontploffing veroorzaakt, die den oorlogsballon in een oogenblik on schadelijk maakt. In Fransohe artiilerie- kringen wordt deze jongste uitvinding waaromtrent tot dusverre nog geen be- riohten publiek zijn gemaakt, tegenwoordig met groote belangstelling besproken. Bin nenkort zullen met de nieuwe granaten proeven op groote schaal worden genomen. Strenge Winters. Ia de 19e eeuw hadden de merkwaardige oorlogsjaren ook de strengste winters: 18Ö9, 1812, 1854, 1870 en 1877. In de 18e eeuw had 1709 een buiten gewoon kouden winter. Van November tot klaart vroor het zoo hard, dat de vogels bezweken en dat de huisdieren, zoodra zij buiten kwamen, dadelijk gedood werden. Het wild kwam bijna geheel om. Nog in Mei zat de Newa vast. Tot in het diepste zuiden van Europa stolden de wateren. Zelfs de Adriatische Zee werd in ijsboeien geklonken. In da 17e eeuw was vooral de winter van 1661 vinnig. Ia Eageland bestonden geen zangvogels meer. De 16e eeuw had het greotste aantal barre winters: 1513, 1514, 1564, 1569, 1578, 1583, 1592 en 1593. Saksen profiteerde in 1442 van een zeer geduohteu winter. De sneeuw lag er weken lang 36 voet hoog. In 1459 vroor de heels Oostzee toe. Men kon toen van Lubeok met de slee naar Denemarken komen Het hier volgend verhaal is uit een Amerikaansohe courant; voor de waarheid staan wij niet iu. Te Mobile zoo iezeu wij een plaats in den Staat Alabama, werd een neger, die een aanslag had ge pleegd op een blanke vrouw, door een menigte buiten de stad gebracht en zonder vorcu van proces opgeknoopt aan een boom tak. De mensehen voudeu, dat het zoo nog niet voldoende was en vermaakten zich met wat te gaan schijfschieten op het bengelende lichaam. Den volgende dag kwaaien de vrienden en verwanten van den gelynchte om hem af te snijden. Zij bevonden, dat de man nog leefde. Bij het ophangen was de wervelkolom intact ge bleven, terwijl geen der kogels een der edele deelen had geraakt. Ook was het slachtoffer niet gestikt, enkel verdoofd. De man wordt nu in het ziekenhuis ver pleegd en zal er wel van opkomen. Te Iio-llo, in de Filippijcfohe pro vince Pansy, is eeu buitengewoon erger lijke politieke moord gepleegd. De gou verneur van genoemde provincie, senor Beaito Lopez werd door een jong polifious, wiens partjj bij de laatste provinciale ver kiezingen yvrs geslagen, in het provinoiaal regeeringsgebouw vermoord. Da dader, zekere Joaquin Gil, trad het kantoor van den gouverneur binnen en sohoot zijn slachtoffer vier revolver-kogels in hetljjf. De broer vau den vermoorde, die tot ont zet toesnelde, ontrukte den dader 't wapen en sohoot den laatsten kogel af op Jacquiu Gil, die licht gekwetst werd. De moorde naar wordt in de gevangenis door eeD sterke politiemacht bewaakt, wijl men vreest dat anders zijn leven zal gevaar loopen, daar bet volk hem wil lynchen. De harde rots lijkt vcor den Bergen- spoorweg een minder bezwaar dan de losse sneeuw. Na jarenlangen arbeid heeft men over het hooge gebergte dsn spoorweg die het We3ten van Noorwegen met het Oosten verbindt, klaar gekregen, maar telkens verspert de sneeuw, vele meters hoog, de treinen den doorgang. Van ver leden week Woensdag tot Maandag kwam er geen trein van over de bergen te Bergen aan. En men vreesde, dat eerst op het einde dezer week de baan weer vrij zouzjjn. De onderkoning van Engelseh-Indië seinde gisteren aan zijn regeeriDg, dat de aanhoudende regen, die van 10 van 12 dezer in het geheele Noordelijke Indië viel, het uitzicht van den oogst aanzienlijk verbeterd heeft en er nu ook kans is om opnieuw te zaaien. Tevens is het stijgen van de prijzen der levensmiddelen opge houden. Tooh rijst de nood voor het heden. Op het oogenblik worden 313,996 raien- soben ondersteund. De hitte houdt in Australië aan. Te Melbourne waren eergisteren al meer dan honderd mecsehen aan zonnesteek be zweken. Zaterdag 22 Feb. Borssele, 2 uur Gemeentehuis het vergroeien der school en levering school- meubelen. Bestek d 80 eent bij den secre taris. Na 12 Feb. ter leziog bij Wabek". Oostkapelle. Daar bot nu een feit zal worden dat er een nieuwa ketk voor de Gereformeerden zal gebouwd worde ais thans 't bestaande kerkgebouw met neven staande woning bjj onderhandsche inschrij ving verkocht aan den heer J. Brand albior. Het doel van dei nieuwen eigenaar is het gebouw in §te richten tot varktns- en hoen derfokkerij en aanverwante verkoopingen. Den Haag- Het Gerechtshof deed heden uitspraak in do zaak van J. M. Cevaal te Rittbem, inzake mishandeling van den voorzitter zijner zangvereeniging. Hij werd vrijgesproken. Iu de zaak van J. Leendertse te Weroel- dinge, door de Middelburgsehe rechtbank tot 14 dagen versordeeld, wegen3 verzet tegen de veldwachters, besliste het Ge rechtshof dat de zaak opnieuw zal worden onderzocht; 't proces-verbaal der rijks veldwachters opnieuw zal worden gelezen 8 Febr. nieuwe behandeling. 's-Gravenhage. Benoemd tzt ontvan ger der rijks belastingen enz. te Vianen B. van Ewijk, thans ontvanger te Aarden- burg. En te Brouwershaven G. Boot, thans surnumerair bij de directie te Rotterdam. Hoek van Holland. Do sloep (zie Gemengde Berichten) is nog niet terecht. Da loodsboolen van hier en Ter Heüde hebben den ganschen nacht gekruist. Om 10,20 heden morgen is ook de reddings boot er op uit gegaan, doch was om 2 uur nog niet terug. Ook de reddingsboeien van IJmuiden en Den Helder zijn uitgezonden. De scheuren ia de Amsterdam zijn heden gedicht; een j van 1 M. en een van een halve meter lengte. Rio de Janeiro, 22 .Jan. 16 Brazi- liaansche schepen hebben da Amerikaan- echa vloot heden uitgeleide gedaan. De president der republiek werd aan boord van het admiraalschip verwelkomd, do ad miraal is ziek, de bemanning en de vloot zijn uitstekend wèl. Onderling Schooltoezicht door J. v. d. Sluip, pred: te Varsseveld. Goes, O jsteTbaan en Le Cointre. Ook de (juaestie van hgt onderling school- toez'cht is er een, die sinds de verruiming wilke do jongste schoolwetwij iaing voor ooze chr. scholen bracht, aan C - ide komt. Op degelijke wijze gaat h'or «U «preker vu t hare bespreking voor, aan de hand van de historie van oudsten en nieuwsten tijd, en van adviseurs als Bavinek en Wolfjer. Voor on ze schoolbesturen is kennismaking erm ;c zeer gewenseht. Handboek ten dienste der Geref Kerken in Nederland 1908.2e jaar gang, Goes, Oosterbaan en Le Cointre. Steeds vollediger. Blz 254 en 258 ge tuigen er van. De Geref. Gemeenten staan er nn ook in.En voor 't volgend jaar koeste ren de uitgevers nog al meer voornemens, o. a. in zake buitenlandsehe kerken. Di Handboek wordt al meer onmisbaar. Met ingenomenheid begroetten wy do rubriek «Mengelwerk", en met weemoed volgden wij d9 levensbeschrijvingen dier oude en jonge Dienaren welke het afge- loopeu jaar aan de kerken, aan de Zending, aan hun maatechappelyken arbeid ont vielen Hunne portretten helpen hun nage dachtenis onder ons bestendigen. Onder hen zijn een vyftal oud-Zeeuwen, waarvan 3 door geboorte, namelijk ds. Stroes, die in Axplland, ds. Loois die op Walcheren en ds.Oranje dio op Zuid-Beveland zijn baker mat had staan (terwijl e-wstgenoemde op Duiveland en Noord-Bevelancl, laatstge noemde op Walcheren nog eenige jaren sleet); ds. Veenstra de Fries, die eerst in de West, daarna op Noord-Beveland en na een kort verblijf elders op Wacherentot 't.einde zijns levens arbeidde; en ds. De Wolf, die zijn beate jaren op Walcheren heeft geijverd. Voorts ds Sluijter, den zwager van nog ten anderenZeeuwschen leersar, wijlen ds. De Koning ds. Vos, de beminnelijke leeraar van Vi&nen ds See- gers en ds. Hessels, ds. Ruijssanaars, da vroeg ontslapen jeugdigemissionair dienaar des Woords van Poerbolicgo. Een aan doenlijke lijst. Voorts ds. Veldman, zcon van den Haagsehen prediker uit de Kruis gemeente op het Hoogezandds. Kremer, de stoere Fries, o a. te Zierikzee nog wel bekend, die in Amerika overleed ds. Post mus, de schoonvader van den vorigen Goe- sehen predikant Kapteijn. MIDDELBURG, 2 5 Januari 1908. De prijzen bleven heden zonder ver andering, alleen witteboonen vaster. Men besteedde voor jarige tarwe f 0, a f 0, nieuwe tarwe f7, af 7,25 per H L nieuwe rogge f 6.75 a f 7,nieuwe zomergerst f 5,25 a f 5,50 haver f 3,25 a f 3,75 paardeboonen f 7,25 a f 7,50 tuinbooaen f6,50 a f6,75 witteboonen gelezen f 11,25 a f 12 25 bruine boonen ronde f 14,50 a f 15,50 idem lange f 11,— a f12,— kroonerwtsn nieuwe f 11,50 a f 12,— koolzaad f a f -karwij- zaad f 0, -- per 50 K G. Waar 't niet bij staat is de prijs por H.L. Opgaaf v. d. marktsetters, handelaren. Boter f0,54 a f 0,58 per '/g kilo. Eieren f4,50 per 100 s'uks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Maatsch. Boter f 0,55 k f 0,57 p6r '/a kilo. Eieren f 4,50 per 100 stuks. Op de eieren veiling waren kipe'eren f4 40 a f4 84 Ganzeueieren'f 7. Woensdag 22 Januari. PARIJS. Tarwe kalm. Januari fr. 22.55 betaald. BUDA PEST. Tarwe kalm. Heden I2.80 kr. Vorige 12.68 kr. NEVV-YORK. De termijnmarkt van Tarwe opende flauw en 7/8 ct. lager, fluctueerde ver volgens om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. In loco traag. CHICAGO. De T a r w e-markt flauwer en 1 ct. lager geopend op gioote aanvoeren in het noordwesten en flauwere telegrammen, steeg de termijnmarkt vervolgens door con- tramine-dekkingen. Toenemende voorraden te Minneapolis en groote verkoopen veroor zaakten daarna weder eene daling, waartoe ook medewerkten de flauwe stemming in het noordwesten, het faillissement van een bank instelling te Pittsburg en lage offerten uit Argentinië te Liverpool. Groote uitklaringen zoomede de vaste stemming van Mais en be richten uit het Zuidwesten omtrent schade door insecten bewerkten ten slotte weder een prijsherstelde markt sloot vast. Aangekomen: 21 Jau. te Port-Said het S3. Besorki van Rotterdam naar Java 22 Jan. te Port-Said het r.s. Sindoro van Rotterdam naar Java te Ooruana het s s. Rijnland van Buenos-A ju-es naar Amster dam. Vertrokken: 22 Jan. van Algiers het sa. Bogor van Rotterdam naar Java; van Malta hot s s. Banda van Amsterdam naar Bataviavan Havre het s s Prins Willem IV van West Indië nasr Amster dam; van New-York het s s Rijndam naar Rotterdam van Southampton het s 3. Kctwi van Rotterdam naar Java. VOO? Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 24 Jan. 6.16 6.39 0.1 0.22 25 7.3 7.29 0.47 1.11 26 7.58 8.34 138 2 7 27 9.5 9.43 2.42 3 15 28 '0.20 10.58 3.52 4 29 £9 11.32 5.7 5.42 30 0.16 0,33 6.24 6.44

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1908 | | pagina 3